1 ile 30 arası toplam 294 sonuç

Konu: Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Threaded View

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Önemli Not: Taktik 802 versiyonu için üretilmiştir. Diğer versiyonlarda denenmesi tavsiye edilmez.

Uzun süredir bekleniyordu. Ve geldi. Ve işte Total Dominasyon efsanesinin final versiyonu geldi arkadaşlar. Taktiği detayında anlatmayacağım ancak bir iki noktaya değinmek istiyorum.

1. Taktik, tak ve kullan taktiktir. Oyuncuları pozisyonlarına yerleştirin ve oynayın, ancak dizilişte dikkat etmeniz gereken bir iki nokta mevcut:

a) FC pozisyonu:
    Burada oynatacağınız adamın yerden ve havadan iyi olması gerek. Yani, hem güçlü, hem de teknik. İngilizcede target striker diye nitelendiriyoruz bunları.

b) Sağ DC:
    Bildiğiniz korner hatasını tam kullanabilmek için bu pozisyondaki adamınızın da jumping ve anticipation özellikleri yüksek olmalı.

c) DM pozisyonu: Buradaki adamınızın hem iyi bir markajcı, hem de yaratıcı bir oyuncu olması gerekiyor.

2.
    Taktikte oyuncu komutlarına oyuncu özelliklerine göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Mesela FC adamının "topla beraber koş" komutu sık sık olarak ayarlanmış. Ama FC adamınızın dribbling ve pace gibi özellikleri düşükse bunu kaldırabilirsiniz.

3.
    Önceki versiyonlara göre ufak ufak ancak taktiğin başarısını etkileyen pek çok değişiklik yapıldı. Mesela defansımız artık contain defending yani alan daraltmasız savunma uyguluyor. Bunun gibi çok şey mevcut.

4. Topsuz alanlara çok iyi kaçan rakip takım forvetlerinin (örnek: Aguero, Wallcott, Torres, Zlatan) savunma dengesini bozmaması için maça başlarken rakip takım komutlarından o oyuncuya gelip onun sıkı markaj komutunu hiçbir zaman yani never olarak ayarlayabilirsiniz.

Pozisyon ekranı:

Takım Komutları Ekranı:

Şimdi taktikle aldığım maç sonuçlarından bir demet sunmak istiyorum sizlere:

Ve istek üzerine Genoa ile yakaladığım başarıları sunuyorum. Aslında Ankara'daki bilgisayarımda 2016'ya kadar geldim ama şu anda elimdeki save'de 2013'e kadar gelmiş halim var. Buyrun:

Arkadaşlar bu üstteki resimleri ben kendim istediğim için koymuyorum çünkü ben uzun vadedeki başarıları taktikten öte takımı iyi yönetebilmeye bağlıyorum, bazı arkadaşlar istediği için ekledim.

Ve taktiğimizin linki:

Taktiği İndir
    Last edited by Ilhan : 26.Ağustos.2008 at 15:04
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Mesaj Yetkileri