Soru: Türkçe FM 2006 v1.0' ı indirdim bundan sonra ne yapacağım
Cevap:

• WinRAR ile herhangi bir klasöre açın
  • Açtığınız klasörün içindeki turkcefm2006.exe yi çalıştırın ve herhangi bir klasöre kurun
  • Masaüstüne yerleşen "Turksportal Turkçe FM 2006" kısayoluna tıklayarak paneli çalıştırın
  • Ayarlardan oyunu nereye kurduysanız orayı gösterin ve kaydedin (bu klasörde fm.exe olmak zorundadır aksi halde çalışmaz)
  • Artık oyuna başlayabilirsiniz....
Soru: Yamayı indirdim anca dışarıya çıkmıyor, ne yapabilirim?
Cevap: WinRAR sürümünüz eski olabilir. Bu durumda bilgisayarınızda bulunan winRAR sürümünü program ekle/kaldır dan kaldırıp http://www.win-rar.com/download.html sitesine giderek en son sürümü indirip kurmanız gerekir.

Soru: SS görüntülerdeki TR bölümler bende İngilizce, neden kaynaklanıyor?
Cevap:

• Türkçe FM 2006 panelini çalıştırın
  • Ayarlara girip buradan "Football Manager 2006 tamponlanmış verileri temizle" kutucuğunu işaretleyin üstteki kaydet butaonuna basıp programı tamamiyle kapatın...
  • Programı yeniden çalıştırıp oyuna girin, aynı sorun devam etmeyecektir, artık çevirdiğimiz heryer TR olarak görünecektir.

Soru: Yukarıdaki adımı izledim ancak oyunum hala ingilizce, şimdi ne yapmalıyım?

Cevap: Aşağıdaki Vieri' nin mesajındaki yönergeleri takip edin, bu yönergeleri uygulamanız durumunda oyun TR olacaktır.

Soru: Run Time hatası alıyorum bunu nasıl giderebilirim?
Cevap: Sisteminizdeki yardımci DLL,OCX vb. dosyalar güncel değil ise, ve ayrıca bazı ActiveX denetimlerin sisteminizde kayıtlı değilse butür hataları alırsınız....

Buraya tıklayarak programı indirin ve kurun. Daha sora bilgisayarınızı yeniden başlatın...

Soru: Yukarıdaki Run Time işlemini gerçekleştirdim ancak yine aynı hatayı alıyorum. Ne yapmalıyım?
Cevap: Bu durumda verdiği Run Time hata numarasını google'da aratın. Bulduğunuz dosyaları yönergelerdeki yerlere kopyalayın yada kurulum yaparak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Soru: Burada denilenleri yaptım hala oyunda TR göremiyorum ne yapmalıyım?
Cevap:

• Oyununuzu "Program Ekle veya Kaldır" dan kaldırın.
  • Oyunu kurduğunuz sürücüdeki klasörü silin.
  • Oyunu yeniden kurun
  • Türkçe FM 2006 v1.0 ı kurun.
  • Oyunu çalıştırın...
Soru: Yine olmadı ne yapabilirim?
Cevap:

• Bilgisayarınızda kurulu programlar yada eskiden kullandığınız başka TR yamalar oyunu sağlıklı bir şekilde TR oynayamamanıza neden oluyor. Bilgisayarınıza format atmaktan başka bir seçeneğiniz kalmadı. Formattan sonra ek programları yüklemeden oyunu ve yamayı kurun göreceksiniz ki TR olmuş ve sorun ortadan kalkmış...
Soru: Oyunda bazı yerler ingilizce, hata nerede?
Cevap: Turksportal CM serisinden başlayarak FM serisine dek oyunu Türkçeleştirme çalışmaları yapmış ve her yeni sene oyuna eklenen binlerce yeni cümle ile birlikte çevirilerini geliştirerek devam etmiştir. Oyunun oynanabilirliği açısından büyük bir bölümü Türkçe yapılmıştır ve çevirilere devam edilmektedir; ancak oyun %100 Türkçe değildir. Dolayısı ile ekran görüntülerimizde (SS) yayınladığımız yerlerin dışındaki alanlarda çevrilmemiş alanlar mevcuttur.