Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 100 sonuç

Konu: FM2009 - 3D Maç Motoru (Yeni Özellik)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fm'deki saçmalıklar düzeltilmezse eğer..3D'de nasıl gözükeceğini çok merak ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

ibob ve sanalkaos

Bu sizleri son kez sözlü olarak uyarışımdır. Tutumunuzu değiştirmezseniz artık ceza sistemi hakkınızda kullanılacaktır.

Fikir beyan edip birşeyler paylaşmak istiyorsanız mesaj yazın, aksi takdirde birilerine birşeyler söyleme, laf çaktırma falan yapmayın.

Konuyu dağıtmadan devam edebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İnşallah 3D ile saçma sapan şutlar azalır.Çünkü adamlar karşı karşıya taca atıyorlardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

En çok iç falso ile uzak köşeye giden gollerin nasıl görüneceğini merak ediyorum.

Şuanda 3D'e ön yargılı bakabiliriz ama bence bu 3D'e alışınca (ki FIFA'nın ki gibi bir 3D değil) her şey daha kolay olacak ve zaman geçtikçe bence bu 3D olayı FM ile özdeşleşecek. Çünkü normal, her yerde karşılaştığımız bir 3D değil bu ve eğer Sports Interactive, oyunu geliştirmek istiyorsa 3D olayını mükemmelleştirmeli. Yazı tabanlı bir oyunda yenilik yenilik nereye kadar? FIFA Manager'de mesela elinin altında oyuncaklar var. Her türlü ekonomik olayla ilgileniyorsun. Stattı, tesisti, kredi almaydı, halka açılmaydı vs. vs. Football Manager'da bu tür şeyler yok ama, onun için 3D olayının üstüne çok düşecekler bence. Zaten oyuna ekonomik şeyleri de koysalar oyunun FIFA Manager'den bir farkı kalmaz oyunun, o da ayrı bir şey.

Quote Originally Posted by Ouzy View Post
    FIFA Manager'de mesela elinin altında oyuncaklar var. Her türlü ekonomik olayla ilgileniyorsun. Stattı, tesisti, kredi almaydı, halka açılmaydı vs. vs. Football Manager'da bu tür şeyler yok ama, onun için 3D olayının üstüne çok düşecekler bence. Zaten oyuna ekonomik şeyleri de koysalar oyunun FIFA Manager'den bir farkı kalmaz oyunun, o da ayrı bir şey.
    bukadar fazla şeyi değilde en azından sponsorluk anlaşmalarını ve bilet fiyatlarnı kendimiz ayarlayabilsek oyundaki ekonomik bazı sorunları çözmüş olabilrz.Galatasaray her sene problem yaşıyor oyunda.ekonomisi 2010 kadar +'ya çıkamıyor.ne zaman stad büyüyor ozmn biraz düzelmeye başlıyor.zorlu ekonomide stad büyütmek içinde en az 1defa CL ve evdeki bütün kupaları almak gerekiyor ki bunu herzmn becemeriyoruz...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Arkadaşlar Fifa Manager'ı yerden yere vurmamız da yersiz... Onun bazı özellikleri FM'den üstün ama FM'nin çoğu özellikleri Fifa Manager'dan üstün. Böyle bakmak lazım. Fifa Manager'daki saydığınız özellikleri bu oyunu yapanlar bulmadı sonuçta, gerçekte olan şeyler ve gerçekte olan bu özellikleri de FM'nin kullanması taklit olmaz. İyi olan her zaman kazanır. İçerdiği özellikleri kullanış biçimi ve zeka onu ilk sıraya yerleştirir. Onun için Fifa Manager'daki özellikleri FM'de de görme konusuna ben olumlu bakıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    nevşehir

ben acikcasi fm 3d piyasaya cok iyi girecegini ve cok tutulacagini dusunuyorum hatalarinda dusunuldugu kadar olmayacagini cunku bunun uzerinde 3 yillik bir calisma oldugunu hatirlatim o yuzden kendi adima heycanla bekliyorum..

slm...Sigames bu 3D maç motorunu büyük bir gizlilik içerisinde,3 sene önce geliştirmeye başladı.her sene üstüne koyarak geldiler.ve bitmesi 2008 yılının son çeyreğine denk geldi.uzun zaman süren yoğun çalışmaların bir ürünü oldu.kusursuz bir maç motoru için uğraşıldı,zor ama günümüz teknolojisinde imkansız değil.hiçbir maç motorunu bu kadar testen geçirmediler.sigames'in kaliteli bir iş çıkartacaklarından hiç bir kuşkum yok.bekleyip ve görücez....bye....

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    İşin en güzel yanıda yapılan bilek, bacak, ayak hareketlerini sanırım görebileceğiz artık
    Evet aynen katılıyorum oyundaki en aç olduğumuz konu buydu buda hallolunca bakın keyfe
    Football is simple,but Football Manager is not

3D görüntüler ile ilgili bir video yayınlanmış.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=93H7BdhCRIY[/youtube]

http://80.244.189.116/videos/fm0943.mov

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

video çok hoşuma gitti ilk başlarda yadırgamama rağmen yavaş yavaş ikna olmaya başladım

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Quote Originally Posted by SaRPeR1903 View Post
    3D görüntüler ile ilgili bir video yayınlanmış.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=93H7BdhCRIY[/youtube]

http://80.244.189.116/videos/fm0943.mov
    Vay canına.Fikrim değişmeye başladı, şu haliyle bile göze hoş geliyor.Bu geliştirilse çok daha iyi olabilir.

3D'i tam ekran yapabiliyorsun. Bu da güzel.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    En çok iç falso ile uzak köşeye giden gollerin nasıl görüneceğini merak ediyorum.

kornerı kullanan oyucular kullanıp top tekrar ona gelınce bunu yapıo bende yattara cok yapıodu bunu 3d ıle ızlemek çok güzel olur

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Rüyamda Fm yi 3D oynuyordum gol olunca çok heycanlanıyordum Umarım gerçekten çok heycanlanırım
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir an önce çıksın Fm 09.Şu 3D olucak diye Fm 08 oynayasım gelmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Hehe.3D şimdiden insanların rüyalarına girmeye başladı.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tribünler yok sanırım .Kötü bir görüntü oluşabilir .

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bunu premier manager yapmıştı çok eskileri ama tutmamıştı zaten oyunda bir dönem sonra unutulmaya yüz tuttu. bu özelligin olması güzel ama ozisyonlar kısıtlı olursa olmaz. itibarı kaybolur FM nin... fasla pozisyon hareket eklenmesi gerekir.bi de inşaallah başkalarının tutturamadıgını FM tuttururda rahatlarız... merakle bekliyorum
    Düşmanın buzunda donmaktansa, dostun güneşi yaksın.
    eL yUMrugunu YemEYen YumRuGUNu BaLYoZ SaNaR arLANmaz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bu arada oyunun grafikleri UEFA Manager 2000 e çok benziyor.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Müthiş bir atılım. Tek kelimeyle harika. Fakat bir handikap olabilir oda 2D hastası olmamız. İlk açıklamalardaki fikre katılıyorum eğer oyun kitle kaybına uğrarsa bunun tek sebebi değişen maç motoru olur bence. Fakat 2D ninde olması bunu engelleyebilir. Kimbilir 2D nin papucu dama atılacak belkide...

Bence yıllar geçtikçe bu 3D FM ile özdeşleşecek ve çok sevilecek. Zaten bu sıradan, her yerde gördüğümüz bir 3D grafikleri değil. Adamlar da 3 senedir çalışıyorlarmış. Umarım ilk deneyimde güzel olur.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

videodaki en son görüntüde beyazlı arapasını atmaya hazırlanırken mavili oyuncu kale sahasına kadar geriliyor yani defans çizgisini bozmasa ofsayt olacak ancak o oyuncunun peşinde hala...

acaba bu test aşamasında rastgele taktik yapılırken adam markajı seçilmesinden mi yoksa o oyuncunun çok düşük özelliklere sahip olmasından mı?

eğer oyunun hatasıysa çok can sıkıcı olacakdır...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

aslında bu konuya ilşkin genel tartışmalar bölümünde yazılar yazılmıştı...

ortaya çıkan yorumları okuduğumda aldığım izlenim şu:

bir kısmımımız çok olumlu bakıyor..

bir kısmımıız temkinli yaklaşıyor...

yine bir gurup ama sayıca az bir gurupta olumsuz yaklaşıyor...

tabi herşey oyunu aldıktan ve bilgisayarımıza kurduktan sonra ortaya çıkacak...

ve o zman göreceğiz ....

aslında 3D bir oyununzevk vermesi için grafik teknolojisinden çok bilgisayar yapay zekasının gelişmiş olması çok çok daha önemli ...

çünkü tamamı bilgisayarca yönlendirilen (sizin doğrudan fiilen yer almadığınız) bir oyunda sürekli izlenebilir değişik hareketler ve gollerin olduğu bir futbol maçı ortaya çıkarabilmek sanıldığı kadar kolay değil....

kim denediyse başarısız oldu...

bu sebeple bende çok temkinli hatta olumsuz bakıyorum bu olaya...

bir tek ümidim var bu konuda...

o da şu:

FM yapımcıları yıllardan beri pisayasanın yapay zekası en yüksek futbol oyununu sunuyorlar dünyaya...bu yüzden de bir numalar...

eğer bu yapay zekayı maç motoruna gerektiği gibi aktarabilirlerse işte o zaman tadından yenmez olur..

ama şunu söyleyeyim eğer ...durmadan tekrar eden basit hareketler.. siz hangi taktiği verirseniz verin bildiğini yapan futbolcular...

bir türlü taktik ve antreman sisteminizin etkisini göremediğiniz bir maç motoru ortaya çıkarsa eyvah diyorum...

bu arada kimi arkadaşlar bana ve benim gibi düşünenlere şu yönüyle kızıyor...

3D var ama nasılsa 2d de var istemiyorsan 3 D yi aç 2d motoru oradan oyna deniyor..

ama şunu söyleyeyim...

herzaman bilimde bir gerçek var....

yeni teknoloji eskisini boğar...

göreceksiniz 3d iyide olsa kötü de olsa 2D açıp pynayan sayısı çok çok azalacaktır...

bekleyip göreceğiz...

İlk önce bu 3D formatının bir devrim olduğu kesin, ancak 2D ve 3D nin istediğini kullanılması Fm sevenleri 3D ye hazırlamak için yapılmış gibi gözüküyor.

İlk 2D oyuna katıldığında bende beğenmemiştim ama insan herşeye olduğu gibi buna da alışıyor.

3D özelliği rakp takımın ve takımımızın taktiğini okunması için çok büyük kolaylık olacak bu kesin. Bu da FM de daha çekişmeli maçlar oynanmasına neden olur kanımca.

Şu resimleri görmeden önce 3D kötü olur diyordum ama resimlere bakınca o kadar da kötü olmadığını anladı, Bence güzel olacak, Heyecan ile bekliyorum...

Quote Originally Posted by kral_67 View Post
    videodaki en son görüntüde beyazlı arapasını atmaya hazırlanırken mavili oyuncu kale sahasına kadar geriliyor yani defans çizgisini bozmasa ofsayt olacak ancak o oyuncunun peşinde hala...

acaba bu test aşamasında rastgele taktik yapılırken adam markajı seçilmesinden mi yoksa o oyuncunun çok düşük özelliklere sahip olmasından mı?

eğer oyunun hatasıysa çok can sıkıcı olacakdır...
    Adam markajıyla alakası yok. Gerçekte bunu her maçta görüyoruz. Savunma oyuncusu kimsenin peşinde olmamasına rağmen, yerinde öylece durmasına rağmen "Biraz ileri çıkayım da ofsayt olsun" düşüncesi aklına gelmiyor, defans çizgisini kontrol etmiyor ve gerçekte her maçta defalarca yaşanıyor bu olay. Yadırganacak bir şey değil yani.

harika olacak atari oyunları gibi görünüyo ama eskisi gameboy oyunu gibi duruyodu çok fazla sistem özelliği de istemeyecektir daha gerçekçi bir fm ama bu maç motorunun adam olması baya zaman alcak yani bekleneni karşılamıyacaktır muhtemelen update ler çıkacaktır zaten fm bir kerede ilk çıkardığı oyunun orjinal halinin dört dörtük olduğunu görmedim

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Quote Originally Posted by Ouzy View Post
    Adam markajıyla alakası yok. Gerçekte bunu her maçta görüyoruz. Savunma oyuncusu kimsenin peşinde olmamasına rağmen, yerinde öylece durmasına rağmen "Biraz ileri çıkayım da ofsayt olsun" düşüncesi aklına gelmiyor, defans çizgisini kontrol etmiyor ve gerçekte her maçta defalarca yaşanıyor bu olay. Yadırganacak bir şey değil yani.
    video daki hareketi yapan bir defans oyuncusu futbolu bıraksın artık...
    tandem sistemi çıkdıkdan beri stoperler çizgi halinde oynar...
    hatta bek oyuncuların bu kadar fazla ofsaytı bozmasıda tandem oyuncularıyla uyum sağlayamamasından kaynaklanıyor...
    eğer oyuncu özelliklerinden ötürüyse olabilir ama bi nesta-ferdinand-terry falanda bunları yaparsa hakkaten berbat bir durum olur...

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

3d bu oyunda en çok olmasını istediğim şeydi.nihayet geliyor.
    istemeyenler mutlaka vardır.devrimler hep bu şekilde olmuştur.istemeyenler,eski sistemin daha iyi olduğunu düşünenlere rağmen gerçekleşmiştir bütün devrimler.geçiş süreci sancılı olacaktır elbet ama uzun vadeli düşündüğümüzde çok önemli bir adımdır.tek gereken biraz sabır ve destek.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri