Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 91 sonuç

Konu: Manisaspor

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bu hafta sitede sürekli kesintiler olması yazdığım iki uzun yazınında gönderemem yüzünden bank asya yorumlarını boş geçtim ama notlarımızı yine aldık..

Manisa da kadro zenginliği hemen gözümüze çıkıyor..

bir hafta sezer bir hafta rafael son haftalarda da nizamettin ..yıldızları ile toparlanma sürecindeler ancak hala söylüyorum iyi oynamıyorlar..organize değiller..

ama bu ligde ...bolu ve biraz da karabük haricinde kim istikrarlı iyi oynuyor ki zaten..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Murat Gürbüzerol hakkında Zeytinburnuspor'a kiralandığında bir yazı yazmıştım. Murat Ümit Milli takıma davet edildi ve bu ay Four-Four-Two dergisinde roportajı var. Favorilerine Fernando Torres eklenmeli.

9.3.0 yamasında Rafael pek dikkat edemedim oyunda elimde olmadığı için şu anda bakamıyorum Türk yapılması devam ettimi bu yamada ?

Evet Rafael bu yamada da Türk statüsünde.
    Murat Gürbüzerol'un ben de farkındayım. Bir sonraki oyunun datasını hazırlarken Manisaspor teknik heyetiyle de görüşeceğim. Dolayısıyla potansiyelleri özellikle Manisaspor'da çok daha doğru yansıtacağımızı söyleyebilirim. Murat'ın şu anda -6 olan potansiyelinin yükseleceğini tahmin ediyorum.
    Yıldız olmak kolay değil, ışık saçmak için önce yanmak gerek.

"PAS VEREBİLECEĞİNİZ BİR ARKADAŞ"

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Dediğiniz oyuncuyu o zaman en az -7 hatta -8 bile yapabiliriz.Takip edenler varsa daha detaylı bilgi aktarırsa süper olur.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

İstanbul o kadar büyük ve o kadar çok takıma sahip ki. Yetişemiyorum DSGL, Bank asya, 2. lig ve 3. lig Zeytini izlemeye gideyim derdim ama imkan yok
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Murat bu sene Manisaspor kadrosunda o yazıyı geçen sene yazmıştım ben 08 araştırması

Favori Personel Fernando Torres

Favori Takım Fenerbahçe.
    Last edited by KaPaLı : 13.Mart.2009 at 23:41

Tamam bunları ekleyeceğim.
    Daha önce de belirttiğim gibi Manisaspor yardımcı antrenörü Hakan Şapçı ve büyük ihtimalle Levent Hoca ile görüşeceğim. Genç oyuncular hakkında daha sağlam bir dataya kavuşacağımızı umuyorum FM 10 için.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Maçın detaylarını Skarya kısmında yazdık direk oyuncular üzerine bir iki cümle yazmak gerekirse...

Sezer: Sezer şuanda kayserideki mehmet topuzun durumua düşmüş bir halde..Kendisinin bu takımın üstünde bir yerde olduğu düşüncesinde ..bu yüzden çok rahat ve çok sorumsuz olmaya başladı...

örneğin...kalabane ferhat rafael gibi iyi kafa vuruşları yapabilen oyuncuların olduğu bir takımda neredeyse önüe gelen her serbest vuruşu kaleye şut çekerek kullanması ...duran toplarda olduğu gibi takım atağa kalkmışkende canının istediği gibi pas yerine şut atması affedilir gibi değil...çok sorumsuz çok laubali...

Sezer manisanın yükseleceğinden çok emin çünkü altta istikrarlı giden kimse yok ..rahat oynuyorlar ve bu rahatlık çok göze batıyor...Ferdinin son dakika golü akıllarını başlarına getirmiştir umarım..Futbol ciddi bir oyundur laubaliliğe gelmez...

Rafael: Bu oyuncu konusunda hakana katılıyorum aynen dediği gibi günü gününe uymaz..biz rafaele hakanımla bir profil yapacağız sonra onu izleyen bir maçta diyecekki bu oyuncuya bu kadar az değer biçilirmi...sonraki haftada biri diyecekki bunu neresinde bu yetenek...İstikrar 0 adamda..

Yiğit İncedemir: Açikkcası sırf attığı gole dikkat çekmek ve internetten mi artık bir yerden izleyin demek için yazıyorum..Top o mesafeden nasıl oraya gitti şaşkınlıkla izledim...

Klabane: hani atsan atılmaz satsan satılmaz misali zaman zaman harika işler yapan hucuma çıkıp goller atan ama el bombası gibi nerede patlayacağı belli olmayan bir adam..Kaımpaşa maçındaki hatası son dakikalarda telefi edikldi ancak bu hafta ceza son dakikada kesildi...Sanki o da Sezer gibi kafasında Manisayı bitirmiş ..ingiltere takımlarından gelen teklifler varmış sanırım...

Bu arada Süper Lige hangi takımlarımız yükselecek bilemem..bizler hepsini seviyoruz..iyi güzel oynayınca hepsini alkışlıyor ve forumumuzda detaylıca anlatıp inceliyoruz yalız bir konuda şahsi fikir beliteyim..

yükselme Potasındaki takımlar malesef parasal açıdan bu sene çok zor durumdalar..Süper lige geldikleri gibi giderler bu halde...

Sadece Rize ve uzun ZAMAN sonra çıkmanın etkisiyle belki Bolu belli bir bütce yaratabilir kendine...Kasımpaşa ve manisa ise eilndeki bir iki yıldızı satıp bütce yaratabilir ama yetermi bilemem..Buna karşın Karşıyaka ve Diyarbakırın durumları allahlık..Diyarbakırda düşünün takım nerelerde..oyuncuların paraları yine ödenmemiş uzun bir zamandır.Karşıyaka ve diyarbakır inşallah çıkarlar yalış anlaşılmasın ama bu bütceyle çıkarlarsa geldikleri gibi geri dönerler...

Çünkü bence şuan bile Süper ligin son sırasındaki Hacettepe veya Kocaelispor bank asyada şuanki kadrolarıyla ilk 6 ya banko oynarlar...En iyi kadroya Sahip dediğmiz Manisa veya Çaykur Rize şuan kocaelinin kadrosundan iyi durumda değil..

yani Süper lig ile Bank Asyanın arasındaki makas önceki yıllara göre açılmış durumda...Bir bursa bir Eskişehir para potansiyeli yüksek takımlar yok artık bank asyada...

Şeyh Edebali

Oyuncular olarak gözlemin doğru abi: Konsantre değiller.
    Ama bunun nedeni ligi kafalarında bitirmelerinden çok Sakarya'yı küçümsemeleri. Bu kaptan Sezer için de diğerleri için de geçerli.
    Yiğit Gökoğlan ve Yiğit İncedemir'i tenzih ediyorum. Bu çocuklar canını dişine takıyor.
    Bunun yanında parasal yönden Manisa'nın sıkıntısı olmaz Süper Lig'de. Burak Yılmaz, Hakan Balta, Holosko, Uğur İnceman ve Selçuk İnan'dan gelen paralar harcanmadı, zulada. Takasla alınan genç oyuncular ve ucuz oyuncularla devam ediyor Manisa. Dolayısıyla çıkarsa ki çıkacak, 1-2 iyi oyuncuyla yollar ayrılır belki ama yerine kaliteli adamlar da alınır.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Manisa' nın seyircisine de helal olsun. Bunun araştırmayla alakası yok ama yazmak istedim. Bu arada Sezer' in biraz arkadaşlarını terslediğini ve bu takımın yıldızı benım kızdırmayın kafamı oynamam ha gibilerinden davrandığını gözlemledim. Özellikle takımının attığı 2. golde.

Manisaspor' da Yiğit yine güzel işler yapmış. Kayserispor' un yerinde olsam basarım parayı alırım bu çocuğu. Gerçi Tolunay hoca ne öğretebilecek ona bilemiyorum ama olsun belki hoca dğeiştirri kayseri.

Yiğit süper bir yetenek.

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Yiğit süper bir yetenek.
    Burak Abi senin bu lafının üstüne 150 den aşağı kurtarmaz artık PA.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Eğer - li Pa vermeseek 150' den aşağı olmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

burak yiğit incedemir mi yiğit gökoğlanmı...

bu arada tamam yiğitlerin ikiside iyi oyuncu ama her ne verilecekse verilir ama doğrusu Sezerden daha yüksek alırsa olmaz..

bence tepeye Sezeri koyarız gerisini Yiğitlerde dahil sıralarız tabi..

Şeyh Edebali

Yiğit Gökoğlan abi buradaki.
    Yiğit İncedemir de iyi oyuncu ama 150 alamaz...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bir tahmin yapsam bende yiğit gökoğlan derdim...

ancak hakan Yiğit için ben burak kadar da olumlu değilim -tabi yanlış anlaşılmasın kumaşına kalitesine bir diyeceğim yok...ama ben şuan 150 çok olacağını düşünüyorum..hani hep yapıyorlarya bende yapayım kimler 150 almış bir bakmalıyız..

açıkcası biraz daha sürekli izlerse burakın 150 denvazgeçebileceğini düşünüyorum..çünkü bende zaman zaman ne harika bu çocuk bu yiğit derken bir yandan da bazen çok durgunlaşıyor...gözlerimiz arıyor...bir de şu var tabi..Yiğitin 150 aldığı yerde takımın gollerinin neredeyse yarısında golüyle asistiyle katkısı olan ve hiç şüphesiz bu senenin yıldızı Sezere kaç değer verilecek...o zaman en az 155 civari yapmak lazım onu ki..sanırım bu da kabul görmez
    aslında benim size öyle bir önerim olacak Aslında Sezer konusunda risk almayı istiyorum biraz ..çünkü Burak ne hissediyorsa Yiğit için bende aynısını fazlasıyla Sezer için hissediyorum..

sanıyorum ki yiğit ve Sezer ikiside sabit PA 140 civarında bırakılır ama aslında en doğrusu bence şuan 105-110 PA ile -8 vermek...tabi Sezerin yaş fazla ona sabit verilecek...
    gerçi özelliklerini girmeden bu değerleri vermiyorum yaptığım profillerde ama bir fikir versin diye yazdım...

Şeyh Edebali

abi bizde öle dedik en azından -8 diye.
    ama hakan albayrak ahmet arı serkan yanık gibi potansiyeleri de göz önüne alırsak çok da abartı değil yiğit için düşündüklerimiz....değil mi?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    abi ben de sizin hissettiklerinizden fazlasını Ufuk için hissediyorum ama Burak abi şimdilik olmaz diyor.Dataya kadar onu da ikna ederim umarım
    Last edited by hhkahraman : 19.Mart.2009 at 02:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by hhkahraman View Post
    abi bizde öle dedik en azından -8 diye.
    ama hakan albayrak ahmet arı serkan yanık gibi potansiyeleri de göz önüne alırsak çok da abartı değil yiğit için düşündüklerimiz....değil mi?

yok yok katiyen -8 de hiç bir abartı yok yiğite vermiceksek kime vericez..Sabit 150 bana biraz çok geldi...gökhan gönül 152 bir de öyle bakmak lazım..

yoksa -8 tam yerinde olur...

Şeyh Edebali

Abi Manisa bu sene gayet iyi gidiyor. Ben 2-3 oyuncu için (Sezer ve Yiğit de dahil) risk alınabileceğini düşünüyorum senin de dediğin gibi. Ama önümüzdeki haftalar da çok belirleyici olacaktır...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Hakan birazda şöyle bakmalıyız bank asya bu sene biraz zayıfladı ...

tabi yüksek mücedele var ama..

Ordu gibi Giresun gibi önceki yılların iddialı takımlarının ancak son haftalarda bir kaç istikrarlı sonuçlar alabilmesi...

Sakarya gibi iddalı bir takımın ligin ilk yarısında iki haneli rakama bile ulşamayan puan toplaması..
    Kasımpaşa gibi Çaykur Rize gibi ikinci yarıyı sürükler dediğimiz takımların adeta 5 haftada erimesi.(son rize biraz toparladı)

yani lige bir bakarsak..

Manisa 50 puanda..

onu takip eden 47 puanlı Diyarbakırda oyuncular kaç gündür parasızlıktan idmana çıkmıyor..

45 puanlı karşıyaka nın ise tamam rıdvan falan iyi hoş ta bu kadronun bu işi sonuna kadar sürüklemesinin zor olduğu açık..ayrıca onların da parasal soerunlar aylardır pirimlerin ödenmemesi bir sürü sorun...

yani Manisa bu sene iyi gidiyor derken...

bir dönemin bursalı eskişehirli bank asyası bu sene yok yani...

Şeyh Edebali

Doğru ama ben sene başında Manisa için ancak play-off u zorlar gözüyle bakıyordum.Şampiyonluğu bırak ilk 2 bile imkansız gibiydi. Bu genç kadro iyi gidiyor demem bu yüzden. Kendilerinden beklediğimin çok üstünde götürdüler işi...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

ufuk bu sene karşıyakalı keremle birlikte en başarılı bank asya kalecisi tabi Bolusporlu atacanıda unutmamalı ama bencede bunların içinde en iyisi şuan UFUK ...ee tabi Fatih hoca yıldız olur diyecek milli takıma alacakta beni hayırmı diyeceğim

Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Yazdıklarınızı okudum. Yiğit için set pa 150 vermek şu an için çok doğru değiil. Burada hem fikiriz. -8 En doğrusu olacaktır. Yiğit henüz 89'lu Sezer ise artık tabiri caizse kaşarlandı, 85' li. Aralarında 4 yaş fark var. Sezer için 142 pa bence çok uygun. Dediğim gibi bank asyada skore etki eden bazı oyuncuları Erhan küçük, sezer vbg. oyuncuları fazla abartmamak lazım. İkisi de Süper Lig' te oynadılar ve pek etkili olamadılar. Sezer' i ERhan' dan ayrı tutuyorum daha genç ve fizik olarak daha iyi. Yani hız, hızlanma olarak.

Ama Yiğit daha genç ve önünde çok yol var. 150 Pa da verilse olur ama biraz erken diye düşünüyorum.

Ufuk içinse fikrim değişmeyecek en fazla 1-2 puan yükselir.

Bank Asya'da herkes birbirine ikram etmeye devam ediyor. Manisaspor bugün 3.kalecisiyle çıktığı maçta küme düşme potasındaki Erciyes'e puan verdi. İlk yarıda sana 4 atan takıma karşı da bilenmeyeceksen kime bilenirsin bu da ayrı bir konu.
    6 hafta kala play-off az çok şekillendi.Zorlarsa artık sadece Rize zorlayabilir. MAnisaspor'un bütün bu lüzumsuz puan kayıplarına rağmen halen ilk 2 de çıkacağını iddia ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Gçen haftaki Adana maçını sitedeki kesintiler sebeiyle yazamadım sonra site döndü ama bu seferde biraz maç güncelliğini kaybettiğinden biraz da uzun bir yazıyı tekrar yazacak zaman bulamadığımdan eklemedim Ama Adana maçına ilişkin bilmenizi sitediğim bir not var...

Oda Yiğit GÖKOĞLAN nın maçın ikinci yarısına oyuna girip maçın kaderini değiştirmesi...Gerçekten kanadı inanılmaz parselledi ve müthiş top oynadı 20-25 dakika..

Erciyes maçını ise Seçimlerde görevli olduğumdan izleyemedim özür diliyorum ama BANK ASYA bu haftada beraberlikler haftası olmuş..Manisanın kazanamaması kadar Karabükünde son haftalardaki Düşüşte olan Samsunu yenememeside bana göre süpriz sonuç olmuş..

Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    Gçen haftaki Adana maçını sitedeki kesintiler sebeiyle yazamadım sonra site döndü ama bu seferde biraz maç güncelliğini kaybettiğinden biraz da uzun bir yazıyı tekrar yazacak zaman bulamadığımdan eklemedim Ama Adana maçına ilişkin bilmenizi sitediğim bir not var...

Oda Yiğit GÖKOĞLAN nın maçın ikinci yarısına oyuna girip maçın kaderini değiştirmesi...Gerçekten kanadı inanılmaz parselledi ve müthiş top oynadı 20-25 dakika..

Erciyes maçını ise Seçimlerde görevli olduğumdan izleyemedim özür diliyorum ama BANK ASYA bu haftada beraberlikler haftası olmuş..Manisanın kazanamaması kadar Karabükünde son haftalardaki Düşüşte olan Samsunu yenememeside bana göre süpriz sonuç olmuş..
    Ersoy bey size katılıyorum. Adana maçında Yiğit girdi ve o ağır zemine rağmen iyi oynadı. Gol onun akını sayesinde geldi. Buna ek olarak bu hafta oynadıkları karşılaşmada Yiğit izlediğim özetlerde yine iyi oynamış. Yiğit çok büyük yetenek. Geçen sene Ahmet Arı' da gördüklerimi görüyorum yiğit'te. Haydi hayırlısı.

Sezer' i ise pek kendini beğenmiş görüyorum. Gol de herkes ona koşarken o hiç kimseyi sallamaz tavırlardaydı. Sanki benim yerim bu lig mi abi der gibiydi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar Manisaspor'lu Rafael kimin elinden çıktı bilmiyorum ama ben çok daha farklı değerlendirmiştim bu oyuncuyu.
    Zira yapanla görüşmek isterim.
    Rafael izlediğim bir çok maçta Soğukkanlılık ve bitiricilik uzmanlığı sergilemiştir.
    Ancak bir o kadar da beli dönmeyen ağır bir oyuncudur.

Benim oyunumda El Hadji update'yi oynuyorum yıl şuan 2011 yada 12.
    Adam 10 composure 13 bitiricliğe sahip.
    En kötü olanı ise güç 14.
    Uzun boylu bir oyuncudur ama çok zayıftır.
    İkili mücadelelerde çok kolay dağılıyor.
    Bu sebeble kafa topların da da pek verimli olamıyor 16 verilmiş ama bence 14-15ten fazla olmamalı.

Hele hele mesela Mehmet Yılmaz 14 iken Rafael 16 hiç olmamalı.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Arkadaşlar Manisaspor'lu Rafael kimin elinden çıktı bilmiyorum ama ben çok daha farklı değerlendirmiştim bu oyuncuyu.
    Zira yapanla görüşmek isterim.
    Rafael izlediğim bir çok maçta Soğukkanlılık ve bitiricilik uzmanlığı sergilemiştir.
    Ancak bir o kadar da beli dönmeyen ağır bir oyuncudur.

Benim oyunumda El Hadji update'yi oynuyorum yıl şuan 2011 yada 12.
    Adam 10 composure 13 bitiricliğe sahip.
    En kötü olanı ise güç 14.
    Uzun boylu bir oyuncudur ama çok zayıftır.
    İkili mücadelelerde çok kolay dağılıyor.
    Bu sebeble kafa topların da da pek verimli olamıyor 16 verilmiş ama bence 14-15ten fazla olmamalı.

Hele hele mesela Mehmet Yılmaz 14 iken Rafael 16 hiç olmamalı.
    Sinan dediklerinin bir kısmına katılmadan edemeyeceğim. Güçü 12-13 olur. S. kanlılığı artabilir. Şu an hatırlamıyorum en son kimin yaptığını. Son yamada pek dğeişiklik yapmadım ben.

Mayıs ayından itibaren Manisasporla ben ilgilenmeye başlayacağım. Umuyorum eksikler giderilir.
    Rafael'i bu yamalarda ben de ellemedim ama finishing 13 değişmez. Heading daha çok kafa toplarındaki isabetle alakalı olduğundan 15-16 Rafi için ideal. Gücü dediğin gibi çok iyi değil. Composure 13-14 olabilir. Consistency düşük olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

consistency 7 zaten (belki randomdur)
    Çevikliği ve hızlanması en kötü iki özelliği bunlarda göz ardı edilmemeli
    Fikirlerim burada

Değerli arkadaşlar FM 2010 çalışmaları başlamak üzere. Manisaspor'la ilgili düşündüğünüz şeyleri lütfen burada belirtiniz. Böylece daha gerçekçi bir takıma kavuşabiliriz.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri