Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 158 sonuç

Konu: FM2009 - Transfer Sistemi (Sıfırdan Geliştirilmiş Özellik)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default FM2009 - Transfer Sistemi (Sıfırdan Geliştirilmiş Özellik)

Transfer sistem en baştan en sona yepyeni bir geliştirme süreciyle karşımızda, FM 2009'da transferler daha heyecanlı olacak. Transfer söylentilerini takip edebileceğiz, sizcede transfer sisteminin eskiye nazaran baştan yazıldığını düşünerek daha etkili olması oyuna neler katacaktır?
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

En merak ettiğim kısım bu zaten. Umarım çok eğlenceli bir hale getirmişlerdir transferleri. Ancak var olan sistemin değiştirilmesi fikri oldukça olumlu. Belki eksiklikler 2009'da olacak ama birşeyler yapıyor olmak olumlu bir gelişme. Çünkü mevcut sistem çok amatörce kalıyordu.

evet mevcut sistem çok kötü.

mesela siz oyuncuya yaptığınız övgülerle, transfer etme niyetinizle ilgili açıklamalarla oyuncunun ilgisini çekiyorsunuz ama kulübü buna rağmen satmam diyor yada astronomik rakamlar istiyor.

birde veri tabanındaki tüm oyuncular transfer edilebilir olmalı. gerçek hayatta dünyanın en ücra köşesinden bir yıldız doğabiliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

görmeden yorum yapmak çok zor. belki şimdikinden de kötü olacak. önce oynamak lazım. yapılan açıklamalar da tatmin edici değil. tatmin etmeyi geçtim sadece yenilendi deniyor başka da bir bilgi yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Uyduruk oyunculara bile uçuk kaçık rakamlar ödeme olayı bitsin, arkadaşların dediği gibi takas olayı biraz daha kolaylaştırılsın onun dışında transfer dedikoduları SS sine baktım hoşuma gitti.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

oyuncu almak çok kolay olmasın. en önemli şeylerden biri o. fm için şu an kolay demiyorum ama başka oynadığım menejerlik oyunlarında eğer transfer çok kolay yapılıyorsa transfer yapmanın zevki kalmıyor, biraz uğraşmak lazım. ayrıca oyuncuya kontrat önerirken daha fazla seçenek olması lazım bence. mesela fifa manager'de oyuncuya villa ve araba bile verebiliyorduk kontrat aşamasında. ayrıca diğer etkenler de önem kazansın. mesela şehir etkeni. şehirlere çekicilik puanları eklenebilir ve bu da oyunculara birden fazla teklif varsa oyuncunun seçimini etkileyebilir. veya takımda kendi ülkesinden çok adam varsa o takımı seçebilir.

sakary Ali Misafir

Nası bi sistem olacak

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Transfer işini biraz zorlaştırmaları gerk artık. en önemliside şu takas işi artık çözülsün. Hiçbir takım takasa yanaşmıyo umarım bunu düzeltmişlerdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Takas
    Transfer zorluğu
    Kira için yaş mevzusu(23'den sonra oyuncu istemiyor kiralığı.Ama 30 yaşında çoğu oyuncu kiralık gidiyor.)
    Daha fazla diyaloğa dayalı transfer

Bunlar olursa diğer eksiklikler çok göze batmaz sanırım.

mesela sözleşmesi biten oyuncular için altı ay kala araya girebiliyoruz. bence en az bir sene önceden oyuncu için girişimlerde bulunabillsek daha iyi olur. gerçek hayatta da böyle değilmi zaten. bu yüzden yıldızlarımızın sözleşmeleri hep uzun olmalı son seneye bırakmamalıyız.

bence bu sistem güzel olurdu

Bence transfer yapmak olabildiğince zor olmalı.Yani düşünün Türkiye liginin şampiyonu galatasaray şampiyonlar liginde çeyrek final oynamış fenerbahçe bu sene kaçar tana transfer yaptı ? Bizde aynı bu şekilde az yapmak zorunda kalmalıyız.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Onunla pek ilgisi yok. Eğer o açıcan bakacak olursak bir dönem beşiktaş 13 tane transfer yapmıştı ama o sene 5. yada 6. olmuştu. Yani ligdeki konumla bir alakası yok transfer sayısının.

Gerçekten bende çok merak ediyorum yeni sistemi.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Takas konusunda değişim bekliyorum açıkçası .. Takas yapmak neredeyse imkansız idi diğer serilerde .. Ancak klüp önceden ilginelirse düşünüyorlardı takası .. Halbuki biz takas önerdiğimzde klüp biraz düşünmeli ve yeri geldiğinde kabul etmeli ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biraz yapay zeka bekliyorum oyundan. Örneğin, 10 gol karşılığı 60 trilyon veririm diyorum, kabul etmiyor. Ya peşin para, yada aylık taksitlere bölmeyi anlıyor oyun. Takası da sadece arkadaşlar arası kullanacaksak ne zevki kaldı ki? Menajeri, bana takıma forvet lazım diyor. Sırf denemek için pazzini'yi (en değerli oyuncum. 25 M euro) takasa öneriyorum, reddediyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Fietra 10 View Post
    Takas konusunda değişim bekliyorum açıkçası .. Takas yapmak neredeyse imkansız idi diğer serilerde .. Ancak klüp önceden ilginelirse düşünüyorlardı takası .. Halbuki biz takas önerdiğimzde klüp biraz düşünmeli ve yeri geldiğinde kabul etmeli ..
    Kesinlikle takas işini biraz toparlamış olmalarını umuyorum bende.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Oyuncunun aklını çelmek vs. mümkün hale getirilebilir.
    Oyuncuların klüplerinde sorun yaşaması olayı daha yaygın olmamlı; birçok transfer bu şekilde oluyor..
    Ayrıca şu transfer sezonlarında Türkiye datası için lütfen yeni bir medya formatı olsun
    Mesela şöyle haberler okuyalım her sene ritmik olarak;
    Pires için Ünal Aysal devrede.
    Pires 'in karısı gelmek istemiyor.
    Pires' in karısı ikna edildi. Yarın İstanbul' a gelebilir.
    Sadece son pürüzler kaldı.
    Pires 'in karısı geldi, Pires gelmedi.
    Pürüzler kalmış. törpü bulunamadığından, pürüzler bitmemiş.
    Basinass' a yönelindi.
    Demirören transfer için klübe 2 milyar dolar kredi verdi.
    Kazım Kanat x resepsiyonuna davet edilmedi.
    Fernerbahçe' ye Senna da olabilir deniyor.
    Senna ile anlaşıldı.
    Senna 'nın evinde sular kesilmiş, olmadı transfer.
    ...
    ..
    .

Nesil
    2006

Yeni Transfer sistemini bilmediğim için hakkında bilgi veremiyeceğim. Ama asıl olması gereken biz yönetime transfer listesi vermemiz ve yönetim bu transfer listesinde ki isimleri transfer etmeli ve maaşları onlar ayarlaması gerekir.

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

aslında transfer için bir yenilik şarttı ama baştan aşağı değişmesini beklemiyordum . takas hiç olmuyordu o düzelmiştir inşallah . bazı iyi oyuncuların katlanarak artan parayla her sene başka takıma gitmesi de can sıkıyordu tabi . bir de hangi lige gidersek tüm dünya yıldızlarının oraya gitmesi gibi özellikler gerçekleştirilirmiş olmalı diye düşünüyorum .

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

En merak ettiğim kısım bu.3D den daha fazla merak ediyorum.

Nedense bir türlü geçtiğimiz seriilerde transfer sistemlerini beğenmiyordum.Biraz daha farklı olursa daha zevkli olacaktır.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Kafama takılan sorulardan biri de şu transfer sezonu; 30 Ağustos'ta bitmesine rağmen nasıl oluyorsa gerçek hayatta bazı takımlar bu tarihten sonra oyuncu alabiliyorlar.Örneğin Robinho ve Berbatov transferi böyle oldu sanırım.

ya ben kimseyi satamıyorum bu giderilsin mesele galatasarayda carrusca adamın değer 1.5 $ ama 0 $ isteyip kuluplere öneriyorum taliplisi çıkmıo bence imkansız bi şey gerçek hayatta bunun olması muhakkak çıkar talipli

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by spider3784 View Post
    Kafama takılan sorulardan biri de şu transfer sezonu; 30 Ağustos'ta bitmesine rağmen nasıl oluyorsa gerçek hayatta bazı takımlar bu tarihten sonra oyuncu alabiliyorlar.Örneğin Robinho ve Berbatov transferi böyle oldu sanırım.
    Oyuncunun sözleşmesinde yazılı olan bir bedel vardır. Serbest Kalma Maddesi'ni (Minimum Fee Release) ödemeyi kabul eden takıma oyuncuyu transfer etmesi için 10 günlük bir süre verilir.

Bu süre doğrultusunda anlaşıldığı takdirde oyuncu takıma transfer olur. Bu maddenin kullanımı Rivaldo sayesinde başlamıştır. Deportivo'dan Barcelona'ya transfer olurken sözleşmesindeki serbest kalma maddesini kullanmıştır.

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

bir menejerlik oyununda en onemlı sey bence mantıklı transferlerın yapılamsıdır.artık rakıplerınde bir oyuncuya 100m dolar ve ustu para vermesını ıstemıorum.bu oldukca sacma oluyo ve oyundan da soğutuyo acıkcası.umarım bunları duzeltmıslerdır.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

kesinlikle takas olayı çözülmeli ya bir adam için 4 tane iyi adam öneriyorum o dört adam anadolu takımını uçurur ama kabul etmiyorlar bir türlü çıldırıyorum

ya mesela en basitinden barcelonanın başına daha adı sanı duyulmamış kimsenin bilmedigi mozambikli bir adam geliyor ve barcelona bütün finansını transferini herşeyini ona veriyor o kadar kolay olmamalı yani transfer işlerini bir sorumlu veya başkanla görüşüp yapılmalı

sıfırdan yapıldı degince aklıma ilk bu geldi

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Takas olayı mutlaka giderilmeli
    Yönetime liste verilebilinmeli
    Oyuncu satımı kolaylaştırılmalı ( bedavaya bile versen kimseden talep yok imkansız birşey)

Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Baştan değiştiğini ve bu konu hakkında bilgi verilmediğini düşünürsek yapılacak pek yorum yok. Zengin iş adamlarının kulüpleri alıp transfere akıl almaz paralar vermesini istiyorum. Başkan transferi bazı durumlarda oluyordu, bu kulüp el değiştirdiğinde de olabilir.

Bir de oyuncuları kendimiz transfer edebileceğimiz gibi yönetime istediğimiz oyuncuları söyleyerek onların transferi gerçekleştirebilmesini de bekleyebilmeliyiz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Transfer sisteminin sıfırdan kodlanması olumlu bir gelişme her ne kadar ayrıntıları açıklanmasada.Önceki serilerde transfer sisteminin gerçek hayat ile uyuşmadığı bir çok fm sever tarafından dile getiriliyordu.Mesela elden çıkarmak istediğimiz bir isimi 0'a bile versek kimse istemiyor.Bugün Beşiktaş yönetimi Gordon için,Higuain için talipler bulabiliyorsa gerçek hayatta oyundada olmalı mutlaka.Hatta oyuncuların menejerleri özelliğide eklenebilir oyuna.Menajerlerden oyuncusuna kulüp bulmasını isteyebiliriz veya menajerler oyuncularını bize pazarlayabilirler.Gerçek hayatta bu futbolda transferin değişmez bir kuralı olmuş durumda.Fm'de neden olmasın.Umarım tatmin eder bizi yeni sistem..

Bir de oyuncuları kendimiz transfer edebileceğimiz gibi yönetime istediğimiz oyuncuları söyleyerek onların transferi gerçekleştirebilmesini de bekleyebilmeliyiz
    Evet böyle bir özellikte olursa güzel olabilir.Yada başkandan çok istediğimiz 1 oyuncunun transferi için devreye girmesini isteyebilmemiz şeklindede olabilir.Güzel olur kanımca.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Gelmek istemyen bir oyuncuyu ikna etme falan geliştirildiyse güzel olur

30. Default

Sadece en baştan yapıldığını biliyoruz nasıl olduğunu bilmiyoruz.O yüzden birşey diyemiycem.Ancak önce oyuncuyla anlaşıp sonra kluple anlaşsak daha iyi olur.Birde oyuncuyu almak için illa 2-3 katı tranfer parası vermek zorunda kalmamalıyız...

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri