Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 228 sonuç

Konu: FM 2009 Güncelleştirmesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default FM 2009 Güncelleştirmesi

Şu Günlerde Güncelliğini yavaş yavaş yitiren Football manager oyununu daha zevkli hale getirmek için Ouzy ve Ali Apaydın Arkadaşlarımın yaptığı Veritabanı Güncellemesi v2'nin üzerine, Turkcell Süper Lig ve Avrupa Liglerindeki transferleri kapsar şekilde, www.sporx.com ve www.goal.com ve www.transfermarkt.de sitelerinden yararlanarak düzenledim. Bu Güncelleştirme de neler olduğunu kısaca anlatayım.

1. Dosya sürümü: 8.0.2
    2. Yama da 15'den fazla ülke'nin liglerinin Transferleri bulunmaktadır.
    3. Yama da bulunan ülkeler ve ligler; Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Meksika ve aklıma gelmeyen diğer ligler.
    4. Yama da bulunan tüm ülke ve liglerin; transferleri, Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları (Arjantin, Brezilya, Meksika hariç) detaylı şekilde düzenlenmiştir.
    5. Ayıca transfer sezonunda serbest kalan onlarca oyuncu, kiralık anlaşması bitenler, yeni kiralık anlaşması yapılan oyuncular ve menajer transferleri de yamaya eklenmiştir.
    6. Hacettepe Spor ve Karadeniz Spor oyuna eklenmiştir.
    7. Güncelleştirme'nin Son Düzenlenme Tarihi 21.07.2008'dir

Güncelleştirmeden Bir Kaç Ekran Görüntüsü

Turkcell Süper Lig Genel Görünüm

Beşiktaş

Fenerbahçe

Galatasaray

Kayserispor

Trabzonspor

Daha önceki yamada emeği geçen Ali Apaydın arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Türkiye Liginde Önemli Bir transfer olursa Anında Yenilenecektir.

Bu Yama Turksportal Interactive Kullanıcıları için hazırlanmıştır. İzinsin hiçbiryerde kullanılamaz. Yine Turksportal sitesinde kullanılmak üzere, daha önceden emeği geçen arkadaşların isimlerini kullanmak şartıyla üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Kurulum için: C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız. Örnek olarak benim bilgisayarımda yer aldığı yer: http://img155.imageshack.us/img155/954/kaytui4.jpg

Hatırlatma: Yama 8.0.2 ile uyumludur, kayıtlı oyunlarla çalışmaz. Çeşitli antivirüs programlarının virüs taramasından geçirilmiştir ve herhangi bi sorun yoktur. Aksi durumda sorumluluk kabul edilmez.

Not 1: Eksik ve yanlış transferleri bu topic altında belirtirseniz daha iyi bi transfer update hazırlamış olurum. (zaten uygun olduğum zamanlarda tekrar düzenliyorum.)

Not 2: Bu Güncelleştirme'nin son düzenleneceği tarih 01.08.2008'dir. O tarihten sonra tekrar düzenlemeyi düşünmüyorum.

Download Linki: http://www.turksportal.net/dosya/fm/28828/bilgi/

22.07.2008 Tarihinde güncellenmiş haliyle ( Fernando Meira'lı) : http://rapidshare.com/files/13160548...rmesi.rar.html

Herkese İyi oyunlar.
    Last edited by Vieri : 24.Haziran.2014 at 00:37 Reason: Siteye Eklenip Konu Onaylanmıştır..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Dosya İçin Çok teşekkür ederiz.. Umarım Sorunsuzdur..

Gecikme için özür dileriz..

şimdi indiriyorum, ben genel samsunspor'u alıyorum eğer eksiklikler görürsem sana haber veririm 1 ağustas'a kadar

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ben indirdim cok güzel olmuş Musti ve diger emegi gecenlerin klavyeleri dert görmesin (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by FOREVER SAMSUN View Post
    şimdi indiriyorum, ben genel samsunspor'u alıyorum eğer eksiklikler görürsem sana haber veririm 1 ağustas'a kadar
    Türkiye 1. Liginde kiralık sözleşmelerinde hatalar olabilir. Bunları Bir sonrakinda düzelteceğim.

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

vayy. çok sagol. gerçekten çok iyi olmuş güncelleme. meira'yı da eklemişsin. teşekkürler. beşiktaşla hemen bi kariyere başlayalım. Acaba zapotocny kiralık mı halen onu düzelttin mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ali Apaydın View Post
    vayy. çok sagol. gerçekten çok iyi olmuş güncelleme. meira'yı da eklemişsin. teşekkürler. beşiktaşla hemen bi kariyere başlayalım. Acaba zapotocny kiralık mı halen onu düzelttin mi?
    Türkcell Süper Liginde'ki düne kadar yapılan herşeyin doğru olması gerekiyor.
    Zapotocny'de düzeltildi.

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

Birkaç tane daha bişeyler sormak istiyorum. Birincisi hacettepeyi biliyorum oftaş o da karadeniz spor hangi takım? Bir de bank asya'daki ve 2.liglerdeki takımlarda herherhangi bir düzenleme yaptın mı? bu güzel yama için tekrar teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Allahım sonunda.

Aybaşına indiririz artık yoksa...

Eline sağlık Mustafa.

teşekkürler yama güzel olmuş ellerine sağlık bence güncellemeyi transfer dönemi bitince yap daha iyi olur

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ellerine sağlık bende ay başını beklemek zorundayım indirmek için
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Eline Sağlık Mustafa Abi. Çok iyi olduğuna eminim.

hocam eline sağlık ama neden 1 ağustos son güncelleme onu anlamadım pek değiştireceğin bir şey olmasa gerek daha sonrasında.. yine de öyle karar aldıysan saygı duyarız. tekrar teşekkürler meira ile bir şampiyonlar ligi kazanıyım ilk yıl ) camia olarak buna şimdiden hazırlanalım:P

Kardeş şimdi Samsunsporla oyun açtım hataları söyleyeyimde en son güncellemede düzeltirsin

İlk olarak Samsunspor başkanı değişti yeni başkan: Fuat Köktaş (mali açıdan çok iyi)

Hakan Yazıcı Gazi Belediyesinde kiralık olarak gözüküyor o takıma geri geldi.
    Furkan Baştan Diski'de kiralık gözüküyor o da Samsun'a geri döndü.
    Zafer Şakar doğru olmuş bu senede kiraladık.
    Ertan Aktepe'de Ünye'de kiralık gözüküyor o da geri geldi.
    Hakkı Hocaoğlu Rizeye değil Adanaspor'a gitti.
    Fatih Aytekin Samsun'dan ayrıldı Karabüksporla anlaştı.
    Ayrı Tanju Çon'u altyapıdan çıkartıp profesyonel yaptık ama oyunda Tanju yok.

Şimdilik bunlar gerisi doğru, Samsunsporlu olduğum için yakından takip ediyorum eğer Ağustosa kadar gelen-giden olursa buraya mesaj yazarım düzeltirsin

Çok sağol...
    Last edited by FOREVER SAMSUN : 23.Temmuz.2008 at 20:35

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Ben çıkaracaktım ama özel sebeplerden dolayı çıkaramdım böyle yama sen yapmışsın adaşım iyi oldu. Ben Eskişehirspor'da ki yanlışlıkları belirteyim.

Ayhan Yalçın Eskişehirsporda değil Antalyaspor'da olacak.
    Zafer Şahin serbest bırakıldı.
    Mohamed Dahmane transferi henüz gerçekleşmedi o transferde prüz çıktı onun yerine Slaven Belupo'dan Stepjan Poljak ile anlaşıldı. Kesin olarak.
    Carl Cort Eskişehirspor tarafından alınmadı.
    Engin Kalender ve Emre Anuk'ta Eskişehirspor tarafından alınmadı.
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Eline Sağlık

Hocam, ben de Galatasaray ile açtım ve gördüğüm aksaklıkları iletmek istedim. Öncelikle hiçbir oyuncunun bonservisinde değişiklik olmamış oyunun ilk alındığğı gibi kalmış örnek Hakan Balta 400.000 bütün oyuncularda böyle. herhangi bir güncelleme olmamış. Sonrasında Aydın ve Ferdi kiralık gözüküyorlar böyle bir şey yok. Necati sözleşmesi bitmiş ve boşta görünüyor Necati halen Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusu. gördüğüm tek doğru şey oyuncular takımlarında gözüküyr. bu yönde bir dğeişiklik yapılmış sanırım. Keşke v2 güncellemesinin üzerinde değişiklikler yapsaydınız sanırım yapmadınız ama konu da onun üzerinde değişiklikler yaptığınızı beilrtmişsiniz. ben galatasary ile ilgili bu hataları gördüm ayrıca halen kulübün transfer harcaması 1.1 şu an meira dan sonra geriye kalan transfer bütçemiz hiçbir sponsorluk geliri olmaksızın 7.5 eurodur adnan polat transferler öncesi açıklamıştır 10 milyon euro ile bu yola çıktık diyerekten son meira transferinde 2.5 milyon euronun kulüp kasasından çıktığını düşünüyorum tam net bir bilgim yok bunu düştüğümüz takdirde 7.5 milyon bütçemiz var. bunu da oyuna ekleyebilirseniz yapılan güncellemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. ayrıca oyuncu bilgileri takım güncelleştirmeleri hakkında size yeterli arguman toplayabileceğimi düşünüyorum etknik kısmı siz yaparsanız daha sağlıklı bir güncelleme olur. böyle bir şey düşünürseniz bende yardım etmek isterim. sizde isterseniz ö.m. yoluyla irtibata geçebiliriz.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

evet bazı yerler eksik kalmış halan aynı gözüküyo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ama emeğinizin hakkını vermek lazım
    Last edited by Psiko33 : 23.Temmuz.2008 at 20:51 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ali Apaydın View Post
    Birkaç tane daha bişeyler sormak istiyorum. Birincisi hacettepeyi biliyorum oftaş o da karadeniz spor hangi takım? Bir de bank asya'daki ve 2.liglerdeki takımlarda herherhangi bir düzenleme yaptın mı? bu güzel yama için tekrar teşekkürler.
    Trabzonspor yanılmıyorsam alt liglerden bir takımı satın aldı yada onun gibi birşey, Değirmenderespor olması gerekiyor. Onun adı Karadenizspor olarak değiştirildi. Bank Asya be 2. Lig için daha detaylı çalışmaları Bir sonrakinda elimden geldiğince eksiksiz yapmaya çalışacağım.

Quote Originally Posted by çaçapa View Post
    hocam eline sağlık ama neden 1 ağustos son güncelleme onu anlamadım pek değiştireceğin bir şey olmasa gerek daha sonrasında.. yine de öyle karar aldıysan saygı duyarız. tekrar teşekkürler meira ile bir şampiyonlar ligi kazanıyım ilk yıl ) camia olarak buna şimdiden hazırlanalım:P
    1 Ağustostan sonra en az 1 ay ortada olmayacağım o yüzden son güncelleme tarihi 1 ağustos. O tarihten sonra isteyenler bu güncelleştirmeden yararlanarak isteyen kendisi yeni baştan birşey yaparak paylaşabilirler.

Quote Originally Posted by FOREVER SAMSUN View Post
    Kardeş şimdi Samsunsporla oyun açtım hataları söyleyeyimde en son güncellemede düzeltirsin

İlk olarak Samsunspor başkanı değişti yeni başkan: Fuat Köktaş (mali açıdan çok iyi)

Hakan Yazıcı Gazi Belediyesinde kiralık olarak gözüküyor o takıma geri geldi.
    Furkan Baştan Diski'de kiralık gözüküyor o da Samsun'a geri döndü.
    Zafer Şakar doğru olmuş bu senede kiraladık.
    Ertan Aktepe'de Ünye'de kiralık gözüküyor o da geri geldi.
    Hakkı Hocaoğlu Rizeye değil Adanaspor'a gitti.
    Fatih Aytekin Samsun'dan ayrıldı Karabüksporla anlaştı.
    Ayrı Tanju Çon'u altyapıdan çıkartıp profesyonel yaptık ama oyunda Tanju yok.

Şimdilik bunlar gerisi doğru, Samsunsporlu olduğum için yakından takip ediyorum eğer Ağustosa kadar gelen-giden olursa buraya mesaj yazarım düzeltirsin

Çok sağol...
    Sen yazdıktan sonrada belirtmiştim. Bank Asya 1. Ligi'nin Kiralık sözleşmerine bakmak aklıma gelmemişti Bir sonrakinde onlarında üzerine düşeceğim.

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Ben çıkaracaktım ama özel sebeplerden dolayı çıkaramdım böyle yama sen yapmışsın adaşım iyi oldu. Ben Eskişehirspor'da ki yanlışlıkları belirteyim.

Ayhan Yalçın Eskişehirsporda değil Antalyaspor'da olacak.
    Zafer Şahin serbest bırakıldı.
    Mohamed Dahmane transferi henüz gerçekleşmedi o transferde prüz çıktı onun yerine Slaven Belupo'dan Stepjan Poljak ile anlaşıldı. Kesin olarak.
    Carl Cort Eskişehirspor tarafından alınmadı.
    Engin Kalender ve Emre Anuk'ta Eskişehirspor tarafından alınmadı.
    Hadi yaa :S
    Sporx.com ve transfermarkt.de de ben düzenlerken transfer edilmiş olarak gözüküyordu. Neyse bir sonrakinde düzeltirim artık

Hocam, ben de Galatasaray ile açtım ve gördüğüm aksaklıkları iletmek istedim. Öncelikle hiçbir oyuncunun bonservisinde değişiklik olmamış oyunun ilk alındığğı gibi kalmış örnek Hakan Balta 400.000 bütün oyuncularda böyle. herhangi bir güncelleme olmamış.
    Bonservis bedelleri belirtilenleri aslında girmiştim ama oyun malesef o şekilde yansıtmamış.

Sonrasında Aydın ve Ferdi kiralık gözüküyorlar böyle bir şey yok.
    Aydın ve Ferdi Kiralık olarak gözükmüyor. Yanlışın olmalı. Yukarda Ekran görüntüsüde koydum orta teyid edebilirsin.

Necati sözleşmesi bitmiş ve boşta görünüyor Necati halen Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusu.
    Sitelerde gördüğümü aktarmaya çalıştım. Necati'nin öyle yer alıyor olması lazım. yada orada bir yanlışlık yapmış olabilirim. Bir sonrakinde dikkate alırım.

gördüğüm tek doğru şey oyuncular takımlarında gözüküyr. bu yönde bir dğeişiklik yapılmış sanırım.
    Evet sadece transferleri yansıtım. Ben bildiğim anladığım şeyleri değiştirdim. Oyuncu özelliklerinide güncellemen konusunda öneriler aldım ama onlar benim anladığım işler değil. Geçen sene olduğu gibi araştırmacı arkadaşlardan biri belki oyuncu özelliklerini yenilemek adına bir güncelleme yapabilir.

Keşke v2 güncellemesinin üzerinde değişiklikler yapsaydınız sanırım yapmadınız ama konu da onun üzerinde değişiklikler yaptığınızı beilrtmişsiniz.
    Ouzy arkadaşımın en son v2 olarak çıkardığından düzenlemeye devam ettim.

ben galatasary ile ilgili bu hataları gördüm ayrıca halen kulübün transfer harcaması 1.1 şu an meira dan sonra geriye kalan transfer bütçemiz hiçbir sponsorluk geliri olmaksızın 7.5 eurodur adnan polat transferler öncesi açıklamıştır 10 milyon euro ile bu yola çıktık diyerekten son meira transferinde 2.5 milyon euronun kulüp kasasından çıktığını düşünüyorum tam net bir bilgim yok bunu düştüğümüz takdirde 7.5 milyon bütçemiz var. bunu da oyuna ekleyebilirseniz yapılan güncellemenin daha doğru olacağını düşünüyorum.
    Dediğim gibi anladığım işi yapmaya çalıştım. Takımların daha finans, özellik konusuna girersek doğru şekilde yansıtamayabilirim. Bu yüzden sadece transferleri düzenlemeyi gerekli gördüm.

ayrıca oyuncu bilgileri takım güncelleştirmeleri hakkında size yeterli arguman toplayabileceğimi düşünüyorum etknik kısmı siz yaparsanız daha sağlıklı bir güncelleme olur. böyle bir şey düşünürseniz bende yardım etmek isterim. sizde isterseniz ö.m. yoluyla irtibata geçebiliriz.
    Şu an için böyle birşey düşünmüyorum. Belki araştırmacı arkadaşlardan biriyle irtibata geçerek sende böyle bir güncelleştirme yapabilirsin. Söylediğin hata, eksik ve diğer şeyler için teşekkür edeirm.

Quote Originally Posted by Psiko33 View Post
    evet bazı yerler eksik kalmış halan aynı gözüküyo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ama emeğinizin hakkını vermek lazım
    Hata ve Eksik olan yerleri belirtirsen bir sonraki çalışma daha başarılı olur.

Samsunspor, K.Erciyesspor'dan Burhan Coşkun ile anlaştı ilk idmanına çıktı yeni yamaya bunuda eklersin transfer haberleri geldikçe bilgilendircem seni buradan

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1. Lig için çok iyi olur. Ama hepsini tek tek değilde biriktikçe toplucu bir mesajda yollarsan daha iyi olur. 1 Ağustos'ta çıkacak bir sonraki nasılsa.

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    1. Lig için çok iyi olur. Ama hepsini tek tek değilde biriktikçe toplucu bir mesajda yollarsan daha iyi olur. 1 Ağustos'ta çıkacak bir sonraki nasılsa.

tamam o zaman ben hem oyundaki eksiklikleri hemde yeni alacağımız futbolcuları wordpad'e 30 temmuza kadar yazayım en sonunda buraya mesaj olarak topluca atarım

nası kurcaz bunu yaw ben daha önce kurdugumda oyunu bi daaa açamadım
    bi yardımcı olursanız sevinirm elinize saglık

Ben de kurulum konusunda bilgi almak istiyorum indirdim ama kurulumu nasıl ya***az bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by edrick01 View Post
    nası kurcaz bunu yaw ben daha önce kurdugumda oyunu bi daaa açamadım
    bi yardımcı olursanız sevinirm elinize saglık
    Quote Originally Posted by hopdediks View Post
    Ben de kurulum konusunda bilgi almak istiyorum indirdim ama kurulumu nasıl ya***az bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe
    Kurulum için:
    C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızın Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db
    Rardan çıkan dosyayı bu alana atınız.

Örnek olarak benim bilgisayarımda yer aldığı yer:
    İşte böyle gençler. Sonrada oyunu açtıktan sonra yeni oyuna başlarken database seçilen alanda bu database'yi seçmelisiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

hangi oyuncu veya takıma tıklarsam orada numara çıkıyor futbolcuda takım ismi takımda da lig ismi ve kaçıncı olduğu yazması gerekmiyomu ben öyle biliyorum...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Öncelikle gerçekten güzel bir güncelleştirme olmuş. El birliğiyle daha iyisini yapabiliriz. Eğer bu tip bir çalışma imkanımız olacaksa Avrupa'nın diğer liglerini de düzenleyelim derim.

Bu arada Değirmederespor'un adı artık Trabzon Karadenizspor olmuştur. Yani o takım Değirmenderespor'dur.

Blu Boy'un sorununa gelince; Options > Preferences > Display & Sound bölümüne gelip Show Unique ID's tikini kaldırmanız gerekmektedir.

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Öncelikle gerçekten güzel bir güncelleştirme olmuş. El birliğiyle daha iyisini yapabiliriz. Eğer bu tip bir çalışma imkanımız olacaksa Avrupa'nın diğer liglerini de düzenleyelim derim.

Bu arada Değirmederespor'un adı artık Trabzon Karadenizspor olmuştur. Yani o takım Değirmenderespor'dur.

Blu Boy'un sorununa gelince; Options > Preferences > Display & Sound bölümüne gelip Show Unique ID's tikini kaldırmanız gerekmektedir.

Evet arkadaşta söylemiş bende tekrar baktım Değirmenderespor'u Karadenizspor olarak değiştirmişim. Yani doğru yapmışım. Zaten Trabzon'un pilot kulüp olarakda gözükmekte.

Oğuz'du galiba isim. Sadece Türkiye değil. Diğer liglerede aynı önemi vererek çalıştım. Düne kadar yapılan transferlere göre bir Almanya'da bir Hollanda'da da internette yer alan bilgilere göre eksiksiz girdim.

Haftasonu tekrar bir kontrol yapacağım zaten. Ağustos'a kadar yavaş yavaş ilerlerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Arkadaşım bi şey sormak istiyorum.PEki bu oyuncuların finansında bi değişiklik oldu mu?MEsela başka bi güncelleştirmede Kewel 125.000 Mn Dolar alıyodu.Tüm takım zarara gidiyodu.Böyle bi değişiklik yapıldı mı?
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler emeğiniz için ama bence transfer sezonu bitince çıkarsaydınız..Şimdi sürekli güncellemek gerekecek.

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri