1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: puskas taktik (klasik 4-4-2)

Default puskas taktik (klasik 4-4-2)

Arkadaşlar Fm 2008'in son günlerinde sizinle Evertonda oynadiğim taktiğimi sizinle paylaşmak istiyorum.Umarim beğenirsiniz.

Diziliş Klasik 4-4-2

Takim Komutlari

Oynadiğim maçlardan bazi görüntüler

Bu taktiğim ile ilk yil UEFA şampiyonu ligte 2.oldum.İkinci yilimda ise ŞL şampiyonu ve Ligte şampiyon oldum.3.yilimda da şimdi iyi gidiyorum.

DL-DR : Top sürmesi,top kapmasi,markaj ve orta yapmasi yeterli olacaktir.Tabi hizli olursa cok daha verimli olabilir..

DC : Özellikle top kapmasi ve markaji iyi olmalidir.Sağdaki DC oyuncusu suratli ise daha az pozisyon vermemizde yardimci olacaktir.Soldaki DC oyuncusu ise sicramasi,kafasi,top kapmasi,markaji ve boyu en az 188 olursa daha mukemmel olur.

MC : Sağdaki MC oyuncusu geriye yardimci tabir ettiğimiz DM tipinde olmalidir.Top kapmasi ve paslari iyi olmasi yeterli olacaktir.
    Soldaki MC oyuncusu ise atak oyuncu olarak kullanmaktayiz.Top sürmesi,yaraticiliği,paslari iyi olmalidir.Heleki özelliklerinde Güçlü Şutlari varsa size inanilmaz goller kazandirabilir.

ML-MR : Top sürmesi ve orta yapmasi iyi olmasi yeterlidir.Hizli oyuncu olmasi ise başariyi da katlamiş olur..

FC : Sağ forvetimiz,tipik bir Tall striker dediğimiz uzun boylu bir forvetimiz olmalidir.Cunku,soldaki forvetimizi ara paslarinda kaciracak ve topu ayağida tutarak hizli forvetimizi pozisyona sokmakta yardimci olacaktir.

Sol forvetimiz,top sürmesi,bitiriciliği,soğuk kanliliği ve süratli olmasi yeterlidir.

Bu taktik sayesinde topa hakimiyet sürekli sizde olacak.Hiç durmadan baski yapmiş olacaksiniz.

Sizde deneyip buraya SS leri eklerseniz daha da memnun olurum. Takıldığınız ve yardım istediğiniz noktalarda ise buraya yazarak beraber çözüm üretebiliriz.

Başarilar

İndirmek icin tiklayin ;

http://rapidshare.com/files/15453007...2009_.tac.html
    Last edited by puskas : 16.Ekim.2008 at 23:50

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

abi indrm dencem mutlaka şe yara bi taktiktr everton karıyerınde kullanıyodun sanırım o karıyerde baya süperdi

bende bu dizilişi kullanıyordum fakat senin komutlarını kullanmaya başladım şimdi senin komutlarınla oynuyorum gayet iyi hazırlamışsın gerçekten ss koycam senın komutlarla olunca bir kaç maç daha yapıp deniycem. Fakat benim bir sorum olucak Gs ile oynuyorum ve kesinlikle antrenör alamıyorum yönetim kabul etmiyor bunun nedenini bilen var mı ?

Quote Originally Posted by quackers View Post
    bende bu dizilişi kullanıyordum fakat senin komutlarını kullanmaya başladım şimdi senin komutlarınla oynuyorum gayet iyi hazırlamışsın gerçekten ss koycam senın komutlarla olunca bir kaç maç daha yapıp deniycem. Fakat benim bir sorum olucak Gs ile oynuyorum ve kesinlikle antrenör alamıyorum yönetim kabul etmiyor bunun nedenini bilen var mı ?
    Bakacaksin sana belirli bir antrenör siniri veriyor.Eski antrenörleri kovup yerine yenilerini daha iyi alabilirsin.Verilen sınıra kadar alabilirsin eskileride fesh et.Başarilar

Nesil
    2006
    Yer
    ESKİŞEHİR

slm teşekkürler emeğine sağlık yaknız bişi kafama takıldı sağ ve sol kanat oyuncularının ok ları senin resimde çok ilerde taktikte öyle değil...

Quote Originally Posted by ozgunhan84 View Post
    slm teşekkürler emeğine sağlık yaknız bişi kafama takıldı sağ ve sol kanat oyuncularının ok ları senin resimde çok ilerde taktikte öyle değil...

Bir maçta geride iken kullandim...

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

İsmail abi bu taktik ben de dahil çoğu kişinin istediği taktiğin mi ? Eline sağlık ilk fırsatta deniyecem

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    İsmail abi bu taktik ben de dahil çoğu kişinin istediği taktiğin mi ? Eline sağlık ilk fırsatta deniyecem
    O taktiği ilerki zamanlarda yayinlamak isterim.Erken daha zamani var...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Taktik FM nin efsanevi 4-4-2 sine yakın oldukça modern özellikle orta sıra takımlar için ideal bir taktik incelediğim kadarı ile ...

yapmış olduğum denelerde maç motorunu izlediğimde bir iki problemle karşılaştım ve çelişkiler buldum ama şurası bir gerçekki her taktikte ve hatta FM oyunun kendisi içinde zaten belli çelişkiler mevcut...

örneğin genişliğin tamamen Dar olmasına karşın Pas türünün direk olması bir risk...oysaki Bana göre tamamaen Dar alanda oynamak yerine biraz daha geniş olan kullanmak Doğrudan dediğimiz çok uzun olmayan ama diegonal dediğmiz atağın yönünü değiştiren çapraz toplar atabilmek aslında takımın atağa çıkışında çok daha etkili olabilir diye düşünüyorum nitekim Dar alan yerine aynı taktiği orta genişlikte kullandığımda biraz daha takımın pas trafiğinin düzeldiğini gördüm...

defasn çizgisinin önde kurulması özelikle stengti ve stamina sı güçlü defasn oyuncusu gerektiriyor...ve bir diğer konu önde kurulan dir defansta oyuncu müdahalelerini Sert yapmak oldukça riskli bir tercih...sarı ve kırmızı kartlara hazır olmak demek...

bu ufak eleştriler bir tarafa....

aynı taktiği Normal yerine atakching seviyesinde kullanmak bana çok daha faydalı geldi...

yıllardan beri benzerleri kullanılan muhteşem değil ama yerli yerinde ..özellikle bir takımdaki ilk yılınızda daha çok kullanmanızı tavsiye ettiğim oldukça örnek ve güzel bir taktik...

Nesil
    2006
    Yer
    ESKİŞEHİR

teşekkürler dostum...

Bu taktiği geliştirmek sizin elinizde arkadaşlar.taktik ile sorulari olan zaten buradan yazabilir.bizde cözüm üretmeye calişiriz.Beğendinize sevindim.Resimli olarak eklerseniz sevinirim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Eminim ki 442 formasyonunda yapılabilecek en dengeli taktiktir. Katılımın için teşekkürler İsmail abi.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

çok sağol abi 2008'i oynamaya başladığımdan beri hep böyle klasik 4-4-2 taktik aradım en sonnda sayende buldum.ve çok başarılı bir taktik emeğine sağlık.inşallah 2009'da da böyle bir taktik bekliyoruz

Quote Originally Posted by hopeful7 View Post
    çok sağol abi 2008'i oynamaya başladığımdan beri hep böyle klasik 4-4-2 taktik aradım en sonnda sayende buldum.ve çok başarılı bir taktik emeğine sağlık.inşallah 2009'da da böyle bir taktik bekliyoruz

Elimden geleni yaparım.Taktiği beğenmenize sevindim.Başarılar

kardes atak oyuncular olarak forvetlerimi seciyoruz

Quote Originally Posted by ghostcrazy View Post
    kardes atak oyuncular olarak forvetlerimi seciyoruz
    Evet suratli olani secmende faydasi olacaktir.

Kullanabileceğiniz en iyi 4-4-2 taktiğidir.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Abi bence sag dc daha defansif sol dc daha ofansif yap dr ise hucumda etkılı olsun dL de sana kalmıs bence böle yapsan daha güzel olabilir abi..

Tesekkkurler taktik icin deniyecegim sivassporla dediklerin uyuyor genellikle balili süratli mehmet y.da tall striker dr/dLde süratli sayılır ins. takıma oturur.İlk sene kimz'le sampiiyon olduk bare bunlada şampiyonlar liginde ii giderim coq tesekkur ederim...

linki yenileyebilir misiniz? bu efsane taktikle çok kupalar kaldırdım, ama fm yi tekrar kurunca tekrar indiremedim. oscar cardozo bu taktikte coşuyordu.

Mesaj Yetkileri