Sayfa 11 / 32 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Esasinda eger Lugano kalmaya niyetliyse, 18 olan ambition biraz dusebilir.
    Evet, istiyor, Figger'le görüşüyorlar şu an, basın açıklaması vardı sanırım kalmak istiyorum diye.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

arkadaslar volkan babacan'in PA'sında bir degisiklige gidilebilir mi, yoksa biraz erken mi karar verebilmek icin? Fikrinizi merak ettim.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by glosoli View Post
    arkadaslar volkan babacan'in PA'sında bir degisiklige gidilebilir mi, yoksa biraz erken mi karar verebilmek icin? Fikrinizi merak ettim.
    Oyuncular oynamadıkları her sezon düşerler, 26-30 arası çok belirgin olmayabilir ama diğer yaşlarda çok tehlikeli.

Hele kaleci oynadıkça gelişen bir mevkidir ve kaleciler futbolcu değildir.Onların yaşantısı, gelişme süreci, deneyimleri farklıdır.

Bir oyuncu 24-26 arası olgun bir futbolcu olur ama kaleciler 30+ yaştan sonra olgun kaleciler olurlar, max seviyeye çıkarlar yani.Tabi herkes için aynı değil.
    Babacan 1988 doğumlu, 20 yaşında.30 yaşına kadar 10 senesi var, tabi ki bunu gözardı etmediğimiz, yaşına göre oynadığı futbol iyi olduğu iyi bir CA'si ve PA'si var, -9 veya -10 için bunu görmek gerekiyor, o değerler genelde wonderkid veya çok genç yaşta 4-5 yaş üzeri performans gösterenler, çok genç yaşta özel şeyler yapanlar için verilmeli diye düşünüyorum.Bu yaş için biraz farklı..

16 yaşı ile 20 yaşı arasında 4 sene var var, bu 20 yaş max potansiyel yaş sınırına 4 sene yaklaşmak ve sürenin bu kadar daha kısalması demek.16 yaşındaki oyuncunun temel tekniğini gelişirme zamanı çok uzunken, 20 yaşındaki oyuncunun çok daha kısalmıştır, hem yaş olarak hem de profesyonel futboldaki bireysel yaşantısında uyguladığı programların günlük zamanı olarak.

Sonuçta potansiyeli belirliyorsa, oyununu ve gelişimini okuyarak kapatabileceği eksikleri ve gelişimini az çok görebiliyorsak bu aralığı da doğru tahmin etmemiz gerekiyor.-9 ve -10 abartısı olmaması, bu işin rayından çıkmaması için biraz daha sabır, iyice bu kalitede neler yapabileceği görelim önce..

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    9.0.3'de ikisinin de datasını Ankaragücü araştırmacısı yapacak, ben de sizin gibi merak ediyorum sadece.Bu son yama olacak çok büyük ihtimalle, o yüzden seneye kadar da izleme şansı-zamanı var, bakalım görelim belki önümüzdeki sene devre arasına kadar bile hiç dokunmayabiliriz Tarık ile ben..
    Biri Messi, diğeri Iniesta gibi gelecek
    Gerekli düzenlemeleri yaptım mümkün olduğunca. Özellikle Abdülkadir'in 0 olan özelliklerine değerler vermeye çalıştım. Emreciksin içinde fazla değişiklik olmayacak, çok ufak değişiklikler. Zaten izlenerek düzenlenmiş profili.

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

9.0.3'e kadar Appiah sorunu da cozumlenebilir umarim. 9 Ocak'ta yapilan FIFA kurul toplantisinin karari henuz aciklanmadi, aciklansa da sonuc CAS'a goturulebileceginden Appiah degisikligi oyuna ancak FM 2010'da yansiyabilir sanirim. Su an oyunda Appiah free agent olarak gorunuyor, bu degistirilecek mi? cunku net bir durum yok ortada...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Esasinda eger Lugano kalmaya niyetliyse, 18 olan ambition biraz dusebilir.
    Daha önceki oyunlarda. Yapay zeka tarafıından sürekli büyük takımlara gönderiliyordu Lugano.
    O kadar da ambition yüksek değil. İtalya'dan talipleri vardı mesela 2 senedir. Hiç öyle gideceğim diye 18 lik bir hırs ı yoktu. Tutturmadı satın beni diye.
    Fikirlerim burada

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla Güiza'ya likes to lob the keeper eklenebilir. Bu arada Appiah Tottenham'la antremanlara çıkıyormuş diye duydum?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Fenerbahce arastırmacıları Güizanın bu golleri kacırmasının nedenin hala sadece composure oldugunu mu düşünüyor ? 9.03 de finishing de bir degişiklik olacak mı merak ettim.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Guiza nın soL ayağına fazLa takıLdınız. Bir forvet her kaçırdığı goLden soL ayağından doLayı sorumLu oLurmu yahu.

SoL ayağı zayıf ise güçLü ayağına aLabiLecek pozisyon yaratması gerek, ha soL ayağından sağa ayağına aLırken de bu zaman zarfı içinde bu pozisyonu kaybediyorsa da o zaman da başka şeyLer aranmaLı.

Adam geLdiğinden beri LebLebi gibi net goLLer kaçırıyor ama haLa soL ayağı zayıf savunması yapıLıyor.

Bu adam geçen yıL İspanya da penaLtısız goL atarken bütün pasLar adamın sağ tarafına geLecek şekiLde mi veriLiyormuş bu adam soL ayağı iLe hiç mi goL atmamış yahu ?
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben bütün gollerini seyrettim çoğunda beleşçilikle atmış. Diğerleride sanırım Beşiktaş macıydı o maçta attığı aşırtma gol şeklinde tabii bunların sayısı 3ü geçmiyor. Diğer gollerin çoğu kaleciden dönen topları tamamlamak hala sol ayak savunması yapıyorsunuz gerçekten abarttınız
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Sol ayağı savunması ciddende abartı.Bir forvet sol ayağıyla çekemiyip gol atamıyorsa,sağ ayağında göre pozisyon yaratılsın ya da kendi yaratsın,eğer o da olmuyorsa bu adam forvet özellikleri taşımıyor demektir.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Ben bütün gollerini seyrettim çoğunda beleşçilikle atmış. Diğerleride sanırım Beşiktaş macıydı o maçta attığı aşırtma gol şeklinde tabii bunların sayısı 3ü geçmiyor. Diğer gollerin çoğu kaleciden dönen topları tamamlamak hala sol ayak savunması yapıyorsunuz gerçekten abarttınız

Hiç bir gol beleşçilik değildir eğer bir oyuncu boş kaleye bile topu yuvarlasa beleşçilik değildir böyle bir kavramı ben futbolda tanımıyorum...

eğer golcu kolay bir gol atmışsa bile posziyona gimre vardır takipçilik vardır..

kaleciden dönen topları tamamlamada bu sene Luganoda attı öyle goller bunlar beleşçilikmiydi takipçilikmi...

sol ayak sağ ayak tartışmasını bilmem ama bildiğim Guaizanın alex Semih ve Dievitin devreye girmesiyle hucumdaki yanlızlığının sona erdğinde gerçek yeteneğini orta koyacağı..

Guizayı gerçekten önemseyen başarısızlığından hoşnut olanlar için değil bundan endişe edenler için söylüyorum...zaman Guizayı ortaya çıkaracak sadece sabır...
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Deniz View Post
    Sol ayağı savunması ciddende abartı.Bir forvet sol ayağıyla çekemiyip gol atamıyorsa,sağ ayağında göre pozisyon yaratılsın ya da kendi yaratsın,eğer o da olmuyorsa bu adam forvet özellikleri taşımıyor demektir.
    Nedense fenerbahçede gol atamayan her oyuncu soğukkanlılığı düşük ama bitirici oluyor.. Kezman içinde aynı şeyler deniliyordu..

Adam ispanyadan gelmiş hiç bi anlamı kalmamış eskişehir maçındada heyecanlanıyosa hiç şl maçlarına çıkmasın o zaman..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Anlamadığım bir şey var.Guiza gol kaçırır soğukkanlılığı düşük.Guiza gol kaçırır çok pres yapıyor,yoruluyor.Guiza gol kaçırır ters ayağına geldi.Peki biz bu adamın bitiriciliğini nasıl anlayacağız Allah aşkına...

Guiza çok gol atarsa benim bahanem hazır o zaman.Bitiricilikle alakası yok,soğukkanlılığı yüksek derim olur biter o zaman...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben zaten hiçbir zaman Guiza da öyLe özeL yetenekLer görmedim. Geçen yıL çok goL atmış oLması ya da Türkiye de oynadığı maçLarda koşmaktan başka birşey yapmaması benim gözümde Guiza yı özeL kıLmamıştır.

Türkiye LigLerinde bitiriciLik anLamında ondan daha iyi pozisyonu hakeden isimLer var. Ama kendisinin yüksek değeri bence haLa çok iyi bitiriciLikte kaLmasını sağLıyor.

İkinci yarı da da değişen birşey oLmayacak. Guiza yine goLLer kaçıracak, buLduğu bir kaçtaneyi atıp sezonu tamamLayacak. O zamanda araştırmacıLar mecbur kaLıp özeLLikLerini düşürmek zorunda kaLacakLardır zaten.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Anlamadığım bir şey var.Guiza gol kaçırır soğukkanlılığı düşük.Guiza gol kaçırır çok pres yapıyor,yoruluyor.Guiza gol kaçırır ters ayağına geldi.Peki biz bu adamın bitiriciliğini nasıl anlayacağız Allah aşkına...

Guiza çok gol atarsa benim bahanem hazır o zaman.Bitiricilikle alakası yok,soğukkanlılığı yüksek derim olur biter o zaman...
    Aynen katılıyorum...

Ayrıca oyunda da öyle pek ahım şahım goller kacırmıyor. 3 pozisyona giriyorsa 1 ini mutlaka atıyor.

Neyse bu şekilde yüksek finishing düşük composure devam edecek anlaşılan. Tabi heyecanlanıyor, alışamadı buraya

Ders : Fenerbahçe Araştırması

Konu : Guiza ve Pele Arasındaki 7 Farkı Bulmak

Materyaller : Konuyla İlgili Yeterince Açıklayıcı Bir ScreenShot

Konunun Özeti : Ha Pele, Ha Guiza İkisinin Arasında Bir Fark Yok .

Soğukkanlılığı düşerse 3 sezonda 102 değilde 85 gol atar belki! Guiza Fenerbahçe'nin oyuncusu,büyük futbolcu falan değil,sene başından beri söylüyoruz bunu.Yıllarca yedek takımlarda B takımlarda oynamış,son 2 sezon kendinden beklenmeyecek şekilde fazlaca goller atmış,kinder sürpriz yumurta misali bir anda ortaya çıkan bir futbolcu.
    Belki ligin ikinci yarısında 10-12 gol atar hatta inanıyorum atacağına ama bu profili asla ve asla haketmiyor,her maçını tek tek analiz ederim isteyenler için,Guiza'nın bitiriciliği 18 olamaz bu bariz bir şekilde belli.

Ama diyorsanızki bu Guiza büyük adam Fenerbahçe 14 milyon Euro bayıldığına göre illaki 3 sezonda 102 gol atar süper işler yapar beklemek lazım,oda sizin görüşünüz tabi,gerçi neyi bekleyeceksek.

Guiza'da 9.3.0 yamasında genel bir düşüş yapılması gerekli ama bunun yapılacağını hiç sanmıyorum.

Bu sadece bir TSL oyunumdan aldığım SS'ler isteyene daha fazla Guiza SS'i atabilirim,değişen bir şey yok yani.

Ha Hasan kel,ha kel Hasan. Bilmem anlatabildim mi?
    Last edited by makalele81 : 19.Ocak.2009 at 17:05

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Guiza bize gelmeseydi bu istatistikler normal gelmeyecek miydi ? Fenerbahçe'de yapamadı bu bir gerçek tabi ki sadece bu değil ama geçen sene La Liga da 27 gol atan bir oyuncuya göre normal ama burda ki Guiza'ya göre sürpriz bir istatistik.Ben gereğinin sezon sonu yapılacağını düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Guiza'nın gol atamamısın 2 nedeni var bence ;

1.Taktiğe uyum sağlayamadı

2.Arkasında oynayan adam[Gecen sene Mallorca'da oynarken arkasında Arango vardı Bu sene Alex..ALex Arango gore cok cokk yavas bence]

Bence bunLar FM ye baktığımızda Guiza ilk sezon 20 yı gecık gol atıyor ama bu oyun Taktike uyum saglamısdır...

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Oyle seyler soylenmiski gozlerime inanamiyorum! sanki biz futbol izlemiyoruz sanki biz su ana kadar yaptigimiz tum isleri fanatikligimizle yapmisiz gibi laflar var ama kimse su golu sundan atamadi yada su yuzden atti demiyor.

Herkes tartismak degilde kavga etmek istiyor sanki. Bu kadarida ayiptir! Guiza'yi savunmusum hayir efendim savunmayla ne alakasi var fikrimi soyluyorum dun ki o pozisyonda ve buna benzer bir cok pozisyonda tek ayagini kullanmanin dezavantajini yasadigi soyluyorum. Ama sizler bana savunma yaptigimi soyluyorsunuz.

Fenerbahce arastirmasindan Cengiz ile ben sorumluyum ama kararlari sadece biz ikimizin verdigini mi saniyorsunuz? Burda yapmaniz gereken medeni bir sekilde fikrinizi savunmak ve biz datayi yapanlara yardim etmek olmaliyken sizler bunun yakinindan bile gecmiyorsunuz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oldu o zaman her futbolcuya deger veirken arkada oynadıgı takım arkadasını da düşünüp deger verelim. Baros gol atar; derler arkada arda lincoln var tabi atar. Eee sonra baska konuda galatasarayın kanatları da fenerden iyi dedigimizde Aboo ile bunu tartışmıştık. Kendisi ısrarla fenerin daha iyi kanatlara sahip oldugunu söylüyordu. Bunu söyleyen fb arastırmacısı. Madem Fb nin kanatları iyi Güiza nın da arkasında alex ve Türkiyenin en iyi kanatları var O'na göre. O halde kimse cıkıp Güiza nın arkası fason, ondan gol atamıyor demesin. Fenerbahce ile ne zaman mac etsem her mac güiza dan gol yiyorum. En son turnuvada 2 macta 3 gol yedim kendisinden.

Arkada oynayan oyuncu bahanesi, Sol ayak bahanesi, Composure bahanesi. Herseye bir bahane. Ama güiza müthiş topcu. Biz farklı oyuncular izliyoruz anlasılan...

Selametle...

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Bence Güiza 9.0.2'de oyuna cok iyi yansitilmis.. kolay pozisyonlari cok kolay harcayan bir futbolcu zor pozisyonlarda ise daha kolay atabilen bir futbolcu bende 10 pozisyona giriyorsa 1 yada 2 gol atiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eğer sen Fenerbahçeyi kullanıyorsan yararlanamıyorsun ama yapay zeka çok iyi yararlanıyor Engin abi olması lazım buraya gelmiş yazmış haklı da yani gerçekten Fenerbahçe'yi oldugundan çok çok daha iyi gösteriyorsunuz şu an bu datadaki en iyi arastıma Galatasaray araştırması sonrasında da bence Trabzon ve Antep gelir...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by Jay CutLer View Post
    Bence Güiza 9.0.2'de oyuna cok iyi yansitilmis.. kolay pozisyonlari cok kolay harcayan bir futbolcu zor pozisyonlarda ise daha kolay atabilen bir futbolcu bende 10 pozisyona giriyorsa 1 yada 2 gol atiyor.
    Çok iyimi yansıtılmış

Yukarıdaki istatistiklere bir bak istersen onlarca SS var elimde bu şekilde hatta save game bile koyabilirim isteyenler için.Hala iyi yansıtılmış diyorsunuz.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Eğer sen Fenerbahçeyi kullanıyorsan yararlanamıyorsun ama yapay zeka çok iyi yararlanıyor Engin abi olması lazım buraya gelmiş yazmış haklı da yani gerçekten Fenerbahçe'yi oldugundan çok çok daha iyi gösteriyorsunuz şu an bu datadaki en iyi arastıma Galatasaray araştırması sonrasında da bence Trabzon ve Antep gelir...
    Ben Trabzonspor'um ve gerçekten Trabzonspor mükemmel yapılmış eksiklikleri gerekli konuya yazdım zaten geçenlerde.

Fenerbahçe içinse aklıma geldikçe yazıyorum.Fenerbahçe'yi ben yönetsemde sezon başı 30 gol altına düşmüyor sezonda 60 maç yapılsa Guiza'nın 2 maçta 1 golü oluyor,ortalama 7.20 nin altına düşmüyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post

Fenerbahce arastirmasindan Cengiz ile ben sorumluyum ama kararlari sadece biz ikimizin verdigini mi saniyorsunuz? Burda yapmaniz gereken medeni bir sekilde fikrinizi savunmak ve biz datayi yapanlara yardim etmek olmaliyken sizler bunun yakinindan bile gecmiyorsunuz.
    Yazılanları kabullenmeyip,üzerine böyle şeyler söylerseniz kimse sizi eleştirmez,çünkü eleştirilmesine izin vermiyorsunuz,herşeyi çok iyi bildiğinizi sanıyorsunuz ama eksiklikleriniz gösterilince saldırı mekanizmanız harekete geçiyor,yapmayın,kimse sol ayak yada composure konusunda sizin serzenişte bulunacağınız kadar ağır birşey yazmamış,abartan sizsiniz.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Oldu o zaman her futbolcuya deger veirken arkada oynadıgı takım arkadasını da düşünüp deger verelim. Baros gol atar; derler arkada arda lincoln var tabi atar. Eee sonra baska konuda galatasarayın kanatları da fenerden iyi dedigimizde Aboo ile bunu tartışmıştık. Kendisi ısrarla fenerin daha iyi kanatlara sahip oldugunu söylüyordu. Bunu söyleyen fb arastırmacısı. Madem Fb nin kanatları iyi Güiza nın da arkasında alex ve Türkiyenin en iyi kanatları var O'na göre. O halde kimse cıkıp Güiza nın arkası fason, ondan gol atamıyor demesin. Fenerbahce ile ne zaman mac etsem her mac güiza dan gol yiyorum. En son turnuvada 2 macta 3 gol yedim kendisinden.

Arkada oynayan oyuncu bahanesi, Sol ayak bahanesi, Composure bahanesi. Herseye bir bahane. Ama güiza müthiş topcu. Biz farklı oyuncular izliyoruz anlasılan...

Selametle...
    Bu sözlerede sonuna kadar katılıyorum.
    Last edited by makalele81 : 19.Ocak.2009 at 17:03 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Açıkcası bende bu durumdan şikayetçitim Fm de hep gerçekciligi ararız ama Guiza her oyun açtıgımda 25'golü aşıyor ve inanılmaz bir performans sergiliyor.Biz biraz daha gerçekçi olmasını istiyoruz.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    Oyle seyler soylenmiski gozlerime inanamiyorum! sanki biz futbol izlemiyoruz sanki biz su ana kadar yaptigimiz tum isleri fanatikligimizle yapmisiz gibi laflar var ama kimse su golu sundan atamadi yada su yuzden atti demiyor.

Herkes tartismak degilde kavga etmek istiyor sanki. Bu kadarida ayiptir! Guiza'yi savunmusum hayir efendim savunmayla ne alakasi var fikrimi soyluyorum dun ki o pozisyonda ve buna benzer bir cok pozisyonda tek ayagini kullanmanin dezavantajini yasadigi soyluyorum. Ama sizler bana savunma yaptigimi soyluyorsunuz.

Ya abi bende fenerliyim ama savunmadım orada bence taktike uyum saglamamasından olablir
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post

Selametle...

Ya yanLıs anLamıssın ama oLe arkadaki ooyuncaya baglı değil tabikide sol ayakkığını kullanamaması onun sorunu ama uyum sorunu var iste bu anlatmak istedigim millet ozelliklerini dusurelim derken ama diğer ozelliklerini dusunmuorlar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Açıkcası bende bu durumdan şikayetçitim Fm de hep gerçekciligi ararız ama Guiza her oyun açtıgımda 25'golü aşıyor ve inanılmaz bir performans sergiliyor.Biz biraz daha gerçekçi olmasını istiyoruz.

Bence guzel iste gercekdeki gibi değil uyum sorunu uyum sorunu baska bisi demiyorum
    Last edited by HooijDonk07 : 19.Ocak.2009 at 20:38 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Güiza'nın sorunu , uyum sorunundan kaynaklanmıyor , tamam koşuyor mücadele ediyor ama son vuruslarda etkisiz , bir sezon geçsin daha gerçekçi yorumlar yaparız.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Guiza nın soL ayağına fazLa takıLdınız. Bir forvet her kaçırdığı goLden soL ayağından doLayı sorumLu oLurmu yahu.

SoL ayağı zayıf ise güçLü ayağına aLabiLecek pozisyon yaratması gerek, ha soL ayağından sağa ayağına aLırken de bu zaman zarfı içinde bu pozisyonu kaybediyorsa da o zaman da başka şeyLer aranmaLı.

Adam geLdiğinden beri LebLebi gibi net goLLer kaçırıyor ama haLa soL ayağı zayıf savunması yapıLıyor.

Bu adam geçen yıL İspanya da penaLtısız goL atarken bütün pasLar adamın sağ tarafına geLecek şekiLde mi veriLiyormuş bu adam soL ayağı iLe hiç mi goL atmamış yahu ?
    soL ayağından sağa ayağına aLırken de bu zaman zarfı içinde bu pozisyonu kaybediyorsa da

Söylediniz zaten, pozisyonunu kaybediyor

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Güiza'nın sorunu , uyum sorunundan kaynaklanmıyor , tamam koşuyor mücadele ediyor ama son vuruslarda etkisiz , bir sezon geçsin daha gerçekçi yorumlar yaparız.
    Uyum sorunu psikolojiktir ki zaten.
    Kezman saha içinde boş kaleye vuramayınca ağladı 'Help me!' diye..

Bu tamamen pozisyonla alakaslı değil, hiç vuramayan Bjk maçında köşeye vuramazdı.

Beleşçilik diye bir tabir yok.
    Jardel'i kale direğini yapmanız lazım o zaman.
    Bu şekilde abuk yorumlar gördükçe yazmaktan sıkılıyorum.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O kadar sey yazıldı 1 tane arastırmacı cıkıp bir acıklama yapmadı. Ben tekrar sorayım: "Güiza nın bütün bu golleri kacırmasının nedenleri; composure, sol ayak 0 olması, cok koşması, yorulması, ... vs midir ?"

Sayfa 11 / 32 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Mesaj Yetkileri