Sayfa 22 / 22 İlkİlk ... 12202122
631 ile 660 arası toplam 660 sonuç

Konu: Football Manager 2009 Demo İzlenimleriniz

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    http://www.turksportal.net/fmhaber/2...nager-2009.htm

Buradan son durumu öğrenebilirsiniz.
    ilgin için teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

oyunda hata yok demek istiyorum ama olmuyor işte bir türlü nedir bu sakatlık olayı şimdi Sevillayı seçtim ve 3 hazırlık maçı yaptım her maçımda en az 2 oyuncum sakatlandı artı hepsi de 3 er 5 er aylık sakatlıklar yani bu durum inş full sürümde karşımıza çıkmayacaktır yoksa yeni patchleri beklemek zorunda kalacağız yine...

Exclamation

Quote Originally Posted by zemlinskis View Post
    oyunda hata yok demek istiyorum ama olmuyor işte bir türlü nedir bu sakatlık olayı şimdi Sevillayı seçtim ve 3 hazırlık maçı yaptım her maçımda en az 2 oyuncum sakatlandı artı hepsi de 3 er 5 er aylık sakatlıklar yani bu durum inş full sürümde karşımıza çıkmayacaktır yoksa yeni patchleri beklemek zorunda kalacağız yine...
    napoliyi aldım ve aynı maçta lavezzi,hamsik sakatlandı ard arda...Korkum bunun hata olarak gelmesi full sürümde.Umarım olmaz

fm 2009 demoyu oynayan kutsal arkadaşlar carlos vela,gökhan inler,nuri şahin,santi cazorla,lisandro lopez,edison cavani,altidore,andres guardado,robinho,rolando bianchi,rakitiç,albert riera,mevlüt,ibrahim kaş,eren derdiyok,ribery,josico maldonado.bunların profilini koyabilirmisiniz acaba. siz bunları koyun yakanızdan düşücem

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Koyardım ama bugün olmaz
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

S-B-Z Misafir

Genel olarak demo ile ilgili pek çok eleştiri yapılmış,Yılların FM'cisi olarak kendimce bir konuya açıklık getirmek istiyorum FM her yeni versiyonla kendini geliştirdi ve daha oynanabilir ve daha güzel bir oyun oldu,ve her defasında yayınlanmış Demolarda inanılmaz sorunlar görüldü ve aynı şuan olduğu gibi bundan önceki sürümlerde de sürekli böyle oyun olmaz gibi yakınmalar oldu ama oyun çıktığında Demoyla uzaktan yakından bir alakası olmadığını gördük her defasında.Adı üstünde Demo bu.Pek çok eksiğiyle kısa süreli bir deneme sürümü.Elbette oyun bu Demo daki gibi olmayacak çok daha güzel olacak.Ufak tefek eksikler olacak,onlarda yayınlanacak ilk Yamada giderilecek.Ben güveniyorum ve bundan öncekilerde olduğu gibi yine mükemmel bir oyun geleceğini biliyorum.Demoya göre oyun yorumlamak yanlış olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Valla bu benim indirdiğim ilk FM demosu
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

S-B-Z Misafir

O halde sadece Demoya takılı kalıp oyunun bu şekilde olduğunu düşünme diyorum tavsiye olarak,oyun demodakiyle neredeyse alakasız olarak çıkacak,her defasında böyle oldu çünkü.Bu sebeple oyun orjinal olarak çıktıktan sonra oyunla ilgili fikir belirtmek en doğrusu

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

valla beyler bugüne kadar hiç fm nin demosunu indirmedim ama her oyunda bi hata oldu(fm 2006 oynamadım onu bilemeyeceğim)yani bu alt tarafı demo oyun piyasaya çıkınca düzelir lafları palavra gibi geliyor bana

S-B-Z Misafir

Evet SI Games düzenli ödeme yapıyor bizlerde palavra sıkıp kandırıyoruz milleti

crash dumps hatasi alan varmi benden baska

S-B-Z Misafir

Demoyu fazla oynamadım,imkanım olmadı ama ben bi hata almadım,lap top 'ta kurulu sadece 3d olarak izleyemedim başka bi hata görmedim.İlk fırsatta deneyip bakacağım.Sakatlık sorunu genel olarak varmış sanırım.Hatta şimdi biraz daha oynayayım ben

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by S-B-Z View Post
    Demoyu fazla oynamadım,imkanım olmadı ama ben bi hata almadım,lap top 'ta kurulu sadece 3d olarak izleyemedim başka bi hata görmedim.İlk fırsatta deneyip bakacağım.Sakatlık sorunu genel olarak varmış sanırım.Hatta şimdi biraz daha oynayayım ben
    Ooo abi unutmuştuk seni biraz kafa yorunca hatırladım.Seni yeniden görmek güzel

S-B-Z Misafir

Sağolasın Memo (Ulu Memo) biz seni unutmadık bak
    Demoyu biraz oynadım 4 maçta 3 galibiyet aldım Tottenham 'la,Karakonzari Taktiği editleyip kullanıyordum,2009 da denedim yine iş gören bir taktik tavsiye ederim.Tabi güçlü takımlarda işe yarıyor belirtmek lazım.
    Sakatlıklar gerçekten can sıkıcı ama burada söylendiği gibi 2-3 ay gibi uzun süreli sakatlıklar yaşamadım.Antrenman seviyesini düşürdüm deniyorum bakalım etkisi olacakmı?
    Bunun dışında Oyunda birkaç güzellik keşfettim.
    -Paslaşmalarda artık tak tak ayağa pas değil biraz daha gerçekçi bir görünüm kazandırılmış,atılan paslar kimi zaman oyuncunun gerisine kimi zamanda biraz ilerisine gidiyor ki,görünüm açısından daha gerçekçi olmuş.

-Özellikle orta sahadan ileriye dönük uzun ara pasları çok güzel geliştiirlmiş ve oyuna ayrı bir hava vermiş.

-Yapılan ortalar çok güzel falso alıyor ve hedef adama gol için etkili asistler olabiliyor buda çok güzel.

-Ekranın altındaki kaydırma çubuğuyla ileri-geri sarma opsiyonu çok kullanışlı.

Eksi yönlerine gelince (Oyun Piyasada olunca bunların pek çoğunun düzeltilmiş olarak çıkacağından emin olmakla birlikte)

-Sakatlık Problemi

-3D Sorunu

Klavyedeki inanılmaz hassaslık,bir harfe basınca 3-4 tane birden yazması gibi...

3 tanede oyuncu tavsiyem var biri zaten tanınmış olan Anderson M.Utd.
    Diğerleri:
    Belçikalı 2 Oyuncu :
    Axel Witsel
    Steven Defour

ve Aaron Ramsey alın pişman olmazsınız
    Devamı gelecek

bu sakatlık mevzu bence fm nin çakallığı yapmakta haklıdır ztn
    oyun çıkınca bu hata olur
    yama gelir sakatlık gider maç motoru batar
    yama gelir maç motoru düzeltilir

yama geldikçe kıreg(diğer türlü sansürleniyor ondan böyle yazdım) bulmak zorlaşır

fm 2008 de aynısı olmuştu hatırlayınız

Arkadaşlar bende NVIDIA® GeForce 9300M GS 256MB var 3D'de bi sorun çıkarır mı sizce ? Pek anlamada..Yardımcı olursanız çok sevinirim ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

çıkarmaz
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by BiLGeN90 View Post
    bu sakatlık mevzu bence fm nin çakallığı yapmakta haklıdır ztn
    oyun çıkınca bu hata olur
    yama gelir sakatlık gider maç motoru batar
    yama gelir maç motoru düzeltilir

yama geldikçe kıreg(diğer türlü sansürleniyor ondan böyle yazdım) bulmak zorlaşır

fm 2008 de aynısı olmuştu hatırlayınız
    ben fm 2008 i hem yamalı hem yamasız halde oynadım 2 türlü de çok hata vardı hiç hoşuma gitmedi bir hata bitse diğeri başlıyor şu oyunu yaptıktan sonra 3 saat oturup oynasalar bütün hataları bulucaklar gibi geliyor bana ama nerdee

ya bende genel olarak memnunum ama mac ıcersınde 981624 mılyon kere korner kullanıyorum :S , baskın oynadıgım maclarda sureklı aynı tıp kornerler kazanıyorum,belkıde taktıgımden kaynaklanıyor ancak benım kanatlar sureklı cızgıye ınıp orta yapmaya kalkıyor rakıbın defansta oyuncumu takıp edıyor ve gelen orta ona carpıp dısarı cıkyor :S bu konuya bıraz canım sıkıldı umarım demo yuzunden boyledr

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Mateus Fortaleza'da kiralık..

http://www.fortalezaec.net/2007/elenco.asp?cod=245

Bizdeki versiyonlarda da Fenerbahçe'de değil, Fortaleza'da kiralık gözüküyordu..
    Buyuk ihtimalle demo small DB oldugu icin Brezilya takimi oyuna yuklenmedi. Bu nedenle de Fenerbahce kadrosunda gorundu. Galatasaray'da kiralik gitmis bazi oyuncular da bu durumda.

Reading de Jacob Walcott var mı acaba? Varsa profilinin ss ini koyabilir misiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bilmiyorum ne derece karşılaştırma oluyor ama Fm08 de bir kariyer açtım ve everton aldım az önce Kasım ayına geldim ve 8 sakatım var 09 a başladım onda da sakatlıklar oldu 2005 e falan mı geçsem
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

cm 03 04'e geç
    Futbolcu Bilgileri

ya tam olarak butun konuyu okuyamadım ama demoların 1gb cıvarı bısey oldugu yazılmıs. ben oyunun daha 14 unde cıkıcagından habersızdım. gecen gece 4.7 gb lık bır dosya cektım fm09 dıye yukleıdm actım gaytte oynanıyor. nedır bu, demoysa neden bu kadar buyuk. bırde baslarken takım secemedım hangı lıgı secersem sadece rasgele 3 takım secme sansı tanıyor. demo da yuzden mı boyle?

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

SSleri inceledim de Semih ve Arda aynı fiyatta yanlış bakmadıysam :S Bu biraz saçma değil mi ?

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Eleştiri bizim velinimetimiz...

Ama siz anlamıyorsunuz malesef.Biz kendi aramızda yapmıyoruz bunu.Kuralları var ve biz bir yapımcı şriketin koydugu kriterlere uyarak yapıyoruz.Ama sizin gözünüz 20leri görmek istediğinden habire kınıyorsunuz. İstediğin kadar kına. Valla ben cok memnunum yaptıgım işten ve verdiğim emekten.
    Allah aşkına bana forumda olumlu cevap verdiğin bir tane eleştiri gösterebilir misin?? Ben bol 20li oyuncular görmek istediğimi söylemedim Kendin birşeyler uyduruyorsun,ona göre göre cevap yazıyorsun

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by srknpyrz View Post
    ya tam olarak butun konuyu okuyamadım ama demoların 1gb cıvarı bısey oldugu yazılmıs. ben oyunun daha 14 unde cıkıcagından habersızdım. gecen gece 4.7 gb lık bır dosya cektım fm09 dıye yukleıdm actım gaytte oynanıyor. nedır bu, demoysa neden bu kadar buyuk. bırde baslarken takım secemedım hangı lıgı secersem sadece rasgele 3 takım secme sansı tanıyor. demo da yuzden mı boyle?
    4.7 GB çok fazla bu konuda bir link olması gerekiyor 1 gb lik demo ile ilgili hem daha ufak bir demo da vardı ama ismi aklımda deil o menejer ekleme olayına gelince yeni oyuna girmeden preferences ten add manager wizard (menejer ekleme sihirbazı) onun tikini kaldırırsan düzelebilir die umuyorum

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nikootinn View Post
    Allah aşkına bana forumda olumlu cevap verdiğin bir tane eleştiri gösterebilir misin?? Ben bol 20li oyuncular görmek istediğimi söylemedim Kendin birşeyler uyduruyorsun,ona göre göre cevap yazıyorsun
    Bu yazdiginiz hem cok dogru, hem de cok yanlis.

Madde madde durumu anlatayim.

1. Arastirmaci arkadaslar bazen bu konuda cok savunma, yaptigi isi koruma pozisyonuna geciyor. Esasinda onlarin da sucu degil, elestiren sizlerin de sucu degil. Esasinda sorun oyunda dikkat ile yapilmis liglerin kotu yapilmis, dikkatsizce yapilmis liglere abartili yapilmis damgasi vurulmasi. (ornek Italyan ligindeki cok cok yuksek ozelliklere sahip olan bir cok oyuncu).

2. Gecen seneye gore Turkiye liglerinin kalitesinde dusme oldugu iddia ediliyor, bu kesinlikle dogru degil, hatta aksine tamamen yanlis. Kalite kriterimiz CA. Kalite kriterimiz CA olduguna gore, ligin ortalama oyuncusunda yaklasik 2 puanlik bir ilerleme oldu.

3. Bir cogunuzun, sadece bilimum Turkiye capli FM sitelerini okumasi nedeniyle oyun bazinda ve vertabani genelinde olan bazi sorunlardan haberdar olmamaniz da normal. Elestiriler oyun icinde olan bazi sorunlardan habersiz olarak direk bizleri sucluyor. Yani biraz cahilce yapiliyor.

4. Bu veritabaninda bizim kontrolumuz sadece Turkiye verileri uzerinde. Ne yaptigindan habersiz bir Italyan arastirmaci kaliteli oyuncusunu tek ayakli bir oyuncu yapip, ozelliklerinin oyunda +2 puan gorunmesine neden oluyor, aynisini Romen yapiyor, Rus yapiyor. SI forumlarinda bu diger arastirmacilarin yaptiklari sacmalik elestirilirken, siz bizim oyuncularimizin zayif kaldigini soyleyip bizi elestiriyorsunuz.

Demek ki bir guven ortami yok ortada. Guven ortaminin olmamasinin nedeni de yillardir bu isi yarim yamalak bile yapmakta basarili olamayan eski ekip.

Bizler kendimizi bu isin profesyoneli olarak lanse etmiyoruz, bizler kendi islerimizden, diger hobilerimizden calip bunu yapmak icin zaman harciyoruz. Bunu bir karsilik beklemeden yapiyoruz. Sizlerden saygi da beklemiyoruz, sizlerden ovgu de beklemiyoruz.

Eski arastirma sefinin neden forumlara fazla takilmadigini, neden yazilanlara cevap vermedigini simdi daha iyi anliyorum cunku ses cikartanlar, yorum yapanlar surekli soylenenler.

Biz basindan beri kabul ettik zaten. Eksikler, hatalar olacaktir. Bu 100-200 adet eksiklik, hata eger sizin yapilan binlerce dogruyu gozardi etmenize neden oluyorsa kotu niyetlisinizdir, elestiri dozunu asmistir (ki berbat olmus gibi yorumlari bu yonde algilamak tahminen en dogrusudur).

Bilgisi olmadan yorum yapan bir cok kisi var. Ama mesela bir kisi de cikip ya bu degerler FM 2008'de biraz daha yuksekti. Ictenlikle, "Ne oldu da dustu?" gibi bir soru sordu mu?

Veya, acaba neden hep tek ayagi zayif olan oyuncularin hep ozellikleri bu kadar yuksek, cift ayakli oyuncularin ozellikleri neden bu kadar dusuk diye merak eden oldu mu? Mac motorunu izlerken, cift ayakli oyuncularin esasinda cok daha etkili oldugunu fark eden ve yazan da olmadi.

Quote Originally Posted by serkanhervenik
    ya bende genel olarak memnunum ama mac ıcersınde 981624 mılyon kere korner kullanıyorum :S , baskın oynadıgım maclarda sureklı aynı tıp kornerler kazanıyorum,belkıde taktıgımden kaynaklanıyor ancak benım kanatlar sureklı cızgıye ınıp orta yapmaya kalkıyor rakıbın defansta oyuncumu takıp edıyor ve gelen orta ona carpıp dısarı cıkyor :S bu konuya bıraz canım sıkıldı umarım demo yuzunden boyledr
    Mesela bu arkadas birseyler gozlemlemis, ama bunun neden oldugunu cozememis ve oyunda hata oldugunu dusunmus hemen. Oyuncu cizgiye kadar iniyor, zorlama bir orta yapmaya kalkiyor ama tabii rakip defans oyuncusu bu kanat oyuncusunun diger ayaginin zayif oldugunu bildigi icin o bolgeyi kapatmis. Kanat oyuncusunun tek yapabilecegi orta deneyip, korner kazanmak. Ozellikle Galatasaray'li Sabri'yi izlerseniz bu konuda ne demek istedigimi saniyorum ki cok daha iyi anlarsiniz.

Ama ayni ozelliklere sahip olan iki ayakli bir oyuncu, topu ters ayagina cekip rakibi rahatlikla ekarte edebiliyor, daha etkili orta yapabiliyor. En azindan rakibi acaba cizgiye mi inecek yoksa iceri mi dalacak diye ikileme sokuyor.

Top ters ayagina gelen forvetler sutlari iskaliyor. Mesela Guiza'nin bitiriciligi 18 olabilir ama sol ayagi oldukca zayif olarak yapilmis. Yani belki bitiricilik ozelligi yuksek, ama bunu sadece bir ayagi ile yapabiliyor. Sadece bir ayagi ile yaptigi icin de sag ayagi ile kaleye vuracagi bolgeyi rakip kapattiginda Guiza'nin bitiriciligi bir ise yaramiyor. Veya sol ayagi ile vurmasinin daha dogru olacagi durumlarda (mesela Galatasaray'a karsi kacirdigi pozisyon) sag ayagi ile vurdugu icin topu tribunlere dikebiliyor.

Son olarak da, Turkiye liglerinde ilk sezonu 10-11 defa beta test surecinde oynattim. Diger beta test yapan arastirmacilar da en azindan bir o kadar oynatmistir. Her ne kadar bazi sezonlarda cok garip sonuclar ortaya cikabilse de, genel olarak Turkiye ligleri en azindan sezon basinda beklenecegi sekilde ilerliyor. 4 buyuklerin hepsi sampiyonluk kazanabiliyor, 4 buyuklerin hepsi cok kotu sezon gecirip 4., 5. veya 6. olabiliyor.

Zaten oyunda bir kac gun ilerledikten sonra gercek ile bire bir oranda herseyin gitmesini bekleyemezsiniz. Zira baslangic noktalari ne kadar titizlikle yapilirsa yapilsin, bir bakiyorsunuz sampiyonluga oynamasi beklenen bir takimda butun gol atabilecek oyuncular sakatlaniyor, ilk 5 hafta kotu performans sonrasinda takimin morali yerle bir olmus oluyor ve sezon sonuna kadar toparlanamiyor. Ozelliklerini dusuk gordugunuz oyuncular muthis isler yapabiliyor, ozelliklerini abartili/yuksek buldugunuz oyuncular dusuk performans gosterebiliyor.

Oyunun ismi esasinda Football Manager, ama cok kisi menajerligin ne oldugu hissine kapilmak istemiyor bile. Rakibi analiz etmek, kendi kuvvetli yonlerini ortaya cikartacak taktikleri uretmek oyunun esas amaci. Acaba burada kac kisi maca baslamadan rakibin butun oyuncularini analiz ediyor ve ona gore taktik uretiyor? Sahaya birbirinden uyumsuz oyunculari salip, hadi benim icin mac kazanin demek degil menajerlik... Internet'den taktik indirip mevcut kadroya uygulamak ve basari beklemek de degil.

Hayirli aksamlar..

ya arkadaslar euro 2008 de yıldızlarşan oyunculara hep 10 MN nin üstünde vermişler türkleer hariç örneğin srna,pavluchenko,arshavın felan ama arda semih servet mehmet topal hep aynı kalmış ayrıca meira 08 de 5.1 MN civarındaydı şimdi 3 MN ye düşmüş

oyunun sistem gereksinimlerinde 128 mb ekran kartı diyo,benimki 256 mb olmasına rağmen,oyunu açmaya çalıştığımda "Cannot run game: Failed to set up graphics system" yazıo,neden olabilir ki

Sayfa 22 / 22 İlkİlk ... 12202122

Mesaj Yetkileri