Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Altay

Nesil
    2003

Default Altay

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

altayı yapan araştırmacıya sormak istiyorum bu soruyu merter yüce hakkındaki düşünceleri neler çünkü merter sakatlandıktan sonra altay o eskiden sürekli gol pozisyonuna giren sürek atak bir futbol sergileyen duruşunu bıraktı tamamen farklı bir takım oldu hiç top oynamıyor desek yeridir ama genede bir şekilde kazanmayı biliyor

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

merter yeni yamada da görüleceği gibi takımdaki en önemli 3 oyuncudan biri haline getirildi... fiziksel ve mental özellikleri yüksek bir oyuncu olan merter de gerekli iyileştirmeler yapıldı...
    puerta kalbimizde...

şehmusun galatasaray'a golü izlenmeli. ayrıca altayın alt yapısı iyi bütün oyuncuları ordan

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Altay'ın altyapısı iyi mi bilmiyorum çünkü bu maç iyi oynamadılar, sadece muhteşem bir kalecileri vardı. Tuttum bu Gökhan'ı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cureshot View Post
    Altay'ın altyapısı iyi mi bilmiyorum çünkü bu maç iyi oynamadılar, sadece muhteşem bir kalecileri vardı. Tuttum bu Gökhan'ı.
    Tek maçlık kaleciler her zaman olmuştur, olacaktır.
    Bir kaleci değerlendirmesi en az 20 maç, hatta bir sezondan sonra yapılmalıdır.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Tabii ki, ben zaten bu maçlık konuştum. Yakından izlenmesi gerekir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu Merther stoper midir? Ön libero mudur? Her ikiside midir? Hangisi önceliklidir? Varmı bir bilgin Erol ustam.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Önlibero abi Merter bu aradalar kayseriyle adı geçtiğinden biraz incelemiştim

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Merter önlibero dur.Kaleci Gökhan artık boyunun kısalığından mıdır nedir yan toplarda ve yüksek toplarda çok kötüydü doğru düzgün top alamadı.

Altay çok oyuncu çıkarıyor ama bunların ne derece verimli oldukları tartışılmalı.

Halit Keser benim yakına arkadaşım.Turgutluspor'da kiralık oynuyor,ağır bir sakatlık geçirdi yeni yeni toparlanıyor,ben profili hakkıdna gözlemlediğim birkaç şeyi yazmak istiyorum.

Hızı gereken seviyenin altında kalmış,fiziği hızlı olmasını sağlıyor,hızlanmasıda hızının getirdiği genetik özelliklerden kaynaklanıyor.

100 metrede yeteri kadar hızlı fakat kesin hızına daha çabuk ulaşıyor.Hız 12 hızlanma 13 olabilir.

Work Rate ise editörden bakmadım şuan fakat oyunda 9 oalrak gözüküyor bu rahatlıkla 12-14 arası bir değere çekilebilir.

Ayrıca Merter zaman zaman alternatifslizkten defansın ortasındada görev yapabiliyor ama normalde ön liberodur.Oyundada gayet gerçekçi yapılmış.

Work Rate ve hız ve hızlanma haricinde tamamiyle reel hayattaki Halit'in oyuna birebir yansıtılmış olduğunu gördüm,bahsettiğim özelliklerde geliştirmeler yapılırsa sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

halit forvet ve sağ ayaklı değil mi?

ayrıca merter, ön liberodur bana göre de ligin en iyi 3 ön liberosundan biridir, arkadaşların belirttği gibi 1-2 maç ihtiyaçtan stoper oynamışlığı da vardır...

gökhan a gelince; gökhan son 3 senedir zaman zaman forma şansı bulan genç bi arkadaş, en önemli özelliği çevikliği ve korkusuzluğu, ayrıca yer tutuşunda da bu sene önemli gelişmeler var gibi (son 3 maçtır kalede o var), ama arkadaşlarımın dediği gibi yer yan toplarda biraz sıkıntısı var (zaten hangi kalecinin yok ki). ısrar edilirse iyi bir kaleci olur ama fazla forma şansı bulamazsa sonu eski genç yetenek Bulut Basmaz gibi olur, ince bir çizgide yani biraz şansa ihtiyacı var...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by fmsmyrna View Post
    Merter önlibero dur.Kaleci Gökhan artık boyunun kısalığından mıdır nedir yan toplarda ve yüksek toplarda çok kötüydü doğru düzgün top alamadı.

Altay çok oyuncu çıkarıyor ama bunların ne derece verimli oldukları tartışılmalı.
    çok yerinde bir tespit daha, altay alt yapısından çok fazla oyuncu çıkıyor ve liglere genelde iyi giril yapıyorlar ama süper lig seviyesine geçmek için gerekli aşamayı bir türlü yapamıyor bu oyuncular... ayrıca altay altyapısından çıkan gençlerde (son 3-4 yıl için konuşuyorum) genel bir devamlılık ve fiziksel yeterlilik sorunu gözlenirken, teknik açıdan vasatın üstünde olduklarını söyleyebilirim... bakınız: mehmet sak, isa akgöl, alp ergin, ali ölmez (şu an kadroda olanlar)

ancak son 5-6 yılda necati, çağdaş, yakup, ramazan, i. akın, sinan kaloğlu, eren gibi gençleri üst seviyeye kazandıran bu altyapı anlayışını saygı duymak lazım...

önümüzdeki sene içinde merter ve atilla nın süperlige zıplayacağını düşünüyorum.

dardanel gibi üst seviyede ama az oyuncu mu yoksa gençler ve altay gibi vasat ama çok oyuncu mu?
    puerta kalbimizde...

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    halit forvet ve sağ ayaklı değil mi?

ayrıca merter, ön liberodur bana göre de ligin en iyi 3 ön liberosundan biridir, arkadaşların belirttği gibi 1-2 maç ihtiyaçtan stoper oynamışlığı da vardır...

gökhan a gelince; gökhan son 3 senedir zaman zaman forma şansı bulan genç bi arkadaş, en önemli özelliği çevikliği ve korkusuzluğu, ayrıca yer tutuşunda da bu sene önemli gelişmeler var gibi (son 3 maçtır kalede o var), ama arkadaşlarımın dediği gibi yer yan toplarda biraz sıkıntısı var (zaten hangi kalecinin yok ki). ısrar edilirse iyi bir kaleci olur ama fazla forma şansı bulamazsa sonu eski genç yetenek Bulut Basmaz gibi olur, ince bir çizgide yani biraz şansa ihtiyacı var...
    Aslında amatör dönemlerinde sağ ve sol açık oynamışlığda var yani AMRL/ST pozisyon düzenlemesi yapılabilir.

Sağ ayağı 20 sol ayağı 9-10 gibi bir değer girilebilir sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by makalele81 View Post
    Aslında amatör dönemlerinde sağ ve sol açık oynamışlığda var yani AMRL/ST pozisyon düzenlemesi yapılabilir.

Sağ ayağı 20 sol ayağı 9-10 gibi bir değer girilebilir sanırım.
    eywallah tamamdır...
    puerta kalbimizde...

eywallah tamamdır...
    Teşekkürler

sehmus'un ozellikleri iyileştirilmesi lazım adam gol kralı oldu karşıyakaya geldi oradan biliyoruz. sonra altay attığı gol? ve çok hırslı ve çalışkan

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Patron Şeyhmus'un CA-110 falan yapabiliriz galiba.Burak abide bu yönde iyileştirme yapmamızı istiyor.Bence de en az 110'a çekelim

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

Burak Çalık'ın özellikler niçin bu kadar düşük? Bu sezon gayet iyi oynuyor şuana kadar 6 golü var ve Şehmusla beraber en golcü oyuncu konumunda. 20 yaşında olmasından dolayıda work rate daha çok arttırılabilir diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by gerrrard View Post
    Burak Çalık'ın özellikler niçin bu kadar düşük? Bu sezon gayet iyi oynuyor şuana kadar 6 golü var ve Şehmusla beraber en golcü oyuncu konumunda. 20 yaşında olmasından dolayıda work rate daha çok arttırılabilir diye düşünüyorum.
    öncelikle burak çalık çok yeni bir oyuncu, en azından benim için, o sebeple özellikleri hakkında sene başında fikir sahibi olmadığım için düzenleme için devre arasını bekledim, burak genel itibariyle hızı ile iş yapan, geniş alanda etkili bir arkadaş izlenimi bıraktı bende, bu yönde gerekli iyileştirme ve düzeblemeleri yapmaya çalıştım...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    şeyhmuz un CA 114 zaten;-)
    Last edited by midfielder1912 : 20.Ocak.2009 at 01:19 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

altay güngören maçını izledim hafta sonu...

altay sene başından beri devam ettiği 4-4-2 ile dizildi,

gökhan

erdi yiğitcan onur ercan

yasin merter erdal molina

burak çalık şeyhmuz

şeklinde dizildi... kaleci gökhan ilk yarıda sakatlanıp yerini çorum dan gelen kaleci serdar a bıraktı, ercan da yerini mesut a bıraktı yine ilk yarıda...

ağır zeminde oynanan mücadele de güngören kontra ataklarla etkili olurken altay ikinci yarıda uzun toplarla sonuca gitti...

altay da kaleci gökhan, burak çalık ve yiğitcan oldukça dikkat çekti...

yiğitcan özellikle yerden etkili bir stoper izlenimi verirken, bırakırken, burak çalık ta oldukça çalışkan ve yıpratıcı bir oyuncu profili sergiledi. kaleci gökhan da özellikle zamanın da ve hızlı çıkışları ek olarak ta refleksleri ile öne çıktı...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

altay güngören maçını izledim hafta sonu...

altay sene başından beri devam ettiği 4-4-2 ile dizildi,

gökhan

erdi yiğitcan onur ercan

yasin merter erdal molina

burak çalık şeyhmuz

şeklinde dizildi... kaleci gökhan ilk yarıda sakatlanıp yerini çorum dan gelen kaleci serdar a bıraktı, ercan da yerini mesut a bıraktı yine ilk yarıda...

ağır zeminde oynanan mücadele de güngören kontra ataklarla etkili olurken altay ikinci yarıda uzun toplarla sonuca gitti...

altay da kaleci gökhan, burak çalık ve yiğitcan oldukça dikkat çekti...

yiğitcan özellikle yerden etkili bir stoper izlenimi verirken, bırakırken, burak çalık ta oldukça çalışkan ve yıpratıcı bir oyuncu profili sergiledi. kaleci gökhan da özellikle zamanın da ve hızlı çıkışları ek olarak ta refleksleri ile öne çıktı...
    Kanka Molina nasıldı. Ben çok merak ediyorum O' nu. Neler yaptı biraz bahsedebilmen mümkün mü?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

abi sene başından beri durgun, çok etkili değil açıkçası... zaman zaman iyi işler yapsada mücadele gücü eksikliği nedeniyle çok etkili olamıyor...

diğer yabancı tiago daha iyi çıktı açıkçası, tiago daha hızlı ve hareketli olduğu için daha etkili oluyor, molina durgun ve genelde statik oynadığı için (tehlikeli bölgelere pek yakın olamıyor) çoğunlukla yedek kaldı zaten...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

manisa altay macinda normalde sag acik olmasina ragmen sag bek oynayan alp ergin ve kaleci gokhan cok etkiliydi... ozellikle ilk yarida kaleci gokhan muthis tolplar cikardi. cok cabuk ve refleksleri muthis bir kaleci; gumbur gumbur geliyor, gecen sene cenk in gosterdigi cikisin daha iyisini yapti su ana kadar...

alp cok hirsli oynadi, fizik olarak ustune baya katmis gorundu, zaten teknik acidan gayet iyiydi cikisini surdurmesini bekliyorum...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    yigitcan da basarili performansini surduruyor, geldiginden beri sikintili altay defansini toparladi diyebiliriz, ozellkle defansif sezgileri kuvvetli bir oyuncu...
    Last edited by midfielder1912 : 14.Şubat.2009 at 15:46 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bu Gökhan konusunda bir görüşünüz varmı ? Galatasaray'la oynanan kupa maçında kendini göstermişti ilk Gökhan. 9.3 yamasında özelliklerinde ne gibi değişiklik olacak? Yani bir Ufuk Ceylan profili kadar iyi olmasını beklemiyorum ama biraz oynama olur kanımca.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

gökhan ın ca, pa değerleri ve refleks, çabukluk, çeviklik gibi özelliklerinde düzenlemelere gidildi...
    puerta kalbimizde...

Merter,Şehmus ve Gökhan mükemmel olmuş,harika bir Altay araştırması var 9.3.0'da tebrikler.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

hep beraber yapıyoruz makalele, sizlerin yorumlarıyla desteğiyle...

makalele, pazar ksk-sakarya maçına beraber gidelim, uygunsan, bornova migrostan alırım seni uyarsa. [email protected] bana mail at uygunsan,paslaşalım...
    Last edited by midfielder1912 : 27.Şubat.2009 at 22:37
    puerta kalbimizde...

hep beraber yapıyoruz makalele, sizlerin yorumlarıyla desteğiyle...

makalele, pazar ksk-sakarya maçına beraber gidelim, uygunsan, bornova migrostan alırım seni uyarsa. [email protected] bana mail at uygunsan,paslaşalım...
    midfielder1912 mesajını yeni gördüm,kusura bakma.

Ben iyi bir Göztepe taraftarıyım aslında,KSK maçınada gelmek isterim en azından izlemek için ama bir sınav durumu var,ona göre hareket etmem gerekiyor,bu hafta olmasa bile bir dahaki davetini kaçırmam ayda ben davet ederim,MSN adresinide ekledim.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

eywallah makka, kolaylıklar diliyorum... mehmet akif ve recep i izlemek için gideriz göztepe maçına...
    puerta kalbimizde...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri