Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 206 sonuç

Konu: FM2009 - Türkiye Datası

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Yanlış anlamışsın sen

İlk sezon takımlar transfer yaptığı için, transfer bütçesi = sezon başı açıklanan gerçek-harcanan gerçek.

Transfer yapılmış takıma bir daha sıfırdan transfer yapmaman için.

Dediğin olursa o zaman dengeler altüst olur, Fenerbahçe bir 20 M€'lık daha oyuncu alır, kimse şampiyon olamaz

Gerçek hayatta şu an 2. defa 20 M€'luk birini alabilir mi?
    Evet derseniz, Xabi Alonso nerede derim.

2. sezondan itibaren artık simulationdan biraz arcade şekline dönüyor oyun, tabi gerçek kurallar mevcut, yine football simulation..

2. sezon gerçek transfer bütçesini alırsınız, işin doğrusu budur aslında.
    Hmm sanırım dediğiniz gibi yanlış anlamışım.O yazıyı görünce aklıma gelen ilk şey bize gerçek hayattada o sene harcanan parayı vermek oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

Benim için bilgiler doğru olsun yeter.Örneğin:Galatasaray altyapısından Halim Kurtuluş oyunun başında Erzincanspor'da kiralık olarak oyuna başlıyorduk bundan bir ay önce bizzat kendisine sordum ve ben hiç Erzincanspor'da oynamadım demişti ve fmye güven azalmıştı biraz da olsa bu konuda

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by sitte View Post
    Benim için bilgiler doğru olsun yeter.Örneğin:Galatasaray altyapısından Halim Kurtuluş oyunun başında Erzincanspor'da kiralık olarak oyuna başlıyorduk bundan bir ay önce bizzat kendisine sordum ve ben hiç Erzincanspor'da oynamadım demişti ve fmye güven azalmıştı biraz da olsa bu konuda
    bence güvenin azalmadan evel Türkiye Futbol Federasyonuna baksaydın daha iyi olurdu

Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Quote Originally Posted by holigan121 View Post
    Türkiye datası fm 2008 için konuşuyorum bence çok kötüydü çünkü
    1- Bazı oyuncuların özellikleri çok abartılmış exe serkan çalık kezman ( adam süper goller atıyo ya kafayı yedircek bana)
    2- Genç yetenek diye bir şey yok oyunda galatasaray için konuşuyorum galatasarayın alt yapısından yetişmiş olan oyunculardan sadece arda turan ve aydın yılmazda biraz idare eder ki arda kötü o kadar iyi değil pa sı ve ca sı yüksek olmasına rağmen aydın yılmaz sürekli sakatlıklarla uğraşıyor uğraşmasa en az arda kadar yetenekli ki oyundada biraz iş yapıyor bir de mehmet güven birazcık iş yapıyor onun dışında cafercan aksu özgürcan özcan zafer sakar semih kaya erhan şentürk gibi oyuncular bırakın galatasarayı bank asya 1 lig takımlarında oynucak kadar bile yetenekleri yok galatasarayın alt yapısında olupda pa sı yüksek 2 oyuncu var irfan başaran ve cem sultan bu oyuncular dışındaki tüm oyuncular 5 para etmez ki galatasarayın alt yapısı beşiktaşla beraber türkiyenin en iyi alt yapısı desek doğrudur
    3-Sadece galatasaray değil tüm türkiyedeki gençler çok kötü inanın mesela bu sene galatasarayın aldığı yaser yıldız çok kötü oyunda geçen sene az çok 1 lig maçlarını takip ettim kendisi gayet yetenekli bir oyuncu
    4- Türkiyede öne çıkan 3-4 tane genç yetenek var bunlar cem sultan irfan başaran sercan yıldırım barış memiş batuhan karadeniz bu kadarcık işe yarıcak genç yetenek var oyunda ama gerçekte türkiyede binlerce genç yetenek var umarım az da olsa gençler üzerinde iyileştirmeler yapılır
    5- Oyunda umarım 1 lig a katogoresi ve 1 lig b katogoresi yazmaz artık 1. ve 2. lig diye yazar

Not: Gerçek yaşamda ve oyunda da olduğu gibi türkler gene 1 sınıf aşağıda olarak görülüyor çünkü çok iyi alt yapıya genç tesislerine sahip olan türkiyeden 2015 senesine gelsenizde düzgün oyuncu çıkmıyo
    iyi güzel düşüncelerini yazmışssın da bunların çoğuna katılmak mümkün değil. oyunda türkiye'de genc yetenek diye bir sey yok demişsin bu saptaman son derece dogru ama ardından türkiyede binlerce genç yetenek var demişssin işte bu yanlış türkiyeden ne zaman doğru dürüst bir genç yetenek çıkmış genç yaşta avrupada iş yapmış ya da avrupada orta-üst seviye takımlarda adam gibi oynamış. bugün bir tek emre belozoglu ve nihat var elimizde bu şekilde olan ki sürekli sakatlık sorunu olan emreyi fenerbahce gibi büyük hedefleri olan bir takım alıyor her türlü riski alıp baska çaresi yok çünkü. alt yapıdan dogru dürüst genç gelmiyor. bugün bir arda turan var yanına yine doğru dürüst isim yazamıyoruz. türkiye daha önce de u-17 de u21 de büyük basarılar elde etmesine rağmen nedenini bilmiyorum tam olarak ama bir türlü dogru düzgün genc oyuncu çıkartamadı. yani türk oyuncuların 18-19 yaşından itibaren gelişimleri resmen duruyor. vieri de yazmış fenerbahce 4 tane yabancı antrenör getirdi besiktas yabancı antrenör getirdi diye. ülkemizde maalesef kaliteli antrenörler yetişmiyor. bence bu yüzden oyunda türk antrenörlerini yine cok kötü olarak yapılmalı bunun dışında bu sene gerçekten çok iyi bir türkiye ligi olacak bence çünkü gerçekten çok uğraşıldı. kasım 14'ü sabırsızlıkla bekliyorum. saygılar..
    Last edited by supro : 06.Eylül.2008 at 04:36

Klüp başkanı olabilme özelliği de olmalı bence, yada menejerlikten kazanılan parayla klüp satınalınabilmeli.Ayrıca Türkiye de 3.lig den de takım çalıştırılabilmeli...Sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım..

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Vieri üstad rica ediyorum Fm2009 da 2.lig B kategorisindeki takımlar 0 transfer bütçesi ile başlamasınlar.
    Sezona başlıyorsun bir müddet maçlara 200-300 seyirci geliyor çok gülünç bir tablo gerçekten,bu arada Fethiyeporun stadı 2007 senesinde 10000 kapasiteye çıkarılmıştır buna rağmen fm2008'de kapasite 3000 olarak gösterildi,Fierce rakibimiz artık Alanyaspor,eski fiercemiz Muğlaspor amatör kümeye düştü

Nesil
    2007
    Yer
    Denizli/İstanbul

Quote Originally Posted by dogus4621 View Post
    Klüp başkanı olabilme özelliği de olmalı bence, yada menejerlikten kazanılan parayla klüp satınalınabilmeli.Ayrıca Türkiye de 3.lig den de takım çalıştırılabilmeli...Sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım..
    doğuş bu dediğin türkiye datasıyla bi alakası yok bence

türkiye datası en iyi data olacak fikrine katılıyorum çünkü türkler geçen sezon avrupa gündemini belirledi ve araştırmacılarımız da çok çalışmışlar güzel bir türkiye datası umuyorum

bu arada kewell sakattı ve oynayamadı geçen sezon bu yüzden fm2008 e göre daha mı kötü olur

takımların seyirci potansiyelleri biraz daha düzgün olursa çok güzel olur geçen sene fenerbahçe çoğu maçını ciddi bir kalabalıkla oynadı GALATASARAY yine çoğu maçında boş değildi stad beşiktaş yine öyle ve benim oynadığım takımlardan olan ve de gerçekte taraftar potansiyelini bildiğim Eskişehirspor bu kadar az seyirciyle oynamasın ESES in maçlarına 6000-7000 seyirci gelmez çoğunlukla o sayılar 1. ligde en ücra deplasmanlara gidiyordu yakın yerlerde bu sayı çok daha ciddi şekilde artış gösteriyor. bu konuda biraz daha özen gösterilirse çok güzel olur.
    takımların ihaleye verilen ve bitiş tarihleri kesinleşmiş stad projeleri düzeltilirse çok da güzel olur kadir has stadı bile gözükmüyordu ki oyun çıkmadan önce başlanmıştı diye hatırlıyorum.
    oyuncu özelliklerinde de gerçeğe yakınlık olursa daha zevkli olabilir mesela semih şentürk as oynadığı maçlarda gol atsın ama yedekten girdiği maçlarda biraz daha gole yakın olabilsin, servet çetin çalıma girsin ve top kaybetsin sonra da bizi çıldırtsın, volkan saçma goler yesin, lincoln her toptan korksun kaçsın, abdullah avcı genç ve en yetenekli menajerler arasında gösterilsin ve GALATASARAY'a transferi ileriki zamanlarda gerçekleşsin
    bunlar sadece bazı istekler tabi olabilirliği ne derecede orasını bilemiyorum dediğim gibi sadece oyunun güzel olması için istekler

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu sene bu iş için çok emek verildiğini gördüm ama oyun çıktığında yine bir sürü eleştiri gelecek eminim. Oyuncu kendi takımındaysa ve kötüyse ya da rakip takımda iyiyse o zaman ortalık karışacak.

Sağ duyulu üyelerin bu sorunları çıkaracağını sanmıyorum, bu sorunları fanatikçe düşünenler çıkaracaktır. Gerçeğe en yakın data olacağından eminim ama bu verilerin geçen sene oynanan verilee göre hazırlandığı ve oyun çıkana kadar bu sene patlama yapan oyuncuların değerlendirmelerinin geçen seneye göre olduğu unutulmasın.

Bir de çoğu kişi biliyor ama bilmeyenler için yazalım, yutr dışından gelen oyuncuların son halini geldiği ülkedeki araştırmacılar yapmış oluyor. Bu yönde eleştirilerinizi yaparken de yeni transferlerden kötü özelliği olanları gördüğünüzde suçlu olarak burayı görmezsiniz.

Bu seneye kadar göz ardı edilen çoğu şey bu sen yapıldı, geçmiş senelere göre çok çok kaliteli bir data bizleri bekliyor.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Football Manager 09'da bugüne kadarki en başarılı ve en gerçeğe yakın Türkiye datasının olacağını düşünüyorum,olacağına inanıyorum..
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Anadolu takımlarının alt yapılarına ve personellerinede biraz daha önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum

PA -8 veya -9 ne anlama geliyor?

-10 = 170-200
    -9 = 150-180
    -8 = 130-160
    -7 = 110-140
    -6 = 90-120
    -5 = 70-100
    -4 = 50-80
    -3 = 30-60
    -2 = 10-40
    -1 = 0-30

diye biliyorum

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by dogus4621 View Post
    Bu daha çok Chairman Tycoon tarzı bir oyun olur sanıyorum

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Vieri üstad rica ediyorum Fm2009 da 2.lig B kategorisindeki takımlar 0 transfer bütçesi ile başlamasınlar.
    Sezona başlıyorsun bir müddet maçlara 200-300 seyirci geliyor çok gülünç bir tablo gerçekten,bu arada Fethiyeporun stadı 2007 senesinde 10000 kapasiteye çıkarılmıştır buna rağmen fm2008'de kapasite 3000 olarak gösterildi,Fierce rakibimiz artık Alanyaspor,eski fiercemiz Muğlaspor amatör kümeye düştü
    Gelir modellerinde düzeltmeler oldu ama henüz birşey diyemiyoruz, BETA yı bi test ettikten sonra bununla alakalı açıklama yaparız.

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Anadolu takımlarının alt yapılarına ve personellerinede biraz daha önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum
    Alt yapı oyuncuları ve personelleri baştan sona güncellendi, boşta olan oyuncuları, amatöre giden veya futbolu bırakan oyuncuları aynı şekilde.

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    PA -8 veya -9 ne anlama geliyor?
    -8 Türkiye'de üst düzey takımlarda ilk 11 oynayabilecek potansiyeli taşır, -9 dünya yıldızı ve avrupadaki bir çok takımda ilk 11 de oynayabilecek potansiyeli taşıyabilir.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

O zaman Batuhan gerçekten -9 etmez.
    Batuhan -9 eder ama batuhan'ın -9 da görebileceği maksimum potansiyeli 180'i görmesi tartışılır. -9 denmesinde sebepte zaten 150 ile 180 arasında bir değere sahip olabileceği ama netlik kazanmadığıdır. 150 de olabilir bu 180'de.. Batuhan yakın bir zamanda ya Avrupa'ya gidecek yada Beşiktaş ilk 11'nin değişmez forveti olacak. Bir çok Avrupa'lı Scout'un Batuhan'ın oynadığı milli maçları takip ettiğini çok yakından biliyorum
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

O zaman Batuhan gerçekten -9 etmez.
    Bu arkadaşın daha 16 yaşında Avrupa'dan talibi çıktığını biliyormusun peki?
    So what?
    Saike

17. Default

Öncelikle finans sorunu çözülsün Fenerbahçe 3 yıl sonra hiç transfer yapmadığı halde 30 Mn € ye düşüyo bütçesi.
    Alt yapıda iyi oyuncular olsun.
    Gökhan, Kazım, Uğur, Selçuk, Semih, Volkan D., PA Ca 3-6 arasında arttırılsın...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Tsl'yi ne kadar iyi yapsanızda zevk vermeyecek bence Çünkü 2 3 sene sonra ortada oyuncu kalmıyor takımlarda tanınmadık oyuncular yerini alıyor . Bu Altyapı eksikliğimiz olduğu sürecede zevk vermez Tsl ... Ama bugune kadar yapılmış en iyi data olacağından şüphem yok ...

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Ülkemizin ve takımlarımızın repulation ı arttırılsın yani trabzonspor a bile oyuncu getirmekte zorlanmayalım hadi trabzonu tanımazlar falan filan derseniz daha 6-7 yıl önce UEFA ve Süper kupayı alan GS , bu sene çeyrek final oynamış FB bunlar tanındık takımlar ve derbileri bile çok çok bilinen derbiler. Takımlarımızın rep. leri arttırılsın ve oyuncular daha kolay gelebilsin
    Football is simple,but Football Manager is not

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Bu arkadaşın daha 16 yaşında Avrupa'dan talibi çıktığını biliyormusun peki?
    Evet biliyorum. -9 u en yüksek değer sanmıştım.Bir de -10 varmış. Vieri yazınca daha net anladım. Batuhan'ın da sözleşme yenilemeyip avrupaya gideceğini tahmin ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyuncu Özelliklerinin tartışılacağı, bilgi alacağınız başlık burası.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=391

Sadece söylemek istedim.

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Bir sorum olacak.Bir oyuncunun oyuna eklenmesinin minimum yaşı nedir?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Eskişehirspor'u bizzat kendim yaptım. Kendi adıma söylemeliyim ki elimden gelenin en iyisini yaptım. Hatalar elbet olacaktır. Ama en azından FM2008 8.0.0'dan iyi olacağı kesni.
    Quote Originally Posted by fatih akin View Post
    benim oynadığım takımlardan olan ve de gerçekte taraftar potansiyelini bildiğim Eskişehirspor bu kadar az seyirciyle oynamasın ESES in maçlarına 6000-7000 seyirci gelmez çoğunlukla o sayılar 1. ligde en ücra deplasmanlara gidiyordu yakın yerlerde bu sayı çok daha ciddi şekilde artış gösteriyor. bu konuda biraz daha özen gösterilirse çok güzel olur.
    Bunu ayarladım Fatih. Sorun yok. Seyirci sayısında ki gerçeklikler oyuna yansıtıldı. Ayrıca şunu söylemeliyim ki lige yeni çıkan 3 ekibin yeni transferlerinden fazla birşey beklemeyin. Neden mi? Çünkü bu oyuncuları biz yapmadık ve yapan araştırmacı nasıl yaptıysa elimize öyle geçecek ancak 9.0.1'de bir değişiklik yapabiliriz. Saygılarımla...
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Bunu Sigames forumlarında sormuştuk.Almanya Co-Head Researcher bize en az 16 yaş kuralı olduğunu söylemişti.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ama oyunda 15 yaşında oyuncu da var...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    ama oyunda 15 yaşında oyuncu da var...
    Martin Galvan, Gerson, Nikon jevtic, Gael Etock. gibi isimleri örnek gösterdiğimizde gelen yanıt.
    Some researchers don't follow or know this rule, but it exists.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yani "Bazı gözlemciler bu kuralı bilmiyor ve ya takmııyorlar" Siz de takmayın diyeceğim ama
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bize sormak yerine başka liglerin araştırmacılarına sormak de güzel, hadi bakalım..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    .

Sadece Enzo Zidane'nın oyuna eklenip eklenmeyeceği hakkında İspanya başlığında soru sormuştuk abi Yoksa sen dururken başkasına sormak olur mu

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Prof. sözleşme imza atmış en az 16
    Last edited by perpetua : 07.Eylül.2008 at 02:20
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri