Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 158 sonuç

Konu: FM2009 - Transfer Sistemi (Sıfırdan Geliştirilmiş Özellik)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Her yeni oyun açtığımızdfa belirli oyuncular aynı takımlara gidiyor bu saçmalığada son verilmesi lazım umarım 2009'da olmaz bu tip şeyler ...

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Sürekli pazarlık yapılmalı birisi fiyatı azaltsın birisi attırsın gibi.
    Takas olayına çözüm bulmalılar
    VE en önemlisi ;
    Alıcağımız Oyuncu karşılığında aldığımız takıma kiralık oyuncu verebilmeliyiz.Bir kaç senedir galatasray bunu çok sık yaptı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Takas mantıklıca olsun ama olsun yani bu oyundakinde bugüne kadar hiç takas yapamadım...

Ayrıca Barcelona gidip Lyon'dan Toulalan'a 53 milyon euro veriyor...Real Madrid Rennes'te oynayan Gyan'a 45 milyon euro veriyor...Transferde mantık yok..Para varsa ver babam ver mantığı var oyunda.İngiliz takımlarında para çok olduğu için fazladan paralar verilebiliyor.Bu tip lig düzeylerine göre transferler ayarlanabilir.Yeterki abuk subuk fiyatlar verilmesin oyundan soğutuyor.

umarım daha gerçekçi bir hale gelir transfer rakamları. örneğin bir henry 24, hleb 15 milyon euroya transfer olurken oyunda fabregas 80 milyon euro, pandev 30 milyon euro gibi rakamlar konuşuluyor. robinho 40 milyon euroya city'ye gitti, oyunda almak isteseniz en az 70-80 milyonu gözden çıkarmanız gerkeli.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    umarım daha gerçekçi bir hale gelir transfer rakamları. örneğin bir henry 24, hleb 15 milyon euroya transfer olurken oyunda fabregas 80 milyon euro, pandev 30 milyon euro gibi rakamlar konuşuluyor. robinho 40 milyon euroya city'ye gitti, oyunda almak isteseniz en az 70-80 milyonu gözden çıkarmanız gerkeli.
    Henry 30 yaşına geldi 24'e gitmesi normaldi.Hleb'de aynı şekilde.Fabregas 20li yaşlarda ve daha önünde en az 10 mühteşem sezon var ve 80 milyon euro normal bir fiyat Fabregas'a.Robinho ise kadro dışı bırakıldı takımda oynamayacağının altını özellikle çizdi Real'de 42 milyon euroya bıraktı böyle olağanüstü bir durum olmasaydı herhalde oyundaki gibi 70 milyon euro civarına giderdi.Pandev hakkında yorum yapmicam çünkü 5 kere bile izlemişliğim yok bu oyuncuyu...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ne 80 milyon eurosu ya.. Benden Fabregas için 160 milyon euro istiyorlar.. Onun ayarında genç yıldızların hepsi için bu fiyatı istiyorlar. Rooney'de de öyle.. Hakkaten büyük saçmalık ya..

şuandaki sistem gerçekten çok kötü ama eğerki rekabet edilebilecek ve fazla paralar harcanmadan alınabilecek kaliteli oyuncular olursa gerçekten mükemmel olur

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Henry 30 yaşına geldi 24'e gitmesi normaldi.Hleb'de aynı şekilde.Fabregas 20li yaşlarda ve daha önünde en az 10 mühteşem sezon var ve 80 milyon euro normal bir fiyat Fabregas'a.Robinho ise kadro dışı bırakıldı takımda oynamayacağının altını özellikle çizdi Real'de 42 milyon euroya bıraktı böyle olağanüstü bir durum olmasaydı herhalde oyundaki gibi 70 milyon euro civarına giderdi.Pandev hakkında yorum yapmicam çünkü 5 kere bile izlemişliğim yok bu oyuncuyu...
    80 milyon euro normal bir fiyat mı? Dünya tarihinde 45-50 milyon euro'nun üzerinde gerçekleşmiş 1 transfer var mı acaba? Hani diyelim Manchester City'nin sahibi çok zengin basıcak parayı Fabregasa'a 80 milyon euro vericek. Böyle bir durum da çok tarihi olurdu. Oysa ki oyunda bu tür (40-80 milyon euro arası) transfeler ilk sezondan sonra çok sıklıkla gerçekleşiyor. Bir de Henry'nin 24 milyon euro'ya gitmesi normal demişsin ama oyunda 33-34 yaşına gelmeden önce değil 24, 44e anca alınır Henry. Benim demeğe çalıştım mesajda zaten önemli olan kişiler değil, oyundaki eski uçuk tranfer ücretleri.

Yeniliklerin heyecan getireceği kesin fakat...

Arkadaşlar açık konuşmak gerekirse oyunun çok büyük bir eksisi var. Örneğin GALATASARAY olup klubün şimdiki bütçesiyle Harry Kewell ı yada Milan Baros u bonservisiyle alabilirmiyiz tabii ki hayır. Eğer almak istiyorsak birkaç oyuncuyu göndermemiz gerekir. Buda işimize gelmez dengeleri bozabilir. Hatırladığım kadarıyla Kewell ı sadece kiralık alabilmiştim. Demek istediğim şudurki arkadaşlar, Yapımcıların bunlara biraz daha dikkat etmesi gerekir. Tamam ligimiz vasat ama bir Rusya yada Katar ligide değil yani. Bakın son bir kaç yıla nekadar iyi isim yapmış oyuncular geldi. Fakat oyunumuzda ise bu gerçeklik maalesef yok. Umarım bu abartıda giderilmiştir.

Zaten oyunumuzun bence en bağımlılık yaratan özelliği bence transfer dönemi. İnanın bir shortlist hazırlamak için 3 gün uğraştığımı bilirim. Umarım çok eğlenceli olur. Dört gözle bekliyorum kasımı...
    Last edited by El Barto : 08.Eylül.2008 at 12:14 Reason: Mesajlar Birleştirilmiştir

80 milyon euro normal bir fiyat mı? Dünya tarihinde 45-50 milyon euro'nun üzerinde gerçekleşmiş 1 transfer var mı acaba?
    Arkadaşım Zidane'nın Real Madrid'e transferi dünyanın en pahalı transferidir. Yaklaşık 60-70 milyon €'ya gitti bu adam. Veron'da Manchester United'a 45 milyon € civarında transfer oldu. Daha yeni Robinho yaklaşık 35 milyon €'ya Manchester City'ye transfer oldu vs. vs.

Quote Originally Posted by Ouzy View Post
    Arkadaşım Zidane'nın Real Madrid'e transferi dünyanın en pahalı transferidir. Yaklaşık 60-70 milyon €'ya gitti bu adam. Veron'da Manchester United'a 45 milyon € civarında transfer oldu. Daha yeni Robinho yaklaşık 35 milyon €'ya Manchester City'ye transfer oldu vs. vs.
    Zidane 66 milyon Euro'ymuş şimdi gördüm. Veron ve Robinho'yu söylemişsin de zaten 45-50 üzeri yok demiştim ben . Neticede oyunda transfer ücretlerinin astronomik olduğu konusunda fikrim hala kesin.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

80 milyon euro normal bir fiyat mı? Dünya tarihinde 45-50 milyon euro'nun üzerinde gerçekleşmiş 1 transfer var mı acaba? Hani diyelim Manchester City'nin sahibi çok zengin basıcak parayı Fabregasa'a 80 milyon euro vericek. Böyle bir durum da çok tarihi olurdu. Oysa ki oyunda bu tür (40-80 milyon euro arası) transfeler ilk sezondan sonra çok sıklıkla gerçekleşiyor. Bir de Henry'nin 24 milyon euro'ya gitmesi normal demişsin ama oyunda 33-34 yaşına gelmeden önce değil 24, 44e anca alınır Henry. Benim demeğe çalıştım mesajda zaten önemli olan kişiler değil, oyundaki eski uçuk tranfer ücretleri.
    Henry Barcelona'ya gittiği sezon Arsenalli yöneticilere özellikle belirtti bunu yani FM diliyle transfer listesine girmek istedi.Barcelona'dan başkada talibi çıkmadı.Durum böyle oluncada Arsenal bonserviste makul bir indirim yaptı ve Henry Barcelona'ya gitti.Yoksa bu gelişmeler olmasa Henry'nin gideceği en minimum fiyat 40-50 civarıdır.

Transfer sisteminin değiştiği iyi oldu söylenene göre oyun neredeyse baştan aşağıya yenileniyo üzgünüm ama fm 2009 ilk çıktığında istediğimiz gibi olmayacak çünkü yeni sistemlerde bir çok eksik olacak bi 5-10 update görürsek şaşırmayalım ama yinede buna değer çünkü eski sistem artık bıktırmıştı trasnferler hep aynı şekilde oyuncu klübün ününü beğenmediği için gelmiyodu mesela real madridden marcelo 2008 de çok uygun bi fiyattı ama Fenerbahçe'ye getiremiyodum tut ki marcelonun favorisi R.Carlos bence trasferlerde oyuncu devreye sokma gibi ve oyuncuyla birebir temas gibi oyuncunun karısıyla ilgili bir çok yenilik gelmeli mesela Fenerbahçe'ye trasfer olan her futbolcuya araba veriliyo ev veriliyo oyundada bunları yapabilmeliyiz ve son olarak tabiki takas olayı yok denecek kadar az takas konusunda yeni bir alt yapı gerek kiralama konusunda unutmamak lazım iyi bir oyuncuyu kiralamak mümkün değil mesela bir oyuncu klübünde mutsuzsa ve bonservisi yüksekse o oyuncuyu kolay kiralamamız gerekir diye düşünüyorum..

ve unutmadan transfer bütçeleri ve oyuncuların değeri çok saçma robinhoyu 100mn euroda aşağı alamıyoduk 42mn euroya rekor transfer oldu bu saçmalık oyunda giderilmiştir umarım

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

anlayamadığım tüm dünya furbolcu menejerliğini tanıdı bir FM tanımadı ben en gerçekci oyunum diyen FM nin futbolcu menejerlerini neden hiç oyuna almadğını anlayamıyorum ...

birde transfer zorlaştırılsın diyenler varya...

her halde bu arkadaşlar ömürlerinde Fenerbahçeden manchesterden veya benzeri takımlardan başkasında oynamamış....

arkadaşım ikinci ligde oyuncu arıyorum ne para var ne bişey allahtan boşta olan oyuncular var da azcık takım takım oluyor...

transfer sisteminin zorlaşması değil ama biraz daha mantıjklı olması lazım...hakkatten oyuncu satmak iyice sıkıcı bir hal aldı...kimi satılmıyor..kimi ilgileniliyor ama bi türlü para verilmiyor of anam of....

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Ea sportsun 2002 yılında çıkarttığı menajerlik oyununda transferde pazarlık vardı. istedikleri fiyatın yakınında bir teklif yaptıysanız canlı pazarlık başlıyordu. 30 saniye içerisinde iki taraf da anlaşmak zorundaydı. siz fiyat arttırırken karşı takım bazen gıcık çıkıyordu ve fiyatı düşmüyordu. ama son saniyelerde fiyattan düştüğünüzde karşı takım da düşüyordu ve anlaşma zemini hazırlanıyordu.

bu şekil gibi bir sistem yapsalar çok güzel olurdu.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    birde transfer zorlaştırılsın diyenler varya...

her halde bu arkadaşlar ömürlerinde Fenerbahçeden manchesterden veya benzeri takımlardan başkasında oynamamış....

arkadaşım ikinci ligde oyuncu arıyorum ne para var ne bişey allahtan boşta olan oyuncular var da azcık takım takım oluyor...
    transfer zorlaştırılsın değil ama kolay olmasın derim ben. yani yeni transfer sisteminde istediğimiz her oyuncuyu parayı verip alamayalım. diğer bazı menejerlik oyunlarında adamın değeri 10 milyonsa ve bizim de kasamızda 10 milyon varsa o oyuncuyu kesinlikle alıyorduk. işte bu olmasın fm'de. ikinci lig olayına gelirsek boşta olan oyuncuları almamız mantıklı olanı ki şu anda 2. lig için transfer yapmak da çok zor değil bence. yani 1. ligde rahat oynayabilecek bir futbolcuyu 2. ligdeki bir takıma bonservissiz de olsa alabiliyoruz. eğer takas sistemi işlerlik kazanırsa 2. lig takımlarına takasla bonservisi olan oyuncuları da alabiliriz ve bu daha da güzel olur.

Benim tek istediğim artık transfer tekliflerini bizim bizzat yapmamamız.

Biz yönetim kuruluna istediğimiz oyuncuları alternatifleri ile verelim.Onlar bütçeye uygun olanı kendileri getirsinler.Tıpkı gerçek hayattaki gibi.Bizim transferdeki tek işlevimiz oyuncu ile ilgilendiğimizi söyleyerek transferde elimizi güçlendirmeye çalışmak olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Quote Originally Posted by feanorringeril View Post
    Oyuncunun aklını çelmek vs. mümkün hale getirilebilir.
    Oyuncuların klüplerinde sorun yaşaması olayı daha yaygın olmamlı; birçok transfer bu şekilde oluyor..
    Ayrıca şu transfer sezonlarında Türkiye datası için lütfen yeni bir medya formatı olsun
    Mesela şöyle haberler okuyalım her sene ritmik olarak;
    Pires için Ünal Aysal devrede.
    Pires 'in karısı gelmek istemiyor.
    Pires' in karısı ikna edildi. Yarın İstanbul' a gelebilir.
    Sadece son pürüzler kaldı.
    Pires 'in karısı geldi, Pires gelmedi.
    Pürüzler kalmış. törpü bulunamadığından, pürüzler bitmemiş.
    Basinass' a yönelindi.
    Demirören transfer için klübe 2 milyar dolar kredi verdi.
    Kazım Kanat x resepsiyonuna davet edilmedi.
    Fernerbahçe' ye Senna da olabilir deniyor.
    Senna ile anlaşıldı.
    Senna 'nın evinde sular kesilmiş, olmadı transfer.
    ...
    ..
    .
    napcaz yane gidip pires in karısınımı ikna edicez .Şaka bir yana güzel olur.Takas olayına ve şu astronomik paralara bir dur desinler.Pandev e 33M€ , Gomez ' e 58M€ fiyat biçiyorlar,almasınlar diye Van der Vaart'ı 76M$ fiyat verdim yine aldılar....

Quote Originally Posted by bilalanelka View Post
    Benim tek istediğim artık transfer tekliflerini bizim bizzat yapmamamız.

Biz yönetim kuruluna istediğimiz oyuncuları alternatifleri ile verelim.Onlar bütçeye uygun olanı kendileri getirsinler.Tıpkı gerçek hayattaki gibi.Bizim transferdeki tek işlevimiz oyuncu ile ilgilendiğimizi söyleyerek transferde elimizi güçlendirmeye çalışmak olmalı.
    kesinlikle katılıyorum.Başarısız oldugum transferde hep bunu düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Rais View Post
    napcaz yane gidip pires in karısınımı ikna edicez .Şaka bir yana güzel olur.Takas olayına ve şu astronomik paralara bir dur desinler.Pandev e 33M€ , Gomez ' e 58M€ fiyat biçiyorlar,almasınlar diye Van der Vaart'ı 76M$ fiyat verdim yine aldılar....

kesinlikle katılıyorum.Başarısız oldugum transferde hep bunu düşünüyorum.
    Olması gereken model bence de bu.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Transferi biz Yapmaz isek Oyunu Benim Gibi Düşünen İnsanlar da Oynamaz ki Bu Oran Minimum %50 Olur..

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Quote Originally Posted by ShevAnil View Post
    Transferi biz Yapmaz isek Oyunu Benim Gibi Düşünen İnsanlar da Oynamaz ki Bu Oran Minimum %50 Olur..
    senın kısa lıstenden 3-5 oyuncu bir yolla başkana önerim transfer etmek istediğini söyleme bence olumsuz etkilemez.Ama tek kötü yanı para bakımından olabılır.Bir oyuncuyu sen 5Liraya alırken bunu başkandan isteyince şart olarak görüp 10 liraya alabilir.Bence bu konuda ini cini didiklenerek mantıklı şekilde yapılırsa olumsuz yanı olmaz.

Quote Originally Posted by ShevAnil View Post
    Transferi sen yapıyorsun zaten.Sonuçta sen oyuncuları istiyorsun yönetim uygun fiyata getiriyor.İngiltere dışındaki her ülkede böyledir gerçekte bu ki bu oyunu gerçekçi isteyen de bizleriz.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Quote Originally Posted by bilalanelka View Post
    Transferi sen yapıyorsun zaten.Sonuçta sen oyuncuları istiyorsun yönetim uygun fiyata getiriyor.İngiltere dışındaki her ülkede böyledir gerçekte bu ki bu oyunu gerçekçi isteyen de bizleriz.
    Gerçekçi Olması için Bence Transferi Yönetimin yapması Gerekmiyor tabi Benim Düşüncelerim, Ben Oyunu Sadece Transfer Yapabilmek için Oynuyorum. Şuana Kadar Sadece fm 2008 de Avrupada Her ligden mutlaka 15 takım Almışımdır Transferleri yapıp 2 Maç Yapıp Sıkılıp Sildiğim. Geliştirilmiş Özellik Dedikleri Bu Olmaz Umarım. Tabi Görüşlerinizede Saygı Duyuyorum

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

oyunun gerçekci olması için o sezon başarılı olan oyuncular daha iyi para etmeli gerçekde olduğu gibi adam avrupanın en iyi onbirine seçiliyor isteyen yok! ama gerçekte öylemi bugün ronaldo ,kaka , messi ne kadar eder ama oyuncu kulübü ile probblem varsa (ronaldinho)uygun fiyatlara gitmeli gözden düşen oyuncular olmalı onları başka takımlar uygun fiyata almaı birde gözde olan oyuncular olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Oyunun yapımcısı İngilizler ve geliştirmeler de oraya göre yapılıyor. Orada da menajer transferleri yaptığı için gerçeğin yönetimin yapması mı yoksa menajerin yapması mı olduğu tartışılır.

Şu var ki bizim transfer yapma özelliğimiz hiç bir zaman kaldırılmaz, benim de düşüncem buna ek olarak yönetime de liste verebilmemiz. Her transferi yönetim yapmayacak elbette. 2 şekilde de yapılabilmeli transfer.
    "YÜCE ATATÜRK"

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Oyunun yapımcısı İngilizler ve geliştirmeler de oraya göre yapılıyor. Orada da menajer transferleri yaptığı için gerçeğin yönetimin yapması mı yoksa menajerin yapması mı olduğu tartışılır.

Şu var ki bizim transfer yapma özelliğimiz hiç bir zaman kaldırılmaz, benim de düşüncem buna ek olarak yönetime de liste verebilmemiz. Her transferi yönetim yapmayacak elbette. 2 şekilde de yapılabilmeli transfer.
    Bence de yönetime transfer listesi verme olayı kesinlikle koyulmalı.

Eski sistem kaldırılsın demiyorum ama yeni bir özellik olarak bu da eklenmeli.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    oyunun gerçekci olması için o sezon başarılı olan oyuncular daha iyi para etmeli gerçekde olduğu gibi adam avrupanın en iyi onbirine seçiliyor isteyen yok! ama gerçekte öylemi bugün ronaldo ,kaka , messi ne kadar eder ama oyuncu kulübü ile probblem varsa (ronaldinho)uygun fiyatlara gitmeli gözden düşen oyuncular olmalı onları başka takımlar uygun fiyata almaı birde gözde olan oyuncular olmalı
    bu dedıklerın oluyo zaten adamı transfer lıstesıne koyunca yaptıgın teklıflerı degerlendırıyolar.oyuncu degerlenmıyo dıosun o dedıgınde oluyo bence ben blackburnde ılk sezon cok ıyı bı sezon geçirmiştim.takımın yarısına teklif gelmişti.

ama şu oluyo çok mesela adam satılık lıstesınde istyorum klup bopnsevisi kabul ediyo ama adam kulubu begenmıyo aslında takımda huzursuz yollanmak istenio bunlar artık parayla çözülür olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence oyuncuya desek kendine kulüp bul o da bir kulüple anlaşsa ve bize 1 milyon dolar bonservis önerse anlaştığı kulüp kabul etsek ve transfer gerçekleşse. Daha kolay adamları yollayabiliriz. Tabiki bu dediğim şuanki transfer sistemine ek olarak yapılmalı.

Nesil
    2006

Oyuna Opsiyon sistemi gelecek mi? Biz oyunculara 2+1'lik sözleşmeler imzalatabilecekmiyiz?

Quote Originally Posted by Coupet View Post
    oyuncu almak çok kolay olmasın. en önemli şeylerden biri o. fm için şu an kolay demiyorum ama başka oynadığım menejerlik oyunlarında eğer transfer çok kolay yapılıyorsa transfer yapmanın zevki kalmıyor, biraz uğraşmak lazım. ayrıca oyuncuya kontrat önerirken daha fazla seçenek olması lazım bence. mesela fifa manager'de oyuncuya villa ve araba bile verebiliyorduk kontrat aşamasında. ayrıca diğer etkenler de önem kazansın. mesela şehir etkeni. şehirlere çekicilik puanları eklenebilir ve bu da oyunculara birden fazla teklif varsa oyuncunun seçimini etkileyebilir. veya takımda kendi ülkesinden çok adam varsa o takımı seçebilir.
    Evet transver seceneklerı cok kısıtlı bu soyledıklerıne katılıyorum bu ve bunun gıbı eklentıler katabılırler

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri