Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 100 sonuç

Konu: FM2009 - 3D Maç Motoru (Yeni Özellik)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default FM2009 - 3D Maç Motoru (Yeni Özellik)

Football Manager 2009'da artık 3D Maç motoru özelliği olacak.

Sizce bu özellik oyuna ne gibi artılar katar veya neler eksiltir,

Bu özellik ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altında yapıyoruz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

3d FMye ayrı heyecan katacaktır Video da gördüğümde epey heyecanlanmıştım güzel olduğunu düşünüyordum ama keşke 2d olarak kalsaydı da üzerinde iyileştirmeler yapılsaydı Böyle çok daha iyi olurdu Yeni çıkacak oyunda 2dye gereken önem verilmeyecektir bence

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

3D bence gayet iyi olacak. Maçı okumak daha da kolaylaşacak. Oyuncuların özelliklerini yargılamak daha kolay olacak. Umarım olumlu bir özellik olarak karşımıza çıkar ki başta savma bir iş yapıldığı yada yapılacağı kanısında değilim.

Sheriff Misafir

İşin en güzel yanıda yapılan bilek, bacak, ayak hareketlerini sanırım görebileceğiz artık

Nesil
    2006
    Yer
    Somewhere i belong

Tamamen bir satış politikası olduğunu düşünüyorum, fakat bir efsaneyi de çökertmek istemedikleri için biraz çekingen davranacakları kanaatindeyim. Cm 00-01 yıllarından beri oynayanlar iyi bilir 2D maç motoruna geçişte bu tür kıyametler yine kopmuştu çoğu kişi oyunu bırakırım demişti yalnız burda dikkat edilmesi gereken Fm/Cm ruhunu öldürmemeleri ki bunu başarırlarsa bu geçiş dönemini atlatırlar diye düşünüyorum. 3D maç motorundan ilk sene pek birşey beklemiyorum açıkçası herşey FM2010 da belli olacak bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

2D hayranı olarak, beklemekten başka çaremiz yok.Umarım FM piyasaya uymaz, piyasa FM ye uymaya devam eder.:S

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

2D mac motorundaki bazı olayları 3Dye aktarmakta zorluk yasayacaklarını düsünüyorum. İlk aklıma gelen falsolu giden topları falan aktarmak zor olacaktır bence. Bu sebeple 2D motordaki rahatllıgı bulamayacaklardır. Ayrıca senelerdir 2D cıkarmalarına ragmen mac motorundaki ciddi eksikleri de göz önüne alırsak bence bu iyi bir hamle olmayacak. Ama yukarda bazı arkadaslarında söyledigi gibi + yönleri de var.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

3d maç motoru özelliği bence güzel bir özellik fakat cm ilk 3d benzeri çalışmada çok sıkıntı yaşamıştı. saçma sapan vuruşlar, saçma defans hataları vs. eğer bunlar fm'de de yaşanırsa çok sıkıntı çekilebilir ve oyun bazı hayranlarını kaybeder ama eğer bu hatalar olmadan piyasaya çıkarsa ileride etrafımızda çok daha fazla fm hayranı göreceğiz demektir. şunu da belirtmek gerek fm, cm'den daha zor bir işe kalkıştı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

En güzel yenilik bence bu oldu. Tam kafamdaki 3D yi yaptılar. Bir PES bir fifa gibi olsaydı görüntüleri dahada kötü olurdu.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eğer 3D sistemi Cm deki gibi olursa arkadaşlarımında dediği gibi gerçekten çok kötü olur CM deki 3D yi bilen akradaşlar nedemke istediğimi anlarlar oyunun kalitesini kesinlikle düşürürü oyun dünyadaki gerçekciliğe yaklaşmaya çalışan 2-3 oyundan birtanesi bu oyunda dünyanın en iyi gözlemcileri çalışıyormuş eğerki 3D'de hata olmassa 2D'deki özellikleri 3D'ye aktarmayı başarırlarsa süper olur en az 2 ye katlar hayranlarını Umarım FM08 de olan hatalar 09 da olmaz bu hatalarında oyununun kalitesini düşürdğünü düşünüyorum Ama ne olursa olsun sabırsızlıkla FM 09 bekliiyorum 3D sabırsızlıkla bekledim bir şeydi olursa SÜPER olur bence bunu yapmaları harika olmuş İnşalllahda herşeyiyle çok güzel bir Football Maneger 2009 çıkartırlar..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

3D üzerinde duruLur ve bu konuda ısrar ediLirse, iddaa ediyorum iki üç yıL sonra FM diye birşey kaLmaz

Ama eğer bunu 2D yanında aLternatif bir seçenek oLarak buLundurmayı düşünüyorLar ve 2D üzerinde de geLişime devam ederLErse faydaLı oLacaktır.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Maçları daha iyi anlayacağız.Gollerin güzelliği oyuna keyif katacak.Karambollerde ne oluyor ne bitiyor anlayacağız.Takımın taktiğe cevap vermeyeceğini deneyebileceğiz.Çok güzel bir özellik.

Negatif olarak Sigames,Fifa manager'daki gibi pozisyon tekrarına dayanan bir sistem kurarsa oyun tekdüzeleşir.Bildiğiniz gibi Fifa Manager'da birçok pozisyon aynı yerden aynı şekilde gelişiyor.Bir yerden sonra sıkıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Sanırım fm 2009'da oluşabilecek en büyük sorun 3d maç motorundaki hatalar olur . Saçma sapan defans, kademe, topa vurma vb. hatalar olmaz ise fm 2009 çok tutulur .

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

3d bana kalırsa bir devrim olcak. Oyuna müthiş bir özellik katcak.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Benim için en önemlisi defansın yaptığı hataları görmek iyi olucak.Bide şık hareketler.

C.Ronaldonun bilek hareketlerini görebilecekmiyiz yani

Gerçekten bir devrim..Ya çok iyi netice verecek yada FM ninde sonu CM gibi olacak

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

bilek hareketleri gibi hareketleri göreceğimizi sanmıyorum .ayrıca çok ayrıntıya girmediklerini varsayarsak tek tip vuruşlar , tek tip hareketler sıkabilir . ben karamsar bakıyorum olaya . tabi çok süper bir yenilik olarak da çıkabilir . hatta 1-2 sene içinde birçok kişinin fikrini değiştirip 3d'ye kaymasını sağlayabilir . ama 3d'nin tutup tutmayacağı belli değilken inşallah 2d'yi sallamazlar ve 2d gerilemez . 2d'den 3d'ye geçiş sıkıntılı olabilir çünkü .

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

3D maç motoru hakkında verilen video çok kısa ve görüntü net değil.Umarım demo çıkmadan önce bir video daha eklerler.

3d ye geçen hangi manejerlik oyunu daha iyiye gitti tabi ki hiçbiri inş. 2d yi baştan savma yapmazlar ve en az fm 2008 deki kadar iyi olur ve 3d olucak diye gereken önemi vermemezlik yapmazlar umarım..

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Baştan olaya olumlu bakıyordum fakat yayınlanan maç motoru videosunu izleyince karamsarlığa kapıldım.Oyuncular neredeyse hiç top sürmüyor tık tık pas yapıyorlar.Koşmaları bana pek gerçekçi de gelmedi.Ama şu an %50.Geri kalan kısmın oyuncu hareket ve saha için animasyon olduğunu düşünürsek belki bir umut olabilir.

Ama yine de futbolun planlanamayacağı düşünülürse 3d pek parlak bir fikir değil.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu oyunu uzun yıllardır oynayan biri olarak, ekranda kayan o yazılara bakıp keyif alan biri olarak 2d gündeme geldiğinde de çok soğuk bakmıştım. Benim oyunum bu değil artık diye düşünüyordum ama 2d'ye geçiş büyük oranda başarılı oldu ve şimdi de herkesin beğenisini kazanmış durumda.

3d fikrine de karşıydım ama açıklananı görünce, geliştirmeyi grafik açısından değil oynanabilirlik açısından yaptıklarını düşünüyorum. Daha iyi grafik yerine daha iyi oynanabilirlik olmalı. 3d de bir süre sonra hareketlerin tekrarlanacağını ve bunun da bizi sıkacağını düşünüyordum.

Ama edindiğim izlenimler doğrultusunda pullara derinlik verilmiş hali ve beni ilk anda olumlu etkiledi ki 3dye devamlı karşı olan biriydim.

Şimdilik fazla da bir şey yazamıyoruz, denemeden bilemeyiz ama bu özelliği de heyecanla bekliyor olacağım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ben 3D olayına bazı arkadaşlar gibi olumsuz bakan birisi değilim.Yani 3D olursa bu oyun biter gibi düşüncelere sahip değildim ama açıkcası 3D özelliğininde bu kadar erken oyuna dahil edilmesini beklemiyordum ama bu ilk duyduğumda 3D'nin geleceğini heyecanlanmamı engellemeye yetmedi açıkcası..

Ekran görüntülerine baktığımda açıkcası heyecanımı kaybetmedim.3 senedir üzerinde çalışılıyor olması (belki bundan dolayı 2D maç motorunda öyle çok büyük bir değişim olmamış olabilir) açıkcası beni güzel bir 3D ile karşılaşacağımız konusunda umudumun devam etmesini sağlıyor.Umarım gerçekten güzel bir çalışma olurda daha ilk seriden 3D'den soğumayız.Tabii ki ilk başta aksaklıklar olacaktır.2D'ye geçiştede oldu bence.Şimdi baktığımızda ilk çıkan 2D ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var..

Benim beklentim grafiksel olarak mükemmel olması değil.Oynanabilirlik iyi olsun yeter.Pozisyonlar kısıtlı olmasın.Umarım son 2D maç motorunun 3D'ye çevirilmiş bir hali ile karşılaşırız.

Bu arada 2D ci arkadaşlar 2D'ye önem verilmeyecek olması ihtimalinden korktuklarını belirtmişler.3D tutarsa tabii ki Sigames 3D'ye ağırlık verecektir.Hatta ilerleyen serilerde 2D'yi oyundan kaldırabilirler ama bu sizin için sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.Nasıl zamanla 2D'ye alıştık,3D'yede alışırsınız diye düşünüyorum.Ayrıca 09'da sadece 3D ile girmemeside akıllıca bir hareket Si'den.3D tutmazsa 2D'ye devam.Gelecek tepkileride bir nebze azaltmış oldular.. Son söylemek istediğim ise 09'da 2D maç motoru 08'den daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.En azından buglar halledilecektir..
    Last edited by GeNç KaRTaL : 06.Eylül.2008 at 14:44 Reason: Son paragrafta 09'da "..." 08'den "..." olarak değiştirildi..
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ayrıca 2D deki tüm hatalar düzeltilmiş. Yani kusursuz bir 2D olacak
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by muzoadux View Post
    C.Ronaldonun bilek hareketlerini görebilecekmiyiz yani

Gerçekten bir devrim..Ya çok iyi netice verecek yada FM ninde sonu CM gibi olacak
    Sanmıyorum görebileceğimizi.. Çünkü PES'te bile göremiyoruz.. Eğer FM bunu yapmışsa hakkaten büyük bir iş yapmış olur.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Direk sadece 3D olsaydı herhalde bende artık eskisi kadar FM oynamazdım.Ama ister 2D ister 3D olması hertürden sevene seçenek tanıyacak bence yararlı bir özellik.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

3d bence kötü bir durum olmuş 2dyi daha fazla gelişritseler çok daha iyi olurdu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2D'deki bütün buglar düzeltilmiş olduğunxdan umarım 2D'yi 3d'ye yansıtmış olurlar
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Üzerinde çok çalışılmalı yoksa fm diye birşey kalmaz..

3d bence süper olacak...çünkü 3 yıllık bi çalışmanın ürünü
    sabırsızlıkla bekliyorum fm2009 u hepimize hayırlı olsun tekrar

screenshot lara bakılırsa görselliğe pekte önem verdikleri görülmüyo ztn ama yinede alışma bakımından biraz zorlanacağımız çok açık. en azından yetenekli oyuncularımzn 2D de yanndaki oyuncuyu nasıl çalımladığını kafamızda oluşturmayacağız artık 3D de tek düzelik sorunu olmazsa(hep aynı animasyonar) çok tutulur bence ama sonuçta bu bir oyun ve yapım aşamasında sen ne kadar pozisyon eklersen oyuna oda onların arasından seçecektir pozisyonun önemi ve gelişimine göre..yinede çok umutlanmak istemiyorum..geliştrilirse çok güzel bi özellik olacağı kesin ama

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri