Sayfa 3 / 32 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by serwan View Post
    semih'in positioning 13 oyunda.çok fazla olmasa da değerlendirebilecek kadar izledim semih'i bir beşiktaşlı olarak.semih'in en iyi yaptığı işlerden biri duracağı yeri bilmesi.positioning daha yüksek olmalıydı bence.
    tabi burada kastedilen şey defansif anlamda pozisyon alma ise onu bilemem.

Positioning defans için sanırım. Off the ball da hücum oyuncuları için.
    (/s)

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

semih'in positioning 13 oyunda.çok fazla olmasa da değerlendirebilecek kadar izledim semih'i bir beşiktaşlı olarak.semih'in en iyi yaptığı işlerden biri duracağı yeri bilmesi.positioning daha yüksek olmalıydı bence.
    Evet, anlamı odur.
    Bahsettiğin off the ball..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

positioning - defansif
    off the ball - ofansif pozisyon alma bilgisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    positioning - defansif
    off the ball - ofansif pozisyon alma bilgisi
    teşekkürler..bunu öğrendiğim iyi oldu

önceki fm serilerinde fenerbahçe altyapısından iyi oyuncular çıkıyordu.ayrica galiba fm 2007 702 de güven güneri diye bir sağ kanat vardı özelliklerinin neredeyse hepsi turuncu oluyordu.aynı şekilde umut güzelses ve sertaç eren de öyleydi.fm 2008 de ise öyle göze batan bir şey yok.en azından benim gözlemlediğim kadarıyla yok.acaba bunların yeteri kadar iyi olmadığına mı karar verildi yoksa diğer genç oyuncular gibi bir şey kanıtlamaları gerekene kadar pa ları düşük tutuldu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yanlış öğrenmediysem forma numarası emekli etme varmış galiba. 12 Numara fenerbahçe'de emekli edildi mi? Bi kaç takım araştırmacısı 12 Numarayı emekli etmiş mesela. Demo'da bulamadım gerçi.

Birde böyle birşey varsa başka numaralar için biz yapabiliyormuyuz?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    önceki fm serilerinde fenerbahçe altyapısından iyi oyuncular çıkıyordu.ayrica galiba fm 2007 702 de güven güneri diye bir sağ kanat vardı özelliklerinin neredeyse hepsi turuncu oluyordu.aynı şekilde umut güzelses ve sertaç eren de öyleydi.fm 2008 de ise öyle göze batan bir şey yok.en azından benim gözlemlediğim kadarıyla yok.acaba bunların yeteri kadar iyi olmadığına mı karar verildi yoksa diğer genç oyuncular gibi bir şey kanıtlamaları gerekene kadar pa ları düşük tutuldu?
    Önceki sayfaya bakabilirsin.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Paf maçlarında gözlemlediklerim için devre arasını bekliyorum, FM 09 çıktığında altyapı ile ilgili çok detaylı profiller göremeyeceksiniz, çünkü geçen sene paf takımı kişisel sebeplerim nedeni ile pek izleyemedim.

Şubat official datasında kısmetse paf oyuncularını geniş profilleri ile görebileceksiniz.

Bu sene yeni takım kuruldu.

Niye derseniz, Paf Takım = U21, Süper Genç = U19, B Genç = U17 oldu.
    Avrupa klasmanlarına getirildi sistemler.

Doğal olarak 20 yaşında büyük oyuncu oynayamadığı için Paf Takım yeniden kuruldu.
    Cengiz alt ligleri format olarak anlatmaya calistim sanirim ama yaslar dogru degil PAF ligi artik U-18 oldu eskiden U-20 idi. PAF liginde en yasli 1990 dogumlu oyuncular oynaya biliyor ve 1 tane 1989 dogumlu kaleci oynatma haklari. PAF liginde bir maca dahi cikan DSGL'de oynayama hakkini kaybediyor.

DSGL de ise en fazla 1991 dogumlu olabiliyor yani U-17 gibi dusunmek lazim. ve takimlar 18 kisilik kadrolarina 3 tane 1990 dogumlu oyuncu kullanma haklari var PAF liginde bir maca ciksa bile bu oyuncu DSGL'de bi daha oynayama hakkini kaybediyor artik. Amator veya Profesyonel kontrati olan futbolcular artik DSGL de oynyayabiliyor. Hem PAF da hem de DSGL de yabanci uyruklu oyuncu yasak.

Bi de son olarak U-14 ve U-15 Coca Cola Akademi Ligleri diye gecen bi olay var. U-15 su anda 1994 dogumlu ve U-14 de 1995 doumlu kabul ediyor en fazla. Kaleciler haric bir sezon icersinde U-15 veya U-14 de oynayan oyuncu bo de bi diyerinde oynayamiyor. Bu liglerde en fazla 2 yabanci uyruklu amator oyuncu alabiliyor takimlar.

Butun bu bilgiler TFF'nin resmi sitesinde ulasilabilen resmi belgelerden alintidir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Oyunda her zamanki gibi kaleci transferiyle başlayacağım gibi görünüyo ,
    Volkan birebirde 11 verilmiş, karar 9, gerçekçi olmuş diyebilirim.
    Gökhan Gönül için positioning 8 olarak bence çok düşük, 11-12 bence idealdir.
    Oyunda bek olrak değil sabri gibi mr de daha çok iş yapar bence.
    Selçuk da bu özelliklerle defansa iyi bi yedek olur.
    Kazım' ın mentalözellikleri tam anlamıyla gerçekçi yansıtılmış
    Uğur Boral' da güç ve off the ball daha yüksek olabilirdi diye düşünüyorum 11 çok az bence.
    Alex' in teknik ve mental özellikleri geçen seneye göre hafif düşürülmüş, eleştiren arkadaşlara söyleyecek kelime bulamıyorum.
    Güiza' nın 18 bitiriciliğinin düşürülmesi taraftarı değilim, attığı şutlarda ve gollerde vuruş stiline bakarsanız görürsünüz, tamam biraz kaçırıyo ama bu bitiriciliğine değil baskı pressure ve saçma gelebilir belki size adaptabilty gibi özellikleri ile bağdaştırılabilir diye düşünüyorum.
    Semih için arkadaşın biri sol ayağı konusunda yakınmış ama fairly strong yeterli, fazla uçmamak lazım. Özelliklerine bakarsak hakkı verilmiş diyebilirim.

Bence bi kaleci, bi sağ bek, bi kanat oyuncusu takviyesiyle güzel işler çıkartılabilir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Cengiz alt ligleri format olarak anlatmaya calistim sanirim ama yaslar dogru degil PAF ligi artik U-18 oldu eskiden U-20 idi. PAF liginde en yasli 1990 dogumlu oyuncular oynaya biliyor ve 1 tane 1989 dogumlu kaleci oynatma haklari. PAF liginde bir maca dahi cikan DSGL'de oynayama hakkini kaybediyor.

DSGL de ise en fazla 1991 dogumlu olabiliyor yani U-17 gibi dusunmek lazim. ve takimlar 18 kisilik kadrolarina 3 tane 1990 dogumlu oyuncu kullanma haklari var PAF liginde bir maca ciksa bile bu oyuncu DSGL'de bi daha oynayama hakkini kaybediyor artik. Amator veya Profesyonel kontrati olan futbolcular artik DSGL de oynyayabiliyor. Hem PAF da hem de DSGL de yabanci uyruklu oyuncu yasak.

Bi de son olarak U-14 ve U-15 Coca Cola Akademi Ligleri diye gecen bi olay var. U-15 su anda 1994 dogumlu ve U-14 de 1995 doumlu kabul ediyor en fazla. Kaleciler haric bir sezon icersinde U-15 veya U-14 de oynayan oyuncu bo de bi diyerinde oynayamiyor. Bu liglerde en fazla 2 yabanci uyruklu amator oyuncu alabiliyor takimlar.

Butun bu bilgiler TFF'nin resmi sitesinde ulasilabilen resmi belgelerden alintidir.
    Ezberden yazayım derken saçmalamışım, haklısın.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Ezberden yazayım derken saçmalamışım, haklısın.
    Yok canim olur boyle seyler bende kontrol etmesem DSGL U-16 derdim, mesela PAF'da oynamis oyuncularin artik DSGL de oynayamadiklarini bilmiyordum vs.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Yanlış öğrenmediysem forma numarası emekli etme varmış galiba. 12 Numara fenerbahçe'de emekli edildi mi? Bi kaç takım araştırmacısı 12 Numarayı emekli etmiş mesela. Demo'da bulamadım gerçi.

Birde böyle birşey varsa başka numaralar için biz yapabiliyormuyuz?
    Evet Fenerbahçe'nin 12 numarası kullanılamıyor.
    Aynı şekilde Galatasaray 12, Beşiktaş 16 ve Bursaspor 16
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Bursaspor'un 16 numarası kullanılıyor Mustafa abi. 34 kullanılmıyor yanılmıyorsam yanlışlıkla yazdın.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Mehmet Topcu View Post
    Bursaspor'un 16 numarası kullanılıyor Mustafa abi. 34 kullanılmıyor yanılmıyorsam yanlışlıkla yazdın.
    Hayır Mehmet, Bursaspor 16 numarayı eski oyuncuları Egemen takımdan ayrıldıktan sonra taraftara bıraktı.

http://www.ajansspor.com/futbol/supe...araftarin.html
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Hayır Mehmet, Bursaspor 16 numarayı eski oyuncuları Egemen takımdan ayrıldıktan sonra taraftara bıraktı.

http://www.ajansspor.com/futbol/supe...araftarin.html
    Görmemiştim Mustafa abi bunu. öğrendiğim iyi oldu.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Galatasaray'da 12 numara geleneği olduğunu bilmiyordum.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Onu bende bilmiyordum. Yok bizde sanırım öyle birsey.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Onu bende bilmiyordum. Yok bizde sanırım öyle birsey.
    Okuyunca şaşırdım zaten iyi bari tek ben değilmişim bilmeyen.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Alex'in profilini cok begendim arastirmaci arkadaslara tesekkür ederim.. fenerbahce oyuna en gercekci sekilde yansitilmis.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Bende ilk defa duydum acaba Bulent Akin'dan sonra mi ortadan kaldirildi?

Nesil
    2007

Güiza'nın bitiriciliği hakkında ne düşünüyorsunuz araştırmacı arkadaşlar?

Bence 18 i haketmiyor.David Villa bile 18.Bir David Villa hayranı olarak çok şaşırdım...

Biliyorum ilk sene transfer olan oyuncuları siz araştırmıyorsunuz geldiği ülkedeki araştırmcaılar yapıyor ancak ben sizin fikrinizi öğrenmek istedim...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Güiza'nın bitiriciliği hakkında ne düşünüyorsunuz araştırmacı arkadaşlar?

Bence 18 i haketmiyor.David Villa bile 18.Bir David Villa hayranı olarak çok şaşırdım...

Biliyorum ilk sene transfer olan oyuncuları siz araştırmıyorsunuz geldiği ülkedeki araştırmcaılar yapıyor ancak ben sizin fikrinizi öğrenmek istedim...
    Böyle giderse düşer tahminim. Ama ben bu durumu şuna bağlıyorum. Güiza'nın arkasında ki orta saha çalışkan bir orta saha değil. Orta sahanın koşacağı yerde Güiza koşuyor. Son vuruşa gelince güç kalmıyor haliyle. Bence durum bu. Ama böyle giderse düşer tabiki de.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bu iki forvetin tüm profilleri aynı mı ? Eğer aynı ise ve ikisininde Bitiriciliği 18 ise gerçekten olmaz.Ancak diğer gol atmaya etki edecek özellikler farklı ve bitiricilikleri aynı ise o zaman yanlış yoldasın.Bu iki oyuncu aynı şekilde gol atmaz veya aynı sayıda.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007

Rossoneri;
    Olabilir ona birşey diyemem..

LaigLeNoiR;
    Dediklerinden pek birşey anlamadım .Profillerinin tamamı aynı mı bilemem ancak Bitiricilk leri aynı.söylemek istediğim şu; David Villa'nın attığı golleri biliyoruz, Güiza'nın atamadığı golleri biliyoruz.Tek maç değil üstelik, Güiza Fenerbahçe'ye geldiğinden beri son vuruşlarda zayıf, en azından bana göre.Ama David Villa sıfırdan atıyor zaten kaliteside ortada...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Yillardir 12 giyen yok Galatasaray'da. Belki biraz varsayim oldu eklemek..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler gördüğüm kadarıyla fenerbahçede güiza ve carlos abartılmış.duyduğum kadarıyla oyuncu bilgileri eylül ayında gönderilmiş(yanlışsa düzeltin)bence güiza geldiğinden beri ışık vermiyor tamam arkasındaki orta saha kötü ama güiza da çok fazla kaçırıyor bence 18 bitiriciliği haketmiyor carlos da artık eski formunda değil profili bana yüksek gibi göründü alex gerçekçi olmuş

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Kac kere yazilmasi lazim? Arastirmacilarin diger arastirmacilara olan saygilarindan dolayi yeni gelen transferleri en azindan bariz bi sey olmadigi surece sezon ortasina kadar dokunmama politaksi var. Sonucta Guiza'nin bitiricligi duse bile ne kadar dusucek buna kadar vermek icin en azindan sezonun ilk yarisinin bitimini beklemek en sagliklisi.

Roberto Carlos icin ise gerekli aciklamalar yapilmis bu seneki form dusuklugunu tabi ki de hesaba katicak halleri yoktu sonucta data cok daha onceden yollandi. Yani artik bu foruma hic goz atmadan arastirmacilarin mesajlarini aciklamalarini hic okumadan atilan ezbere kaliplasmis yorumlari yazmaktan baymadiniz mi? Arastirmacilarin da vaktini harciyorsunuz...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Aragones Ali Bilgin'i sağ bekte de deniyor, hatta belki ondan bir sağbek çıkarmaya uğraşıyor, orasını bilemeyeceğim. Ama Ali Bilgin'i böyle oynatmaya devam ederse 901 patch'ın da D/WB/AMR görmek daha mantıklıca olur.
    (/s)

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Rossoneri View Post
    Aragones Ali Bilgin'i sağ bekte de deniyor, hatta belki ondan bir sağbek çıkarmaya uğraşıyor, orasını bilemeyeceğim. Ama Ali Bilgin'i böyle oynatmaya devam ederse 901 patch'ın da D/WB/AMR görmek daha mantıklıca olur.
    heaheu Daum da Kemal'den sol bek yaratmaya çalışıyordu, olmaz öyle şey

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

heaheu Daum da Kemal'den sol bek yaratmaya çalışıyordu, olmaz öyle şey
    Araştırmanın amacı gerçeği oyuna yansıtmak değil mi? Eee, oynatmaya devam ederse yapılması için hiçbir sebep kalmaz ortada.
    (/s)

Sayfa 3 / 32 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri