Sayfa 50 / 50 İlkİlk ... 40484950
1,471 ile 1,479 arası toplam 1479 sonuç

Konu: Galatasaray SK

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post

baktım ki Arda çok konuşulmuş ama neyi eksik neyi fazla adamakıllı belirtilmemiş.Az ve Öz yazan duayenlerde biraz elini taşın altına soksun istedim ve arda profilimi paylaşmış bulunmaktayım

CA : 154 PA : 178

Fiziksel özelliklerinden başlarsak fazla güçlü olmamakla birlikte oldukça dengeli bir oyuncu arda.fakat diğer strength 10 oyuncularla kıyaslarsak arda için 10 değeri yetersiz kalıyor.11 güç ve 15 denge ardayı maç motorunda daha gerçekçi bir hale sokar.12 Hız değeri arda için gayet yerinde 13-14 değerini verenler neye dayanarak veriyorlar anlamıyorum.Arda Hızından çok hızlanmasını kullanabilen bir oyuncu ancak bu değer de oldukça iyi olmakla beraber çok üst seviyelerde diyemeyiz.Bu yüzden 15in üstünde bir değer fazla olacaktır.
    Mental özelliklerde ise sezgi,konsantrasyon,soğukkanlılık,karar verme,yaratıcılık,çalışkanlık gibi özelliklerde Arda'nın eskiye göre daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.17 olan soğukkanlılık değeri 18 de yapılabilir aslında.
    Teknik özelliklerden orta açma konusunda da Arda'yı ciddi bir şekilde gözlemlemeye devam etmeliyiz.Şimdilik 13 yerinde bir değer.Kornerlerini 12den 14'e çıkartmama da heralde pek itiraz eden olmayacaktır.Top kapma konusunda geçen seneden beri 13 değerini savunuyorum.Arda bu konuda bir Emre Aşık bir Barış Özbek kadar olmasa da gayet etkili olabilen bir oyuncu.Diğer oyuncularla kıyaslayınca tekniginin de 18 değil de 19 olması gerektiğini düşünüyorum.
    Tahmin cok uzak degil.

Ancak fiziksel ozelliklerin bazilari daha dusuk, zihinsel ve teknik ozelliklerin bazilari daha yuksek olacak. Ilk basta belki de insanlar soylenecek ama mesela Iniesta'nin, Xavi'nin de fiziksel ozelliklerine de bakinca Arda'nin oldukca mantikli yerde oldugunu goreceksiniz.

Bu kadarlik ipucu yeter simdilik. 1 aylik sure cok uzun degil sabretmek icin.

Baska konuda sabir yemini yapanlar icin ozellikle

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Passing 14 düşük 15 16 olabilir rahatlıkla. Crossingde 14 olmalı, bunun yanında Creativy de 15 olmalı diye düşünüyorum.
    Kesinlikle. Arda bu konuda kendisini çok geliştirdi. Orta alana geçtiğinden beri passing değerininde 15 seviyesinde olduğunu gösterdi. Crossing biraz tartışılabilir yada Curls ball ppm eklenerek daha etkili orta açması sağlanabiir.

Trabzon maçında açtığı ortanın dönerek gol olması,sol kanattan topu içeri çekip kaleye doğru falso alan ortaları buna örnek gösterilebilir.

Ayrıca Influence ve Teamwork saha içindeki liderliği ve takım arkadaşlarına yardımını göz önüne alırsak bu 2 değerinde 15 olması göz ardı edilemez

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tahmin cok uzak degil.

Ancak fiziksel ozelliklerin bazilari daha dusuk, zihinsel ve teknik ozelliklerin bazilari daha yuksek olacak. Ilk basta belki de insanlar soylenecek ama mesela Iniesta'nin, Xavi'nin de fiziksel ozelliklerine de bakinca Arda'nin oldukca mantikli yerde oldugunu goreceksiniz.

Bu kadarlik ipucu yeter simdilik. 1 aylik sure cok uzun degil sabretmek icin.

Baska konuda sabir yemini yapanlar icin ozellikle
    Profildeki fiziksel özelliklerinde bir sıkıntı göremiyorum.Arda'nın gücünü 11den az yapmak onu bir Elano'ya dönüştürür ve Arda ile Elano arasında da güç anlamında biraz fark olduğu aşikar.Stamina 13 Arda için gayet yerinde daha düşük olabileceğini sanmıyorum.Denge 15 bunda da bir sıkıntı yokki düşürülmesine karşı olurum.öte yandan zıplama özelliginden 1 puan falan kırpılmış olabileceğini düşünüyorum.Geriye Hız-Hızlanma-çeviklik kalıyor ki bunlar da sırasıyla 12-15-15. Sadece hızlanmanın 14 olarak yansıtılmasına fazla itirazım olmaz ama hız ve çeviklik kesinlikle düşmemeli.
    Last edited by Prowler84 : 06.Eylül.2009 at 02:29

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Profildeki fiziksel özelliklerinde bir sıkıntı göremiyorum.Arda'nın gücünü 11den az yapmak onu bir Elano'ya dönüştürür ve Arda ile Elano arasında da güç anlamında biraz fark olduğu aşikar.
    Elano'nun 11 olmasi bu oyuncu gucleri konusunda arastirmacilarin biraz daha dikkatli olmasindan once idi. 2010'da daha altta goreceksiniz Elano'yu.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Elano'nun 11 olmasi bu oyuncu gucleri konusunda arastirmacilarin biraz daha dikkatli olmasindan once idi. 2010'da daha altta goreceksiniz Elano'yu.
    9.3.0'da Elano'nun gücü "9".

Arda'nın "off the ball" özelliğinin kesinlikle yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum, 16 veya hatta 17 bile olabilir bence. Geçen sezon ve bu sezonun başında ortalara doğru pozisyon alarak attığı golleri falan görmüşsünüzdür.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Elano'nun istediği numara 11 ancak Galatasaray'da 9 numarayı aldı. Ayrıca oyunda Barış Özbek 10 numarayı istiyor ama 10 numara Arda Turan'da.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

dataları teslim ettiniz mi??ardayı çok merak ediyorum ayrıca gsnin bütçesinidee

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    dataları teslim ettiniz mi??ardayı çok merak ediyorum ayrıca gsnin bütçesinidee
    Teslim etmemize cok kisa bir sure kaldi.

Merakinizi gidermek icin beta'yi beklemeniz gerekli.

Sayfa 50 / 50 İlkİlk ... 40484950

Mesaj Yetkileri