Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 144 sonuç

Konu: Kayserispor

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

pozisyon üretebilme deek istemiştim

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Turgay Bahadir'in SC ve AMC ozellikleri kesinlikle 15 olmali en azindan. Abdullah Durak'in da DMC 15 olmali bu degisikler yapilirsa bence de iyi olur. Aslinda sole de olabilir Turgay Kayserispor'a bir sag kanat oyuncusu olarak gelmis olsa da artik ole bi mevkii de oynamiytor ve yakin bir zamanda oynucagini sanmiyorum bence natural AMC yapilabilinir bu yuzden. Aslinda natural mevki konusudna baya kafam karisik ama naturalo olarak bi kanat oyuncusu olmadigi kesin bence en azindan klasik anlamda degil tipki Deivid gibi. Bu saatden sonra Kayeserispor'da veya giitigi herhangi bi takimda ya forvet veya forvet arkisi oyucagini dusunursek forvet ozeligi de baya yuksek olmali yani 19 gibi hatda o da natural olursa cok da yanlis olmaz bence biliyorum birden fazla natural mevkiye pek sicak bakilmiyor ama bazi durumlarda olmasi cok da sakincali olmasa gerek. Free role'de 15 olabilir. Bir de kendisi 2 kez Avusturya Umit Milli takiminda oynamis oyunda sadece 1 kez oynamis olarak girilmis. Son olarak Rapid Wien de oynayan Cemil Tosun kuzenidir bu yuzden iliskileri ona gore ayarlanmali Avusturya arastirmacisi haberdar edilirse iyi olur
    Last edited by licentia : 22.Kasım.2008 at 21:23

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Turgay Bahadır aslında ilk geldiğinde oyun datasında AMC ve FC mevkileri olarak ayarlanmıştı ancak geçen yılki forvet çokluğundan dolayı oynadığı maçlarda sürekli ya sağ kantta yada sol kanatta oynatıldı belkide geçen yıl o yüzden çok formda değildi. Ancak bu sene onu tolunay hoca forvet mevkiinde oynattı ve geçen yıla göre daha iyi bir grafik çizmeye başladı.Kanatlardada oynayan bir oyuncu ama ST özelliğide eklenmeli kesinlikle.

Abdullaha gelince onu ilk izlediğimde AMCye daha yakın gördüm hucuma daha çok çıkan bir oyuncuydu ama izledikçe daha çok DMde oynadığını duruma göre ileriye alındığını gördüm onun mevkileri ise DM:15 MC:20 AMC:15 olmalı kanımca

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Turgay Bahadir icin 120-125 CA ve 135-140 PA bence cok da yanlis olmaz sizler ne dusunuyorsunuz acaba?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Tugay'ın datadaki natural pozisyonu Sc olarak görünüyor..Değiştirmeyi düşünmüyorum..
    Licentia;
    Turgay için CA ve PA değişiliği yapılacaktır..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Bnece CAsı 118 PAsı 140 falan olmalı milli takıma çağrıldı ama 125 ca hakeden biri değil kanımca

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

120 olur bence genede mesela Kemal Okyay'in da CA 118 sence Turgay ayni seviyede mi? Biri Bank asya da oynuyor digeri izin ciksa milli takimda oynamisti. Turgay cok ta gence degil 24 yasinda bu saatden sonra ole cok buyuk bi gelisme gostermez bence CA ve PA arasinda 15 puandan fazla fark olmamali tas catlasa 20.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Licentia:
    Turgay için düşündüğümüz değer senin dediğin rakamlara yakın bir şey olacak.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Oğuz bana fiziği ile ciddi önplana çıktı gibi geldi ne dersin, özellikle strenght ve balance?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Kesinlikle bu konuda da bir düzenlemek yapmayı düşünüyorum ama birkaç arkadaşın fikrini daha aldıktan sonra..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Turgay kesinnlikle fiziğiyle ön plana çıkan bir oyuncu yoksa teknik olarak kazmanın tekidir bunu söyleyebilriz açıkça

Nesil
    2006

ben mehmet topuzun da creativity teknik ve pas ozelliklerinin 1-2 puan daha yuksek olmasi gerektigini dusunuyorum cunku mehmet topuzu gozlemledigim kadariyla top surerken calim atarken pas ve sut atarken yaptigi isabette tekniginin buyuk etkisi var. ve attigi paslar sadece garanti paslar degilde defansin arkasina havadan yerden cok etkili ara paslari atiyor. bunda creativity nin ve pas inin yuksek olmasinin etkisi var. mesela besiktas macinda defansin ustunden verdigi pas iyi bir ornek olabilir ki o pozisyonun basindada muthis bir azimle kosarak topu kapip surup 1 e 2 ile pozisyonu yaratmisti bunun sonucundada azmininde 1-2 puan yuksek olmasi iyi olurdu.

Nesil
    2003

Turgay'in bilekleri oldukca yumusak olan bir oyuncu. Fizigi var ancak o fizigini pek kullanan bir oyuncu goruntusu vermedi bana.

Tabii cok izlemedim ama dar alanda topa hakimiyeti ve topu saklamasi hic zayif degil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Turgay'in bilekleri oldukca yumusak olan bir oyuncu. Fizigi var ancak o fizigini pek kullanan bir oyuncu goruntusu vermedi bana.

Tabii cok izlemedim ama dar alanda topa hakimiyeti ve topu saklamasi hic zayif degil.
    1.88 boyuyla amr amc aml gibi bölgelerde sırıtmadan oynayabilmesi. Santraforda ise çakılı olarak, sağlam bir duruş sergileyememesi, kanımca tamda bu nedenden.

Katılıyorum üstat.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Tam tersi fiziği yüksek ama dengeli bir oyuncu olmaması nedeni çok agresif olamadığını düşünüyorum ben de.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Tam tersi fiziği yüksek ama dengeli bir oyuncu olmaması nedeni çok agresif olamadığını düşünüyorum ben de.
    3ümüz de aynısını söylemişiz zaten farklı yerlerden bakarak tabii
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Oyunda Aydının sözleşmesi 2009a kadar ama aydının sözleşmesi geçen sezon bitmeden 2010a kadar uzatılmıştı onda bir sorun var

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Oyunda Aydının sözleşmesi 2009a kadar ama aydının sözleşmesi geçen sezon bitmeden 2010a kadar uzatılmıştı onda bir sorun var
    Herhangi bir sorun yok..

TFF'ye gore sozlesme 2009 sonuna kadar.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

TFF güncellememi yapmıyor nedir resmi sitede 2010a kadar uzatılmıştır yazıyodu zamnında önceden gökhan ünaldada böyle olmuştu kaç defa demiştim 2009a kadar sözleşmesi diye ama tffde 2008 yazıyo diye öyle kalmıştı

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Şuanda tatil arasında olabilir Deniz önümüzdeki hafta içerisinde belki güncellerler..

Nesil
    2003

TFF güncellememi yapmıyor nedir resmi sitede 2010a kadar uzatılmıştır yazıyodu zamnında önceden gökhan ünaldada böyle olmuştu kaç defa demiştim 2009a kadar sözleşmesi diye ama tffde 2008 yazıyo diye öyle kalmıştı
    Daha once de bu konuda konusmustuk.. Sozlesme yenileyip, TFF'ye bildirilmiyorsa, veya sozlesmedeki opsiyonu kullanip TFF'ye bildirmiyorsa kulup bunda TFF'nin sucu yok. Mehmet Topuz ile yenilendiginde hemen guncellendi TFF.

TFF'de guncellenince degisikligi de yapariz.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Ömer Abi Mehmet Topuz konusunda daha önce bahsettiğim serbest oynama konusunda düşüneceğim demiştin neler yapmayı düşünüyorsun?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Ömer Abi Mehmet Topuz konusunda daha önce bahsettiğim serbest oynama konusunda düşüneceğim demiştin neler yapmayı düşünüyorsun?
    Sonucta bir oyuncunun iki yonlu oynamasi istendiginde performansinin dusmesi gayet dogal. Topuz kanat'dan inmesi istendiginde de performansinin dusmesi dogal cunku iceriye girmeyi seven bir oyuncu. Herhangi bir degisiklige gerek yok bence. Olsa olsa gobekteki pozisyonu naturel, kanat ise daha dusuk bir deger alabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Oğuz abi Bilal Azizi son maçlarda izledinmi ne düşünüyorusun bu oyuncu hakkında ben çok etkilendim doğrusu orta açmaları süepr hızlı çok kolay adam çalımlıyor içeri iyi giriyor kanattan öldürücü paslar atıyor oyuncunun cası biraz artırlımalı kanımca değilmi?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oğuz abi Bilal Azizi son maçlarda izledinmi ne düşünüyorusun bu oyuncu hakkında ben çok etkilendim doğrusu orta açmaları süepr hızlı çok kolay adam çalımlıyor içeri iyi giriyor kanattan öldürücü paslar atıyor oyuncunun cası biraz artırlımalı kanımca değilmi?
    Son maçları takip etme fırsatım olmadı ancak Bilal'in hızı benimde dikkatimi çekti ve şuandaki datadaki değer'de 15 olarak görülüyor bence yeterli CA konusunda biraz düşünelim..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Aghahowanın hzı artırılmış 9.2.0da 18 olmuş biraz fazla gibi geldi ama Youlanın hızıda bidliğim kadarıyla 17 ise aghahowaya 18 normal olur o zaman ama youla balalinin hızı 15 falan iner aghahowanın hızı 16-17 olursada uygun olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aghahowanın hzı artırılmış 9.2.0da 18 olmuş biraz fazla gibi geldi ama Youlanın hızıda bidliğim kadarıyla 17 ise aghahowaya 18 normal olur o zaman ama youla balalinin hızı 15 falan iner aghahowanın hızı 16-17 olursada uygun olur
    Katılıyorum... Ben olsam Balili 18 Youla, Aghahowa 17 verirdim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

ya su anadolu takımlarındakı oyuncuları kucumsemeyın artık....eren 120 ca almıs 147 pa eger 3 buyuklerde oynasaydı en az 160 alırdı.....erenın profılıde 10 numara olmus yapanın elıne saglık bu arada....abdullah ta -7 de kalmıs umarım ocakta duzeltılır

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    ya su anadolu takımlarındakı oyuncuları kucumsemeyın artık....eren 120 ca almıs 147 pa eger 3 buyuklerde oynasaydı en az 160 alırdı.....
    Şu klasik yoruma bayılıyorum... Bu ülkede son 30 yıldır kim şampiyon oluyor? 3 büyükler değilmi?
    Bu ülkenin son 30 yılında milli takımın %90'ını hangi takım futbolcuları oluşturuyor? 3 büyükler değil mi?

Eee üç büyüklerde oynasaydı 160 olurdu... Oynasıınnnn. Oynamasın diyen mi var?
    Ha çok yeteneklide kendi zevkinden mi ben Kayseri'yi çok seviyorum Kayserispor'da oynayacağım diyor. Bariz bir yeterliliği söz konusu ise zaten o oyuncu gider 3 büyüklere...

Yasin Çakmak'lar, Yalçın Ayhan'lar onlarda anadolu takımlarından geldiler. Oynadılar mı üç büyüklerde? Hayır.

İçi boş, gereksiz, etraflıca düşünülmemiş bir eleştiri bu. Üç büyüklerde oynasa 160 olurmuş. Oynamadığı için olmamış demekki. Vitrindir, zirvedir üç büyükler.
    Özür dilerim bunları söylediğim için kırmak istemezdim ama hakikatten içi boş bu eleştirinin. Sırf eleştirmek olsun diye
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Şu klasik yoruma bayılıyorum... Bu ülkede son 30 yıldır kim şampiyon oluyor? 3 büyükler değilmi?
    Bu ülkenin son 30 yılında milli takımın %90'ını hangi takım futbolcuları oluşturuyor? 3 büyükler değil mi?

Eee üç büyüklerde oynasaydı 160 olurdu... Oynasıınnnn. Oynamasın diyen mi var?
    Ha çok yeteneklide kendi zevkinden mi ben Kayseri'yi çok seviyorum Kayserispor'da oynayacağım diyor. Bariz bir yeterliliği söz konusu ise zaten o oyuncu gider 3 büyüklere...

Yasin Çakmak'lar, Yalçın Ayhan'lar onlarda anadolu takımlarından geldiler. Oynadılar mı üç büyüklerde? Hayır.

İçi boş, gereksiz, etraflıca düşünülmemiş bir eleştiri bu. Üç büyüklerde oynasa 160 olurmuş. Oynamadığı için olmamış demekki. Vitrindir, zirvedir üç büyükler.
    Özür dilerim bunları söylediğim için kırmak istemezdim ama hakikatten içi boş bu eleştirinin. Sırf eleştirmek olsun diye
    Bu sözler doğru ama bazı istisnalarda var değilmi örn mehmet topuz

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri