Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 294 sonuç

Konu: Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Gökhan oyunda DR için yetersiz kalabilir. Muslu'yu alabilirsin. Fener için sadece forvetin dribbling özelliği kötü ise topla beraber koş'u da karışık yapabilirsin, onun dışında birşeye gerek yok. Alex iyi ama MC'de oynama özelliği 20 üzerinden 15. Özelliklerinin tamamını gösteremeyebilir.

Taktiğiniz ne olursa olsun oyuncuların oynattığınız bölgede naturel olarak oynayabildiğine dikkat edin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2008
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Gökhan oyunda DR için yetersiz kalabilir. Muslu'yu alabilirsin. Fener için sadece forvetin dribbling özelliği kötü ise topla beraber koş'u da karışık yapabilirsin, onun dışında birşeye gerek yok. Alex iyi ama MC'de oynama özelliği 20 üzerinden 15. Özelliklerinin tamamını gösteremeyebilir.

Taktiğiniz ne olursa olsun oyuncuların oynattığınız bölgede naturel olarak oynayabildiğine dikkat edin.
    Gökhan 4 ay sakatlandığı için Muslu'yu almıştım zaten ama beklediğim performansı gösteremedi bir türlü. 6.88 ile en düşük ortalamaya sahip oyuncu.Belki de beklerin taktikte ofansif olarak katkısı az oldukları için böyledir.Jo'nun topla beraber koş'u karışık yapmıştım zaten.
    Alex gayet iyi oynuyor.(14 maç 5 gol 13 asist).Bir de Mehmet Topuz AMR de etkisiz kalıyormuş gibi geliyor bana.Natural mevkisi MR olduğu için olabilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Adrian10 View Post
    Gökhan 4 ay sakatlandığı için Muslu'yu almıştım zaten ama beklediğim performansı gösteremedi bir türlü. 6.88 ile en düşük ortalamaya sahip oyuncu.Belki de beklerin taktikte ofansif olarak katkısı az oldukları için böyledir.Jo'nun topla beraber koş'u karışık yapmıştım zaten.
    Alex gayet iyi oynuyor.(14 maç 5 gol 13 asist).Bir de Mehmet Topuz AMR de etkisiz kalıyormuş gibi geliyor bana.Natural mevkisi MR olduğu için olabilir mi?
    O yüzden olabilir elbette. O mevkide oynayabilecek oyuncunun gol pozisyonlarını da iyi değerlendirebilmesi ve naturel olarak orada oynayabilmesi zaruridir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Arkadaşım,senin taktiğini kötülemek için yazmamıştım mesajı.Aksine emeğine saygı duyuyorum.Zannedersem takımdaki eksiklerden dolayı veya benim oyunumun 8.0.0 olmasından kaynaklanmış olabilir.
    Oyunun ss'ine gelince 6-1 fenere yenildikten sonra sinirlenmemek elde değil.Bende oyundan hemen çıkmıştım.Zaten o kariyerime ait oyunum graphics dosyası yüzünden çöktü.Bende oyunu kaldırıp yeniden kurmak zorunda kaldım.Şimdi yeni oyunumda deneyeceğim taktiğini.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Bu taktiği denemek için Fenerbahçe ile yeni bir oyun açtım. Oyunda taktik ile alınan başarı Uefa kupası finali. Onu da Valencia ile yapacağım şimdi Ayrıca bu taktik de Semih 56 maçta 31 gole ulaştı.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    Arkadaşım,senin taktiğini kötülemek için yazmamıştım mesajı.Aksine emeğine saygı duyuyorum.Zannedersem takımdaki eksiklerden dolayı veya benim oyunumun 8.0.0 olmasından kaynaklanmış olabilir.
    Oyunun ss'ine gelince 6-1 fenere yenildikten sonra sinirlenmemek elde değil.Bende oyundan hemen çıkmıştım.Zaten o kariyerime ait oyunum graphics dosyası yüzünden çöktü.Bende oyunu kaldırıp yeniden kurmak zorunda kaldım.Şimdi yeni oyunumda deneyeceğim taktiğini.
    İyi de taktik 802 maç motoruna göre düzenlenmiştir, diğer versiyonlar hakkındaki eleştrilere verebilecek bir cevabım yok Yine de teşekkürler denediğiniz için.

Bu arada sağolasın Umutcuğum.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Arkadaşlar buyrun bu da Uefa finalinin maç görüntüsü,

Uzatmalara gider sanıyordum ama işte... Semih de 59 maç da 35 gol attı.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tebrikler Umutcuğum. Rakibin ne çok ofsayta düşmüş öyle

Taktiği denedim bayağı bir maç oynadım ama tek sorunum avrupa maçlarında çok zorlanıyorum.Ön elemeleri zor geçtim.Ondan sonrada grubumda Real Madrid ve Werder Bremen gibi zorlu takımlar çıktı.Werder Bremen maçı öncesi aldığım sonuçları ve Takımın dizilişini koyacağım..

Takımın dizlişi böyle Delgado sakattı onun için zafer yeleni aldım cisse yi orta sahaya çektim serdar kurtuluşu liberayo chelseaden p.ferreria yı 6 aylık kiraladım ara transferde eski taktiğime döneceğim delgado ve rico sakatken özellikle KORAY ŞANLI dan çok iyi verim aldım daha çok genç olmasına rağmen 6 asist 2 gol attı oynadığı maçlarda..Birde bu sistemde Nobre çok gol atıyor bobo sakattı onun için nobreyi koydum 8 gol 4 asistlik performans sergiledi.Arasıra taktiğin dizilişiyle oynayıp classic 4-4-2 yapıyorum birşey farketmedi ama bu taktikte şu ana kadar çok memnunum ve çok az gol yedim..Birde AML ucuz ve kaliteli bir oyuncu onerirseniz sevinirim.

Buda şu ana kadar yaptığım maçlar ;

Buda son Werder Bremen maçım birtek atak yapamadım genelde hakimiyet paslarda filan üstünümde..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by gencooo View Post
    Taktiği denedim bayağı bir maç oynadım ama tek sorunum avrupa maçlarında çok zorlanıyorum.Ön elemeleri zor geçtim.Ondan sonrada grubumda Real Madrid ve Werder Bremen gibi zorlu takımlar çıktı.Werder Bremen maçı öncesi aldığım sonuçları ve Takımın dizilişini koyacağım..

Takımın dizlişi böyle Delgado sakattı onun için zafer yeleni aldım cisse yi orta sahaya çektim serdar kurtuluşu liberayo chelseaden p.ferreria yı 6 aylık kiraladım ara transferde eski taktiğime döneceğim delgado ve rico sakatken özellikle KORAY ŞANLI dan çok iyi verim aldım daha çok genç olmasına rağmen 6 asist 2 gol attı oynadığı maçlarda..Birde bu sistemde Nobre çok gol atıyor bobo sakattı onun için nobreyi koydum 8 gol 4 asistlik performans sergiledi.Arasıra taktiğin dizilişiyle oynayıp classic 4-4-2 yapıyorum birşey farketmedi ama bu taktikte şu ana kadar çok memnunum ve çok az gol yedim..Birde AML ucuz ve kaliteli bir oyuncu onerirseniz sevinirim.

Buda şu ana kadar yaptığım maçlar ;

Buda son Werder Bremen maçım birtek atak yapamadım genelde hakimiyet paslarda filan üstünümde..

Öncelikle teşekkür ederim, bu kadar detaylı biçimde denediğiniz için. 802 versiyonunu mu kullanıyorsunuz diye sormak isterim önce. Sonra da kullandığınızı varsayarak size tavsiyeler yapacağım.

1. Mehmet Sedef şampiyonlar liginde Beşiktaş'ın sol kanadında oynayacak kadar kaliteli bir isim değil. Orada Serdar Özkan'ı oynatmanızı tavsiye ederim. Bu taktiktek Tello AML oynayamadığına göre önümüzdeki transfer döneminde iyi bir AML almanızı tavsiye ederim. Abdou Razack Traore, Piatti gibi isimler işinize yarayabilir.

2. Rodrigo Tello kesinlikle Beşiktaş'ta DL oynamamalı. Pozisyon alma, top kapma, markaj gibi özellikleri düşük ve DL'de oynama becerisi de iyi değil. Tavsiye etmem.

3. Yerinizde olsan Ricardinho yerine Yelen'i oynatmaya başlarım bile. Delgado gelince zaten sol MC onun olsun.

Kısacası kadroyu biraz daha zenginleştirmeniz gerek.

fenerle oynuyorum büyük takımlara karşı çok zorlanıyorum.kadrom:volkan-gökhan-samba-zapata-carlos-miguel veloso-moutinho-hamsik-caner-kazım-semih.yardımcı olursan sevinirim(versiyon 8.0.0 bunu belirteyim)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

800 için yardımcı olamam maalesef. Taktiği 802 versiyonu için hazırladım.

yedekleri de istersen volkan babacan,mert günok,yasin,can,kerim,ergün teber,emre belözoğlu,burak,uğur boral,selçuk,mehmet topuz,ilhan parlak,toto tamuz,gürhan

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Diyorum ya, versiyonunuzu 802 yapıp yeni bir oyuna başlayarak denemeyi tercih edin. İlk mesajda yazdıklarıma da dikkat edin.

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

İlhan abi taktiğini indirdim ve denedim rakip 10 kişi kalmasına rağmen iyi bir oyun vardı ortada bir kaç maç daha deneyeceğim ..

Başta yazdığın gibi sağ DC Vidic ve bugüne kadar attığı 10 golde kornerden kafa ile bu maçta attığı ilk gol karambolden sonra geldi sadece

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Daha bol deneyin, sonuçları bildirin, uzun sezonlar deneyin.

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Öncelikle teşekkür ederim, bu kadar detaylı biçimde denediğiniz için. 802 versiyonunu mu kullanıyorsunuz diye sormak isterim önce. Sonra da kullandığınızı varsayarak size tavsiyeler yapacağım.

1. Mehmet Sedef şampiyonlar liginde Beşiktaş'ın sol kanadında oynayacak kadar kaliteli bir isim değil. Orada Serdar Özkan'ı oynatmanızı tavsiye ederim. Bu taktiktek Tello AML oynayamadığına göre önümüzdeki transfer döneminde iyi bir AML almanızı tavsiye ederim. Abdou Razack Traore, Piatti gibi isimler işinize yarayabilir.

2. Rodrigo Tello kesinlikle Beşiktaş'ta DL oynamamalı. Pozisyon alma, top kapma, markaj gibi özellikleri düşük ve DL'de oynama becerisi de iyi değil. Tavsiye etmem.

3. Yerinizde olsan Ricardinho yerine Yelen'i oynatmaya başlarım bile. Delgado gelince zaten sol MC onun olsun.

Kısacası kadroyu biraz daha zenginleştirmeniz gerek.

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim ben bu taktiği çok sevdim takımda uyum sağladı.Ara transfer dönemine kadar delgado iyileşti onu AML oynatıyorum paulo ferreria chelsea döndükten sonra koray şanlıyı dm yapmayı düşünüyorum ama Dediğiniz oyuncularıda almaya çalışacağım.Ricardinho ve telloyu yollayıp daha iyi bir dl yada dm almayı düşünüyorum.Teşekkür ederim böyle bir taktik hazırladığın için ben skorlarımı buraya koymaya devam edeceğim..

Birde önerebileceğiniz antrenman programı soruyorum nasıl bir antrenman prog. kullanmalıyım ? kendi antrenman programı kullanıyorum ve oyuncularım hemen gelişmemeye başladı..

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Bu sonuç ile Carling Cup'ta yarı finale yükseldim Rooney iki tane %100 ' lük pozisyonu harcadı Maç boyunda sadece iki kez kaleme gelebildiler onlar da son dakikalarda biri gol oldu öte yandan Vidic yine bir kafa golü attı

Rakip çok korner kullandı ama defans hata yapmadı ve gollerle maçı aldık

Last edited by DeNiZ_1903 : 26.Ağustos.2008 at 15:55

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by gencooo View Post
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim ben bu taktiği çok sevdim takımda uyum sağladı.Ara transfer dönemine kadar delgado iyileşti onu AML oynatıyorum paulo ferreria chelsea döndükten sonra koray şanlıyı dm yapmayı düşünüyorum ama Dediğiniz oyuncularıda almaya çalışacağım.Ricardinho ve telloyu yollayıp daha iyi bir dl yada dm almayı düşünüyorum.Teşekkür ederim böyle bir taktik hazırladığın için ben skorlarımı buraya koymaya devam edeceğim..

Birde önerebileceğiniz antrenman programı soruyorum nasıl bir antrenman prog. kullanmalıyım ? kendi antrenman programı kullanıyorum ve oyuncularım hemen gelişmemeye başladı..
    Delgado bu taktikte en çok sol MC'de verim verir. AML oynatırsanız o kadar verimli olmaz. Size şu antreman programını önereceğim:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52640

Ben bu programı kullanıyorum ancak bir farkla, bütün programların aerobik bölümünü artırıp strength bölümünü azaltıyorum, böylece hız ve hızlanma daha çok artış gösteriyor.

Quote Originally Posted by DeNiZ_1903 View Post

Bu sonuç ile Carling Cup'ta yarı finale yükseldim Rooney iki tane %100 ' lük pozisyonu harcadı Maç boyunda sadece iki kez kaleme gelebildiler onlar da son dakikalarda biri gol oldu öte yandan Vidic yine bir kafa golü attı

Rakip çok korner kullandı ama defans hata yapmadı ve gollerle maçı aldık

Forvette Rooney iyidir ama yine de havadan da iyi oyuncular alman gerekebilir. Başarılarının devamını dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Hocam yeri değil ama sen bilirsin bunu ..

maça girmeden önce opp instruction'lar var ya orayla hiç oynuyormusun ?

eğer oynuyorsan en çok verim alınabilecek komutlar hangisidir ? (s.markaj,a.daraltma,top kapma sert, ters ayak zayıf ayak vs)

opp instruction'ları kurcalamanın bize artısı olur mu yoksa başamıza belamı almış oluruz ?

örneğin forvetlere s.markaj , top kapma sert vs. gibi..

valla ben alışkanlık yaptım artık sürekli kurcalamadan duramıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben opposition instructions ile genelde hiç oynamam. sadece topsuz alanda çok iyi ve çok kaliteli forvetlere karşı ilk mesajda dediğimi uygularım.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Sayın Aydoğan No:3 olarak bu güzel çalışmanız için sizi tebrik ederim. En kısa zamanda taktiği deneyip izlenimlerimizi ileteceğimizden şüpheniz olmasın

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Teşekkür ederim Serkan bey

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Birşey sorucam. Bu taktikte kanatLarını iyi kapatan, iyi adam adama savunma yapabiLen takımLara karşı nasıL bir çıkış yoLu buLuyorsunuz sayın Aydoğan. Bu sistemde temeL atak yükü soL ve sağda ki iLeri uçLarda. Orta saha da zaman zaman destek versede bire birde iyi bir markaj ve orta sahada iyi bir pres iLe oyun kurman engeLLendiği zaman B pLanı varmı maçı çevirebiLeceğimiz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Birşey sorucam. Bu taktikte kanatLarını iyi kapatan, iyi adam adama savunma yapabiLen takımLara karşı nasıL bir çıkış yoLu buLuyorsunuz sayın Aydoğan. Bu sistemde temeL atak yükü soL ve sağda ki iLeri uçLarda. Orta saha da zaman zaman destek versede bire birde iyi bir markaj ve orta sahada iyi bir pres iLe oyun kurman engeLLendiği zaman B pLanı varmı maçı çevirebiLeceğimiz.
    Bu durumda AMR ve AML'nin iç tarafa entegrasyonunu sağlamak gerekiyor. Sanırım bu da ya onların oklarını kaldırıp tempoyu bir nebze azaltarak, ya da takım genişliğini bir nebze kısarak olur. Her iki durumda da göbekten hücum ettirmeliyiz takıma çünkü bir kural vardır bence FM'de: ya kanatlar, ya da göbek. Kanatları iyi kapayan göbekten mutlak açık verir ve göbekteki üçlünün atacdağı kritik paslarla sonuca gidebiliriz.

Sevgili İlhan abi, (güzin abla girişi )
    8.02 yi yükleyip yeni bir oyun açıp taktik hakkında yorum yaparsanız yardımcı olabilirim demişsiniz. Ancak 8.02 yüklendiğinde maç motoru da 8.02 olmaz mı ? Benim bildiğim kayıtlı oyunda veritabanı 8.00 kalır ancak maç motoru 8.02 nin maç motoru olarak değişir. Yani yeni oyun açılmasına gerek kalmaz. Yanlışsam düzeltin Sayın Aydoğan. Sevgiler,saygılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Taktik diziliş aynı fakat ufak komut değişiklikleri ile iyi bir taktik oturttum

total domineyşın herzaman lider. Sayın Aydoğan daha iyisini yapana kadar en iyisi bu

Merhaba İlhan Bey; Öncelikle Şunu Söyleyeyim Taktiğinizi Galatasarayda Denedim(Editörden Yeni Transferleri Koyarak Ör: Baros, Kewell,..) Gerçekten Güzel Sonuç Aldım Sadece 1 Transfer Yaptım Oda Sağ Açığa Marvin Angulo. İlk Senemde UEFAda Yarı Finalde Elendim Super Lig Şampiyonu Oldum ve Fortis Türkiye Kupasını Aldım.

Şimdi Benim Sorum Şu Olacak; Ben Gaziantepspor' u Çalıştırıyorum Sizce Gaziantepspor İçin İyi Bir Orta Saha(MC) ve Forvet(FC & ST) Olarak Kimi Transfer Edebilirim..?

Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum.. ve Bu Oyunu Ne Kadar İyi Bildiğinizi Bu Taktikle Göstermişsiniz Devamını Diliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by FaLconi View Post
    Sevgili İlhan abi, (güzin abla girişi )
    8.02 yi yükleyip yeni bir oyun açıp taktik hakkında yorum yaparsanız yardımcı olabilirim demişsiniz. Ancak 8.02 yüklendiğinde maç motoru da 8.02 olmaz mı ? Benim bildiğim kayıtlı oyunda veritabanı 8.00 kalır ancak maç motoru 8.02 nin maç motoru olarak değişir. Yani yeni oyun açılmasına gerek kalmaz. Yanlışsam düzeltin Sayın Aydoğan. Sevgiler,saygılar.
    Doğrudur ancak korsan oyun kullanıyorsa değişik sorunlar yaşayabilir. Onun için en temizi yeni oyun açmak.

Quote Originally Posted by uaeren1905 View Post
    Merhaba İlhan Bey; Öncelikle Şunu Söyleyeyim Taktiğinizi Galatasarayda Denedim(Editörden Yeni Transferleri Koyarak Ör: Baros, Kewell,..) Gerçekten Güzel Sonuç Aldım Sadece 1 Transfer Yaptım Oda Sağ Açığa Marvin Angulo. İlk Senemde UEFAda Yarı Finalde Elendim Super Lig Şampiyonu Oldum ve Fortis Türkiye Kupasını Aldım.

Şimdi Benim Sorum Şu Olacak; Ben Gaziantepspor' u Çalıştırıyorum Sizce Gaziantepspor İçin İyi Bir Orta Saha(MC) ve Forvet(FC & ST) Olarak Kimi Transfer Edebilirim..?

Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum.. ve Bu Oyunu Ne Kadar İyi Bildiğinizi Bu Taktikle Göstermişsiniz Devamını Diliyorum.
    Öncelikle başarılarınız için sizi tebrik ederim. UEFA'da elenmeniz eminim ki şanssızlık olmuştur.

Antep için sağ MC istiyorsanız Bursaspor'dan Mustafa Sarp iyi bir isim olabilir. Sol MC için de Piatti gayet iyi bir isim. Forvete de Stancu'yu alabilir veya Everton'dan Anichebe'yi kiralayabilirsiniz.

Quote Originally Posted by 1502005 View Post
    Taktik diziliş aynı fakat ufak komut değişiklikleri ile iyi bir taktik oturttum

total domineyşın herzaman lider. Sayın Aydoğan daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
    Thanks

Doğrusunu Söylemek Gerekirse Piatti Transferini Gerçekleştirdim Fakat Piatti Yanına Adam Bulamamıştım Mustafa Sarp'ı Deniyeceğim. Forvette de Dediklerinizi Almaya Çalışıcağım.. Bu Arada Sizce Yaser Yıldız Forvette Antepde Nasıl Olur..?

Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri