Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 294 sonuç

Konu: Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Takımım Napoli.Taktikği takıma monte ettim ve dört maç yaptım.Dört maçın ikisini kazandım,ikisi berabere bitti.Berabere biten maçlarda 'futbol işte..' dedirtecek türdendi (İki maçtada rakip takımın kalecileri dokuz puan aldı).Çok gol pozisyonu yakalıyorum , kalemde ise neredeyse hiç pozisyon görmedim şimdiye kadar.Maç içindeki aktif futbol ve paslaşmalar seyre değer.

Gerçekten çok iyi işleyen, başarılı bir taktik olmuş. Emeklerine sağlık..

Ama birkaç sorum olacak.Orta sahanın ortasındaki oyunculardan sağdakinin rolü biraz daha defansif.Soldaki oyuncu amc özellikli bir oyuncu olabilirmi?
    <')))))>-<

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Diogo yu Oynatıcam FC olarak inşallah işe yarar

ilk MAÇIMI burdan görebilirsiniz
    -------------------

http://img258.imageshack.us/img258/273/vllarn8.jpg

ÇOK ÖNEMLİ NOT: 3 GOL YAN TOPLARDAN YEDİM .!
    Forvette kimi denedin? Ayrıca sadece tek maça bağlamamak gerek bence, bir kaç maç yapıp şurada sorun var diyelim ki ben de düzeltebileyim.

Quote Originally Posted by yugi View Post
    Takımım Napoli.Taktikği takıma monte ettim ve dört maç yaptım.Dört maçın ikisini kazandım,ikisi berabere bitti.Berabere biten maçlarda 'futbol işte..' dedirtecek türdendi (İki maçtada rakip takımın kalecileri dokuz puan aldı).Çok gol pozisyonu yakalıyorum , kalemde ise neredeyse hiç pozisyon görmedim şimdiye kadar.Maç içindeki aktif futbol ve paslaşmalar seyre değer.

Gerçekten çok iyi işleyen, başarılı bir taktik olmuş. Emeklerine sağlık..

Ama birkaç sorum olacak.Orta sahanın ortasındaki oyunculardan sağdakinin rolü biraz daha defansif.Soldaki oyuncu amc özellikli bir oyuncu olabilirmi?
    Teşekkür ederim güzel yorumların için. MC'lerden sağdaki az daha defansif olsun istedim çünkü oyuncuların anlayışları saha içindeki dizilişlerini etkiliyor. Sol MC AMC özellikli bir adam olabilir ancak MC bölgesinde de oynayabiliyor olsun ki özellikleri neyse gösterebilsin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Teşekkür ederim güzel yorumların için. MC'lerden sağdaki az daha defansif olsun istedim çünkü oyuncuların anlayışları saha içindeki dizilişlerini etkiliyor. Sol MC AMC özellikli bir adam olabilir ancak MC bölgesinde de oynayabiliyor olsun ki özellikleri neyse gösterebilsin.
    Teşekkürler.
    <')))))>-<

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Benim kadrom bu sizce kimleri oynatmalıyım

Last edited by rapX : 22.Ağustos.2008 at 11:58

başka kornerden gol yiyeni görünce bende yazim dedim şimdilik 3 lig maçı oynadım şampiyonluk daha önceden garantiydi ligin son 4 maçı ve 3 ü bitti birde porto ile maç yaptım 2 tane lig maçlarından 1 tanede porto maçında korner golu yedim acaba bu benim defansımın hatasımı yoksa taktiğin genel zaafımı
    defansımda diziliş olarak hakan balta-song/o.gavish-servet-u.uçar/nadiren sabri

birde v1 yazılmış geçenki gibi bazı taktik ayarları bilerek farklı mı verildi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by rapX View Post
    Benim kadrom bu sizce kimleri oynatmalıyım

Bir kere kadron baştan aşağı hatalı. Sana o takımdan bir kadro kurayım.

GK: Hugo Lloris
    DR: Clerc
    DL: Grosso
    DC: Cris
    DC: Mensah
    DMC: Jean II Makoun
    Sağ MC: Bodmer
    Sol MC: Juninho (Benzema) (Kallström)
    AMR: Govou (Kader Keita) (Topuz)
    AML: Mutu (Razack Traore)
    ST: Fred (Baros)
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by BiLGeN90 View Post
    başka kornerden gol yiyeni görünce bende yazim dedim şimdilik 3 lig maçı oynadım şampiyonluk daha önceden garantiydi ligin son 4 maçı ve 3 ü bitti birde porto ile maç yaptım 2 tane lig maçlarından 1 tanede porto maçında korner golu yedim acaba bu benim defansımın hatasımı yoksa taktiğin genel zaafımı
    defansımda diziliş olarak hakan balta-song/o.gavish-servet-u.uçar/nadiren sabri

birde v1 yazılmış geçenki gibi bazı taktik ayarları bilerek farklı mı verildi?
    Korner ile alakalı problem çekmiyorum ben kendim, ama her takımın yiyebileceği tipten goller yiyorsundur mutlaka. Kornerde takımının nasıl savunma yapacağını kendin ayarlayabilmelisin.

Hayır, hiçbirşey değiştirmedim. Kendi kullandığımı sunuyorum ama kendim de kullanırken zor deplasmanlarda biraz editliyorum ama çok ufak şeyler.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Taktik süper, sonuçlar daha süper. Bende sizin gibi bir taktisyen olabilmeyi umut ediyorum. (:

Ben şöyle bir kadro düşünmüştüm uygun mu acaba?

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Bir kere kadron baştan aşağı hatalı. Sana o takımdan bir kadro kurayım.

GK: Hugo Lloris
    DR: Clerc
    DL: Grosso
    DC: Cris
    DC: Mensah
    DMC: Jean II Makoun
    Sağ MC: Bodmer
    Sol MC: Juninho (Benzema) (Kallström)
    AMR: Govou (Kader Keita) (Topuz)
    AML: Mutu (Razack Traore)
    ST: Fred (Baros)
    cevabın için saol. he bide o kadroyu baska bi taktikte kullanıyordum sen taktiği alınca ortaya böle bişey çıktı tabiki normalde böyle çıkmıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

İlhan abi taktiğindeki dizilişi daha önce denemiştim.Bence en büyük eksiklik rakibin mr ve ml'si bolca pas alıyor.Yani topu çok rahat kanatlara yayıyorlar.Neredeyse her atakta mr ve ml orta açıyor.
    Not: Takımım Murcia

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by LinGoLn_10 View Post
    Taktik süper, sonuçlar daha süper. Bende sizin gibi bir taktisyen olabilmeyi umut ediyorum. (:
    Oyunu kendiniz oynayıp birşeyler üretmeye çalışın ve devamlı taktiğinizi değiştirip deneyin. Zaten oyunun zevki öyle alınıyor.

Quote Originally Posted by burak434 View Post
    Ben şöyle bir kadro düşünmüştüm uygun mu acaba?

GS için transfer yapmadan en uygun kadro. Ancak transfer yapın belli başlı pozisyonlara.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    İlhan abi taktiğindeki dizilişi daha önce denemiştim.Bence en büyük eksiklik rakibin mr ve ml'si bolca pas alıyor.Yani topu çok rahat kanatlara yayıyorlar.Neredeyse her atakta mr ve ml orta açıyor.
    Not: Takımım Murcia
    Rakibin MR ve ML'si pası her türlü alır, bunu tamamen bitirmeye kalkarsak başka yerden açık veririz. MR ve ML'nin orta açması önemli değil, açılan ortanın gole dönüşmemesi önemli. Yoksa rakip güçlüyse ne olursa olsun orta açarlar, taktikle alakası yok.

Yine de zorlu deplasmanlarda AMR ve AML'yi MR ve ML'ye çek, ama okları FR ve FL'ye kadar gitsin.

Bir de dizilişle beraber takım komutları da önemli. bunu da unutmayın. Öz olarak taktiğimi deneyin, sonra üzerinden somut şeyler söyleyebilin ki hep beraber güzel kritikler yapalım.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

İlhan abi A. Hopaspor'a gider mi bu taktik?

Hayrettin abiyle yapacağımız maçlarda evimde oynayacağım maçta deneyeceğim bakalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by 1502005 View Post
    İlhan abi A. Hopaspor'a gider mi bu taktik?

Hayrettin abiyle yapacağımız maçlarda evimde oynayacağım maçta deneyeceğim bakalım.
    Dene, fakat Hayrettin abi zorlu bir rakiptir, maçta olan gideni iyi analiz etmelisin.

GS için transfer yapmadan en uygun kadro. Ancak transfer yapın belli başlı pozisyonlara.
    Transfer yapabilecek para olsa =).

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Rakibin MR ve ML'si pası her türlü alır, bunu tamamen bitirmeye kalkarsak başka yerden açık veririz. MR ve ML'nin orta açması önemli değil, açılan ortanın gole dönüşmemesi önemli. Yoksa rakip güçlüyse ne olursa olsun orta açarlar, taktikle alakası yok.

Yine de zorlu deplasmanlarda AMR ve AML'yi MR ve ML'ye çek, ama okları FR ve FL'ye kadar gitsin.

Bir de dizilişle beraber takım komutları da önemli. bunu da unutmayın. Öz olarak taktiğimi deneyin, sonra üzerinden somut şeyler söyleyebilin ki hep beraber güzel kritikler yapalım.
    Mr Ml her türlü alabilir topu ama amr aml takım savunmasında etkisiz kalıyor.Onu söylemek istemiştim.Dediğin gibi yaparım artık.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Mr Ml her türlü alabilir topu ama amr aml takım savunmasında etkisiz kalıyor.Onu söylemek istemiştim.Dediğin gibi yaparım artık.
    AMR ve AML sadece rakip savunma oyun kurarken savunma yapar. Geri kalan durumlarda yapmasınlar zaten. Yoksa takım hücuma çıkarken problemler yaşar. Siz onu o kadar kafanıza takmayın. Ha, rakip takım kanat ataklarından çok gol yapmaya başladıysa bana 3-4 maçı save edip buraya koyun, ben maçları izleyip size çözüm sunmaya çalışırım.

Şuan Fiorentina kariyerimdeyim.Fc mevkiinde oynayan oyuncunun hem yerden hem de havadan iyi olması gerektiğini söylemişsiniz.Pazzini mi Gilardino mu ona karar veremedim.Sen olsan hangisini oynatırsın.

hiç 4-4-2 tarzında taktik yapmayı düşünmüyomusun not:bu taktiğinde son derece iyi yanlış anlama

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Nerailen View Post
    Şuan Fiorentina kariyerimdeyim.Fc mevkiinde oynayan oyuncunun hem yerden hem de havadan iyi olması gerektiğini söylemişsiniz.Pazzini mi Gilardino mu ona karar veremedim.Sen olsan hangisini oynatırsın.
    Pazzini Ama rotasyonu yap mutlaka.

bu taktiği hücum yaparken topluca hücum ve defans yaparkende forvet dahil ortasahaya kdr ileri 3 lünün geriye dönmesini nasıl ayarlayabilirz denedim pek başarılı olmadım bu konuda(yani toplu hücum toplu defans gibi)(ve yani bi euro2008 hollanda baskısını kurabilmek istiyorum anlatmak istediğim bu aslında : ) kondisyon olayını biliyorum evet yorulacaklar ama bunu duruma göre son yarım saatte veya ilk maç başında uygulayıp ilk 30 dakka böyle oynatmayı düşünüyorum

*birde taktikte şöyle bir eleştirim olucak nedense evet gol buluyorum ama forvet hattında göze hoş gelen paslaşmalarla olmuyor bu ya uzak şuttan ya da normal bi atak golü şöyle sık paslaşmalı göze hoş gelen bir gol göremedim daha yaratıcılığın az olmasından kaynaklanabilir mi yoksa dizilişten dolayı mı?

kornere gelince evet ayarlıyorumda taktiğin genel bi zaafımı merak etmiştim ondan sordum

ama iş sonuca gelince evet güzel taktik fakat bi tatsızlık var gibi(* burda anlattığım olay) belki de 2 forvet oyununa alıştığımdandır bilemiyorum bunun dışında taktik saat gibi işliyor sorun yok

ilgin alakan için teşekkür ederim

İleri bir yılda olduğum için yardımcı olabilir misin bilmiyorum fakat kadrom şu:

Yardımcı olabilirsen ne mutlu bana...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Forvet-Nihat
    AML-Matias fernandez
    AMR-cazorla
    MC-pires
    MC-samozo
    DM-Senna
    DL-capdevilla
    DR-Angel
    DC-samba
    DC-Godin

kadro buydu yan toplarda çok sorun yaşadım

bugünde milan la maç yaptım ve yan toptan 3 gol yiyerek

2-3 yenildim
    Football is simple,but Football Manager is not

bu taktiği hücum yaparken topluca hücum ve defans yaparkende forvet dahil ortasahaya kdr ileri 3 lünün geriye dönmesini nasıl ayarlayabilirz denedim pek başarılı olmadım bu konuda(yani toplu hücum toplu defans gibi)(ve yani bi euro2008 hollanda baskısını kurabilmek istiyorum anlatmak istediğim bu aslında : ) kondisyon olayını biliyorum evet yorulacaklar ama bunu duruma göre son yarım saatte veya ilk maç başında uygulayıp ilk 30 dakka böyle oynatmayı düşünüyorum

*birde taktikte şöyle bir eleştirim olucak nedense evet gol buluyorum ama forvet hattında göze hoş gelen paslaşmalarla olmuyor bu ya uzak şuttan ya da normal bi atak golü şöyle sık paslaşmalı göze hoş gelen bir gol göremedim daha yaratıcılığın az olmasından kaynaklanabilir mi yoksa dizilişten dolayı mı?

kornere gelince evet ayarlıyorumda taktiğin genel bi zaafımı merak etmiştim ondan sordum

ama iş sonuca gelince evet güzel taktik fakat bi tatsızlık var gibi(* burda anlattığım olay) belki de 2 forvet oyununa alıştığımdandır bilemiyorum bunun dışında taktik saat gibi işliyor sorun yok

evet mesela manchester united gibi ben o tip birşeyler yapmaya calısıorum zaten bir taktik hazırlamaya kasıyorum ama bakalım umarım beceririm.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

3-5-2 deniyorum bende ama hazırladığımda 3 lü taktikte defans yavaş olduğu için acayip bozisyon yedim 3-2-2-1-2 deniycem nasıl olacak onu merak ediyorum
    Last edited by Corpus : 22.Ağustos.2008 at 16:51
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Taktiğin özel olarak korner zaafı yok. Bunu gündeme getirmeyelim lütfen. Her taktikteki gibi duran top komutları. Ben diyorum ki gerçek hayatla bağdaştırmayalım bu kadar. İleri üçlü top ilerideyken hücum pres yapıyorlar zaten, komutları o yönde ama daha da geri gitmeleri bizim yarı sahamızdan çıkamamamız demek.

Ayrıca taktikte gol bulun da nasıl bulursanız bulun. Yok paslaşmalar normal atak golü, yok uzaktan şut falan, hani deseniz ki ben az gol atıyorum, çaresine bakarım. Taktiğin başarısı maçta üstün olan taraf olmasına bağlı. Yani bu taktik oyuncuların özelliğini yükselten bir sihir değil ki. Uygun pozisyonlara adam yerleştirdiğinde tıkır tıkır işleyen bir taktik.

Taktik zaten tek forvet olduğu için AMR ve AML yarı forvet yarı orta saha gibiler. Şöyle gol olsun, böyle gol olsun demek yanlış bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Forvet-Nihat
    AML-Matias fernandez
    AMR-cazorla
    MC-pires
    MC-samozo
    DM-Senna
    DL-capdevilla
    DR-Angel
    DC-samba
    DC-Godin

kadro buydu yan toplarda çok sorun yaşadım

bugünde milan la maç yaptım ve yan toptan 3 gol yiyerek

2-3 yenildim
    Nihat bu taktikte FC oynayamaz, AMR oynar. Ayrıca Pires sol MC oynamamalı. Forvette daha kuvvetli birini oynatın.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by aaaaKKKKoooo View Post
    İleri bir yılda olduğum için yardımcı olabilir misin bilmiyorum fakat kadrom şu:

Yardımcı olabilirsen ne mutlu bana...
    Çoğu oyuncun regen olduğundan yardımcı olmam zor ancak pozisyonlarına uygun oynatırsan başarı sağlarsın.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Hocam uLaştıgım sonuçLar bu:

fazLa söze gerek yok 2 yeniLgi bir beraberLik gerisi gaLibiyet.

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri