Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 100 sonuç

Konu: FM2009 - 3D Maç Motoru (Yeni Özellik)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Yalnız koskoca oyun firmasının, ilköğretim 1. sınıfa giden bir çocuğun bile yapabileceği kalitede vidyo yayınlaması da çok tuhaf.. Net bir vidyo yayınlasalardı bence insanları böyle meraktan çatlatmazlardı.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

şu free kick olayı düzeltilmiştir umarım. kaleyi karşıdan gören serbest vuruşların çoğu gol oluyordu. oradan vurunca sanki penaltı gibiydi. oyuncu özellikleri kötü bile olsa büyük ihtimal atıyordu golü.

Peki 3D ne kadar sistem gereksinimi gerektirecek bize.3D maç motoru güzel olacaktır ama işin bir de bu yönü var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    Peki 3D ne kadar sistem gereksinimi gerektirecek bize.3D maç motoru güzel olacaktır ama işin bir de bu yönü var.
    Sistem gereksinimleri açıklanmadı ama bence 512 Ram yeter oyunu açmak için.Ekran kartı ise 64 mb yeterli olacaktır.Çok bir özellik istemez.

eğer öyleyse iyi.Çünkü benim laptop biraz eski.ekran kartını yüksek isterse fm2008 devam etmekten başka çare kalmaz bana.yeni bilgisayar alacak halim yok ya..

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Sistem gereksinimleri açıklanmadı ama bence 512 Ram yeter oyunu açmak için.Ekran kartı ise 64 mb yeterli olacaktır.Çok bir özellik istemez.
    Ben o kadar iyimser değilim doğrusu. Bu normal bir oyun değil, oyunu açtıktan sonrası asıl önemli olan.. Acaba tek lig ile bile oynanamayacak kadar yavaş olur mu göreceğiz. Benim sistem 512 mb ram, 64 mb ekran kartı ve inşallah oynayabilirim, FM 2010 2 gb ram ister herhalde.. Daha erken ama 3D ye geçildiği için artık düşük sistemler oyundan uzaklaşır gibime geliyor..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Ben o kadar iyimser değilim doğrusu. Bu normal bir oyun değil, oyunu açtıktan sonrası asıl önemli olan.. Acaba tek lig ile bile oynanamayacak kadar yavaş olur mu göreceğiz. Benim sistem 512 mb ram, 64 mb ekran kartı ve inşallah oynayabilirim, FM 2010 2 gb ram ister herhalde.. Daha erken ama 3D ye geçildiği için artık düşük sistemler oyundan uzaklaşır gibime geliyor..
    Elbette bunun için de çalışmalar yapılıyor Emrahcığım ama zaten 2010 yılına geldiğimizde 512 ram tarihi geçmiş bir ram olarak görülecek
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

3 yıllık bir çalışma olması, firmanın kendinden emin olmadan 3D olayını piyasaya sunmadığını gösteriyor.Bence başarılı olacaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

3D/2D arasında izleme seçimi yapılabılıyorsa ne güzel.Bir CM nın 03-04 dü yanılmıyorsam orada kaanı gıbı yavastı umarım bu serı de bole olmaz.

Arkadaşlar bu 3d olayı artık gerekli olmaya başlamıştı zaten çünki menejerlik oyunu oynuyoruz ancak futbolcuları çok iyi değerlendiremiyoruz ve beklediğimiz sonucları alamıyoruz. oyun artık 2d olmadıgı ıcın bastan savma yapamazlar yaparlarsa saha ıcınde cok komık olayların olacagını gorurler,zaten 3d ye 3 yıllık bır emek vermısler emınımkı sevenlerını kaybetmemek ıcın elınden gelenın en ıyısını yapmıslardır umarım su tribunlerıde eklerlerde oyuna güzel bır atmosferde katarlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

cok guzel olacak denemez ama eskısıne nazaran oyuna ayrı bı guzellık katacagı kesın ..

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

çok güzel olacak çoook merakla bekliyoruz çıkış tarihini

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Premier Manager gibi birsey olmamış çok şükür. Çünkü çok yapmacık geliyordu. Böyle olması en iyisi olmus, tadında birakmislar
    Delgado #10

Quote Originally Posted by muzoadux View Post
    C.Ronaldonun bilek hareketlerini görebilecekmiyiz yani
    hııııı... C. Ronaldo da bizi görecek )

bence artık eger maclar geniş halde veya full hele bir de 3D izlenirse futbolculara not verilmemeli..
    kim nasıl oynuyor iyi mi kötü mü süper mi kendimizin görmesi anlaması lazım diye düşünüyorum. ama geniş veya full izlendiginde diyorum. kısa onemlı anlar sadece goller yada sadece yazılar gibi seceneklerde futbolcuların kac not aldıgı görülmeli bence..

bence hem sistemi yorması hemde oyananabilirlik acısından 2d daha avantajlı bu oyunda bize zevk veren neydi düşündüğümüzde göresellikğin değilde zeka taktik dogru zaman dogru yer ve oyuncularımızın yaptıklarını hayal etmemiz deilmiydi hayal gücümüz ne kadar zenginse oyunda okdar keyif verici idi oysa 3d ile sadece fix animasyonları görebileceğiz belkide ronaldo ile tuncay aynı kosus ve aynı calımlar tripleri yapıcaklar 2d hataları giderilmiş ben 2d de hayal gücü motorumun desteği ile oynamaya devam edeceğim ama yinede uğrastıkları için tesekürler

sabırsızlıkla bekliyorum FM2009'u...
    şimdiden hepimiz FM severlere hayırlı olsun

Nesil
    2006
    Yer
    ev iyidir

fm yok olmaya başlıyo sanırım buda champion ship gibi çöküşe geçmeye başlamasın sakın

Ne yok olması bee . Oyunu görmeden konuşmayın. Bu seslerden bıktık artık.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Kim demiş oyunun yok olmaya başladığını ?
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    Kastamonu

Bence 3D nin tek güzelliği Foul pozisyonlarını daha net anlayabileceiz ve ona göre yprum yapabileceiz Ya da ofsayt pozisyonlarını bi de ofsayt için normal televizyonda gördüğümüz çizgilerden koydularsa tam süper olur

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cemix View Post
    fm yok olmaya başlıyo sanırım buda champion ship gibi çöküşe geçmeye başlamasın sakın
    Dostum FM bir çok alanda öncülük ettiği için lider. Ve öncülük etmeye de devam ediyor
    Delgado #10

Nesil
    2008
    Yer
    fm

bugün 3d videosunu ilk kez dikkatle izledim ve biraz karamsar bakmaya başladım. adamlar ne çalım atıyor ne de ayaklarında top tutuyorlar, gelen topa vurup pas atmaya çalışıyorlardı. oyunda hasan şaş tarzı arda tarzı top tutmalar çalımlar göremeyeceksek sadece gelen topa vuracaklarsa hiç zevki kalmaz. çıkınca göreceğiz tabi belki de ben öyle görmüşümdür, gördüğüm gibi değildir çok güzeldir.

ayrıca bir ekleme daha yapayım keşke menejer açısı da eklenseydi tv açılarının yanına. klavyedeki tuşlarla sahada sağa sola bakabilseydik. bize teknik direktörlük tecrübesini, kenarda durup maçı izleme zevkini yaşatsalardı keşke.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O dediğin şeyler olursa Fm bildiğin Pes olur. Yani ramin dışında ekran kartı da ister. Biliyorum pek bir ekran kartı istemez ama oyun bilgisayar dostu olmalı ve misyonundan çıkmamalı bence
    Delgado #10

Quote Originally Posted by gorkem11 View Post
    Bence 3D nin tek güzelliği Foul pozisyonlarını daha net anlayabileceiz ve ona göre yprum yapabileceiz Ya da ofsayt pozisyonlarını bi de ofsayt için normal televizyonda gördüğümüz çizgilerden koydularsa tam süper olur
    aynen katılıyorum gerçi ofsayt pozisyonları 2d de çözülebiliyodu fakat fauller kesinlikle anlaşılmıyodu özellikle kornerlerde hücum oyuncularının yaptıkları bizde itiraz ederken sallıyoduk tutarsa diye bence artık maç oynanırken bile böyle itirazlarda bulunabilmeliyiz sarı veya kırmızı kart görebilmeliyiz eğer bu şekilde olur ve 2d maç motorunu aktarabilirlerse gerçekten dadından yinmez artık bizde lacileri çekip öyle seyrederiz maçları

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

ea ile sidik yarışına girmenin hiç manası yok.fm/cm severler bu oyunu hiçbir zaman grafikleri ya da albenisi janjanı için sevmedi.gerçekçi olması çok iyi düzenlenmiş datasıyla gönlümüzü çeldi her zaman.daha 2d'de doğru dürüst bir maç motoru düzenlenmemişken,sırf pazar payı kapmak için 3d saçmalığı getiriliyor.biz text moda razıyız,yeter ki gerçekçi,transferde alım satım yapılabilinen minumum bugla karşımıza çıkan bir oyun olsun.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Video çok bir şey anlatmıyor ama anladığım kadarıyla 2d tadında bir 3d olacak. Videoya dikkatle bakarsak oyuncuların pas ve dribbling harici bir şey yapmadığını görüyoruz. Yani 2d maç moturundaki yuvarlak adamlar insan şekline bürünmüş bu kadar.

Bu kötü mü? Bence iyi. Oyunun gerçekciliğinden pek bir şey kaybetmeyeceğini gösterir bence. Çünkü Fifa-Premier Manager gibi oyunların 3d denemelerinin boşa olduğunu görmüştük.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

3d ile oyun mutlaka daha çok sistem gereksinimleri isteyecek ve oyunun boyutu artacak , aynı zamanda 3d'nin fm'ye yakışmayacağını düşünenlerdenim ,
    2D diyince Fm FM dyince aklıma hep 2d gelmiştir , 3D'nin de çok detaylı olamyacağını düşünürsek bence yanlış bir adım olmuş ... FoReVeR 2D !!!

bazen insanların kendi kendilerine düşünemediğinden şüphelenir oldum artık.

fm bitti diyorlar. kendisi böyle düşünmüyor ama ha.. başkası düşünmüş, bu da ondan almış, duymuş, ondan böyle konuşuyor.

hey allahım.

bence 3D maç motorunda saçma sapan hatalar we hep aynı sıkıcı pozisyonlar olmazsa daha fm oynamam bn diyenler bile oyunun bağımlısı olur

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    aslında bu konuya ilşkin genel tartışmalar bölümünde yazılar yazılmıştı...

ortaya çıkan yorumları okuduğumda aldığım izlenim şu:

bir kısmımımız çok olumlu bakıyor..

bir kısmımıız temkinli yaklaşıyor...

yine bir gurup ama sayıca az bir gurupta olumsuz yaklaşıyor...

tabi herşey oyunu aldıktan ve bilgisayarımıza kurduktan sonra ortaya çıkacak...

ve o zman göreceğiz ....

aslında 3D bir oyununzevk vermesi için grafik teknolojisinden çok bilgisayar yapay zekasının gelişmiş olması çok çok daha önemli ...

çünkü tamamı bilgisayarca yönlendirilen (sizin doğrudan fiilen yer almadığınız) bir oyunda sürekli izlenebilir değişik hareketler ve gollerin olduğu bir futbol maçı ortaya çıkarabilmek sanıldığı kadar kolay değil....

kim denediyse başarısız oldu...

bu sebeple bende çok temkinli hatta olumsuz bakıyorum bu olaya...

bir tek ümidim var bu konuda...

o da şu:

FM yapımcıları yıllardan beri pisayasanın yapay zekası en yüksek futbol oyununu sunuyorlar dünyaya...bu yüzden de bir numalar...

eğer bu yapay zekayı maç motoruna gerektiği gibi aktarabilirlerse işte o zaman tadından yenmez olur..

ama şunu söyleyeyim eğer ...durmadan tekrar eden basit hareketler.. siz hangi taktiği verirseniz verin bildiğini yapan futbolcular...

bir türlü taktik ve antreman sisteminizin etkisini göremediğiniz bir maç motoru ortaya çıkarsa eyvah diyorum...

bu arada kimi arkadaşlar bana ve benim gibi düşünenlere şu yönüyle kızıyor...

3D var ama nasılsa 2d de var istemiyorsan 3 D yi aç 2d motoru oradan oyna deniyor..

ama şunu söyleyeyim...

herzaman bilimde bir gerçek var....

yeni teknoloji eskisini boğar...

göreceksiniz 3d iyide olsa kötü de olsa 2D açıp pynayan sayısı çok çok azalacaktır...

bekleyip göreceğiz...
    Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. Bi kere fifa manager oynamıştım. İlk 10 maçtan sonra hep aynı hareketler, paslar, ortalar, gollerden sonra oyunu rafa kaldırmıştım. Fifa oynarken bile millet kendi oynadığı oyunda aynı goller atılıyor diye EA FIFA 09'un içine 500'den fazla hareket koymuş. Sırf aynı görüntüleri görmemek için. İş bu boyuttan Sigames'in çok dikkatli davranıp ince eleyip sık dokuması gerekiyor yoksa 3D yalan olur.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri