Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 374 sonuç

Konu: Trabzonspor

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Ufak bir yanlışlık yapmışım.En kısa sürede düzeltilir.

CA:111 PA:150
    Güzel bir değerlendirme olmuş."-8" yeterli olmazdı Barış için."-9" da biraz fazla kaçardı.Set pa alması yerinde olmuş ama bu yaşta oyuncuya set pa genelde verilmiyor.Barış'a set pa vermenin daha uygun olacagını kim düşündüyse bence iyi bir düşünce olmuş oyuncu çok genç bile olsa.Kendisinden 3-4 yaş büyük Aydın Yılmaz'a da set pa verilmeliydi aynı bu şekilde.9.0.0 datasında Aydın bariz bir haksızlığa ugramış durumda bu yüzden.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Ben benim.Sürekli olarak bildiğim konularda alıntı yapıp cevap vermesi beni rahatsız etti bunu yazmak en doğal hakkım.Ama görüyorum ki bu tartışmada 'Sen kimsin' i benim sana sormam gerekecek..

Açıkçası bu olaylardan sonrada eleştri yapmanın bi anlamı heyacanıda kalmadı..
    Bundan sonrada araştırmayla ilgili birşey yazmayacağım araştırmacılar nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar..Ne gereksiz yere ortamı gerelim nede böyle gereksiz vakit kaybedelim..Böylesi herkes için daha iyi..
    En iyisini yaparsın saygı duyuyor ve destekliyorum görüşünü

Sen Kimsin için de kırıldıysan özür dilerim

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

bu kırmızı içne aldığım stadın kırasımı?

ayrıca kombıne rakamlarında yanlış olmuş.beşiktaş bu yıl 11.067 kombine sattı oyunda 7500gördüm,fenerbahçe 27 bin 53 sattı oyunda 30bin,trabzonspor 15 bın sattı oyunda doru.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

trabzonsporun hollandada kırlık olan Brülls profili nasıl aacaba ca ve pa'sı siz tarafından mı yoksa hollandalılarmı yaptı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by thehell61 View Post

bu kırmızı içne aldığım stadın kırasımı?

ayrıca kombıne rakamlarında yanlış olmuş.beşiktaş bu yıl 11.067 kombine sattı oyunda 7500gördüm,fenerbahçe 27 bin 53 sattı oyunda 30bin,trabzonspor 15 bın sattı oyunda doru.
    Evet stat kirasi. %100 dogru olmayabilir cunku son dakikada kuluplerin buyuk gelir kaybina ugramasina neden olan kuluplerin statlarina sahip olmasini kaldirdik.

Yilda stat bakimi icin mesela Trabzonspor 3 milyon Euro harciyordu.. simdi bu 800 bin dolar ile limitlenmis oldu.

Besiktas en son kac kombine sattigini teslimden sonra acikladi. Ocak'da diger hatalarla beraber duzeltiriz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    trabzonsporun hollandada kırlık olan Brülls profili nasıl aacaba ca ve pa'sı siz tarafından mı yoksa hollandalılarmı yaptı
    Belcikalilar yapti Bruls'u.

Oyunun cikmasina surada 3 gun kaldi.. sabir..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

cevaplar için teşekkür ederim

Song'un geçen seneki profiliyle bu seneki profili arasındaki tezatlık nedir?

Geçen seneden bugüne ne değiştide Song'un profilinde bir geliştirme yapıldı?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yattara'nın orta yapma yeteneğinin 15 olmasına katılıyorum ama 15 yapılma şekline katılmıyorum.Bu benim görüşüm.İstatistikler ortaya konarak bu olay yapılmış.Ama istatistik sadece yardımcı bir etmendir .Gözle görülene yardımcı olur.Yani bir kişinin istatistiklerde diğerlerinden daha altta olması onun diğerlerinden daha kötü orta yeteneği olduğunu göstermez.Orta yaptığı oyuncunun kabiliyeti oyun zekası vs vs onun yüzdesini düşürür.Ama başka takıma gitse ortada birinci olur misal.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by makalele81 View Post

8.0.2'de Song'un CA 146 FM 2009'dada 145 olması lazım hangi gelişmeden bahsediyorsun ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post
    Yattara'nın orta yapma yeteneğinin 15 olmasına katılıyorum ama 15 yapılma şekline katılmıyorum.Bu benim görüşüm.İstatistikler ortaya konarak bu olay yapılmış.Ama istatistik sadece yardımcı bir etmendir .Gözle görülene yardımcı olur.Yani bir kişinin istatistiklerde diğerlerinden daha altta olması onun diğerlerinden daha kötü orta yeteneği olduğunu göstermez.Orta yaptığı oyuncunun kabiliyeti oyun zekası vs vs onun yüzdesini düşürür.Ama başka takıma gitse ortada birinci olur misal.
    Gozle gorulene destektir zaten istatistik kullanimi..

Her ne kadar cok guzel orta yapsa da Yattara, bu ortalarin isabeti konusunda muthis oldugu soylenemez. Muz orta yapsin deniliyorsa, zaten yuksek teknigi ortanin o sekilde olmasini sagliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

SI forumunda belirtmiştim,Ceyhun Gülselam'a "shoots with power" ppmsi eklenmeli.trabzon araştırmacısının gözünden kaçmış heralde,veritabını teslim edildiginde trabzonda izleme fırsatı olmamış olabilir ama milli takımlardan bu biliniyor olmalıydı.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

bir de sik sik A milli takima cagirilan bi oyuncu olarak Ceyhun'a -7 PA bence dusuk olmus -8 PA vermek istemiyorsaniz 140-145 arasi bi rakam daha dogru olabilir gibi geliyor bana.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by makalele81 View Post

Sadece tackling ozelligi uzerinde yukselme oldugu icin saniyorum ki boyle bir yorum ortaya cikmis.

Bir oyuncu sadece tek bir ozellik degil ne de olsa. Song'un biraz azaltilan hizi da var mesela. Hatta dusen paslar'i, ilt teamas'i da var.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Hani düşünüyorum nasıl oluyor bu iş.
    Bakıyor yine bir Beşiktaşlı... Olmamış Beşiktaş. Yoruma bakın. Nasıl olmamış... İşte Baros öylede Holosko böylede... Resmen çocuk gibi. Hani çocuğun elinden şekerini alırsınız ya. Sanarsınız öyle başlayacak ağlamaya.
    Cevapları beğenmeyince de... Yaaa bize beşiktaşlı yönetici cevap versin
    Beşiktaşlı yöneticiden kasıt. Bize şişirecek adam lazım demek. Herkesin kendileri gibi sanıyorlar.
    yine bir besiktasli demen sanki butun besiktaslilari sikayet ediyormus gibi gostermis.bence boyle ozellikle takim taraftarlarini hedef gostermemen gerekiyor.bende bazi seylerden memnun olmadim ama her zaman mantikli bir bicimde aciklamaya calistim.

ayrica arkadaslarinda yazdigi gibi ben istatistiklerin cok iyi bir ayna oldugunu sanmiyorum. yattara turkiyenin en iyi orta yapan oyuncularindan biridir. en az 17 olmaliydi bence 18 cok iy ibir rakam flairin 20 oldugu yerde yattaraya verilen 15 crossing biraz dengesiz olmus.sadece forvetteki oyuncunun uzun ve kafa topunda ne kadar etkili oldugunun yani sira yattara orta yaparken ilerde yeteri kadar cogalma varmi forvetindeki oyuncu durmasi gerektigi yeri iyi biliyormu bunlar onemli bence. yattaranin takiminin forvetine koyun bi nobreyi yada bir umit karani bakin bakalim istatistikler ne kadar yukseliyor

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Flair ile crossing in arasinda ne tur bi baglanti var anlayamadim? Bi kere biri teknik bi ozellik digeri zihinsel... Her flair'i yuksek oyuncunun yuksek teknik ozellikleri mi olmali? Ozellikler ne anlama gelir topigi cok yararli bi topik ara sira bakmak gerekiyor bence. Mesela oyundaki crossing ozelligi odlukca istatiksel bi ozellik cunku oyuncunun ne kadar isabetli orta yaptigini oyuna yansitiyor rakamlara bakmak da bunu oldukca rahat gosterir. Isabetli orta derken ila asist sayisi degil bence onemli olan forvet oyuncusuna topu ulastirabilmis olmasi. Ha o oyuncunun kabiliyeti yetersizdir o ortayi carcur eder baska ama cok iyi orta kesen oyuncu en dandik forveti bile kral yapabilir en azindan topu o oyuncunun kafasi veya baska bi vucut parcasi ile bulusturabilir. Aurica son olarak sunu da dusunmek lazim Trabzonspor'da su olsa bu olsa Yattara sole yapardi boyle yapardi o zaman gorun siz gibi varsayimlar uzerine bi oyuncunun profilini yapmak ne kadar dogrudur bence o da tartisilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    yine bir besiktasli
    Bu şöyleydi aslında. Yine başka bir örnek... Bir beşiktaşlı arkadaş...

Biraz benim ifade kısırlığım birazda sizin önyargınız yüzünden oluşmuştur. Kusura bakmayın sanıldığını gibi bir düşüncem yoktur.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Flair ile crossing in arasinda ne tur bi baglanti var anlayamadim? Bi kere biri teknik bi ozellik digeri zihinsel... Her flair'i yuksek oyuncunun yuksek teknik ozellikleri mi olmali? Ozellikler ne anlama gelir topigi cok yararli bi topik ara sira bakmak gerekiyor bence. Mesela oyundaki crossing ozelligi odlukca istatiksel bi ozellik cunku oyuncunun ne kadar isabetli orta yaptigini oyuna yansitiyor rakamlara bakmak da bunu oldukca rahat gosterir. Isabetli orta derken ila asist sayisi degil bence onemli olan forvet oyuncusuna topu ulastirabilmis olmasi. Ha o oyuncunun kabiliyeti yetersizdir o ortayi carcur eder baska ama cok iyi orta kesen oyuncu en dandik forveti bile kral yapabilir en azindan topu o oyuncunun kafasi veya baska bi vucut parcasi ile bulusturabilir. Aurica son olarak sunu da dusunmek lazim Trabzonspor'da su olsa bu olsa Yattara sole yapardi boyle yapardi o zaman gorun siz gibi varsayimlar uzerine bi oyuncunun profilini yapmak ne kadar dogrudur bence o da tartisilir.
    ben flair ile crossing in baglantili oldugnu soylemedim. yattarayi gozlemlemeye calisan birisi olarak flairin bu kadar abartilmis ama crossing i de gereginden dusuk yapmissiniz dedim. yani ca dengesini bozmamak icin sadece yukselme olmasin diye dusus olmasi gereken ozelliginide belirtttim. bence flair ozelliginin 20 olmasi yuksek olmus. 20 demek dunyada ozel yetenegi en iyi olan oyunculardan biridir demek. cristiano ronaldo ronaldinho nun 20 oldugu yerde yattaraninda en fazla 19 olsun bana gore.crossing konusunda da belirttim elestirilerimi

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Eger bu sene degismediyse flair CA uzerinde hic bi etki kurmayan bi ozellik yani 0 da olsa 20 da olsa CA puaninda bi degisiklik yaratmiyor. Ha bence de 20 biraz fazla olabilir ama 1 puan da cok onemli bi fark degil o da arastirmacinin yorumuna bagli. Yani sen 19 diyorsun arastirmaci 20 demis burada abarti yok ama 17 olmasi gerektigini dusunsen o zaman abarti oldugunu soleyebilirdin. Sonuc olarak Yatarra ena az 18 hak edicek bi oyuncu olduguna gore ve bence 18 alan Lincoln, Arda, ve Alex'den en az bir puan daha yuksek olmasi gerektigine gore 19 veya 20 olmasi ve onu bu konuda dunya'nin en iyileri arasina koymus olmasi bu rakamin cok da abartili olmadigini gosterir.

Nesil
    2006

en fazla 19 olsun demisim. yani 19 bile fazla demisim. o zaman bende ardayi bunlarin disinda tutuyorum lincoln ve alex in flair ozelliklerinin yuksek oldugunu soyluyorum.o zaman tam kendime gore bi puan koyiyim siralamami yapiyoruz al benim kafamdaki turkiye liglerinde en yuksek flairli oyncudan basliyim

yattara 18
    arda 17
    delgado alex lincoln 16
    colin kazim tabata tabata 15

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Simdi 1-2 puan uzerinde cok da durmanin anlami yok flair CA uzerinde etki yapan bi ozellik degil zaten baska ozelliklerin yuksekligi ile daha cok etki gosteren bi ozellik mesela karar verme ozelligi flair icin cok onemli. Sonucta bu dogustan gelen bi yetenek ama onu ne kadar olumlu kullanip kullanmadigi baska ozelliklerine bagli. Bence Yattara dogustan dunyanin en yetenekli futbolcularindan birisi olabilicek biri ama bugun Barcelona gibi bir kulupte oynamasinin baska nedenleri var ve bunlardan birisi onda dogustan var alan dunya capindaki yetenegi kesinlikle degil.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Trabzon'un PAF takımı da zirvede

Trabzonspor, Turkcell Süper Lig'de liderlik koltuğunda otururken, PAF takımı da aldığı başarılı sonuçlarla dikkati çekiyor.

13 maçta 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Karadeniz ekibi, rakip filelere 27 gol gönderirken, kalesinde 8 gol gördü.

PAF Takımı Teknik Direktörü Ahmet Özen, ligin başından bu yana oynanan her maçta büyük bir aşama kaydettiklerini belirterek, ''oyun tempomuz, pas yüzdemiz, pozisyon zenginliğimiz ve savunma güvenliğimiz her geçen hafta biraz daha iyiye doğru gidiyor. Ayrıca oyuncularımızın bireysel performanslarında da olumluya doğru yöneliş sürüyor. Zaten bizi en çok mutlu eden de bu. Amacımız hem oyun hem skor olarak sezon sonuna kadar olumlu yönde gelişmeyi sürdürmek'' diye konuştu.

Göksu Alhas 11 golü var 13 maçta . Mevkisi ortasaha ama son haftalarda forvette oynuyormuş ve hakkınıda veriyor attığı gollerle.

Göksu Alhas hakkinda birazcik daha bilgi alabilirmiyim?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Selçuk'un jumping yükseltilmeli 1.82 boyu var zıplamasıda fena degil 12 uygun bence...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Umut Bulut 16 finishing Acaba bu deger editörden kaynaklanan bi sorun nedeniyle mi böyle gözüküyor yoksa normal degeri 16 mı?Eger normal olarak 16 ise Umut inanılmaz abartı olmuş olur,Umut taş çatlasa 14 finishing olmalı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by fenerbahce_1907 View Post
    Umut Bulut 16 finishing Acaba bu deger editörden kaynaklanan bi sorun nedeniyle mi böyle gözüküyor yoksa normal degeri 16 mı?Eger normal olarak 16 ise Umut inanılmaz abartı olmuş olur,Umut taş çatlasa 14 finishing olmalı
    Editörden kaynaklanmıyor bizzat ben verdim bu değeri çünkü Umut iyi bir bitirici(geçen sene rizeye attığı gol buna en güzel örnek) ama sogukkanlı degil karar verme kötü bilmiyorum diğer versiyonda düşürülür mü ama bence düşeceksede 15'ten aşağı olmamalı ama soğuk kanlılık biraz daha düşebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Dikkat etmemiştim buna hiç.İlk defa burada duyuyorum,Umut'un bitiriciliği 16'mı cidden?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Dikkat etmemiştim buna hiç.İlk defa burada duyuyorum,Umut'un bitiriciliği 16'mı cidden?
    Benimde anlamadığım nokta bundan önceki seride Umut'un bitiricilik 15'ken kimsenin bişey dememesi 16 olunca herkesin uzaylı görmüş gibi davranması.
    Bitiricilik tek başına hiçbir işe yaramaz bitiriciliği Umut'tan düşük olan Semih,Bobo,Holosko gibi oyuncular Umut'un neredeyse 2 katı gol atıyorlar oyunda.Umut'un bitiriciliğin aksine soguk kanlılık,önceden sezme,karar verme gibi en az bitiricilik kadar önemli özellikleri düşük buda Umut'un girdiği 10 pozisyonun 1 veya 2 tanesinde tam anlamıyla bitirici vuruşlar yapmasına neden oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Umut girdiği 10 müsait pozisyondan sadece 1 tanesini atabiliyorsa biz Umut'un bitiriciliğini neye göre 16 vereceğiz.Nerden anlayacağız Umut'un bitiriciliğinin 16 olduğunu?

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Umut 90 dakika eşşek gibi koştuğu için son vuruşlarda etkili olamıyor. Son vuruşlarda dengesiz yakalanıyor.

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri