Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 207 sonuç

Konu: TURKSPORTAL 6.0.3 TSL Güncellemesi v2

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Arrow TURKSPORTAL 6.0.3 TSL Güncellemesi v2

TURKSPORTAL 6.0.3 Türkiye Ligi Güncellemesi V2 YAYINDA...

Yakın bir zaman önce Sigames tarafından Football Manager 2006 oyununun 6.0.3 versiyonu kullanıcılara sunuldu...Bu versiyonla birlikte birçok hata düzeltilmiş ve yabancı liglerdeki transferlerin geneli oyuna aktarılmış...Ancak ne yazık ki Türkiye Süper Ligi dahilindeki transferlerin %90'ına yakını 6.0.3 içerisine dahil edilmemiş...Bizler de bu açığı göz önünde bulundurarak Türkiye Ligi Güncellemesi V1'i sizlere sunmuştuk.V1'e gösterilen ilgiden sonra hataları ve eksiklikleritekrar gözden geçirmek ve düzenlemek amacıyla V2 yapımına başladık.Gerek birebir araştırmalar gerekse gözlemler sayesinde Türkiye'de hiç yapılmamış oranda gerçekçilikle V2'yi hazırladık.Tüm oyuncuların gerçeğe en uygun profillerini işledik.Oyuncuların sahada yaptıkları hareketlere, kişisel tavırlara varana kadar herşeyi en uygun şekilde update'e yansıttık...

V2'nin Genel Özelliklerine bakacak olursak:

-Süper Lig'de bulunan 18 takımın tüm transferleri oyuna aktarıldı
    -Kiradan dönen oyuncular tekrar kulüplerine monte edildi
    -Süper Lig'deki 11 Mart'a kadar olan tüm Teknik Direktör değişiklikleri oyuna aktarıldı
    -Oynadığı futbolda gözle görülür açık bir artış olan futbolcuların Current Ability ve Potential ability değerleri
    gereken oranda yükseltilerek oyuncuların profili gerçeğine en yakın hale getirildi
    -Sakatlıklar ve cezalar düzenlendi
    -Oyuna yeni medya organları eklendi (Galatasaray Dergisi-FB TV-Bjk TV-Fanatik-Fotomaç-Turksportal.net)
    -Oyuncuların geçmişi yeniden düzenlendi
    -Süper Lig için hazırlanan 3GT versiyonundaki formalar için bazı takımlardaki 3.formanın gözükmeme hatası giderildi
    -Oyunda sözleşmeleri yanlış olarak belirtilen oyuncuların sözleşmeleri düzenlendi (Örneğin Luciano normaldeki gibi 2008 yılına kadar Fenerbahçe'de kiralık)
    -Formdan düşen oyuncuların özellikleri düşürüldü
    -Oyuncuların Reputation'ları gerçeğe en uygun şekilde uyarlanarak takımların ideal 11'leri ile sahaya çıkması sağlandı
    -Süper Ligdeki teknik direktörlerin favori taktik anlayışları oyuna yansıtıldı
    -V1'deki ufak çaplı transfer hataları tamamen düzeltildi.Böylece transfer doğruluk oranı %100'e getirildi
    -Takımların renkleri gerçeğe uygun olarak ayarlandı
    -Takımların moralleri başarılarını etkileyen en önemli faktörlerdendir.V2'de şu an Süper Lig'de başarılı olan takımların moralleri düzenlenerek oyunda da gerçekteki gibi başarılı olmaları sağlandı
    -Oyuncuların kişisel özellikleri düzenlendi (Örneğin Ümit Karan'ın sık sık röveşata çekmesi,Tuncay ve Yatttara'nın seri çalımlar atması,Sergen'in oyun temposunu ayarlaması gibi)
    -Yanlış olan oyuncu mevkilerinin tamamına yakını düzeltildi
    -Oyunda eksik olan bazı hava durumu olayları oyuna yerleştirildi (Örneğin kış aylarında doğu illerimizdeki maçlarda sahanın karlı olması gibi)
    -Türkiye Süper Ligi için çeşitli ödüller eklendi.Bu Ödüller şunlar:
    "Türkiye Süper Ligi Ayın Oyuncusu"
    "Türkiye Süper Ligi Ayın Menajeri"
    "Yılın En İyi Yabancı Oyuncusu"
    "Yılın En İyi Yerli Kalecisi"
    "Yılın En İyi Yerli Defans Oyuncusu"
    "Yılın En İyi Yerli Orta Saha Oyuncusu"
    "Yılın En İyi Yerli Forvet Oyuncusu"
    "Yılın En İyi Yerli Oyuncusu"
    "Yılın En İyi Yerli Menajeri"
    "Yılın En İyi Yabancı Menajeri"
    "Türkiye Süper Ligi Yılın Genç Oyuncusu"
    "Türkiye Süper Ligi Gol Krallığı"
    "Türkiye Süper Ligi Asist Krallığı"
    -Bu ödüllere reputation puanları eklendi ve bu ödülleri kazanan oyuncu ile personellerin değerinin ve prestijinin artması sağlandı

Kurulum:
    Rar'lı klasörün içinden çıkan "db" adlı klasörü Fm 2006 oyununuzun bulunduğu dizindeki "Sports İnteractive/Fm 2006/data"
    içine atınız

Lisans:
    Her hakkı Selman D. Öztürk(demirhan1984) , Tarık Özkan(Jesus Fb) ve turksportal.net'e aittir...Herhangi izinsiz
    kişilerce çeşitli yayın organlarında yayınlanması ve dağıtılması yasaktır.
    Update oluşturulurken datada izler bırakılarak ilerlendiği için en ufak bir alıntı bile farkedilecektir...

NOT: Bu update'in hazırlanmasına fikirleri ve önerileriyle katkıda bulunan Ömer(perpetua5099) arkadaşımıza sonsuz
    teşekkürler...

DOWNLOAD İÇİN TIKLAYIN

sağolun yama için gerçi ben kendi datamı kendim yeniliyorum ama yine de emeğinize sağlık

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale

Şimdi indiriyorum.Güzel olduğuna eminim.Çok teşekkürler.

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale

bende şimdi indiriyorum bakalım nasıl olmuş gerçi bu sitedeki herkes mükemmel çalışıyor ama özellikle demirhan kardesim süper.emegine saygı duyuyorum kardesim eline saglık

5. Default

tşkler. turksportalın yaptığı her çalışma güzel oluyo zaten

Beyler bunda sadece TR liginin mi update i var.avrupa ne alemde?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

ellerinize saglık beyler, özellikle ödüllerin eklenmesi oyuna renk katmış

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by NiC 3 9
    Beyler bunda sadece TR liginin mi update i var.avrupa ne alemde?
    Avrupa Liglerininki 6.0.3'te zaten var...Dolayısıyla bu update'in içinde de olmuş oluyor...

Beklediğim an geldi ellerinize sağlık yama kardeşleri

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

ellerinize sağlık şimdi indiriyorum.

yamayı şimdi inceledim oyuncu ability lerinin çok dengeli ayarlandığını söyleyemicem

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Hububat_Fiyatları
    yamayı şimdi inceledim oyuncu ability lerinin çok dengeli ayarlandığını söyleyemicem

Demek ki oyuncuları yeterince tanımıyorsun....Hepsi onlarca araştırmadan sonra ayarlandı...Hatta forumumuzdaki "Türkiye Araştırmaları" bölümü de defalarca gözden geçirildi bu update hazırlanırken....

güzel olmuş teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Ellerinize sağlık!!!!
    Siz iki ortak iyi iş yapıyorsunuz Maşallah
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

saolun yine güzel bi update olmus

abi dediğin üzre oyunculara bi daha baktım da yok abi en iyisi kendi yamanı kendin yapıcan başka yamalara muhtaç kalmak kötü bi durum

Nesil
    2006
    Yer

abi dediğin üzre oyunculara bi daha baktım da yok abi en iyisi kendi yamanı kendin yapıcan başka yamalara muhtaç kalmak kötü bi durum
    Beğenmemiş olabilirsin bu senin fikrindir saygı duyarım...Update'i yayınlayalı 5 saat gibi kısa bir süre olmasına rağmen tam 476 kişi tarafından download edilmiş ve senin haricinde beğenmediğini ileten olmadı....476 kişiden 1 kişinin beğenmemesi de gayet normal

Tebrik ederim!!

Baya zor iş daha doğrusu uzun iş

Tekrar tebrikler
    -

Quote Originally Posted by demirhan1984
    Beğenmemiş olabilirsin bu senin fikrindir saygı duyarım...Update'i yayınlayalı 5 saat gibi kısa bir süre olmasına rağmen tam 476 kişi tarafından download edilmiş ve senin haricinde beğenmediğini ileten olmadı....476 kişiden 1 kişinin beğenmemesi de gayet normal
    ama o 476 kişinin tamamı beğendiğini söylemedi yani beğenmeyen olabilir neyse sorun bu değil zaten kimse benim gibi olaya titiz yaklaşmadığı için idare ediyo olabilir ama sergen in potansiyelini inatla 170 in altında tutan biri bana göre bu işe özenmemiştir istersen bi kere benim yamamı dene aradaki farkları bi gözden geçir o zman anlarsın neden eleştirdiğimi yalnız şu konuda tebrik ederim ben luciano nun fenerde 3 yıllık kiralık olduunu bilmiyodum walla

Nesil
    2006
    Yer

ama o 476 kişinin tamamı beğendiğini söylemedi yani beğenmeyen olabilir neyse sorun bu değil zaten kimse benim gibi olaya titiz yaklaşmadığı için idare ediyo olabilir ama sergen in potansiyelini inatla 170 in altında tutan biri bana göre bu işe özenmemiştir istersen bi kere benim yamamı dene aradaki farkları bi gözden geçir o zman anlarsın neden eleştirdiğimi

Senin şu Sergen'le ilgili cümleni okuduktan sonra bu işi gerçekten anlamadığına karar verdim. Sergen'in yaş 32 potantial ability'si nasıl 170'in üzerine çıkar yahu. Bak işte aradaki fark burada sen update'ini tuttuğun takıma göre yapıyorsun bizler ise Türkiye Resmi Araştırmalarına göre....Kendi update'inin tutulması için burada bizim çalışmamızı haksız eleştirmen gerekmez. Gerçekten yürekten bir eleştiri olsaydı bu amenna...Fakat kişisel çıkarlar için emek verilen hiçbirşeyi karalamaya çalışma sen zararlı çıkarsın...Bak kendin de update yaptığını söylüyorsun demek ki emek vermenin ne demek olduğunu bilirsin...Ama emeğe saygıyı ve kişisel çıkarlar uğruna haksız eleştiri yapmamayı öğrenememişsin ne yazık ki....Eğer kendi update'inin de tutulmasını istiyorsan kendine başka bir yol seçmelisin...Şu anki tercih ettiğin yol hiç sağlıklı değil...Benden sana bir dost tavsiyesi olsun bu...

Senin şu Sergen'le ilgili cümleni okuduktan sonra bu işi gerçekten anlamadığına karar verdim. Sergen'in yaş 32 potantial ability'si nasıl 170'in üzerine çıkar yahu. Bak işte aradaki fark burada sen update'ini tuttuğun takıma göre yapıyorsun bizler ise Türkiye Resmi Araştırmalarına göre....Kendi update'inin tutulması için burada bizim çalışmamızı haksız eleştirmen gerekmez. Gerçekten yürekten bir eleştiri olsaydı bu amenna...Fakat kişisel çıkarlar için emek verilen hiçbirşeyi karalamaya çalışma sen zararlı çıkarsın...Bak kendin de update yaptığını söylüyorsun demek ki emek vermenin ne demek olduğunu bilirsin...Ama emeğe saygıyı ve kişisel çıkarlar uğruna haksız eleştiri yapmamayı öğrenememişsin ne yazık ki....Eğer kendi update'inin de tutulmasını istiyorsan kendine başka bir yol seçmelisin...Şu anki tercih ettiğin yol hiç sağlıklı değil...Benden sana bir dost tavsiyesi olsun bu...
    abi maldinin yaş 37 onun ki nasıl 192 oluyo ya da bergkamp ın romario nun falan o zaman bunun yaşla ne alakası var süper yetenekli youncuların potential ability si genelde yüksek olur seni temin ederim fenerli veya gs li de olsam yorumum farklı olmazdı ben yamamı yüzde yüz objektif yaptım mesela yusuf şimşek in, irfan başaran ın, can arat ın potansiyelini yükselttim bence işe objektif bakmak budur ben yamamı tuttuğum takıma göre yapmadım ayrıca bu yorumları da yüzde yüz yürekten yaptım yamamın tutulması ya da tutulmaması önemli değil indirmeyen kaybeder abi benim için sorun yok

Nesil
    2006
    Yer

abi maldinin yaş 37 onun ki nasıl 192 oluyo ya da bergkamp ın romario nun falan o zaman bunun yaşla ne alakası var süper yetenekli youncuların potential ability si genelde yüksek olur

Potential Abilityleri yüksektir ama artık o puan önemini yitirmiştir doyum noktasına ulaşmıştır yani yaşla çok alakası var...Ayrıca Sergen'i Bergkamp ve Romario ile kıyaslaman da ilginç doğrusu...Her neyse konu sapmaya başladı daha fazla uzatmıyorum ve konuyu update ile ilgili yorumlara bırakıyorum...

Potential Abilityleri yüksektir ama artık o puan önemini yitirmiştir doyum noktasına ulaşmıştır yani yaşla çok alakası var...Ayrıca Sergen'i Bergkamp ve Romario ile kıyaslaman da ilginç doğrusu...Her neyse konu sapmaya başladı daha fazla uzatmıyorum ve konuyu update ile ilgili yorumlara bırakıyorum...
    tmm son bişey dicem sence sergen bu kadarını haketmiyo mu yani berkgkamp tan romario dan daha aşağı bi potensiyele mi sahip hiç sanmıyorum

Nesil
    2006
    Yer

tmm son bişey dicem sence sergen bu kadarını haketmiyo mu yani berkgkamp tan romario dan daha aşağı bi potensiyele mi sahip hiç sanmıyorum

Güzel kardeşim konuyu bölmeyelim diyorum fakat ısrar ediyorsun....Sergen bana göre de Türkiye'nin en kaliteli oyuncularından biridir ama biz bu update'i kafamıza göre yapmıyoruz ki....Araştırmalar,gözlemler neticesinde birşeyler elde ediyoruz....

ok dostum haklısın bitiriyorum

o 476 kişiden biride bnm bence kusursuz bir çalışma olmuş ilk sezonum bitmek üzre ve çok zevk aldığımı söyleyebilirim ellerinize sağlık

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

abi bana görede yamadaki seyler biraz abartılmıs ama sakın yanlıs anlasılmasın cok güzel bi yama yeniden tebrik ederimde 1. hata(belki dogrudur) necati atesin nereden ingilizcesi var acaba hemde basicde degil tam konusur durumda 2. hata bence gökhan ünal ve necetinin abilitiler baya bi yüksek olmus bence bunuda surdan söylüyorum gökhan ünal 14 milyon paunda lyona transfer oldu yaa bu adam bu kadar edermi necetide simdiden avrupanın gözdesi barcelona bile pesinde adamın ben kendimce hataları söyledim yanlıs anlasılmasın

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by nekop
    abi bana görede yamadaki seyler biraz abartılmıs ama sakın yanlıs anlasılmasın cok güzel bi yama yeniden tebrik ederimde 1. hata(belki dogrudur) necati atesin nereden ingilizcesi var acaba hemde basicde degil tam konusur durumda 2. hata bence gökhan ünal ve necetinin abilitiler baya bi yüksek olmus bence bunuda surdan söylüyorum gökhan ünal 14 milyon paunda lyona transfer oldu yaa bu adam bu kadar edermi necetide simdiden avrupanın gözdesi barcelona bile pesinde adamın ben kendimce hataları söyledim yanlıs anlasılmasın
    Serhat sanırım bu senden kaynaklanmış ne yaptın adamlara yahu Şu an ben de oynuyorum fakat bende bahsettiğin gibi değiller...Zaten öyle olsalardı mutlaka farkederdik çnkü yayınlanmadan önce defalarca denedik bu update'i...İşte bak screenshotlarını koyayım :

Bu futbolcuların gerçek değerleri ve özellikleri de yukarıdaki gibidir...

ellerinize sağlık güsel bi yama olduğundan eminim indiriorm şimdi,

abi bişi sorcam bide bunun 3. versiyonu gelecekmi yakın bi zamanda çünkü şuanda bjk yle oynuodm kapatıp tekrar yeni oyun açıcam, eğer gelmicekse

Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri