Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 142 sonuç

Konu: FM2008-2009 Güncellemesi V1

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default FM2008-2009 Güncellemesi V1

Dosya adı: FM2008-2009 Güncellemesi V1
    Dosya Boyutu: 66 mb
    Dosya sürümü: 8.0.2

Dosya linki:
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/28855/bilgi/

2007-2008 sezonu bittikten sonra biçok football manager oyuncusu eski kadrolarla oynamaktan sıkıldı ve bende bunların arasındaydım. Bunun üzerine hem yeni kadroları hemde daha birçok yeniliği barındıran bir güncelleme yapmaya karar verdim ve bunu sizle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz.
    “Ouzy” arkadaşımızın yapmış olduğu “Veritabanı Güncellemesi V1” üstüne yapılmış olan bir çalışmadır. Kendisinin yapmış olduğu güncellemeyi genişletmek adına yapmış olduğum çalışmadan haberi vardır. Bundan dolayı kendisine ve “Veritabanı Güncellemesi V1” güncellemesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yapılan Değişiklikler:

1. 1. Dünyadaki birçok ligde (Ağırlıklı olarak: Turkish Premier Division, English Premier Division, Italian Serie A, Spanish First Division, German First Division, Ligue 1 Orange) gerçekleşmiş olan transferler güncellendi. (En son transferler: Turkcell Süper Ligin => Alparslan Erdem (Galatasaray) – Dünya => Kyronuos (Aek)
    2. 2. 15 ligde ki 78 takım birbiriyle yer değiştirmiştir.(Veritabanı Güncellemesi V1)
    3. 3. Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan liglerindeki Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları güncellenmiştir.(Veritabanı Güncellemesi V1)

4. 4. Ayrıca menejer transferleri, kiralık anlaşmaları biten, kiralık anlaşma yapılan transferler, serbest kalan futbolcular yamaya eklenmiştir.
    5. 5. Oyunda bulunan 79 sakatlık ismi Türkçeleştirilmiştir. (Veritabanı Güncellemesi V1)
    6. 6. Oyundaki takım isimleri gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Besiktas => Beşiktaş , Kasimpasa => Kasımpaşa)

7. 7. Oyundaki ligler ve kupalar gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Turkish Premier Division => Turkcell Süper Lig , Turkish Cup => Fortis Türkiye Kupası)

8. 8. Turkcell süper ligine yeni ödüller eklendi ( Coca Cola Haftanın Golü(haftalık) – Gol Krallığı (sezonluk) – Asist Krallı (sezonluk)

9. 9. Oyuna yeni medya yayın organları eklendi (Fanatik, Fotomaç, Fotospor (newspaper) – goal.com, sporx.com, ligtv.com (web) – Ntvspor, LİG TV, GS TV(club), FB TV(club), BJK TV(club) (TV) – Galatasaray dergisi(club) , Fenerbahçe dergisi(club) , Beşiktaş Dergisi(club) , Karadeniz Fırtınası Dergisi(club) , GOAL, Four Four Two (magazine) ve daha birçok medya yayın organı.

10. 10. 2007-2008 Turkcell süper lig şampiyonu (GALATASARAY) ve Fortis Türkiye Kupası Sahibi (Kayserispor) olarak güncellendi.
    11. 11. Türkiye Süper Kupası “Galatasaray-Kayserispor” olarak güncellendi.

12. 12. İsim değişikliği yaşayan kulüplerin (Hacettepe, Karadenizspor) isimleri güncellendi.
    13. 13. Yeni kulüp başkanları (Adnan Polat, Sadri Şener) güncellendi.

14. 14. Turkcell Süper Ligindeki Takımların finansları gerçeğe uygun düzeyde iyileştirildi.

15. 15. 4 büyüklerdeki performansıyla ön plana çıkan oyuncuların (Galatasaray: Arda Turan, Aydın Yılmaz, Emre Güngör, Hakan Balta, Mehmet Topal, Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin - Fenerbahçe: (Colin Kazım, Deivid, Gökhan Gönül, Guiza, Gürhan Gürsoy, Semih Şentürk, Uğur Boral - Beşiktaş: Aydın Karabulut, Bobo, Delgado, Holosko, Mehmet Sedef, Serdar Kurtuluş, Serdar Özkan – Trabzonspor: Barış Memiş, Yattara, Umut Bulut) CA ve PA değerleri ve özellikleri gerçeğe uygun düzeyde yükseltilmiştir.

Not: Yapılan güncellemede Ouzy arkadaşımızın yapmış olduğu Veritabanı Güncellemesi V1 güncellemesinden direk alınıp eklenen yeniliklerin yayında (Veritabanı Güncellemesi V1) olarak belirtilmiştir.

Önemli Uyarı: Yapılan güncelleme çalışması 8.0.2 yamasıyla uyumludur. 8.0.2 yaması yüklü olmayan oyunlarda çalışmamaktadır.
    İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içerisine atılacaktır. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundadır kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığımızda “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2008-2009 Güncellemesi V1” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başlıyoruz.

Elimden geldiği kadar yeni bir güncelleştirme yapmaya çalıştım, elbette eksiklerim olmuştur. Benim gözden kaçırdığım eksikleri ve yanlışlıkları sizin gözlemleyip bana iletmenizi istiyorum. Eksiklikleri transfer sezonunun son günü 1 eylül tarihinde yayınlamayı planladığım yeni güncelleme ile minimum seviyeye indirmeye çalışıcam. Şimdiden çok teşekkür ederim ilginiz ve yorumlarınız için.

İyi oyunlar…
    Last edited by Sekopej : 13.Ağustos.2008 at 20:22 Reason: Siteye eklenip konu onaylanmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Gecikme için özür diler, paylaşım için teşekkür ederiz.
    "YÜCE ATATÜRK"

sağol kardeş eline sağlık güzel olmuş

en son güncellenme 1 eylülde yani?o zaman kadar olan transferlede konulacak mı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet arkadaşlar ilginize şimdiden teşekkür ederim... deneyip gözüne çarpan yanlışları burda paylaşan arkadaşlarımız olursa sevinirim hemde de v2 de bu yanlışlıkları elimden geldiğince düzeltmeye çalışırım...
    1 Eylül bildiğiniz gbi avrupada yaz transfer sezonunun 1 ocak 2009 tarihine kadar araverilen sürenin başangıcıdır. bende bu tarihlerde yeni bir güncellmeme yayınlamayı düşünüorum gerekli çalışmaları yapıyorum transfer ve yeni gelişen olaylar çerçevesinde. fakat bu güncellemede "BeeTLeJuiCe" arkadaşın yapmış olduğu güncellemedende yararlanıp alt liglerdeki eksikliği bi nebze olsun gidermeye çalışıorum. bu versiyonda olan bütün herşey yeni versiyondada mevcut olucaktır... tekrar teşekkürler...

ya arkadaslar bnm ufak bı sorunum war ındırdım fakat guncellemeyı aktıf edemıyorum belgelerım sports ınteractıve ın ıcınde db ye attım fakat yenı oyun panelı fln cozemedım yardımcı olursanız sewnırım

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Güzel bir çalışma olmuş, tebrikler..
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Sorunu tam olarak anlatabilir misin?

İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içerisine atılacaktır. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundadır kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığımızda “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2008-2009 Güncellemesi V1” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başlıyoruz

dosyayı belgelerıme kopyaladım we oyuna gırdım yenı oyun panelıne bastım fakat werıtabanı sec cıkmadı we guncelleme aktıf olmadı ısın ıcınden cıkamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Versiyonun 8.02 ise skin cache'yi kapamayı dene. Eğer 8.02 değilse önce onu yükle daha sonra da bu güncellemeyi yükle ve yine skin cache'in kapalı olması lazım..

Nasıl kapatırım diye sorarsan da; oyuna gir, ayarlara gir soldaki görünüm ve ses sekmesine tıkla. Orda Temaları sakla seçeneği var onu kapat. Daha sonra oyundan çık ve tekrar gir..

bnde wersıon 8.02 yuklu turkce olması ıcın zaten o sarttı senın dedıgın yoluda yaptım ama olmadı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Yeni oyuna başlarken veritabanı seçme yerinin bi ss'ini koyabilir misin?

nasıl yanı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

yani görüntüsünü koyabilir misin? Yeni oyun aç'a bastığında gelen ilk görüntünün. Yani veritabanı seçme yerinin

Nesil
    2007
    Yer
    .

Oyuna girince New Game(Yeni Oyun)a tıklayınca önüne hangi database ile oynamak istediğini soran bir ekran geliyor.
    802 update,801 update gibi isimler var.Oradan bir ekran görüntüsü almanı istiyor Mehmet abi.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

bana onu hangı database la oynamak ıstedıgımı soran bı ekran gelmıyorkı?msnden yardım edebılırmısınız acaba [email protected]

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

teşekkürler.

bendede rar lı dosyadan cıkarırken hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz

Default fm2008 güncellestirme

ben nasıl yapacagımı anlamadım. bu dosyayı indirdikten sonra neler yapacagımı acıklarsanız cok memnun olurum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hehe35 View Post
    ben nasıl yapacagımı anlamadım. bu dosyayı indirdikten sonra neler yapacagımı acıklarsanız cok memnun olurum
    indirilen winrar dosyasına sağ tıkla "dosyaları çıkart" seçeneğine tıkla, açılan pencereden "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içerisine at. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundasın kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığına “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2008-2009 Güncellemesi V1” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başla
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by berg_bozac View Post
    bendede rar lı dosyadan cıkarırken hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz
    şuanda kendim denedim herhangi bir problem çıkmadı...
    Last edited by *(DEFOE)* : 17.Ağustos.2008 at 19:11 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Bu yamanın çalışması için veritabanı güncelleştirmesi v1 in kurulu olması gerekiyor mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Mike Shinoda View Post
    Bu yamanın çalışması için veritabanı güncelleştirmesi v1 in kurulu olması gerekiyor mu?
    bu güncelleme dosyasıdır yama değil... bu dosyanın çalışması için 8.0.2 yaması yüklü olması lazım. eğer yama yüklüyse güncelleme aktif olur.

Quote Originally Posted by FenerBahceLi View Post
    Versiyonun 8.02 ise skin cache'yi kapamayı dene. Eğer 8.02 değilse önce onu yükle daha sonra da bu güncellemeyi yükle ve yine skin cache'in kapalı olması lazım..

Nasıl kapatırım diye sorarsan da; oyuna gir, ayarlara gir soldaki görünüm ve ses sekmesine tıkla. Orda Temaları sakla seçeneği var onu kapat. Daha sonra oyundan çık ve tekrar gir..

Aynı sorun bende e mevcut

Format sonrası oyunu kurdum, resmi yamalar bölümünde 'FM2008 v8.0.2 Geliştirme Paketi' yamasıyla versionu 8.0.2'ye yükselttim. Oyun ayarlarından skin cache'yi kapattım. 'FM2008-2009 Güncellemesi V1' güncellemesini "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içine kopyaladım. Oyuna girdim yeni oyun dedim:

Default ve 8.0.2 update'yi seçerek girdiğimde güncelleme etkisiz. Resimde görüldüğü gibi FM2008-2009 Güncellemesi V1 diye bir veritabanı adı çıkmadı. Forumda başka bir çözümde bulamadım bu noktada kaldım ustam

Default tşkürler

emeğine sağlık

Arkadaslar ındıremıyorum lınkte sorunmu varr acaba

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

link ölmüş :\

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

burdaki linkte bir sorun var sanırım...
    indirmek isteyenler aşağıdaki linkten dosyayı indirebilirler herhangi bir sorun yoktur.

http://rs107.rapidshare.com/files/13...llemesi_V1.rar

1eylülde çıkacak güncellemeye fenerbahçenin en zengin kulupler sıralamasında 1. olmasına dikkat et saygılar.emeğine sağlık
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bendeki fm 8.0.0 8.0.2 indirdim ve ne gerekiyorsa yaptım .ama oyuna girdiğimde korsana hayır lütfen fm cdsini takalım dior neden acaba acil cvp . oyun orjinal oldugundan mı acaba !!!please
    Last edited by manager2112 : 24.Ağustos.2008 at 16:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Quote Originally Posted by manager2112 View Post
    1eylülde çıkacak güncellemeye fenerbahçenin en zengin kulupler sıralamasında 1. olmasına dikkat et saygılar.emeğine sağlık
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bendeki fm 8.0.0 8.0.2 indirdim ve ne gerekiyorsa yaptım .ama oyuna girdiğimde korsana hayır lütfen fm cdsini takalım dior neden acaba acil cvp . oyun orjinal oldugundan mı acaba !!!please

Aynı sorunu bende de verdi arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı? indirdim 08.02 yi ama yükledim korsana hayır cd yi takalım yazıyor.takıyorum sonuç aynı yardım edebilirmisiniz

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by wampiro View Post
    Aynı sorunu bende de verdi arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı? indirdim 08.02 yi ama yükledim korsana hayır cd yi takalım yazıyor.takıyorum sonuç aynı yardım edebilirmisiniz
    İllegal içerik hakkında bilgi istemek,paylaşım yapmak yasaktır.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri