Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 513141516 SonSon
421 ile 450 arası toplam 457 sonuç

Konu: FM 2009 - Türkiye ligleri ile ilgili genel eleştiriler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    İkinci özellikte ise oyunda erteleme maçları oluyor ama federasyon maç ertelemesinin olmayacağını söylemişti.Bu düzeltilebilir mi?
    Mac ertelemesi olmamasi gereken bir durum ve hala duzeltilmeye calisiliyor SI. Eger birden fazla takim Persembe gunu UEFA kupasi maci oynuyorsa, 2 veya 3 buyuk takim pazar gunu oynamak yerine baska bir haftaya erteliyor maci oyun.

Bunun nedeni de mac saatlerini belirleme konusunda oyunda hata olmasi.

15:00
    17:00 ve
    19:00'da baslayan 3 mac oynanabilir TSL'de ve hepsi TV'den yayinlanabilir. Ancak oyun bazen 17:00'da bir mac oynatiyor ve 19:00'a ve 13:00'a mac koymak yerine maci erteliyor. Duzeltilmesi lazim.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Mac ertelemesi olmamasi gereken bir durum ve hala duzeltilmeye calisiliyor SI. Eger birden fazla takim Persembe gunu UEFA kupasi maci oynuyorsa, 2 veya 3 buyuk takim pazar gunu oynamak yerine baska bir haftaya erteliyor maci oyun.

Bunun nedeni de mac saatlerini belirleme konusunda oyunda hata olmasi.

15:00
    17:00 ve
    19:00'da baslayan 3 mac oynanabilir TSL'de ve hepsi TV'den yayinlanabilir. Ancak oyun bazen 17:00'da bir mac oynatiyor ve 19:00'a ve 13:00'a mac koymak yerine maci erteliyor. Duzeltilmesi lazim.
    Buna ek olarak 930 versiyonun ekledim maçlar sadece pazar günü, Avrupa maçlarıda sadece çarşamba günü oynanıyor. SI'ye konu açtım bu siteye kimse çözüm bulamadı.(Not: Oyun orjinaldir.)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Buna ek olarak 930 versiyonun ekledim maçlar sadece pazar günü, Avrupa maçlarıda sadece çarşamba günü oynanıyor. SI'ye konu açtım bu siteye kimse çözüm bulamadı.(Not: Oyun orjinaldir.)
    Move matches for TV secili mi?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Ligin oyunda lisansli olmasi gerekli bunun gerceklesmesi icin. FM 2010'da ligin lisansi olup olmayacagi belli degil henuz.

Ligin lisansının olma ihtimali var yani?? Güzel haber, o zaman lisans alınırsa 2009-10 sezonuna yetişmese bile sonraki yıllarda oyunun orijinalinde türkiye liginde forma ve resimler olabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Kafkafxer View Post
    Ligin lisansının olma ihtimali var yani?? Güzel haber, o zaman lisans alınırsa 2009-10 sezonuna yetişmese bile sonraki yıllarda oyunun orijinalinde türkiye liginde forma ve resimler olabilir.
    Bunun icin ligin lisansli olmasi yetmiyor. Oyuncu resimleri ve forma resimlerinin olmasi icin kuluplerle teker teker anlasmak gerekli. Tabii ondan once kuluplerden bu isteklere karsilik olarak cevap almak gerekli.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bunun icin ligin lisansli olmasi yetmiyor. Oyuncu resimleri ve forma resimlerinin olmasi icin kuluplerle teker teker anlasmak gerekli. Tabii ondan once kuluplerden bu isteklere karsilik olarak cevap almak gerekli.
    Bankasya 1. lig takımlarına ulaşmak daha kolay olur, İzmir ve İstanbul takımlarının gönüllü fotoğrafçılığını yapabilirim bu iş için

Kulüplerle anlaşılınca onlara belirli bir miktar para ödenmesi mi gerekiyor? Sanırım kulüplerle anlaşmak çok zor da olmamalı, gerçi tamamen fikir yürütüyorum bunun detaylı bir açıklamasını yapabilir misiniz?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kirilenko47 View Post
    Kulüplerle anlaşılınca onlara belirli bir miktar para ödenmesi mi gerekiyor? Sanırım kulüplerle anlaşmak çok zor da olmamalı, gerçi tamamen fikir yürütüyorum bunun detaylı bir açıklamasını yapabilir misiniz?
    Anlasmayi yapacak zaten biz degiliz. SI yapar.

Nesil
    2006

Move matches for TV secili mi?
    Hayır seçili değildi, şimdi seçtim. Fakat ne kayıtlı oyunumda nede yeni kurduğum oyunda düzelmedi. Yeni kurduğum oyunda sadece bir maçım cumartesi, geri kalan hepsi pazar.

Nesil
    2003

Hayır seçili değildi, şimdi seçtim. Fakat ne kayıtlı oyunumda nede yeni kurduğum oyunda düzelmedi. Yeni kurduğum oyunda sadece bir maçım cumartesi, geri kalan hepsi pazar.
    Diger takimlarin maclari cuma veya cumartesi gunune kayiyor mu peki?

Nesil
    2006

Diger takimlarin maclari cuma veya cumartesi gunune kayiyor mu peki?
    Hayır. bütün maçlar pazar günü, Almanya'da cumartesi günü. Avrupa'da oynanan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası maçlarıda cumartesi günü.

Nesil
    2003

Hayır. bütün maçlar pazar günü, Almanya'da cumartesi günü. Avrupa'da oynanan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası maçlarıda cumartesi günü.
    Move matches for TV'nin disinda bunun olmasinin bir nedeni yok.

Fiksturde ileriye dogru baktiginda mi maclari pazar gunu goruyorsun, yoksa oynarken her mac pazar gunu mu oluyor. Move matches for TV'yi tikladiktan sonra bir kac gun/hafta gecirdikten sonra maclarin gunleri ona gore degisir. (Gerci bir suredir bunu denemedim, her sezon belirleniyor da olabilir).

Nesil
    2006

Move matches for TV'nin disinda bunun olmasinin bir nedeni yok.

Fiksturde ileriye dogru baktiginda mi maclari pazar gunu goruyorsun, yoksa oynarken her mac pazar gunu mu oluyor. Move matches for TV'yi tikladiktan sonra bir kac gun/hafta gecirdikten sonra maclarin gunleri ona gore degisir. (Gerci bir suredir bunu denemedim, her sezon belirleniyor da olabilir).
    Bende onu düşündüm, TSL'de veya diğer liglerde fikstür sezon başında belirlendiği için değişmeyebilir ama; Avrupa'da yeni kuralar çekiliyor ve gene bütün maçlar çarşamba oynanıyor bakalım belki bir kaç hafta sonra düzelir.

Teşekkürler yardımın için sorun düzelmiştir.
    Last edited by Universal : 13.Temmuz.2009 at 15:16 Reason: Sorun düzelmiştir. ;))

Anlasmayi yapacak zaten biz degiliz. SI yapar.
    Evet sizin yapmadığınızı biliyorum, merak ettiğim Sigames'in kulüplerle nasıl anlaştığının aşamalarıydı. Yani Si mi kulüplere başvuruyor, yoksa kulüpler mi bu istekte bulunuyorlar, para ödeyen kim vesaire.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

A2 ligi nasıl yansıtılacak abi tam olarak mı ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kirilenko47 View Post
    Evet sizin yapmadığınızı biliyorum, merak ettiğim Sigames'in kulüplerle nasıl anlaştığının aşamalarıydı. Yani Si mi kulüplere başvuruyor, yoksa kulüpler mi bu istekte bulunuyorlar, para ödeyen kim vesaire.
    SI kuluplerle irtibata gecer.

Para odenecekse eger bunu SI kulube oder.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    A2 ligi nasıl yansıtılacak abi tam olarak mı ?
    Oyun cikinca gorursunuz..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Birde Türkiye Liginde aşırı derecede çok sakatLık oLuyor. Bunun sebebi Oyun iLe aLakaLımıdır yoksa farkLı durumLarmı var.

MeseLa İspanya da öyLe. Her maç bir oyuncu sakatLanır, 10 hafta sonunda PAF tan adam aLmak zorunda kaLırsınız.

İtaLya, ALmanya, İngiLtere vs gibi daha aLt LigLer de dahiL oLmak üzere bir çok uzun süreLi kariyer yaptım ama İspanya ve HeLe Türkiye Liginde ki gibi bu kadar çok sakatLık sorunu ben görmedim.

Sitede Türk takımLarı iLe kariyer yapan arkadaşLara da bakıyorum onLarın da maçLarında her maç birkaç sakat, uzun süreLi sakatLıkLar feLan..

Bu konu hakkında biLgi varmı ?
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Abi İspanya ve Türkiye'de genelde teknik oyuncular oluyor.Durdurmak için sert müdahaleler geliyor o yüzden olabilir.Ben 11 yıldır İngiltere'nin her ligini oynuyorum aşırı sakatlık 1 veya 2 kere oldu.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

cogu zaman antrenman programlarindan kaynaklaniyor.. bendede öyle uzun süreli sakatliklar olmuyor eski serilerde oluyordu 6-7 ay

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Antreman programı iLe aLakası oLacağını sanmam. İspanya da da aynısını kuLLanıyorum, Türkiye de de orda,şurda burda da. Tek bir antreman programım var ve sürekLi onu kuLLanırım.

Ve ben çok uzun süreLi sakatLık oLuyor demek istemedim, maç esnasında çok sakatLık oLuyor, maçın oynandığı zamanda çok sakatLık yaşanıyor onu vurguLamak istedim
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003

Mac esnasindaki sakatliklarin cogu dayaniklilik zaafi. Yuksek tempo, cok pres oynayinca tabii oyuncularin fiziksel durumu cabuk asiniyor ve sakatliklara yol aciyor.

Tabii bizim ligimizin cok sert bir lig olmasi ve veritabaninda bunu yansitmaya calismamizin da bunun icinde payi var. TSL'de aggression ozelligi girilmis 458 oyuncudan 319 tanesinin aggression ozelligi 11 ve daha ustu. Bunun yaninda teknik direktorler de genelde agresif futbolu benimseyen teknik direktorler olarak tanimlanmis durumda.

Tabii ufak sakatligi olmasina ragmen oynayan ve daha buyuk sorun yasayan Delgado, ufak sakatligi ile oynayip sezon sonunda ameliyat olmasi gereken Ibrahim Toraman, yuzunde kemik kirip sonra maske ile oynayan Servet, tirnagi batik olmasina ragmen oynayan Ayhan gibi ornekler de var. Oyun bu konuda cok daha profesyonelce bakiyor. Servet'in sakatligini yasayan oyuncu 1 ay oynamiyor oyunda. Bizim Servet ise haftaya sahada.

Yani ligimizde pekala bir cok sakatlik oluyor ancak oyuncular mac basina para aldiklari ve oynamadiklari zaman para kazanamayacaklarini bildikleri icin sakat olmalarina ragmen oynuyorlar. En azindan benim izlenimim bu sekilde.

Nesil
    2006

yinede bence bu kadar fazla sakatlik olmasi normal degil sonucta gercekci bir oyun istiyorsak bununda duzelmesi gerekir.

her hafta yuzde 90 1-2 oyuncu sakatlaniyor maclarda.

hele ilk sezonumda holosko 3 er aydan 2 kere sakatlandi, bir kerede 2-3 hafta butun sezonda cok az yararlanabildim ki sakatligi tam gecmeden oynatmadim.

bu kisi delgado olsa tamam olabilir derdim ama holoskonun boyle olmasi gercekci durmuyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    yinede bence bu kadar fazla sakatlik olmasi normal degil sonucta gercekci bir oyun istiyorsak bununda duzelmesi gerekir.
    Gercekciligin ne oldugunu kabul ettiginize bagli.

her hafta yuzde 90 1-2 oyuncu sakatlaniyor maclarda.

hele ilk sezonumda holosko 3 er aydan 2 kere sakatlandi, bir kerede 2-3 hafta butun sezonda cok az yararlanabildim ki sakatligi tam gecmeden oynatmadim.
    Sanssizlik olmasin?

10 defa ilk sezonu oynasaniz, 8 defasinda bununla karsilassaniz evet bir sorun var diyebilirim. Ama 10 defa oynayip, 1 defa bunun basiniza gelmesi sanssizliktan baska bir sey degil.

bu kisi delgado olsa tamam olabilir derdim ama holoskonun boyle olmasi gercekci durmuyor.
    Esas gercekci olmayan, Holosko'nun sakatliklar yuzunden kotu bir sezon gecirmesinin ihtimalini sifirlamak olur (ki bunu yapmak da mumkun degil).

Nesil
    2006

holosko konusunda haklisiniz , 9.0.3 update ile daha 2. sezonunda oldugum icin ileriki sezonlari gormeden yorum yaptim ama bakicam tabiki 2. 3. kez olursa bu sansizlik olmaz bence.

fakat her hafta 1-2 oyuncunun sakatlanmasinin sansizlik olduguna katilamicam.bu kadar fazla sakat vermek normal degil kesinlikle.

son olarak gercekcilik bana gore her hafta 1-2 oyuncunun sakatlanmasi degildir. eski oyunlarda cok daha gercekciydi sakatlik problemi yoktu ve kimse sikayet etmiyordu.

eger o oyunlar ile bu oyun arasindaki farki inceleme firsati bulur iseniz eger zaten anlayabilirsiniz rahatca ki arastirmaci oldugunuza gore kapasiteniz buna cok rahat yeter.

Nesil
    2003

holosko konusunda haklisiniz , 9.0.3 update ile daha 2. sezonunda oldugum icin ileriki sezonlari gormeden yorum yaptim ama bakicam tabiki 2. 3. kez olursa bu sansizlik olmaz bence.

fakat her hafta 1-2 oyuncunun sakatlanmasinin sansizlik olduguna katilamicam.bu kadar fazla sakat vermek normal degil kesinlikle.

son olarak gercekcilik bana gore her hafta 1-2 oyuncunun sakatlanmasi degildir. eski oyunlarda cok daha gercekciydi sakatlik problemi yoktu ve kimse sikayet etmiyordu.

eger o oyunlar ile bu oyun arasindaki farki inceleme firsati bulur iseniz eger zaten anlayabilirsiniz rahatca ki arastirmaci oldugunuza gore kapasiteniz buna cok rahat yeter.
    Oyunda ortaya cikacaklar, biraz da sizin ne kadar gercekci oynadiginiza bagli.

90 dakika surekli pres yaparak, hizli tempoda dunyada hic bir takim oynamiyor. Oynayan bir kac takimin da bunu basarabilmesinin nedeni derin kadrolarinin tamamini sezon icinde kullanmalari.

Bu sekilde bir rotasyon yapmiyorsaniz/yapamiyorsaniz, oyuncularinizdan 90 dakika pres, hizli tempo beklememek lazim. Genelde takimlar 15 dakikalik surelerle tempo yukseltir ve dusurur. 15 dakika tempo yapar, 15 dakika aktif dinlenir sonra 15 dakika tekrar tempo yapar. Bunu, oyunu oynayan bir cok kisinin bu sekilde oynadigini hic sanmiyorum. Bu durumda gercek disi olan veritabani veya oyun mu? Yoksa kullanici mi?

Nesil
    2006

benim sorumla sizin cevabiniz pek alakali olmamis, pek anlayamadim.

zaten genis bir kadrom var, rotasyonuda iyi yaptigima inaniyorum.90 dakika pres veya tempo beklentim yok benim anlatmak istedigim ssakatliklar pek anlayamadiniz sanirim.

ben bir cok kisinin icinde degil diger azinligin icindeyim o zaman.gercek olan kullanici ben olduguma gore gercek disi veritabani oluyor

Nesil
    2003

benim sorumla sizin cevabiniz pek alakali olmamis, pek anlayamadim.

zaten genis bir kadrom var, rotasyonuda iyi yaptigima inaniyorum.90 dakika pres veya tempo beklentim yok benim anlatmak istedigim ssakatliklar pek anlayamadiniz sanirim.

ben bir cok kisinin icinde degil diger azinligin icindeyim o zaman.gercek olan kullanici ben olduguma gore gercek disi veritabani oluyor
    Maalesef kesinlikle ayni telden calamiyoruz.

Mac icinde sakatlik olur. Oyuncunuz cok cesursa sakatlik ihtimali daha yuksek olur, oyuncunuz dayanikli degilse yorulur sakatlanir, oyuncunuzun natural fitness ozelligi yuksek degilse mac icinde tempo degistirseniz bile zindelige ulasmasi uzun surer yorgun oldugu icin sakatlanir, rakip agresiftir oyuncuyu sakatlar, rakip durdurmak icin sert oynuyordur oyuncu sakatlanir.

Bunun onune nasil gecilir? Rakip ile olabildigince az ikili mucadeleye girerek. Rakip ile nasil az mucadeleye girilir? Az oynayarak veya rakibin sana faul yapabilecegi sekilde oynamayarak.

Valla oyun ne kadar da acimasiz...

10.11.2008
    Delgado, Cisse ve Sivok Trabzonspor karşısında forma giyemeyecek.

3.12.2008
    Beşiktaş'ta, sakatlığı yüzünden F.Bahçe derbisinde oynamayan Tello'dan iyi haber geldi. Şilili yıldız, Ankaraspor maçında forma giyecek..

13.12.2008
    Sakatlıkları süren Uğur İnceman, Serdar Kurtuluş, Aydın Karabulut ve Tello kadroda yer almıyor.

21.12.2008
    Beşiktaş’ta ise cezalı Sivok ve İbrahim Üzülmez ile sakatlıkları bulunan Serdar Kurtuluş ve Aydın, derbide oynayamayacak.

21.1.2009
    SAĞ dizinde ödem oluşan Nobre ile sağ dizinde ağrıları olan Yusuf, gribal enfeksiyona yakalanan Serdar Özkan ve İtalya'da tedavisini sürdüren Delgado, Beşiktaş'ın dünkü antrenmana katılmadı. Nobre ve Yusuf'un çekilecek MR sonucunda durumlarının belli olacağı açıklandı. Nobre'nin sakatlığı ile ilgili Mustafa Denizli, Nobre fedakar bir oyuncu. Zaman zaman buna benzer sıkıntıları oluyor. Güçlü bir oyuncu olduğu için kısa sürede aramıza döneceğini ve Denizlispor maçında oynayacağını düşünüyorum' şeklinde konuştu. Sakatlığı süren Bobo da takımdan ayrı koşu yaptı. Gribal enfeksiyona yakalanan Serdar için doktorların yoğun bir şekilde ilaç tedavisi uyguladıkları belirtildi.

29.1.2009
    Kartal'ın en formda ismi Ekrem Dağ'ın dünkü maçta omuzu çıktı Sürekli aynı sorunu yaşayan futbolcunun, bu sorundan kurtulabilmesi için ameliyat olması gerektiği açıklandı.

2.2.2009
    BEŞİKTAŞ dünkü maçta sahaya 18 kişilik takım çıkartamadı... Sakatlığı bulunan Delgado ile Zapotocny kadroya alınmadı... Yedek kulübesinde Hakan, Uğur, Erkan, Bobo, İbrahim Üzülmez ve Holosko yer aldı...

15.2.2009
    Siyah-Beyazlı takımda sakatlıkları bulunan Holosko ve Ekrem Dağ, maç kadrosunda yer alamazken, yaklaşık 2 aydır takımından uzak kalan Matias Delgado, 21 Aralık 2008′de oynanan Galatasaray derbisinden sonra ilk kez 18 kişililik kadroda yer aldı.

19.2.2009
    Öte yandan bir günlük iznin ardından yeniden çalışmalara başlayan siyah-beyazlı ekipte sakatlıkları bulunan Ekrem ve Holosko‘nun durumlarının iyiye gittiği bildirildi.

23.2.2009
    Beşiktaş`ta sakatlıkları nedeniyle Gaziantep deplasmanında forma giyemeyen Matias Delgado, Filip Holosko ve Ekrem Dağ, bugün takımla birlikte çalıştı.

Beşiktaş`a üç futbolcusundan sevindirici haber gelirken, İbrahim Toraman`ın sakatlığı ise üzüntü yarattı.

Sol ayak arka adalesinde çekme olan İbrahim Toraman bugünkü çalışmaya katılmazken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında forma giymesinin de zor olduğu bildirildi.

28.2.2009
    Sakatlıkları geçen Delgado 1, Ekrem ise 3 maç sonra ilk 11′de şans buldu.

5.3.2009
    Tecrübeli futbolcu, Beşiktaş‘ın Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında dün akşam oynanan Ankaraspor mücadelesinin son dakikalarında sakatlanmıştı. Nobre’nin bugün yapılan kontrolleri sonrası sol üst baldırına aldığı darbe sonucu kas içi kanama ve ödem tesbit edildi. Nobre’nin sakatlığının ciddi olduğu ve Süper Lig‘de 7 Mart günü oynanacak Hacattepe-Beşiktaş karşılaşmasında forma giyemeceği öğrenildi.

9.3.2009
    Savunmasının önemli isimlerinden Gökhan Zan‘ın, önümüzdeki hafta Gençlerbirliği maçında tekrar siyah-beyazlı forması giyecek olması teknik heyetin yüzünü güldürdü. Sakatlığı nedeniyle Hacettepe ile oynanan mücadelede görev yapamayan tecrübeli futbolcu, takımındaki yerini alacak.

Önceki hafta Belediye mücadelesinde takımına galibiyeti kazandıran golü atan Zan, Ankaraspor ile yapılan Türkiye Kupası‘nda da takımındaki yerini alamamıştı.

9.3.2009
    “Herkes bana ameliyat ol diyor” ifadesini kullanan yıldız oyuncu, “Camia bizden şampiyonluk bekliyor. Önce kupayı alalım, sonra bıçak altına yatarım” diye konuştu.

11.3.2009
    Gaziantepspor maçında hem sakatlanan hem de kart cezalısı durumuna düşen Rüştü Reçber, o günden sonra oynadığımız 3 maçta da yer alamadı.

14.3.2009
    Bu arada sakatlıkları bulunan İbrahim Toraman ve Nobre‘nin ise oynayabilecek duruma geldiği ve Gençlerbirliği karşısında forma giyebilecekleri ifade edildi. Beşiktaş’ın Gençlerbirliği karşısına şu muhtemel 11′le çıkması bekleniyor:

16.3.2009
    Siyah-beyazlı takımın bugünkü antrenmanında, Almanya’da tedavisi süren Gökhan Zan yer almazken, Yusuf‘a karşılık Bursaspor’a gönderilmek istenen, ancak gitmeyen ve sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı çalışan Aydın, takımla birlikte çalıştı. Ciddi sıkıntıları bulunmayan İbrahim Toraman ve Zapotocny ise çift kale maçta yer almayarak, takımdan ayrı koşu yaptı.

2.4.2009
    Tedavileri süren iki oyun kurucudan Delgado dün de sadece koşu yaptı. Yusuf ise ağrıları artınca idmanı bıraktı. Denizli çare arıyor.

10.4.2009
    Sahaya kart cezalısı İbrahim Toraman ve Serdar Özkan ile sakatlığı süren Gökhan’dan yoksun çıkacak Beşiktaş’ta belindeki spazm nedeniyle hafta başından beri antrenmanlara katılamayan Nobre de forma giyemeyecek.

15.4.2009
    Çift kalede sol ayak bileği burkulan kaptan çalışmayı yarıda bıraktı. Bursaspor maçında oynaması şüpheli!.

22.4.2009
    Antrenmana Rüştü, Nobre ve Sivok katılmadı. Kulüp doktoru Devrim Urgun, Rüştü ve Sivok’un hafif sakatlıkları bulunduğunu, Nobre’nin ise tedavisinin sürdüğünü söyledi.

22.4.2009
    Teknik patron Denizli’nin Alman yıldızla görüştüğü ve “Süper Lig‘deki son 6 maçta sana çok ihtiyacım olacak, bu nedenle kupada sana şans vermeyebilirim” dediği öğrenildi. Mustafa Denizli olası sakatlık durumu ve yorgunluğu göz önüne alarak Fabian Ernst’i kadroda düşünmüyor.

25.4.2009
    Ankaraspor maçında darbe aldığı için ayağında ödem oluşan ve dünkü idmana çıkmayan Brezilyalı yıldızın bu isteği teknik ekipte sevinçle karşılandı. Kulüp doktoru Devrim Uğur da Bobo’nun ayağında şişlik olduğunu belirterek, maça yetişmesi için tüm imkânları seferber ettiklerini açıkladı.

26.4.2009
    Hafif sakatlığı bulunan yıldız oyuncu, dünkü antrenmanın son bölümünde riske edilmedi. Tecrübeli oyuncu hakkındaki son karar maç saatinde verilecek.

Sağ arka adalesinde çekme olan Yusuf Şimşek’in durumu ciddiyetini koruyor… Dünkü antrenmana katılan, ancak çift kale maçta riske edilmeyen tecrübeli oyuncu yine de kadroya dahil edildi ve Eskişehir’e götürüldü.

30.4.2009
    Derbiye tam kadro çıkacağı düşünülen Beşiktaş´ta şok: Delgado, Yusuf, Tello ve Bobo idmanı yarım bıraktı, Nobre´nin durumu belirsiz. Üst üste gelen kötü haberler, Mustafa Denizli´yi de üzdü. Ancak tecrübeli hoca iddialı konuştu: Mazeret yok. Sahaya çıkıp, galip geleceğiz

3.5.2009
    Derbi öncesi yaşanan sakatlıklar nedeniyle kadro kurmakta oldukça sıkıntı yaşayan Teknik Direktör Mustafa Denizli‘nin maçta Bobo’yu sakat sakat oynatabileceği belirtildi. Doktorların yoğun çabalarına rağmen yeterli düzeyde iyileşmeyen Bobo’da sorun çıkması halinde ise Holosko‘nun forvette görevlendirilmesi bekleniyor.

6.5.2009
    Antrenmana, sakatlığı süren Nobre katılmazken, sağ dizinde ağrıları olan kaleci Rüştü ise idmanın başındaki koşunun ardından çalışmayı bıraktı. Dünkü idmana katılmayan Tello’yla yarıda bırakan Gökhan Zan ise takımla birlikte çalıştı.

9.5.2009
    Antrenmana tüm futbolcular katılırken, sakatlığı süren Nobre‘nin takımdan ayrı koşu yaptığı bildirildi.

17.5.2009
    Siyah-beyazlılarda, sakatlığı süren Arjantinli futbolcu Matias Emilio Delgado ile sarı kart cezalısı Tomas Sivok, Ankaragücü karşısında forma giyemeyecek.

21.5.2009
    Antrenmana, sakatlığı devam eden Delgado ve sağ dizinde ağrı olan Rüştü katılmadı.

28.7.2009
    Barış Kupası için İspanya’da bulunan ve yarın gece ikinci maçını Porto ile oynayacak olan Siyah-Beyazlı ekibin dün sabah gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren çalışmasına ayağında çekme olan Fabian Ernst katılmadı.
    İbrahim Toraman[/URL], Ekrem Dağ ve İbrahim Üzülmez düz koşuyla, Rodrigo ise yürüyüşle yetindi. Teknik ekibin Porto karşısında Ernst ile Tello’yu riske etmeyeceği belirtildi.

23.7.2009
    Beşiktaş‘ta Yusuf Şimşek’in sakatlığı, İspanya’da günün konusu oldu. Kondisyoner Marrone’nin, “Bugüne kadar beklentilerimin çok üzerinde bir performans sergiledi; doğrusu bu kadarını beklemiyordum” dediği Yusuf ilk idmanı tamamlayamadı.

15.7.2009
    Antrenmana sakatlığı süren Holosko, İbrahim Toraman ve Delgado ile 19 Yaş Altı Milli Takım kampında bulunan Rıdvan ve Necip katılmadı.
    Sakatlıkları devam eden Bobo ve Ekrem ise takımdan ayrı koşu yapmakla yetindi.

14.7.2009
    Sakatlıkları nedeniyle dünkü çalışmada yer almayan Ernst ve Zapotocny takımla birlikte çalışırken, Ekrem ise takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde özel bir çalışmaya tabi tutuldu.

Antrenmana tesislerde tedavileri süren Bobo, Holosko, sakatlıkları devam eden İbrahim Toraman ve Delgado‘nun yanı sıra milli takım kampında bulunan Rıdvan ile Necip katılmadı.

Sakatlik olmayan hafta var mi?

Nesil
    2006

benim anlatmak istedigim o degilki, sonucta her takimda her gun olur 1-2 gunluk sakatliklar. sizin koydugunuz haberlerin hepsi her takimda oluyor turkiyede.

mesela antremana su katilmadi bu katilmadi, bunlar 1-2 gunluk sakatliklar, kasik cekmeleri, yorgunluklar vs. bunlar hep olucak . ama oyundakiler boyle degil, cogu sakatlik hep 1-2 aylik,3-4 haftalik,7-8 gunluk vb. oluyor. sizin de anlattiginiz gibi 1-2 gunluk antremana katilamayacak duzeyde olabilecek sakatliklar cok az oluyor oyuncu ki en olmasi gereken bu.

ben besiktasi ornek aliyorum dogal olarak en cok takip ettigim icin, gecen sene 2. yari mesela, tabiki sakatliklar oldu. hafta icleri antreman gunlerinde genelde 1-2 oyuncu katilmadi. ama cogu macada (delgado haric) , tam kadro ciktik. yani mac kaciran cok oyuncumuz olmadi, sampiyonluktaki en buyuk neden de bu zaten.

sizin koydugunu gunluklerin cogu antreman gunlugu, 1-2 idmana katilmayip maca cikip oynayan cok kisi oldu.

Nesil
    2003

benim anlatmak istedigim o degilki, sonucta her takimda her gun olur 1-2 gunluk sakatliklar. sizin koydugunuz haberlerin hepsi her takimda oluyor turkiyede.

mesela antremana su katilmadi bu katilmadi, bunlar 1-2 gunluk sakatliklar, kasik cekmeleri, yorgunluklar vs. bunlar hep olucak . ama oyundakiler boyle degil, cogu sakatlik hep 1-2 aylik,3-4 haftalik,7-8 gunluk vb. oluyor. sizin de anlattiginiz gibi 1-2 gunluk antremana katilamayacak duzeyde olabilecek sakatliklar cok az oluyor oyuncu ki en olmasi gereken bu.

ben besiktasi ornek aliyorum dogal olarak en cok takip ettigim icin, gecen sene 2. yari mesela, tabiki sakatliklar oldu. hafta icleri antreman gunlerinde genelde 1-2 oyuncu katilmadi. ama cogu macada (delgado haric) , tam kadro ciktik. yani mac kaciran cok oyuncumuz olmadi, sampiyonluktaki en buyuk neden de bu zaten.

sizin koydugunu gunluklerin cogu antreman gunlugu, 1-2 idmana katilmayip maca cikip oynayan cok kisi oldu.
    Sadece 1-2 gunluk sakatlik mi?

Toraman butun sezon sakat sakat oynamadi mi?

Ekrem omuzundaki sakatligi gecistirdigi icin sonunda ameliyat olmak zorunda kalmadi mi?

Nobre ilk basta bel agrisindan sikayet ediyor diye baslayan haberler sonunda fitik ameliyati olmasi ile sonuclanmadi mi?

Oyunda her kulubun dunya capinda doktorlari var. Tehsisde hata yapmiyorlar, oyuncunun ameliyat olmasi gerekiyorsa oyuncuyu ameliyat ediyorlar. Gecistirmiyorlar. Oyuncu sagligi onde geliyor.

3 ay boyunca sakatlikla yarim yamalak oynayan oyuncu yerine, sakat olmadigi her macta tamamen saglikli oyuncu elinize geciyor.

Bu 1-2 gunluk sakatliklar hikayedir bence. Ya oyuncu sakat degildir ve antrenmandan kaytariyordur, ya da oyuncunun surekli devam eden sakatligi vardir ve igne ile veya kadro darligindan dolayi haftalarca %60-%70 kapasite ile oynuyordur. Sonra buna fedakarlik deniliyor.

Meraktan soruyorum. Siz %70 kapasitesinde olan, sakatligi turuncu renk olan oyuncuyu macta ilk 11 oynatiyormusunuz?

Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 513141516 SonSon

Mesaj Yetkileri