Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: Karakonzari Taktik[4-3-2-1]

Nesil
    2007
    Yer
    .

Default Karakonzari Taktik[4-3-2-1]

Merhaba arkadaşlar.Bir taktik çalışması ile karşınızdayım.

Taktik İsmi:Karakonzari Taktik(GReeN BeReT Turksportal)
    Diziliş:4-3-2-1
    Genel Mantalite:Atak(Kontra Atak açık)
    Tempo:Çabuk
    Pas:Kısa-Karışık-Doğrudan Hepsi var
    Defans Çizgisi:Önde
    Korner Taktiği:Mevcut

Diziliş Görüntü:

Takım Komutları Görüntü:

Bilgiler:
    Kaleci:Ani çıkış özelliği ve birebirlerde iyi bir kaleciniz olursa çok iyi olacaktır.Bunun yanı sıra ayak gücü,refleksler,elle kontrol özellikleri çok az olmamalıdır.
    Dr/L:Bek oyuncularımız taktikte defansif görevler üstleniyorlar.Top kapmaları iyi oyuncular olmalıdır.Hız-hızlanma 13-14'ün üstünde olursa çok güzel olur.Orta yapmanın yüksek olmasına gerek yok.Karar alma,pozisyon alma,soğukkanlılık vs. gibi özellikler düşük olmazsa çok daha güzel olur.
    Dc:En azından biri(sağdaki olursa daha iyi olur) oldukça süratli,top kapması iyi,karar alma,soğukkanlılık özellikleri iyi olan stoperler seçmeye özen gösterin.Bir de herhangi bir stoperinizin zıplama ve kafası iyi olursa kornerden bol gol bulabilirsiniz.
    Sağ Mc:Bu oyuncu Amc tarzında bir oyuncu olmalıdır.Top sürme,teknik,yaratıcılık,pas özellikleri iyi olursa çok başarılı olur.Bunun yanısıra hızlı,topsuz alanı iyi,uzun şutu yüksek olursa daha çok verim alabilirsiniz.
    Sol Mc:Bu oyuncumuz oyunu çift yönlü oynayacak.Top kapma en azından 9,pası en az 14,top sürme-teknik-pozisyon alma gibi ekstra özellikler de olursa verim artar.
    Mc:Bu oyuncumuz defansif bir görev üstleniyor.Pası ve top kapmasının iyi olması yeterlidir.Bir de fiziksel özelliklerinin çok kötü olmamasına dikkat edelim.
    Amr/Aml:Orta yapmasının yüksek olmasına gerek yok.Topsuz alan,top sürme,hız-hızlanma özellikleri yüksek olursa çok iyi olur.Bu oyuncular hücumda rakip defansın ortasına girmeye çalışacağı için bitiricilik;sık sık ara pas atacağından pas özelliklerinin iyi olması verimi arttırır.
    Fc:Buradaki oyuncumuz taktiğin kaderini belirleyecek.Bu oyuncumuz yerden ve havadan iyi olursa veya kontra atak forveti olursa takımı uçurur götürür.
    Bitiricilik,topsuz alan,hız-hızlanma en az 13-14 olmalıdır.Uzun şut,top sürme,zıplama,kafa,soğukkanlılık gibi özellikler verimi arttırır.Bir de çok güçsüz olmamalıdır ki rakip savunma arasında ezilmesin.Eğer gücü az,kısa boylu ama süratli forvetleriniz olursa atak oyuncuya pası koşu yoluna yapın.

Şimdi komutlar hakkında detaylara inelim:
    Korner Komutları:
    Hız-hızlanması iyi ama kısa boylu bir oyuncuya derinden saldır komutu verilmelidir.Zıplama ve kafası en iyi olan oyuncu kaleciyi sıkıştırma görevini üstlenmelidir.Zıplama ve kafa konusunda iyi olan iki oyuncudan biri yakın direğe saldır,biri yakın direkte dur komutuna göre hareket etmelidir.Uzun şutu iyi olan oyuncu alan dışında beklemelidir.Kalan oyunculardan zıplaması kötü olan ikisi uzak direkte durmalı,zıplaması nispeten daha iyi olan uzak direğe saldırmalıdır.
    Atak Oyuncu Nasıl Kullanılacak:
    Bu taktikte atak oyuncu kullan komutu açık değil ama atak oyuncu kullanacağız.O nasıl olacak diyecektir bir çoğunuz hemen anlatayım.Dr/L,Mc oyuncularının orta hedefi Atak oyuncu olarak belirlenmiştir.Eğer atak oyuncu kullan komutu açık olsaydı sürekli top atak oyuncuya şişirilecekti.Ancak şimdi ise daha az orta atılacak ve müsait olduğunda atılacaktır.Bunun için komutu açmadan bir adet atak oyuncu seçmemiz yeterlidir ve bu oyuncu forvet oyuncumuz olacaktır.
    Antrenman Önerim:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=67770
    Bu antrenmanı öneririm.
    Rakip Takım Komutları:
    Rakip Kaleci için;Ayak gücü düşük ise ters ayağını kullandırmaya zorlanın.Sadece sağ kullanıyorsa solu kullandırın.Zayıf ayak olmasın kesinlikle.
    Rakip Sağ Bek için;Alan daraltma her zaman ve sol ayağı kullandırmaya zorlayın.
    Rakip Sol Bek için;Alan daraltma her zaman ve sağ ayağı kullandırmaya zorlayın.
    Rakip Sağ Stoper için;Sol ayağı kullandırmaya zorlayın.
    Rakip Sol Stoper için;Sağ ayağı kullandırmaya zorlayın.
    Rakip Kanatlar için;Rakipte eğer çok etkili bir kanat varsa ama sadece bir ayağını kullanabiliyorsa diğer ayağını kullandırmaya zorlayın.
    Rakip Ortasahanın Ortası için;Amc tarzı çok etkili teknik bir adamları varsa mümkünse ters ayak kullandırın.Sıkı markaj alan daraltma yaptırın.
    Rakip Forvetler:Topsuz Alanı iyi olana sıkı markaj hiçbir zaman deyin.Güçsüz olan rakip forvete top kapma sert yapın.Bitiricilik çok iyi ancak sadece tek ayak kullanabilen birisi varsa ters ayağı ile oynamaya zorlayın.
    Takım Konuşmaları:
    Takımınızı gaza getirebilecek konuşmalara dikkat edin.Oyuncularınızın yeteneğine güvendiğinizi falan söyleyin.Özellikle bu durum 2.yarıda maçı çevirmenizi sağlayabilir.
    Benim kazandığım başarılar:
    Gaziantep ile ilk sezonda 3.lük(2 Transfer ile)
    Ajax ile Uefa Kupası Şampiyonluğu ve Lig Şampiyonluğu
    Rossoneri nickli arkadaş bayağı fazla denedi onun başarıları:
    2 Lig Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Kupası kazandığını belirtiyor.
    Sivasspor ile de deniyordum.Bank Asya 1.Lig'de liderdim.Tabii takımım ligin standartlarının üstündeydi orayı da belirteyim.
    Bir de sitemizin düzenlediği yıldızlar turnuvasında grubumu 1.bitirdim.İşte Link:
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=67680

Taktik üst düzey takımlarda başarılı olacaktır.Düşük takımlarda ise o kadar iddialı değilim.Savunmanın önde olması problem oluşturabilir.Taktiği deneyen Karizma Aykut,Rossoneri,Bursaspor'a çok teşekkürler.İnceleyip yorum belirten eksik yönleri söyleyen Kaan abi,Beetlejuice,King Theoden,Hellbells,Memo'ya da çok teşekkürler.İsmini unuttuğum varsa özür dilerim kendisinden aklıma gelmedi.
    Ekran görüntüsü bu işte çok istekli olan Rossoneri abime kaldı.O koyacak ssleri.Yeterli bulmazsanız daha fazla koyabiliriz.
    Henok Goitom'a dikkat diyorum.

İndirme Linki:
    http://rapidshare.com/files/15366631...2009_.tac.html
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

(/s)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Müthiş bir taktik daha 2 maç denedim ama süper sonuçlar aldım tavsiye ederim daha fazla deniyeceğim.

Super taktik.Ellerine sağlik emrecim denemek lazim..

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Taktik güzel..Testerlerden biriyim..Emreyi bizlere böyle güzel taktikler sunuduğu için teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben de şuan Ajax'ı yönetiyorum ve sormak istediğim birkaç soru var.
    1.si Huntelaar anlattığın forvet tipine uygun mudur ?
    2.Takıma Daniel Carvalho'yu almıştım. Onu AML'de oynatabilirmiyim ?
    3. Sol MC bölgesine hangi oyuncuyu önerebilirsin ?

Son olarak da rakip takım komutlarını her maç tek tek ayarlamak zorunlu mu taktiğin başarıya ulaşması için ?

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Ben bu taktiği biliyorum.. Emre ile düzenli karşılıklı oyandığımız maçlarda benim 2 ön liberoma karşılık sonunda bu taktiği geliştirdi. Gerçekten müthiş te oldu. Ama bu taktiğin hangi hali onu bilemiyorum. Benim taktiğim bu taktik karşısında biraz etkisiz kalınca bu takitğe özel önlemler almıştım. Örneğin bu taktiğin kanatlarını zorladığımızda bayağı sıkıntı yaşanmıştı. Ancak Emre sanırım kanat savunmasına çözüm bulduktan sonraki halini yayınladı. Yaz geceleri ve hafta sonları uzun uzun taktik tartışmalarından sonra böyle kusursuza yakın taktik oluşturduğun için tebrik ederim Emre. Emeğine sağlık..
    Bir Dost

Hellbells

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

NasıL oLurda kısa pas oynayan bir takım hızLı tempoda bu kadar rahat pozisyona girer. O da sanırım iyi oyuncuLara veya orta sahaya sahip oLma iLe aLakaLı. Dünya da en iyi oyun stiLi kısa pas iLe çabuk oynayabiLmektir. Bunu gerçek hayatta sayıLı takımLar yapabiLir. Bunu oyunda yapabiLecek takım sayısada sayıLıdır. Sisteme göre oyuncuLar aLınırsa zaten başarı kaçınıLmaz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

kuLLanıyorum suanda sonucLarı yazarm

sakary Ali Misafir

oo ss leri baktığımızdan dehşet bir taktik görünüyor

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Ben de şuan Ajax'ı yönetiyorum ve sormak istediğim birkaç soru var.
    1.si Huntelaar anlattığın forvet tipine uygun mudur ?
    2.Takıma Daniel Carvalho'yu almıştım. Onu AML'de oynatabilirmiyim ?
    3. Sol MC bölgesine hangi oyuncuyu önerebilirsin ?

Son olarak da rakip takım komutlarını her maç tek tek ayarlamak zorunlu mu taktiğin başarıya ulaşması için ?
    1-Huntelaar biraz yavaş kalıyor ama topsuz alan,bitiricilik,top sürme gibi özellikleri bu eksikliğini giderebilir.Bulduğunu atabilir yani zaten kornerlerde de çok etkili olur.
    2-Carvalho'yu sağ mc de oynatırsan daha iyi olabilir sanki.Kanat için yavaş kalıyor biraz.
    3-Sol Mc için Gökhan İnler olabilir.Ben ise Ajax kariyerimde orada Suarez,Buonatte,Johnny gibi oyuncuları oynatıyordum.
    4-Rakip takım komutlarından en azından rakip savunma için olanları ayarlarsanız önde baskı yapar ve rakibin kolayca çıkmasını engelleyebilirsiniz.Diğerlerini çok etkili oyunculara yapmanız yeterlidir.
    Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    NasıL oLurda kısa pas oynayan bir takım hızLı tempoda bu kadar rahat pozisyona girer. O da sanırım iyi oyuncuLara veya orta sahaya sahip oLma iLe aLakaLı. Dünya da en iyi oyun stiLi kısa pas iLe çabuk oynayabiLmektir. Bunu gerçek hayatta sayıLı takımLar yapabiLir. Bunu oyunda yapabiLecek takım sayısada sayıLıdır. Sisteme göre oyuncuLar aLınırsa zaten başarı kaçınıLmaz.
    Evet abi biraz iyi bir ortasaha gerekiyor.Ben de fazla maliyetli oyuncular alınmak zorunda kalınmasın diye ortadaki 3 oyuncunun üstlendikleri görevleri birbirinden farklı yapıp maliyeti azaltmaya çalıştım.
    Örnek bir ortasaha olması açısından Antepteki ortasahamı yazayım.Genel olarak;soldan sağa Volkan Arslan(Erdal Güneş),Selçuk Şahin(Tomas Sedlak),Cristian Zurita.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Hellbells View Post
    Ben bu taktiği biliyorum.. Emre ile düzenli karşılıklı oyandığımız maçlarda benim 2 ön liberoma karşılık sonunda bu taktiği geliştirdi. Gerçekten müthiş te oldu. Ama bu taktiğin hangi hali onu bilemiyorum. Benim taktiğim bu taktik karşısında biraz etkisiz kalınca bu takitğe özel önlemler almıştım. Örneğin bu taktiğin kanatlarını zorladığımızda bayağı sıkıntı yaşanmıştı. Ancak Emre sanırım kanat savunmasına çözüm bulduktan sonraki halini yayınladı. Yaz geceleri ve hafta sonları uzun uzun taktik tartışmalarından sonra böyle kusursuza yakın taktik oluşturduğun için tebrik ederim Emre. Emeğine sağlık..
    Evet abi bu halinde kanat savunmasına aldığım tedbirler mevcut.
    Yorum belirten herkese teşekkürler bu arada.
    Last edited by GReeN BeReT : 14.Ekim.2008 at 18:47 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

rossoneri resimlerdeki fenerbahçe kadrosunu koyarsan cok memnun olucam

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Turnuvada Dinamo Kiev'e bir türlü taktik oturtamadım bunu kesinlikle deneyeceğim

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

erdal12@

(/s)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gerçekten çok güzel bir taktik teşekkürler iyi iş yapar
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

korner taktiğini özellikle belirtmişsin herşeyi ile sezonda ortalama kaç korner golü oluyor ki?

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by BiLGeN90 View Post
    korner taktiğini özellikle belirtmişsin herşeyi ile sezonda ortalama kaç korner golü oluyor ki?
    14-15 tane korner golü oluyor sezonda tabii oyuncuların durumuna da bağlı bu.Sizin korner taktiğinden en yüksek verimi alabilmeniz için tek tek anlattım.
    Bu arada yorumlar için teşekkürler herkese.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ne yazık ki Ajaxta istediğim başarıyı yakalayamadım bu taktik ile. Bir çok nedeni olabilir ama bir tülü olmadı. Adamlarım her maç 20nin üstünde şut çekiyor ama bunlardan en fazla 6-7 tanesi kaleyi tutuyor. Oyunun harikulade yapay zekası tek maçta taktiği çözmüş olsa gerek ki rakip kaleciler benle yaptıkları maçlarda 8den aşağı puan almıyorlar

Nesil
    2007
    Yer
    .

Takım kadron hakkında bir ss bir de birkaç tane maç ss i koyar mısın,belki bir çare bulabilirim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sinirlenip sildim kariyeri. Tekrardan başka bir takımla başlayacağım, onda da bu taktiği kullanacağım. Eğer bir sorun olursa buraya eklerim

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Turnuvada denedim ilk maçımda 4-1 yenildim.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Sinirlenip sildim kariyeri. Tekrardan başka bir takımla başlayacağım, onda da bu taktiği kullanacağım. Eğer bir sorun olursa buraya eklerim
    O kadar mı kötü yahu hem de Ajax da Halbuki Ajax ile çok iyi başarılar kazandım ben.Diğer takımla alacağın sonuçları bekliyorum.
    Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Turnuvada denedim ilk maçımda 4-1 yenildim.
    Maçlarına baktım.İstatistik açısından az da olsa üstün göründüğün ilk maçta hezimet yaşamışsın.Hem de rakip 10 kişi kalmasına rağmen.Sanırım defans çizgisinin önde olmasının azizliğine uğradın.Bir de Aykut aracılığı ile sana Huntelaar'ı nasıl durdurabileceğini iletmiştim ki kendisi bunu sana bayağı geç söylemiş.
    Rakip takım komutlarının önemi burada etkisini göstermiş.Geçmiş olsun demekten başka elimden bir şey gelmiyor.Üzgünüm.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Quote Originally Posted by GReeN BeReT View Post

Maçlarına baktım.İstatistik açısından az da olsa üstün göründüğün ilk maçta hezimet yaşamışsın.Hem de rakip 10 kişi kalmasına rağmen.Sanırım defans çizgisinin önde olmasının azizliğine uğradın.Bir de Aykut aracılığı ile sana Huntelaar'ı nasıl durdurabileceğini iletmiştim ki kendisi bunu sana bayağı geç söylemiş.
    Rakip takım komutlarının önemi burada etkisini göstermiş.Geçmiş olsun demekten başka elimden bir şey gelmiyor.Üzgünüm.
    Aykut'un dediklerini yaptıktan sonra Huntelaar 3 gol attı
    Sanırım en büyük hata defans çizgisini önde tutmaktı Dinamo Kiev'ê uymadı..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Yani karışmak gibi istemem ama her takımda zaten böyLe oynayamazsınız. Kısa pas oynuyorsunuz ve çabuk tempo da çok zeki ve isabetLi pas atabiLecek orta saha adamLarına sahip oLmanız gerek.

Bu tarz oyuncuLar buLursanız çoşarsınız.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

incelediğim kadarı ile en detaylı taktiklerden biri benzer taktiklerle oynadım ama henüz denemedim...

okuduklarımdan gördüklerimle hemen fikir vermek çok doğru olmaz biliyorum ama

bu taktiğe ben RİSK derim...ve alınması gerektiğinde kullanırım...

özellikle FM de ki yapay zekanın ilerlemesi ve bir yıl boyunca başarıyı sağlayabilmek için birden fazla taktiğe ihtiyaç duyulması sebebiyle elininizin altında bazı maçlar için bulundurmanız gereken bir taktiğe benziyor...

hem defans çizgisi önde ...

hem atak oyun
    hem kanat oyuncunuzun ikiside MR VE ML DEĞİL AMR VE AML bölgesinde üstekilte forvete ileri çizgisi çekilmiş...

bu taktikte her halde muhteşem DR ve Dl ler gerekiyor...çünkü hem çizgileri önde hemde önlerinde neredeyse tüm bir saha....

atak talimatı verilmiş forvete ileri çizgisi çekilmiş ve aml amr pozisyonunda bulunan bir kanat oyuncusu demek aslında neredeyse 4 lü forvet demek...

velhasıl fark atmanız gereken muhakkak gol atmanız gereken durumlarda alın kullanın ayrıca Fenerbahçe ile türkiye liginde oynuyorsanız yine alın kullanın ama bu taktikle orta sıra ve düşük sıra takımlarının geleceği parlak olmaz..(yanlış anlamayın bu bir eleştri değil)

ayrıca yine söylüyorum galiba bi tek benim başıma geliyorki kimse bu hususa değinmiyor...

hem ilerde kurulan hem atak oynanan bir taktikte bir de sert oyna talimatı verilince nasıl olurda kart görmekten sıkıntı çekmiyorsununz anlamıyorum....

.....................

korner taktiğine bir sözüm yok ama genelde korner taktiklerine bir sözüm var...

en iyi kafa vurana kaleciye markaj yaptır diye bir efsane aldı yürüdü ama ben abartıldığı kadar faydası olduğunu düşünmüyorum hatta en iyi kafa vuran adamınızı bu yüzden sırf bir yerde çakılı oynamak zorunda bırakıyorsunuz...

ayrıca Kornek taktiklerinde aslında bence bu kadar kasmaya gerek yok...

yapılacak şey çok açık..

kafa vuruşları zayıf ama markajı ve top kapması e birazda hızı iyi olan bir veya 2 oyuncuyu geride bırakın
    en iyi uzaktan şut atanı ceza sahasının ön kısmına yerleştirin...

en iyi korner atana korneri kullandırın

diğerlerinede forward deyin geçin....

arkadaşım yanlış anlamasın sözüm onun taktiğinde değil ...genel olarak korner taktiklerine ...

bu kadar yormaya gerek yok bence...
    Last edited by OMANA : 17.Ekim.2008 at 13:58

Defanslar eğer adam adama oynarsa cok sertte dalsan kart fazla görmessin.Eğer oyunculariniz zaten iyiyse sorun olmaz.Nerelerde eksik varsa orasini bizde toparlayalim arkadaşlar.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Yani karışmak gibi istemem ama her takımda zaten böyLe oynayamazsınız. Kısa pas oynuyorsunuz ve çabuk tempo da çok zeki ve isabetLi pas atabiLecek orta saha adamLarına sahip oLmanız gerek.

Bu tarz oyuncuLar buLursanız çoşarsınız.
    Dediklerin doğrultusunda pas türünde oynamalar yaptım Hayrettin abi.Fikir belirttiğin için teşekkürler.Ne demek karışmak senin önerilerini dinlemek benim için bir zevktir.
    Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    incelediğim kadarı ile en detaylı taktiklerden biri benzer taktiklerle oynadım ama henüz denemedim...

okuduklarımdan gördüklerimle hemen fikir vermek çok doğru olmaz biliyorum ama

bu taktiğe ben RİSK derim...ve alınması gerektiğinde kullanırım...

özellikle FM de ki yapay zekanın ilerlemesi ve bir yıl boyunca başarıyı sağlayabilmek için birden fazla taktiğe ihtiyaç duyulması sebebiyle elininizin altında bazı maçlar için bulundurmanız gereken bir taktiğe benziyor...

hem defans çizgisi önde ...

hem atak oyun
    hem kanat oyuncunuzun ikiside MR VE ML DEĞİL AMR VE AML bölgesinde üstekilte forvete ileri çizgisi çekilmiş...

bu taktikte her halde muhteşem DR ve Dl ler gerekiyor...çünkü hem çizgileri önde hemde önlerinde neredeyse tüm bir saha....

atak talimatı verilmiş forvete ileri çizgisi çekilmiş ve aml amr pozisyonunda bulunan bir kanat oyuncusu demek aslında neredeyse 4 lü forvet demek...

velhasıl fark atmanız gereken muhakkak gol atmanız gereken durumlarda alın kullanın ayrıca Fenerbahçe ile türkiye liginde oynuyorsanız yine alın kullanın ama bu taktikle orta sıra ve düşük sıra takımlarının geleceği parlak olmaz..(yanlış anlamayın bu bir eleştri değil)

ayrıca yine söylüyorum galiba bi tek benim başıma geliyorki kimse bu hususa değinmiyor...

hem ilerde kurulan hem atak oynanan bir taktikte bir de sert oyna talimatı verilince nasıl olurda kart görmekten sıkıntı çekmiyorsununz anlamıyorum....

.....................

korner taktiğine bir sözüm yok ama genelde korner taktiklerine bir sözüm var...

en iyi kafa vurana kaleciye markaj yaptır diye bir efsane aldı yürüdü ama ben abartıldığı kadar faydası olduğunu düşünmüyorum hatta en iyi kafa vuran adamınızı bu yüzden sırf bir yerde çakılı oynamak zorunda bırakıyorsunuz...

ayrıca Kornek taktiklerinde aslında bence bu kadar kasmaya gerek yok...

yapılacak şey çok açık..

kafa vuruşları zayıf ama markajı ve top kapması e birazda hızı iyi olan bir veya 2 oyuncuyu geride bırakın
    en iyi uzaktan şut atanı ceza sahasının ön kısmına yerleştirin...

en iyi korner atana korneri kullandırın

diğerlerinede forward deyin geçin....

arkadaşım yanlış anlamasın sözüm onun taktiğinde değil ...genel olarak korner taktiklerine ...

bu kadar yormaya gerek yok bence...
    Savunmanın önde olması uygun stoperler olunca pek sorun teşkil etmiyor.Bekler konusunda ise kesinlikle öyle ahım şahım beklere gerek olduğunu düşünmüyorum.Zaten bekler sık sık ileri gidip gelmiyor,defansif görev üstleniyorlar.Aml/Amr'yi ise mümkün olduğunca savunmaya yardımda kullanmaya çalışıyorum rakip kanat akınlarında sorun yaşamamak için.Adam markajı verip belirttiğim rakip takım komutlarını kullanınca Aml/Amr rakip beklerin hücuma rahat rahat çıkmasını elinden geldiğince önlemeye çalışıyor.
    Top kapmanın sert olması saldırganlığı yüksek oyuncularda sorun çıkartabilir.Ben bu konudan doğan sorunu şu ana kadar en belirgin olarak Ajax'ın sağ beki Gabri'de yaşadım.Ama bir süre sonra o da fazla problem yaratmamaya başladı.
    Korner taktiğine gelince ben zaten arkadaşları fazla yormamak için mümkün olduğunca komutları uygun olabileceğine inandığım mevkiilerdeki oyunculara yerleştirdim.

Son olarak eleştiriler karşısında birkaç değişikliğe gittim.Eğer değişiklikler sonrası verimde yükselme olduğunu hissedersem yayınlayacağım.İlginize teşekkürler.

Dostum gs için uyguluyacam bu taktiği nerelere kimi koyayım, transfer önerirmisin ilk sezonum daha

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kadrom;

GK:İker Casillas
    DR: Bakary Sagna
    DL: Maxwell
    DC: Carles Puyol
    DC: John Terry
    MLC: Steven Gerrard
    MC: ALou Diarra
    MRC:Rafael Van der Vaart ve ya daha iyi bir oyuncu adını hatırlamıyorum
    AML: Ronaldinho
    AMR: Silva
    FC: Tom de Sutter, Henoik Goittom sence bu taktik kadroma uygunmu databese'yi boşver Üstünde oynama yapmamı istediğin konular varsa söylersen ben yaparım
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

ben korner taktiğine takmış durumdayım : D

şimdi ben gsdeyim korner taktiğimse şöyle

kafa ve zıplama özelliği bol olan bir kadrom var görüldüğü üzere o yüzden arturo vidalı geriye koydum uzun şutu 17

fakat eski korner taktiğime göre gol sayımda büyük bir azalma oldu nedeni defansın artık kalecinin önünün doldurması bu korner taktiğine geçtikten sonra kalenin önüne set çekilmiş gibi oluyor

bu kadroya nasıl bir korner taktiği vermeliyim?
    (kornerciler andres alessandro ve **uino)

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri