1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: BüyükPivot Special Edition

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default BüyükPivot Special Edition

Öncelikle iyi günler dilerim. Bu başlıktan size son kullandığım taktiğimi sunmak istiyorum. Tek forvet modasına ayak uydurarak, ilk defa tek forvetli bir taktik denedim. Başarılı olduğumu söyleyebilirim. En azından şimdiye kadar

O zaman taktikten görüntülere geçelim. Önce dizilime bir göz atalım:

4-1-2-2-1 şeklinde dizdiğimiz bu takım, orta sahayı kalabalık tutarak topa hakim olmaya çalışıyor. Gerek kanatlardan gelen ortalar, gerekse ara pasları da tek forvetimizi sahanın yıldızı yapıyor. Topun tek hedefi olan santraforumuz, gol sayısında rakiplerine fark atıyor. Bunları sağlayan takım komutlarımıza ve oyuncu komutlarımıza da göz atalım. Önce takım komutları:

Kaleci komutları ( ki fazla da bi önemi yok aslında ) :

Sağ ve sol bek komutları:

Stoper komutları:

Ön Libero Komutları:

Sağ ve Sol Kanat Komutları:

Forvet arkası Komutları:

Santrafor Komutları:

Bu taktikle yaptığımız maçlarda aldığımız sonuçlara bir göz atalım:

Bu maçlar arasından kazandığımız en büyük maçın istatistiklerine bakalım, yani Lyon maçının istatistiklerine:

En kısa zamanda deneyip görüşlerinizi bildirmeniz dileğiyle, iyi günler dilerim.

Edit: Taktiği eklemeyi unutmuşum yahu Gençlik heyecanı işte

http://rapidshare.com/files/13579739...2007_.tac.html
    Last edited by IcedEarth : 08.Ağustos.2008 at 16:49

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi bir taktik gibi duruyor
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bu taktikle şu andaki en büyük galibiyetim:

Bu arada taktik sayesinde Hakan Şükür coşmuş durumda, 18 maçta 24 gol 4 asistle oynuyor.

teşekkürler kardeş

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

hemen indirip deniyorum sonuçları yazarım..
    Sanırım Owen çok iyi iş yapar forvette

Yalnız bi tane sorum olacak hedef oyuncuya forvetimizi koyuyorz tamam onda bi sorun yok ama oyun kurucu olarak hangi mevkideki oyuncumuzu oraya koymalıız??

Ayrıca versiyon kaçta işe yarıyor bu?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

8.0.2 ile kurdum bu taktiği. Hedef oyuncu dediğin gibi tek santraforun olacak. Oyun kurucu olarak ise iki forvet arkası oyuncunu da koymalısın bence. Ben Buonanotte ve Lincoln'ü beraber kullanıyorum o özellikte.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Taktiğini beğendim 3 maçta 3 galibiyet aldım ama dikkatimi çeken owen'in gol atamaması oldu

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Taktiğini beğendim 3 maçta 3 galibiyet aldım ama dikkatimi çeken owen'in gol atamaması oldu
    Sevindim taktiğimin işe yaradığına, Owen'ın gol atamaması ise bence uyum süreci. Çünkü Hakan Şükür 6 hazırlık maçında sadece 3 gol atmıştı. Sonra Uyum süreci aşılınca coştukça coştu.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Quote Originally Posted by büyükpivot View Post
    Sevindim taktiğimin işe yaradığına, Owen'ın gol atamaması ise bence uyum süreci. Çünkü Hakan Şükür 6 hazırlık maçında sadece 3 gol atmıştı. Sonra Uyum süreci aşılınca coştukça coştu.
    9 maçta 5galibiyet 3 yenilgi aldım ama owen hala gol atamadı

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

3 yenilgi biraz fazla olmuş sanki, ben bu taktikle henüz yenilgi yüzü görmedim. Owen'ı hedef adam olarak seçtiğine emin misin?

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Quote Originally Posted by büyükpivot View Post
    3 yenilgi biraz fazla olmuş sanki, ben bu taktikle henüz yenilgi yüzü görmedim. Owen'ı hedef adam olarak seçtiğine emin misin?
    Eminim ve her maç 6 ile oynuyor

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

GK ve DC'ler hariç tüm oyuncularına İleri Çıkmalarını sık sık söylemişsin.Bence burada bir sorun oluşabilir.Hızlı oynayan rakiplere karşı bu şekilde şans vermiyorum sana.Tüm takım'da 8 kişi sürekli ileri çıkmasıyla komutlandırılmış.Bunları bence biraz azaltmalısın.Daha başarılı olacağına inanıyorum o zaman.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

İleri çıkıp hemen geri döneebildikleri için henüz sorun yaşamadım. Ama dediğin gibi Bayern Münih dışında çok belirleyici bir takımla da oynamadım. Önerini değerlendirip yeniden deneyebilirim taktiği. Önerin için sağol.
    Eminim ve her maç 6 ile oynuyor
    Sorun acaba Owen'ın kafa yeteneğinde veya oyuncularının crossing yeteneğinde mi? İyi orta yapamadıklarından Owen'la topu buluşturamıyor olabilirler. Çeşitli varyasyonlarla oyunu Owen'ın üstüne yıkmayı denemelisin bence. Mesela kanat adamlarının komutlarından orta hedefini target man olarak ayarlayıp dene bakalım bir de.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bu taktiğin kullanıldığı kariyere ulaşmak için;
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=65440

linkine tıklamanız yeterlidir.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    9 maçta 5galibiyet 3 yenilgi aldım ama owen hala gol atamadı
    Adam Hakan Şükürle denemiş sen Owenla deniyorsun jumpingi daha yüksek biriyle denemeni öneririm.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Adam Hakan Şükürle denemiş sen Owenla deniyorsun jumpingi daha yüksek biriyle denemeni öneririm.
    Nihat, Rossi ve Tomasson'la tek tek denedim hepsiyle de tuttu. Nihat Yılın en iyi 3. futbolcusu seçildi. 15 Milyon Pound'a Inter'e sattım.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bence bu taktiğin en iyi oyuncusu Huntelaar olur hem kafa da iyi hemde koşularda uzun şutlarda iyi bakın paranız varsa tavsiye ederim
    Football is simple,but Football Manager is not

Taktik icin sağol simdi deniyorum.. sonucu hemen yazacağım.. forvette Thierry Henry i deniyorum =)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bencede en iyi isim Huntelaar olur bu taktiki için...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

owen olmaz orada.GUÇ özelligi yuksek bir oyuncu olmalı.Hold Up ı açıyorsunuz.Owen bu taktikte tek forvet oynayamaz.Van nistelrooy olur.

Nesil
    2008
    Yer
    football manager

abiler ben bu taktikte erdem can diye bir oyunc ile oynuyorum bir sakıncası var mı ?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    sayın abicim owen doru bir seçim olabilir senin için ama arkasında bir iniesta olmadıktan sonra hiç bir şey yapamaz o muhteşem adam.Çünkü hepiniz biliyorsunuz ki owen ın hava toplarına zaafı olduğunu o yüzden yerden oynamak daha mantıklı onun için.
    Last edited by Y4S1N : 31.Ağustos.2008 at 14:44 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Mesaj Yetkileri