Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 457 sonuç

Konu: FM 2009 - Türkiye ligleri ile ilgili genel eleştiriler

Nesil
    2003

Default FM 2009 - Türkiye ligleri ile ilgili genel eleştiriler

Lütfen araştırmanın genelinde bulunan hataları ve genel eleştirilerinizi bu konu altında yapınız.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Kulüp başkanlarının sabır özelligi Türkiye için belli bir düşük standarda oturtuldu mu? Görüldüğü üzere yine aynı tas aynı hamam ligimizde daha ligin 9 haftası geride kalırken sanırım 9-10 takım hocasıyla yollar ayrıldı.
    Bazi istisnalar olabilir ama genel anlamda "patience" değeri düşük tutulmalı lig genelinde.Kimi takıma "5",kimine "7" kimine "10" kimine "6" gibi değerler girilmeli.Fm09'da bunu az çok göreceğimizi düşünsemde ne derece bir düzenleme yapıldı bilgim olmadığı için değinmek istedim bu konuya.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Evet başkanların teknik direktörlere olan sabrı ve müdehalesi ayarlandı. Oyun motoru elverdiği sürece verdiğimiz değerler Türkiye standartlarına uyumlu hale getirildi.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003

Benim en buyuk elestirim kimsenin oyuncu isimlerinin bastan asagiya degistigini fark etmemis olmasi. (Isimlerin ters yazilmamasi yani)

Boyle olacaksa bari hic isimlere Turkce karakterleri eklemek icin de ugrasmayalim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Peki Ümit Davala ve Boekamp
    biz Galatasaray'ı seçmediğimiz zamanlarda kovulabilecek mi?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    O kadar da degil

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

yok canım o kadrda degil ya

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

nerden aklına geldi hem niye kovulsunlar ki oyunun bizim yönetimden daha akıllıca davranacagı kesin

Isimlerin düzeltilmesini farkettim ben kendi adıma ama değinmeye pek fırsat olmadı.Çabalar için teşekkürler büyük ölçüde düzeltilmiş sanırım söylendiği gibi.
    Ayrıca türkçe karakterler olmasa da çok büyük kayıp değil ama doğru olması güzel birşey olur tabi.Nasıl bir ispanyolun,güney amerikalının ismi orjinal haliyle yazılıyorsa Türkün de yazılabilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ömer abi haklısın kimse TFF Lisans NO'yu da farketmedi galiba

Biz bunlar için haftalarca uğraşmıştık

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    nerden aklına geldi hem niye kovulsunlar ki oyunun bizim yönetimden daha akıllıca davranacagı kesin

Isimlerin düzeltilmesini farkettim ben kendi adıma ama değinmeye pek fırsat olmadı.Çabalar için teşekkürler büyük ölçüde düzeltilmiş sanırım söylendiği gibi.
    Ayrıca türkçe karakterler olmasa da çok büyük kayıp değil ama doğru olması güzel birşey olur tabi.Nasıl bir ispanyolun,güney amerikalının ismi orjinal haliyle yazılıyorsa Türkün de yazılabilmeli.
    bence de bazi türk oyuncuları ş ile yazınca çıkmıyor gerçek adında ş olmasına rağmen ancak s ile yazınca çıkıyor.

bir de mesela oyuncunu adı "alican hakan" olsun.böyle çok bilinen ve oyunda sık çıkan oyuncular için "ali hak" diye kesik bir şekilde arıyorum.bunun tam tersini denediğimde "hak al" diye yazınca çıkmıyor.illa ilk ismi yani "alican" yi tam yazmak durumunda kalıyorum eğer aramaya ilk soyadı yazarsam.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

ömer abi yeri değil ama fransız araştırma şefine ben arfa yı sorabilirmisin 188 set pa vermişler bu oyuncuya ben arfa bu kadar süper biriydi neden peki lyon 10 miilyon euro gibi komik bir rakama ezeli rakibi marsilyaya satmış.benim bildiğim lyonun başkanı böyle inanılmaz bir yeteneği bu paraya vermezdi.messi,ronaldo gibi isimler arasında sadece 3-5 puanlık bir fark kalmış.

isimler dikkatimi çekti görsel açıdan da güzel duruyor.uğraştığınız için teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

FM 08 göre daha iyi bir TSL olmuş ve gerçekten güzel bir çalışma. İnanıyorumki FM 2010 hem Türkçe hem de daha iyi bi TSL ile oynarız.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bu isim olayi cok guzel olmus tabi ki fark ettim Zaten gecen sene konusmalarinizda bunun sinyalini vermistiniz. Benim asil merak ettigim yeni alt yapi formati oyuna yansitildi mi? 1. ve 2. lig deki degisiklikler yabanci oyuncu kontenjanu gibi seyler umarim oyun cikinca sorun yasamayiz. SI oyunculari kayit etme bocegini duzeltebildi mi 2. Lig de bu buyuk bi sorun di?

En onemlu sorulardan biri acaba hala yurt disinda top kosturan U-18 Turk oyuncularini EU ulkelerinde transfer edebilirken (kendileri EU vatandasi olunca mesela Alman) Turkiye'ye 18 yasina girene kadar gelemicekler mi? Bu sorunu sanirim ilk FM 2007'da SI forumlarinda onlara dile getirmistim ama bana sacma sapan yok efendim 18 yasinin altinda olan oyuncular ulke degistiremiyor FIFA kanunu bu gubu gecistirme cevaplar vermisti SI da calisanlar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    ömer abi yeri değil ama fransız araştırma şefine ben arfa yı sorabilirmisin 188 set pa vermişler bu oyuncuya ben arfa bu kadar süper biriydi neden peki lyon 10 miilyon euro gibi komik bir rakama ezeli rakibi marsilyaya satmış.benim bildiğim lyonun başkanı böyle inanılmaz bir yeteneği bu paraya vermezdi.messi,ronaldo gibi isimler arasında sadece 3-5 puanlık bir fark kalmış. isimler dikkatimi çekti görsel açıdan da güzel duruyor.uğraştığınız için teşekkürler.
    10 Milyon Euro'yu nereden duydun bilmiyorum ama odenen 40 milyon Euro'ya daha yakin bir rakam.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ABi datayla ilgili değil anack ben taktik adı girerken olsun antrenmana ad verirken olsun oyuncu ararken olsun klavyeden bir tuşa ve ya bir sayıya bastığım zaman 2-3 defa çıkıyo ekranda. Sadece 1 kere basmama rağmen neden böyle oluyordur
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bende de var bu sorun hasta ediyo beni Oyun icersinde bir bocek dir.

ABi datayla ilgili değil anack ben taktik adı girerken olsun antrenmana ad verirken olsun oyuncu ararken olsun klavyeden bir tuşa ve ya bir sayıya bastığım zaman 2-3 defa çıkıyo ekranda. Sadece 1 kere basmama rağmen neden böyle oluyordur
    Quote Originally Posted by licentia View Post
    Bende de var bu sorun hasta ediyo beni Oyun icersinde bir bocek dir.
    Mustafa abi burada konu ile ilgili aciklama yapmis.(=

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=68759

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    10 Milyon Euro'yu nereden duydun bilmiyorum ama odenen 40 milyon Euro'ya daha yakin bir rakam.
    sade bonservis bedeli 12 milyon euro.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Ben Arfa kendisi Lyon'da kalmak istemedigini acikladi satmak zorunda kaldilar isin icinde o da var. Bu Ben Arfa'nin hala Fransa'nin en cok gelecek vaad eden isimlerinden birisi oldugu gercegini degistirmez. Ayrica Fransa'da kulup Turkiye'kinden cok daha profesyonel yonetiliyor mesela ayni durum Turkiye'de olsa karsi kulup bu oyuncunun gidisini onlemek icin ne naneler cevrir savas cikar ama orada adam gitmek mi istiyorum diyosun karsi kulubun su kadar parasi var mi tamam o zaman versinler alsinlar git ne halin varsa gor derler ki Lyon da onu yapmis zaten. Hani cok zorlamadan bu adam bizi kafasindan silmis bare biraz para kazanalim deyip cok buyuk para istemeden satmislar olayin ozeti bu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    sade bonservis bedeli 12 milyon euro.
    Nakit odenen kismi. Gelecekte odenecek kisimlar da var. Toplam 40 milyon'a yakin Fifa.com haberine gore.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar bilmiyorum ama dün uyku sersemi baktım Galatasaray'ın bütçesi Fenerbahçe'ninkinden daha fazla. Ayrıca İskoç Celtic'in bütçeside biraz fazla değilmi??

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum Türkiye'de yine 3 lig mi oynanabilir olacak?
    Süper Lig, Bank Asya ve 2.Lig

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bu isim olayi cok guzel olmus tabi ki fark ettim Zaten gecen sene konusmalarinizda bunun sinyalini vermistiniz. Benim asil merak ettigim yeni alt yapi formati oyuna yansitildi mi? 1. ve 2. lig deki degisiklikler yabanci oyuncu kontenjanu gibi seyler umarim oyun cikinca sorun yasamayiz. SI oyunculari kayit etme bocegini duzeltebildi mi 2. Lig de bu buyuk bi sorun di?

En onemlu sorulardan biri acaba hala yurt disinda top kosturan U-18 Turk oyuncularini EU ulkelerinde transfer edebilirken (kendileri EU vatandasi olunca mesela Alman) Turkiye'ye 18 yasina girene kadar gelemicekler mi? Bu sorunu sanirim ilk FM 2007'da SI forumlarinda onlara dile getirmistim ama bana sacma sapan yok efendim 18 yasinin altinda olan oyuncular ulke degistiremiyor FIFA kanunu bu gubu gecistirme cevaplar vermisti SI da calisanlar.
    Her ne kadar "elestiri" topikinde yazmis olsam da bu yorumu sakin ha yanlis anlamayin bu size karsi yapilmis bi elestiri degildir sonucta bu sorunun duzeltilmesinin sizlerin elinde olmadigini tamamen SI'a bagli oldugunu belirtmek istiyorum yalniz bu konuda sizlerden cevap alamadima gore bu sorunun duzeltilmedigi kanisina variyorum. Eminim sizlerde bunun farkinda olup SI'a gereken bilgileri ulastirmisinizdir. Umarim ileride cikan bi yamada duzeltilir cunku anlastigim Turk bi oyncuyu 18 yasina gelene kadar takimimda gorememek oldukca can sikici. Tahmin edebiliceginiz gibi genc oyuncu yetistirmeye oldukca meraki olan birisi olarak ilerisi icin dusundugum genc ve anlastigim bi oyuncuyu 18 yasina kadar kendi PAF takimimda oynatamamak ve kendi istedigim sekilde kendi yaptigim antreman sistemi ile yetistirememek oldukca can sikici bi durum. Ozellikle bu sorumu yaklasik 1 sene once SI forumlarinda onlara dile getirmis olmama ragmen duzeltememeleri hic te mutlu etmiyor beni bi musterileri olarak.

Nesil
    2003

Her ne kadar "elestiri" topikinde yazmis olsam da bu yorumu sakin ha yanlis anlamayin bu size karsi yapilmis bi elestiri degildir sonucta bu sorunun duzeltilmesinin sizlerin elinde olmadigini tamamen SI'a bagli oldugunu belirtmek istiyorum yalniz bu konuda sizlerden cevap alamadima gore bu sorunun duzeltilmedigi kanisina variyorum. Eminim sizlerde bunun farkinda olup SI'a gereken bilgileri ulastirmisinizdir. Umarim ileride cikan bi yamada duzeltilir cunku anlastigim Turk bi oyncuyu 18 yasina gelene kadar takimimda gorememek oldukca can sikici. Tahmin edebiliceginiz gibi genc oyuncu yetistirmeye oldukca meraki olan birisi olarak ilerisi icin dusundugum genc ve anlastigim bi oyuncuyu 18 yasina kadar kendi PAF takimimda oynatamamak ve kendi istedigim sekilde kendi yaptigim antreman sistemi ile yetistirememek oldukca can sikici bi durum. Ozellikle bu sorumu yaklasik 1 sene once SI forumlarinda onlara dile getirmis olmama ragmen duzeltememeleri hic te mutlu etmiyor beni bi musterileri olarak.
    SI'a degil bana iletseydin duzelme ihtimali daha yuksek olurdu..

Neyse simdi hatayi bildirdim.. Ne zaman duzeltirler bilemem.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

yeri burası olmayabilir ama oyunla birlikte gelen data editor ile yaptıgımız değişikliklerin bir anlam ifade edebilmesi için yaptıgımız deişikligin ca'ya yansımasını da görebilmeliyiz.SI'dan bunu talep eden kimse yokmu? SI forumunda da bunu tekrar dile getirmeyi düşünüyorum.Düzgün bir editore sahip olmak için daha ne kadar bekleyeceğiz!?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    SI'a degil bana iletseydin duzelme ihtimali daha yuksek olurdu..

Neyse simdi hatayi bildirdim.. Ne zaman duzeltirler bilemem.
    Bu tamamdir. Ilk yamaya girdi mi bilmiyorum ama daha sonraki yamalarda kesin duzelir.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Cok sagolun insallah diger bilinen sorunlarda bi ara duzeltilir.

Nesil
    2006

Oyunda UEFA Katsayısında gelecek sezon Türkiye'den üç takım UEFA Kupasına katılıyor. Acaba bu turnuvada statü mü değişti? Benim bildiğim sadece Inter Toto kalktı ve grupların beş takım yerine dört takım yapıldığı. Yani takım sayısında ekleme ve çıkarma olmadığı.
    Last edited by Cengo : 08.Kasım.2008 at 02:22

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Statüler ve ülke puanlarında hata yapılma payı çok düşük zaten.

Kusura bakma edit yapmış gibi oldu
    Bende moderatör olduğum için yeni bir menü çıktı Alıntı'nın yerin değişti, ona basıp yazınca sende çıktı
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

yabancı oyuncuların türk olma durumu ile ilgili bir düzenleme yapıldımı? sanırım epey karışık bir olay gerçek hayatta da.milli olmamış oyuncular 2yılda türk olabiliyor gibi birşeyler var diye biliyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    yabancı oyuncuların türk olma durumu ile ilgili bir düzenleme yapıldımı? sanırım epey karışık bir olay gerçek hayatta da.milli olmamış oyuncular 2yılda türk olabiliyor gibi birşeyler var diye biliyorum.
    Milli olmus oyuncular 10 yil

Milli olmamis oyuncular 3 yil

seklinde olacak.

Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri