Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 117 sonuç

Konu: Battle for GOALS [BFG] l [8.02]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Thumbs up Battle for GOALS [BFG] l [8.02]

Öncelikle Merhaba . Uzun süredir turnuvalarda ve kendi kariyerlerimde kullanmakta olduğum taktiği sizler için paylaşacagım. Taktik 8.02 için yapılmıştır! Diğer sürümlerde verimi ne sekilde olur bilmiyorum hiç denemedim! O yüzden 8.02 mac motorunda kullanmanızı öneririm...

Taktiğin genel özelliklerini aktarayım:

• Öncelikle taktik topa hakim oluyor,top genel anlamda hep sizde kalıyor,

• Kaleye bolca şut atılıyor. İsminden de anlasılacagı gibi gol için savasıyor.

• Duran toplardan bol bol gol buluyorsunuz.

• Kısa ve ayaga paslar taktigin genel anlayışı. Ortasaha da cok güzel kısa paslarla hucuma cıkıyorsunuz ve gol kacınılmaz oluyor. (SS lerde de pas oranlarına bakarak görebilirsiniz.)

Takım Komutları:

Taktigin dizilişi :

Bekler (DR&DL) : Bekleriniz hucuma oldukca fazla cıkıyor. Beklerin oyuncu komutlarında da "Forward Runs: Often" oldugundan hucuma cok sık cıkıyorlar. O yüzden hucumda etkinliği olabilecek bekler tercih edilirse sizin için daha iyi olur. Eger zorluk derecesi büyük mac oynuyorsanız Oyuncu Komutundan "Forward Runs : Mixed" yapmanız defansta acık vermemek adına sizin için daha iyi olacaktır...

Stoperler (DC) : Burada taktik için özel bi secim yok. Bilindik standart saglam defans ikiliniz olursa cok daha iyi verim alırsınız. Burada dikkat edilmesi gereken Sol DC nin "Jumpig" ve "Heading" özelliginin yüksek olması kornerden bol bol gol atmanızı saglar...

Ortasaha (MC) : Göbekteki 2 ortasahanızdan sagdakinin DM özelliginin ön planda olması daha önemli. Cünkü Sag MC nin hucumdan cok defansif olarak takıma katkı saglıyor. Aynı sekilde Sol MC de az da olsa hucum meziyetine sahip olursa sizin için daha iyi olur. Sol MC hucuma ara ara destek veriyor...

Wingers (AMR&AML) : Şimdi burası önemli kısım. Buradaki oyuncularınızın AMC özelliğinden çok Wingers özelliği olması sizin için cok daha iyi olacaktır. Bu adamlar neden Orada peki ? Çünkü mac içinde Kanatlara koşu yaparak AMC nize alan yaratıyor ve böylelikle AMC Boş alanlar bulabiliyor. Bu oyuncularınızın Kanat oyuncularının tasıması gereken özelliklere sahip olması gerekmektedir...

Attack Mid. (AMC) : Buradaki oyuncunuz taktiğin kilit oyuncusu... Özellik bakımından "Pas, Teknik, Top sürme, Yaratıcılık, Topsuz alan, Uzun sut" kriterlerinin yüksek olması sizin için çok daha iyi olacaktır. Oyuncu Komutundan "Long Shot: Often" oldugundan sık sık kaleye şut ceker, cok gol atar ve önündeki forvete de cok gol attırır. Taktigin beynidir bi nevii; fakat yanılgıya düşüp bu oyuncunuzu "Oyun Kurucu" diye secmeyin, öyle bir kısıtlamamız yok !

Benim Size tavsiye edecegim ve kullandığım AMC "Matias Fernandez" Vilarreal'den kadronuza katabilirsiniz... Benim oyunumdaki profili(Özellikle istatistiklerine dikkat!):

Forvet (FC) : Buradaki oyuncunuz Hem havadan, hem yerden teknik bir forvet olursa muazzam olur. Aynı sekilde havadan pek etkili olmayıp, hızlı ve teknik olursa da bol bol gol atar; fakat Havadan etkili teknik olmayan bir oyuncu olursa gol atıp atamayacagına garanti veremem. Bende genelde basarısız oldu bu tip forvetler...

Yine Benim Size tavsiye edecegim ve kullandığım FC "Rafeal Sobis" Hızlı, Teknik ; fakat havadan etkili olmayan bir FC.. Benim oyunumdaki profili(Özellikle istatistiklerine dikkat!):

Taktigin mevkii acıklamaları bu şekildeydi... Gelelim Maç SS lerine :

UEFA 1. Tur. Sahamda 2-1 galip ayrılmıştım, deplasmanda inanılmaz bir mac oldu...

UEFA Ceyrek finalde ilk macta 5-5 bitti müthiş bir mac olmuştu... Rövansta da deplasmanda 0-0 kalıp elendim SS:

Ekledigim SS lerin istatistiklerinizde de gördüğünüz gibi yenildigimiz, berabere kaldığımız maclarda dahi Topla oynama oranı, pas oranı, şut sayımız gayet iyi. Yani iyi oynayarak yeniliyoruz. Lpool a karsı da cok enteresan skorlar olmuş Bunlar EPL de 2. sezonumda aldığım sonuclardan bazıları idi. Ligdeki durumum da su sekildeydi:

2. sezonumda 3. oldum. Maglubiyet sayımız 3 ile oldukca az. Cokca beraberliğimiz var , galibiyet sayımız da cok iyi. Arsenal de hayvansı bir performans ile kopmuş vaziyette sampiyon oldu...

2 sezon boyunca oynadım ve aldığım basarılar:
    1. Sezon:
    Ligi 12. olarak bitirdim.
    Carling ve FA Cup da final oynadım, 2 sinde de ManU ya maglup oldum...

2. Sezon
    Ligi 3. bitirdim.
    FA Cup da ilk turda elendim. Carling Cup aldım.
    UEFA da ceyrek finale cıkıp Roma'ya elendim...

Ayrıca katıldığım turnuvaların Çoğunda kendi taktiğimi kullanırım...

Gelelim Taktiğin Linkine :

Battle for GOALS [BFG] - 8.02

Taktik bu sekilde. Umarım acıklayıcı bir dilde anlatmışımdır. Sizde kullanıp, aldığınız sonucları buraya yazarsanız birlikte görüş alış-verişi yapmış oluruz. Umarım Başarılı olursunuz. Bol FM li Günler...
    Last edited by PesimiSTyLa : 30.Ağustos.2008 at 03:14 Reason: Siteye Eklenip Konu Onaylanmıştır..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Herkese öneririm.Ben önceden kullanma şansıını yakaladım.gerçekden çok iyi bir taktik.özellikle büyük takımlara karşı çok iyi sonuclar alabiliyorsunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Demek meşhuuur BFG'yi yayınlama kararı aldın Emre.Gerçi bir çok kişide vardır bu taktik.Taktiğinin başarı bir taktik olduğunu biliyorumda benim soracağım soru hangi skini kullandığın?
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Emre sonunda paylaştın..Çok başarılı taktiktir..Yeni bir soluk arayan arkadaşlara tavsiye ederim..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Demek meşhuuur BFG'yi yayınlama kararı aldın Emre.Gerçi bir çok kişide vardır bu taktik.Taktiğinin başarı bir taktik olduğunu biliyorumda benim soracağım soru hangi skini kullandığın?
    Gluu skin Şemsi Sitede mevcut musti acmıştı konuyu

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Linkten indirilmiyor.Değiştirirsen sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Linkten indirilmiyor.Değiştirirsen sevinirim.
    Düzelttim ilk mesajdaki linki..

Rapid linki için : http://rapidshare.com/files/14117013...2009_.tac.html

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu ana kadar kullandığım en güzel taktik.Bu taktikle küçük takım bile olsam hep şampiyonluga oynadım.Ayrıca turnuvada kazandıgım 1 şampiyonlugu bu taktige borçluyum.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bu taktiğin hikayesinde bende vardım galiba.

3 Yiğit kariyerlerini yaparken Emre bu taktiğe bu ismi verip sürekli güncelleme yapıyor ve versiyonlarla adlandırıyordu.Ne var ki bu taktiği yaptığında ( Portekiz'de idik ) Sporting Lizbon ile inanılmaz sonuçlara imza atıyordu.Oradan anlamıştım başarılı olacağını.

Şimdi de tüm dünya ile paylaşıyor bir yerde taktiği.Tebrik ederim Emre çok beğendiğim bir taktik

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Bu taktiğin hikayesinde bende vardım galiba.

3 Yiğit kariyerlerini yaparken Emre bu taktiğe bu ismi verip sürekli güncelleme yapıyor ve versiyonlarla adlandırıyordu.Ne var ki bu taktiği yaptığında ( Portekiz'de idik ) Sporting Lizbon ile inanılmaz sonuçlara imza atıyordu.Oradan anlamıştım başarılı olacağını.

Şimdi de tüm dünya ile paylaşıyor bir yerde taktiği.Tebrik ederim Emre çok beğendiğim bir taktik
    Aynen orada atıldı temelleri 4 1 2 2 1 den bu hale geldi Bu vers34567 falan sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Eminim bilmemkaçıncı versiyondur.Her oynayışta taktiğin üzerine birşeyler ekledin.Tebrik ediyorum seni ancak unutmadan da söyleyeyim o sezonda ben şampiyon olmuştum

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sağlam bir formasyon Emreciğim ancak ortadaki iki MC'nin geriye olan oklarını kaldırırsan belki daha sağlam olabilir. Hiç bu şekilde denedin mi?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Sağlam bir formasyon Emreciğim ancak ortadaki iki MC'nin geriye olan oklarını kaldırırsan belki daha sağlam olabilir. Hiç bu şekilde denedin mi?
    genelde geriye düştüğüm zamanlarda denedim. O şekilde gol bulma ihtimali daha yüksek oluyor. oynadığım rakip benden daha güçlü olunca pek tercih etmiyorum. Yorumun için sağol abi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Aslında oynadığın rakip senden güçlü olduğunda kullanman gerekir. Çünkü top rakibe geçtiğinde iki MC DM'ye kayacak ve rakibe orta sahada basmayacaklar. İki DC'yi rahatlatacaklar ama sahandan çıkman zor olacak. Bence çok daha iyi verim alırsın o şekilde.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Aslında oynadığın rakip senden güçlü olduğunda kullanman gerekir. Çünkü top rakibe geçtiğinde iki MC DM'ye kayacak ve rakibe orta sahada basmayacaklar. İki DC'yi rahatlatacaklar ama sahandan çıkman zor olacak. Bence çok daha iyi verim alırsın o şekilde.
    o sekilde hiç düşünmedim abi. haklı olabilirsin. Ben güçlü bir rakiple oynadığımda tam tersi mc leri dm ye cekip, kontra atak seklinde gol aramaya calıştığım da oluyor. Onu şöyle düşündüm: "Closing down = whole pitch" oldugundan mc deki elemanlar baskı uyguluyor; yani ortasahayı kolay gecrmiyor diye düşünüp yaptım...

denedim süper taktik. 4 maçta 4 galibiyet uefa kupası deplasmanda
    redstar 1 - bjk 5. Delgado amc 'de harikalar yaratıyor. diğer taktiklerde firikik gölü atamazken bu taktikle %60-70 oranında gol atıyor.
    teşekkürler eline sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by face_suz View Post
    denedim süper taktik. 4 maçta 4 galibiyet uefa kupası deplasmanda
    redstar 1 - bjk 5. Delgado amc 'de harikalar yaratıyor. diğer taktiklerde firikik gölü atamazken bu taktikle %60-70 oranında gol atıyor.
    teşekkürler eline sağlık
    amc deki oyuncunuz kilit zaten. Delgado da bu mevkiide önemli bir oyuncu. Fc deki oyuncunuz da iyiyse hem atar; hem attırır... Deneyip yorumladığın için sagol.

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Kimz taktiği kadar etkili bir taktik eline sağlık . Fenerbahçe'de denedim ve memnunum taktikten .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu diziliş, benim de favori dizilişlerimden biri. Taktiği indirip deniyorum şimdi. Bu arada ben de bu skini kullanıyorum, çok hoş ve gözü yormayan bir skin

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Bu diziliş, benim de favori dizilişlerimden biri. Taktiği indirip deniyorum şimdi. Bu arada ben de bu skini kullanıyorum, çok hoş ve gözü yormayan bir skin
    Sonucları bekliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Celtic ile ligde Glasgow Rangers ve ŞL'de Dinamo Kiev maçlarında denedim ve çok memnun kaldımSadece 3 amc oyuncusunun uzun şutlarını sık sık yaptım ve sonuç

Bu da Kiev maçının ss'i...

Forvet adamım Vagner Love bu arada...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

çok iyi sonuçlar. Long shot olayını 3 adamınız da iyi yapabiliyosa kullanabilirsnz. Bende yapıyorum onu zaman zaman...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    çok iyi sonuçlar. Long shot olayını 3 adamınız da iyi yapabiliyosa kullanabilirsnz. Bende yapıyorum onu zaman zaman...
    Zaten topu topu 3 transfer yaptımVagner Love'ı ucuza aldım. Amc bölgesine de zar zor oyuncu sata sata Elano ve Arshavin'i aldım, onlar da beni şu zamana kadar çok iyi idare etti ki bu taktiğe uygun oyuncular bence

taktik süperde şu gluu skine baktm galatasaray skini deil ki o?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Exellence1905 View Post
    taktik süperde şu gluu skine baktm galatasaray skini deil ki o?
    Backgroundu değiştirdim.

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Backgroundu değiştirdim.
    rica etsem skini bu haliyle upload eder misin?
    bu arada taktik bi harika oyuna girince aldığım sonuçların ss lerini koyarım...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Exellence1905 View Post
    rica etsem skini bu haliyle upload eder misin?
    bu arada taktik bi harika oyuna girince aldığım sonuçların ss lerini koyarım...
    http://rapidshare.com/files/141783010/Desktop.rar.html

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

mukemmel bir taktik cok tesekkurler taktik sayesinde zenit ile ilk yılımda şampiyon olamadım ama şampiyonlar liginde chelsea bayern tampere unt içinde lider olarak 2.tura cıktım hedefim yarı final ama tatik okadar muthişki final bile oynayabilirim

buyıl ligdede hedefim şampiyonluk arshavin sakatlamasa gecen yılda sampiyon olurdum ama sans işte

Beşiktaş ile denedim taktiği. 2-3 mac orjinal haliyle denedim sonra Aydogan arkadaşın tavsiyesiyle mc lerin geri oklarını kaldırdım. bende işe yaradı.

forvet ve ortadaki amc ne kadar iyiyse taktik o kadar etkili oluyor. oyun kilitlendiğinde kornerler devreye giriyor. kapalı oynayan ve kalecisi devleşen takımları bununla geciyorum. çok başarılı bulduğumu söyleyebilirm. delgado piatti yi deniyorum değişmeli olarak. ama farkında olmadan kupa ilk macında oynattım delgadonun ayağı kırıldı 6 ay yok

Piattinin potansiyeli 130 larda. pekte etkili olduğunu söyleyemem. ic saha maclarında fena değil ama zorluk derecesi yüksek maclarda sınıfta kalıyor. bobo ise cok istikrarsız 2 mac cok iyi 3 mac yok. stancunun potansiyeli 126. onun durumuda piatti gibi. genel olarak 802 de bana en cok uyan taktiklerde biri. sezonu bi aksilik olmassa sampiyon bitiririm. uefada 2. turda brugge i deplasmanda 3-1 yendim. elersem valencia gelicek. kadroma bakarak önümüzdeki sene nerelere transfer yapmam gerekir? yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler. ben cisse ve telloyu gönderip a.r.traore ve sağlam bi önlibero düşünüyorum. bobo ve delgadoyla ilgilenenle var.

İşte kadrom;

Hakan
    Angulo
    Esparza
    G.Zan
    İ.Toraman
    Cisse
    Selçuk İnan
    S.Özkan
    Tello
    Delgado (Piatti)
    Bobo (Stancu)
    Last edited by shaffack : 02.Eylül.2008 at 15:52

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by shaffack View Post
    Beşiktaş ile denedim taktiği. 2-3 mac orjinal haliyle denedim sonra Aydogan arkadaşın tavsiyesiyle mc lerin geri oklarını kaldırdım. bende işe yaradı.

forvet ve ortadaki amc ne kadar iyiyse taktik o kadar etkili oluyor. oyun kilitlendiğinde kornerler devreye giriyor. kapalı oynayan ve kalecisi devleşen takımları bununla geciyorum. çok başarılı bulduğumu söyleyebilirm. delgado piatti yi deniyorum değişmeli olarak. ama farkında olmadan kupa ilk macında oynattım delgadonun ayağı kırıldı 6 ay yok

Piattinin potansiyeli 130 larda. pekte etkili olduğunu söyleyemem. ic saha maclarında fena değil ama zorluk derecesi yüksek maclarda sınıfta kalıyor. bobo ise cok istikrarsız 2 mac cok iyi 3 mac yok. stancunun potansiyeli 126. onun durumuda piatti gibi. genel olarak 802 de bana en cok uyan taktiklerde biri. sezonu bi aksilik olmassa sampiyon bitiririm. uefada 2. turda brugge i deplasmanda 3-1 yendim. elersem valencia gelicek. kadroma bakarak önümüzdeki sene nerelere transfer yapmam gerekir? yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler. ben cisse ve telloyu gönderip a.r.traore ve sağlam bi önlibero düşünüyorum. bobo ve delgadoyla ilgilenenle var.

İşte kadrom;

Hakan
    Angulo
    Esparza
    G.Zan
    İ.Toraman
    Cisse
    Selçuk İnan
    S.Özkan
    Tello
    Delgado (Piatti)
    Bobo (Stancu)