Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 50 arası toplam 50 sonuç

Konu: Karakonzari Taktik[4-3-2-1]

kardeş çok saol valla bu taktikle yaklaşık 9 maç fln yaptım hiç yenilmedim porrtoyu liverpolu yendim saol sayende galatasarayla şl guruptan 1. olarak çıktım

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Portsmouth u yönetiyorum,kadromda;

begovic
    zaccardo
    bellaid
    felipe
    vidal

behrami
    mvueba
    ryhor filipenko

armand traore
    henri saivet

bogdan stancu

bu taktikten önce iki kere farklı taktikle 2-1 ve 3-0 yenildiğim chelse yi bu taktikle 5-1 yenmiş bulunmaktayımbaşka bişe sölemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktikle ilgilenin biraz
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Arkadaşlar 1 haftadır modemden kaynaklanan problemden dolayı forumda yoktum.Buradaki sorulara biraz bakmıştım ancak cevaplamaya vaktim olmamıştı ve sonradan burayı unuttum,yeni mesajları tıklayıp da konuya mesaj atıldığını görmesem hiç aklıma gelmeyecekti.Yarın soruları yanıtlamaya çalışacağım.Beklettiğim için özür dilerim.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by pappi View Post
    Portsmouth u yönetiyorum,kadromda;

begovic
    zaccardo
    bellaid
    felipe
    vidal

behrami
    mvueba
    ryhor filipenko

armand traore
    henri saivet

bogdan stancu

bu taktikten önce iki kere farklı taktikle 2-1 ve 3-0 yenildiğim chelse yi bu taktikle 5-1 yenmiş bulunmaktayımbaşka bişe sölemiyorum.
    Süper olmuş ne diyeyim

Quote Originally Posted by almlyf69ali55 View Post
    kardeş çok saol valla bu taktikle yaklaşık 9 maç fln yaptım hiç yenilmedim porrtoyu liverpolu yendim saol sayende galatasarayla şl guruptan 1. olarak çıktım
    Sen de iyi bir başarı sağlamışsın.
    Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    Kadrom;

GK:İker Casillas
    DR: Bakary Sagna
    DL: Maxwell
    DC: Carles Puyol
    DC: John Terry
    MLC: Steven Gerrard
    MC: ALou Diarra
    MRC:Rafael Van der Vaart ve ya daha iyi bir oyuncu adını hatırlamıyorum
    AML: Ronaldinho
    AMR: Silva
    FC: Tom de Sutter, Henoik Goittom sence bu taktik kadroma uygunmu databese'yi boşver Üstünde oynama yapmamı istediğin konular varsa söylersen ben yaparım
    Taylancığım kadronun maşallahı var.Dream Team gibi olmuş.Yalnız forvete bir tane hızlı oyuncu alabilirsen çok daha iyi olur.Olmazsa Henok Goitom'u kullanırsın.Zaten Rossoneri Umut abi Goitom ile fırtınalar estirmişti.
    Quote Originally Posted by BiLGeN90 View Post
    ben korner taktiğine takmış durumdayım : D

şimdi ben gsdeyim korner taktiğimse şöyle

kafa ve zıplama özelliği bol olan bir kadrom var görüldüğü üzere o yüzden arturo vidalı geriye koydum uzun şutu 17

fakat eski korner taktiğime göre gol sayımda büyük bir azalma oldu nedeni defansın artık kalecinin önünün doldurması bu korner taktiğine geçtikten sonra kalenin önüne set çekilmiş gibi oluyor

bu kadroya nasıl bir korner taktiği vermeliyim?
    (kornerciler andres alessandro ve **uino)
    Oyuncular hakkında pek bilgiye sahip değilim.Daha doğrusu aralarında karşılaştırma yapamayacağım.Oyuna girip oyuncuların özelliklerine baktığım vakit sana ne yapacağın konusunda yardımcı olmaya çalışırım.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim kadrom databaseden kaynaklanıyor ilgi için teşekkürler yeni version çıkarsa bekliyoruz
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

S-B-Z Misafir

Taktiği geçen hafta indirmiştim ilk sezon beşiktaş la düşmekten son haftada kurtuldum,kadromda fena değildi ama niye oldu anlamadım 2. sezonda ise şampiyon oldum.3. sezonum ve şuana kadarda iyi gidiyorum ama taktiğin orjinal halinde kendimce eksik gördüğüm bikaç değişiklik yaptım.Yaratıcılık serbestliğini full yaptım.Orta alandaki 3 oyuncuya sık sık şut çekme görevi verdim.Ve Hücum yönünü karışık olarak belirledim ki,ortadan gidince çok tıkanma oluyor ve baştan sona üstün oynasanda gol bulma imkanı olmuyor.
    Çok başarılı bir taktik tebrikler ama dediğin gibi zayıf takımlarda hiç işe yaramayacaktır.Dahada geliştirilmeli buradaki önerilere bakarak

Nesil
    2007
    Yer
    İZMİR

ben champions ligi takımlarından scunthorpe uyguladım taktiği 2. senemde bowyer sağ mc - tamir cohen sol mc - ortadada goodwin fazla iyi olmamalarına rağmen çok iyi işler çıkarttı kornerden 22 tane gol attım taktik küçük takımlardada işe yarıo ama sağ ve sol bekleri ileri çıkışlarını azaltıp defans derinliğini düşürmek gerekio emeğin için saol teşekkürler...

Nesil
    2003
    Yer
    ısparta

öncelikle taktik icin tsk ederim. forumu devamli takip eden ancak yorum yapmayan biriyim. fm08e gecis yapali 1aydan az oldu. haliyle fm06daki taktiklerim pek ise yaramadi ve bikac denemeden sonra bu taktigi kullanmaya basladim. besiktasi aldim. su anda 5. sezonumu oynuyorum ve bu sure zarfinda, 4lig sampiyonlugu, 1kupa sampiyonlugu 3 süper kupa kazandim. simdiki sezon ise puan farkiyla sampiyonluga gidiyorum. tabii benim istedigim basari avrupa basarisi.
    taktigin bazi eksikleri var benim dusunceme gore.
    1. kanat oyunculari adam markaji yaptigi icin verimleri düsüyor. ayrica kapanan takimlara karsi ceza sahasinin icinde kayboluyorlar.
    *** alan savunmasi yaptirip, oklarin birini ceza sahasina digerini ise ileri dogru yaptim. daha fazla verim aldim. kanat oyunculari gol kralligina gidiyor
    2. beklerde adam markaji var. rakip atak yapiyorken bekler savunma yapmak icin adam ariyor. oncelikle forvet oyuncusunun yaninda durup sonradan kanat oyuncusunu tutmak icin gidiyorlar. bu seferde zamanlama hatasindan dolayi bolca faul yapip kart görüyorlar.
    *** alan savunmasi yapip oklarini kapattim. daha iyi savunmaya yapamaya hemde ofansa daha sık cıkmaya basladilar.
    3. atak sekli ortadan. ceza sahasina kapanan takimlar icin pek mantikli gorunmedi. ceza sahasina giremedikleri icin orta saha oyunculari bolca sut cekiyorlar. istatistikleri altust edecek sekilde sut var ama gol olmuyor.
    ***atak seklini karisik yapip daha fazla pozisyona giriliyor. rakip kapansada kapanmasada bol gollu maclar oluyor.

bu yorumlarimin cok az kisiye yardimci olacagini tahmin ediyorum. cunku herkes 2009un pesinde kosturuyor. belki bi kac kisi taktikle ilgilenirse ve onlara yardimim dokunursa ne mutlu.

hocam taktik sayesinde recrativoyu ligde tutup 13. olarak ligi bitirdim.Önümüzdeki sezon gelecek transferlerle uefa cupası hedefliyorum

Nesil
    2007
    Yer
    .

Ben beğenmedim 13.lüğü ama sen beğendiysen ne mutlu
    Oyunculara göre değişiklikler yapmayı unutmamalısın,ayrıca rakip takım komutları küçük takımların oldukça işine yarayacaktır.

değişiklik yaptım ve başarıyı getirende o değişiklik oldu.
    Sağ mc olarak kullandığım adamın(carlos martins) creativity çok yüksek olduğu için yüksek yaratıcılık verdim asist kralı olacak nerdeyse
    tam rakamı hatırlamıyorum 16 yada 18 asist yaptı.

Yılbaşı ağacı taktiği bu

işte taktik dediğin budur hocam.Senin taktikle carlos martins dünya çapında yıldız oldu
    ilk sezon ligden düşmekten kurtaran taktiğin sayesinde 2. sezon barcelona ile şampiyonluk yarışına girdim
    Barcelona inanılmaz bir performans göstererek 93 puanla şampiyon oldu ben 83 puanla 2. oldum.
    Taktik tek kelime ile müthiş.Tebrik ediyorum seni.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Beni değil taktik olayını bana öğreten abilerimizi tebrik etmek gerekiyor aslında
    Bu kadar iyi bir sonuç aldıysanız ne güzel

Quote Originally Posted by tanKer View Post
    öncelikle taktik icin tsk ederim. forumu devamli takip eden ancak yorum yapmayan biriyim. fm08e gecis yapali 1aydan az oldu. haliyle fm06daki taktiklerim pek ise yaramadi ve bikac denemeden sonra bu taktigi kullanmaya basladim. besiktasi aldim. su anda 5. sezonumu oynuyorum ve bu sure zarfinda, 4lig sampiyonlugu, 1kupa sampiyonlugu 3 süper kupa kazandim. simdiki sezon ise puan farkiyla sampiyonluga gidiyorum. tabii benim istedigim basari avrupa basarisi.
    taktigin bazi eksikleri var benim dusunceme gore.
    1. kanat oyunculari adam markaji yaptigi icin verimleri düsüyor. ayrica kapanan takimlara karsi ceza sahasinin icinde kayboluyorlar.
    *** alan savunmasi yaptirip, oklarin birini ceza sahasina digerini ise ileri dogru yaptim. daha fazla verim aldim. kanat oyunculari gol kralligina gidiyor
    2. beklerde adam markaji var. rakip atak yapiyorken bekler savunma yapmak icin adam ariyor. oncelikle forvet oyuncusunun yaninda durup sonradan kanat oyuncusunu tutmak icin gidiyorlar. bu seferde zamanlama hatasindan dolayi bolca faul yapip kart görüyorlar.
    *** alan savunmasi yapip oklarini kapattim. daha iyi savunmaya yapamaya hemde ofansa daha sık cıkmaya basladilar.
    3. atak sekli ortadan. ceza sahasina kapanan takimlar icin pek mantikli gorunmedi. ceza sahasina giremedikleri icin orta saha oyunculari bolca sut cekiyorlar. istatistikleri altust edecek sekilde sut var ama gol olmuyor.
    ***atak seklini karisik yapip daha fazla pozisyona giriliyor. rakip kapansada kapanmasada bol gollu maclar oluyor.

bu yorumlarimin cok az kisiye yardimci olacagini tahmin ediyorum. cunku herkes 2009un pesinde kosturuyor. belki bi kac kisi taktikle ilgilenirse ve onlara yardimim dokunursa ne mutlu.
    yorumlarını yeni okudum bende değerlendireceğim.

Abi sen mükemmelsin ben böyle bir taktik görmedim werder bremenle bayer munich takımına deplasmanda 8 tane attımböyle bir taktik olamaz gercekten eline koluna sağlık 10 maçdır tek bir gol yemedim ha bire atıyorum gecen sezon 28 macda 21 gol atan klasnic şimdi 10 macta 25 gol attı

Nesil
    2008
    Yer
    football manager

abicim taktik süper 15-20 maç yaptım cimbom ile saece 1 beraberlik almıştım.
    Ama liverpool at.madrid barça vb. takımlara karşı bu taktik çok saçma çünkü adamlar boşluğu elleri ile koymuş gibi buluyorlar ve kaleciniz duvar olsa kar etmiyor.Yani green beret abicim sana bişey soracam.Bu tip takımlara karşı ne yapıyordunuz?

Nesil
    2008
    Yer
    football manager

bu taktik sanki galatasarayın 2000 yılındaki taktiği anlatıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    football manager

ben şimdi anladım neden defansın önde olduğunu.defans ile ortasaha arasında hem daha rahat pas yapmak hem de boşluk vermemek.Ama rica ediyorum messi ve agüero gibi hızlı fişeklere dikkat edelim.Çünkü böyle adamlar(defanslarınız onlara göre hantalsa)çok rahat pozisyon bulabilirler.Benim kadromdaki adamları sayayım ben.Lloris,gareth bale,uğur uçar,gerard pique,sakho,van der vaart,hamit altıntop(lorik cana),nuri şahin,jeremy menez,arda turan,çağrı yarkın(cem sultan)

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri