Anket Sonuçlarını Görüntüle: Football Manager 2009'u Türkiye'den Satın Alacak mısınız?

Voters
611. You may not vote on this poll
  • Evet

340 55.65%
  • Hayır

271 44.35%
Sayfa 11 / 26 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 762 sonuç

Konu: Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

9 gün kaldı zaman geçmiyooo

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Orjinal alabilirim bu sene.80 Ytl bence cazip bir fiyat.

Quote Originally Posted by e7obuck5 View Post
    Orjinal alabilirim bu sene.80 Ytl bence cazip bir fiyat.
    Dillerde Türkçede olmadığı halde 80 YTL çok fazla

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by kumralyakisikli View Post
    Sevgili yöneticiler ve arkadaşlar bence oyunu orjinal almayan arkadaşların sorunlarına çözüm bulmayın çünkü senelik 100ytl para değil yok ben öğrenciyim yok bu kadar para alıyorum diyen bir sürü arkadaşım var ama örnek veriyorum günde 1 paket winston içseler 3.75ytlden ayda zaten 100ytlyi geçiyo sigaraya para verebiliyorlar ama onca insanın aylarca uğraşıp kafa patlatıp emek verdiği oynayınca en çok zevk aldıkları oyun olan fmye gelince veremiyorlar işin açıkçası ben inandırıcı bulmuyorumKimse kırı. lmasın darılmasın benim görüşüm bu....

İkinci mesele ise diyeceksinizki oyunun orjinal olduğunu nerden bilicez onu da şu şekilde aşabiliriz mesela wbb-vbulletin vb. forum sistemlerinde lisansı olmayana yardım etmiyorlar lisansınızı onaylatmadan o siteden faydalanamıyorsunuz böle bir şey yapılabilir...

İnanın bana ben ne sigara içerim ne içki. Benim durumum tamamen farklı. Eğer imkanım oinlsa yem ederim ilk alacağım şey. Ama yinede almaya çalışacam. taksitle felan öyle bişey yok mu bilgisi olan arkadaşlar varmı..Eğer taksitle olursa heralde alabilirim..

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by kumralyakisikli View Post
    Sevgili yöneticiler ve arkadaşlar bence oyunu orjinal almayan arkadaşların sorunlarına çözüm bulmayın çünkü senelik 100ytl para değil yok ben öğrenciyim yok bu kadar para alıyorum diyen bir sürü arkadaşım var ama örnek veriyorum günde 1 paket winston içseler 3.75ytlden ayda zaten 100ytlyi geçiyo sigaraya para verebiliyorlar ama onca insanın aylarca uğraşıp kafa patlatıp emek verdiği oynayınca en çok zevk aldıkları oyun olan fmye gelince veremiyorlar işin açıkçası ben inandırıcı bulmuyorum. Kimse kırılmasın darılmasın benim görüşüm bu....

İkinci mesele ise diyeceksinizki oyunun orjinal olduğunu nerden bilicez onu da şu şekilde aşabiliriz mesela wbb-vbulletin vb. forum sistemlerinde lisansı olmayana yardım etmiyorlar lisansınızı onaylatmadan o siteden faydalanamıyorsunuz böle bir şey yapılabilir...
    Hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ama şöyle bir gerçek var. Ben ayda 200 Yurda veriyorum ve sadece yemek masrafım 400 'ü geçiyo. Eder 600. Ben hiçmi dışarı çıkmycm hiçmi atıştıracak birşeyler almycm. İnan ayda 1000 ytl bana zor yetiyo. Ben bu şartta 100 ytl oyuna versem benim için bir kara deli olacak o ay için. Hee düşünmüyo değilim orjinal almayı. Sonuçta verilen bir emek var ve bu emek karşılıksız kalmamalı. Ama almazsamda oynamam zaten 3D kaldıracakmı bilmiyorum bile.

Dediğin biraz zor çünkü bu ülkede sitenin üyesi kadar orjinal oyun alan olsa Türkçe şimdiye kadar eklenirdi oyuna.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Sendit ten siparişLerde probLem var. Site siparişi kabuL etmiyor ve sürekLi Hata veriyor. İki kez maiL attım bu durumu düzeLtecekLerini söyLediLer ama tık yok.

Bu arada Amazon da da fiyatı 24 euro ya düşmüş. OLdukça cazip.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    İnanın bana ben ne sigara içerim ne içki. Benim durumum tamamen farklı. Eğer imkanım oinlsa yem ederim ilk alacağım şey. Ama yinede almaya çalışacam. taksitle felan öyle bişey yok mu bilgisi olan arkadaşlar varmı..Eğer taksitle olursa heralde alabilirim..
    arkadaşım taksitle ancak vatan bilgisayar teknosa d&r vb yerlerden alabilirsin oyun türkiyeye geldiğinde
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ama şöyle bir gerçek var. Ben ayda 200 Yurda veriyorum ve sadece yemek masrafım 400 'ü geçiyo. Eder 600. Ben hiçmi dışarı çıkmycm hiçmi atıştıracak birşeyler almycm. İnan ayda 1000 ytl bana zor yetiyo. Ben bu şartta 100 ytl oyuna versem benim için bir kara deli olacak o ay için. Hee düşünmüyo değilim orjinal almayı. Sonuçta verilen bir emek var ve bu emek karşılıksız kalmamalı. Ama almazsamda oynamam zaten 3D kaldıracakmı bilmiyorum bile.

Dediğin biraz zor çünkü bu ülkede sitenin üyesi kadar orjinal oyun alan olsa Türkçe şimdiye kadar eklenirdi oyuna.
    valla bende öğrenciyim arkadaşım ama şöle bi hesap yaptoğında bu oyun 100ytl dimi 100/12=8.33 ytl aylık 8.33 ytl ile kimsenin ekonomisi batmaz kimseninki de kurtulmaz benim düşüncem bu yinede saygı duyarım ne diyeyim...

Bunun dışında dediğim evet belki zor ama yapılabilir bişey çünkü başka örnekleri var
    Last edited by kumralyakisikli : 06.Kasım.2008 at 04:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Orjinal almayı düşünüyordum fakat demoda bu kadar sakatlanma olduğunu görünce kararımdan vazgeçtim

amazon trye göndermiyor

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    d&r tarzı mağazalarda zaten kredi kartına taksitle alabiliyırsun..ben gecen sene 75 / 5 tarzında almıstım..

ben senditten siparisimi simdi verdim arkadaslar gelicegi günü sabırsızlıkla bekliyorum 1.5 sterlin kargo ücreti alıyorlar haberiniz olsun...maliyet toplam 65 ytl

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Senditten yakLaşın 10 gündür sipariş veriLemiyordu. Dün itibari iLe bu sorun çözüLdü. Eh o kadar maiL attım iLgiLerini çekmiştir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler burada konu sadece bütçe değil ben bugüne kadar 1 kere orjinal oyun aldım o da fm değildi burda sorun şu:"5 ytl ye aynısı varken neden 80 ytl veriyim?" diy düşünüyor insanlar hem haklı hem haksızlar.haklılar çünkü o paraya lisanssız oyun arşivi yapabilir hem bu oyunu oynayan herkes kendi parasını kazanan insanlar değilşahsen ben 17 yaşındayım ve o kadar parayı bir oyuna verdiğimi duysalar zaten tepki gösterirler kaldı ki oyuna bakın demosunda endonezya var türkiye yok zaten her sene bir problem fm 2007 de sakatlıklar fm 2008 de son dakikada yapılan gol şovlar fm 2009 da da şu an görünen sakatlıklar(sitelerdeki yorumlara göre) yani öyle söylediğiniz gibi şahane bir oyun değil hele en çok zevk veren oyun hiç değil.bir yandan da haksız olabiliriz çünkü buna bir emek harcanıyor buna emek hırsızlığı da denebilir ama yapılabilecek pek birşey yok benim bilgisayarım artık eskidiği için fm 2009 u alamayacağım ve oynayamayacağım sadece fikirlerimi beirtmek istedim.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

ben de orjinal oyun alamam . öğrenciyiz sonuçta bi oyuna 80 ytl bulup vermek zor olur. hadi şöle 40 ytl filan olsa dişimden tırnaktan biriktirip alırmda 80 ytl de çok fazla yani fm nin son serilerine bakılırsa oyunuda 1 seneden fazla oynıyamayacağımıza göre 1 senelik 1 oyun için 80 ytl bana göre biraz fazla tabii bu benim için geçerli sizin paranız olur orjinal alırsınız ama kusura bakmasın sigames benim bi oyuna vericek hiç 80 ytl'm hiç olmadı

orjinal oyun alınmamasının en büyük sebebi aynısının 5 ytl ye satılmasıdır orjinal oyun almadan oynayamasam 200 ytl bile olsa alırdım ama şimdi bana hiç mantıklı gelmiyor ... adamlar o kadar emek vermiş diyenlerede sözüm şu bende o kadar emek verdim 15 sene okul okudum kazandığım para 700 ytl benim emeğimin hakkı nerde o zaman ?

30-40 ytlye satışa sunulsa bu oyun Türkiye'de şu an satıldığının 3-4 katı fazla satılır.Şunu belirtmek isterim yurt dışında 24 avroya bulunabilen bir oyunun burada 40-45avroya denk bir paraya satıa sunulması stratejik bir hata ve bize saygısızlıktır.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar o 40-45 €'yu SI belirlemiyor. Onlar yine aynı fiyata gönderiyorlar ama ülkemizde dağıtımcı firma ve alınan vergiler fiyatı oraya çekiyor.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Arkadaşlar o 40-45 €'yu SI belirlemiyor. Onlar yine aynı fiyata gönderiyorlar ama ülkemizde dağıtımcı firma ve alınan vergiler fiyatı oraya çekiyor.
    oyunlara uygulanan vergiler konusunda maliyeye bilgi edinme formu göndermiştim.gelen cevapta bilgisayar oyunlarınınn normal oranda kdv(%8)' ye tabi olduğu ve ayrıca gümrük vergisi alındığı belirtilmiş .ancak gümrük vergisinin ne kadar olduğunu bilmiyorum.toplam %20-25 civarı desek ve buna dağıtıcı firmaların kar oranlarını vs. katsak sanırım %60 falan olur bize yansıması.bu açıdan bakıldığında steam üzerinden indirildiğinde fiyatın 50 ytl yi geçmemesi gerek ama gel gör ki pek bi fark yok.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by biglion View Post
    30-40 ytlye satışa sunulsa bu oyun Türkiye'de şu an satıldığının 3-4 katı fazla satılır.Şunu belirtmek isterim yurt dışında 24 avroya bulunabilen bir oyunun burada 40-45avroya denk bir paraya satıa sunulması stratejik bir hata ve bize saygısızlıktır.
    24 euro değil 24 pound olsa gerek ki yaklaşık 65 ytl falan yapıyor.eğer 24 euro ya bulabilen varsa bi haber etsin lütfen..
    Last edited by serwan : 08.Kasım.2008 at 01:30 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

24 Euro'ya bulunabilen bir yer yok şuanda. En uygun fiyat 24 pound şu anda,

@Serwan

Doğrudur. Ama şöyle düşünmek gerekiyor, burada İngiltere satış fiyatı üzerinden hareket etmeliyiz. Yani SI satmış olsaydı ne kadara satacaktı. Sendit, Amazon vb. her ne kadar ucuza satsalarda illaki bir kar payı koyuyorlar.

SI'de yaklaşık olarak 15-20 pound arası bir fiyata dağıtıyordur. Onlarda bunun üzerinden hareket ediyorlardır.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

oyunu yurt dışından alınca Türkiye'ye bir faydası varmı Türkiye'deki satışların fazla gözükmesi gerekmiyormu eğer bir faydası yoksa yurt dışından alan arkadaşlarla korsan kullanan arkadaşlar arasında pek bi fark yok bence önemli olan Türkiye'deki satış rakamlarının artması ise olay.Ayrıca buradaki arkadaşlardan çok oyunun yapımcıları düşünmeleri lazım Türkiye'de satışları nasıl artırırım diye artırmak içinde müşteriye ne cazip geliyorsa onu yapmalı artık dünya tükeciye her türlü kolaylığı yaptığı bir dünyada yaşıyoruz yani tükeciden daha çok üretici ve satıcılar malı pazarlamanın derdine düşmeli bence

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    oyunu yurt dışından alınca Türkiye'ye bir faydası varmı Türkiye'deki satışların fazla gözükmesi gerekmiyormu eğer bir faydası yoksa yurt dışından alan arkadaşlarla korsan kullanan arkadaşlar arasında pek bi fark yok bence önemli olan Türkiye'deki satış rakamlarının artması ise olay.Ayrıca buradaki arkadaşlardan çok oyunun yapımcıları düşünmeleri lazım Türkiye'de satışları nasıl artırırım diye artırmak içinde müşteriye ne cazip geliyorsa onu yapmalı artık dünya tükeciye her türlü kolaylığı yaptığı bir dünyada yaşıyoruz yani tükeciden daha çok üretici ve satıcılar malı pazarlamanın derdine düşmeli bence

Bizde onu söyLüyoruz zaten. Sigames in SatışLarında Dışarıdan Türkiye ye ne kadar satış oLduğunu da araştırması gerektiğini bir çok zaman iLettik.

Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Hayrettin Abi'nin dediklerine katılıyorum. Yurtdışından daha ucuza getirebiliyorken, neden daha pahalıya alayım?

Bu arada Hayrettin Abi, arkadaşımız sanırım şunu anlatmak istemiş, hani önemli olan Türkiye'deki satışları artırmak ya, yurtdışından alınca Türkiye'ye bir katkı olmuyor.

O zaman da şunu söylüyor, korsan alanların da bir katkısı yok ya bu satışlara, yurtdışından almış olunca da katkı olmadığına göre, düz bir mantıkla " korsan = yurtdışından satın almak " diyor.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet doğru. Korsan almakla Yurt dışından almak SI Türkiye'ye verdiği önemi yine etkilemiyor sadece fazladan para verilmiş oluyor. Acaba Türkiye de uygun fiyata orjinal oyun bulmak mümkünmü ? Eğer mümkün değilsede millet ekranlara çıkıp orjinal almayın emeğe saygısızlık falan diyerek yok korsan cd leri kırarak, fırlatarak gösteriler yapmasın... Eğer emeğe saygıysa onlarda fazla pay eklemeden uygun bir fiyata satarlarsa ortada korsan denilen olay ortadan kalkar...

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Şu tartışmaya bakın ya baştan sona okudum da yani tam bir komedi ne var şimdi bunda tartışılacak maddi durumu iyi olan almak isteyen alır almak istemeyen de korsan yollardan tahsil eder ne var yani burda tartışılacak...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bunda bir şey yok tabiki, alım gücü olan alacaktır zaten. Sadece; orjinal almayacaksanız bu sizi ilgilendirir, buraya bunu yazmanıza gerek yok.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Orjinal oyun olarak fmye 80 ytlyi cok goruyoruz
    Peki aranızda fm 2009 pıyasaya suruldukten sonra 2 ay boyunca fmden baska oyun oynamayı dusunen var mıı?
    (eh fallout 3 red alert 3 falanda cıkacak ama Fmye gelınce hepımız ıslerın degıstıgını bılıyoruz dımı?)
    Bakın dunyada 5-6 milyon WoW oyuncusu var baslarken 120 mılyon (Exp paketlerıyle beraber) para bayılmakla kalmayıp her ay 20 kaat vermeye devam edıyolar ve gıkları cıkmıyo. Neden? Cunku Blizz'in onlara bu paranın karsılıgını verdıgını bılıyolar

Ha bız parasını vermeden SI'nın oyunlarını oynayıp onlara para kazandırmayı secmıyosak bunun 3 olası nedenı vardır..
    1) BELESCIYIZDIR
    2) SI'nın guzel oyun yapamayacagını dusunuyoruzdur
    3) Oyunun cok pahalı oldugunu dusunuyoruzdur

aramızda 1. gruba gıren cok kısı var
    aramızda 2. gruba giren kımse yok cunku hepimiz delıler gıbı FM oynayan adamlarız
    aramızda 3. gruba gırende cok kısı var
    ama 3. gruptakı ınsanları suclama hakkımız yok. Para bırıktırme kısmı hıkaye. Kımsenın FM2009 ıcın para bırıktırecek durumu yok.Orjinal alcak olan dırek alır zaten
    Ben Sırf patchlerle ugrasmayayım dıye orjınal almayı dusunuyodum. Hatta parasıda hazırdı. kredı kartı borcumun mınımum odemesınden kısıp alcaktım ama 80 ytlyı su durumumda vermek hıc ıcımden gelmıyo...

2008 i senditten aldım fiyatı uygun olunca 2009 uda buradan alacam tavsiye ederim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default Football Manager 2009 Türkiye Şirketlerinden Alalım

Arkadaşlar bence bu oyunu Türkiye'deki şirketlerden alalım orjinal oyun alacak arkadaşlarım 15-20 ytl fazla verelim ama Türkiye'den alalım hem kredi kartına peşin fiyatına taksitle satan firmalar var orjinal alıyoruz ama ülkemize katkımız olmuyor bunun için sizleri el birliğine davet ediyorum...

2. bir husus ta fm 2009un türkçe çalışmlarına elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum bunun için yardıma hazırım birde fm 2009 türkçe yamasının 100de 20de olsa erkenden çıkmasını temenni ediyorum oyuna alışma açısından iyi olur ve erken çevrilen tercümelerde hata olursa düzeltme şansımız olur diye düşünüyoum....

Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın

14 Kasımda oyunun türkiyede çıkması kesinleştimi acaba.Cuma günü gidip İstanbul dışındaki d&r dan gidip oyunu alabilecekmiyiz mesela? Bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Hayrettin Abi'nin dediklerine katılıyorum. Yurtdışından daha ucuza getirebiliyorken, neden daha pahalıya alayım?

Bu arada Hayrettin Abi, arkadaşımız sanırım şunu anlatmak istemiş, hani önemli olan Türkiye'deki satışları artırmak ya, yurtdışından alınca Türkiye'ye bir katkı olmuyor.

O zaman da şunu söylüyor, korsan alanların da bir katkısı yok ya bu satışlara, yurtdışından almış olunca da katkı olmadığına göre, düz bir mantıkla " korsan = yurtdışından satın almak " diyor.
    evet aynen doğrudur.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Şimdi ben 50 YTL e aLmak varken kargo dahiL neden gideyim 80-85 YTL gibi bir rakama aLayım kargo dahiL ? Zaten Sigames bizi saLLamıyor, Bu oyunuda oynamak istiyorum. Niye gideyim ekstra masraf yapayım. En azından orjinaL kuLLanıyorum, korsan oLması iLe aynı demek ne aLaka anLamadım ? EN azından orjinaL kuLLanıyorum, umuyorum ki bir gün Sigames dış piyasadan Türkiye ye giden satış miktarını da hesapLar diye.[/quote]
    Bence adamlar nasıl olsa alan alıyor diye düşünüyor burda o satışlarıda düşmüş olsa eminim daha çok dikkatini çeker madem daha ucuz almayı Türkiye'ye faydalı olmasından daha önemli görüyorsunuz oyunuda oynayacaksınız o zaman daha ucuz oynamanın yolları var sizde SI sallamayacasınız ne zaman onlar sizi salladı o zaman bakarız.
    Last edited by murat taşlı : 10.Kasım.2008 at 13:52 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 11 / 26 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Mesaj Yetkileri