Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
301 ile 330 arası toplam 374 sonuç

Konu: Trabzonspor

Arkadaşlar daha başka eleştirileri veya görüşleri olanlar yok mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 10_Osmanozc View Post
    Arkadaşlar daha başka eleştirileri veya görüşleri olanlar yok mu?
    Ofiste bir konu sorum vardı, cevaplarsan sevinirim.
    Fikirlerim burada

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Ofiste bir konu sorum vardı, cevaplarsan sevinirim.
    Buğra'nın hiç bir özelliğiyle oynama yapmadım.Mevki konusuna gelince Ersun Yanal onu sağ bek-sağ açık gibi değerlendiriyordu.Geldiği Dardanelspor'da da genellikle sağ açık olarak oynadığını biliyorum.SC oynadığını ne gördüm,ne de duydum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 10_Osmanozc View Post
    Buğra'nın hiç bir özelliğiyle oynama yapmadım.Mevki konusuna gelince Ersun Yanal onu sağ bek-sağ açık gibi değerlendiriyordu.Geldiği Dardanelspor'da da genellikle sağ açık olarak oynadığını biliyorum.SC oynadığını ne gördüm,ne de duydum.
    Buğra hangi maçta oynadı ki onu sağ bek olarak değerlendirebildiğini düşündün?
    Ben Buğra'yı FC olarak birçok maçta izledim...
    Benim bir araştırmacı olarak izlemiş olmam, sizinde bana bir araştırmacı olduğum için saygı duymanızı gerektiriyor.
    Yani siz onu son 6 aylık yedek hayatında hiç FC olarak görmemeniz onun geçmişinde FC olmaması gerektiği anlamını taşımıyor...

Oynama yapılmadıysa datalarda bir sorun olmuş yada mutlaka başka bir şekilde değiştirilmiş Buğra'nın özellikleri...

Bu durum düzeltilmeli... Ben sizden daha çok izlediğim için de benim söylediklerim değerlendirilmeli.
    Fikirlerim burada

Buğra hangi maçta oynadı ki onu sağ bek olarak değerlendirebildiğini düşündün?
    Ben Buğra'yı FC olarak birçok maçta izledim...
    Benim bir araştırmacı olarak izlemiş olmam, sizinde bana bir araştırmacı olduğum için saygı duymanızı gerektiriyor.
    Yani siz onu son 6 aylık yedek hayatında hiç FC olarak görmemeniz onun geçmişinde FC olmaması gerektiği anlamını taşımıyor...

Oynama yapılmadıysa datalarda bir sorun olmuş yada mutlaka başka bir şekilde değiştirilmiş Buğra'nın özellikleri...

Bu durum düzeltilmeli... Ben sizden daha çok izlediğim için de benim söylediklerim değerlendirilmeli.
    116 maçta 7 gol atabilen bir FC,ilginç.

Ben size nasıl bir saygısızlıkta bulundum ki;saygı duymam gerektiğini hatırlatıyorsun bana?

Benim Buğra için girdiğim Position değerleri;

SC 0
    AMR 10
    MR 20
    DR 15

Buğra'ya sağ bek pozisyonu eklememdeki neden yerel medyada Ersun Yanal'ın Buğra'yı antrenmanlarda sağ bek alternatifi olarak denediği yönündeki haberlerdir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Peki benim girdiğim değerler neydi?
    Amr 20 Fc 17
    Ben izledim diyorsam yalan atmıyorum değil mi?
    Golcü bir oyuncu değildi?
    Ha yok o sağ bek oynadı da ben gerizekalı olduğum için forvet olarak mı algıladım?
    Bunu mu demek istiyorsunuz.

Ben yerel haberlerden biliyorum, benim size güvenim yok yerel habere güvenim var mı diyorsunuz?

Araştırma da ki mantık şu değil. X oyuncu Y takım araştırmacısının eline geçti. Y takım araştırmacısı onu istediği gibi tek başına sorumlu olarak yapar.

Biz bunu yapmıyoruz.
    Siz de yapmamalıydınız.
    Ben sizden daha çok ilk 11'de izledim.
    Ben Buğra'yı bütün bir sezon boyu izledim.

Bu da benim söylediğimi doğru kılar.
    Yanlış yaptım, bilmiyordum deyin. Yada üzgünüm haberim yoktu deyin hatanızı kabullenin.
    Biz yerel medyaya göre araştırmacılık yapmıyoruz.

İzlediğimiz oyuncuları bizzat değerlendiriyoruz.

Açık söylüyorum genelde 4-3-3 oynayan Dardanel'in amr'si idi.
    Bazen o taktik 4-4-2'ye döner Fc oynardı.

Ben burada 17 Fc değeri girdiysem gelir bana sorar ona göre karar alırsınız. Yoksa benim yaptığım araştırmayı tek maç izlemeden değiştiremezsiniz.

Sizden saygı beklemekte ısrar ediyorum...
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Isterse 300 maca cikip hic gol atamasin sahada forvet mevkisinde oynuyorsa o oyuncu forvetdir... offensive oynayan her oyuncu gol atar diye bi kural yok...

antremanlarda sag bek oynamasini onun mevkisinin sag bek oldugunu veya orada oynama kabilieyeti dahi oldugunu gostermez ki... younda bi oyuncuyu sag bek olarak yetistirmeye basladiginizda hemen accomplished mi olu veriyor? kendin diyorsun Ersun Yanal sadece denemis antremanlarda...

Mesela Serkan Kurtulus GS'ye sag bek olarak yetistirilmek icin alindi ve bu sezon cogu zaman GS'de sag bek oynadi ama su anda sag bek oynama ozelligi oyunda 11... neden cunku GS'ye gelene kadar belki 1-2 kez sag bek oynamis veya oynamamis aslen bi orta saha oyuncusu kendisi... kendisinin sag bek de accomplished oldugunu iddia etmemiz icin yeterli delil yok. Galatasaray A takim kariyerinde hep sag bek oynamis Ugur Ucar'in natural mevkisi neden stopper? Cunku asil mevkisi odur A takima cikana kadar her turlu kategoride o mevki de oynamistir... Ozer Hurmaci gecen sene Ankaraspor'da hep sag acik oynatilmasina ragmen neden natural mevkisi MC? Cunku oyuncunun gercek mevkisi odur...

Eger Bugra sag bek icin dusunuluyorsa 5-10 arasi bi rakam vermek dogrusu olurdu 15 gibi onu accomplished yapan bi deger degil, hele ki bu oyuncuyu hic dogru durust izlemediysen... bakarsiniz Bugra futbol kariyerine sag bek olarak baslamistir gencliginde kimbilir ama bunu bilmeden bir var sayim uzerine o kadar yuksek deger verilmesi yanlis bence.

Ayrica bana kalirsa elinize baska takimdan gelmis bi oyuncu varsa o takimi en son arastiran kisiyi bulup degisiklik yapmadan once o kisiye danismak en dogrusu. Hele ki dedigin gibi bos profil olarak geldi ise bi onceki arastirmaciya danismak daha da onemli cunku data transferinde sorun de cikmis olabilir...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Boş gelmedi bir kere bu olanaksız. (Boş geldiği nerede söylendi bilmiyorum ama)
    Hadi kendi düşündüğünüz x değeri uygun gördünüz eklediniz diyelim. Benim verdiğim değeri neden siliyorsunuz peki ben onu anlamadım?

Onu bundan sonra sürekli sağ bek oynatacak diye mi düşündünüz? Adam 24 yaşında...

Son olarak bu sezonun ikinci yarısında Çaykur Rizespor'a gitmiş ve orada da sürekli sağ açık oynatılmış.

Asıl bu adam hayatı boyunca forvette değil sağ bekte hiç oynamamış ve oynayabileceğine de ben ihtimal vermiyorum.
    Carrusca ne kadar sol bek oynarsa, Buğra'da o kadar sağ bek oynar.
    Fikirlerim burada

@extensor

Arkadaşım neden bu kadar kompleks yaptığını anlayamıyorum.Ben hangi oyuncunun hangi araştırmacının elinden çıktığının çetelesini mi tutacağım?

Tolga Seyhan futbola forvet olarak başlamıştır,bir Gaziantepspor maçında da Ziya Doğan onu yedekten forvet olarak oyuna sokmuştur şimdi onun naturalini FC'mi yapmamız gerekiyor.Veyahut Tony Sylva DMC olarak başlamıştır.Bunlar çok da önemli olan şeyler değil bence.Trabzonspor'da sağ bek alternatifi olarak düşünülen birisine hatta Trabzonspor'a gelmeden öncede bu mevkiide oynadığı söylenilen bir futbolcuya DR pozisyonunu eklemekten çekinmedim,bu kadar basit.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Trabzon'a gelmeden önce sağ bek oynamışlığı yok adamın bu bir.

Adam 23 yaşında sağ açık ve forvet olarak gözümün önünde 15'in üzerinde maça çıktı, bu Tony Silva ve Tolga Seyhan 23 yaşına kadar mı santrafor yada önlibero oynamışlar bu iki

Öyle olmasa bile benim verdiğim değerleri neye göre kaldırıyorsun benim yaptığım şeymi değerli senin kulaktan duyma öğrendiklerin mi bu üç.

Uğur Uçar'ın alt yapıda dc olarak senelerce görev yaptığını ve bizim ona bu yüzden dc değerini 20 verdiğimizi biliyor musun dört

Senelerce sağ açık ve forvet oynamış adamın bu gibi nedenlerle pozisyonlarını kaldıramazsın beş.

Bu gibi nedenlerden dolayı yanlış yaptığını bile bile hatanı kabullenmiyorsun ve bende ondan uzatıyorum yoksa umurumda değil bu da altı...

(umrumda değilden kastım hatadan dönülür 2010'da düzeltilir bunu de bana tamam kapansın konu)
    Fikirlerim burada

Ben yamayı hazırladığım zaman Aralık-Ocak ayları gibiydi.Buğra'nın Rizespor'a transferleri ya kesinleşmişti ya da kesin gibiydi.Bundan dolayı değerleriyle oynama yapmadım diye hatırlıyorum.Buğra Erdoğan'ın DR mevkisiyle ilgili olarak;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bu%C4%9Fra_Erdo%C4%9Fan

http://www.ligtv.com.tr/Oyuncu.aspx?pl=12885

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şimdi gelelim esas konuya Osman.
    Ben şu dakika Msn'den Buğra'nın eski takım arkadaşına sorabilirim Buğra'nın mevkiisini.
    Olmadı telefon numarasını veya Buğra'nın msnini ister direk Buğra'ya da sorabilirim Buğra'nın mevkiisini.
    Olmadı yarın direk Dardanelspor tesislerini ziyaret edip Mustafa Meteertem'e yani Buğra'nın eski hocasına da sorabilirim Buğra'nın mevkiisini.

Bilmem anlatabildim mi benim Lig tv'nin güvenilirliğiyle, aramda ki farkı?
    Lig tv de ki boy kilo ve doğum yılı bilgileri doğru
    Mevkii yanlış...

Not: Buğra şuan Rize'de de sağ açık oynuyor
    Not: Ersun Yanal Arda'yı da sağ bekte denemişti.

Not adam 20 ofansif sağ açık 17 forvet. 17 sağ açık Osman...
    Yok ben izlemeden gördüğümü yaparım diyorsanız tamam yapın o zaman 'araştırmanızı' diyecek daha fazla sözüm yok size...
    Last edited by Vieri : 12.Nisan.2009 at 02:40 Reason: tartışmayın..
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba Osman,
    MSN'de Dardanelspor'lu bir futbolcu ile konuştum.
    Bu futbolcu Buğra Çorumspor'dan Dardanelspor'a gelene ve Trabzonspor'a transfer olana kadar Dardanelspor'un kadrosunda bulunan bir oyuncu. İyi de bir FM oyuncusudur.
    Konuşma şöyle;
    - Dostum merhaba, Birşey soracağım? Buğra Erdoğan daha önce hiç sağ bek oynadı mı?
    - Mehaba, 3-4 sene önce denenmişti Sinan. Ama fizik olarak çok yetersiz olduğu için oynatılmadı fazla. Bir sene sonra da sağ açık oynadı.
    - Peki, Çorumspor'da sağ bek mi oynuyormuş?
    - Bilmiyorum.
    - Forvet oynar mı sence?
    - Oynar ama tam olarak forvettir diyemem.
    - Sence FM değerleri nasıl olmalı?
    - Amr yeşil, Mr turuncu, Fc turuncu.
    - Dr?
    - Olsa olsa sarı olur
    -

Teşekkür ettim ve kapattım.

Umarım sana biraz tiyo verir bu konuşma.
    Fikirlerim burada

Merhaba Osman,
    MSN'de Dardanelspor'lu bir futbolcu ile konuştum.
    Bu futbolcu Buğra Çorumspor'dan Dardanelspor'a gelene ve Trabzonspor'a transfer olana kadar Dardanelspor'un kadrosunda bulunan bir oyuncu. İyi de bir FM oyuncusudur.
    Konuşma şöyle;
    - Dostum merhaba, Birşey soracağım? Buğra Erdoğan daha önce hiç sağ bek oynadı mı?
    - Mehaba, 3-4 sene önce denenmişti Sinan. Ama fizik olarak çok yetersiz olduğu için oynatılmadı fazla. Bir sene sonra da sağ açık oynadı.
    - Peki, Çorumspor'da sağ bek mi oynuyormuş?
    - Bilmiyorum.
    - Forvet oynar mı sence?
    - Oynar ama tam olarak forvettir diyemem.
    - Sence FM değerleri nasıl olmalı?
    - Amr yeşil, Mr turuncu, Fc turuncu.
    - Dr?
    - Olsa olsa sarı olur
    -

Teşekkür ettim ve kapattım.

Umarım sana biraz tiyo verir bu konuşma.
    Teşekkür ettim.Ama DR konusunda o kadar da haksız değilmişim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hak yada haksızlık olayı yok zaten dostum.
    Olay sadece bizim kulaktan duyma iş yapmadığımız ile ilgili anlatabiliyormuyum.
    Mesela biz neden yeni gelen yabancı transferleri değiştirmiyoruz? Etik olmadığı için...

Şimdi dediğim gibi Buğra sağ bek denenebilir Dardanelde'de ilk geldiği sene 19 yaşında denenmiş ama fizik olarak yetersiz bulunmuş.
    Arda'da denenmişti Ersun Hoca tarafından.
    Ama sen o adamı sağ bekte oynar halde görmüyorsan, idmanda denendi diye sağ bek yapmamalısın.

Ki, Rize'de de sağ kanat oynuyor.

Futbolcu arkadaşın söyledikleri çok doğruydu
    amr 20 mr 15 fc 13 dahi verilebilir ama dr turuncu olmaz.
    Mesela Carrusca'yı bir sene boyunca sol bek denesiniz bile sol bek olamayacağı gibi Buğra'da olamaz. Ben fiziki yetersizliklerini çok iyi gördüm oradan biliyorum. Eski takım arkadaşı da söylemiş dikkat edersen
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Alanzinho'nun hız, hızlanma, uzun şut özellikleri arttırılmalı.Güç 7 falandı galiba oda 2'ye falan çekilebilir.Dripling'de 18'den 17'ye çekilebilir genelde hızı sayesinde adam geçiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hızı gerçekten arttırılmalı. Dribbling bence 18'te iyi.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Dripling'de 18'den 17'ye çekilebilir genelde hızı sayesinde adam geçiyor.
    Kesinlikle katılmıyorum. İnanılmaz top sürüyor. Ayağından 10 cm bile açmıyor topu. İnanılmaz hakim.

Son Gençlerbirliği maçında özellikle bu kusursuz top sürüşleri dikkatimi çok çekmişti.
    Hızdan ziyade topu çok çok iyi ve kontrollü sürebildiği için çalım atıyor.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

İnanılmaz top sürüyor. Ayağından 10 cm bile açmıyor topu. İnanılmaz hakim.
    Bu söylediğin tekniği ile daha alakalı gibi geldi bana dediğin gibi topa çok hakim top kontrolünü çok iyi yapıyor.

Teknik (Technique)
    Tekniği ve top kontrolünün kalitesi. Top ayaginda olduğu zaman rahatliği. Bu özellik diğer bütün teknik özelliklerin ne kadar kaliteli kullanılabildiğini etkiler (Mesela yüksek tekniğe sahip, top sürme özelliği düşük oyuncu top sürerken yüksek hızda top süremez ama topu iyi kontrol eder. Dripling özelliği yüksek ama tekniği düşük oyuncular top sürerken topu ayağından açar. Bitirici vuruş yaparken yüksek tekniğe sahip oyuncular kaleyi daha fazla tutturur, tekniği düşük oyuncular zaman zaman dağlara taşlara vurur vs.)

Nesil
    2003

Serhat:

Ama Alanzinho top ile dripling yaparken yavaslayan tipte bir oyuncu da degil.

Strength'in dusmesine ben de katiliyorum ama dribbling'in geldigi hal bana cok mantiksiz gelmiyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Bu söylediğin tekniği ile daha alakalı gibi geldi bana dediğin gibi topa çok hakim top kontrolünü çok iyi yapıyor.

Teknik (Technique)
    Tekniği ve top kontrolünün kalitesi. Top ayaginda olduğu zaman rahatliği. Bu özellik diğer bütün teknik özelliklerin ne kadar kaliteli kullanılabildiğini etkiler (Mesela yüksek tekniğe sahip, top sürme özelliği düşük oyuncu top sürerken yüksek hızda top süremez ama topu iyi kontrol eder. Dripling özelliği yüksek ama tekniği düşük oyuncular top sürerken topu ayağından açar. Bitirici vuruş yaparken yüksek tekniğe sahip oyuncular kaleyi daha fazla tutturur, tekniği düşük oyuncular zaman zaman dağlara taşlara vurur vs.)
    Dribbling hepsinin karışımıdır.
    Topla ne kadar gidebildiği, isterse hızı ile gitsin.
    Bazı oyuncularda hız vardır ama kullanamaz, bazılarında teknik vardır ama top süremez.Bunu ayırmak için.

Çoğu teknik oyuncu hızı varsa adam geçer, çünkü vücut çalımı olsun, topa yön vermek olsun, fiziği olsun iyi kullanırlar, çünkü hep bunu denemişlerdir.

Hızı yüksek her oyuncu dribbling yapamayacağı için, o ayrımı AI yapamayacağı için dribbling var.Uğur Boral da yapıyor, Arda da ama Uğur çıldırıtıyor ama yine de geçiyor mu, geçiyor
    Arda ise direk oyuna etki edecek alanı görerek gidiyor, pasa yönelik oynuyor.Uğur hızını kullanıyor kanada kaçabilmek için.Yoksa zaten vücut çalımını oyuna eklemenin yolu yok.

Topu açmak ile ilgili first touch var, technique biraz farklı, evet teknik oyuncu daha hakim olur.Topun gidişi ile de orantılı olabilir, pas verirken ne kadar düzgün topa vurabildiği, top ile ne kadar rahat oynayabildiği, topla yaptığı her harekette hemen terse dönebilerek alanı rahatça görebilmesi, rakibin kapatması için zaman kalmadan hamle yapabilmesi vs..

Bir oyuncu dribbling yapıyorsa verin dribbling, nasıl yaparsa yapsın, sonra da nasıl yaptığını düşünüp diğer değerleri verin.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Serhat:

Ama Alanzinho top ile dripling yaparken yavaslayan tipte bir oyuncu da degil.

Strength'in dusmesine ben de katiliyorum ama dribbling'in geldigi hal bana cok mantiksiz gelmiyor.
    Tamam 18 iyi o zaman Strength'in düşmemesine katılacak tek bir allahın kulu yoktur zaten
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Dribbling hepsinin karışımıdır.
    Topla ne kadar gidebildiği, isterse hızı ile gitsin.
    Bazı oyuncularda hız vardır ama kullanamaz, bazılarında teknik vardır ama top süremez.Bunu ayırmak için.

Çoğu teknik oyuncu hızı varsa adam geçer, çünkü vücut çalımı olsun, topa yön vermek olsun, fiziği olsun iyi kullanırlar, çünkü hep bunu denemişlerdir.

Hızı yüksek her oyuncu dribbling yapamayacağı için, o ayrımı AI yapamayacağı için dribbling var.Uğur Boral da yapıyor, Arda da ama Uğur çıldırıtıyor ama yine de geçiyor mu, geçiyor
    Arda ise direk oyuna etki edecek alanı görerek gidiyor, pasa yönelik oynuyor.Uğur hızını kullanıyor kanada kaçabilmek için.Yoksa zaten vücut çalımını oyuna eklemenin yolu yok.

Topu açmak ile ilgili first touch var, technique biraz farklı, evet teknik oyuncu daha hakim olur.Topun gidişi ile de orantılı olabilir, pas verirken ne kadar düzgün topa vurabildiği, top ile ne kadar rahat oynayabildiği, topla yaptığı her harekette hemen terse dönebilerek alanı rahatça görebilmesi, rakibin kapatması için zaman kalmadan hamle yapabilmesi vs..

Bir oyuncu dribbling yapıyorsa verin dribbling, nasıl yaparsa yapsın, sonra da nasıl yaptığını düşünüp diğer değerleri verin.
    Bu dahada aydınlatıcı oldu.
    Last edited by nekop : 19.Nisan.2009 at 17:23 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sheriff Misafir

Tamam 18 iyi o zaman Strength'in düşmemesine katılacak tek bir allahın kulu yoktur zaten
    Ben ben ben ben katılmıyorum zaten 7 düşük bir değer bunu daha da çekersek pek iyi bir hamle yapılmış olacağını sanmıyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Ben ben ben ben katılmıyorum zaten 7 düşük bir değer bunu daha da çekersek pek iyi bir hamle yapılmış olacağını sanmıyorum.
    20 seviyeli bir skala var oyunda.

7/20 = %35

Alanzinho dunyadaki oyuncularin %35'inden daha kuvvetlidir diyebilirmiyiz?

%10-%15 belki de daha mantikli.. Tek haneli, dusuk de gorunuyor diye dusuk demek ne kadar mantikli. Bu tip oyunculara ufak degerler kullanmazsak, kim icin kullanacagiz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

3-4 makul
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    20 seviyeli bir skala var oyunda.

7/20 = %35

Alanzinho dunyadaki oyuncularin %35'inden daha kuvvetlidir diyebilirmiyiz?

%10-%15 belki de daha mantikli.. Tek haneli, dusuk de gorunuyor diye dusuk demek ne kadar mantikli. Bu tip oyunculara ufak degerler kullanmazsak, kim icin kullanacagiz?
    Bu dünadaki futbolcuların içinde 15-16 yaşındaki oyuncularda var yalnız abi. Daha nice zayıf fizikli oyuncular var. 2-3 güç verirsek bu oyuncuya süper ligde fazla ayakta kalabileceğini sanmıyorum. İkili mücadelelerde çok çok zorlanacaktır. Alanzinho küçük boyuna ve minyon fiziğine rağmen bence 6-7 civarı bir güç hakediyordur. 3 dediğimiz nedirki bence bu değerler Martin Galvan gibi, Neymar gibi ligimize bakarsak Emre Çolak gibi Özgür Çek gibi Barış Memiş gibi henüz çok genç ve fiziği henüz oturmamış oyunculara verilmelidir(6 ve altındaki değerler). Bence Robinho gibi Yıldıray gibi Alanzinho gibi olgunlaşmış fiziki gelişimini büyük oranda tamamlamış futbolculara bu değeri 6-7 nin altında vermek doğru olmaz. Ki hiçbirine verilmemiş bencede doğru yapılmış. Hoş oyunu incelediğimde çok enteresan değerlerde gördüm ama genel anlamda bence böyle olmalı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Bu dünadaki futbolcuların içinde 15-16 yaşındaki oyuncularda var yalnız abi. Daha nice zayıf fizikli oyuncular var. 2-3 güç verirsek bu oyuncuya süper ligde fazla ayakta kalabileceğini sanmıyorum. İkili mücadelelerde çok çok zorlanacaktır. Alanzinho küçük boyuna ve minyon fiziğine rağmen bence 6-7 civarı bir güç hakediyordur. 3 dediğimiz nedirki bence bu değerler Martin Galvan gibi, Neymar gibi ligimize bakarsak Emre Çolak gibi Özgür Çek gibi Barış Memiş gibi henüz çok genç ve fiziği henüz oturmamış oyunculara verilmelidir(6 ve altındaki değerler). Bence Robinho gibi Yıldıray gibi Alanzinho gibi olgunlaşmış fiziki gelişimini büyük oranda tamamlamış futbolculara bu değeri 6-7 nin altında vermek doğru olmaz. Ki hiçbirine verilmemiş bencede doğru yapılmış. Hoş oyunu incelediğimde çok enteresan değerlerde gördüm ama genel anlamda bence böyle olmalı.
    Veya bu tip genc oyuncular daha da dusuk seviyelerde olmalilar.. Robinho'nun guc olarak daha alta inmesi eli kulaginda..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Osman FM 2010'a Trabzonspor Paf Takımını eklemeyi düşünüyor musun?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eğer düşünüyorsan sana bir msn adresi verebilirim, kuzenimin adresini her idmanda orada oluyor. Sana istemediğin kadar bilgi verir
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Her idmana bende katılıyorum bende aday olabilirim.

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon

Mesaj Yetkileri