Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 79 sonuç

Konu: FM2008-2009 Güncelleştirmesi V2

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default FM2008-2009 Güncelleştirmesi V2

Dosya adı: FM2008-2009 Güncelleştirmesi V

Daha önce çıkarmış olduğum v1 versiyonu ile birlikte “BeeTLeJuiCe” arkadaşımızın yapmış olduğu “FM 2009 Güncelleştirmesi” güncelleştirme ortak bir çalışma yaparak yenilediğim ve eklentiler yaptığım bir çalışmadır. 01 eylül 00.00 saatine kadar dünyada gerçekleştirilmiş olan transferler elimden geldiğince güncellemeye çalıştım. Güncellememize birkaç yenilik daha eklenmiştir. Eylül ayının ortalarına doğru okulum açılacağından dolayı güncelleme son versiyondur,r dosya üzerinde değişiklikler yapıp forumda yayınlamak isteyen arkadaşlar çıkarsa benim için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Memnun kalmanız dileğiyle ii oyunlar dilerim.

Dosya linki:

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28879/bilgi/

ALTERNATİF lİNK: http://rapidshare.com/files/14165140...si_V2.rar.html

Dosya sürümü: 8.0.2

Dosya Boyutu: 66 mb

Yapılan Değişiklikler:

Dünyadaki birçok ligde (Ağırlıklı olarak: Turkish Premier Division, English Premier Division, Italian Serie A, Spanish First Division, German First Division, Ligue 1 Orange) gerçekleşmiş olan transferler güncellendi. (En son transferler: Turkcell Süper Ligin => Anıl Karaer (Ankaragücü) – Dünya => Pedro Leon (Valladoid)

15 ligde ki 78 takım birbiriyle yer değiştirmiştir

Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan liglerindeki Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları güncellenmiştir.

Ayrıca menejer transferleri, kiralık anlaşmaları biten, kiralık anlaşma yapılan transferler, serbest kalan futbolcular yamaya eklenmiştir.

Oyunda bulunan 79 sakatlık ismi Türkçeleştirilmiştir.

Oyundaki takım isimleri gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Besiktas => Beşiktaş , Kasimpasa => Kasımpaşa)

Oyundaki ligler ve kupalar gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Turkish Premier Division => Turkcell Süper Lig , Turkish Cup => Fortis Türkiye Kupası)

Turkcell süper ligine yeni ödüller eklendi ( Coca Cola Haftanın Golü(haftalık) – Gol Krallığı (sezonluk) – Asist Krallı (sezonluk)

Oyuna yeni medya yayın organları eklendi (Fanatik, Fotomaç, Fotospor (newspaper) – goal.com, sporx.com, ligtv.com (web) – Ntvspor, LİG TV, GS TV(club), FB TV(club), BJK TV(club) (TV) – Galatasaray dergisi(club) , Fenerbahçe dergisi(club) , Beşiktaş Dergisi(club) , Karadeniz Fırtınası Dergisi(club) , GOAL, Four Four Two (magazine) ve daha birçok medya yayın organı.

2007-2008 Turkcell süper lig şampiyonu (GALATASARAY) ve Fortis Türkiye Kupası Sahibi (Kayserispor) olarak güncellendi.

Türkiye Süper Kupası “Galatasaray-Kayserispor” olarak güncellendi.

İsim değişikliği yaşayan kulüplerin (Hacettepe, Karadenizspor) isimleri güncellendi.

Yeni kulüp başkanları (Adnan Polat, Sadri Şener) güncellendi.

Turkcell Süper Ligindeki Takımların finansları gerçeğe uygun düzeyde iyileştirildi.

4 büyüklerdeki performansıyla ön plana çıkan oyuncuların (Galatasaray: Arda Turan, Aydın Yılmaz, Emre Güngör, Hakan Balta, Mehmet Topal, Servet Çetin - Fenerbahçe: (Colin Kazım, Deivid, Gökhan Gönül, Gürhan Gürsoy, Semih Şentürk, Uğur Boral - Beşiktaş: Aydın Karabulut, Bobo, Delgado, Holosko, Mehmet Sedef, Serdar Özkan – Trabzonspor: Barış Memiş, Yattara, Umut Bulut) CA ve PA değerleri ve özellikleri gerçeğe uygun düzeyde yükseltilmiştir.

2008-2009 trasnfer sezonun avrupadaki kluplerin transfer çalışmaları ve harcamaları doğrultusunda kluplerin transfer bütçeleri gerçeğe uygun düzeyde güncellenmiştir.

Galatasarayın Türk Telekom ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşması doğrultusunda “Seyrantepe Stadı” “Türk Telekom Stadı” olarak değiştirilmiştir.

BeeTLeJuice arkadaşın yapmış olduğu “FM 2009 güncelleştirmesi” dosyası değiştirilen belirtilen birkaç kısmı haricinde tüm haliyle güncelleştirmede mevcuttur.

Ve birkaç yenilik daha eklenmiştir.

İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içerisine atılacaktır. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundadır kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığımızda “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2008-2009 Güncellemesi V1” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başlıyoruz.

İyi Oyunlar...
    Last edited by Sekopej : 02.Eylül.2008 at 18:00 Reason: Siteye eklenip konu onaylanmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Gecikme için özür diler paylaşım için teşekkür ederiz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

acaba adanademirsporun kadrosunu bir koyabilir misin?

4. Default

ßeklediğim ßuydu ! Emeğine Sağlık ! Sagolasın

öteki fm 2009 güncelleştirmesini silmemiz gerekiyor mu?

üzerine baya transferler eklenmesi gerekecek, berbatov robinho queresma
    pedro leon ayın 31inde transfer oldu . eylülün 1i ve 2sinde de transferler var.

sağol dostum emeğine sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

pavlyuchenko transferi eklimi arkadasım ona gore cekecegim

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by hekozja View Post
    öteki fm 2009 güncelleştirmesini silmemiz gerekiyor mu?
    Gerekmez.O sürüm ile bu sürüm oyunu açarken veritabanı seç kısmında farklı sürümler olarak görünecektir.Tabi arkadaş isimleri farklı verdiyse.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Dostum ben bunu yuklıyemedım :S yanı dedıgın yere koydum yani ;

C:\Documents and Settings\Shape®\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db ama sorun su kı yenı oyun derken verıtabanı sec kısmınde gozukmuyor bu yanlıs bı yere mı koydum acaba ?
    Last edited by g550 : 02.Eylül.2008 at 14:12 Reason: Duzeltme

teşekkürler.emeğine sağlık

Quote Originally Posted by Agueiro View Post
    pavlyuchenko transferi eklimi arkadasım ona gore cekecegim
    pavly ayın 30unda transfer olmuş arkadaş en son pedro leonu yaptığına göre olması lazım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

İndiriyorum, sonuclarını yazarım.

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

diger transferleri kendim editorle hallettim tamamdır artık tşkler

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir - Bandırma

Elinize sağlık Pavlyuchenko, Diego Milito, Robinho, Berbatov, Corluka vs. transferler var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by fortsecue View Post
    Elinize sağlık Pavlyuchenko, Diego Milito, Robinho, Berbatov, Corluka vs. transferler var mı?
    Pavlyuchenko var milito yok berbatov yok corluka yok

robinyo yok

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Son transferler yok. Berbatov, Robinho, Corluka, Milito hepsi eski takımlarında.

Turkcell Super Lig sadece 4 takımdan ibaret değil. Keşke Anadolu Takımlarımızın sslerini de koysaydın.Çalışman için eline sağlık...

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

V1 de Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak şeklindeydi.. acaba yine aynı mı ?

hocam alternatif alabilir miyiz? ben linkten indiremiyorum. sunucu değiştiriyoruz mealinden bir uyarı sayfası geliyor.
    Code:
     Sunucularımızda IP Adres değişiklikleri yapılıyor! Bu nedenle bu sayfa ile karşılaşmış olabilirsiniz.
    Lütfen DNS Cache ayarlarınızı temizledikten (/ipconfig flushdns) sonra tekrar deneyiniz!
    SUNUCU UPTIME 4 gün , 22 saat , 55 dakika , 32 saniye

Default indiremiorum

dns cache ayarlarını temizle cıkıo ve indirmio nasıl halledebiliirm ?

teşekkürler güzel çalışma

Default emre

arkadaşlar bende indiremiyorum dns cache ayarlarını temizle diye bir yazı çıkıyor nasıl halledebiliriz

Arkadaşlar dosya indirilmiyor.sunucu değiştiriyoruz dns cache ayarlarını temizleyin diye uyarı veriyor.

bu güncelleştirme arkadaşın verdiği ile aynı mı? boyutları farklıda. sanki orjinal 8.02 gibi

bıraz once bende acamıordum sonra dnsyı temızledık ordan acılan lınk bu ...

Rapid'e upload etsin indiren biri de rahat bi şekilde indirelim bizde

ya bu dosyanın boyutu diğerine gore çok fazla aynı dosya değil galiba

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynı sorun bende de var, bi zahmet Rapid'e uplasanız da indirsek çok süper olur...

Quote Originally Posted by *(DEFOE)* View Post
    Dosya adı: FM2008-2009 Güncelleştirmesi V

Daha önce çıkarmış olduğum v1 versiyonu ile birlikte “BeeTLeJuiCe” arkadaşımızın yapmış olduğu “FM 2009 Güncelleştirmesi” güncelleştirme ortak bir çalışma yaparak yenilediğim ve eklentiler yaptığım bir çalışmadır. 01 eylül 00.00 saatine kadar dünyada gerçekleştirilmiş olan transferler elimden geldiğince güncellemeye çalıştım. Güncellememize birkaç yenilik daha eklenmiştir. Eylül ayının ortalarına doğru okulum açılacağından dolayı güncelleme son versiyondur,r dosya üzerinde değişiklikler yapıp forumda yayınlamak isteyen arkadaşlar çıkarsa benim için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Memnun kalmanız dileğiyle ii oyunlar dilerim.

Dosya linki:

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28879/bilgi/

Dosya sürümü: 8.0.2

Dosya Boyutu: 66 mb

Yapılan Değişiklikler:

Dünyadaki birçok ligde (Ağırlıklı olarak: Turkish Premier Division, English Premier Division, Italian Serie A, Spanish First Division, German First Division, Ligue 1 Orange) gerçekleşmiş olan transferler güncellendi. (En son transferler: Turkcell Süper Ligin => Anıl Karaer (Ankaragücü) – Dünya => Pedro Leon (Valladoid)

15 ligde ki 78 takım birbiriyle yer değiştirmiştir

Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan liglerindeki Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları güncellenmiştir.

Ayrıca menejer transferleri, kiralık anlaşmaları biten, kiralık anlaşma yapılan transferler, serbest kalan futbolcular yamaya eklenmiştir.

Oyunda bulunan 79 sakatlık ismi Türkçeleştirilmiştir.

Oyundaki takım isimleri gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Besiktas => Beşiktaş , Kasimpasa => Kasımpaşa)

Oyundaki ligler ve kupalar gerçeğe uygun olarak düzenlenmiştir (Turkish Premier Division => Turkcell Süper Lig , Turkish Cup => Fortis Türkiye Kupası)

Turkcell süper ligine yeni ödüller eklendi ( Coca Cola Haftanın Golü(haftalık) – Gol Krallığı (sezonluk) – Asist Krallı (sezonluk)

Oyuna yeni medya yayın organları eklendi (Fanatik, Fotomaç, Fotospor (newspaper) – goal.com, sporx.com, ligtv.com (web) – Ntvspor, LİG TV, GS TV(club), FB TV(club), BJK TV(club) (TV) – Galatasaray dergisi(club) , Fenerbahçe dergisi(club) , Beşiktaş Dergisi(club) , Karadeniz Fırtınası Dergisi(club) , GOAL, Four Four Two (magazine) ve daha birçok medya yayın organı.

2007-2008 Turkcell süper lig şampiyonu (GALATASARAY) ve Fortis Türkiye Kupası Sahibi (Kayserispor) olarak güncellendi.

Türkiye Süper Kupası “Galatasaray-Kayserispor” olarak güncellendi.

İsim değişikliği yaşayan kulüplerin (Hacettepe, Karadenizspor) isimleri güncellendi.

Yeni kulüp başkanları (Adnan Polat, Sadri Şener) güncellendi.

Turkcell Süper Ligindeki Takımların finansları gerçeğe uygun düzeyde iyileştirildi.

4 büyüklerdeki performansıyla ön plana çıkan oyuncuların (Galatasaray: Arda Turan, Aydın Yılmaz, Emre Güngör, Hakan Balta, Mehmet Topal, Servet Çetin - Fenerbahçe: (Colin Kazım, Deivid, Gökhan Gönül, Gürhan Gürsoy, Semih Şentürk, Uğur Boral - Beşiktaş: Aydın Karabulut, Bobo, Delgado, Holosko, Mehmet Sedef, Serdar Özkan – Trabzonspor: Barış Memiş, Yattara, Umut Bulut) CA ve PA değerleri ve özellikleri gerçeğe uygun düzeyde yükseltilmiştir.

2008-2009 trasnfer sezonun avrupadaki kluplerin transfer çalışmaları ve harcamaları doğrultusunda kluplerin transfer bütçeleri gerçeğe uygun düzeyde güncellenmiştir.

Galatasarayın Türk Telekom ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşması doğrultusunda “Seyrantepe Stadı” “Türk Telekom Stadı” olarak değiştirilmiştir.

BeeTLeJuice arkadaşın yapmış olduğu “FM 2009 güncelleştirmesi” dosyası değiştirilen belirtilen birkaç kısmı haricinde tüm haliyle güncelleştirmede mevcuttur.

Ve birkaç yenilik daha eklenmiştir.

İndirilen Dosya "Belgelerim -> Sports Interactive -> Football Manager 2008 -> db" içerisine atılacaktır. Oyuna girdikten sonra mutlaka yeni oyuna başlanmak zorundadır kayıtlı oyunlarda güncelleme aktif hale gelmez. “Yeni oyun” paneline bastığımızda “veritabanı seç” tablosundan “veritabanı” bölüme tıklayıp “FM2008-2009 Güncellemesi V1” güncelleme dosyasını seçerek oyuna başlıyoruz.

İyi Oyunlar...

bide alternatif link olarak rapide atsan bu yamayı herkes mutlu olcak

Quote Originally Posted by g550 View Post
    Dostum ben bunu yuklıyemedım :S yanı dedıgın yere koydum yani ;

C:\Documents and Settings\Shape®\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db ama sorun su kı yenı oyun derken verıtabanı sec kısmınde gozukmuyor bu yanlıs bı yere mı koydum acaba ?
    diğer database güncelleme topic'ine de yazdım buraya da yazıyorum. evet arkadaşlar ben de de aynı sorun vardı ve hakkaten forumda buna çözüm yolunu belirten olmamış. ben bir yol buldum ve sorunsuz çalıştırıyorum şu anda. kadrolar da güncel her şey normal ilerliyor, bir sezonu bitirdim hatta ama ilerde sorun çıkarır mı bilmiyorum o yüzden yöntemin garantisi yok şimdiden söyleyeyim. turksportal'dan indirdiğiniz dosyaları direk oyun klasörüne atmanız gerekiyor. ben program files konumuna kaydettiğim için benim bilgisayarımda bu dosyaları kaydetmeniz gereken kısım şu : "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\updates\update-802\db\802". yani defoe arkadaşımızın yapmış olduğu güncelleştirmeyi direk 8.0.2 update'in database'i yerine koyuyoruz. yanlız bir uyarım olacak. bu noktada da sorun çıkar mı çıkmaz mı emin değilim ama siz yine de işinizi garantiye alın. yukarıda verdiğim konumdaki 802.xml dosyasını silmeyin. onun yerine güncelleştirmelerle birlikte gelen bir xml dosyası var "football manager turksportal güncelleştirmesi" gibi bir ismi vardı şimdi hatırlamıyorum. bu xml dosyasını silin. bu son işleme gerek var mı emin değilim ama 802.xml varken öbür dasyanın bir işlevi kalmıyor zaten.

ps: bir iki şey de son transferlerin olmamasından yakınan arkadaşlara tavsiye etmek istiyorum. arkadaşlar bahsettiğiniz güncellemede olmayan transfer sayısı 3'ü 4'ü geçmiyor. bunu kendiniz de oyun editöründen rahatlıkla yapabilirsiniz. siz gene de güncelleştirmeyi alın. gerisini tamamlamanız zor değil.

ha bi de http://rapidshare.com/files/14165140...si_V2.rar.html
    buyrun bu da turksportaldan indiremeyenler için rapid linki. forumu biraz daha kurcalasaydınız siz de buna ulaşabilirdiniz. çok uzak değil sadece bir önceki sayfadan aynı güncellemenin v1 topic'inde. defoe yeni güncelleme çıktı diye haber verip üstüne rapid linkini de vermiş gayet.
    Last edited by elbroose : 02.Eylül.2008 at 17:37

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri