Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 142 sonuç

Konu: FM2008-2009 Güncellemesi V1

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkanhorozcu View Post
    defoe önceki sorunum devam ediyor.dediğin gibi oyunu sildim tekrar yükledim ve 8.0.2 de yükledim. 2008 2009 v1 güncellemesin de belgelerimin içine attım. sorun şu oyunu açtığımda 1- ayarlar kısmında üstte yazan football maneger 2008 yazısının altında -1 yazıyor yani 8.0.2 yok.
    2- yeni oyun dediğmde veritabanı seç diye ekran da gelmiyo direk lig seçimleri ekranı geliyor.
    sorunumu çözmeni umut ediyorum. yardımların için tşşkler
    2 sorununda 8.0.2 yaması aktif olmadığından kaynaklanıyor.
    "bilgisayar=> C => p.files => Sport interactiv => FM2008 => data => update" bölümü içersinde "update-802" adında bir klasör varmı?
    Eğer dosya orda mevcut ise "cache" dosyasını sil bakalım ozamn olacakmı...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by mumco View Post
    Tesekkur ederim guzel paylasim 1 eylulde yaacagin paylasimi bekliyorum....

arkadasim indirdigin v1 i D:\programfiles\Football Manager 2008\data\db
    buraya kopyalcaksin belgerime oluyomu bilmiyorum ama gercek yapilmasi gereken bu...

cd isteme sorunu ise tamamen kopya oyun anlamindadir!! ***** bulman lazim oda gercekten zor..
    Beğendiğine sevindim. Teşekkür için saolasın.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by erenkoca55 View Post
    Epeyce emek vermişsin anlaşılan. Paylaşımın için çok teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by hekozja View Post
    öncelikle paylaşım için teşekürler.şimdi bu güncelleştirmede yani en son olarak yapılacağı güncelleştirmede şu anda yapılan transferlerde gerçekleşecek mi öteki fm 2009 güncelleştirmesindeki transferlerden başka.birde futbolcuların gerçek değerleri yapılacak mı merak ettim.
    Ben teşekkür ederim...
    Yayınlanıcak yeni güncellemede transfer sezonun son trasferine kadar gerçekleştirmeye çalışıcam. Şuana kadar yapmış olduğum en son transfer "Josico-Fenerbahçe (Türkiye), Lee Young-Pyo-dortmund (DÜNYA)".
    Editörden oyuncuların değerleriyle herhangi bir oynama yapılmıyor. Oyuncu değerleri klüp genel değerlerine etki ettiği için oyun yapımcıları bunu önlemek amacıyla yapmış olabilirler. O konuda eleimden birşey gelemediği için yardımcı olamıycam.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by exe_genesis View Post
    arkadaşlar yamayı yükledim ve çalıştı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. 2. olarak sormak istediğim bank asya liginde bu yama ile 2 yabancı oyuncu mu oynatabiliyoruz. Rizesporu aldım 2. lige yeni düşmüş ve takım yabancı dolu olduğu için sorayım dedim :/
    yamanın bu versiyonunda 2. lig takımlarının transferleriyle yapamadım denecek kadar çok az bir oynama yapabildim. yamanın yeni versiyonu " BeeTLeJuiCe" arkadaşın yapmış olduğu "FM 2009 Güncelleştirmesi [03.08.2008]" güncelleştirmeyle kendi yapmış olduğum güncelleştirmeden ortak bir güncelleştirme dosyası yaptım ve hala dewam ediyorum. Açık konuşmak gerekirse bu güncelleştirmede de 2. lig transferleriyle fazla oynama yapamadım ama FM 2009 Güncelleştirmesi [03.08.2008) güncelletirmedeki tüm 2.lig transferleri mevcut ve yapabildiğinm kadar oynamayı yaptım ve gelişen durumlara göre ya***am.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by anaykh View Post
    mrb arkadaslar okadar ugrastım defoe arkadas okadar yardım ettı ama bı turlu basaramadım ve bırden bıre bırı bı mesaj yazdı ve dedıkı bu mevcut guncelleme dosyasını program fıleste yanı oyunun kurulu oldugu dızındekı db klasorunun ıcıne atmalısın.
    yaptım ve basardım daha once sımdıye kadar kımse bunu soylememıstı herkezın agzından cıkan tek sey belgelerımdekı sport ınteractıve klasoruydu ama neyse sorun cozuldu nıhayet sonucta defoe cok yardımcı oldun bana calısmalarının basarılarını dılerım cok tesekkurler MUMCO adlı kullanıcı arkadasada cok tesekkurler yardımından oturu ıyı aksamlar hepınıze bol fm lı gunler
    Sorunun çözülmesine çok sevindim... Sanada bol fm li günler.
    Yamayı bir sonlandırabilsem bende başlıycam kariyerime inşallah...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ÖNERİLERİNİZE SUNULUR:

Transfer dönemi bittikten sonra yayınlamayı düşündüğüm beetlejuice arkadaşımızın yapmış olduğu "FM 2009 Güncelleştirmesi" adındaki güncelleştirme ile kendi güncellememden oluşturduğum ortak yapıp olan güncellemenin yeni versiyonunda bir çok yenilik olması yönünde çalışmalar yapıyorum elimden geldiği kadarıyla.
    Bu yenilikler çerçevesinde uygulamak istediğim başka bir yeniliği yapıp yapmama konusunda tereddütte kaldığım için sizlere danışmak istedim. Eğer sizde uygun görüp olumlu bakarsanız güncelleştirmeye bu yeniliğide ekliycem.

*Bilindiği gbi geçtiğimiz haftalarda Galatasaray takımı türkiyenin öncü kuruluşlarından olan Türk Telekom ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşması ile önümüzdeki 10 yıl süresinde seyrantepe stadının isim telif hakkını 70 milyon dolar gbi bir meblaya satın almış bulunmaktadır. Bu gelişme doğrultusunda oyun editöründen "seyrantepe stadının" ismini "türk telekom stadı" olarak değiştirdim fakat sponsorluk gelirlerinde herhangi bir oynama veya değiştirilme yapılamadığı için galatasarayın sponsorluk gelirlerine bunu yansıtamadım. Aklıma gelen bir başka yöntem ile bunu başka bir şekilde çözmek istiyorum tabi sizde görüşünüzü belirtip onay verirseniz.
    Oyunda Klüplerin bankalardan ve başkandan aldıkları kredi ve borç tutarlar olduklarını hepiniz bilmektesinizdir. Bu paralar klüplerin gelişimleri açısından çok önemlidir. Bende Galatasarayın 10 yılda alacağı 70 milyon dolarlık bu parayı oyunda bankadan kredi çekmiş gbi gösterip 120 aylık bir geri ödeme planı oluşturmak istiyorum.

* Aynı düşüncemi beşiktaşın başkanı olan yıldırım demirörenden almış olduğu 40 milyon dolarlık borcuda yansıtıp uygun bir dönemle geri ödeme planı oluşturmak istiyorum.

* Ve fenerbahçenin yıllık olağan mali kongresinde açıklamış olduğu gelir-gider kapsamında elindeki parasal gücü gerçekçi bir seviyeye çekmek istiyorum.

Eğer sizede olumlu gelirse bu uygulamayı güncellemeye yansıtıcam. Sizden istediğim şey bu yenile nasıl baktığınızı belli etmeniz ve eğer olumlu bakıldığında bana bu rakkamlar konusunda en doğru rakkamları bilgilendirmek için yardımcı olmanızdır.

Not: Gerekli çalışmaları sürdürmekteyim klüplere bu paraların nasıl yansıdığını oyunda gözlemliyip sizlerin görüşleri doğrultusunda sizlerle paylaşıcam.

ARKADAŞLAR BU YENİLİĞİ SİZLERİN FİKİRLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPICAM. FİKİRLERİNİZİ BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM VE RAKKAMLAR KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ (DİĞER TAKIMLAR İÇİN GELİŞMELER DE OLABİLİR) ÇOK GÜXZEL OLUR.
    Last edited by *(DEFOE)* : 28.Ağustos.2008 at 01:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Yani Galatasarayın alacağı para borç gibi mi olacak ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RsTxLqq View Post
    Yani Galatasarayın alacağı para borç gibi mi olacak ?
    bir nevi öyle gözükücek. fakat ödeme planını uzun vadeli olarak ayarlayıp yaklaşık 200 ay gbi bir dönemde aylık elinden çıkacağı para toptan almış olduğu parayı çok düşük taksitlerle ödemesini sağlıycaz. Kulüple elde edilecek başarlar doğrultusunda gelir seviyesi yükselicek (para ödülleri ve yeni stada geçişte elde edeceği hasılatla) böylece ödeme zorluğu yaşamıycak.
    .
    .
    .
    Last edited by Burak Duran : 29.Ağustos.2008 at 07:04 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

finansal olay ve gs stadının ismini değiştirmek bence mantıklı....denemekte fayda var...

Ben ONAYLIYORUM...

Başarılar...

Defoe ve manager2112 eger tartismayi kisisel boyutta surdururseniz ceza uygulanacaktir

ya kardeş ben indidrdim dediğin gibi db ye yükledim ama bu oyun kurarken veritabanı seçi bulamadım bana bi yardımcı olabilirmisiniz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by holosko9423 View Post
    ya kardeş ben indidrdim dediğin gibi db ye yükledim ama bu oyun kurarken veritabanı seçi bulamadım bana bi yardımcı olabilirmisiniz
    yukarıdaki mesajlar arsında "analky" arkadaşta senin gbi aynı sorunla karşılaşmıştı eğer mesaja göz atarsan çözümün nasıl yapılacağını anlatmış.

defoe kardeş ben buldum bendeki sorun o değil bende 8.0.2 versiyonu yüklü değil onu nasıl yapacağımı bilmiyorum

kardeş baros transferi 1 eylülden sonra mı yansıtıolacak oyuna...

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by holosko9423 View Post
    defoe kardeş ben buldum bendeki sorun o değil bende 8.0.2 versiyonu yüklü değil onu nasıl yapacağımı bilmiyorum
    8.0.2 Update Linki:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=56632

Şimdiden belirteyim.Cd bulunamadı yazısı çıkar ise:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52407
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2007
    Yer
    Denizli/İstanbul

bunu indirdikten sonra editörden baros ve josico transferlerini eklesek olabilirmi ve olursa bunu editörden nasıl yapacağız

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

15. 4 büyüklerdeki performansıyla ön plana çıkan oyuncuların (Galatasaray: Arda Turan, Aydın Yılmaz, Emre Güngör, Hakan Balta, Mehmet Topal, Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin - Fenerbahçe: (Colin Kazım, Deivid, Gökhan Gönül, Guiza, Gürhan Gürsoy, Semih Şentürk, Uğur Boral - Beşiktaş: Aydın Karabulut, Bobo, Delgado, Holosko, Mehmet Sedef, Serdar Kurtuluş, Serdar Özkan – Trabzonspor: Barış Memiş, Yattara, Umut Bulut) CA ve PA değerleri ve özellikleri gerçeğe uygun düzeyde yükseltilmiştir.
    Bunu siz yapmayın lütfen, oyunun bütün orjinalliği bozuluyor.
    Değer güncellemesi yapılan güncellemelere karşıyım..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by uA_izmirli View Post
    kardeş baros transferi 1 eylülden sonra mı yansıtıolacak oyuna...
    baros transferi resmi açıklama geldiği anda güncellendi ve 1 eylülde deki güncellemeyede mevcut olacaktır.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ERSELKULALI View Post
    bunu indirdikten sonra editörden baros ve josico transferlerini eklesek olabilirmi ve olursa bunu editörden nasıl yapacağız
    2 transferde güncellemeye yansıdımış bulunmakta zaten, çıkacak güncellemede mevcuttur.
    Last edited by *(DEFOE)* : 30.Ağustos.2008 at 22:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

ya bnm sorum sizzden biraz farklı olacak Bu transferleri guncelleştirmişsiniz.Acaba bu guncelleştirmeleri Data editörden mi yapıyorsunuz??

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

LÜTFEN OKUYUNUZ

Arkadaşlar yeni güncelleme dosyası ile ilgili sorular soruyorsunuz ve bende bilgilendirmeye çalışıyorum. Fakat gerçekleşen son transferin güncellemeye yansıyıp yansımadığı konusuna dair soruları daha önceki mesajlar içerisinde belirtmiştim(28.08.2008 00.31 "hekozja"). Merak ettiğiniz soruların cevapları için lütfen ilk önce konu içerisindeki mesajlara gözatarsanız çok sevinirim, çünkü bu hem sizler için de daha iyi olur merak ettiğiniz konuların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by new star View Post
    ya bnm sorum sizzden biraz farklı olacak Bu transferleri guncelleştirmişsiniz.Acaba bu guncelleştirmeleri Data editörden mi yapıyorsunuz??
    Evet o güncelleştirmeler data editörden yapılıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by new star View Post
    evet. football manager 2008 data editörünü kullanarak yapıyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bunu siz yapmayın lütfen, oyunun bütün orjinalliği bozuluyor.
    Değer güncellemesi yapılan güncellemelere karşıyım..
    evet haklısın oyunun orjinalini bu oynamaları yaparak bozmuş bulunmaktayım. Fakat yaptığım ve senin bahsettiğin bu konuda dikkatimi çeken bir husus var gerçekten yapılan yenilemenin gerçeğe bir nebzede olsun uygunluğunu gösteriyor.
    Bu yaz sezonunda galatasaray takımının oyunucuları olan mehmet topal, arda turan, fenerbahçenin oyuncusu colin kazım ve beşiktaşlı bobo yu birçok avrupa kulübünün peşinden koştuğu ve transfer etmek istediğinden bahsedilmişti ve telaffuz edilen rakkamlar büyük meblalardı. yaptığım bu oynamalardan sonra oynadığım 2 sezonluk kayserispor kariyerim içerisinde gerçekleşen bir kaç transfer beni çok şaşırttı:

Mehmet topal (Dortmund) => 13.5 milyon avro
    Arda Turan (Everton) => 27 milyon avro
    Colin Kazım (newcastle) => 10 milyon avro
    Bobo (Paris SG) => 20 milyon avro
    Servet Çetin (Schalke veya Stuttgart) => 9,5 milyon avro
    holosko, semih ve umut çeşitli kulüpler tarafından sürekli gözlenen futbolculardı.
    Last edited by *(DEFOE)* : 30.Ağustos.2008 at 23:14 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

konuyu baştan sona kadar okudum. çünkü çoğu kişide olduğu gibi bende de ver tabanı seç kısmında sizin yamanızı göremedim. skin cache bölümündeki işareti kaldırdım, olmadı. sonra gittim program files kısmındaki db klasörüne güncellemeyi kopyaladım. ama yine olmadı.
    kullandığım versiyon 8.0.2. versiyon veya oyun ile ilgili hiçbir sorunum. ancak sebebini anlayamadığım bir şekilde güncellemeyi göremiyorum.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by *(DEFOE)* View Post
    evet. football manager 2008 data editörünü kullanarak yapıyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

evet haklısın oyunun orjinalini bu oynamaları yaparak bozmuş bulunmaktayım. Fakat yaptığım ve senin bahsettiğin bu konuda dikkatimi çeken bir husus var gerçekten yapılan yenilemenin gerçeğe bir nebzede olsun uygunluğunu gösteriyor.
    Bu yaz sezonunda galatasaray takımının oyunucuları olan mehmet topal, arda turan, fenerbahçenin oyuncusu colin kazım ve beşiktaşlı bobo yu birçok avrupa kulübünün peşinden koştuğu ve transfer etmek istediğinden bahsedilmişti ve telaffuz edilen rakkamlar büyük meblalardı. yaptığım bu oynamalardan sonra oynadığım 2 sezonluk kayserispor kariyerim içerisinde gerçekleşen bir kaç transfer beni çok şaşırttı:

Mehmet topal (Dortmund) => 13.5 milyon avro
    Arda Turan (Everton) => 27 milyon avro
    Colin Kazım (newcastle) => 10 milyon avro
    Bobo (Paris SG) => 20 milyon avro
    Servet Çetin (Schalke veya Stuttgart) => 9,5 milyon avro
    holosko, semih ve umut çeşitli kulüpler tarafından sürekli gözlenen futbolculardı.
    Basının boş olduğunu unutuyoruz galiba.

Yükseltilenleri görmedim ama muhtemelen olması gerekenden fazla oldu yada bir kısmı öyle oldu bütün yamalarda.
    Doğru değerler oldu ise ne âlâ, incelemediğim için yorum yapmamak lazım ama bir çok kişi o değerlerin ne anlama geldiğini bilmediği için 15+ vermeye çalışan çok kişi var güncelleme yaması yapan.

O yüzden diyorum siz değiştirmeyin, araştırmacılar kadar iyi yapmanız çok zor, abartı oluyor, zevki kaçıyor.

Bu yüzden pek güncelleme indirmem.

Arda 7-8M€ hadi max 10M€'dan fazla bir paraya gidemez.
    Kazım ve Topal en fazla 3-4 M€ eder.
    Bobo 9-10 M€ eder, daha fazla etmez, muhtemelen 6-7M€'ya gider.

Servet de en faza 3-4M€'ya gider, dahası da olmaz.

10 M€'ya Luca Toni gitti, bu değerler çok uçuk.
    Kaliteli Türk Medyası!!

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ZIP_ZIP View Post
    konuyu baştan sona kadar okudum. çünkü çoğu kişide olduğu gibi bende de ver tabanı seç kısmında sizin yamanızı göremedim. skin cache bölümündeki işareti kaldırdım, olmadı. sonra gittim program files kısmındaki db klasörüne güncellemeyi kopyaladım. ama yine olmadı.
    kullandığım versiyon 8.0.2. versiyon veya oyun ile ilgili hiçbir sorunum. ancak sebebini anlayamadığım bir şekilde güncellemeyi göremiyorum.
    yapmış olduğun işlem sırası:

1. cache yi önce silip denedim olmamamış
    2. daha sonra program files taki sport interactive lasörünün içersindeki db klasörüne atmışsın sanırım.

eğer işlem sıran böyle ise tekrar cache yi silip deneyebilir misin?

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

yapmış olduğun işlem sırası:

1. cache yi önce silip denedim olmamamış
    2. daha sonra program files taki sport interactive lasörünün içersindeki db klasörüne atmışsın sanırım.

eğer işlem sıran böyle ise tekrar cache yi silip deneyebilir misin?
    bu işlemleri yaptıktan sonra cache dosyasını tekrar sildim. Ama yine sorunu çözemedim. Vallahi şaşırdım ne yapacağımı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Basının boş olduğunu unutuyoruz galiba.

Yükseltilenleri görmedim ama muhtemelen olması gerekenden fazla oldu yada bir kısmı öyle oldu bütün yamalarda.
    Doğru değerler oldu ise ne âlâ, incelemediğim için yorum yapmamak lazım ama bir çok kişi o değerlerin ne anlama geldiğini bilmediği için 15+ vermeye çalışan çok kişi var güncelleme yaması yapan.

O yüzden diyorum siz değiştirmeyin, araştırmacılar kadar iyi yapmanız çok zor, abartı oluyor, zevki kaçıyor.

Bu yüzden pek güncelleme indirmem.

Arda 7-8M€ hadi max 10M€'dan fazla bir paraya gidemez.
    Kazım ve Topal en fazla 3-4 M€ eder.
    Bobo 9-10 M€ eder, daha fazla etmez, muhtemelen 6-7M€'ya gider.

Servet de en faza 3-4M€'ya gider, dahası da olmaz.

10 M€'ya Luca Toni gitti, bu değerler çok uçuk.
    Kaliteli Türk Medyası!!
    Basının şişirme haberler yaptıkları doğru fakat bunu her basın organına maletmek te pek doğru değil. Türkiyede yapılan haberlercilik bir "tekelcilik" ile yönetiliyor buda halkı doğru habere değilde basının kendi istedikleri haberleri okuyup gerçekleri bir şekilde gözardı etmelerini sağlıyor bunuda gayet ii biliyorum.

Fakat sadece yerel basına değilde uluslar arası basın organlarının haberleriyle karşılaştırdığımızda bazı noktalarda ortak bir takım bilgiler edinebiliyoruz. tabi bunlara inanmakta kişiden kişiye göre değişir ama benim gerçekten güvendiğim ve sürekli takip ettiğim resmi siteler ve medya kuruluşları bulunmakta.

Güncellemeyi tanıttığım ilk mesajda 15. madde de bahsettiğim ca pa değerleriyle oynanmış oyuncuların birkaçının ss sini koymuştum oyun ilk başladığında güçlerinin nasıl olduğuna oradan gözatabilirsin.

Benim bu değerlerle oynamamın nedeni dünyada türkiye ligleri sadece "Galatasaray-Fenerbahçe" derbisi ile yılda ortalama 2 defa adını duyurabiliyor buda haliyle futbol ile ilgili oyun yapan yapımcıların türkiye ligini orta sınıf ligler arasında yeralmasını sağlıyor ki bu görüşede katılıyorum doğru bir tesbit ve bu durumun farkında olan fm yapımcıları türkiye ligini oyuna orjinal haliyle sundu daha sonra ilerleyen zamanlarda 8.0.2 yaması çıkartılarak türkiye ligini daha çekici hale getirilmeye çalışıldı ve bir nevi olundu da ama bir çok eksik yine gözden kaçırılmış ve önemli bir sorun(finans sorunu) yamaya malesef yansılıtmıştır. bu hata yüzünden belki de bir çok fm sever türkiye ligi ile oynamaya pek cazip bakamıyordu(bunu kendimden yola çıkarak ve forumda belirtilen şikayetler doğrulsunda düşündüm), bunun üzerine hem yeni fm yi bekleyenler için yenilikleri sevenler için trasnfer güncellemeleri ve yenilikler eklenen bir yamaya türkiye ligini cazip hale getirecek bir takım değişikler yapmak istedim. Abartıya kaçıldığım düşünülebilir doğrudur yapımcı scout ları gbi profesyönel bir gözleyicide değilim ama kendi gözlemlerim doğrultusunda oyundan da paraleller alıp oyuncular üzerinde oynamayı bu şekilde yaptım. belki çok orjinal olamadı fakat kendi görüşüm fena da olmadı

Eğer oyuncular için yazdığın rakkamlar gerçek hayat içinse kesinlikle katılmıyorum oyunun orjinali içinse doğruluk payı oldukça yüksek.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ayrıca 8.0.2 yamasının sağladı "finans sorunu" içinde gerçek hayata bağlı olarak bir takım çözüm önerileri sundum ama ilgi oranı okadar düşükki sadece 2 mesaj. Yaptığım çalışmalar oyunu orjinal halinden uzaklaştırıyor doğru fakat oyununda gerçek hayata tam olarak bağlı olduğunuda söyliyemeyiz bende gerçek hayattan gözlemlediklerimi oyuna aktarıp daha çok gerçekçilik sağlamaya çalışıyorum.
    Last edited by *(DEFOE)* : 31.Ağustos.2008 at 01:16 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Basının şişirme haberler yaptıkları doğru fakat bunu her basın organına maletmek te pek doğru değil. Türkiyede yapılan haberlercilik bir "tekelcilik" ile yönetiliyor buda halkı doğru habere değilde basının kendi istedikleri haberleri okuyup gerçekleri bir şekilde gözardı etmelerini sağlıyor bunuda gayet ii biliyorum.

Fakat sadece yerel basına değilde uluslar arası basın organlarının haberleriyle karşılaştırdığımızda bazı noktalarda ortak bir takım bilgiler edinebiliyoruz. tabi bunlara inanmakta kişiden kişiye göre değişir ama benim gerçekten güvendiğim ve sürekli takip ettiğim resmi siteler ve medya kuruluşları bulunmakta.

Güncellemeyi tanıttığım ilk mesajda 15. madde de bahsettiğim ca pa değerleriyle oynanmış oyuncuların birkaçının ss sini koymuştum oyun ilk başladığında güçlerinin nasıl olduğuna oradan gözatabilirsin.

Benim bu değerlerle oynamamın nedeni dünyada türkiye ligleri sadece "Galatasaray-Fenerbahçe" derbisi ile yılda ortalama 2 defa adını duyurabiliyor buda haliyle futbol ile ilgili oyun yapan yapımcıların türkiye ligini orta sınıf ligler arasında yeralmasını sağlıyor ki bu görüşede katılıyorum doğru bir tesbit ve bu durumun farkında olan fm yapımcıları türkiye ligini oyuna orjinal haliyle sundu daha sonra ilerleyen zamanlarda 8.0.2 yaması çıkartılarak türkiye ligini daha çekici hale getirilmeye çalışıldı ve bir nevi olundu da ama bir çok eksik yine gözden kaçırılmış ve önemli bir sorun(finans sorunu) yamaya malesef yansılıtmıştır. bu hata yüzünden belki de bir çok fm sever türkiye ligi ile oynamaya pek cazip bakamıyordu(bunu kendimden yola çıkarak ve forumda belirtilen şikayetler doğrulsunda düşündüm), bunun üzerine hem yeni fm yi bekleyenler için yenilikleri sevenler için trasnfer güncellemeleri ve yenilikler eklenen bir yamaya türkiye ligini cazip hale getirecek bir takım değişikler yapmak istedim. Abartıya kaçıldığım düşünülebilir doğrudur yapımcı scout ları gbi profesyönel bir gözleyicide değilim ama kendi gözlemlerim doğrultusunda oyundan da paraleller alıp oyuncular üzerinde oynamayı bu şekilde yaptım. belki çok orjinal olamadı fakat kendi görüşüm fena da olmadı

Eğer oyuncular için yazdığın rakkamlar gerçek hayat içinse kesinlikle katılmıyorum oyunun orjinali içinse doğruluk payı oldukça yüksek.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ayrıca 8.0.2 yamasının sağladı "finans sorunu" içinde gerçek hayata bağlı olarak bir takım çözüm önerileri sundum ama ilgi oranı okadar düşükki sadece 2 mesaj. Yaptığım çalışmalar oyunu orjinal halinden uzaklaştırıyor doğru fakat oyununda gerçek hayata tam olarak bağlı olduğunuda söyliyemeyiz bende gerçek hayattan gözlemlediklerimi oyuna aktarıp daha çok gerçekçilik sağlamaya çalışıyorum.
    Dünyadaki en yüksek değerler haricindeki transfer değerlerini bulur yazarsan yanlış düşündüğünün farkına varırsın.

Aksine oyunda değerler dediğin gibi oluyor, oyun abartı.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dünyadaki en yüksek değerler haricindeki transfer değerlerini bulur yazarsan yanlış düşündüğünün farkına varırsın.

Aksine oyunda değerler dediğin gibi oluyor, oyun abartı.
    oyuncuların kalitelerine ve yeteneklerine göre bence olması gerektiği gbi.
    Türk olan bir futbolcuyu çoğu avrupa önde gelen liglerindeki takımlar transfer etmek istemez ama bunu adama istemediklerinden ötürü değil ellerinde olamayan sebeplerden dolayı tercih yapmak zorunda bırakılıyorlar. Yani bir futbolcu türk diye yurt dışına avrupada ses getirecek çift haneli rakkamlarla transfer olmadı diye hiç olamıycak gözüyle bakma.
    Oyun tabiki abartı, oyuna başlarken 28 yaşındaki mutu yu arsenala 40 milyon sterline satabilyorsan eğer ardayı da 30 milyon avroya everton a satmanın çok abet bir durumu yok. ama senin baktığın tarafla benim baktığım taraf bir değil sen oyunu orjinal haliyle oynamayı seviyorsun bu gayet doğal bende oyunun resmi olarak çıkarılmış yamasını (yamayı çıkarmaların bir sebebide türkiye liginin kalitesini arttırmak) değiştirerek biraz daha cazip hale getirmeye çalışıyorum.

trasnferleri takip etmeden trasnfer güncellemelerini yapabileceğimi sanmıyorum pek mantıklı olmadı verdiğin tavsiye.
    avrupa yapılan trasnferleri referans olarak gösteriyorun ama avrupadan gerçekleşen her trasnferede doğru transfer olarak bakamazsın veya bunu genelliyemezsin liverpool 28 yaşındaki keane 28 milyon avroyu bir anda verebiliyor manchester city jo ya 24milyon avroyu çıkarıp ta verbiliyor. birisi kariyerinin belkide son takımına imza attı diğeri ise gelecek vadeden bir yıldız adayı, birisi fernando toresin alternatifi diğeri manchester city as forveti ama ödenen miktarlar nerdeyse aynı ve yüksek meblalar. yetenek ve kalite bir topcuyu kimse gözadı etmez nerde olursa olsun bunu önümüzdeki yıllarda daha açık bir şekilde görücez türkiye için.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

O oyuncukların hepsi 150 CA üzeri neredeyse

Mutu'dan beklentiler çok büyüktü, Arda'dan Mutu kadar önemli bir beklenti yok.
    Nasıl baktıysa onu görüyorsun, Arda'dan beklenti 155-160, Mutu'dan 170-175.
    Mutu becerdi mi, hayır.O yüzden 3 kuruşa da bir yere gidemiyor artık.

Jo gibi santraforun oldu mu hiç senin?

Keane gibi bir santrafor bile yok, gol ortalamasına bakar mısın Keane'in.
    3 maçta 1 gol atmış adam, hem de senin liginin kat kat üzeri Premier League'de.

Bizim oyuncularımızı abartmaya bayılan Fanatik, Fotomaç gibi gazeteleri okudukça biz hiç anlayamayacağız gerçeği.

Bizim oyuncularımızın çoğu o seviyede değil ve olamayacaklar.O yüzden fazla üsteleme istersen, vasat lige bakıp gözünüze iyi görüneni iyi sanmayın..

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

kurulumu yaptım ama sadece transferlerde falan değişiklikler var görsel hiçbir değişiklik yok ne takımın amblemleri ne bi formaları nede resimleri herşey aynı sade transferler değişti bunu nasıl yapıcam...

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by mehmetcanqsqs View Post
    kurulumu yaptım ama sadece transferlerde falan değişiklikler var görsel hiçbir değişiklik yok ne takımın amblemleri ne bi formaları nede resimleri herşey aynı sade transferler değişti bunu nasıl yapıcam...
    Bu yama zaten transfer güncelleştirmesini içeren bir yama oluyor.O tanıtımda gördüğün resimler arkadaşın kendi bilgisayarına yüklediği grafik dosyaları diye düşünüyorum.Bunları senin de kendi bilgisayarına yüklemen gerekir.
    Eğer forma,yüz paketi vs ulaşmak istiyorsan:
    Yüz Paketleri:
    http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=401
    Skinler:
    http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=399
    Forma-Kulüp Logoları:
    http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=400

İyi oyunlar dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O oyuncukların hepsi 150 CA üzeri neredeyse

Mutu'dan beklentiler çok büyüktü, Arda'dan Mutu kadar önemli bir beklenti yok.
    Nasıl baktıysa onu görüyorsun, Arda'dan beklenti 155-160, Mutu'dan 170-175.
    Mutu becerdi mi, hayır.O yüzden 3 kuruşa da bir yere gidemiyor artık.

Jo gibi santraforun oldu mu hiç senin?

Keane gibi bir santrafor bile yok, gol ortalamasına bakar mısın Keane'in.
    3 maçta 1 gol atmış adam, hem de senin liginin kat kat üzeri Premier League'de.

Bizim oyuncularımızı abartmaya bayılan Fanatik, Fotomaç gibi gazeteleri okudukça biz hiç anlayamayacağız gerçeği.

Bizim oyuncularımızın çoğu o seviyede değil ve olamayacaklar.O yüzden fazla üsteleme istersen, vasat lige bakıp gözünüze iyi görüneni iyi sanmayın..
    Mutu nun şuanda çok büyük bir kulüpte yer alamamasının sebebi futbolculuk özelliklerinden değil kendi özel yaşantısı ve geçmişte yaptğı bir takım hatalar yüzünden. bu yaz sezonunda kaç takımın mutu nun peşinden koştuğuda gayet açık bir şekilde biliniyor ama o karşılaştığı bir dava yüzünden transfer olmak yerine kontratını uzatmayı tercih etti. bu davranışı onun büyük bir futbolcu olduğunu göstermez. olan biten şeylere "fenerbahçe araştırmacısı" olarak bakma "araştımacı" bir niteliğin varsa bunu en doğru şekilde realist bir biçimde gerçekleştir ozaman daha derin bilgiler elde edersin.

Keane transferin yüzünden liverpoollu taraftarların her neredeyse çoğu kulübe tepki göstermiş ve gereksiz bir trasnfer olarak görmüşler. Keane okadr büyük bir futbolcu olasaydı eğer bu tepkiler bu kadr büyük olabilirmiydi resmi araştırmacı?

Fenerbahçe geçen sene çeyrek finale yükseldiğinde senin takıntılı olduğun fanatikler fotomaçlar tekeline bağlı oldukları kulübü yere göğe sığrıramıyorlardı az daha zorlasalar daha maçlara çıkmadan şampiyonlar ligi şampiyonluğunu fenere vermişlerdi. Bunun olacağına az da olsa bir çok kişi inanıyordu, Galatasarayın elde etmiş olduğu başarıyı daha ileriye götürebileceklerine şampiyonlar ligini belkide kazanabileceklerini umuyorlarıdı. Ama buna sen fanatik fotomaçta atılan yazılan çizilen romanlarla değil şampiyonlar liginde maçlarını izledikleri chelsea, inter gbi takımları yendikleri, geri düştükleri maçları çevirebildiklerine, şükrü saraçaoğlunun atmosferine bağlı olarak ve futbolcuların şampiyonlar liginde oynadıkları topun kalitesini bildikleri için inanıyorlardı sabahları gazeteleri açıp "moscova bizi bekle" başlıklı haberleri okuyarak değil.

Türkiyede top oynayan her futbolcunun o oyuncular gbi olamağını zaten biliyoruz da sende böyle gelmiş böyle gider düşüncesini kafandan çıkarsan ii edersin.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Mutu nun şuanda çok büyük bir kulüpte yer alamamasının sebebi futbolculuk özelliklerinden değil kendi özel yaşantısı ve geçmişte yaptğı bir takım hatalar yüzünden. bu yaz sezonunda kaç takımın mutu nun peşinden koştuğuda gayet açık bir şekilde biliniyor ama o karşılaştığı bir dava yüzünden transfer olmak yerine kontratını uzatmayı tercih etti. bu davranışı onun büyük bir futbolcu olduğunu göstermez. olan biten şeylere "fenerbahçe araştırmacısı" olarak bakma "araştımacı" bir niteliğin varsa bunu en doğru şekilde realist bir biçimde gerçekleştir ozaman daha derin bilgiler elde edersin.

Keane transferin yüzünden liverpoollu taraftarların her neredeyse çoğu kulübe tepki göstermiş ve gereksiz bir trasnfer olarak görmüşler. Keane okadr büyük bir futbolcu olasaydı eğer bu tepkiler bu kadr büyük olabilirmiydi resmi araştırmacı?

Fenerbahçe geçen sene çeyrek finale yükseldiğinde senin takıntılı olduğun fanatikler fotomaçlar tekeline bağlı oldukları kulübü yere göğe sığrıramıyorlardı az daha zorlasalar daha maçlara çıkmadan şampiyonlar ligi şampiyonluğunu fenere vermişlerdi. Bunun olacağına az da olsa bir çok kişi inanıyordu, Galatasarayın elde etmiş olduğu başarıyı daha ileriye götürebileceklerine şampiyonlar ligini belkide kazanabileceklerini umuyorlarıdı. Ama buna sen fanatik fotomaçta atılan yazılan çizilen romanlarla değil şampiyonlar liginde maçlarını izledikleri chelsea, inter gbi takımları yendikleri, geri düştükleri maçları çevirebildiklerine, şükrü saraçaoğlunun atmosferine bağlı olarak ve futbolcuların şampiyonlar liginde oynadıkları topun kalitesini bildikleri için inanıyorlardı sabahları gazeteleri açıp "moscova bizi bekle" başlıklı haberleri okuyarak değil.

Türkiyede top oynayan her futbolcunun o oyuncular gbi olamağını zaten biliyoruz da sende böyle gelmiş böyle gider düşüncesini kafandan çıkarsan ii edersin.
    araştırmacıyım, zaten bilmesem eleştirmem
    neyse sen bildiğin gibi yap yine.
    Last edited by Cengo : 31.Ağustos.2008 at 16:18

güncelemenin yenisi ne zaman çıkacak? tam olarak ona indirecem...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri