Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 91 sonuç

Konu: Manisaspor

Nesil
    2003

Default Manisaspor

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Ufuk Ceylan konusunda iyi, uygun değerlerin verildiği söylenebilir.
    Ancak tecrübelendikçe daha da iyi olacaktır.150 PA biraz daha artırılabilir.Nitekim Ufuk, Sinan Bolat'tan daha iyi bir kaleci ve ümit milli takımda daha çok tercih ediliyor.
    Sezer Öztürk de sürekli kendini geliştiren bir oyuncu.TFF 1.Lig'in Lincoln'ü.
    Bu oyuncudaki PA azaltılması yanlış olmuş.
    Yıldız olmak kolay değil, ışık saçmak için önce yanmak gerek.

"PAS VEREBİLECEĞİNİZ BİR ARKADAŞ"

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Sinan Bolat -8 PA zaten yani 130-160 arasi herhangi bisey cikabilir oyundan oyuna degisir ki kendisi Belcika arastrimacilarinin elinde Ayrica iki oyuncuyu kiyaslamak bence dogru degil Sinan kendi takiminda yanlis bilmiyorsam hala yedek bekliyor yani sikca oynayan Ufuk sirf bu yuzden tercih edilmistir zaten Umit Milli takimda.

Su anda Ufuk Ceylan icin max bence 155 verilebilinir ki 150 bence simdilik onun icin fazlasi ile yeterli. Super Lig'e ciksin bakalim ondan sonra dusunulur sonucta kaleci konusunda daha hasas olunmali malum ulkemizde cok zor yetisiyor dogru duzgun kaleci hat da bence yetismiyor desek yanlis olmaz...

Sezer Ozturk bu sene Bank Asya'da cikista olabilir ama yas artik 23 bu saatden sonra kendisini cok da fazla gelistiremez... En son verilen CA'ye gore uygun bi PA verilir ki bence max 10-12 puan fark olur aralarinda.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by hhkahraman View Post
    Ufuk Ceylan konusunda iyi, uygun değerlerin verildiği söylenebilir.
    Ancak tecrübelendikçe daha da iyi olacaktır.150 PA biraz daha artırılabilir.Nitekim Ufuk, Sinan Bolat'tan daha iyi bir kaleci ve ümit milli takımda daha çok tercih ediliyor.
    Sezer Öztürk de sürekli kendini geliştiren bir oyuncu.TFF 1.Lig'in Lincoln'ü.
    Bu oyuncudaki PA azaltılması yanlış olmuş.

9.02 ' yamasını beklemeni tavsiye ediyorum

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Sinan Bolat -8 PA zaten yani 130-160 arasi herhangi bisey cikabilir oyundan oyuna degisir ki kendisi Belcika arastrimacilarinin elinde Ayrica iki oyuncuyu kiyaslamak bence dogru degil Sinan kendi takiminda yanlis bilmiyorsam hala yedek bekliyor yani sikca oynayan Ufuk sirf bu yuzden tercih edilmistir zaten Umit Milli takimda.

Su anda Ufuk Ceylan icin max bence 155 verilebilinir ki 150 bence simdilik onun icin fazlasi ile yeterli. Super Lig'e ciksin bakalim ondan sonra dusunulur sonucta kaleci konusunda daha hasas olunmali malum ulkemizde cok zor yetisiyor dogru duzgun kaleci hat da bence yetismiyor desek yanlis olmaz...

Sezer Ozturk bu sene Bank Asya'da cikista olabilir ama yas artik 23 bu saatden sonra kendisini cok da fazla gelistiremez... En son verilen CA'ye gore uygun bi PA verilir ki bence max 10-12 puan fark olur aralarinda.
    Baktığım kadarıyla Sinan -8 değil direk 160 olarak oyuna yansıtılmış.Gerçi Belçikalıların elinde ama Ufuk'un ondan daha iyi olduğu da açık.Sezer konusunda da FM 2008 de 150 olan PA bir anda 133 e düşürülmüş.Bu tip oyuncularda bir anda bu kadar düşüş gerçekçi olmadığı için uyardım.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

FM 2008'de Sezer'in PA 140'di en son yamada diye hatirliyorum... Sezer icin 150 PA fazla abarti olurdu su anda... 20-21 yaslarindayken boyle bi PA hak ettigi dusunulmus ama o belli ki ondan gereken gelisimi gosteremedigini icin artmayan CA'i yuzunden (belki de dusen tam hatirlamiyorum) PA'yi dusurulmustur. Simdi Sezer 23 yasinda 115 CA'i var yani 133 PA oldukca mantikli cunku bu saatden sonra artik CA ve PA ile 15 puandan pek fazla fark olmamali. Mesela Mehmet Topuz bundan onceki surum 165 PA idi ama CA 145'de kalinca yani artmayinca 24 yasina gelen Mehmet'in PA 155'e dustu neden dersen cunku artik 24 yasinda CA ve PA arasinda 10 puan farkdan cok buyuk bi fark olmamali. Ha Sezer'in CA'de gelisim olur belki PA'de gene gelisim olur onun icin yeni bi zirve ayarlanir (yani PA). Sezer surda 2-3 sene sonra zirvesine ulasicak 115'den nasil 150'ye gitsin? Sen bu "tip oyunculara bu kadar dusus gercekci degil diye uyardim" demissin ama belli ki arastirmanin kriterlerini ve oyunda CA PA ilisklierini pek bilmiyorsun. Umarim bu yazim biraz da olsa fikir verir.

Sonuc olarak senin mantigina yatmiyor olabilir sistemi begenmiyor olabilirsin ama oyun boyle yani gercekci olmak lazim oyun bizim isteklerimiz ve mantigimiza gore sekil almiyor. Bu yorumu sundan yapiyorum burada bi cok kisi oyundaki bazi seylerin sandiklari gibi ve kendi mantiklari ile kurduklari fantesizilere uymayinca biraz "ama bence ole" hatda moduna giriyorlar bu da cok sacma yani sen olesin veya ole yaparsin demiyorum ama oyun ole ise ole benim, senim, veya baskasinin pek yapabilicegi bisey yok SI yapiyo bu oyunu. Arastirmacilarda oyunun sistemine gore en uygun sekilde gercekci arastirma yapmaya calisiyorlar.

Dogru simdi baktim Sinan Bolat'a 160 PA vermisler ama:

Sen Sinan'i kac kec izledin de Ufuk'un ondan daha iyi oldugu kanisina vardin? Aralarinda 2 yas fark oldugunu biliyormusun? Ufuk 22, Sinan 1998 dogumlu ama eylulde 20 olmus yani aralarinda 2 seneden fazla yas farki var bu genc yaslarda bi oyuncuda cok fark yapabiliyor hele ki kale gibi oynayarak tecrube kazanarak gelisilen bi mevki ise soz konusu. 20 Yasinda su CA'ye sahip olan oyuncu su kadar PA'ye sahip olabilir mesela olayin su yuzu var CA ve PA arasindaki puan farki yani oyuncunun o yastan itibaren ne kadar gelisebilicegi. Yastan yasa oyuncudan oyuncuya bu degisir. Ufuk 22 yasinda 115 CA uzerine 150 PA almis Sinan ise oyunda baslayabildiginiz tarihlerde 19 yasinda 110 CA uzerine 160 PA almis. Sinan'nin PA belki 5 puan daha dusuk olsa daha iyi olabilirdi. Ben burada cok da buyuk sorun goremiyorum. Umarim dediklerimi anlayabilmissindir.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

sezer i yeni yama da 121 CA ve eski PA sı ile göreceğiz, sezer oyun içinde daha fazla sorumluluk almaya, forvet arkasında skora etki edecek alanlarda oynamaya başladığı için göze batmaya başladı ve buna bağlı olarak TFF 1 lig in martinez den sonra en yüksek CA sını aldı ancak sezer deki bu yükseliş sezer in teknik ve fiziksel becerilerindeki bir gelişimden ziyade mental olarak daha olgunlaşmasından (yere daha sağlam basıo bi de...) kaynaklanıo, ve genel izlenimim sezer in üst düzeyde bir süper lig oyuncusundan ziyade ibrahim akın , ilyas tarzı bir oyuncu olacağı yönünde olduğu içinde PA sına dokunma gereği hissetmedim açıkçası...

tabi ki gelen yorumlar ışığında gerekli revizyonlara gidilecektir...
    puerta kalbimizde...

Sene başından beri Manisaspor'un birkaç maçını izledim. Geçen sene de izlediğim maçlardan edindiğim izlenimleri de katarsam şunları söyleyebilirim:

Ufuk Ceylan topu ayakla rakip cezasahasına kadar gönderebiliyor çok rahat. Ayak Gücü 1-2 puan yükseltilebilir. Pozisyon almada da 1 puanlık bir artışa gidebilir, 13 az gibi geldi.

Güven Varol'un uzun taç atmasında 2 puanlık bir artış yapılabilir. Bugünkü Diyarbakırspor maçında da sağbek olmasına rağmen son dakikalarda gidip sol kanattan uzun taçlar attı. Pası da 1-2 puan arttırılabilir. Top Kapma veya Pozisyon Alma'da artışa gidilebilir ufak da olsa.

Sezer duran toplarda çok iyi ortalar kesiyor. Belki 1 puan arttırılabilir bu özelliği.

Yiğit İncedemir'in soğukkanlılığı düşürülebilir. Çünkü uygun pozisyonda doğru hareketi yapamıyor bazen karşısında rakibi görünce.

Son olarak Yiğit Gökoğlan'ın hızlanması ve dribblingi arttırılabilir diye düşünüyorum. Çünkü rakibinin yanından topu attıktan sonra bir anda hızlanıyor ve iyi bir dribblingle sıfıra inebiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

yiğit gökoğlan ve sezer de belirttiğin tarzda düzenlemelere gidildi, yeni yamada yer alacaktır... yiğit incedemir i de 5 yıldır yakından bilen biri olarak sana tamamen katılıyorum zaten oyunda yiğit in bu özelliği daha önce girilmediği için yüksek çıkmıştır muhtemelen, net hatırlamamakla birlikte 8 ya da 9 olarak değerlendirildi composure özelliği...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    güven de bu sene levent hoca ile birlikte ortasahadan sağ bek e çekilince defansif yönleride ortaya çıkmaya başladı ama net değerlendirmeler için daha zaman lazım bence, derli toplu bir oyuncu olduğu için (özellikle top kullanma becerisi) sağ bekte de sırıtmadığını söylemekte yarar var...
    Last edited by midfielder1912 : 14.Aralık.2008 at 14:19 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Hakan Açıkalın hakkında araştırmacıların görüşleri nasıl?
    Bu çocuk yaşıtları arasında çok fark ediyor.....Çok teknik goller atıyor,son vuruşları gayet iyi....

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

FM 2008'de Sezer'in PA 140'di en son yamada diye hatirliyorum... Sezer icin 150 PA fazla abarti olurdu su anda... 20-21 yaslarindayken boyle bi PA hak ettigi dusunulmus ama o belli ki ondan gereken gelisimi gosteremedigini icin artmayan CA'i yuzunden (belki de dusen tam hatirlamiyorum) PA'yi dusurulmustur. Simdi Sezer 23 yasinda 115 CA'i var yani 133 PA oldukca mantikli cunku bu saatden sonra artik CA ve PA ile 15 puandan pek fazla fark olmamali. Mesela Mehmet Topuz bundan onceki surum 165 PA idi ama CA 145'de kalinca yani artmayinca 24 yasina gelen Mehmet'in PA 155'e dustu neden dersen cunku artik 24 yasinda CA ve PA arasinda 10 puan farkdan cok buyuk bi fark olmamali. Ha Sezer'in CA'de gelisim olur belki PA'de gene gelisim olur onun icin yeni bi zirve ayarlanir (yani PA). Sezer surda 2-3 sene sonra zirvesine ulasicak 115'den nasil 150'ye gitsin? Sen bu "tip oyunculara bu kadar dusus gercekci degil diye uyardim" demissin ama belli ki arastirmanin kriterlerini ve oyunda CA PA ilisklierini pek bilmiyorsun. Umarim bu yazim biraz da olsa fikir verir.

Sonuc olarak senin mantigina yatmiyor olabilir sistemi begenmiyor olabilirsin ama oyun boyle yani gercekci olmak lazim oyun bizim isteklerimiz ve mantigimiza gore sekil almiyor. Bu yorumu sundan yapiyorum burada bi cok kisi oyundaki bazi seylerin sandiklari gibi ve kendi mantiklari ile kurduklari fantesizilere uymayinca biraz "ama bence ole" hatda moduna giriyorlar bu da cok sacma yani sen olesin veya ole yaparsin demiyorum ama oyun ole ise ole benim, senim, veya baskasinin pek yapabilicegi bisey yok SI yapiyo bu oyunu. Arastirmacilarda oyunun sistemine gore en uygun sekilde gercekci arastirma yapmaya calisiyorlar.

Sen Sinan'i kac kec izledin de Ufuk'un ondan daha iyi oldugu kanisina vardin? Aralarinda 2 yas fark oldugunu biliyormusun? Ufuk 22, Sinan 1998 dogumlu ama eylulde 20 olmus yani aralarinda 2 seneden fazla yas farki var bu genc yaslarda bi oyuncuda cok fark yapabiliyor hele ki kale gibi oynayarak tecrube kazanarak gelisilen bi mevki ise soz konusu. 20 Yasinda su CA'ye sahip olan oyuncu su kadar PA'ye sahip olabilir mesela olayin su yuzu var CA ve PA arasindaki puan farki yani oyuncunun o yastan itibaren ne kadar gelisebilicegi. Yastan yasa oyuncudan oyuncuya bu degisir. Ufuk 22 yasinda 115 CA uzerine 150 PA almis Sinan ise oyunda baslayabildiginiz tarihlerde 19 yasinda 110 CA uzerine 160 PA almis. Sinan'nin PA belki 5 puan daha dusuk olsa daha iyi olabilirdi. Ben burada cok da buyuk sorun goremiyorum. Umarim dediklerimi anlayabilmissindir.
    Aramızda araştırmacı olmanı inan çok isterdim, kelimesi kelimesine katılıyorum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

CA-PA ilişkisini ve bir Manisalı olarak Sezer ile Ufuk'u iyi bilirim.Olayı sadece yaşa indirgememek lazım(ki sen burada hata yapıyorsun).Lincoln 29 yaşında ama geçen sene oynadığıyla bu sene oynadığı arasında büyük fark var.Futbolcu gelişebilir.Bugünlerde Sezer'in Galatasaray'a geleceği söyleniyor.İnşallah gelir de sen de ne demek istediğimi kavrayabilirsin.Son olarak Sinan konusunda da madem ki yıllar gerekiyor diyorsun bekle 3-4 sene o zaman görürsün Ufuk ve Sinan arasındaki farkın nasıl olacağını.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

CA-PA ilişkisini ve bir Manisalı olarak Sezer ile Ufuk'u iyi bilirim.Olayı sadece yaşa indirgememek lazım(ki sen burada hata yapıyorsun).Lincoln 29 yaşında ama geçen sene oynadığıyla bu sene oynadığı arasında büyük fark var.Futbolcu gelişebilir.Bugünlerde Sezer'in Galatasaray'a geleceği söyleniyor.İnşallah gelir de sen de ne demek istediğimi kavrayabilirsin.Son olarak Sinan konusunda da madem ki yıllar gerekiyor diyorsun bekle 3-4 sene o zaman görürsün Ufuk ve Sinan arasındaki farkın nasıl olacağını.
    Lincoln gelişmedi, sadece form tuttu.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Lincoln gelişmedi, sadece form tuttu.
    Tabii öyle.Zaten Lincoln'ün oynadığı futbolu Almanya'dan da iyi biliyoruz.Ancak geçen sene oynadığı futbolla 120 CA'yı ancak hak ediyordu.Osa bu bu sene çok yükseldi gerçek değerine ulaştı neredeyse.Gelişti demem bu yüzden. Futbolcunun o anki kapasitesinin sadece yaşla alakalı olmadığını gösteren bir örnek olarak verdim.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Manisapsor dün maça tutuk başladı sanki biraz fazla rahtlardı kendi evinde oynayan bir takım daha etkili ve istekli olmalıydı diye düşünüyorum..

Bolusporun orta sahadaki iyi pas trafiğini bozmakta zorlandılar ...

Rafaeli kaçırmayı düşündüler bir iki uzun topla ama oda yetişemedi tabi bolu kalecisi atacanın zamanında kalesini terk etmesininde etkisi var...

bu arada rafaele değinmek lazım...

rafael türkiye ligindeki belkide en gezici forrvetlerden biri hç kuşkusuz...

sağa sola ortaya heryere kaçıyor her topa koşuyor..İyi niyetli ama biraz daha kuvvetli ve süratli olabilir..Rafael birde hucumda elinden geldiğince pres yapmayada çalışıyor açıkcası ben beğeniyorum rafaeli şimdikinden daha iyi oyuncu olacağı kesin...

Manisada Sezer ayrı bir oyuncu her yönden bu ligin üstünde dün o derece iyi oynamasa bile kendini hissettiriyor..yukarıda 140-150 tartşmaları olmuş...

büyük takımlardan biri nasılsa alacak o zaman geerçek yeteneğini göreceğiz ama Set pieces konusunda tek kelimeyle harika kestiği ortalara duran topları kullanmasına hasta oluyorum (sadece bolu maçı için değil)

ikinci yarı onun yerine giren yiğit gökoğlan da bence gelecek için pırıl pırıl izlenimler veriyor hayırlısı...

Birbirine benzer iki maç izledim bank asyada

biri güngören - Rize maçı Biri Maniasa bolu maçı...

ikisindede güçsüz olan takım ilk yarıyı önde kapattı...Çaykur rizenin hocasını çaykurun sayfasına yazmıştım..Rienin hocası Suat oyunu okuyoamadı orta sahayı umursamaksızın iki tane forvet alarak çok forvet oynamak hucum oynamak sandı...

Manisanın hocası ise çok daha mantıklı davrandı..Yaptığı 3 değişikliğin 2 si orta sahada Muhammeti ileri aldı o kadar ve sonua gitmeyi başardı Manisa..

Ayrıca Fatih egedik te çok mantıklı bir transfer olmuş çok katkı yapacak...

Yine gollerden biri ni atan Ferhat Öztorun...

sade temiz bir oyun oynadı güzel de bir gol attı ..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

yiğit (ismail) geçen sene 3 ligte şampiyon olan Altınordu da kiralıktı, 2. yarıda Altınordu da 15 e yakın maça çıktı ve her maçta ben iyi topçu olacağım mesajını verdi, levent hoca da bu sene o nu kiralık vermeyerek, ondan umutlu olduğunu gösterdi bence, ve zaman zaman ona forma şansını veriyor... sağ kulvarda 1-2 seneye değişmez olacak nitelikte bir oyuncu ama biraz güçlenmesi lazım... ancak süratinin yanında devamlılığının ve mücadeleci yönünde olması en önemli avantajlarında...
    puerta kalbimizde...

Yiğit Gökoğlan'ın kumaşı iyi ancak büyük özveriyle çalışması lazım.İyi bir futbolcu olması için gelişimini uzun bir sürece yayması şart.
    Bence Yiğit İncedemir potansiyeli daha yüksek bir oyuncu.Türk Futbolu ön liberoda harika bir oyuncu kazanabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Yiğit Gökoğlan'ın kumaşı iyi ancak büyük özveriyle çalışması lazım.İyi bir futbolcu olması için gelişimini uzun bir sürece yayması şart.
    Bence Yiğit İncedemir potansiyeli daha yüksek bir oyuncu.Türk Futbolu ön liberoda harika bir oyuncu kazanabilir.
    incedemir yeni bir oyuncu değil aslında 5 sezondur göz önünde olan ama bir türlü gelişim gösterememiş bir oyuncudur... ilk olarak 18 yaşındayken izmirsporda 2.ligte forma giymeye başlamıştı, o dönem de ben dahil bir çok kişi 18 yaşındayken bu adam böyleyse 2-3 sene sonra tabir yerindeysen hayvan ogibi olur demiştik ama yiğit belki şans verilmemesinin etkisiyle bir türlü gelişmedi, gelişemedi. izmirspor daki ilk çıkışının ardından iyi bir paraya o zaman ki adıyla 2.lig A kategorisine yeni çıkan KSK ye geldi (180 milyar gibi bir bonservisle)... ama KSK de 2 sene boyunca doğru dürüst forma giymedi, sadece sezon sonlarında takımın ligte şansının kalmadığı maçlarda forma giyebildi. açıkçası o maçlardan da pek bişiy anlaşılmadı. ama geçen senenin başında levent hoca (izmirspor da yiğit i A takıma alan hocadır) adanademir e giderken onu da yanına aldı ve oynattı ama açıkçası adana demir de oldukça vasattı, hatta levent hoca takımı yarı yolda bıraktıktan sonra yerine gelen metin hoca yiğitte pek ısrarcı olmadı, oynatmadı. bu sene başında levent hoca deyim yerindeyse manevi oğlunu hemen manisa ya aldırdı ve ısrarla ilk 11 de kullanıyor genelde... kabul etmek gerekir ki yiğit geçen seneden daha iyi performans gösteriyor ancak süper lig seviyesinde geçerli bir oyuncu olacak becerilere pek sahip değil, çünkü hala ilk çıkışını yaptığı dönemdeki gibi tek yönlü oynamaya devam ediyor, ofansif anlamda katkı sağlamaktan uzak (uzaktan iyi vurur aslında), hala sorumluluk almaktan uzak oynuyor... özetle yiğit konusunda ben pek iyimser değilim, bank asya için geçerli bir oyuncu olabilir ama süper ligde şansının olduğunu pek sanmıyorum (levent hoca bir kıyak çekerse o ayrı)...
    puerta kalbimizde...

Geçen sene Adana Demirde 31 maçta oynadı diye hatırlıyorum.Gayet te şans buluyordu diyebilirim.Bunun yanında mücadeleci oyuncu kimliğini biraz daha geliştirirse ki ben o potansiyeli görüyorum, Fatih Hoca'nın 2.Lig gözdelerinden biri olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Geçen sene Adana Demirde 31 maçta oynadı diye hatırlıyorum.Gayet te şans buluyordu diyebilirim.Bunun yanında mücadeleci oyuncu kimliğini biraz daha geliştirirse ki ben o potansiyeli görüyorum, Fatih Hoca'nın 2.Lig gözdelerinden biri olabilir.
    hacım levent hoca takımı bitime 10 hafta kala yarı yolda bırakmıştı... zaten bende levent sürekli oynattı ama levent gittikten sonra daha az tercih ediliyor duruma geldi demeye çalıştım, tabi ki herkesin farklı görüşleri olacaktır oyuncular hakkında ama yiğit i 5 senedir tanıdığım için bende kendimden emin konuşuyorum, yiğit süper lig seviyesinde anca yedek olur bence... ama tabi bekleyip görmek lazım, büyük ihtimal manisa bu sene çıkıcaktır, seneye izleyip birlikte görürüz...

bana sorarsan şu an süper ligte iş yapacak düzeyde (gittiği takıma doğrudan katkı sağlayacak) ortasaha oyuncu sayısı çok fazla değil; merter, cihan yılmaz, ferhat kiraz, erhan küçük dışındaki oyuncular pek bu düzeyde değiller bence...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Merter ve Yiğit'i altyapılarından itibaren tanıyorum.Pek fark olmadıklarını düşünüyorum aralarında yetenek olarak ama Merter'in özgüveni yerinde daha olgunlaşmış bence.

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    bana sorarsan şu an süper ligte iş yapacak düzeyde (gittiği takıma doğrudan katkı sağlayacak) ortasaha oyuncu sayısı çok fazla değil; merter, cihan yılmaz, ferhat kiraz, erhan küçük dışındaki oyuncular pek bu düzeyde değiller bence...
    Sezer Öztürk,Murat Akın gibi oyuncuları da unutmamak gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Sezer Öztürk,Murat Akın gibi oyuncuları da unutmamak gerek.
    unutmuşum...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Rize maçının ilk yarsını gayet dikkatle ilinci yarısını ise (misafir nedeniyle) biraz yarım yamalakta olsa izledim....

Maça 1-0 önde başladı manisa diyebiliriz...Bolu maçının çalışkan ismi rafael bu maçada fırtına gibi başladı..tac cizgisinden içieriye yaptığı topla birlikte koşu ve son vuruşu şzlemediyseniz bile özetlerden izleyin harika bir gol...

Rafaeli samsundan beri takip ediyoruz..Sezonun ilk yarısında çok da formda değildi bana kalırsa...ama 2. yarıya adeta fırtına gibi girdi vallahi hayran kaldım oynadığı oyuna...Hızlanması hızı son vuruşu passingi fiziği üst seviyede ama bakalım nereye kadr sürdürecek bu oyun grafiğini belli bir sürekliliğe taşırsa o zaman üzerinde güzel bir çalışma yapılır...

onun dışında bence Bolu maçında perk güven vermeyen GÜVEN rize maçında çok daha iyi idi..ataklara katılması ve iç kulvarda yaptığı müdahaleler ile Rize orta sahasına karşı Manisa orta sahasının üstünlüğü ele almasıa yardımcı oldu...

Sezeri zaten bolu maçıyla ilgili olan üstteki yazıdada anlatmışım farklı özel bir oyuncu set pieces değerleri zaten süper ligdeki oyuncuların bir çoğundan iyi yalnız Nizo nun şahane pasına yaptığı koşuda kaleciyle baş başa kalırken kaçırdığı gol onu tam bir yıldız olarak gören bendenizi biraz şaşkınlığa uğrattı eğer büyük takım oyuncusu olacaksa bunları atması lazım...ama ikinci yarı attığı golle o pozisyonu biraz olsun sildi kafamda ....

bu maçta yiğitide beğendim ferhatıda belli bir istikrarları var..

kalabane böyle eski yıldız afrikalılar gibi bir tipi var ama bazen yaptığı hatalar lada öne çıkabiliyor..ama bence kasımpaşadan kadro olarak üstün olan Manisa Tekrar liderliği almış oldu..

Şeyh Edebali

Güven de tenik beceri yok denecek kadar az.Hırsıyla, kondisyonuyla oynuyor.Bir de sağ beke monte edilince verim daha da düşüyor.Bu maç ortada oynadığı için daha diri gözüktü.
    Yiğit ön liberoda her zamanki gibi iyi bir kesici.
    Rafi'nin günü gününe uymaz.Bazen çok iyidir bazen ise tanıyamazsınız.Malatya maçında dökülürse şaşırmamalıyız ama hat-trick de yapabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Manisanın ikinci yarı başladığından beriki son 3 maçınıda izleme fırsatım oldu...keyifle izliyorum ..

buhafta karşılarında malatya vardı..

Maçın ilk yirmi dakikasını seyredemedim ama sonrasını dikkatle takip edebildim..geçen haftaki maç içinde yazmıştık bu hafta içinde aynen devam..Ligin ikinci yarısını rafael fırtına gibi başladı..ATTIĞI İKİ GOLÜ ÖZELLİKLE İKİNCİSİNİ ÇOK BEĞENDİM üSTADLARLA KONUŞUR jumpingini ve headingini bir gözden geçiririz ama belli bir süreklilik arzederse bu kafa vuruşları tabi...

manisa bolu maçından farklı olarak malatyaya karşı daha saldırgan ve etkiliydi...Güvenin kanatta değilde ortada oynaması takıma da kendinede yarıyor..Çizgide bolu maçında yaptığı hataları ortada daha az yapıyor..Çok tekniği olmayan ama mücadeleci bir oyuncu ...posizyonu DR MR VE DMC olması muhtemel..uzun taç atışlarını ise bilmeyen yok...

haftalardır izliyor olmanın da verdiği cesaretle Sezer le ilgili konuşmak istiyorum..FM de Sezerin zaten iyi bir profili ver iyi bir ca sı var...çok iyi de irdelenmiş bir oyuncu

öte yandan mevcut oynadığı lig şuan için Sezere hafif geliyor..sahanın her yerinde oluşu attığı ve kstiği enfes paslar..sürati becerisi duran topları kullanması ile ve herşeyiyle şuan için bana göre 1. ligin en klas orta saha oyuncusu ...

yalnız Sezer için hakikaten bu lig biraz hafif kalıyor...bu oyuncunun süper ligde neler yapabileceğini gerçekten çok merak ediyorum..bu futbolunu geliştirir ve süper ligde de aynı şekilde oynarsa gerçekten büyük bir yıldız geliyor türk futboluna...

manisa bu sene çıkacak gibi görünüyor ama az bir ihtimalle aksi bile olsa süper lig takımlarının manisanın kapısını çalacağından ve Sezerin gelecek yıl için süper ligde olacağından şüphem yok..

şimdi bu yazıyı okuyan ama manisayı fazla seyretmeyenler beni anlamakta zorlanır..ama Sezer öyle bir oyuncuki ...

ne istersen mevcut biraz fiziği zayıf öte yandan...Sahanın her yerinde sezer ...Sağada koşar sola da koşar Geriden gelip top alır ..uzak mesafeden harika ortalar açar bütün duran topları kullanır nefis frikikler kullanır...

şuan için zevkle izlemeye devam edeceğiz ama yıl sonu profili çok çertefilli geçecektir..Özellikle ben diyorum Manisanın araştırmasında Erola buraka özellikle diyeceğim..bu çocuk 150 PA dan aşağı hayatta yapılamaz fazlasını bilemem...

takımın diğer yönlerine bakarsak tolga gittikçe oturuyor defansa yavaş yavaş ileri çıkmalarada başladı...

ferhatta ayrı bir yıldız....istikrarlı ne yaptığını bilen ..ayrıca bir iki pozisyon güzel kanat ortalarıda yaptı...

ayrıca hüseyin defansta gayet beğeniyorum...gencecik bir oyuncu ve çok gelecek vaad ediyor bana kalırsa...

Raffael zaten yazımızın başında belirtmiştirk çok çok formda...

manisa bu haliyle süper ligin en büyük favorisi...

zaten onlardan sonraki en iyi kadroya sahip Rizenin çok kötü başlaması Karşıyakanın ise üstün formuna rağmen Manisayı ilk ikiden edebilecek bir kadroya sahip olmaması..diyarbakırın içinde bulunduğu durum...Şuan için Kasımpaşa ve Manisayı rahatlatmış durumda...

G

Şeyh Edebali

Manisa için yazılanlara bir kaç şey de ben ekleyeyim.Bir kere her şeyden önemlisi şehir geçen yılki küme düşmeden sonra tekrar çıkacağına tam anlamıyla inanmış durumda.Bu takım için çok olumlu bir itici güç.Tribünlerden homurtu duymaya imkan yok.Böyle olunca futbolcular da rahat bir oyun oynayabiliyor.

Gelelim kaptana.Sezer Öztürk gerçekten ağırlığını koyuyor.Duran toplarla(hem atıyor,hem de attırıyor), arkadaşlarına verdiği paslarla, attığı şutlarla gerçekten çok klas bir oyuncu. Bu formunu sürdürürse yakında büyük takımlardan birine gider, hatta milli olur. Erol abiyle Manisa'yı benim yapacağım konusunda konuşmuştuk.Sezer böyle devam ederse belli artışlar olacaktır.

Bank Asya 1.Lig'in bence en iyi oyuncusu Ufuk Ceylan.Bu kaleci de gerçekten çok büyük potansiyel görüyorum.Top kontrolü, yer tutması birebirleri,topu oyuna sokması gayet yerinde. Onur Kıvrak ve Sinan Bolat'tan bahsediliyor(ikisi de iyi kaleci) ancak milli takımın 2-3 sene sonraki kalecisi bence Ufuk olacaktır.

Geçende yazdığım gibi Rafi'nin günü gününe uymaz.Oynadığında çok gol atabilir.Ama tamamen yatabilir de.Böyle devam etmesi kuşkusuz Manisa'nın kolay görünen işini daha da kolaylaştıracaktır.

Güven konusunda da çok değişen bir şey yok.Bu adam hırsıyla,mücadelesiyle Manisa takımına direnç getiren bir oyuncu.Takımda en azından bu sene kesin oynayacaktır.

Hüseyin Tok gibi defansta oynayan bir genç oyuncu da var Manisa'da.Bu oyuncunun defansif özellikleri gerçekten çok iyi.Ancak biraz hantal olması,tekniğinin de çok iyi olmaması onun Avrupa'ya gidecek kadar gelişmesine engel olacaktır.Yaşı çok genç bu özelliklerini geliştirirse o da gerçekten baya iyi bir oyuncu.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Manisa için yazılanlara bir kaç şey de ben ekleyeyim.Bir kere her şeyden önemlisi şehir geçen yılki küme düşmeden sonra tekrar çıkacağına tam anlamıyla inanmış durumda.Bu takım için çok olumlu bir itici güç.Tribünlerden homurtu duymaya imkan yok.Böyle olunca futbolcular da rahat bir oyun oynayabiliyor.

Gelelim kaptana.Sezer Öztürk gerçekten ağırlığını koyuyor.Duran toplarla(hem atıyor,hem de attırıyor), arkadaşlarına verdiği paslarla, attığı şutlarla gerçekten çok klas bir oyuncu. Bu formunu sürdürürse yakında büyük takımlardan birine gider, hatta milli olur. Erol abiyle Manisa'yı benim yapacağım konusunda konuşmuştuk.Sezer böyle devam ederse belli artışlar olacaktır.

Bank Asya 1.Lig'in bence en iyi oyuncusu Ufuk Ceylan.Bu kaleci de gerçekten çok büyük potansiyel görüyorum.Top kontrolü, yer tutması birebirleri,topu oyuna sokması gayet yerinde. Onur Kıvrak ve Sinan Bolat'tan bahsediliyor(ikisi de iyi kaleci) ancak milli takımın 2-3 sene sonraki kalecisi bence Ufuk olacaktır.

Geçende yazdığım gibi Rafi'nin günü gününe uymaz.Oynadığında çok gol atabilir.Ama tamamen yatabilir de.Böyle devam etmesi kuşkusuz Manisa'nın kolay görünen işini daha da kolaylaştıracaktır.

Güven konusunda da çok değişen bir şey yok.Bu adam hırsıyla,mücadelesiyle Manisa takımına direnç getiren bir oyuncu.Takımda en azından bu sene kesin oynayacaktır.

Hüseyin Tok gibi defansta oynayan bir genç oyuncu da var Manisa'da.Bu oyuncunun defansif özellikleri gerçekten çok iyi.Ancak biraz hantal olması,tekniğinin de çok iyi olmaması onun Avrupa'ya gidecek kadar gelişmesine engel olacaktır.Yaşı çok genç bu özelliklerini geliştirirse o da gerçekten baya iyi bir oyuncu.

Sevgili kardeşim Manisayı inşallah sen yaparsın tümüyle aynı düşünüyorum aklın yolu bir...öte yandan Sezer Öztürke belli artışlar yapılır cümlesi biraz az kalmıyormu...adam şov yapıyor vallahi...

Güvenin ortada oynaması nın bence çok önemli bir artısı var...Güven orta sahada olunca...orta saha iyice dirençleniyor..takımın forvetleri geriye çok fazla gelmek zorunda kalmıyor onlar aslıl işleri olan hucumda kalıyor ..sezer de rahatlıyor bu defa top kapmakla uğraşıp kendini yoracağına şovuna başlıyor üzerindeki yük hafifliyor..ve orta sahadaki tıkanıklığı daha kolay çözüyorlar.......yani güvenin ortada oynaması çok faydalı oluyor çok.....

rafaelin günü gününe uymuyor ama son 3 maçta aynı..elbetteki bu değerlendirmeyi oyun içerisindeki aktifliğinr ve takımına verdiklerine dayanarak söylüyoruz yoksa sadece gol attığından değil...Mesela Bolu maçındaki o her tafa koşması ve hucum presi..rize maçındaki driplingi ..bu hareketler golle sonuçlanması bile yinede rafaeli üstün bir oyuncu yapıyor..

Şeyh Edebali

Ben daha önce de Sezer'e verilen 133 PA nin az olduğunu söylemiştim.Ancak 08 de 150 idi o kadar da verilir mi şu anda bimiyorum.Ömer abi falan da ne der bu işe.
    Güven ve Yiğit İncedemir'in varlığı ortada Manisa için büyük şans.Sivas maçını seyredenler bilir o maçta Sezer ortada topla buluşuyordu.Oysa Sezer rakip alanda topu aldığında etkili olan bir oyuncu.Bu iki oyuncu(Güven ve Yiğit)bunu sağlama konusunda fena değiller.
    Rafael her Brezilyalı oyuncu gibi duygusal.Bu ara kafası rahat demek ki. Sezon sonuna kadar böyle oynarsa zaten krallıkta Bruno'yu bile zorlar ama ben öyle olacağını zannetmiyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

kahraman dikkat ettinmi rafael topu alınca karnına tepti eşi falan hamile veya yakında çocuğu olacak...ne bileyim işte..

hani morali yüksek diyorsunya...

baba olacak ve olmuş olması moralini artırmış olabilirmi..

Şeyh Edebali

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri