Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 94 sonuç

Konu: Kariyer Hikayeleri

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale

İşte 2. sezonum.Zaten ilki çok uzun olduğu için mesajı editlemedim.

Milan'la ikinci sezon ligden çok şampiyonlar ligine önem vermeyi planladım.Çünkü geçen seneki dramatik Bayern Münih mağlubiyetinin acısını çıkarmak istiyordum.İkinci sezonda kafamdaki kadroyu oluşturmak açısından bazı oyuncularla yollarımı ayırdım(genellikle yaşlı oyuncular).Filippo Inzaghi-Blackburn Rovers(2.2 milyon dolar),Serginho-Charlton(725 bin dolar),Christian Vieri-Middlesbrough(1.7 milyon dolar),Zelijko Kalac-Basel(3.5 milyon dolar),Dimitris Eleftheropoulos-Fc Kobenhavn(1.8 milyon dolar),Cristian Brocchi-Benfica(3 milyon dolar),Marco Boriello-Anderlecht(5,5 miyon dolar)Mario Villani-Bologna(1 milyon dolar).Bunların dışında kontratı biten ve yenilemediğim Alessandro Costacurta-Birmingham,Valerio Fiori-Rimini,Patrick Kalambay-Fermana ve Mattia Graffiedi-Valladolid transfer oldular.Yine bunların dışında takımın iki önemli orta saha oyuncusu daha takımdan ayrıldı.Bunlardan Clarence Seedorf-Aston Villa(8.25 milyon dolar) ve Genarro Ivan Gattuso-Arsenal(23.5 milyon dolar).Genarro'nun transferi çok ilginç oldu.Israrlı kontrat uzatmak istiyordu ama gerçekten çok önemli bir paraydı klüp için istediği miktar ve bende kontrat yapmadım.Takımda huzursuzluk yaratmaya başladı ve bende onu belki iyi sayılabilecek bir rakama takımdan gönderdim(Pişmanlık1).Bazı istemediğim ayrılıklarda yaşadık,klübün alt takımın kontrat uzatma görevini yardımcıma verdim.Fakat o benim istediğim bazı oyuncuların kontratını uzatmadığı için bu oyuncularda klüpten bonservissiz ayrıldı;Carmine Buonagura-Cagliari,Stefano Mondini-Parma(Buna dikkat),Digao-Porto,Daniel Offredi-Lecce,Matteo Mandelli-Bologna,Lino Marzorotti-Parma.
    Yaptığım transferlerde bonservissiz 4 oyuncuyu aldım.Nuri Şahin-B.Dortmund,Bogdan Lobont-Ajax,Selçuk Şahin-Fenerbahçe ve son olarak Felipe-Udinese.Defansa takviye olarak geçen sene Juventus'un Cruzeiro'dan kiraladığı Gladstone dikkatimi çekmişti.Onu 6.5 milyon dolara transfer ettim.Yine sezon ortasından beri takip ettiğim Sao Paulo'lu Grafite'yi 16 milyon dolara transfer ettim.Bunların dışında;Sebastien Frey-Parma(4.1 milyon dolar),Emre Belözoğlu-Newcastle(5 milyon dolar),Darren Fletcher-Manchester United(11.25 milyon dolar),Halil Altıntop-Kaiserslautern(10 milyon dolar) aldım.
    Kiralık gidenler şöyleydi;Samuele Dalla Bona-Stutgart,Alessandro Pecorini-Brescia,Dario Simic-Parma,Alessandro Fusco-Modena,Selçuk Şahin-Freiburg,Nuri Şahin-Fiorentina(800 bin dolara),Tomas Sivok-Chievo(775 bin dolara),Roberto Minuti-Atalanta,Alessandro Venditti-Livorno,
    Andrea Ferrandi-Atalanta,Silvio Panza-AlbinoLeffe,Mattia Longoni-Vicenza,Simone Ingrimbelli-Rimini,Williams Finelli-AlbinoLeffe.
    Sezon hazırlıklarına biraz geç başladım(Pişmanlık2).Juventus'la İtalya Süper kupası finalim olduğu için sadece iki hazırlık maçı yaptım.
    Milan 0-0 Benfica
    Juventus 1-1 Milan
    Bu hazırlık maçlarından sonra zor bir sezonun beni bekledğini tahmin etmiştim.İkinci sezonda ilk ciddi sınavıma çıkıyordum.Serie A şampiyonu Milan ile İtalya Kupası şampiyonu Juventus Süper kupada karşılışacaktı.İtalya kupası finalinin rövanşı olacaktı benim için ama bu zor maçı 1-0 kaybettim.Sezonda ilk şok gelmişti bile.Fazla moralimi bozmadım bu mağlubiyet için ama sezon hazırlıklarına geç başladığım için kendime kızdım.
    Bu sezon lige Cagliari deplasmanında başladım.Geçen sene beni 2 maçtada çok zorlayan Cagliari'yi bu sene deplasmanda 3-1 rahat yendim.Bundan sonraki 5 maçta 3 galibiyet(Verona(A),Udinese(H),Ascoli(H)) ve 2 beraberlik aldım(Roma(H),Lecce(A)).Roma ile kendi evime oynadığım maçta 2-0 öne geçmeme rağmen oyuncularımın garip şekilde konsantrasyon kaybı ardından maçın son 20 dakikasında gelen 2 Roma golü maçın sonucunu 2-2 yapıyordu.Birşeylerin ters gittiğini ve bu sezonun beklediğimden zor geçeceğini bu maçla anladım.Ascoli galibiyetinden sonra 3 mağlubiyet birden aldım arka arkaya(Piacenza(A),Fiorentina(H),Juventus(A)) ve bir beraberlik aldım(Inter(H)).Bende bu noktada yeni bir hava getirsin diye 3-5-2 düzenini kendime göre düzenleyip takıma uyguluyordum ve takım az çok toparlandı böylece.
    İşte bu 1 puanla geçilen 4 haftadan sonra yarışta Roma ve Juventus baş başa kalıyordu.Ben ise ilk yarı sonuna kadar kalan 8 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet alıp 19 puan topluyordum.İkinci devre maç kaybetmemem gerekiyordu.
    Şampiyonlar liginde Arsenal,Sporting Lizbon ve Glasgow Rangers'ın bulunduğu B grubundaydım.Bu gruptan 11 puanla lider olarak çıktım ve Schalke 04 ile eşleştim.İtalya kupasında ise Chievo'yu ilk maçta 4-1(H) ve ikinci maçta 1-0(A) lık skorlarla iki maçıda kazanıp tur atlıyordum.
    Devre arasında bazı oyuncuları gönderdim.Pasquale Foggia-Bordeaux(8 milyon dolar),Andrea Musolino-Reggina(1.3 milyon dolar),Christian Abbiati-Palermo(6.75 milyon dolar),Büyük umutlarla aldığım ama son dönemde büyük form düşüklüğü yaşayan Vincent Kompany-Chelsea(22 milyon dolar),Christian Araboni-Fiorentina(3.8 milyon dolar),Manuel Rui Costa-Fiorentina(400 bin dolar).Bunların dışında;Davide Cappelletto-Padova,Alberto Sardo-AlbinoLeffe,Davide Facchini-Modena,Claudio Maccarone-Spezia,Alceu-Bologna(475 bin dolar),Francesco Mauri-Spezia,Marco Tentorini-Spezia ve Johan Vogel-Bologna(170 bin dolar) kiralık gittiler.
    Devre arasında ilk önce iki oyuncu transfer ettim.Hamit Altıntop-Schalke 04(4,1 milyon dolar) ve Dagoberto-Chelsea(13.5 milyon dolar).Bu transferlerden 12 gün sonra Adrian Mutu'yu 18.25 milyon dolara Juventus'tan transfer ettim.Bu transferden 14 gün sonra ve transferin bitimine 3 gün kala M.Flamini-Arsenal(5 milyon dolar) transferini yaptım.Bu arada başkan Silvio Berlusconi ısrarla ünlü bir oyuncu transferi istiyordu.Alabileceğim oyunculara baktım ve Silvio Berlusconi'yi memnun edecek 2 oyuncu buldum.Hem benim hem onun istediği olsun istedim ve hem Robinho hemde Kevin Kuranyi ile iletişime geçtim.Kevin Kuranyi'yi Schalke bırakmaya yanaşmıyordu.Robinho ise Real Madrid'de istediği kadar oynayamıyordu ve Real Madrid'de anlaşmak istiyordu.Bende fazla gerek olmadığı halde başkanı memnun etmesi açısından ve takımımda görmek istediğim bir futbolcu olması sebebiyle onunla anlaştım.Real Madrid'e tam 51 milyon dolar verdim.Transfer son aşamaya geldiğinde ise beni acı bir süpriz bekliyordu.Transfer gerçekleşmedi çünkü daha önce bir yabancı oyuncu almışım.Bende Robinho için Real Madrid'le sezon sonu için anlaştım.Çünkü transfer dönemi bitmek üzereydi ve bir yıldız transfer yapmam neredeyse imkansızdı.Tam bu noktada S.Berlusconi devreye girdi ve Arsenal'e tam 63 milyon dolar vererek transferin son gününde Ashley Cole'u takıma kazandırdı.
    Bu olay beni hiç memnun etmedi.Çünkü hem bütün transfer paramı Ashley Cole'a verdi hemde zaten 3-5-2 oynuyordum.Ne yapacaktım ben şimdi Ashley Cole'u.Önce yapıcak bir şey olmadığını ve mecburen sistem değiştirip sezonu öyle tamamlamam gerektiğini düşündüm.Çıkmaz bir sokaktayım,sistem şimdide benim istediğim gibi olmamıştı ve oyuncularıma uymuyordu.Bu olay sonunda ertesi gün istifamı verdim.Bu olay yaşanana kadar ikinci devrede 6 maç yaptım ve 5 galibiyet 1 mağlubiyet aldım.İtalya kupasında ise Sampdoria deplasmanından 1-1 lik beraberlik döndüm ama ikinci maçı yapmak kısmet olmadı.İstifamın ardından yerime yardımcım Franco Baresi geçti...
    1 ay sonra Portsmouth'dan teklif geldi.Düşmemeye oynuyorlardı.Alain Perrin takımdan kovmuşlardı.1,5 senelik bir antlaşma imzaladım takımla.Antreman sistemlerini ve koçları mümkün olduğunca elden geçirdim.Takımda yeni bir dönem başlayacaktı ama açıkçası kontratım bittiğinde uzatmayı düşünmüyordum.Ben takıma geldiğimde takım 25 puandaydı.14 maçta sadece 12 puan toplayabildim(3 galibiyet-3 beraberlik).3 puan farkla ligde kalmayı başarmıştım.Bu takımdaki 3. sezonumun daha iyi geçeceğini düşünüyordum ve ondan sonra kontratımı uzatmayıp şampiyonlar ligi iddası olan bir takıma gitmeyi istiyordum.Şampiyonlar ligi içimde ukte olarak kalmıştı...Milan ise ligi 4. sırada tamamladı.
    Sezon sonunda İngiltere liginde ilk 3 ve son 5 sıra şöyle oluştu.
    1.Arsenal 81
    2.Chelsea 73
    3.Manchester United 71
    16.Portsmouth 37
    17.Luton Town 36
    18.Bolton Wanderers 34
    19.Fulham 33
    20.Cardiff City 26

Quote Originally Posted by FeYYaz1989
    Milan'ın başına geçtiğimde ilk olarak takımıma uygun bir taktik ayarlamaya karar verdim.Bana göre 4-1-3-2 iyi bir sistem olabilirdi.Kadroya baktığımda alternatifli iyi bir kadro olduğunu gördüm.Antreman sistemlerini ayarladım ve hazırlık maçlarına başlamaya karar verdim ama daha öncesinde oyunu açtığım gün olduğu için(bir hazırlık maçını günü geldiğinde iptal edemiyorsunuz malesef) iptal edemediğim Beşiktaş'la hazırlık maçını yaptım.İlk maç olduğu için pek etkili olamadık ve deplasmanda 2-0 yenildik Beşiktaş'a.Daha sonra 4 hazırlık maçı daha yaptım.
    Emden 1-5 Milan
    Albacate 1-1 Milan
    Bologna 1-3 Milan
    Murcia 0-1 Milan

Hazırlık maçlarında takımımın genel anlamda lige hazır olduğunu hissettim ama bazı aksaklıklar vardı,onlarıda fark edip gerekli düzenlemeleri yaptım.
    İdeal kadrom şöyleydi:
    Dida-Cafu,J.Stam,A.Nesta,P.Maldini-A.Pirlo-G.I.Gattuso,Kaka Leite,C.Seedorf-A.Shevchenko,A.Gilardino.
    Bunun dışında Massimo Ambrosini,Filippo Inzaghi,ChristianVieri,Kakha Kaladze,Marek Jankulovski gibi görev verildiğinde çok iyi oynayan yedeklerim vardı.Şampiyonluk ve Şampiyonlar ligi şampiyonluğu için hiç bir engel yoktu.
    Kadroma bu sezon için pek takviyeye gerek yok gibiydi.Fakat Sevgin abinin önerisiyle çok iyi bir golcü olan C.Araboni'yi AlibinoLeffe'den 3.2 milyon dolara satın aldım.Fakat daha sonra kadromdaki forvet bolluğu nedeniyle onu Livorno'ya kiralık olarak verdim(400 bin dolara).Sandro Bloudek ise %50 si(co-ownership) ile Reggina'ya transfer oldu(1.6 milyon dolara).J.Vogel Udinese'ye kiralık gitti(600 bin dolara).Valeri Fiori-Grasshopper,Dario Simic-Parma,Simone Ingrimbelli-Torino,Roberto Minuti-Brescia,Andrea Ferrandi-Torino,Mattia Longoni-Bologna,Alessandro Pecorini-Modena,Lino Marzorotti-Modena,Davide Facchini-Rimini,Alberto Sardo-Brescia,Daniel Offredi-Modena,Williams Finelli-Modena,Matteo Mandelli-Modena kiralık olarak takımdan ayrıldılar.

Lige Treviso'yu deplasmanda 2-0 yenerek başladım ve bu maçtan sonra arka arkaya 4 maç daha kazandım ligde (Roma(H),Fiorentina(A),Parma(H),Palermo(A))Oynadığ ım 5 maçta 13 gol atıp sadece 1 gol yemiştim.Fakat Cagliari ile kendi evimde 0-0 berabere kaldım.Bence bundan sonrası çok önemliydi.Puan kaybettiğim bu maçtan sonra 2-3 maç arka arkaya kazanıp havaya girme isteği içindeydim.2 maç arka arkaya kazandım fakat benim için çok dramatik olan Udinese maçında puan kaybetmiştim.Maç 3-3 bitmişti ama hem benim hemde takım için kötü günler başlıyordu.Hem Dida hem Z.Kalac uzun süreli sakatlanmıştı.Valerio Fiori kiralıktı.Yine en iyi genç kalecilerim kiralıktı(Daniel Offredi,Davide Facchini).Mecburen Mario Villani isimli genç kaleciyle yola devam etmek zorundaydım.Ama profesyonel olarak ilk maçlarıydı,çok kötü olmasada çok tecrübesizdi.Nitekim 3-0 öne geçtğim Udinese maçında kalecinin bazı hatalarıyla durum 3-3 oldu ama artık yapacak bir şey yoktu,idare etmek zorundaydım.Takım olarak üstünlük sağladığım maçlarda pek problem olmuyordu ama tam kendi evimde oynayacağım Inter maçına sıra gelmişken M.Villani'de sakatlandı.Bu maçta G.Dei Foti isimli kaleciyi oynatmak zorunda kalmıştım,oynadığım maçta en azından beraberliği hak ettiğim maçta malesef tecrübesiz kalecim Adriano gibi bir ustadan 4 gol yemekten kurtulamadı.Maçı 4-2 kaybetmiştim ve gerçekten çok üzülmüştüm.Çünkü derbileri kaybetmekten hiç hoşlanmıyordum ama Inter'den daha sonra intikamımı alacaktım!!!

Benim Milan'ım da bunlar olurken Juve ise özellikle Z.Ibrahimovic'le çok etkili oluyor ve liderliği elimden alıyordu.Kendi evimde onlarla oynayacağım maçı mutlaka kazanmak zorundaydım liderliği almak için.Belkide şampiyon burda belirlenecekti çünkü benim fikstür dezavantajım vardı.İlk devre Roma,Inter ve Juventus ile kendi evimde oynamıştım.İkinci devre daha zor geçecekti.Bu yüzden kendime avantaj sağlamamam gerekiyordu.A.Gilardino ile öne geçtiğim maçta 84. dakikada savunmam,Camoronesi'yi arka direkte unutunca 1 puanla yetiniyor ve çok zor duruma düşüyordum.Zirve rakiplerimle oynadığım maçlarda Roma'yı 3-0 yeniyordum,İnter'e 4-2 kaybediyor ve Juventus'la 1-1 berabere kalıyordum.

Bu arada Şampiyonlar Liginde ise 4 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak Ajax,Real Betis ve Hajduk'un önünde lider olarak G grubundan bir üst tura çıkıyordum.İtalya kupasında ise ilk turda eşleşdiğim zayıf rakibim Pisa'yı ilk maç 3-0(H) ve ikinci maç 5-0(A) skorlarla eliyordum.
    İkinci devre transfer olarak Sparta Prag'dan Tomas Sivok(1.9 milyon dolar),Fenerbahçe'den Tuncay Şanlı(28 milyon dolar),Palmerias'dan Alceu(12.25 milyon dolar) ve Anderlecht'ten Vincent Kompany(19 milyon dolar) alındı.Bunlardan Alceu Livorno'ya kiralık olarak gitti(80 bin dolar).Yine Tomas Sivok Chievo'ya kiralık olarak gitti(400 bin dolar).Bunun dışında ilk yarıda zaman zaman şans ve önem verdiğim genç oyunculardan Alessandro Fusco-Piacenza,Elia Legati-Cesena,Federico Piazza-Spezia,Edoardo Frasetto-Modena kiralık olarak gittiler.

İkinci devreye beklediğimden iyi girdi takım.Ligde arka arkaya aldığım seri galibiyetler ile önce Juve'yi geçtik ve sonra farkı biraz açtık.Daha sonra Juventus farkı biraz kapatsada 5 puan önlerinde 96 puan ile şampiyon oldum.Son 2 maçım Lecce ile deplasmanda ve Livorno ile kendi evimdeydi.İkiside düşmeme mücadelesi veriyordu.Ben Livorno'yu daha çok sevdiğim ve menejeriyle iyi bir dostluğum olduğu için Lecce'yi yenip,Livorno'ya yenilmeyi düşünüyordum.Lecce deplasmanında 1-0 öne geçtiler fakat önce 1-1 sonra 2-1 yaptım ve karşılaşmayı kazandım.Ama benim için ligdeki en zor maçlardan biri oldu çünkü düşmemek için can havliyle çok iyi oynadılar.Livorno ise kendi evinde Roma ile 1-1 berabere kalmıştı.Livorno 29,Lecce 29 puandaydı.Puan eşitliğinde Livorno önde oluyordu.Livornoyla oynadığım maçta Cesar Prates'in sezon başından beri artık gelenek haline getirdiği frikik gollerinden biriyle geriye düştüm.Ama genel anlamda defansif oynamama rağmen maçı 3-1 kazandım.Lecce ise Treviso'yu deplasmanda 2-1 yendi ve ligde kaldı ama daha sonra 2 maçıda kazanarak iyi bir iş yaptığımı düşündüm.

İtalya kupasında ise çeyrek finalde Udinese geldi.Deplasmanda 1-0 yenilmeme rağmen kendi evimde 3-1 yendim ve üst tura çıktım.
    Yarı finalde ise Inter gelmişti.Onlarıda eledim ve finalde Juventus ile eşleştim.Juventus ile ilk maç kendi evimde 1-1 berabere kaldım ve ikinci maç deplasmanda 1-0 yenildim ve çok üzülerek ikinci oldum.

Şampiyonlar liginde ise ikinci turda PSV Eindhoven geldi ve onları çok rahat geçtim.Çeyrek finalde Inter geldi ve onlarıda eledim.Yarı final ise benim için çok dramatik oldu.Bayern Münih ile eşleştim ve ilk maç Münih'den zorlu bir maçtan 1-1 lik beraberlikle döndüm.Aslında kazanamasamda Bayern Münih gibi bir takım karşısında çok avantajlı bir skordu.İtalya'da ki maçta ise erken öne geçtiler ve uzun süre beraberlik golünü aradım ve 1-1 yaptım ama bu golden sonra iki takımında daha çok oynayacak hali kalmamıştı.Bir şeyler yapmak istedim ama çok sakat vardı ve skoru değiştirebilecek bir yedeğim yoktu.Bu arada bu maçta A.Shevchenko'da sakattı.Filippo Inzaghi onun yerine oynuyordu bir golde attı ama yeterli olmadı.Ayrıca Christian Vieri'den de istediğim gibi faydalanamıyordum.Devre arasında bir takım olaylar yaşandı ve Kaka Leite ile C.Vieri tartıştı.İkisini aynı anda oynattığımda ikiside kötü oynuyordu ve en müsait pozisyonda bile birbirlerine pas atmıyorlardı.Neyse Bayern Münih maçı 1-1 bitti ve uzatmalarda birkaç net pozisyondan faydalanamadım.Maç penaltılara kaldı.Uzun süren atışlar sonunda Bayern Münih finale çıktı.Daha sonrada finalde Everton'u 2-0 yendiler ve kupayı kazandılar.

Gelelim Inter maçlarının hikayesine.İlk devre aldığım haksız(bana göre) mağlubiyeti bir türlü unutamamıştım ve ikinci devre tüm Inter maçlarına kendim adına tam motivasyon ile çıktım.Tesadüfe bakın ki hem şampiyonlar liginde hem İtalya kupasında onlarla eşleştim.Ayrıca birde ligdeki maç vardı.Bu durumda şöyle bir fikstür orataya çıktı;
    22.03.2006-Inter-deplasman-İtalya kupası-Yarı final ilk maç
    26.03.2006-Inter-deplasman-Serie A
    29.03.2006-Inter-kendi evim-Şampiyonlar Ligi-Çeyrek final ilk maç
    02.04.2006-Chievo-kendi evim-Serie A
    05.04.2006-Inter-deplasman-Şampiyonlar Ligi-Çeyrek final ikinci maç
    08.04.2006-Sampdoria-deplasman-Serie A
    12.04.2006-Inter-kendi evim-İtalya Kupası-Yarı final ikinci maç

Yani 20 gün içinde Inter'le tam 5 kere,3 ü arka arkaya olmak üzere maç yaptım.
    Bunlardan ilkinde İtalya kupasında deplasmanda olduğu için çekinerek çıktım.(gerçi stad aynı ama taraftar...)Beraberlik yeter dedim ama içim içimi yiyordu.İlk maçı 3-0 eze eze kazandım.Çok net pozisyonlar kaçtı daha farklı bile olabilirdi.Ben bile bu sonuca şaşırdım.Bu maçtan 4 gün sonra lig maçında karşılaşdık.Yine benim takımım ezici üstünlüğünü sahaya yansıttı ve deplasmanda olsa 3-1 kazandık ve ilk maçın intikamını almış olduk.Bu maçtan 3 gün sonra şampiyonlar ligi maçını yaptık.Kendi evimde olduğu için ikinci maç için avantajlı bir skor istiyordum ama beklediğimde çok daha dirençli çıktılar.Yinede 2-0 kazanmayı başardım.Bundan sonraki maçta Chievo ile 1-1 berabere kaldım.Motivasyon kaybı olmuştu takımda.Chievo maçından 3 gün sonra şampiyonlar ligi ikinci maçını yaptık.İlk yarıyı istediğim gibi 0-0 bitirdim.İkinci yarıya çok iyi başladılar 70 lerde 1 de gol buldular.Daha sonra çok uğraştılar ama başka gol atamadılar.1-0 kaybettim ama turu geçtim.Araya giren Sampdoria'yı deplasmanda tam 7-0 yendim.Son Inter maçınıda kazanmak istiyordum.İtalya kupası maçıydı.İlk maçı 3-0 kazanmıştım.Bu maçı ise 2-0 kazandım ve Interle oynadığım 5 maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet almıştım.Onları hem Şampiyonlar liginden hemde İtalya kupasından elemiştim.Bu bana çok büyük mutluluk verdi.İntikamımıda almış oldum.

Lig sonunda ilk 5 ve son 3 şöyle oluştu.
    1.Milan 96
    2.Juventus 91
    3.Inter 78
    4.Roma 70
    5.Palermo 70

18.Livorno 29
    19.Empoli 26
    20.Treviso 21

Bu ilk sezonumdu.Şu anda 5. sezonumdayım.2. sezonuda kısa süre sonra göndereceğim.

Abi kariyer hikayeleri dio. kısa anlatsana bütün sezonu anlat demio ki

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Milan'la ikinci sezon ligden çok şampiyonlar ligine önem vermeyi planladım.Çünkü geçen seneki dramatik Bayern Münih mağlubiyetinin acısını çıkarmak istiyordum.İkinci sezonda kafamdaki kadroyu oluşturmak açısından bazı oyuncularla yollarımı ayırdım(genellikle yaşlı oyuncular).Filippo Inzaghi-Blackburn Rovers(2.2 milyon dolar),Serginho-Charlton(725 bin dolar),Christian Vieri-Middlesbrough(1.7 milyon dolar),Zelijko Kalac-Basel(3.5 milyon dolar),Dimitris Eleftheropoulos-Fc Kobenhavn(1.8 milyon dolar),Cristian Brocchi-Benfica(3 milyon dolar),Marco Boriello-Anderlecht(5,5 miyon dolar)Mario Villani-Bologna(1 milyon dolar).Bunların dışında kontratı biten ve yenilemediğim Alessandro Costacurta-Birmingham,Valerio Fiori-Rimini,Patrick Kalambay-Fermana ve Mattia Graffiedi-Valladolid transfer oldular.Yine bunların dışında takımın iki önemli orta saha oyuncusu daha takımdan ayrıldı.Bunlardan Clarence Seedorf-Aston Villa(8.25 milyon dolar) ve Genarro Ivan Gattuso-Arsenal(23.5 milyon dolar).Genarro'nun transferi çok ilginç oldu.Israrlı kontrat uzatmak istiyordu ama gerçekten çok önemli bir paraydı klüp için istediği miktar ve bende kontrat yapmadım.Takımda huzursuzluk yaratmaya başladı ve bende onu belki iyi sayılabilecek bir rakama takımdan gönderdim(Pişmanlık1).Bazı istemediğim ayrılıklarda yaşadık,klübün alt takımın kontrat uzatma görevini yardımcıma verdim.Fakat o benim istediğim bazı oyuncuların kontratını uzatmadığı için bu oyuncularda klüpten bonservissiz ayrıldı;Carmine Buonagura-Cagliari,Stefano Mondini-Parma(Buna dikkat),Digao-Porto,Daniel Offredi-Lecce,Matteo Mandelli-Bologna,Lino Marzorotti-Parma.
    Yaptığım transferlerde bonservissiz 4 oyuncuyu aldım.Nuri Şahin-B.Dortmund,Bogdan Lobont-Ajax,Selçuk Şahin-Fenerbahçe ve son olarak Felipe-Udinese.Defansa takviye olarak geçen sene Juventus'un Cruzeiro'dan kiraladığı Gladstone dikkatimi çekmişti.Onu 6.5 milyon dolara transfer ettim.Yine sezon ortasından beri takip ettiğim Sao Paulo'lu Grafite'yi 16 milyon dolara transfer ettim.Bunların dışında;Sebastien Frey-Parma(4.1 milyon dolar),Emre Belözoğlu-Newcastle(5 milyon dolar),Darren Fletcher-Manchester United(11.25 milyon dolar),Halil Altıntop-Kaiserslautern(10 milyon dolar) aldım.
    Kiralık gidenler şöyleydi;Samuele Dalla Bona-Stutgart,Alessandro Pecorini-Brescia,Dario Simic-Parma,Alessandro Fusco-Modena,Selçuk Şahin-Freiburg,Nuri Şahin-Fiorentina(800 bin dolara),Tomas Sivok-Chievo(775 bin dolara),Roberto Minuti-Atalanta,Alessandro Venditti-Livorno,
    Andrea Ferrandi-Atalanta,Silvio Panza-AlbinoLeffe,Mattia Longoni-Vicenza,Simone Ingrimbelli-Rimini,Williams Finelli-AlbinoLeffe.
    Sezon hazırlıklarına biraz geç başladım(Pişmanlık2).Juventus'la İtalya Süper kupası finalim olduğu için sadece iki hazırlık maçı yaptım.
    Milan 0-0 Benfica
    Juventus 1-1 Milan
    Bu hazırlık maçlarından sonra zor bir sezonun beni bekledğini tahmin etmiştim.İkinci sezonda ilk ciddi sınavıma çıkıyordum.Serie A şampiyonu Milan ile İtalya Kupası şampiyonu Juventus Süper kupada karşılışacaktı.İtalya kupası finalinin rövanşı olacaktı benim için ama bu zor maçı 1-0 kaybettim.Sezonda ilk şok gelmişti bile.Fazla moralimi bozmadım bu mağlubiyet için ama sezon hazırlıklarına geç başladığım için kendime kızdım.
    Bu sezon lige Cagliari deplasmanında başladım.Geçen sene beni 2 maçtada çok zorlayan Cagliari'yi bu sene deplasmanda 3-1 rahat yendim.Bundan sonraki 5 maçta 3 galibiyet(Verona(A),Udinese(H),Ascoli(H)) ve 2 beraberlik aldım(Roma(H),Lecce(A)).Roma ile kendi evime oynadığım maçta 2-0 öne geçmeme rağmen oyuncularımın garip şekilde konsantrasyon kaybı ardından maçın son 20 dakikasında gelen 2 Roma golü maçın sonucunu 2-2 yapıyordu.Birşeylerin ters gittiğini ve bu sezonun beklediğimden zor geçeceğini bu maçla anladım.Ascoli galibiyetinden sonra 3 mağlubiyet birden aldım arka arkaya(Piacenza(A),Fiorentina(H),Juventus(A)) ve bir beraberlik aldım(Inter(H)).Bende bu noktada yeni bir hava getirsin diye 3-5-2 düzenini kendime göre düzenleyip takıma uyguluyordum ve takım az çok toparlandı böylece.
    İşte bu 1 puanla geçilen 4 haftadan sonra yarışta Roma ve Juventus baş başa kalıyordu.Ben ise ilk yarı sonuna kadar kalan 8 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet alıp 19 puan topluyordum.İkinci devre maç kaybetmemem gerekiyordu.
    Şampiyonlar liginde Arsenal,Sporting Lizbon ve Glasgow Rangers'ın bulunduğu B grubundaydım.Bu gruptan 11 puanla lider olarak çıktım ve Schalke 04 ile eşleştim.İtalya kupasında ise Chievo'yu ilk maçta 4-1(H) ve ikinci maçta 1-0(A) lık skorlarla iki maçıda kazanıp tur atlıyordum.
    Devre arasında bazı oyuncuları gönderdim.Pasquale Foggia-Bordeaux(8 milyon dolar),Andrea Musolino-Reggina(1.3 milyon dolar),Christian Abbiati-Palermo(6.75 milyon dolar),Büyük umutlarla aldığım ama son dönemde büyük form düşüklüğü yaşayan Vincent Kompany-Chelsea(22 milyon dolar),Christian Araboni-Fiorentina(3.8 milyon dolar),Manuel Rui Costa-Fiorentina(400 bin dolar).Bunların dışında;Davide Cappelletto-Padova,Alberto Sardo-AlbinoLeffe,Davide Facchini-Modena,Claudio Maccarone-Spezia,Alceu-Bologna(475 bin dolar),Francesco Mauri-Spezia,Marco Tentorini-Spezia ve Johan Vogel-Bologna(170 bin dolar) kiralık gittiler.
    Devre arasında ilk önce iki oyuncu transfer ettim.Hamit Altıntop-Schalke 04(4,1 milyon dolar) ve Dagoberto-Chelsea(13.5 milyon dolar).Bu transferlerden 12 gün sonra Adrian Mutu'yu 18.25 milyon dolara Juventus'tan transfer ettim.Bu transferden 14 gün sonra ve transferin bitimine 3 gün kala M.Flamini-Arsenal(5 milyon dolar) transferini yaptım.Bu arada başkan Silvio Berlusconi ısrarla ünlü bir oyuncu transferi istiyordu.Alabileceğim oyunculara baktım ve Silvio Berlusconi'yi memnun edecek 2 oyuncu buldum.Hem benim hem onun istediği olsun istedim ve hem Robinho hemde Kevin Kuranyi ile iletişime geçtim.Kevin Kuranyi'yi Schalke bırakmaya yanaşmıyordu.Robinho ise Real Madrid'de istediği kadar oynayamıyordu ve Real Madrid'de anlaşmak istiyordu.Bende fazla gerek olmadığı halde başkanı memnun etmesi açısından ve takımımda görmek istediğim bir futbolcu olması sebebiyle onunla anlaştım.Real Madrid'e tam 51 milyon dolar verdim.Transfer son aşamaya geldiğinde ise beni acı bir süpriz bekliyordu.Transfer gerçekleşmedi çünkü daha önce bir yabancı oyuncu almışım.Bende Robinho için Real Madrid'le sezon sonu için anlaştım.Çünkü transfer dönemi bitmek üzereydi ve bir yıldız transfer yapmam neredeyse imkansızdı.Tam bu noktada S.Berlusconi devreye girdi ve Arsenal'e tam 63 milyon dolar vererek transferin son gününde Ashley Cole'u takıma kazandırdı.
    Bu olay beni hiç memnun etmedi.Çünkü hem bütün transfer paramı Ashley Cole'a verdi hemde zaten 3-5-2 oynuyordum.Ne yapacaktım ben şimdi Ashley Cole'u.Önce yapıcak bir şey olmadığını ve mecburen sistem değiştirip sezonu öyle tamamlamam gerektiğini düşündüm.Çıkmaz bir sokaktayım,sistem şimdide benim istediğim gibi olmamıştı ve oyuncularıma uymuyordu.Bu olay sonunda ertesi gün istifamı verdim.Bu olay yaşanana kadar ikinci devrede 6 maç yaptım ve 5 galibiyet 1 mağlubiyet aldım.İtalya kupasında ise Sampdoria deplasmanından 1-1 lik beraberlik döndüm ama ikinci maçı yapmak kısmet olmadı.İstifamın ardından yerime yardımcım Franco Baresi geçti...
    1 ay sonra Portsmouth'dan teklif geldi.Düşmemeye oynuyorlardı.Alain Perrin takımdan kovmuşlardı.1,5 senelik bir antlaşma imzaladım takımla.Antreman sistemlerini ve koçları mümkün olduğunca elden geçirdim.Takımda yeni bir dönem başlayacaktı ama açıkçası kontratım bittiğinde uzatmayı düşünmüyordum.Ben takıma geldiğimde takım 25 puandaydı.14 maçta sadece 12 puan toplayabildim(3 galibiyet-3 beraberlik).3 puan farkla ligde kalmayı başarmıştım.Bu takımdaki 3. sezonumun daha iyi geçeceğini düşünüyordum ve ondan sonra kontratımı uzatmayıp şampiyonlar ligi iddası olan bir takıma gitmeyi istiyordum.Şampiyonlar ligi içimde ukte olarak kalmıştı...Milan ise ligi 4. sırada tamamladı.
    1.Arsenal 81
    2.Chelsea 73
    3.Manchester United 71
    16.Portsmouth 37
    17.Luton Town 36
    18.Bolton Wanderers 34
    19.Fulham 33
    20.Cardiff City 26
    abi ne yaptınya hayat hikayeni yazmışsın
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale

Ben böyle yazdım.İsteyen okumaz arkadaşım.Mesaj olsun diye yorum yapmayın.

Nesil
    2006
    Yer
    40lareli

Arkadaylar Ben İlk Sezonda 2. Oldum - Champions Cup ta Real Madrid e Eleme Turunda Elendim - Almanya Kupasında Yarı Finalde Aue Takımıyla 3-3 Kalıp Penaltılarla Yenildim.

BUNDESLIGA

1-BAYERN 70

2-SCHALKE 67

Evet Sezonda da 2. Olduk.Bu da Şimdiki Profilim

http://www.myehost.de/resim/images/kdO54088.jpg

İtibar - WORLD CLASS

Milan 0-0 Benfica
    Juventus 1-1 Milan
    1.Arsenal 81
    2.Chelsea 73
    3.Manchester United 71
    16.Portsmouth 37
    17.Luton Town 36
    18.Bolton Wanderers 34
    19.Fulham 33
    20.Cardiff City 26

vallahi çok güzel hikaye ne güzel anlatmış işte kardeş emek sarfetmiş 1 de laf söylüyorsunuz çok ayıp !

Default Eskişehirspor

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlamıştık.Başkan taraftardan sabırlı olmasını istemiş.Başarının gelceğini söylemişti.Eskişehirspor eski günlerini arıyordu.Sezona Kazim Nas,Levent Gündoğdu'yu satarak kulübe biraz daha para kattım.Taraftar homurdanmıştı.Ama başkanla aram iyi olduğundan bi sorun çıkmamıştı.Saffet Akbas la tecrübe kattık takıma.Bayram Özgür ile güç kattık.Gol yollarındaki beceri arttı.3 büyüklere gidip oyuncu kiraladım.Hüsnü,Oğuz,Halim gibi.Lig başladı.İlk 4 maçta iki kez yenildim galibiyet alamadım.Taraftar baskı uyguluyordu.Başkanla konuştuk.İşler düzelecek sözü verdik.Hemen takımı topladım.Toplantılar yaptık.Bayram ın da sözü ile 5 hafta dönüm noktası oldu.Ve kalan 14 maçta sadece 1 kez yenildim 10 galibiyet ile Champions Group a çıktım.Salih Akkaya yı 1 M Feyenord a sattım.İlginç gelmişti bana biraz.Ama para paradır dedim.Onun yerine Musa Büyük ü aldım.Para yı biraz sakladım.Sezon sonu geldiğinde taraftar coşmuş.Ayakta alkışlıyorlardı.Atatürk stadı şahlanmıştı.Müthiş bir performans ve çekişme ile şampiyonluk turunu atıyordum.çok çekişmeden dolayı yorulmuş.oyuncular tatildeydi.Kolay değildi son hafta bile garanti olmayan bi iş yapmıştık.Ama Bayram Özgür ve attığı 26 gol ile 2.Lig A ya çıkıyorduk.

Bir an önce oyuncular tatil havasından çıkmalıydı.Bütçeye baktık.İyice artmıştı.Bayram ı da sattım hemen.Rizespor 800K ya aldı.Bütçe de 2 M yakın para olmuştu.Ne yapsak diye düşündük.Yönetimle mangal partisi verdik.Transferleri konuştuk.Baktık bizim Karaça boş.almak istediğimizi belirttik.Kulübüyle anlaşıldı ama Yasin bize inanmıyordu.Başkanla hemen Eskişehirspor un Süper Lig de şampiyon olduğu yılların kasetlerini yolladık.bu günlere senin önderliğinde gitmek istiyoruz dedik.Çok duygulandı.Geliyorum işareti çaktı bize.Eywallah dedik.İstanbulspor dan Alp i 50k ya aldım.Ziya Şahinle sağ kanatı güvenceye aldım.Derken inanılmaz bir şekilde Cafercan kiralık listesine düştü.Hemen atladık tabi.Derken forvette korkulu rüya olan Alp-cafercan ikilisi oldu.

Gaziantep-Ankaragücü-Diyarbakır küme düşmüş TSL den.korkuyorduk.Ama taraftar ve yönetim mutluydu ve güven içindeydi.

Lige fırtına gibi başladık önümüze geleni deviriyorduk.Antep-Ankaragücü-Eskişehir-Diyarbakır-Sebat-Altay alty sıralardan kopmuş birinci ile altıncı arasında 3 puan fark wardı.Son 3 hafta kalmıştı.Medya bizim burda tesadüfen olmadığımızı anlamıştı.Maçlardan sonra Ankaragücü ve biz 2 puan fark açmıştık.Son haftaydı kolay bi rakip olan Mardin deplasmanındaydık.Antep 2.dakikada gol atıp liderliğe oturduğu anda Ankaragücü tekrar liderliği alıyordu.Bizim ise fark atmamız gerekiyordu.Üstün bir futbol vardı Mardin çimenlerinde.dk70 e dayanmıştı.Artık playoff demeye başladık ki genç yetenek Cafercan frikikten vurdu.Gol oldu.

Eskişehir Süper Lig'e geri dönmüştü.Bi<zim zorlu bir sene bekliyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyuna işsiz başladım. bir süre kimselerden teklif gelmedi en sonunda adanademirspor ile anlaştık takım çok kötüydü b kategorisinde sonlara oynuyorduk. o sezon zar zor düşmemeyi başardım ve bir sene sonrasına hazırlık yaptım. ertesi sene takım daha iyiydi kadroyu güçlendirmiştim ilk üç arasında liderlik neredeyse her hafta değişiyordu ancak son anda ikinci olup a kategorisine çıkmayı başardım. a kategorisi için müthiş transferlerle spekteküler bir takım kurdum tam sezon başlayacakken antalyaspor'dan menajerlik teklifi geldi 1.lig'den yeni düştükleri için kadro süperdi 3-4 milyon civarı bir transfer bütçesi vaadediyorlardı işte fırsat bu fırsat dedim ve a kategorisi için hazırladığım adanademirspor'u bırakarak antalyaspor'un başına geçtim. başkan ve taraftar transfer bütçesi, kaliteli kadro ve süper lig'den yeni düşmüş olmanın verdiği gazla benden kesin şampiyonluk istiyordu. var olan gül gibi kadronun yanına neredeyse tüm bütçeyi de kullanarak teorik olarak süper lig de şampiyonluğu kovalayabilecek bir kadro kurdum. derken sezon başladı ve ilk 7 maçda 7 mağlubiyet başkan taraftar ve tüm kadro isyan etti, oyuncular bu teknik adamla olmaz dedi, taraftar idman sahasına kadar gelip beni protesto etmeye başladı başkan sanırım yanlış menajere güvendik dedi kaderin cilvesi bu ya 8.maç adanademirspor'laydı ve adanademirspor 7 maçın 7'sini de kazanmıştı. başkan bu maçı kaybedersen kovarım dedi müthiş stresli geçen maç sonucunda benim kurduğum adandemirspor yine benim kurduğum antalyaspor'u 4-1 yendi ben kovuldum 6 ay kadar yeni bir takımdan teklif gelsin diye bekledim bu arada adanademirspor açık ara a kategorisini lider bitirdi antalyaspor da ben bıraktıktan sonra kendini toparladı ve playoff lara bile girmeyi başardı. sinirim bozuldu ve yeni bir oyuna başlayıp man utd ile tepden giriş yaptım olaya.... oeh

Ben böyle yazdım.İsteyen okumaz arkadaşım.Mesaj olsun diye yorum yapmayın.
    baba sn boşver boş konuşanları çok i olmuş isteyen okumasın film izler gibi okudum vallahi

Nesil
    2006
    Yer
    BalıKesiR

Default Galatsaray Kariyerimm

Anlamıcam resim Herşeyi Anlatır HEralde Ve oyunuda upload ettim isteyem inidrsin diye
    http://www.hemenpaylas.com/download/867248/galatasaray2.rar.html
    bu da rapidshare linki
    : http://rapidshare.de/files/22192007/galatasaray2.rar.html
    oyunda 2007 yılındayım elimden geldigince kendi bütcesiyle transfer yaptın
    http://img63.imageshack.us/my.php?im...tasaray2my.jpg

takımın yıldızlar
    rüstü rencber-gokhan tokgöz
    ergün emre borre rafinha
    tuncay sanli ibrahim akin caner erkin okan koç mathias fernandez
    makinwa fernando llorente
    oyunda uefa cup super cuk türkiye süper ligi türkiye cupası şampiyonlar ligi kupası kaldırdım eee gerisi de size kalmıs istedigini satın isediginiz alın
    ar kadaslar süper bir kadro war isteyen indirip oynasın bu arada oyun güncelemeerde çalısıyor ona göre herkese basarılar
    Selametle......
    [email protected] isteyen eklesin

izmirsporla başladım. ilk senmde play offlara katıldım.sene sonunda sencan kırıkkayayı sattım . 500.000 avroya 100 de elli satış payı koydum. ilhan demirciyi galatasaraya sattım.para çok fakat oyuncular gelmiyodu.neyse lig a ya çıktım. 2. yılımda lig a da 11. oldum. birkaç transfer yaptım. doca diye birini almıştım. beşiktaşa sattım. 2.500.000 avroya. param çok fakat oyuncular fazla tercih yapmıyolar. 3. senemdeyim. şimdilik süper lige çıkmaya çalışıyorum.türkiye kupasında ilk turlarda elendim hep

Akin_920 Misafir

bayern münich maçımı anlatmak istiyorum

o zaman halil ümiti oynatıyorum forvette maçın ilk yarısı song oyundan atıldı onlar baskı kurdu ben dayandım
    2.yarı bir gol buldum ümitle tabi halil kaçırmaya devam ediyor sonra dakaka 90 oldu
    münich gol buldu ofsayt
    90+3 oldu bir gol daha buldu yine ofsayt
    ve ben o maçı 0-1 kazandım

ben de roma ile 2031 e kadar geldim
    hedefim fidebildiğim kadar gitmek
    bütün kupaları aldım
    zaten istemesende kadron oturunca istediğin kupayı alıyorsun
    harika regenler war
    bi e o kadar cok bütçe veriyorlar ki yıllık 250 civarı felan zaten en iyi oyuncular bende bi de bi süre sonra istemesen de artırıyorlar bütçemi
    ee kariyerden dolayı olsa gerek
    yalnız stadı lazio ile paylaştığım için genişletemiyorum
    yoksa çoktan çoşmuştu
    gerçi stad yanlış hatırlamıyorsam 81193 kişilik ve yaklaşık her sezon 81000 ortalama ile oynuyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Ben oyuna chelsea ile başladım bazılarına göre chelsea ile her kupa alınır diyorlar ama ben chelsea yi seçmediğim zamanlar hiçbir kupa alamıyor chelsea aslında chelsea nin kaleci defans ve orta sahası süpe rama forvetleri tam bir hayalkırıklığı dorgba nın altıpastan kaçırdığı goller say say bitmez ben ilk sezonumda hiç transfer yapmadım ama abramovich yaptı sağolsun 30 yaşındaki belletti yi aldı zaten adamda defansın sağı hastalığı va rbunun gibi 5 tane daha sağ defans aldı neyese ilk sezonumda şampiyon olamadım ama şam.ligini hiç berabere bile kalmadan almanın 100. yıl onurunu yaşadım 4 sezon chelsea de görev yaptım ve 2 tane ikincilik 2 tanede şampiyonluk yaşattım bunun dışında kadroyu gençlendirdim 21 tane yıldız aldım genç olarak ve tan dört sezonda 14 tane kupa kazandırdım chelsea şampiyonluklarıda sayarsak 16 tane kupa kazandırdık sonra bana ing milli takımından teklif geldi gitmek istedim çünkü tüm ing nin başarıya ihityacı olduğunu biliyordum 44 yıldır alınamayan bir dünya kupası vardı ve ben ing başına geçtim aslında chelsea ile yürütürdüm ama chelsea ile maaş konusunda anlaşma sağlayamadığım için istifa etme kararı alarak tek ing milli takımını yönettim ing milli takımına 2010 dünya kupasını getirdim sonra ardından federasyon kupası ve ardından 2012 avrupa şampiyonalarını kazanarak kariyerimdeki kupa sayısını 19 a çıkardım ve bunun yanında newcastle united ve arsenal den teklifler aldım ve fransa çek cumhuriyeti milli takım teklifleri geldi ama ben kabul etmedim ing ile devam edecektim ama istemedim sonra tekrar arsenal den teklif geldi ve maaşta anlaşma sağlayınca kabul ettim chelsea nin rakibine gittim ama oyunumda 7 sene şampiyon olamayan arsenal i şampiyon yapamk için uğraşıcağım sonuçta chelsea liyim ama profosyonellik önemli bakalım neler olucak...

Nesil
    2006
    Yer
    eskişehir

arkadaşlar bende fransa ligini kasıyorum olympic lyon la, çok başarılı oldum fransanın en populeri haline geldim adamı harbiden heyecanladırıyor. En sonunda France milli takımından teklif aldım takımı gençleştirdim 2011 deyim şimdi tek sorun oyunun baymaya başlaması. Şimdiki hedefim Eskişehirsporumu kasmak. Bundan zevkliside olamaz zaten...

Fenerbahçe'yi 2 yıl üstüste şampiyon yaptım..stuttgart,lyon ve betisten teklif geldi reddettim..şu an 3.şampiyonluğa koşuyorum..12 puan fark yaptım 17.hafta...ş.liginde bi üst tura çıktım..rakip juve..

newcastle ile başladım ilk sezon amacım ilk 10du ama müthiş bi şekilde şampiyonlar ligine kaldım 2. sezonumda klaas jan huntelaarı aldım shearerın yerine o sene ligi ve şamp ligini aldım 3. sezonun başında nerdeyse tüm devlerin büyük tekliflerine rağmen barçaya gittim barçaya torresi c.ronaldoyu philip lahmı kaleye julio cesarı kompanyi en son ise büyük bomba olarak rooneyi ve aimarı aldım daha alıp oynatmadığım yıldızlar var işte bu yıldızlarla bi iki lig kupası hariç her kupayı aldım oyun dewam ediyor yıl 2013

Quote Originally Posted by ogngr
    newcastle ile başladım ilk sezon amacım ilk 10du ama müthiş bi şekilde şampiyonlar ligine kaldım 2. sezonumda klaas jan huntelaarı aldım shearerın yerine o sene ligi ve şamp ligini aldım 3. sezonun başında nerdeyse tüm devlerin büyük tekliflerine rağmen barçaya gittim barçaya torresi c.ronaldoyu philip lahmı kaleye julio cesarı kompanyi en son ise büyük bomba olarak rooneyi ve aimarı aldım daha alıp oynatmadığım yıldızlar var işte bu yıldızlarla bi iki lig kupası hariç her kupayı aldım oyun dewam ediyor yıl 2013
    güzel karıyer Senı online FM ye davet edıyım

Talking

ben sizin gibi amatörlerle uğraşmam benim dengim jose mourinho

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ogngr
    Güzelmiş valla
    Fakat 3. sezondan 2013'e atladın,araları da anlatsaydın

ya öbür sezonlarda bi şey yok bi iki senede bir yıldız alıyorum bi tek bir de şampiyon oluyom o da artık sıktı istifa etsem orta halli bi takıma gidebilir miyim sizce

Bende ilk olarak Galatasaray'da başladım menajerliğe ve ilk sezon avrupadaki 1-2 iyi türk oyuncusunu getirttim.Sonra bayada adam sattım ve iyi bi transfer gelirim oldu.Bundan sonra sezonu 2.yle aramda 6 puan farkla kapadım ve şampiyon oldum.Türkiye kupasında ise V.manisaya yarı finalde elendim.Diğer yandan o yıl en büyük başarım uefa şampiyonluğu oldu.Ertesi yılda hem ligi hem şampiyonlar ligini kazandım.Ama daha Fenerle süper kupa oynamadan istifa ettim.Ve hemen ardından Man. City'e geçtim.Amerika'dan 2 oyuncu getirttim.Ayrıca Tugayda o sıra Baş Antrenör dü İngiltere Kupasını kazandım ve ligdede 6.oldum.Ertesi yıl uefayı kazandım ve o yılda 3 kere ingilterede ayın menajeri oldum.Vee korkunç son save game bozuldu yeniden başladım

Galatasarayla bu 5 sezondur galatasarayla oynuyorum.2 CL,1 UEFA, 5 lig şampiyonluğu,5 Türkiye kupası,1 Süper kupa
    Ancak bu kadar yapabildim

3 maç üst üste fark yedim bide transfer istedim bide ultimatom verdim weee KOVULDUM

Arrow

2005 yılının ortasında kuluple mukavele yaptım 2005 ten 2011'e kadar cok iyi bir takım yaratım belki baska bir takıma giderim veya kalırım menejerin yası ise daha 30 belki baska takımlarada gidebilirim önerebileceginiz takım var mı varsa söylermisiniz parası ise bütce 651 MN sezonluk bütce 252 MN belkide yeni sözleşme teklif ederler

chelsea 2010/11 sezonundayım
    6 lig kupası 5 sampiyonlar ligi 6 carling cupa 6 community shield 5 fa cup 5 super cupa 5 club world campionship danimarka avrupa kupasıcek cumhuriyeti dünya kupası suan ingiltere mili takımını calsıtrıyorum

suan 2.yarıdayım az kaldı ligin bitmesine
    benim yasımı gecti valla 9 yas var aramızda simdi

bnmde var abim 2020 senesinde ve takıma geldiğinde berii şampion yapıo takımını ondan taktik nasıl yapıorsun öğrenmek istiorum sölemior bnmde şampionluklarım 1 2 kez abimle düşman gibiyiz moralimi bozuo sora ben hırs yaptım oyunu yeniden açtım ve 5 senede ard arda şampion oldum 10 sendede ard ard oldum abimin yüzü kızardı

Default Bursaspor Hikayesi :D

Sezon basında Bursaspor Taraftarının beklentisi ligde ii bir konum elde etmemdi.. lakin ben kuracagım kadroyla lig A sampiyonu olarak süperlige cıkma hedefinden yana artı türkiye kupasını alıp süperligdeki ilk sezonumda avrupa yolunu açmak istiyordum evet zordu ama sonucta bir hedefti.

ilk olarak takıma yeni 3-4 adam almam lazımdı butcede yeterliydi

Aldıgım Oyuncular

Sattıgım oyuncular

Bu transferleri yaparken bir kazayada kurban gitmiştim Iulian Miu isimli futbolcumu 1,5M € fiorentina ya satmıstım ama sözlemeşyi kabul etmeyip 1 hafta sonra boşa düşerek bedavaya anlasmıstı..

Sezon sonu

Türkiye kupası çeyrek final
    Fenerbahce - Bursaspor = 0-1
    Bursaspor - Fenerbahce = 5-2 ( 0-2 den )

Yarı final
    Sivasspor - Bursaspor 1-2
    Bursaspor - Sivasspor 1-2
    penaltılarda bursaspor Finalde

Finaldeki Rakibim benim favori klubüm Galatasaraydı..

Galatasaray- Bursaspor 2-2 (0-2 den ümit karan saolsun son 10 dk da )

Sonuc Bursaspor Penaltılarla 4-2 Kazanarak Türkiye Kupasını müzesine götürmüştür. D:

Lig sampiyonu olarak süper lige yükselmiş

Serkan Gedik
    44 mac 57 gol 12 asist 16 ma ile yıldızlastı

taktik ve kadrom

ben 3 sene bjkyi yönettim ilk senemde son macta sampiyon oldum sonra üçüncü senemde bjkden kendim istifa ettm sonra walsall diye bir takıma gittim league twodan cıkardım takımı league onea sonra altay istedi altaydan kovdular daha sonra stokeun basına gectim iki sene orda kaldım bologna istedi gittim..playoffta kacırdum seria a yı sonra trabzon istedi ve bilgisayara format atıldı gidemeden kariyerim sona erdi bi daha herhalde acmam ama ne kadar dayanırım bilmiyom

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

bende kariyerime orduspor ile basladım ve süper lige cıktım süper ligde hedefimiz küme düsmemek ti onuda basardık ligi 11. tamamladım
    orduspordayken savunmamın beyni nosrati idi
    orduspor menejerliginden ayrılarak galatasaraydan gelen teklifi cevirmeyerek gs ile anlastım cimboma hemen aldıklarım
    london donovan
    marcinho
    sezer öztürk
    milan purovic
    romaric
    ed carlos
    ve maduro
    aldım cimbomile ilk sene sampiyon oldum ve yaklasık ligde 5 yıl arka arkaya sampiyon oldum 4 sampiyonlar ligini aldım hatta ligde favari bile gösteriliyordum
    bir dahaki sene takıma emreyi aldım bedavaya
    bende daah oynamadım cünkü oynamaktan bıktım
    şimdi ise ordusporla oynuyom hedefim süperlig
    ona aldıklarım
    wand leifei çinli kaleci
    serkan gedik
    hakan çimen
    serhat kum
    hayrettin yerlikaya
    kiralık gelenler
    oguz sabankay
    hürriyet gücer
    bakalım bu kariyerim nasıloalcak

haaaaa bu arada bu oyunu yeni yama ile oynuyom cmfmfan.com sitrsinden aldım bu yamayı

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri