Sayfa 2 / 16 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 457 sonuç

Konu: FM 2009 - Türkiye ligleri ile ilgili genel eleştiriler

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Milli olmus oyuncular 10 yil

Milli olmamis oyuncular 3 yil

seklinde olacak.
    milli olmuş oyuncular için 5 yıl değilmiydi? 10 yılda karar kılmışlar anlaşılan. kısaca milli oyuncular hiç türk olamaz deseler daha iyi olurmuş

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    milli olmuş oyuncular için 5 yıl değilmiydi? 10 yılda karar kılmışlar anlaşılan. kısaca milli oyuncular hiç türk olamaz deseler daha iyi olurmuş
    Vatandasliga basvurduktan sonra, yabanci milli takimlarda oynamis oyuncularin 5 sene daha beklemeleri gerekyior, Turk statusunde oynayabilmemeleri icin.

En azindan su anda boyle, hatta uzun bir suredir, 1990'larin basindan beri boyle.

Ama oyunda hic dogru yansitilmadi, hep varsayim Turkiye'ye transfer olan oyuncunun transfer oldugu ilk gunde vatandaslik basvurusu yapmis olmasi idi.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

yattara türk statüsünde olacak galıba belgeler verıldı olursa oyuna yanısr umarım

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    yattara türk statüsünde olacak galıba belgeler verıldı olursa oyuna yanısr umarım
    Gine milli takiminda oynadigi icin, eger 5 yil once vatandaslik basvurusu yapmadiysa Turk statusune gecemez.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

bu araştırma ekibi 2 yıldır oyuncu özelliklerini verirken hep düşük tutmaya çalışıyor.Ne zaman biri dese ki şu özellik düşük olmuş hep diğerlerine bakın deniliyor.Ama unutmayın ki bu bir oyun ve insan oyuna girdiği zaman kendi takımlarında yıldızlar görmek istiyor onları oynatmak istiyor.Bizim ligimizde durum şöyle.Genç oyuncular teknik yönden dünyadaki yaşıtlarına göre iyiler fakat fizik ve mental yönden yetersizler.Orta yaşlı oyuncularımız mental yönden yetersizler.Yaşlı oyuncular da fizik yönünden yetersizBunların hepsini birden iyi geliştiren zaten Avrupa'da takır takır oynuyor.Siz de bizim ligimizi buna göre değerlendirin.Oyunculara özellikleri verirken hep düşük vermeye çalışmayın.Bizim ligimizde yıldız bir oyuncu en fazla 15 alır demeyin

Nesil
    2003

Yeni yama icin elestiri. Anadolu kuluplerinde yapilan teknik direktor degisiklikleri yama'ya yestistirilemedigi icin yansitilmamis. Editor'de duzeltmek isteyen olursa:

***Kaldir Hakan Kutlu (456968) gorevden al Ankaragücü
    ***Kaldir Fatih Uygun (70007127) gorevden al Ankaragücü
    ***Ünal Karaman (117119) Ankaragücü Manager
    ***Jozef Jarabinsky (5640816) gorevden al Antalyaspor
    ***Kaldir Jozef Prochotsky (142902) gorevden al Antalyaspor
    ***Mehmet Özdilek (2018784) Antalyaspor Manager
    ***Senol Fidan (452350) Antalyaspor Assistant Manager
    ***Erdinç Erol (456338) Antalyaspor Goalkeeping Coach
    ***Kaldir Mesut Bakkal (458414) gorevden al G. Birligi
    ***Kaldir Hayati Soydas (457546) gorevden al G. Birligi
    ***Kaldir Veyis Kanber (8480821) gorevden al G. Birligi
    ***Kaldir Ahmet Temur Atalay (70024119) gorevden al G. Birligi
    ***Samet Aybaba (450533) G. Birligi Manager
    ***Ulvi Güveneroglu (8476020) G. Birligi Assistant Manager
    ***Yasar Duran (8475970) G. Birligi Goalkeeping Coach
    ***Levent Sahin (465029) G. Birligi Assistant Manager
    ***Kaldir Adnan Örnek (464955) gorevden al Bursaspor
    ***Güvenç Kurtar (450504) Bursaspor Manager
    ***Erhan Altin (451902) Bursaspor First Team Coach
    ***Dursun Karabacak (70025737) Bursaspor First Team Coach
    ***Senol Odabas (465284) Bursaspor Goalkeeping Coach
    ***Kaldir Hakan Akçayli (455582) gorevden al Denizlispor
    ***Kaldir Ali Yalçin (70005947) gorevden al Denizlispor
    ***Kaldir Osman Özdemir (458437) gorevden al Hacettepe
    ***Kaldir Ali Seçkin Topçu (8485633) gorevden al Hacettepe
    ***Kaldir Eyüp Tas (456359) gorevden al Hacettepe
    ***Erdogan Arica (450348) Hacettepe Manager
    ***Cengiz Demirel (70025420) Hacettepe Assistant Manager
    ***Ergün Penbe (2018773) Hacettepe First Team Coach
    ***Kemalettin Sentürk (2018783) Hacettepe First Team Coach – ayrica lutfen isim duzelt First Name: Kemalettin Second Name: Sentürk
    ***Kaldir Engin Ipekoglu (70002629) gorevden al Kocaelispor
    ***Kaldir Erol Kolcu (455754) gorevden al Kocaelispor
    ***Kaldir Neshet Muharrem (456508) gorevden al Kocaelispor
    ***Kaldir Bülent Gürbey (458435) gorevden al Kocaelispor
    ***Yilmaz Vural (450511) Kocaelispor Manager
    ***Mehmet Demirtas (457404) Kocaelispor Assistant Manager
    ***Cemal Tosun (457402) Kocaelispor Goalkeeping Coach
    ***Izzet Karakulak (70025790) Kocaelispor Fitness Coach
    ***Kaan Dobra (710384) yukselt First Team Coach – ayrica lutfen isim degistir First Name: Roman Second Name: Dabrowski Full Name: Kaan Dobra, Ikinci vatandaslik ekle Turkey
    ***Sakir Özkayimoglu (457549) Kocaelispor First Team Coach
    ***Ümit Kayihan (450538) Denizlispor Manager
    Last edited by perpetua : 14.Kasım.2008 at 13:10

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Türk takımLarında geneL bir ezikLik söz konusu.Demo oynuyorum şuan.Gs ve Fb şamp Liginde grupLarda.MaçLar tamamLandı.Ancak iki takımda 0 çekti.Zenit biLe reaLde evinde İnteri CheLseayı yenen Feneri Kadıköyde yenebiLiyor...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Türk takımLarında geneL bir ezikLik söz konusu.Demo oynuyorum şuan.Gs ve Fb şamp Liginde grupLarda.MaçLar tamamLandı.Ancak iki takımda 0 çekti.Zenit biLe reaLde evinde İnteri CheLseayı yenen Feneri Kadıköyde yenebiLiyor...
    Turkiye ligini her oynattigimda Fenerbahce ya 3. oldu, ya da ilk eleme turuna cikti.

Galatasaray sakatliklara gore grup'dan da cikti, on elemede elenip UEFA kupasinda da oynadi. Genelde gruplardan cikip ya ceyrek final oynadi da da ilk eleme turunda elendi.

Oynatirken kullandiginiz mac motorunun detayi sonuclari cok etkiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

niyeki zenit mahalle takımı falan mı feneri yenmesi günah mı eziklik neresinde varmış biraz daha aç bence takım oyunculardan oluşur yani oyunculara ezik diyorsun peki hangi oyuncular kötü yapılmış.

ilacın fb araştırması bölümünde.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Diyorimki bu takım realde kadıköyde kimLeri yenmiş,oyunda zenite kadıköyde yeniLiyor.Bu öyLe çokta doğaL bir oLay değiL dostum.
    Ayrıca baktım Gs ArsenaLden 5 yemiş.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

yani bu performansla alakalı bir şey üstelik öyle çok da şaşırtıcı bir şey değil,bana kalırsa.

fenerbahe zenithle maç yapsa zenithe yenilebilir galatsarayda arsenal den pekala 5 gol yiyeyiblir.en yakın zamanda arsenal fenerbahçeyi 5 gol atarak yendi zaten kadıköyde.

fenerbahçeninde galatasaryında oyunda belli bir kalitesi vardır ki çok iyi sonuçlar elde edielbilmektedir şahsen denedim ve gördüm.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Tabiki performansa bakar ama bahsettiğim şey takımLarımızın rating puanLarını avrupalı rakipLerimize göre düşük veriLmesi.Yani Gs gidip depLasmanda Benficayı yenebiLiyorsa Gsnin ratingi Bfcden düşük oLmamaLıdır...

Nesil
    2003

Tabiki performansa bakar ama bahsettiğim şey takımLarımızın rating puanLarını avrupalı rakipLerimize göre düşük veriLmesi.Yani Gs gidip depLasmanda Benficayı yenebiLiyorsa Gsnin ratingi Bfcden düşük oLmamaLıdır...
    SI forumlarinda bir hata belirtilmis. Turk ligleri acik degilse, Turk takimlari Avrupa maclarinda "gri" oyuncularla oynuyormus ve surekli fark yiyormus.

Herhalde SI birseyleri duzeltirken baska bir seyleri bozdu. Daha once gozumuze carpamisti ama durumu kontrol ediyorum.

Turkiye ligi acik oldugu zaman kuluplerin cok zayif olmasi gibi bir sorun yok..

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Umarım düzeLtiLir hocam,böyLe görünmek çok rahatsız ediyordu beni.
    En yükse PAlı TÜRK oyuncu kim acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

bunu böyle söyleseydin bende farklı yaklaşırdım.

biraz araştırsaydın keşke

nihat sanırım ama tr liginde 172 ile arda turan carlosu vs bunları saymıyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post

biraz araştırsaydın keşke
    Neyi araştırayım?

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Neyi araştırayım?
    yukarda belirtilen hatayı yani,direkt takımlar ezikçe yapılmış falan dedin ya ondan diyorum:=sadece bir hatadan ibaretmi oysa.

''SI forumlarinda bir hata belirtilmis. Turk ligleri acik degilse, Turk takimlari Avrupa maclarinda "gri" oyuncularla oynuyormus ve surekli fark yiyormus.

Herhalde SI birseyleri duzeltirken baska bir seyleri bozdu. Daha once gozumuze carpamisti ama durumu kontrol ediyorum.

Turkiye ligi acik oldugu zaman kuluplerin cok zayif olmasi gibi bir sorun yok.. ''

az önce bişeyi farkettim. taktik ekranındayken bazen 13 oyuncumuz varmış gibi gösteriyo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O sadece ekran kasyması
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    O sadece ekran kasyması
    demekki yeni bir ekran kartı almanın zamanı gelmiş.fm yi bile kasıyosa

Quote Originally Posted by rapsar View Post
    demekki yeni bir ekran kartı almanın zamanı gelmiş.fm yi bile kasıyosa
    Gerek yok,senin ekran kartindan degil,oyunun hatalarindan birisi bu.Yama da düzeltilecekmis.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Vatandasliga basvurduktan sonra, yabanci milli takimlarda oynamis oyuncularin 5 sene daha beklemeleri gerekyior, Turk statusunde oynayabilmemeleri icin.

En azindan su anda boyle, hatta uzun bir suredir, 1990'larin basindan beri boyle.

Ama oyunda hic dogru yansitilmadi, hep varsayim Turkiye'ye transfer olan oyuncunun transfer oldugu ilk gunde vatandaslik basvurusu yapmis olmasi idi.
    önceden doğru yansıtılamadı belki ama bu yanlış ise, şuanki 10 yıl ibaresi daha da yanlış olmuş.Futbol adına hiç bir anlamı kalmamış bu konunun.Yani 10 yıl olmuş ya da 100 yıl bir farkı yok.Sonuçta başvurduktan sonra 5 yıl sonunda hakedildiğine göre başvuru tarihi olarak oyuncunun ülkeye giriş tarihini kabul etmekten başka yapabilecek birşey yok oyun adına.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    önceden doğru yansıtılamadı belki ama bu yanlış ise, şuanki 10 yıl ibaresi daha da yanlış olmuş.Futbol adına hiç bir anlamı kalmamış bu konunun.Yani 10 yıl olmuş ya da 100 yıl bir farkı yok.Sonuçta başvurduktan sonra 5 yıl sonunda hakedildiğine göre başvuru tarihi olarak oyuncunun ülkeye giriş tarihini kabul etmekten başka yapabilecek birşey yok oyun adına.
    Mondragon, Balili, Samuel Johnson, Saidou

Turkiye'de 5 yil oynaip, vatandas olmamis kisiler ornegi. Hepsi kendi ulkelerinde milli olmus ve vatandasliga basvurduktan sonra 5 yil beklemek zorunda olan oyuncular. Eger 5 yil oturmak yeterli olsaydi, Yattara bu yaz vatandas olmustu ve Turk statusunde oynuyordu.. Ayni sey Saidou ve Balili icin de gecerliydi.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Dikkat ettimde Türkiye'de oyuncularin potansiyelleri genelde düsük tutulmaya calisilmis, ikinci dikkat ettigim bir nokta ise , hicbir Türk takimi avrupada basari saglayamiyor UEFA olsun Sampiyonlar Ligi olsun grup sonuncusu oluyorlar.. Ayni zamanda oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor mesela bir oyuncu hizlanma icin 19 hakediyorsa 15-16 veriliyor bunu anlamis degilim Türkiye Süper Liginde anadolu takiminda oynayan bir oyuncuya en fazla 16 veriliyor.Kötü oldugu özellikleri ise yüksek duruyor mesela markaji kötü olan bir oyuncuya markaj 10 veriliyor. Birde anlamadigim bir nokta daha var , avrupada oynayan türk oyuncularin potansiyellerine baktim gayet iyi , örnegin milli takim ile avrupa sampiyonasina giden mevlüte 160 pa verilmis ki bence gayet uygun bir deger fakat oyuncu türkiyede kimse tarafindan begenilmiyor, Nuri Sahin'e bakiyorum 165 verilmis Nihat'a bakiyorum gecen sene 175 di 179 olmus ca si düsürülmüs. Türkiye'de ki oyunculara bakiyorum Kazim'a 149 pa verilmis , Semih Sentürk 147 pa almis halbu ki bu oyuncular avrupa sampiyonasinda milli takimin yari finale cikmasinda en cok pay sahibi olan oyuncular.. bence arastirma ekibi Türkiye Lig'ini fazla derecede kötü yapiyor, ligi abartmak istemiyorlar gayet iyi anliyorum fakat bunun yaninda oyunculara hakettikleri degerleride vermiyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Jay CutLer View Post
    Dikkat ettimde Türkiye'de oyuncularin potansiyelleri genelde düsük tutulmaya calisilmis, ikinci dikkat ettigim bir nokta ise , hicbir Türk takimi avrupada basari saglayamiyor UEFA olsun Sampiyonlar Ligi olsun grup sonuncusu oluyorlar.. Ayni zamanda oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor mesela bir oyuncu hizlanma icin 19 hakediyorsa 15-16 veriliyor bunu anlamis degilim Türkiye Süper Liginde anadolu takiminda oynayan bir oyuncuya en fazla 16 veriliyor.Kötü oldugu özellikleri ise yüksek duruyor mesela markaji kötü olan bir oyuncuya markaj 10 veriliyor. Birde anlamadigim bir nokta daha var , avrupada oynayan türk oyuncularin potansiyellerine baktim gayet iyi , örnegin milli takim ile avrupa sampiyonasina giden mevlüte 160 pa verilmis ki bence gayet uygun bir deger fakat oyuncu türkiyede kimse tarafindan begenilmiyor, Nuri Sahin'e bakiyorum 165 verilmis Nihat'a bakiyorum gecen sene 175 di 179 olmus ca si düsürülmüs. Türkiye'de ki oyunculara bakiyorum Kazim'a 149 pa verilmis , Semih Sentürk 147 pa almis halbu ki bu oyuncular avrupa sampiyonasinda milli takimin yari finale cikmasinda en cok pay sahibi olan oyuncular.. bence arastirma ekibi Türkiye Lig'ini fazla derecede kötü yapiyor, ligi abartmak istemiyorlar gayet iyi anliyorum fakat bunun yaninda oyunculara hakettikleri degerleride vermiyorlar.
    Bence Avrupa'da başarı sağlayamamamız gayet doğal gerçektede öyle değil mi. Ne başarıları var takımlarımızın son yıllarda. Daha Büyük dediğimiz takımlar UEFA Kupası gruplarından çıkamıyorlar. 5 tane 8 tane yeyip dönüyorlar. Bence gayet doğal. Ayrıca her oyunda performanslar farklı oluyor. Bende Bursa UEFA'yı aldı. Süper kupayı aldı kendi başlarına. Gs her yıl yarı final oynuyor. vs vs

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jay CutLer View Post
    Dikkat ettimde Türkiye'de oyuncularin potansiyelleri genelde düsük tutulmaya calisilmis, ikinci dikkat ettigim bir nokta ise , hicbir Türk takimi avrupada basari saglayamiyor UEFA olsun Sampiyonlar Ligi olsun grup sonuncusu oluyorlar.
    Benim gozlemledigim bir durum degil acikcasi. Fenerbahce'yi 3. olup UEFA'ya giderken de gordum, 2. veya 1. olup tur atladigini da gordum.

Galatasaray'in SL gruplarinda 3. olup UEFA'ya gittigini, yari final oynadigini gordum.

Siz denemelerinizde belki de sasnssizdiniz.

Ayni zamanda oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor mesela bir oyuncu hizlanma icin 19 hakediyorsa 15-16 veriliyor bunu anlamis degilim Türkiye Süper Liginde anadolu takiminda oynayan bir oyuncuya en fazla 16 veriliyor.Kötü oldugu özellikleri ise yüksek duruyor mesela markaji kötü olan bir oyuncuya markaj 10 veriliyor.
    Katilliyorum - onemle gelismesi gereken bir nokta bu.

Birde anlamadigim bir nokta daha var , avrupada oynayan türk oyuncularin potansiyellerine baktim gayet iyi , örnegin milli takim ile avrupa sampiyonasina giden mevlüte 160 pa verilmis ki bence gayet uygun bir deger fakat oyuncu türkiyede kimse tarafindan begenilmiyor, Nuri Sahin'e bakiyorum 165 verilmis Nihat'a bakiyorum gecen sene 175 di 179 olmus ca si düsürülmüs. Türkiye'de ki oyunculara bakiyorum Kazim'a 149 pa verilmis , Semih Sentürk 147 pa almis halbu ki bu oyuncular avrupa sampiyonasinda milli takimin yari finale cikmasinda en cok pay sahibi olan oyuncular.. bence arastirma ekibi Türkiye Lig'ini fazla derecede kötü yapiyor, ligi abartmak istemiyorlar gayet iyi anliyorum fakat bunun yaninda oyunculara hakettikleri degerleride vermiyorlar.
    Oyuncularin potansiyellerine gelince.

Belki de Galatasaray konusunda yazdigim yaziyi sabitlemem dogru olur ama kisaca ozetlemek gerekirse:

Oyuncular genelde 15 yasina kadar teknik ozelliklerini gelistiriyorlar.
    15-20 yaslari arasinda teknik egitim devam ediyor ancak genelde fiziksel ve zihinsel gelisime daha cok zaman ayiriliyor.
    20 yasin ustundeki oyuncular genelde futbol'da bir yer edinmis oluyor ve gelisim biraz fiziksel, biraz da zihinsel olarak gelisiyor.

Yani kisacasi.. 15-16 yaslarinda teknik olmayan bir oyuncu, 25-26 yaslarinda birdenbire teknik olmaya baslamiyor.

18-19 yaslarinda yavas olan bir oyuncu, 26-27 yaslarinda birdenbire hizlanmiyor.

Her ne kadar gectigimiz yillarda oyun boyle islese de, bu oyunun ciddi bir hatasidir ve oyunculara potansiyel degeri verirken arastirmacilarin dikkatsizligidir.

Bu acidan da oyuncunun ozellikle zihinsel olarak ne kadar gelismeye acik oldugununa, ve de fiziksel olarak ne kadar gelisebilecegine bakmak gerekli potansiyel belirlerken.

Bir Semih'in ozelliklerine bakinca, zihinsel olarak ust seviyede ancak fiziksel ve teknik olarak cok ust seviyede olmadigini goruyoruz. Yani gelisecek pek yonu kalmamis bir oyuncu Semih.

Ote yandan kazim teknik olarak iyi, fizik olarak iyi ancak acilen gelisim gostermesi gereken bir oyuncu. Bu gelisimin ne kadar olacagini da biraz da oyuncunun ogrenmeye acligi gosteriyor. Simdiye kadar her teknik direktorunun kendisi ile calismanin ne kadar zor oldugunu anlattigi bir oyuncu icin (mesela Ibrahim Akin'da benzer bir yoldan gecmis bir oyuncu). Bu acidan bakilinca Kazim'in potansiyelinin hem biraz gelisim olabilecegini gosteriyor, ancak buyuk bir gelisim beklenmedigini gosteriyor.

Nuri Sahin cok yetenekli bir oyuncu olmakla beraber (teknik acidan), fiziksel olarak gelisime hala acik ve zihinsel olarak da gelisebilecek bir oyuncu. Simdiye kadar yaptiklari da bence bunu gosteriyor.

Nihat'in bu saatten sonra PA degerinde oynama yapmak gayet gereksiz.. Her surumde bir indirme, bir cikartma ile lacka ettiler adami.. Ayrica bu yastan sonra o potansiyelin pek bir degeri yok zora Nihat yas itibariyle bundan sonra artik CA olarak gerileyecek bir oyuncu.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Acikladiginiz icin tesekkürler.. sahsen bu sene Türkiye arastirmasini begendim fakat dedigim gibi anadolu takimlarindaki yildiz oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor..

fm 2009 da transfer sisteminin değişmesi ile transferler daha kolay yapılır hale geldi.özellikle bir çok oyuncuyu bonservis civarı bir fiyata alabiliyorsunuz.fakat emre güngör,tuncay gibi bazı oyuncuların bonservisleri gerçekten çok az isteniyor.

oyuna fenerbahçe ile başladım tuncay ı scoutlara arattım.bonservisi 5.5 m euro scout bana 4.3 ün yeterli olacağını söyledi.birkaç pazarlıkla 3.1 i peşin olmak üzere 4.7 m euro ya kaubl ettiler.aynı şekilde emre güngör ün bonservisi 650 k olarak gözüküyordu ve scout a sorunca aynı fiyatı istedi.teklifi yaptım ve burada muhtemelen ezeli rakibi olmamdan dolayı 850 yükselttiler ve sonra kabul ettiler.aynı şekilde kaleci aykut için 450 k istediler.

tuncay geçen sene transfer oldu ve takımın en iyi oyuncusu olmasa bile en iyi oyuncularından biri şu anda.ve bonservisi 5.5 gözüküyor.ama oyunda bonservisinin bilr altında istiyorlar.emre güngör de geçen sene devre arasında transfer edildi ve az sayıdaki iyi türk stoperlerden birisi.bence bu genç,yeni transfer olmuş ve özellikleri vasatın üstünde olan bu oyuncuların bu kadar ucuza gitmemesi gerekir.benim bildiğim galatasaray zaten bonservisini 1 m euro ya aldı niye daha ucuza satsın ki.ben hiçbir zaman tuncay ın veya emre güngör ün gerçekte nromal şartlarda bu fiyatlara trnasfer olacağını sanmıyorum.

bunun dışında 1.2 milyon euroya hugo viana ve 5.5 milyon euro ya marcelo yu aldım ama onlar transfer listed durumdaydılar.

Nesil
    2006

Ote yandan kazim teknik olarak iyi, fizik olarak iyi ancak acilen gelisim gostermesi gereken bir oyuncu. Bu gelisimin ne kadar olacagini da biraz da oyuncunun ogrenmeye acligi gosteriyor. Simdiye kadar her teknik direktorunun kendisi ile calismanin ne kadar zor oldugunu anlattigi bir oyuncu icin (mesela Ibrahim Akin'da benzer bir yoldan gecmis bir oyuncu). Bu acidan bakilinca Kazim'in potansiyelinin hem biraz gelisim olabilecegini gosteriyor, ancak buyuk bir gelisim beklenmedigini gosteriyor.

Nihat'in bu saatten sonra PA degerinde oynama yapmak gayet gereksiz.. Her surumde bir indirme, bir cikartma ile lacka ettiler adami.. Ayrica bu yastan sonra o potansiyelin pek bir degeri yok zora Nihat yas itibariyle bundan sonra artik CA olarak gerileyecek bir oyuncu.
    bana gore kazim teknik olarak iyi ama bunu kullanamayan bir oyuncu yani zihinsel ozellikleri cok dusuk. fizik olarak dusuk oldugu seklindeki tespitinize katilmiyorum. tam tersine kazim cabuk kuvvetli ve dengeli bir oyuncu bana gore ikili mucadelelere girdigi zaman ayakta kalmayi basariyor. fizigide gayet buna uygun kazimin fizignin dusuk degilde zihinsel olarak mesela ozellikle kararlar yaraticilik konsantrasyon saldirganliik cesaret ozellikleri cok dusuk tutulmali

ayrica nihatinda bu saatten sonra duseceginin aksine 1-2 sezon icinde kariyerinin zirvesini yapmasini bekliyorum belkide liverpool bayern munich ayarindaki takimlara gider gibime geliyor.

Sayfa 2 / 16 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri