Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 456
151 ile 158 arası toplam 158 sonuç

Konu: FM2009 - Transfer Sistemi (Sıfırdan Geliştirilmiş Özellik)

Quote Originally Posted by sector View Post
    arkadaşlar acıl bir sorunum var 2. sezonumda flash tranferler yaptım yarı yılda ama registration windows yok adamlara numara veremıyorum cildiracam 16.sinda kayıt ettım ılerleyıp bekledım ama gene yok registration kapandı dedı ayın 1.de ben 1 saat tum menulerı gezdım ama yok oyunda bılen varsa yardım etsın.su ana kadar 13 oyuncu sarı kart pencere pek gozume batmadı ama ocak ayında tranfer yapamıyacaksam çöpe atmak lazım gercekten bılgılı arkadasların bu konuda bana yardımcı olmasını ıstıyorum dıkkate alınıp rıca edıyorum
    aynı sorun bende de var.Transfer yaptığında sağ alt köşede numara ver seçeneği çıkması gerekirken çıkmıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

liste sunma tarihi geçmediyse, "squad" ekranında sağ alt köşede "change numbers" gibi bir seçenek var, oradan girebilirsiniz. Yoksa sorun var demektir.

Açık konuşmak gerekirse 3D dışında 2009 un pek değişik bir yanı yok. Bunu neden konuşuyorum. Şundan;
    Ya arkadaşlar bırakın adamlar dili Türkçe yapmayı, Türkiye ligine bile fazla önem vermiyor. Ben her defasında ilk kariyere Türkiye 2.nci ligden(alt gruplar) F.Karagümrük ile başlarım. Ama gözle düzelir bir iyileşme Türkiye liginde yok malesef. Her sene aynı her sene hüsran. Kafadan özellikle kariyer ölçütü belirlenmez. Evet TurksPortal ekibi gece-gündüz didiniyor ama nereye kadar. Ya belkide FM en çok oynanan ülke biziz ama nerde adamlarda(Sİ) incelik!!!

Diğer liglere baksan İngiltere,İspanya liglerinde gözle görünür bir değişiklik ve oyuncu verilerinde belli bir ölçüt var. Ama oyuna R.Madrid yada M.United ile başladıktan sonra kariyer yapmak için oyun oynamanın zevki nerde? Sonra bazı eklentiler getirilebilir. Mesela Takımı yemeğe götürme, forma imza günü, kulüp storeları, tatil kampları için ülke dışına çıkış yada ülke içi belli kamplara gidiş vs vs. bunlar bence olmalı diyorum. Yoksa 3D olduktan sonra FİFA Manger bunu 2009 inde çok güzel bir şekilde başardı. Buna rağmen biz inatla FM diyorsak bi zahmet Sİ Games de buna artık bir çözüm bulmalı.

Valla ben o sebeple 2008 ime devam ediyorum. 2009 ise başına oturduğumda hevesimin kaçmasına neden oluyor o sebeple bir süre daha yama çıkana kadar bakmayacak gibiyimde...

enver133 Misafir

yeni sistem eskı sısteme göre daha ıyı olmus

adamlarla uzun uzun pazarlık yapabiliyorsun o güzel olmuş eskiden bi fiyat veriyordu daha da düşmüyordu...

Nesil
    2008
    Yer
    fm

biraz daha kolaylaşmış gibi oyuncu satmak yeni sistemde. en azından sezon içi çok iyi bir performans sergilememiş 60 bin dolar değerindeki oyuncumu 60 bin dolara satabildim. eskiden bedava versem dönüp bakan olmazdı.

örnek olarak 5 m euro luk bir oyuncu alalım.ve onu 5 e satmaya kalksak alacak bir sürü kulüp var.

fm 2008 de bu youncuyu offer to clubs yapıp 5 yerine 15 isteyince kulüpler vazgeçiyordu.sonra adamı 1-2 ye satmaya çalışsak bile kimse almıyordu.oysa ilk başda 15 yerine 7-8 istesek belki alanlar çıkabilirdi.

fm 2009 da yine 15 m euro isteyince no offer mesajı geliyor ama kulüpler ilgilenmeye devam ediyor.siz fiyatı düşürdüğünüzde örneğin 5 isteyince teklifler geliyor.bu değişikliğin olması çok faydalı oldu.özellikle para sıkıntısı yaşarken oyuncu satmada daha yardımcı.

bir diğer konu ise fm 2008 de kulübünüz çok zengin olsa bile oyuncuya iyi bir teklif gelince başkan direk satıyordu.benim 400 m euro transfer bütçem varken bile başkan 10 m euro luk oyunucya 25 gelince direk satıyordu.

2009 da 15 m euro değerindeki giovanni dos santos a barcelona teklif yaptı.ben de 45 m euro peşin istedim.o sırada 20 m euro civarı bir param vardı kasada.ve başkan duruma el koymayıp satışı bana bıraktı.bunun düzeltilmesi de çok iyi olmuş.

Quote Originally Posted by sector View Post
    arkadaşlar acıl bir sorunum var 2. sezonumda flash tranferler yaptım yarı yılda ama registration windows yok adamlara numara veremıyorum cildiracam 16.sinda kayıt ettım ılerleyıp bekledım ama gene yok registration kapandı dedı ayın 1.de ben 1 saat tum menulerı gezdım ama yok oyunda bılen varsa yardım etsın.su ana kadar 13 oyuncu sarı kart pencere pek gozume batmadı ama ocak ayında tranfer yapamıyacaksam çöpe atmak lazım gercekten bılgılı arkadasların bu konuda bana yardımcı olmasını ıstıyorum dıkkate alınıp rıca edıyorum
    transfer sezonu bitince ocak ayındaki transfer sezonuna kadar oyuncuya nmara verdiin pencere çıkmaz.ocak ayındaki transfer sezonu açıldığında sende aldığın oyuncuya numara verebilir ve maçlarda oynatabilirsin arkadaşım..ocak ayında o pencere çıkacaktır transfer sezonuyla birlikte..

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 456

Mesaj Yetkileri