Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: FM2009 - Seçmeler (Yeni Özellik)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default FM2009 - Seçmeler (Yeni Özellik)

Kadronuzu gençleştirmek istiyorsunuz ve alabileceğiniz oyuncuları tespit etmekte zorlanıyorsunuz, Federasyonun düzenlediği, işsiz, serbest durumdaki oyuncuları bulabileceğiniz "seçme günleri" özelliği FM2009'de kendine yer buluyor. Böylelikle boşta olan oyunculara ulaşmak artık daha kolay
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bu seçmeleri 3D olarak görebilme olanağı olacak değil mi?

Nesil
    2008
    Yer
    fm

bu seçme günleri nasıl olacak herhangi bir bilgi var mı? yani biz bu seçme günlerine gidip maçları izleyip mi oyuncu bulacağız yoksa seçme günleri yapılacak da yardımcı menejer bize gelip seçme gününde şu oyuncular ön plana çıkıp güzel oynadı mı diyecekler. eğer biz seyredip oyuncu alabileceksek çok güzel bir özellik olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Özellikle küçük takımlarda oynayan arkadaşlarımız için çok yararlı bir özellik olacağa benziyor.Yanlız SS de gösterilen oyuncuların en yaşlısını 22 yaşında diye hatırlıyorum, en azından belki benim içinde altyapı seçmeleri tarzında olabilir.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Coupet View Post
    bu seçme günleri nasıl olacak herhangi bir bilgi var mı? yani biz bu seçme günlerine gidip maçları izleyip mi oyuncu bulacağız yoksa seçme günleri yapılacak da yardımcı menejer bize gelip seçme gününde şu oyuncular ön plana çıkıp güzel oynadı mı diyecekler. eğer biz seyredip oyuncu alabileceksek çok güzel bir özellik olur.
    bu konuda henüz bir bilgi yok sadece SS'lerden çözebildiğimiz kadarıyla seçme günlerinde bize asistanımız tarafından bir kaç isim öneriliyor, biz bu adamları izlemeye gidebileceğiz veya Scout gönderebileceğiz gibi görünüyor
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    fm

ozaman bu seçme günlerinin scoutlara yaptırdığımız ülke araştırmalarından pek bir farkı olmayacak. tek farkı belirlenen bir günde ve sadece boştaki futbolcular ile yapılacak olması.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Evet biraz daha iyi yapıLabiLirdi.MaçLarı izLeyebiLseydik.Yani oyuncuLar bize kendini beğendirmek için şık hareketLer yapabiLirLerdi...

Nesil
    2008
    Yer
    fm

maçları izleyebilseydik bir oyuncuyu bulup meşhur ettiğimiz zaman çok daha fazla zevk alırdık "işte bu oyuncuyu ben buldum çıkardım" diye ama şimdi biz bulmuş olmayacağız asistanımız bulmuş olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Hiçbir şey anlamadım. Ben zaten buluyordum o oyuncuları.. Bir araya toplayıp maç mı yaptıracağız nedir.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Güzel bir özellik aslında bir oyuncu bulup onu yıldız seviyesine getirmek ve sonra ünlü klüplere yüklü bonservis bedelleriyle satmak baya hoş olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Eğer seyretme imkanına sahip olursak bu seçme günlerinde güzel olacaktır.O ss lere bakıp seyretmeyeceğiz fikirine kapılmamak gerekir aslında.Asistanın fikrini sormakta olmalı zira bizim gözden kaçırdığımız bir şeyi o görebilir.Tabii zamanla göreceğiz seyredip seyredemeyeceğimizi.Yardımcılarımız ve scoutlar bu işi yapacaklarsa çok farklı bir şey olmaz aslında ama yinede sen genç yeteneklerin ayağına değil onlar senin ayağına gelmiş oluyorlar.Böyle bir hoş yanı olacak bu özelliğin.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Süper bir özellik bana göre...

Bence bu scout programlarının kullanılmasını azaltır

bence çok bir fark yaratmayacak. evet yeni bir özellik ama yine ülkeden ülkeye oyuncu kalitesi değişecek. yani ha seçmelerden oyuncu almışız ha kendi alt yapımızdan.. tabi umarım eğlenceli bir kısım olur bu ama çok da öyle aman aman oyuncu bulabileceğimizi sanmıyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Burdada asistanın özellikleri ön plana çıkıyor Yani Asistan uyanık olmalıki bize güzel adamları önersin
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

bence izlediğimiz genç oyuncuları aldıktan sonra, hangi mevkiide oynayacağını da bizim belirlememiz gerekir...

özelliklerine bakıp "şu mevkii de oynasın" deyip, ona göre bir antrenman programı verebilmeliyiz... tutup tutmaması da bizim tercihimizin doğruluna kalmalı...

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

eğer oyuncuyu canlı izleyemiyorsak scout yollamaktan fazla farkı yok . sadece toplu halde beleş oyuncuları görebilme imkanı sağlıyor . ama canlı izleme varsa bence güzel bir yenilik .

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Bence mevkiiLerinde bizim çok etkiLi oLmamız gerekiyor.MeseLa Tigana İbrahim Toramanı sağ bekte oynata oynata adamı iyi bir bek haLine getirdi.Yani şimdi biz bir stoperi soL bekte oynatsak 3-4 puanLarLa oynayıp maçı katLediyor.Oyunda bu geLiştiriLip oyuncuLara yeni mevkiiLer kazandırabiLmeLiyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Safranbolu

Eğer maçları izleyebilirsek gercekten cok güzel bir özellik seçmelerden oyuncu bulup yetiştirmek daha sonra da iyi paralara satmak apayrı bir zevk katar oyuna , ama izlenmiyorsa önceki versiyonlardan çok da farklı olacağını düsünmüyorum

Sheriff Misafir

Bu seçmeler olayı çok eğlenceli olacak gibi

boştaki futbolcuların iyi olup olmadığını anlamamızı sağlıyacak bişi bence çok iyi

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Off mükemmel bir özellik.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Maçları izleyemesek de boşta olan oyuncular hakkında bir fikir edinmiş olacağız. Küçük takımlarda işe yarar bi özellik, saatlerce kimi transfer etsem, acaba gelir mi diye düşünmeyeceğiz sanırım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Resimde attend trial day dediğine göre maçı izleriz gibime geliyo.Ama bu seçenek altyapı oyuncularımızı seçmemiz içinde kullanırsa çok iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Oyunu dahada gerçekçi kılan yeni bir özellik güzel olacağa benziyor

26. Default

Evet bu çok iyi oldu işte.Çok güzel bir yenilik.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İzleyebilserk daha iyi olurmuş böyle pek anlamı kalmaz bence ...

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Eski football manager lerde bazen mesaj gelirdi, asistan menajeriniz şu oyuncuyu öneriyor almak istermesiniz diye.Özelliklede River'dayken Maxi Lopez için gelirdi.O özelliği çok severdim, keşke bu seçmelerde de öyle olsa.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

O değil de, serbest olan oyuncu gelip ben sizin takıma göre iyi oyuncuyum, geleyim sizin takıma dese iyi olurdu.Freeagentlar çorba gibi, gez gez bitmiyor..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Güzel bir özelliğe benziyor izleme olursa daha da güzel olur veya baş antrenörün gelişimi ile bu da gelişebilir örneğin izledikten sonra baş antrenör tek tek oyuncular hakkında raporunu iletse şu şu konuda iyiydi filan diye hoş bir hava katar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri