Sayfa 2 / 32 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2006

Oyunda R.Carlos'un sözleşmesi 2009'a kadar. Ama bundan yaklaşık bir-iki ay önce sözleşmesi 2010'a kadar uzatıldı. Oyuncu Fenerbahçe'de futbolu bırakacağını belirtti. Buda oyuna yansımışsa çok güzel olur.

Nesil
    2003

Carlos'un sozlesmesinin uzatildigi rivayeti var ancak resmilestirilmedi saniyorum. Resmilestirilse bile TFF'ye bildirilmemisti veritabanini teslim ettigimizde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim mehmet aurelio ile ilgili bir sorum olacak. Merakımdan soruyorum, positioningi siz mi düşürdünüz 15e yoksa onlar mı? Bi de Mehmet oradan 3M€ civarı bişey almıyor mu? ona yakın bişey. Ama oyunda 1.3M€ gözüküyor..

Nesil
    2003

Aurelio'nun maasi ile ilgili bize bilgi vermediler bu nedenle de bir bir sey girmedik. Onlara ait artik maasini vs. belirlemek.

Biz yolladiktan sonra Ispanyollar biraz Aurelio'yu CA olarak dusurdu ama hangi ozellikler dustu tam bilemiyorum cunku incelemedim.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Alexin kafa vurması 16 çok fazla kesinlikle bunu haketmiyor diğer özellikleri uygun..Kafa vurmada zıplamanında etkili olduğunu biliyorum ama yinede çok fazla bir değer..
    Ömer Abi ( perpetua ) bu konuda çok güzel bir rehber hazırladı. Oyuncu özelliklerinin anlamlarını bilmeden burda eleştiri yapmayın lütfen.

Heading Kafa Kafa şutlarının isabetliligi (teknik becerisi, zıplama ve topla buluşma becerisi degil)

Alex kafayla topu istediği yere atamıyomu ? Beşiktaş'a geçen sezon attığı gol buna en güzel örnek mesela.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=43243 Burayı okuyun ondan sonra eleştiri yazın

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Ömer Abi ( perpetua ) bu konuda çok güzel bir rehber hazırladı. Oyuncu özelliklerinin anlamlarını bilmeden burda eleştiri yapmayın lütfen.

Heading Kafa Kafa şutlarının isabetliligi (teknik becerisi, zıplama ve topla buluşma becerisi degil)

Alex kafayla topu istediği yere atamıyomu ? Beşiktaş'a geçen sezon attığı gol buna en güzel örnek mesela.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=43243 Burayı okuyun ondan sonra eleştiri yazın
    Heading in ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorum merak etme..Yinede alex öyle teknik kafa vurduğu pozisyon felan yok zıplamadığı için boş posizyondada babamda rahat rahat atar bu onun 16 olmasını göstermez..

Zaten diğer ülke araştırmalarına bakarsanız zıplaması 5 heading 16 olan başka bir oyuncu göremezsiniz bunlar ne kadar farklı kavramlar olsada bir bütündür..Çünkü oyuncu zıplayamadığı için attığını gördüğünüz goller hep rahat bomboş attığı goller kafa vurması 12 olan biri bile atabilir o golleri..

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Heading in ne anlama geldiğini gayet iyi biliyorum merak etme..Yinede alex öyle teknik kafa vurduğu pozisyon felan yok zıplamadığı için boş posizyondada babamda rahat rahat atar bu onun 16 olmasını göstermez..

Zaten diğer ülke araştırmalarına bakarsanız zıplaması 5 heading 16 olan başka bir oyuncu göremezsiniz bunlar ne kadar farklı kavramlar olsada bir bütündür..Çünkü oyuncu zıplayamadığı için attığını gördüğünüz goller hep rahat bomboş attığı goller kafa vurması 12 olan biri bile atabilir o golleri..
    Hala daha aynı şeye devam ediyosun. Zıplama ayrı şeydir Kafa vurma ayrı şey. Servet'in zıplaması 17-18 civarı birşey sanırım ama kafa vurması yerlerde. Niye ? Çünkü Servet zıplayan ama topu kafasıyla istediği yere gönderemeyen bir oyuncu

Ama Alex böyle değil zıplamadan akıllıca kafa vuruşu yapan ve topu istediği noktaya yollayabilen bir oyuncu. Zıplama tamam kornerlerde çok işine yarar. Ama servet gibi istediği yere vuramadığı zaman isterse uzaya kadar zıplasın bir mantığı yok

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar sizlerin Alex'e neden bu kadar taktığınızı anlamıyorum. Tabi ki bazı özellikleri yanlış olabilir ama bu kadar üstünde durmayalım. Bakıyorum yabancı oyunculara onlardada abartılanlar var. Finishing yükse diyorsunuz Eskişehir'e ceza sahası dışından nasıl gol attı görmediniz mi. O topa herkes öyle vuramaz arkadaşlar yapmayın.

Lugano'nun markajı neresi yüksek. Size geçen seneki Chelsea maçını izlemenizi hatta maçı değil sadece Lugano ve Drogba arasında geçen mücadeleyi izlemenizi öneririm. Lugano Drogba'nın tepesinden kaç tane top vurdu. Drogba 1-2 kez vurabildi. onun biriside Önder'in ağır kalması yüzünden. Bence değerler gayet yakın. İllaki birebir aynı olmayabilir bu zaten imkansız.

Sizlere bişey söyleyeyim bence bu oyunda en gerçekçi değer özelliklerini veren araştırma ekibi bizim araştırma ekibimiz. Diğer ülkelerin bazı araştırmacıları çok abartıyor kendi ülkelerinin oyuncu ve takımlarını olduğundan daha çok değer veriyorlar. Saygılar..

Nesil
    2003

Kafa vurmanin isabetliliginin bos olmak veya olmamakla ne alakasi var?

Bom bos durumda Nonda'nin disariya vurdugu toplar hala gozumun onunde.

Ayni sekilde Servet'in herkezden yukariya cikip bos durumda kaleyi tutturamadigini da cok iyi hatirliyorum.

Alex'e laf ediyorsunuz da mesela Ibrahim Toraman'in kafa vuruslarinin 15 olmasinda sakinca gormuyormusunuz? Onun da boyu kisa... O da gitmesi gereken yerleri iyi bildigi, kafasi ile topu iyi temas ettirdigi icin duran toptan surekli gol atior. ama Gokhan Zan'da boyle bir ozellik var mi?

Alex ceza alaninda bosa kaciyor ve isabetli kafa vurusu yapiyor diye mi kafa vuruslarinin teknigi dusuk?

Bir kac sene onceye gidelim. Okan Buruk Galatasaray'da oynarken (1990'li yillar) toplara en iyi kafa vuran oyuncu idi ama ziplamasi (yani boyu) cok mu uzundu? Okan'a gozum kapali yuksek kafa vurma kabiliyeti verirdim. Cogunda kazanamazdi topu, ama topu kazandigi zaman isabet ettirirdi gitmesi gereken yere.

Boyun uzun olmasi ile kava vurmaya calisma arasinda bir baglanti var mi?

Uzun boylu oyuncularin kafasi daha buyuk oldugu icin, kafalarinin dogru yerine topu daha iyi mi isabet ettiriyorlar?

Yoksa bu, Metin Oktay'in zamaninda yaptigi gibi kale diregine top asip surekli kafa vurma calismasi yapmakla mi ilgili?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Hala daha aynı şeye devam ediyosun. Zıplama ayrı şeydir Kafa vurma ayrı şey. Servet'in zıplaması 17-18 civarı birşey sanırım ama kafa vurması yerlerde. Niye ? Çünkü Servet zıplayan ama topu kafasıyla istediği yere gönderemeyen bir oyuncu

Ama Alex böyle değil zıplamadan akıllıca kafa vuruşu yapan ve topu istediği noktaya yollayabilen bir oyuncu. Zıplama tamam kornerlerde çok işine yarar. Ama servet gibi istediği yere vuramadığı zaman isterse uzaya kadar zıplasın bir mantığı yok
    Hayır yahu aynışeyi demiyorum sen anlayamıyorsun..
    ama yardımcı olayım..
    Dediğimi biliyorum..
    Zıplama oyuncunun yerden yükselebilme beceresi..
    heading.yuncunun isabetli kafa vurma beceresi..

Bende diyorumki alexi bomboş top geliyor rahat rahat burda tabiki istediği gibi vurabiliri herkes vurabilir..Alex kaçtane atmış hayatında kafa golü..Keweldda atttı neden tutup 16-17 verilmiyor..?Heading 12 olan biri bile atabilir..Yani zıplaması yüksek olmayan birinin sağlıklı olarak ne kadar usta kafa vurabildiğinin ölçüleceğine inanmıyorum...Attığı kafa golleri boş pozisyonda olduğu için yaptığı vuruşları çok rahat yapıyor buda hadingi yüksekmiş gibi gösteriyor..Bu yüzden dünyada heading ve zıplama farklı özelikler olmasına rağmen aradaki fark açılmıyor..

Servet in headinginin 12 yapılmasıda tam bir fiyasko adamın görevi ilk önce top uzaklaştırmak zor pozisyonda uzaklaştırıyor ne isabeti olucak?Bunu yapan defans oyuncusumu var Allah aşkına..Oyundad heading 16-17 olan bir oyuncu ileriye bam güm uzaklaştırır..'Aman dur uzaklaştıırıken pas atayım' mı diycek böyle bir şey yok..Ofansif anlamda dersenizde gerekli orta geldiğinde(sabrinin ve ardanın kullandığı kornerler ortada hatta lincolnün bile her nekadar gol attırsada çok yumuşak toplar..) gayet iyi kafa vuruşları vardır servetin..En azından kendisinden yüksek tutulan i.toramandan luganodan edudan 10 kat daha iyidir kafa vuruşları hem ofansif hem defansif olarak..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hayır yahu aynışeyi demiyorum sen anlayamıyorsun..
    ama yardımcı olayım..
    Dediğimi biliyorum..
    Zıplama oyuncunun yerden yükselebilme beceresi..
    heading.yuncunun isabetli kafa vurma beceresi..

Bende diyorumki alexi bomboş top geliyor rahat rahat burda tabiki istediği gibi vurabiliri herkes vurabilir..Alex kaçtane atmış hayatında kafa golü..Keweldda atttı neden tutup 16-17 verilmiyor..?Heading 12 olan biri bile atabilir..Yani zıplaması yüksek olmayan birinin sağlıklı olarak ne kadar usta kafa vurabildiğinin ölçüleceğine inanmıyorum...Attığı kafa golleri boş pozisyonda olduğu için yaptığı vuruşları çok rahat yapıyor buda hadingi yüksekmiş gibi gösteriyor..Bu yüzden dünyada heading ve zıplama farklı özelikler olmasına rağmen aradaki fark açılmıyor..

Servet in headinginin 12 yapılmasıda tam bir fiyasko adamın görevi ilk önce top uzaklaştırmak zor pozisyonda uzaklaştırıyor ne isabeti olucak?Bunu yapan defans oyuncusumu var Allah aşkına..Oyundad heading 16-17 olan bir oyuncu ileriye bam güm uzaklaştırır..'Aman dur uzaklaştıırıken pas atayım' mı diycek böyle bir şey yok..Ofansif anlamda dersenizde gerekli orta geldiğinde(sabrinin ve ardanın kullandığı kornerler ortada hatta lincolnün bile her nekadar gol attırsada çok yumuşak toplar..) gayet iyi kafa vuruşları vardır servetin..En azından kendisinden yüksek tutulan i.toramandan luganodan edudan 10 kat daha iyidir kafa vuruşları hem ofansif hem defansif olarak..
    Arkadaşım zıplama ile teknik olarak kafa vuruşu yapma arasındaki bağlantıyı açılarmısın. Alex zıplayamıyor diye ustaca kafa vuruşu yapamıyormu. Galiba sen futboldan anlamıyorsun diycem ama anlıyorsun. Onun için demiyorum. Örnek CSKA'ya attığı kafa golünde hem zıplama hemde beceri var. Ordaki golde savunma hata yaptı Alex reflex ile savunmadan seken topa zıplayıp kalecinin üstünden gol yaptı. Yanılıyorsun güzel kardeşim. Zıplamayla ile teknik kafa vuruşu yapma ayrı şeyler. Zıplamadanda kafa vuruşu yapılabilir.İşte Alex'in o özelliğini konuşuyoruz. Teknik kafa vuruşu. İsterse yatarak yerde vursun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Zaten diğer ülke araştırmalarına bakarsanız zıplaması 5 heading 16 olan başka bir oyuncu göremezsiniz..
    Dostum diğer ülke araştırmacıları da bizim kadar iyi bilmiyor esasında... Biz de pek bilmiyorduk. Zamanla kendimizi geliştirdik. Perpetua sağ olsun çok şeyler öğretti bize. Hepimizle tek tek ilgilendi bu boyutlara getirdik araştırmayı. Şimdi de gurur duyulacak bir araştırma gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.

Gözüme dün John Carew'in profili takıldı. Hemen baktım hız, hızlanma kaç yapılmış diye. 15 e 15 verilmiş biliyormusunuz?

Halbuki bu ligte 1 senede oynasa biz biliyorduk ki Carew birden hızlanamaz ama belli hızada ulaşınca tutulamaz olan bir futbolcu. Zaten 196 boyundaki hiç bir insanın hızlanmasıda hızıda bir olamaz. Hızlanması belki 8 hızı ise 18 dir Carew'in. İşte biz bunları görebilirken. Diğer ülke araştırmacıları göremiyor.
    Mesela diyorki Carew mi?
    Hımmm Hızlı lan ver 15
    Mesela Alex mi?
    Kısa be abi verin 7-8

Bizde öyle değil işte. Biz düşünüyoruz, okuyoruz, araştırıyoruz(ömer abi araştırıyor yada tuhaf tuhaf istatistikler çıkarıyor) ve sonucunda çok iyi ama çok iyi bir oyun çıkıyor ortaya.

Sizde doğru verdiğimiz değerleri beğenmiyorsunuz bu da çok tuhaf oluyor.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Aurelio'nun maasi ile ilgili bize bilgi vermediler bu nedenle de bir bir sey girmedik. Onlara ait artik maasini vs. belirlemek.

Biz yolladiktan sonra Ispanyollar biraz Aurelio'yu CA olarak dusurdu ama hangi ozellikler dustu tam bilemiyorum cunku incelemedim.
    Ilginç doğrusu..yeterince bilgi sahibi olmadan türk ekibinden daha çok tanıdıklarını mı düşünüyorlar da kafalarına göre profili düzenliyorlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Ilginç doğrusu..yeterince bilgi sahibi olmadan türk ekibinden daha çok tanıdıklarını mı düşünüyorlar da kafalarına göre profili düzenliyorlar
    düşürtüldükleri gibi yükselteceklerde.

Ayıptır bu yaptıkları. Biz yeni gelen transferleri ellemiyorsak onlarda ellemesin böyle işmi olur
    Fikirlerim burada

Güiza'nın bitiriciliği fazla olmuş.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

fenerbahçenin gözüken 40 milyon euro kira borcu stad kirası mı yoksa bilmediğimiz başka bir şey mi? stad kirasıysa kaç yılı kapsıyor?
    şuan oynayamadığımız için bilemiyorum fakat sanki 15-20 milyon euroluk transfer yapsak kulüp batacak gibi duruyor.

birde bazı takımlar oyunla alakası olmaması hatta ölmesine rağmen yeni düzene göre gösteriş olsun diye tarihteki değerli oyuncularını legens kısmına eklemişler. örneğin liverpool, inter.

bizde bizler için çok değerli insanları ekleyecekmiyiz? örneğin fenerbahçeye rıdvan,lefter galatasaraya metin oktay,hakan şükür vs. gibi.

cevaplarsanız sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by Seocu View Post
    Güiza'nın bitiriciliği fazla olmuş.

Yahu neresi fazla ? bu adam geçen sezon İSPANYA LA LİGA'da 27 gol attı Euro 2008'de İspanya formasıyla şampiyon olup 2 gol attı ( sonradan girmesine rağmen ). İnsaf biraz.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by extensor View Post
    düşürtüldükleri gibi yükselteceklerde.

Ayıptır bu yaptıkları. Biz yeni gelen transferleri ellemiyorsak onlarda ellemesin böyle işmi olur
    Umarim ilk cikan yamada duzeltirler, hemen bu konuda uyarida bulunulmali bu ne ya ne bicim bi saygisizliktir bu?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Nispeten ufak bir dusus. 150 CA vermistik biz, onlar 148'e indirmis. Ustunde durulmaya bile degmez acikcasi.

Genel olarak profil bizim yolladigimizdan cok farkli degil ama.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xpoera View Post
    fenerbahçenin gözüken 40 milyon euro kira borcu stad kirası mı yoksa bilmediğimiz başka bir şey mi? stad kirasıysa kaç yılı kapsıyor?
    Borc banka borcu. Odenme tarihi konusunda pek bilgi yoktu bu nedenle odenme tarihini nispeten uzun olan 2016 yilina kadar uzattim.

Zaten Fenerbahce borcunu pek zorlanmadan cevirebildigi icin bu borcun da pek onemli bir etkisi olmayacak. Ancak borc odendikten sonra yilda 7-8 milyon dolarlik fazladan geliri olacak Fenerbahce'nin.

birde bazı takımlar oyunla alakası olmaması hatta ölmesine rağmen yeni düzene göre gösteriş olsun diye tarihteki değerli oyuncularını legens kısmına eklemişler. örneğin liverpool, inter.

bizde bizler için çok değerli insanları ekleyecekmiyiz? örneğin fenerbahçeye rıdvan,lefter galatasaraya metin oktay,hakan şükür vs. gibi.

cevaplarsanız sevinirim.
    Lefter/Metin Oktay veritabaninda olmadiklari icin eklenmediler.

FM 2008'de gormus oldugunuz bir cok oyuncu bu yeni kategorilere gore ayirildi. Ancak Turkiye ligi'ni oynamazsaniz kuluplerin favori kisileri oyuna yuklenmedigi icin demo'da gorunmuyor.

Mesela Fenerbahce icin:
    Legends: Ridvan Dilmen, Aziz Yildirim
    Icons: Aykut Kocaman, Oguz Cetin, Uche, Hogh
    Favoured Personnel: van Hooijdonk, Alex, Tuncay, Rapaic, okocha, Aurelio, Zico, Luciano, Bolic, Schumacher

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Ömer abi bu sene fenerbahçe alt yapısında ne gibi yenilikler var. Kısa bir özet geçebilir misin geçen seneye oranla.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

EreN'in sorusuna ek olarak altyapıdan çıkabilecek potansiyelli oyuncular ? Çünkü Hasan Erbey ben çok iyi bekliyodum bu sürümde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

guizayı biraz daha abartsalar henry oluyomuş.daha sezon başlamadı 18 bitiricilik 17 kafa inanamıyorum.lig başlayınca bitiricilik 19 kafa 18 olur.

Yahu neresi fazla ? bu adam geçen sezon İSPANYA LA LİGA'da 27 gol attı Euro 2008'de İspanya formasıyla şampiyon olup 2 gol attı ( sonradan girmesine rağmen ). İnsaf biraz.
    Attığı golleri gördüm. Maçlarının çoğunu izlemedim. Fakat şuan Fenerbahçe'nin maçlarını seyretmekteyim. Her topu kalecinin içinden geçirmeye çalışıyor. Bitirici değil! Poziyona giriyor. Ona lafım yok. Ya da hızına felan. Sadece bitirici değil. Buna da katılmıyorsanız insaf!

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Tamamda bu oyunun datası genel olarak geçen sezon göz önüne alınarak yapılıyo. Gûiza 08'de yanılmıyosam 16 falandı bitiricilik. Hee ne olur ilk devre sonunda Gûiza çok düşüş gösterir o zaman puanlarda düşme olur tabikide.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Ömer abi bu sene fenerbahçe alt yapısında ne gibi yenilikler var. Kısa bir özet geçebilir misin geçen seneye oranla.
    Cengiz anlatsin onu.. Her hafta maca gidiyor hemen hemen..

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cengiz anlatsin onu.. Her hafta maca gidiyor hemen hemen..
    Biliyorum maçlara gittiğini. Bir kaç kez beraber niyetlendik kısmet olmadı. Neyse ona sorayım bari.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006

Burada çok büyük eleştiriler var ama; oyunda daha Türkiye Ligini oynamadık. Bir oynayalım ona göre karar veririz. Güiza'nın bitiriciliği fazla, başkasının fizik olarak kuvetli. Neye göre iyi neye göre kötü? Ligi oynadıktan sonra karar verirsek güzel olur.

Metaus bu arada kadroda gözüküyor. Oyunda Şampiyonlar Liginde Aragones oynatıyordu.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Paf maçlarında gözlemlediklerim için devre arasını bekliyorum, FM 09 çıktığında altyapı ile ilgili çok detaylı profiller göremeyeceksiniz, çünkü geçen sene paf takımı kişisel sebeplerim nedeni ile pek izleyemedim.

Şubat official datasında kısmetse paf oyuncularını geniş profilleri ile görebileceksiniz.

Bu sene yeni takım kuruldu.

Niye derseniz, Paf Takım = U21, Süper Genç = U19, B Genç = U17 oldu.
    Avrupa klasmanlarına getirildi sistemler.

Doğal olarak 20 yaşında büyük oyuncu oynayamadığı için Paf Takım yeniden kuruldu.

Geçen seneden 3 oyuncu kaldı, Cengiz Veisoğlu (FC), Mehmet Aleaddinoğlu (AMR,FC) ve Mert Günok (GK) kaldı, Mert de zaten A Takım'da..

Şimdi gelelim kadro kalitesine.
    PAF Ligi çok zayıf bir lig.Oyuncu kalitesi doğal olarak çok zayıf.

Göze batanlardan çok yetenekli var mı dersen, Özgür Çek var.
    Aslen sol açık ama bek oynuyor, Hakan Ünsal'a çok benziyor.Tümer gibi seri, bileklerine hakim, çok teknik bir oyuncu.Bence A Takım'a hemen çağrılmalı, fizik dezavantajı dışında çok fazla sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum, büyük performans gösteremez tabi ki ama tekniği ve mektepli, bilinçli oyunu ile çok dikkat çeker.

İlerisi için önemli bir A Milli Takım oyuncusu olacak kısmetse.

Zaten -8 PA sürekli.

Paf takımın santraforu Yasin Gurbet.
    Geniş fiziği, hanta olmayan body çalışması yaptığı belli orantılı yapısı, 1.87 gibi uzun boyu ile çok etkili bir hava hakimiyeti var.
    Finishingde biraz acemice şeyler yapabiliyor ama uzakta sert ve etkili şut atabiliyor, soğukkanlı değil..Fenerbahçe'nin yedek pivot santrafor aramasına gerek yok, elinin altında o açığı kapatabilecek bir tane var zaten.

Sefer Sever (AMR) var, Kazım 2
    Ayağına aldığında 10 defa geçmye çalışıp öyle pas verir, 50 tane deneyerek top kaptırıp bireysel yeteneği ile zorlayarak sonunda gol atmayı başarmıştı Gençlerbirliği maçında.Aslında teknik sayılır ama hep aynı şeyleri yapıyor.

Sağ bek Murat (DR) ameliyattan dolayı yok, başka da sağ bek yok takımda.
    Barış Yardımcı (DC) oynadı, Mehmet Aleaddinoğlu (AMR,FC) oynadı. Daum'un sol bek arayışına döndü resmen.

Önlibero Enis Gül, önünde yakın oynayan Görkem oyun kurarken pas konusunda bence zayıf kalıyorlar biraz.

Sol beke alternatif Paf Ligi için iyi sayılabilecek Erdi Taşkent var (DL), Süper Lig için fizik çok yetersiz.

Aslına bakarsan Fenerbahçe PAF Takımı çok mücadele ediyor gol atmak için, klasik 4-4-2 oynadıkları için çok alan daraltamıyorlar ama ileride inanılmaz bireysel baskı kuruyorlar.Takımın fizik üstünlüğü var, bunun avantajını çok kullanıyorlar bu sene.Yine de gol yediklerinde ektsra maç kazanacak bir taktik yok, ilahi şeyler oluyor Fatih Terim'in Euro 08 A Milli Takım'ı benzeri, gol atmak için çok inatçı bir takım var..

Ayrıca stoper Sertaç Eren var, ayrı parantez açalım ona.
    Gelişime açık ama inanılmaz konsantrasyon kaybı var.Acc oldukça düşük, hız orta seviye.Fizik çok iri, Servet'e çok benziyor.Markajda yoruyor fiziği nedeni ile ama tackling konusunda ciddi bir artısı yok.
    Azimli, çaba gösteriyor, iyi hava topu çıkartıyor, uzun.

Eğer ciddi eğilim gösterirse A Takım'da yer bulabilir ama fizik özellikleri ön plana çıktığı için bu böyle, mental özelliklerini ve dar alanda kesiciliğini geliştirmeli.

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Burada çok büyük eleştiriler var ama; oyunda daha Türkiye Ligini oynamadık. Bir oynayalım ona göre karar veririz. Güiza'nın bitiriciliği fazla, başkasının fizik olarak kuvetli. Neye göre iyi neye göre kötü? Ligi oynadıktan sonra karar verirsek güzel olur.

Metaus bu arada kadroda gözüküyor. Oyunda Şampiyonlar Liginde Aragones oynatıyordu.
    Demoda niye ise öyle gözüküyor, biz Fortaleza'da görüyorduk, bilemiyorum.Brezilyalı Head-Researcher halletmiştir, o da çok iyi araştırmacıdır.

Buradan bakabilirsin, kiralık gitti:
    http://www.fortalezaec.net/2007/elenco.asp?cod=245

Dip not. Paf için dahası var ama yoruluyorum, yazamıyorum ince ince, özele gel Eren..
    Last edited by Cengo : 04.Kasım.2008 at 00:58
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

semih'in positioning 13 oyunda.çok fazla olmasa da değerlendirebilecek kadar izledim semih'i bir beşiktaşlı olarak.semih'in en iyi yaptığı işlerden biri duracağı yeri bilmesi.positioning daha yüksek olmalıydı bence.
    tabi burada kastedilen şey defansif anlamda pozisyon alma ise onu bilemem.

Sayfa 2 / 32 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri