Sayfa 13 / 13 İlkİlk ... 3111213
361 ile 374 arası toplam 374 sonuç

Konu: Trabzonspor

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Maskotsa asıl o zaman 100 değerinde eklemek lazım Çünkü maskot bir şirket,kurum vs. simgeleyen adı duyulduğunda ilk akla gelen kişi,obje,sembol gibi şeylerdir.Ayrıca bende belirttim ondan öncede eklenecek kişiler olduğunu...

Kaptanlık konusuna gelince herkes kaptan olamaz kaptan olmak için belli başlı birkaç özellik gereklidir.Bu özelliklerde her insanda olmayabilir ve bu özelliklerin olmaması o oyuncuyu kötü bir oyuncu yapmaz.

Son olarak benim etrafımda pek Trabzonsporlu yok Trabzon'da yaşamıyorum öyle taraftar forumlarında falanda çok fazla dolaşan biri degilimdir.Yani Yattara taraftarların ne kadarı tarafından seviliyor falan çok fazla bilgim yok.Zaten dediğim gibi bunu söyleme nedenim Yattara'nın harika performansı yada muazzam kişiliği falan degil.Yattara bir şekilde bu takımla özleşleşmiş bir oyuncu anlatmak istediğim bu..
    Anlıyorum Serhatcığım,görüşünde haklı olduğun yanlar var.Şu an çocuklar için Trabzonspor'da bir rol model varsa bu da Yattara'dır,kabul.Ancak bu gelip geçici,bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    TSL'de ne zaman kariyer açsam ilk sezon Trabzonspor ile cekişiyorum. Besiktas ve Fenerbahce 3-4-5 arası kapışırlarken benim rakibim genelde Trabzon oluyor. Sadece bana olan bir rastlantı mı bu, yoksa başkalarına da oluyor mu? Bu zamana kadar 4 kere Galatasaray ile başladım 3ünde Trabzon ile cekiştim, 2sinde sampiyon olurken 1inde sampiyonlugu kaybettim.
    Bende Türkiye'de bazen alt liglerden takım yönetirken bakıyorum ilk yılın hemen ardından zirve için yarışıyor Trabzonspor..İlk yılı genellikle 2-3-4 arasında bi yerde bitiriyor..Ama dediğin dogru belli bir süre sonra acayip iyi oluyor takım..

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Mental özellikleri oyuncuların bayaa fazla. 9.3 çıktıktan sonra Mustafa'yla konuşmuştuk hatta Egemen - Song - Hüseyin teknik özellikleri pek yok gibi ama Mental özellikler off off.

Alanzinho için nasıl profil düşünüyosunuz ?

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Mental özellikleri oyuncuların bayaa fazla. 9.3 çıktıktan sonra Mustafa'yla konuşmuştuk hatta Egemen - Song - Hüseyin teknik özellikleri pek yok gibi ama Mental özellikler off off.

Alanzinho için nasıl profil düşünüyosunuz ?
    Alanzinho CA olarak takımın en iyisi konumunda şu an.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Egemenden daha iyi teknik özellikler bekliyorum ben bu sezon.Benim oyunlardada başka takımlardayekn TS pek etkili olamıyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Bu oyuncular teknik becerileri olmamasina ragmen, zihinsel olarak da ust duzeyde olduklari icin oynadiklari seviyede oynamiyorlar mi?

Yani mesela Egemen'den Turkiye'de bile orta saha oynayabilecek oyuncu olmazsa teknik neden 10-11 civari olsun? Ozellikle ayagina gelen toplari hemen ileriye vurarak herhangi bir teknik beceri gostermeyen bir oyuncu ise.

Song ve Huseyin icin de durum cok farkli degil. Bu oyuncular isteklilikleri, caliskanliklari sayesinde futbolcular. Ustun ofansif yetenekleri nedeniyle degil.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Teknik derken onu kastetmedi İsmail.Senin bahsettiğin teknik özellikleri tabiki iyi olamaz.Mevkisine göre gereken özelliklerden bahsetmişti konuşmalarımızdan bunu hatırlıyorum ben.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Abi zaten ona en ufak lafım yok. Yani Hüseyin'de Egemen'de çok teknik olmayan ama savaşçı oyuncular. Ama FM'de şöyle bir olayda var. Mesela Maldonado 08'de ilk geldiğinde çok iyi hatırlıyorm sağ taraf yani teknik bölümü 10-11'lerde gezerken Mental ve Fizik bastıkları için adam Bayern'de bile A takımda hiç sırıtmadan oynuyodu. Egemen'de böyle birşey var. Ben Egemen'i ne zaman alsam takımın as oyuncusu oluyo.

CA'sı veya Rep yüksek olmadığı için Avrupa'dan teklif almıyo belki ama Türkiye Liginde üst düzey stoperlerden biri olup çıkıyo. Song veya Hüseyin için birşey söyleyemem onları hiç denemedm ama Egemen her oyunda aldığımda aynı şey olduğu için yazmak istedim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    Teknik derken onu kastetmedi İsmail.Senin bahsettiğin teknik özellikleri tabiki iyi olamaz.Mevkisine göre gereken özelliklerden bahsetmişti konuşmalarımızdan bunu hatırlıyorum ben.
    Bu oyuncularin zaten mevkilerine gore gereken ozellikleri daha cok fiziksel ve zihinsel.

Nesil
    2006

Bence Ceyhun Gulselamin uzaktan sutlari baya bi etkili, gecen senede dikkat cekmisti ama daha cok genc ve tecrubesizdi.Yinede attigi bir kac gol vardi hatirliyorum. Bu seneye de baya iyi basladi, Sivas macinda 2 tane cok etkili sut vurdu birbirinden guzeldi. Bir sure izlendikten sonra eger Sivas macindaki gibi etkili sutlar cekebilme becerisi devam ederse, uzun sutu 18 19 hakeder.

Ayrica uzun boyuna ragmen hic hantal degil,gayet iyi teknigi ve cevikligi var. Ben cok begendim, on liberoda Huseyin'den kat kat yararli olabilecek bir oyuncu.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ceyhun'u çok beğeniyorum. Çizgisini böyle devam ettirirse hem Trabzon'un hem de Milli takımın vazgeçilmezi olur..

Uzun şutu iyi aynı zamanda da isabetli.
    Bence 15 uzun şutu için ideal olur.. Bitiriciliği de biraz yükseltilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    Ceyhun'u çok beğeniyorum. Çizgisini böyle devam ettirirse hem Trabzon'un hem de Milli takımın vazgeçilmezi olur..

Uzun şutu iyi aynı zamanda da isabetli.
    Bence 15 uzun şutu için ideal olur.. Bitiriciliği de biraz yükseltilmeli.
    Uzun şutun yanında kararlılıkta arttırılabilir.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ayrıca Alanzinho'nun uzun ve isabetli şutlarında biraz artış olabilir diye düşünüyorum..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    Bence Ceyhun Gulselamin uzaktan sutlari baya bi etkili, gecen senede dikkat cekmisti ama daha cok genc ve tecrubesizdi.Yinede attigi bir kac gol vardi hatirliyorum. Bu seneye de baya iyi basladi, Sivas macinda 2 tane cok etkili sut vurdu birbirinden guzeldi. Bir sure izlendikten sonra eger Sivas macindaki gibi etkili sutlar cekebilme becerisi devam ederse, uzun sutu 18 19 hakeder.

Ayrica uzun boyuna ragmen hic hantal degil,gayet iyi teknigi ve cevikligi var. Ben cok begendim, on liberoda Huseyin'den kat kat yararli olabilecek bir oyuncu.
    Deivid'e 17 vermiştim yalnız.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Long Shoots, anlamındaki gibi uzak mesafelerden ne kadar yüzdeli ve pozisyon yaratabilecek şekilde düzgün vurduğu ile ilgilidir.

Topa teknik vuruşu tamamen teknik özelliklerine bağlıdır.Technique düşük bir oyuncu istikrarlı teknik vuruşlar yapamaz.

Sert şut çekmek ile ilgili olarak PPM bulunuyor.

Ne kadar uzak mesafeden topa düzgün ve kaleciye pozisyon yaratabilecek kadar istikrarlı vuruyorsanız o kadar yüksek vermelisiniz.20 demek, dünyanın en iyi atılabilecek en uzak mesafeden şut atan oyuncusu demek olur.
    Last edited by Cengo : 19.Ağustos.2009 at 05:35 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Sayfa 13 / 13 İlkİlk ... 3111213

Mesaj Yetkileri