Anket Sonuçlarını Görüntüle: Football Manager 2009'u Türkiye'den Satın Alacak mısınız?

Voters
611. You may not vote on this poll
  • Evet

340 55.65%
  • Hayır

271 44.35%
Sayfa 1 / 26 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 762 sonuç

Konu: Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

Evet yanlış duymadınız, SEGA Türkiye Distribütör firması Aral tarafından bu yıl Football Manager 2009 Türkiye'de dünya ile aynı zamanda piyasaya çıkması için uğraşılıyor.

PC ve Apple Macintosh için Football Manager 2009 ve Sony PSP için Football Managerä Handheld 2009, 14 Kasım’da piyasada olacak.

Oyunun, ülkemizde de tüm dünya ile aynı anda satışa çıkması planlanıyor ve Avrupa satış fiyatı (39,99 ₤) dikkate alındığında Türkiye satış fiyatı 80 YTL daha cazip görünüyor.

Yukarıdaki haber 5 Eylül şartlarında tahmin olarak distribütör firma tarafından duyrulmuştu. Oyunun çıkışına yakın yaşanan bir takım aksilikler nedeniyle oyun, dünya ile aynı zamanda malesef Türkiye'de çıkmadı. Şu an için çıkış tarihi konusunda ve fiyat konusunda halen net bir cevap bilinmemektedir.
    Last edited by Vieri : 15.Kasım.2008 at 19:54
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

80 ytl iyi bi fiyat olarak gözüküyor ama öss olduğu için bu sene oyunu oynamayacağım yoksa alırdım...

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

ALmayı düşünüyorum.Bu kadar güzeL hazırLanmış bir oyuna karşıLığını vermek Lazım.

80 ytl makul bir fiyat.kesinlikle çıkar çıkmaz alacağım.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

80 ytl çok pahalı. Crysis warhead TAMAMEN TÜRKÇE olarak geliyor ve fiyatı 40 ytl.

80 ytl makul bir rakam değil bence.

türkiye de insanların satın alma gücü çoğu ülkeye göre çok düşük.

avrupa satış fiyatı ile türkiye fiyatı birbirine çok yakın. (avrupa 85 ytl türkiye 80 ytl)

halbuki avrupa ile türkiye kullanıcılarının satın alma güçleri arasında çok büyük farklar var.

20-30 ytl gibi makul bir rakamdan satılmadıkça oyunu türkiyede oynayacakların büyük çoğunluğu korsanı tercih edecektir.

adam korsanı 5 ytl ye satacak sen lisanslı oyunu 80 ytl ye. ayda 300 ytl maaş alan biri sizce hangisini tercih edecek?

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Bence biraz crysisden feyz alsınlar her sene fm yi orjinal alırdım. ta ki crysis çıkana kadar. türkçe oyun 40 ytl diğer 80 ytl. bu sene fm yı orjınal almayı düşünmüyorum. onun yerıne 2 tane crysis alırım...
    .
    .
    .
    Last edited by medievil : 05.Eylül.2008 at 17:06 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    fm

80 ytl yüksek bir fiyat. Türkçe dil desteği olsa bir nebze anlarım Avrupa ile aynı fiyatlarla sunulmasını ama o da yok.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Coupet View Post
    80 ytl yüksek bir fiyat. Türkçe dil desteği olsa bir nebze anlarım Avrupa ile aynı fiyatlarla sunulmasını ama o da yok.
    25 Eylül'de Football Manager 2009 orjinal çekilişi var 2 kişiye verdik : ) Belki 3.sü sen olursun üzülme
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun Kasımda çıkacakmış ya Ekimde bir çekiliş daha olurmu acaba

Ön Sipariş fiyatı bellimi? 39 Pound'dan ucuz olursa o şekildede alabilirim aslında.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Kasım kredisinin yarısını ayırabilirim sanıyorum Akbile zam gelmezse kasım'a kadar umarım .

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Oyun Kasımda çıkacakmış ya Ekimde bir çekiliş daha olurmu acaba

Ön Sipariş fiyatı bellimi? 39 Pound'dan ucuz olursa o şekildede alabilirim aslında.
    Ekim içinde bir çekiliş belki yapılabilir, şimdi söz vermek istemiyorum.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Bence de yüksek bir fiyat 30 veya 40 Ytl olması dah makul olurdu,tr desteği bile olmayan oyuna neden o kadar çok para vereyim,bir tüketici olarak düşünün,ama oyunun hastasıyız napcamı bilemedim bende

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sormak istediğim bir soru var rdiyelim 80 ytl çok geliyor ama 2 kişi alsak uygun oluyor. Tek orijinal oyunu fazla bilgisayarlara yükleyip oynayabilir miyim?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Sormak istediğim bir soru var rdiyelim 80 ytl çok geliyor ama 2 kişi alsak uygun oluyor. Tek orijinal oyunu fazla bilgisayarlara yükleyip oynayabilir miyim?
    Güzel fikir fakat oyun her açıldığında ROM'u kontrol ettiği için diskin ROM'da olması gerekir
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Avrupa da her ne kadar 39,99 Euro desede bu fiyat kesinLikLe daha da aşağıya düşecektir. Ben geçen yıL İrLanda dan getitirmiştim CD mi. İLk çıkmadan önce 34 euro feLan diyordu daha sonra bana kargosu feLan dahiL 24 Euro ya maL oLmuştu.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

ticari düşünürsek oyunu türkiye de daha fazla satmak istiyorlarsa türkçe yapmalaı lazım zaten yorumlarda genelde böyle önce satılsın sonra türkçe koyalım mantığı yerine türkçe koyup satışı artırma mantığı kullanılmalı(bence)

Bu yıl artık oyunu aksilik çıkmazsa orjinal alıcam,80 YTL bazıları için sorun olmayabilir ama genel olarak biraz pahalı gibi.

Tabikide daha birçok oyun var TR'de değişik türlerde bazılarının fiyatları 180 YTL gibi uçuk rakamlar olabiliyor onların yanında FM 80 YTL ile gayet iyi bence.

İleri sürümlerde FM'in Fiyatı 50-60 YTL arası olursa vede Türkçe desteği resmen eklenirse tadından yenmez.

Tabiki de bunlar bizim elimizde orjinal alarak elimizden geldiğince destek olacağız.

80 ytl çook fazla 50 ytl makul fiyat

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Bence çok yanlış yapıyorlar böyle fiyatı yüksek tutarak.Belki Avrupa için normal bir fiyat olabilir ama dil desteği vermediğin bir ülkede nasıl bu fiyata satmayı düşünüyorlar anlamadım.Bence Pazarlama departmanlarındaki kişileri biraz bilgilendirsinler.Böyle olmaz.Sanırım yine Korsancılar kazanıcak.İnşallah öyle olmaz..
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Acıkcası hiçbir oyuna 80tl falan vermem. 40tl benim için max fiyattır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by DailyWalker View Post
    Tabiki de bunlar bizim elimizde orjinal alarak elimizden geldiğince destek olacağız.
    Bu bir kısır döngü.Yapımcı firma, orjinal oyunun çok satıldığı ülkelerin dillerini koyuyor, biz de diyoruz ki fiyatı düşmeden almayız, onlar satılmadıktan sonra Türkçe dil desteği koymayız diyorlar vs vs. bu böyle gider işin özü.

Oyuna gelince, 80 ytl verip de bu oyunu hayatta almam. Giderim, güvendiğim oyun satan yerden 5 ytl veririm, paşa paşa da oynarım

Cyrsis gibi sermayesi çok çok yüksek bir oyun bile sağolsunlar yerli kardeşler 50 YTL etiketinden Türkiyede satışa sundu ve başarısı ortada.

Bildiğim kadarıyla EA Underground'a Türkçe dil desteği ekliyicekti hatta Crysis'in bu kadar satmasından dolayı.

Bu sene için gerçekleşmezde ,seneye bizde 50 ytl dolaylarına doğru çekmelerini istesek,çok şey istemeyiz herhalde ?

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Bu fiyat bencede yüksek.Bu fiyatta benim almam çok zordu.Ama Turksportal sağolsun.Kulüp Turksportal sayesinde oyuna bedava sahip oldum.
    " Sizler işiniz değilsiniz.. Sizler paranız kadar değilsiniz.. Sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz.. Kredi kartlarınızın limitleri değilsiniz.. Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz. "

Tyler Durden- Fight Club

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

80 YTL biraz yüksek ama napalım orjinal alıp oynayacaz. Tabi bide çekiliş var. Hakkımızda hayırlısı

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

80 ytl bence çok yüksek fiyat değil.
    1 sene boyunca fikir beyan edip,eklenti kurup,kendince data yaparak.Çoğu aktiviteden kendini uzaklaştırarak bişeyler yapıyorsun.
    Ancak tutupta buna 80ytl vermiyorsun.

Çoğumuz öğrenciyiz ancak günde 0,5 ytl biriktirsek yarım sene bile etmiyor.

Yüksek ama çok değil.Genede 50 YTL felan olsaydı hiç fena olmazdı.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Orjinal alıcağım bu sene geçen seneler doğruyu sölemek gerekirse hep korsandı harçlıklarımdan biriktirip alıcağım

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

ayda 300 ytl maaş alan biri sizce hangisini tercih edecek?
    Evet ülkemizde maalesef geçim şartları sebebiyle bu oyuna 80 ytl verebilecek insan sayısı çok değil ama bu örnekte biraz abes kaçmış sanki.Ayda 300 ytl maaş alan adamın evinde bilgisayar ne arıyor. Ama yinede haklısın.Neyse artık çekilişten çıkmasını bekleyecez.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şimdiden para biriktirmeye başlayın.

Sayfa 1 / 26 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri