Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 76 sonuç

Konu: FM2009 - Oyuncu Eğitimi (Yeni Özellik)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default FM2009 - Oyuncu Eğitimi (Yeni Özellik)

Artık oyuncularımıza özel hareketler (PPM) öğretmek için elimizde imkanlar var. Futbol bilgimizle elimizde bulunana bir C.Ronaldo potansiyeli taşıyan kanat oyuncumuzu niye C.Ronaldo yapamayalım.. Bu özellik oyuna değer katar mı ne dersiniz?
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

3D'den sonra yapılan en önemli değişiklik bu denebilir. Oyunculara ppm kazandırmak için geleceği görmek, oyuncunun potansiyelini belirleyebilmek gerekecek. Kısacası oyunu biraz zorlaştırsa da daha keyifli kılacak.

bencede kullanıcının daha bilgili olmasını zorlayacaktır. bu nedenle oldukça yaratıcı bir fikir.

düşünün can arata çalım atmayı öğretmeye çalışıyor ve başarısız oluyorsunuz ama mesela aydın yılmazda başarılı oluyorsunuz. bilmeden yaparsanız oyuncuyu boşuna yoracak ve özgüvenini düşüreceksiniz. bilerek yaparsanızda oyuncunuzu yıldızlaştıracaksınız.

özelliklede gençlerin yetiştirilmesinde çok faydası olur. yine oyuncuların gençleri verdikleri özel eğitimide pekiştirir.

Sheriff Misafir

Oyuncularıma PPM ekletmek için canım çıkıyordu, çok iyi oldu bu özellik..

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Gerçekten çok iyi bir özellik oldu..

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

En merak ettiğim özellik.Oyuncuların oyun içindeki davranışlarını değiştirmeye çalışmak çok güzel olur gerçekten, iyi düşünmüşler.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bence devrim bu noktada yapıLdı. Benim 09da en sevindiğim değişimLerden birisi ve gerçekten bakıLdığında çok yararLı oLacak bir özeLLik.

Önceden sadece bir genç oyuncuyu kim eğitiyorsa anca onun gibi oLabiLirdi.Ama ben beLki o adamı daha da farkLı geLiştirmek istiyorum,kendime özeL mevkiLer ekLemek istiyorum, bunu yapamıyorduk ama bundan sonra artık ipLer tamamen bizim eLimizde.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Baya iyi buldu artık bizde bir c.ronaldo messi gibi yıldılar çıkara bilcez.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Oyuncuya özel eğitimin katkısı olacak olması çok güzel olmuş. 2008'de eğitimin fazla yararını göremedim açıkçası

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hakikaten arkadaşa katılıyor. Asıl devrim bu. Müthiş birşey olacak. "Hacım sen arada topla al, sür gitsin. Sende çak uzaktan arada bir, ama sert çak ha!" Oyuna zevk katacak.

Bence bu oyuncunun üzerinde etki gösterecek ama normal bir oyuncudan çok iyi bir yıldız çıkarttırmayacak..Gelişime katkısı olacağını ama bunun çok büyük oranda olmaycağını düşünüyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Eğer oyuncuyu gerçekten etkileyecekse çok güzel bir özellik.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

umarız hayallerimizi kıran bir özellik olmaz çoğu kişinin en beğendiği özellik bu aslında

Nesil
    2006

Oynanabilirliği zorlayan özellikler bunlar. Oyuncu eğitimi ile uğraşmak bizim için daha fazla vakit kaybı olabilir. Buda oyunun basitliğini kaldırır ve oynanabilirlik azalır. Bu nedenle bu tarz özelliklerin eklenmesi iyi gözüksede bizi daha çok uğraştıracak ve daha fazla başında tutacak.

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

en önemli yeniliklerden . ışık gördüğümüz oyunculara ppm eklemek süper olacak . Eğitimden daha gerçekçi olacağı kesin tabi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bence bu çok bıçak sırtı bir konu.

Mesela keşfettiğimiz genç yetenek çok iyi bir kanat ancak çok disiplinli ve fazla göze hoş gelen bir oyun sergilememe potansiyelindeyken biz bu oyuncuya sürekli değişik şeyler yükleyerek veya çalıştırarak hazır bildiği ve oynamayı bildiği yerden/özellikten de soğutabiliriz.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

arkadaşlar ben tam anlamadım yani mesela galatasaraydan aydın yılmaz ın daha iyi bi futbolcumu olmasını sağlayacak bu. yani mesela ona bi kanat oyuncusunun özellikleri olan dribbling ve tekniğini geliştirmesini mi sağlıyacak ?

Quote Originally Posted by alieymen94 View Post
    arkadaşlar ben tam anlamadım yani mesela galatasaraydan aydın yılmaz ın daha iyi bi futbolcumu olmasını sağlayacak bu. yani mesela ona bi kanat oyuncusunun özellikleri olan dribbling ve tekniğini geliştirmesini mi sağlıyacak ?
    o yetenekleri antrenman programıyla gelişiyor. bu yeni özellikle oyunculardan bir nevi sorumluluk göstermelerini isticez. mesela aydın'a diyecez: "sürekli sağ kanattan top sür, kaleyi gördün mü şut çek, top almak için geriye gel," gibi... Yani var olan yüksek yeteneklerini daha efektif olarak kullanabilecek.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Olumsuz ppmlerden de öğretebilecek miyiz?

Bu özelliği çok kullanacağımı sanmıyorum, bu oyunu oynayış tarzım bir takımda uzun yıllar kalmak olmadığı için, bir oyuncuyu eğitecek zaman bulamayabilirim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bence en önemli yeniliklerden biri. Yalnız olumsuz özelliklerin de ne olacagı önemli. O zaman bazı oyuncuların mentalitelerine göre bazı olumsuz özellikleri kendilerinin kazanmaları yada takımdaki büyüklerinden otomatik olarak ögrenmeleri iyi olur. Aslında bence bizim egittiklerimiz yanında kendilerinin de oyunun akısı icerisinde bizim kontrolumuzun dısında iyi veya kötü özellikler kazanabilmesi daha iyi olur bence gercekcilik acısından.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Oyuncularımıza istediğimiz bir ppm ekleyebilme olağına sahip olacak olmamız güzel bir yenilik ama açıkcası benim çokta ilgimi çekmedi.Bu oyunu ayrıntılarıyla oynamayı sevenleri daha çok ilgilendirecektir diye düşünüyorum.Yinede bu özelliği sistemime göre işe yarayacak şekilde kullanabilirim.Mesela sistemimde uzaktan şutlarla etkili olmaya çalışıyorum.Oyuncularıma "shots with power" ppm'i ekleyebilirim.Tabii bu ppm'i ne kadar sürede öğrenebildiğide önemli.Umarım en fazla 1 sene gibi bir süre zarfı olur..
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

PPM tam olarak nedir ?

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by DeNiZ_1903 View Post
    PPM tam olarak nedir ?
    Oyuncu profilinde iken mevkiilere tıkla,oradan hareket tercihlerine bak PPM'ler onlardır.Bir oyuncunun sık olarak yaptığı hareketlerdir.Genelde oyuncuyu kısıtlayıcı özellikler olarak biliyorum.Tabi yerinde kullanıldığında oyuncuyu bir yıldız yapabilirsin.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

bir iki ppm dışındaki ppmlerin olmasını pek istemem açıkçası
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Quote Originally Posted by fernandez View Post
    Oyuncu profilinde iken mevkiilere tıkla,oradan hareket tercihlerine bak PPM'ler onlardır.Bir oyuncunun sık olarak yaptığı hareketlerdir.Genelde oyuncuyu kısıtlayıcı özellikler olarak biliyorum.Tabi yerinde kullanıldığında oyuncuyu bir yıldız yapabilirsin.
    Teşekkürler açıklaman için

mesela selçuk inan'ın röportajını izliyordum bugün, muhabir uzaktan şutlarıyla ilgili bir soru sordu. selçuk da antremanda ersun yanal'la bunu özel olarak çalıştıklarını söyledi. bu özellik de bu tarz olayların oyuna yansıması bir nevi, beğendiğim bir gelişme.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence çok güzel olacak ama bu arada oyuncuların kendi kendine bir şeyler yapması daha güzel olur ... Mesela genç bir oyuncu özgüveni düşük olduğu için hakemle tartışmaz ama büyüdükçe tartışma özelliği çıkması çok gerçekçi olur ...

olumlu bir özellik güzel bi sistem mesela kazım-kazım ppm öğretebiliriz ve avrupadan bu gibi oyuncula bulup geliştirirz

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Ancak bu özellikle ilgili benim biraz endişelerim var. Mesela oyuncuda o potansiyel yoksa. Emekler boşa gidecek.

Yani Cristiano Ronaldo yapayım derken göz çıkarmayalım.

Gerçi bu derecede etkileyecek mi oyunu oda muamma.

bence de en iyi özelliklerden birisi oyuncuya ppm kazandırmak güzel olacak

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri