Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567
181 ile 206 arası toplam 206 sonuç

Konu: FM2009 - Türkiye Datası

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by makalele81 View Post
    En basitinden Süper Lig'deki takımlarda görülen belli başlı eksikler varken Bank Asya ve alt liglerde doğal olarak düzenlemeye gidilememesi.Benim araştırma ekibine önerim sadece şu olabilir,araştırmacı arkadaşların arasına gerçekten bulunduğu şehirdeki maçları izleyebilen,futbol bilgisiyle öne çıkan,oyunun özelliklerini tam olarak bilen farklı şehirlerden farklı arkadaşlarında ekibe katılması.

Zaten araştırmacı seçilirken bu kriterlere uygun insanlar seçiliyor belirtmek istedim. Ve biz kendi aramızda önerilen üyenin nasıl olduğunu, görevi kaldırabileceğini, objektif olup olamayacağını tartışıyoruz. Yani bu konuda bir sıkıntı yok. Sıkıntımız şu an için yeterince araştırmacımızın olmayışıdır. Fakat bunun içinde çalışmalar yapılacak.
    I'm back...

Nesil
    2003

Benim alatmak istediğim esasında şu ;

Gerek 4 büyüklerdeki oyuncuların gerekse anadolu takımlarındaki oyuncuların fazla izlenmemesi..Bu aşamada scout ekibinin yetersiz demeyelimde sayıca az olması ve araştırma zamanında veriler dataya aktarılırken uğraşılan şeylerde hata yapılması.Örnek olarak İstanbul ve Ankara takımlarının yoğun olduğu bir ligimiz var ama her takımın araştırmacısı yok,yurtdışındaki araştırma ekiplerinin listelerini hepimiz biliyoruz,gerekirse her takımın araştırmacısı olması lazım.
    FM 2008 icin arastirma bolumu hala okunmaya acik. Orada sadece bir kac tane takimin konularina oldukca cok mesaj atilmis durumda. Gerisi ekipte zaten olan arkadaslarin cabalari ile doldurulmus durumda.

Kendi sehrindeki takimlara ilgi gosteren, maclari izleyen ve oyunculari taniyan, oyuncular hakkinda bilgi verecek arkadaslar bu forumlarda yazdiginda hic beklemeden zaten hemen arastirmayi yapma konusundaki ilgilerini soruyoruz.

Esasinda arastirmaci olmak isteyen icin arastirmaci olmak cok kolay. Ozellikle kendi sehirinin takimlarini izliyorsa oyuncular hakkinda 3-4 paragraf yazmak oyunculari tanidigini gostermek pek de zor olmasa gerek. Bu 3-4 paragraf'i yazacak kadar zaman ayirmayan kisilerden de zaten cok daha zaman alacak arastirma isini yapmasini beklemek de pek dogru olmaz.

Arastirmacilara hediye olarak orjinal oyun verilmesine ragmen ilginin bu kadar az olmasini ben acikcasi oyun ile ilgilenenlerin ayni zamanda kendi illeri/ilcelerindeki takimlarla genelde ilgilenmemelerine bagliyorum.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    FM 2008 icin arastirma bolumu hala okunmaya acik. Orada sadece bir kac tane takimin konularina oldukca cok mesaj atilmis durumda. Gerisi ekipte zaten olan arkadaslarin cabalari ile doldurulmus durumda.

Kendi sehrindeki takimlara ilgi gosteren, maclari izleyen ve oyunculari taniyan, oyuncular hakkinda bilgi verecek arkadaslar bu forumlarda yazdiginda hic beklemeden zaten hemen arastirmayi yapma konusundaki ilgilerini soruyoruz.

Esasinda arastirmaci olmak isteyen icin arastirmaci olmak cok kolay. Ozellikle kendi sehirinin takimlarini izliyorsa oyuncular hakkinda 3-4 paragraf yazmak oyunculari tanidigini gostermek pek de zor olmasa gerek. Bu 3-4 paragraf'i yazacak kadar zaman ayirmayan kisilerden de zaten cok daha zaman alacak arastirma isini yapmasini beklemek de pek dogru olmaz.

Arastirmacilara hediye olarak orjinal oyun verilmesine ragmen ilginin bu kadar az olmasini ben acikcasi oyun ile ilgilenenlerin ayni zamanda kendi illeri/ilcelerindeki takimlarla genelde ilgilenmemelerine bagliyorum.
    Aslında anlatmak istediklerimin derli toplu hali bunlar olmuş,teşekkür ediyorum cevap için.

Aklımda birçok şey var ama şuan toparlayamıyorum tam olarak yeri geldikçe onlarıda yazarım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben seneye büyük ihtimalle Sarıyer'e taşınacağız eğer taşınırsak Sarıyer'in incelemesini yapabilirim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

2011-2012 Sezonunda TSL'deki göze batan yerli futbolcuların profilleri..

Kokocu Berkant'ın geleceği malesef böyle olamayacak

beklenti.her yeni oyun çıkışında yeni beklentiler içine giriyoruz zaten.sürekli yeni şeyler isteriz.ben hep isteğim şu olmuştur sayın fm cilerden.süper lige gereken önem veriliyor evet bu doğru peki ya 1.lige-2.lige-3.lige ve kesinlikle artık amatör gruplarda olmalı daha ciddi bi şekilde buralara önem verilmeli.sayın araştırmacı arkadaşlarımız takımların sezon başı kamplarını ciddi bir titizlikle izlemeleri gerekiyor.bu oyunu yeri geldiğinde çok önemli insanlar oynuyorlar bunu herkes çok iyi biliyor(jose mourinho)daha ciddi olmalı bence.

Nesil
    2006
    Yer
    -

Yetkililere iki sorum olacak;

1.Vederson ve Deivid oyuna sakat olarak mı başlayacak?
    2. Milli takımlar ilk grup maçlarını yapmış olarak mı oyuna başlayacak?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by canavar20 View Post
    Yetkililere iki sorum olacak;

1.Vederson ve Deivid oyuna sakat olarak mı başlayacak?
    2. Milli takımlar ilk grup maçlarını yapmış olarak mı oyuna başlayacak?
    Ilki evet, ikincisi A milli icin hayir, U21 icin evet.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

deivid kaç ay sakat başlayacak? sezon başı söylenenlere göre 6-7 aydı fakat çok daha erken bir sürede döndü. umarım 6-7 ay değildir.

birde yeri gelmişken appiah serbest mi olacak?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xpoera View Post
    deivid kaç ay sakat başlayacak? sezon başı söylenenlere göre 6-7 aydı fakat çok daha erken bir sürede döndü. umarım 6-7 ay değildir.

birde yeri gelmişken appiah serbest mi olacak?
    1.Hallettik onu, gerçek süre.Resmi site açıklamıştı, onu kullanmıştım zaten.
    2.Appiah serbest.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Orduspor'u baya merak ediyorum..

ilk olarak herkese merhaba..benim alt ligler için söyleyecek pek sözüm yok,zaten pek ilgilenmiorum...beklentim Türk takımlarının daha iyi olması o kadar...Galatasary da arda,m.topal,servet,bir parça h.balta ve sabri daha iyi olmasını beklediğim isimler..zaten milli takımın avrupada yakaladığı başarı burda yapılan çarpıcı gelişimleri daha gerçekçi kılacaktır..ayrıca bir galatasaraylı olarak semih ve gökhan gönül'ün de gerçekten ciddi anlamda geliştirilmesini bekliorum,özellikle semih'in 'off the ball' özelliği bana göre dünya çapında,yani 15-16 olursa beğenmem o kadar söyleyim.
    bir de takımların gerçek bütçelerini 2. sezon alabileceği,ilk sezon yapılan transferlerin düşüldüğü söylenmiş,galatasaray bana fm 2008 de 2. sezon neredeyse bütçe vermiyor,halbuki bu sezon yapılan transferler ortada...diğer yandan barça'nın gerçekten 240-250 milyon dolar yıllık bütçesi olabilirmi,hem de üst üste her yıl,ya da milan'ın 190-200 milyon...tabi onları siz yapmıosunuz ama,oyunda bu konuda bir tutarsızlık olduğunu düşünüyorum...

son olarak oyuncuların türkiye'ye gelmeme durumu var,avrupa da 6-7. lig olarak yapılmışız eyvallah buna da bişey diyemem,ama türkiye'ye gelen oyuncularda belli,artık bu standart ülkemizde yükseldi,oyundaysa bu standart şimdiye kadar karşılanamadı,yani ispanya da oynayan vasat oyuncular bile burun kıvırıyor,öbür yandan gol krallarının buraya geldiğini görüyoruz..bence de yabancı ülkelerdeki araştırmacılar olayı bayağı abartıyorlar,bizimde çok abartmasakta bence çıtayı biraz yükseltmemiz lazım,biraz daha dikkatli olmamız lazım.ne bileyim mesela arda çok ofansif bir oyucu olduğu için tackling'i hep(yalnızca oyun için değil) gözden kaçmıştır,ya da oyun içindeki çalışkan yapısı...farklı bir örnek verirsem,il sezon başında barça ya aldığım matias fernandez 18 gol 19 asist yaptı ve özellikleri inanılmaz üst düzeyde,bu türlü başka oyuncular da var,yani bu adam gerçekten arda'nın nihat'ın ya da türk futbolundaki herkesin bu kadar mı ötesinde(matias'ı tek örnek olarak düşünmeyin,hafızamızı zorlarsak başka örnekler bulabiliriz)ya da Türk oyuncular gerçekten çok mu kof ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by bufurafak View Post
    bir de takımların gerçek bütçelerini 2. sezon alabileceği,ilk sezon yapılan transferlerin düşüldüğü söylenmiş,galatasaray bana fm 2008 de 2. sezon neredeyse bütçe vermiyor,halbuki bu sezon yapılan transferler ortada...diğer yandan barça'nın gerçekten 240-250 milyon dolar yıllık bütçesi olabilirmi,hem de üst üste her yıl,ya da milan'ın 190-200 milyon...tabi onları siz yapmıosunuz ama,oyunda bu konuda bir tutarsızlık olduğunu düşünüyorum...
    Galatasaray'in TT ile anlasma yapacagini, ongormemizi mi bekliyordunuz?

Boyle bir anlasma olacagindan benim haberim vardi aylar onceden (TT ile olacagi degil, bir kac secenek oldugu). Miktari konusunda en ufak bilgim olmadan kafadan atma degerler mi belirlemem dogru olurdu?

Adnan Polat kendisi daha sezon biter bitmez buyuk transfer beklemeyin demedi mi? Bazi ongorulmeyen gelirler ortaya cikartildi ki bu transferler yapildi.

--
    Transfer konusunda, yeni transfer sistemini gormeden pek yorum yapmaya gerek yok.

ya ben saldırı amaçlı yazmadım ilk olarak,yanlış anlaşıldıysam affola..bu ttnet olayı çıkmasaydı bile 2. sezon gelen bütçe normal galatasaray bütçelerinin çok altında idi..neyse umarım yeni oyun çok keyifli olur.emeği geçen herkese de şimdiden teşekkür ederim..bir takım şikayetler varken bunun bir kısmında haklılık payı olduğu da gerçek...umarım oyunla beklentiler arasındaki fark küçülür,tam anlamıyla kapanmasını beklemek tabiki haksızlık olur..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Kayserisporu çok merak ediyorum

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Kayserisporu çok merak ediyorum
    Ağzımdan aldın Agahowa gol atınca taklaları gosterecekler mi peki 3 boyutlu ya o manada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fm 2009 daki 3D'nin mantığı tam olarak 2D'nin 3 boyutlu hale gelmişi. Oyuncular Yuvarlak değilde, bir kaç açıdan ayakta duran adamlar olacak.

Yani Animasyon yok, Yani bir PES bir FİFA gibi değil. Yani Aghahowa takla atmayacak. Daha önce 2D'de oyuncular nasıl seviniyorsa bundada öyle olacak. Hepsi birbirine koşacak sonra santraya gidecek.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by akyoliverpool View Post

Ağzımdan aldın Agahowa gol atınca taklaları gosterecekler mi peki 3 boyutlu ya o manada

Yok ortasahaya kadar kayacak golden sonra.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by akyoliverpool View Post

Yok artık 3D sadece 3D olarak olucak Yani Ronaldonun flip flap ları felan görülmeyecek

Belki Rövaşata olur oyunda yada vole.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar ben elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak isterim. Oturduğum şehrin takımı Kırıkkalespor'un maçlarına her hafta gitmekteyim. Son MErsin İ.Y maçınıda takip ettim. Ama bir iki mesaj yazmıştım fakat oyuncuları tanıtma felan değildi sadece takım kadrosuydu. Bundan sonra elime bi kağıt kalem alırım en ince detaylarına kadar oyuncu hareketlerini izler ve bol bol not tutarım. Yalnız Fm 2009 araştırması tamamlandı mı yoksa hala araştırmalar sürüyormu..

Cangele sakat baslamıyo umarım oyuna...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Cangele Kupa finalinde sakatlanmadı mı ki?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by bufurafak View Post
    ya ben saldırı amaçlı yazmadım ilk olarak,yanlış anlaşıldıysam affola..bu ttnet olayı çıkmasaydı bile 2. sezon gelen bütçe normal galatasaray bütçelerinin çok altında idi..
    Galatasaray bir kac senedir butce olarak acik verip duruyor. Bu butce aciklarini da gelecekte kazanilmasi beklenen gelirlerin parasini simdiden alarak kapatiyor. Mesela gecen sezon DSmart ile yapilan anlasma, uzun sure Galatasaray'i DSmart'a bagladi ve bu anlasmanin parasi hemen Galatasaray'in eline gecti. Bu para ile de gecen sezon oyuncu transferi yapildi.

Bu sezon transfer yapilmasi icin yine birseylerin satilmasi gerekliydi ve stadin isim haklari satildi ve uzun sureli sponsorluk anlasmasi yapildi.

Yani normalde harcanan butce, cikartip birseyler satilarak ortaya cikan butce. Eger TT anlasmasi olmasaydi, bu yaz icin ayirilmis herhangi bir butce yoktu.

Saldiri olarak algilamiyorum ancak finansal durumun esasinda ne kadar vahim oldugunu bilmeniz icin yaziyorum. Hatta sunu da diyebilirim ki oyundaki Galatasaray'in durumu, gercekteki Galatasaray'dan cok daha iyi durumda idi. Tek fark, oyunda gelecekte satilabilecek varliklari satarak su anda Galatasaray'in eline para gecebiliyor gercekte. Oyunda boyle bir sey yok.

Tabii bu finansal durum bir cok kisinin umurunda degil. Gercekte transfer yapiliyor, oyunda neden yapamiyoruz sorusu ortaya cikiyor. Esasinda gercekte de yapilan transferlerin buyuk calisma ve bir bakima mucizelerle yapildigi, az varlikla cok is yapabilmenin esasinda Galatasaray'in finansal durumundan daha cok, bu is ile gorevli yoneticilerin bir basarisi oldugu gozden kaciyor. Bu tip durumlarda her zaman icin tavsiyem editor ile kulubunuze daha fazla para vermeniz.

Mesela Riva'nin satildigini varsayip belli bir miktar para verebilirsiniz takima.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Arkadaşlar ben elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak isterim. Oturduğum şehrin takımı Kırıkkalespor'un maçlarına her hafta gitmekteyim. Son MErsin İ.Y maçınıda takip ettim. Ama bir iki mesaj yazmıştım fakat oyuncuları tanıtma felan değildi sadece takım kadrosuydu. Bundan sonra elime bi kağıt kalem alırım en ince detaylarına kadar oyuncu hareketlerini izler ve bol bol not tutarım. Yalnız Fm 2009 araştırması tamamlandı mı yoksa hala araştırmalar sürüyormu..
    Araştırma hiç bitmiyor Hani klup başkanları söylerye x klubunde transfer hiç bitmez diye. Bu da aynen öyle. Maçları izlediğini ve araştırmayla ilgilendiğini belli eden postlarını merakla bekliyoruz kardeşim
    Fikirlerim burada

oyuncuların karakter özellikleri tam olarak yansıtıldı mı?

"geride durmayı sever"
    "kalaci ile karşı karşıya kalmayı sever"
    " ofsaytdan kurtulur" vb..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Türkiye Datasında gördüğünüz eksikleri, hataları ve önerileriniz için aşağıdaki başlığını kullanınız.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=462
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567

Mesaj Yetkileri