Sayfa 2 / 50 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 1479 sonuç

Konu: Galatasaray SK

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Oyuna şöyle bir baktım, ilk gözüme çarpanı yazayım.
    Şöyle bir baktığımızda Sabri' nin hızlanması 17, Boral' ın 18, Nihat' ın 18. Hızları ise eşit. (17) Ben şöyle bir düşünüyorum, Sabri' nin kendinde olmayan bütün mental ve teknik özelliklerini yani açıklarını, hızı ile çabukluğu ile kapattığını görüyorum.. Sabri' nin hız ve hızlanma değerlerinin 19' a kadar yolu olmalı diye düşünüyorum. Sabri Boral' dan daha mı yavaş, ya Nihat' tan? Boral' ı dün maçta izledik daha, fizik olarak daha yapılı bir futbolcu ve hızlı da ancak asla Sabri' den daha hızlı bir oyuncu değil. Rakibini karşısına aldıktan sonra hızlanarak rakibini geçmeye çalıştığında kendini aut çizgisinin dığında bulduğu tonla pozisyon var. Onu da geçtim, 35 yaşındaki, bir gidip iki gelmeyen Roberto Carlos' un fiziksel özellikleri bu durumdayken (hızlanması 18) Sabri' nin daha iyi olması gerek.. Kesinlikle bir tutarsızlık var. Herşeyi geçebiliriz ancak en büyük özelliği hız ve çabukluk olan Sabri' nin bu özelliklerini unutamayız.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by feanorringeril View Post
    Oyuna şöyle bir baktım, ilk gözüme çarpanı yazayım.
    Şöyle bir baktığımızda Sabri' nin hızlanması 17, Boral' ın 18, Nihat' ın 18. Hızları ise eşit. (17) Ben şöyle bir düşünüyorum, Sabri' nin kendinde olmayan bütün mental ve teknik özelliklerini yani açıklarını, hızı ile çabukluğu ile kapattığını görüyorum.. Sabri' nin hız ve hızlanma değerlerinin 19' a kadar yolu olmalı diye düşünüyorum. Sabri Boral' dan daha mı yavaş, ya Nihat' tan? Boral' ı dün maçta izledik daha, fizik olarak daha yapılı bir futbolcu ve hızlı da ancak asla Sabri' den daha hızlı bir oyuncu değil. Rakibini karşısına aldıktan sonra hızlanarak rakibini geçmeye çalıştığında kendini aut çizgisinin dığında bulduğu tonla pozisyon var. Onu da geçtim, 35 yaşındaki, bir gidip iki gelmeyen Roberto Carlos' un fiziksel özellikleri bu durumdayken (hızlanması 18) Sabri' nin daha iyi olması gerek.. Kesinlikle bir tutarsızlık var. Herşeyi geçebiliriz ancak en büyük özelliği hız ve çabukluk olan Sabri' nin bu özelliklerini unutamayız.
    "Hızları ise eşit."
    "Sabri Boral' dan daha mı yavaş, ya Nihat' tan? Boral' ı dün maçta izledik daha, fizik olarak daha yapılı bir futbolcu ve hızlı da ancak "

Kendini tekzip ediyorsun, farkında mısın bilmiyorum.

"Rakibini karşısına aldıktan sonra hızlanarak rakibini geçmeye çalıştığında kendini aut çizgisinin dığında bulduğu tonla pozisyon var."

Hızı ile geçmeye çalışırken rakip de hızlı ise oluyor, çekmeye çalışırken içeriye falso veremiyor ama Sabri bunu topa hiç hakim olamadığı için de yapabiliyor.

19 abartı olur, herkesi Ronaldo ile kıyaslamaktan gına geldi ama bu böyle.

"Roberto Carlos' un fiziksel özellikleri bu durumdayken (hızlanması 18) Sabri' nin daha iyi olması gerek.. "

Hız ile hızlanmayı karıştırıyorsun.
    Carlos topu önüne açıp koşmaya başladığında hala yetişebilen biri yok.

Ligde zaman zaman yapıyor taraftara oynamak için.

35 yaşında yavaş olunması mı gerekiyordu ayrıca?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    "Hızları ise eşit."
    "Sabri Boral' dan daha mı yavaş, ya Nihat' tan? Boral' ı dün maçta izledik daha, fizik olarak daha yapılı bir futbolcu ve hızlı da ancak "

Kendini tekzip ediyorsun, farkında mısın bilmiyorum.

"Rakibini karşısına aldıktan sonra hızlanarak rakibini geçmeye çalıştığında kendini aut çizgisinin dığında bulduğu tonla pozisyon var."

Hızı ile geçmeye çalışırken rakip de hızlı ise oluyor, çekmeye çalışırken içeriye falso veremiyor ama Sabri bunu topa hiç hakim olamadığı için de yapabiliyor.

19 abartı olur, herkesi Ronaldo ile kıyaslamaktan gına geldi ama bu böyle.

"Roberto Carlos' un fiziksel özellikleri bu durumdayken (hızlanması 18) Sabri' nin daha iyi olması gerek.. "

Hız ile hızlanmayı karıştırıyorsun.

Öncelikle üslubunuzu beğenmediğimi belirtmeliyim. Ben kendimi tekzip etmedim. Oyunda verdiğiniz değerlerde; hızları eşit. İkinci yazan ise, benim fikrim. Oldukça yanlış anlamış olacaksınız keza çarpıttığınızı düünmek istemem.. Herneyse.
    ...Sabri ve Uğur Boral' ı atletizm pistine çıkarsak, hangisi daha çabuk hızlanır, hangisi daha çabuk bitirir ?
    Ayrıca, Roberto Carlos' a yetişebilen oyuncu çok Türkiye liginde; başında Sabri gelir. Teknikle ilgili konuşmuyorum, sadece hız ve hızlanma. Ve hayır, karıştırmıyorum. Sabri kısa boylu bir oyuncu. Bacakları çok hızlı bir oyuncu. Hızlanması hızının üstünde. Başka türlü bu kadar çabuk olamazdı (bknz; sprinterlerin bacak uzunlukları). Depar atarkenki hızını da kısa boylu olmalarına rağmen, çok seri hareket eden bacaklarına borçlu. Bu da bizi hızlanmasının yüksek olduğuna götürür. hızlanması 19 olabilecek bir oyuncu Sabri.. Tekrar ediyorum; Hızı 17 olabilir, hızlanması 17' nin üstünde olmalı, Boral ve Carlos' un üstünde olmalı. Top ayağında değilken Carlos' dan ve Boral' dan daha çabuk hızlanır ve geçer. Devamında hızları
    belki eşitlenebilir.
    Ben Sabri' nin şu an en hızlı ve en iyi hızlanan Türk oyuncu olduğunu düşünüyorum. Hızı 18 ise hızlanması 19.
    35 yaş konusunu da; Carlos' un hız ve hızlanmasının gittikçe düştüğünü gözlemlediğim için vurguladım. Belki tek hatam odur, doğru.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Hızlanma kısa mesafe içindir, uzun bir depardaki hız olmalıdır.
    Sabri'nin hızlanması düşük dememiştik zaten ama daha hızlı olması sonucu da çıkmamalı.Boral ve Carlos'u çok fazla takip etmediğini düşünüyorum, o yüzden normal gelebilir ama tam tersini düşünüyorum.

18+ değerler ince nüanslardır, world class değerlerdir.Her ince ayrıntı bile değerlendirilerek verilmelidir.

Gözlemlediklerimi unutarak Fenerbahçe maçlarını da çok sık gözlemlediğinde farklı düşüneceğini sanıyorum, sık takip edilmediğinde yanıltıcı olabilir.

Zaten Galatasaray değerlerini ben vermedim, bunu cevaplaması gereken kişi aslında ben de değildim.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    omer abı yaratıcılık harıc harıka bı arda profılı olmus bekledıgımden daha ıyı 140 ca fln beklıodum senden.....kewella mudahale etme ımkanın yokmuydu fızıksel olarak cok kotu bıde aydının pa -8mı-9mu?
    Kewell'a mudahale ettim zaten..

Hiz 11 Hizlanma 12 olarak gelmisti..

Acikcasi Kewell'in fiziksel ozelliklerinde yukselme degil, dusme olmasini bekliyorum. Ozellikle dayaniklilik.

Aydin'in PA -8. Bir sonraki guncellemede belirli bir PA veririz.

Nesil
    2003

feanorringeril:
    Sabri hiz/hizlanma konusunda yazdigini anliyorum. Acikcasi yazin buyuk bir kisminda 18/16 idi Sabri, son anda acikcasi cok da istemeyerek 17/17 yaptim. Nedeni de hizinin 17 olmasi gerektigini dusunmemdi.

Belki de hizlanma'nin 18 olmasi dogru olur, biraz dusunmem, diger oyunculara bakmam lazim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Birleştirilen Mesaj:
    Her an takip edemiyorum tabii ki,
    Ancak birlikte oynadıkları maçlarda, milli takım gibi, Sabri' nin bu konuda daha ön plana çıktığını düşündüğüm için tutarsız geldi. Ve bence Boral' ın değeri yüksek değil, Sabri' nin değerleri düşük.
    "Perpetua" idi sanırım Galatasaray araştırmacısı, onun fikri sizin de söylediğiniz gibi önemli olan, doğru ya da yanlış benim düşüncem bu, o da değerlendirmesini yapacaktır.

(düzeltme; mesajı yazdıktan sonra gönderirken takıldı ve tekrar yazıp yolladım; iki kere yollanmış)
    Bu arada @Perpetua , ben yazarken siz çoktan cevaplamışsınız, cevabınız için teşekkürler.
    Last edited by feanorringeril : 02.Kasım.2008 at 14:12 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bence takimda en duzgun korner kullanan oyuncu Baris.

Lincoln'un kornerlerini vasat buluyorum. Belki de korner'den gelen toplarla bulusacak oyuncularin vasatligi sorun ama Lincoln 11 olsa da 13 olsa da nispeten daha sert korner kesebilen bir oyuncuya her zaman daha yuksek deger vermeyi tercih ederim acikcasi.
    Bu sezon Lincoln'ün attığı kornerlerden kaç gol attığımızı izlemediniz sanırım. 11 ayıp denecek kadar zayıf bir değer olmuş, 14-15 olabilirdi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    Bu sezon Lincoln'ün attığı kornerlerden kaç gol attığımızı izlemediniz sanırım. 11 ayıp denecek kadar zayıf bir değer olmuş, 14-15 olabilirdi.
    Yoo aksine.. izledim.

Kac korner kullanildigi ve bunlardan kac gol uretildigi daha dogru bir bakis acisi ote yandan..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence takimda en duzgun korner kullanan oyuncu Baris.

Lincoln'un kornerlerini vasat buluyorum. Belki de korner'den gelen toplarla bulusacak oyuncularin vasatligi sorun ama Lincoln 11 olsa da 13 olsa da nispeten daha sert korner kesebilen bir oyuncuya her zaman daha yuksek deger vermeyi tercih ederim acikcasi.
    Volkan Yaman ve Hakan Balta'da sert kavisli kullanıyorlar. Ancak ceza sahası dışında pusuda beklemeleri istendiği iiçin kullanmıyorlar.

Lincoln ise hem sağ hem sol kornerleri kullanıyor takımda. İlk bir kaç hafta gökleri delen kornerlerinden sonra şimdi daha kavisli ve daha kafa izasından kornerler atmaya başladı. Tekniğinin ve oyun zekasınında yardımı var tabi..
    Hatta korner ve yan toplardan 3 asist geldi hemen aklıma bu sezon için (Ankara, Olimpykos,Denizlispor) 9.0.1 de tekrar düşünülmesi gerekiyor bence saygılar
    Fikirlerim burada

Pirlo'nun açtığı her korner gol mü oluyor ki? Ayrıca neredeyse 2 maçta 1 kornerden gol atan bir takım var bu sezon için. Çıkıcak patch'de iyileştirme yapılabileceğini düşünüyorum. Ayrıca gol olmayan pozisyonların bir kısmı da Servet'in vurduğu isabetsiz kafa vuruşları.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    Pirlo'nun açtığı her korner gol mü oluyor ki? Ayrıca neredeyse 2 maçta 1 kornerden gol atan bir takım var bu sezon için. Çıkıcak patch'de iyileştirme yapılabileceğini düşünüyorum. Ayrıca gol olmayan pozisyonların bir kısmı da Servet'in vurduğu isabetsiz kafa vuruşları.
    Pirlo'nun kullandigi kornerlerin isabeti ile, Lincoln'un zaman zaman uzun giden, zaman zaman kisa dusen, genelde rakibe giden kornerleri arasindaki farki gozardi edemeyiz.

Yukarida da yazdigim gibi, simdiye kadarki isabetsizliginin nedeni ortada kafa vuran oyuncularin, kafa vurma konusundaki becerisinden daha cok, top ile bulusamama zaafi da olabilir. Ayni seyi mesela Alex'de yasiyor ozellikle Tuncay ayrildigindan beri. Yeterince duran top calisilmamasi da olabilir.. Lincoln'un esas yetenegini gozlemleyemiyor olabiliriz. Ancak gecen sezon ve bu sezon kullandigi kornerlerin hic de ilgi cekici oldugunu dusunmuyorum. 11 olmazsa 13 olur, tas catlasa 14 belki olur.. ancak fazlasini hayal bile edemiyorum bu asamada.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ömer Abi M.Topal ca/pa kac acaba ?

Nesil
    2003

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi Aydın'ın stamina neden o kadar düşük yaptın?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post

Taylan Stamina dayanıklılık demektir. Aydın sürekli sakatlanan ve devamlılığı olmayan bir oyuncu. Onunda Staminasının yüksek olması beklenmez

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    Pili cabuk bittigi icin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Benim pa - ca konusunda merak ettiğim bir konu var, cevap veren olursa sevinirim.
    Örneğin 23 yaşında bir futbolcu. Diyelim ki mevcut durumda, potential ve current ability arasında 40 puanlık fark var.. Oyuncu oynadıkça, tesisleri iyi olan bir klüpte bulundukça bildiğimiz gibi gelişiyor. Ancak bu 40 puanın nereye gideceği nasıl belirleniyor? Eşit mi dağılıyor her özelliğine, tekniğe mi, mental özelliklere mi dağılıyor? Herhangi bir etmen var mı bu konuda?

Nesil
    2003

Benim pa - ca konusunda merak ettiğim bir konu var, cevap veren olursa sevinirim.
    Örneğin 23 yaşında bir futbolcu. Diyelim ki mevcut durumda, potential ve current ability arasında 40 puanlık fark var.. Oyuncu oynadıkça, tesisleri iyi olan bir klüpte bulundukça bildiğimiz gibi gelişiyor. Ancak bu 40 puanın nereye gideceği nasıl belirleniyor? Eşit mi dağılıyor her özelliğine, tekniğe mi, mental özelliklere mi dağılıyor? Herhangi bir etmen var mı bu konuda?
    Oyunun surumune gore degisiyor.

Olmasi gereken:

Teknik ozelliklerin az yukselmesi (ozel antrenman yaptirilmadigi surece).

Zihinsel ozelliklerin cok yukselmesi (konsantrasyon, soguk kanlilik, takim oyunu, topsuz alan, pozisyon alma, onsezi)

Fiziksel ozelliklerin bazilarinin yukselmesi, bazilarinin dusmesi (genel olarak guclendikce oyuncunun cevikligi duser, hizi/hizlanmasi duser. Ayrica dayanikliligin buyuk oranda yukselmesi. Ziplama da yukselebilir ancak az bir miktarda).

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Antrenman ağırlığına göre değişir, PA'ya tamamen ulaşmayabilir, PA değeri max ulaşacağı seviye olduğu için ne kadar çok başarılı antrenman ve oyununa bağlı olarak ilerler ise o kadar kâr aslında.

Belirli bir yaştan sonra fizik düşerken mental çıkış olur.Hepsinin bir katsayısı var, değişiyor.Gerçek hayatta deneyimli oyuncu diyoruz ilerleyen yaşlı iyi oyuncular için.

Başta büyük potansiyele sahip olup ulaşamayan çok oyuncu oldu aslında, o açıdan oldukça doğru bir mantık işletiyor SI Games.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Sorarken esas merak ettiğim, oyuncuların gelişecek ve gelişemeyecek özelliklerinin bir şekilde belirlenip belirlenemediği idi özellikle genç oyuncular için (örneğin teknik potansiyeli olup mental olarak gelişime kapalı genç oyuncularda geleceğe yönelik sınırlama konması gibi) o halde böyle birşey yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pili cabuk bittigi icin.
    Quote Originally Posted by crespo009 View Post

Taylan Stamina dayanıklılık demektir. Aydın sürekli sakatlanan ve devamlılığı olmayan bir oyuncu. Onunda Staminasının yüksek olması beklenmez
    Tamam bilgilendirme için teşekkürler
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Pirlo'nun kullandigi kornerlerin isabeti ile, Lincoln'un zaman zaman uzun giden, zaman zaman kisa dusen, genelde rakibe giden kornerleri arasindaki farki gozardi edemeyiz.

Yukarida da yazdigim gibi, simdiye kadarki isabetsizliginin nedeni ortada kafa vuran oyuncularin, kafa vurma konusundaki becerisinden daha cok, top ile bulusamama zaafi da olabilir. Ayni seyi mesela Alex'de yasiyor ozellikle Tuncay ayrildigindan beri. Yeterince duran top calisilmamasi da olabilir.. Lincoln'un esas yetenegini gozlemleyemiyor olabiliriz. Ancak gecen sezon ve bu sezon kullandigi kornerlerin hic de ilgi cekici oldugunu dusunmuyorum. 11 olmazsa 13 olur, tas catlasa 14 belki olur.. ancak fazlasini hayal bile edemiyorum bu asamada.
    Cevap için teşekkürler, ben de 16-17 olsun demiyorum zaten, 11 düşük diyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Şuan -8 olması lazım ama en yakın zamanda set pa verilecektir büyük ihtimal.Aydını yama çıkana kadar kendimiz düzeltmemiz gerekecek.Çünkü açık olarak görülen aydının 130lu ca'ları aşamama ihtimali yok denecek kadar az.zaten şuan bile tahminen 120li ca'larda Aydın.Ama -8 pa'sı ile bu düşük değerleri alması ihtimal dahilinde.
    Daha pek oynamadım demoyu ama ilk gözüme çarpan şeyleri yazayım.

Linderoth hızlı bir oyuncu değil ama yine 1-2 puan haksızlıga ugramış gibi gözüküyor.hız:10,hızlanma:9,dribling'i 5 (en "kötü" 8 yada 9 olmalı,5 nedir?)
    Arda'nın profil güzel olmuş ama yinede;strength 9 sanki 2007 yılında Fm08 için düşünülen bir değer gibi duruyor.Arda bu anlamda çoktan 1-2 puan geliştirdi kendini.Lincoln ile aynı degeri alması şaşırtıcı dogrusu.Lincoln 9 ise ki doğru bir deger,o zaman Arda 11'in altında bir deger alması doğru olmaz.Tackling konusu da çok konuşulmuştu neden hala 11 çok şaşırdım doğrusu.Arda genel olarak çok temiz müdahaleler yapıyor ve rakibinden çok rahat top çalıyor.hemen her maç tereyagından kıl çeker gibi aldıgı topları görmek mümkün.11 degerinin savunulacak bir tarafı yok bence diger oyuncularla kıyas yaparak ta farketmek mümkün.önceden de konuşuldugu gibi 13 yerinde bir değer olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    [B]

Carlos zaten cok hızlı bir oyuncuydu.35 yaşına gelmesine ragmen hala hızlı olmasının sebebi de bu zaten.Ama ligin hızlı oyuncularıyla kıyaslama yapmak yanlış.Dün izleyen varsa bilir bazı pozisyonlarda Youla'yı yakalamak için çok caba harcasa da hep geride kaldı.Oyunda ne degeri verildi henüz bakmadım ama pek te önemi yok zaten bir kaç ay oynadıktan sonra hızla düşücektir hız değerleri..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Şuan -8 olması lazım ama en yakın zamanda set pa verilecektir büyük ihtimal.Aydını yama çıkana kadar kendimiz düzeltmemiz gerekecek.Çünkü açık olarak görülen aydının 130lu ca'ları aşamama ihtimali yok denecek kadar az.zaten şuan bile tahminen 120li ca'larda Aydın.Ama -8 pa'sı ile bu düşük değerleri alması ihtimal dahilinde.

Linderoth hızlı bir oyuncu değil ama yine 1-2 puan haksızlıga ugramış gibi gözüküyor.hız:10,hızlanma:9,dribling'i 5 (en "kötü" 8 yada 9 olmalı,5 nedir?)
    Arda'nın profil güzel olmuş ama yinede;strength 9 sanki 2007 yılında Fm08 için düşünülen bir değer gibi duruyor.Arda bu anlamda çoktan 1-2 puan geliştirdi kendini.Lincoln ile aynı degeri alması şaşırtıcı dogrusu.Lincoln 9 ise ki doğru bir deger,o zaman Arda 11'in altında bir deger alması doğru olmaz.Tackling konusu da çok konuşulmuştu neden hala 11 çok şaşırdım doğrusu.Arda genel olarak çok temiz müdahaleler yapıyor ve rakibinden çok rahat top çalıyor.hemen her maç tereyagından kıl çeker gibi aldıgı topları görmek mümkün.11 degerinin savunulacak bir tarafı yok bence diger oyuncularla kıyas yaparak ta farketmek mümkün.önceden de konuşuldugu gibi 13 yerinde bir değer olur.
    Aydının pa sı 150 de çıkabilir. Cafercan'a da dedik zamanında star olacak ama ne oldu? Özgürcan'a da dedik. Değiştirmekte özgürsünüz ama ben yanlış düşünüyorsunuz.

Linderoth geleli 2 sene oldu daha bir tane çalım attığını dribling yaptığğını görmedim.

Arda konusuna ise katılıyorum güzel tespitler... Saygılar
    Fikirlerim burada

Arda'nın tackling'inin düşük olduğuna kesinlikle katılıyorum, bir kanat oyuncusu için çok fazla top çalıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Aydının pa sı 150 de çıkabilir. Cafercan'a da dedik zamanında star olacak ama ne oldu? Özgürcan'a da dedik. Değiştirmekte özgürsünüz ama ben yanlış düşünüyorsunuz.

Linderoth geleli 2 sene oldu daha bir tane çalım attığını dribling yaptığğını görmedim.

Arda konusuna ise katılıyorum güzel tespitler... Saygılar

Ben senin düşündügünden farklı birşey düşünmuyorum aslında sadece ince bir nüansı anlamamışsın.Aydın yeterince iyi gözlemlendi uzun süredir ileride yaklasık ne seviyelerde olabilecegi az çok kestirme şansımız var.Birçok kişi de katılacaktır ki -8 aydın için dogru bir değerlendirme olmaz.Çünkü -8 niye verilir? oyuncunun 130 ile 160 arasında bi deger alabilecegi düşüldügü için.Aydının kariyer zirvesinin 130-135de kalacagını düşünüyormusun?Cafercan ile konunun alakası da yok.Cafercanın fizigi ile Aydını karşılastıramayız bile.Cafercan yetersiz fizigi ile o zaman da gelişimi hakkında soru işaretleri doğuruyordu kafalarda.Aydın belki daha da fazla potansiyele sahip olsa bile bu gelişme hızıyla ancak 140 ile 160 arasında bir zirve noktasına sahip olur diye düşünüyorum.Eğer "-8" 140-170 arası bir değer anlamına geliyor olsaydı o zaman aydın için dogru bir tercih olurdu.Ama Aydın için 130lu değerlerin oluşabilme ihtimalinin varlıgı bile yanlış olur oyun için.

Linderoth süper dribling yapar diyen yok sadece 5 olamaz.bundan sonra daha dikkatli izlersen söyledigim 9 gibi bir değerin yanlış olmayacağını görürsün.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi oyunda gördüğüm kadarıyla Serkan Kurtuluş, Galatasaray'ın oyuncusu olarak gözüküyor biz onu kiralamadık mı?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben senin düşündügünden farklı birşey düşünmuyorum aslında sadece ince bir nüansı anlamamışsın.Aydın yeterince iyi gözlemlendi uzun süredir ileride yaklasık ne seviyelerde olabilecegi az çok kestirme şansımız var.Birçok kişi de katılacaktır ki -8 aydın için dogru bir değerlendirme olmaz.Çünkü -8 niye verilir? oyuncunun 130 ile 160 arasında bi deger alabilecegi düşüldügü için.Aydının kariyer zirvesinin 130-135de kalacagını düşünüyormusun?Cafercan ile konunun alakası da yok.Cafercanın fizigi ile Aydını karşılastıramayız bile.Cafercan yetersiz fizigi ile o zaman da gelişimi hakkında soru işaretleri doğuruyordu kafalarda.Aydın belki daha da fazla potansiyele sahip olsa bile bu gelişme hızıyla ancak 140 ile 160 arasında bir zirve noktasına sahip olur diye düşünüyorum.Eğer "-8" 140-170 arası bir değer anlamına geliyor olsaydı o zaman aydın için dogru bir tercih olurdu.Ama Aydın için 130lu değerlerin oluşabilme ihtimalinin varlıgı bile yanlış olur oyun için.

Linderoth süper dribling yapar diyen yok sadece 5 olamaz.bundan sonra daha dikkatli izlersen söyledigim 9 gibi bir değerin yanlış olmayacağını görürsün.
    Senden daha dikkatsiz izlediğimi düşünmüyorum

Aydın konusunda ise çok ümitliyim, çok beğeniyorum, çok yüksel caları hakedecektir. Ancak geçen sene 1 sezon sakat yattı. Sık sık sakatlanıyor. Bunlar gözardı etmemek lazım. Özgürcan'ın da fiziği harika ama zihinsel olarak geliştiremiyor kendini. Aydın'da şuan da zihinsel olarak çok zayıf. Çok yanlış kararlar veriyor. Orta kesecekken şut çekiyor. Pas atacakken orta deniyor. Belki oda karar verme konsantrasyon sorunlarıyla boğuşan bir Uğur Boral olacak ileride... Uğur Boral'da çok yeteneklidir. Allah vermiştir esasında ama... Alt yapı eksikliğinden zihinsel problemlerden demirlemiştir 130-140 arasına. Eee Sabri'de öyle.

Şimdilik Aydın kendini ispatlamadan Ömer ağabey'in o pa yı Aydın'a uygun görmesi. İlk olarak Aydın'ın kendisi açısından kötü bir durum. Belki oynuyordur bu oyunu. Belki ne oldum delisi olur...

İşte bu kadar çok belki içerisinde. Biz diyoruz ki kendini kanıtlamamış bir oyuncuyu. Sırf kendi düşüncemize göre geleceğin starı yapamayız. Bizden öncekiler yapmış ve hatalı davranmışlar. Bizde bu hatanın devamını getirmeyelim.

Bu arada Ömer Ağabey'in Aydın'ı çok beğendiğini ve Arda'dan daha iyi olacak dediğini de sızdırayım buraya (Ömer abi okumasın)
    Ve benimde Aydın'ın hızlanması tekniği hızı için çok iyimser görüşlerim var. Ancak daha ham Aydın. Olmamış yani. Hele bir mevsimi gelsin tatlı tatlı yiyelimde... Sonra verilir pa'sı.
    Fikirlerim burada

Sayfa 2 / 50 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri