Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 144 sonuç

Konu: Kayserispor

Nesil
    2003

Default Kayserispor

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Kayserispordaki son durumu söyleyim

Muslu Nalbantoğlunun sözleşmesi fesh edilmiştir.

Kaynak Resmi site

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Ömer Abi Eren Güngör ve Abdullah Durak'ın CA/PA değerlerini öğrenebilirmiyiz?

Bu arada Kayserispor incelemesiyle ilgilenen arkadaşa yardımcı olabilirim..

Nesil
    2003

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Eren Güngör -8 potansiyel olacağını düşünüyorum şuana kadarki bende bıraktığı izlenim bu yönde gelişimini tamamlarsa 4 büyüklerden birisinde rahatça forma giyebileceğini düşünüyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

bence 2 sıde turkıyede -8 ı hakeden yegane oyunculardır.....umarım 9.01 de bu oyunculara -8 verılır ozellıkle eren bunu daha fazla hakedıo

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bizim iLe aLakası oLmayabiLir ama Aghahowa ya 14-11 hız veren adam birşeyden anLamıyordur. Komedi yahu resmen. AdamLa aLay etmişLer sen git yak kendini feLan demişLer.

Kayseri nin diğer yerLi oyuncuLarı çıkmadı bende. Topuz u merak etmiştim doğrusu.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

hayrettn abi toupzun profıl işde

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Mehmet Topuzun özellikler gayet gerçekleri yansıtıyor bence ama bende Erenin PA -8 olmasınıbeklerim bu sezonki oynadığı tüm maçlarda süperdi doğrusu.

Ayrıca Turgaydada bir gelime yapılması gerek diye düşünüyorum Turgayın PA CA kaç acaba

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Eren Güngör defansta çok süper. Milli takımdada izliyordum Kayserispor'da da tüm kafa toplarını alıyor. Kademeye iyi giriyor. Üstelik yanılmıyorsam gol bile attı. Bence -8 olabilir PA değeri tabi bu araştırmacılarımızın daha iyi bildiği canlı canlı izleyip değerlendirdiği birşey ama kendi görüşümü belirtmek istedim.

Abdullah'ta aynı şekilde -8 olmalıydı.top tekniği yüksek bence ileride büyük bir oyuncu olacak. Her ikisinide takip ediyorum. Oyunu yeni indiriyorum bakma fırsatım olmadı ama Aghahowa'nın hızını neden öyle az vermişler şaşırdım. Adam kontraatak oyuncusu Fenerbahçe maçında gördük. Fişek gibi. Zaten Aghahowa'nın yüksek hızı olmasa iyi bir futbolcu olması çok zor. En önemli avantajı hızı.

Benim anlamadığım Abdullah, Eren veya Aghahowa sıradan bir İngiliz takımında olsaydı örneğin Wigan, bu oyunculara 2 katı değer verirlerdi. Türkiye'de oynayınca vasat oyuncu olarak değer görüyorlar. Hep dikkat ediyorum üzüldüğüm şeylerden biriside bu.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Bendaha oyuna bakmadığımdan aghahowa hakkında yorum falan yapamıyorum tam ama Aghahowanın en öenmli hızı dediğiniz gibi hızı 16 falan verilmeli hızına birçok maçta gördük bunu

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

14-16 imiş. Ama yine de çok düşük bence, yani adamı görüyoruz. BitiriciLiğide çok düşük

Gerçi bizden kaynakLanan bir durum değiL ama. Garip.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

aghahova

toledo

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Benim anlamadığım Abdullah, Eren veya Aghahowa sıradan bir İngiliz takımında olsaydı örneğin Wigan, bu oyunculara 2 katı değer verirlerdi. Türkiye'de oynayınca vasat oyuncu olarak değer görüyorlar. Hep dikkat ediyorum üzüldüğüm şeylerden biriside bu.
    Aghahowa siradan bir ingiliz takimindan bu sekilde geldi. Hatta itiraf edeyim, hizi ve hizlanmasi geldiginde daha dusuktu (yanilmiyorsam 2'ser puan)...

Bakmayin siz Ingilizlerin oynayan oyuncu iyidir, oynamayan oyuncu kotudur mantalitesine..

Liglerine uyan oyuncu kral, uymayan oyuncu copcu. Bir tek Emre dusmesin diye 1 yildir verdigim cabayi bir ben bir de Ingiliz arastirmacisi bilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Perpetua abi ama bir istisna olamazmı. Ben genel olarak söyledim. Yani M.Topuz diyelimki M.Borough'ta olsa veya başka bir futbolcumuz şuankinden daha iyi değer görmezmi. Sanki bana öyle geliyor gibi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Perpetua abi ama bir istisna olamazmı. Ben genel olarak söyledim. Yani M.Topuz diyelimki M.Borough'ta olsa veya başka bir futbolcumuz şuankinden daha iyi değer görmezmi. Sanki bana öyle geliyor gibi.
    Dedigim gibi. Kadroya girmesine, oynamasina bagli. Onem verdikleri oyuncularin ozellikleri degil, onem verdikleri CA'nin dogru seviyede olmasi ve o CA'yi ne ozellik bulurlarsa onunla doldurmalari.

Gerci Boro arastirmacisi bu konuda digerlerine nazaran cok daha titiz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abdullah ta Eren de henüz -7 olmalıydı beyler.

-8 lik eren in 150 üstü pa alabilme ihtimali vardır ki. İddaa ediyorum bu ülkede yetişmiş hiç bir stoper bu güne kadar 150 ca yı geçmedi. Biraz da zor geçer.

Alt ligleri izliyorum ben Beylerbeyi, Çanakale, Pendik vs
    Gençleştirmeye gidiyorlar bol bol. Stoperlerde de genç tükler oynuyor.

Topu taça atmazlar, dönen top gol olur.
    Topu kazanırlar dan dun ileri şişirirler. Dönen top hep rakipte kalır.
    Oyun kuramazlar, baskı yerler
    Savruk oynarlar, pozisyon alamazlar.
    Tek bildikleri fiziklerini kullanmaları gerektiğidir.

Şimdi beyler Eren'in İbrahim Toraman'ın gençliğinden hiç bir farkı yok, Emre Güngör'den Bülent Korkmaz'dan bir farkı yok. Hepsi aynı hepsi.

Bakın en fazla olabilecekleri isim Bülent Korkmaz olur. Daha ileri gidemezler. İşte fedekarca oynarlar, çok mücadele ederler, kene gibi yapışırlar, kolları çıkarsa sardırırlar... Ama yanlarında bir Popescu olmazsa da.... İşte o zaman hiç bir şey olamazlar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post

-8 lik eren in 150 üstü pa alabilme ihtimali vardır ki. İddaa ediyorum bu ülkede yetişmiş hiç bir stoper bu güne kadar 150 ca yı geçmedi. Biraz da zor geçer.

Şimdi beyler Eren'in İbrahim Toraman'ın gençliğinden hiç bir farkı yok, Emre Güngör'den Bülent Korkmaz'dan bir farkı yok. Hepsi aynı hepsi.

Bakın en fazla olabilecekleri isim Bülent Korkmaz olur. Daha ileri gidemezler. İşte fedekarca oynarlar, çok mücadele ederler, kene gibi yapışırlar, kolları çıkarsa sardırırlar... Ama yanlarında bir Popescu olmazsa da.... İşte o zaman hiç bir şey olamazlar
    Zaten bu yüzden genç defans oyuncularına pa verirken iki kere düşünülüyor ve doğru da yapılıyor.Ama Alpay ve Bülent Korkmaz'ın seviyesine ulaşan hemen hemen hiç oyuncu olmadı diye bundan sonra da olmayacagını düşünemeyiz.Işık varsa oyuncuda bir "-8" çok görülmemeli.Eren için -8 fazla gibi görülebilir ama bence -7nin de az olduğu görülmeli.Zaten bu negatif pa sistemi değişmeli,geliştirilmeli.Adama -7 veriyorsun az geliyor,-8 veriyorsun çok geliyor dilimler 10 yerine 12ye bölünebilir,dilim aralığı 30dan 25e inebilir vs.vs...

Agahowa yavas olmus bencede.Usain Bolt gibi adam olacak iş değil.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Daha öncede söylediğim gibi -8 verilir diye düşünyordum ancak Türkiye'deki tipik defans hatalarından dolayı -7 en iyisi olmuş..Abdullah'ta gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ama sezon başındaki Galatasaray maçında gösterdiği performansı henüz gösteremedi -8 istenmesi çok fazla olur..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by extensor View Post

Sanirim Semih Kaya, Emrah Yollu, Sertac Eren, Murat Akca, ve Anil Karaer gibi teknik kapasitesi yuksek, pas atmasini bilen, oyun kurabulen genc defansi oyuncularini pek dikkatli izlemediniz. Peki bu oyunculari neye gore kime gore kiyaslicaz cunku bu ulkemizde pek gorulmus bi olay degil ozellikle Semih Kaya (aralarinda hic supesiz her yonu ile acik ara en iyisi), Emrah Yollu, ve Eren Sertac orta saha oyuncusu kadar teknikler ve pas dagitabiliyorlar ayni zamanda Murat Akca o kadar teknik omasa da bu defans oynucus icin hele ki Turk defans oyuncusu icin oldukca teknigi yuksek.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Aghahowanın özellikleri gerçekten düşük olmuş buda sanırım wigana uymayan bir oyuncu olduğundan orada forma şansı bulamadığından kaynaklanan birşey.Bitiricilik falan çok düşük şuan 13 falan olmalı en azından passıng 13 de olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Sanirim Semih Kaya, Emrah Yollu, Sertac Eren, Murat Akca, ve Anil Karaer gibi teknik kapasitesi yuksek, pas atmasini bilen, oyun kurabulen genc defansi oyuncularini pek dikkatli izlemediniz. Peki bu oyunculari neye gore kime gore kiyaslicaz cunku bu ulkemizde pek gorulmus bi olay degil ozellikle Semih Kaya (aralarinda hic supesiz her yonu ile acik ara en iyisi), Emrah Yollu, ve Eren Sertac orta saha oyuncusu kadar teknikler ve pas dagitabiliyorlar ayni zamanda Murat Akca o kadar teknik omasa da bu defans oynucus icin hele ki Turk defans oyuncusu icin oldukca teknigi yuksek.
    Evet paf takım maçlarını izlemiyorum. Bahsettiğiniz isimleri izlemedim. Onlarıda Meira'ya göre kıyaslamak gerekir eğer gerçekten dediğiniz gibiyse.

Ama şu ülkenin profesyonal liglerinde maç izlemekten yorulan bir kişi olarak söyleyebilirim ki. Bu ülkenin stoperleri 140 lı ca ları biraz zor geçerler.

Aradan seneler geçer ve ancak o zaman Emre Aşık gibi Mehmet Polat gibi yaş geçtikten sonra öğrenirler bazı şeyleri. Bülent Korkmaz gibi 29 yaşından sonra futbolcu olurlar.
    Toramanlar Önderler neler geldi neler geçti. Geçmeye de devam eder.
    Ha ne zaman gelir bu ülkede Popescu genç anternörü olur bir takıma. Yada Meira futbolu bırakır bu topraklarda kalır. O zaman belki bişeyler değişir derim.

Ama şu mantaliteyle Eren'in 140 ı geçemeyeceğini adımı bildiğim gibi biliyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Paf Ligi çok zayıf bir lig, yanıltması çok kolay olabilir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Dogru paf ligi zayif bi lig ama bunlari yapmaya calismalari bile bi gelisme mentalite degisimi gostermez mi? Yani belkie A takimda ayni seyleri yapamazlar su anda ama ilerisi icin iyi bi sinyal bence.

Nesil
    2003

Dogru paf ligi zayif bi lig ama bunlari yapmaya calismalari bile bi gelisme mentalite degisimi gostermez mi? Yani belkie A takimda ayni seyleri yapamazlar su anda ama ilerisi icin iyi bi sinyal bence.
    Dusuk tempoda oynanan ligde birsey yapabilmek ile yuksek tempoda oynanan ligde yapabilmek arasinda cok fark var.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Turgay Bahadırın mevkileri sanırım oyunda AMRL diye girildi ama bu sezon hep santrafor olarak oynadı takımda STde eklenmeli

Ayrıca CA ve PA bilgileri nasıl acaba

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Turgay Bahadırın mevkileri sanırım oyunda AMRL diye girildi ama bu sezon hep santrafor olarak oynadı takımda STde eklenmeli

Ayrıca CA ve PA bilgileri nasıl acaba
    AMRLC ama forvet becerisi biraz var. Genelde forvet arkasinda oynuyor gibi gorunuyor (4231 ile), Aghahowa'nin.

Santrafor becerisi de ekledim.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Umt Kocin için yeni datada gelişi şutlar deniyor özelliği eklenebilir..Beklenmedik anlarda gelişi şutları çok fazla bazen çok uzak mesafeden şutları olabiliyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Umut Koçini mevkisi oyunda AML sanırım Tolunay Hoca ona sağ kanattada görev veriyor yer yer AMRde eklenmeli MR:14 A MR:14 olabilir

Ali Turana ise DR özelliğide verilmeli 10 değerinde olabilir.

Ayrıca Durmuşum PA ve CA kaç acaba onunda CAsı biraz düşürülmeli hatta PAsıda iyiyse biraz ondada düşürlme yapılabilir

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri