Sayfa 4 / 32 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Rossoneri View Post
    Araştırmanın amacı gerçeği oyuna yansıtmak değil mi? Eee, oynatmaya devam ederse yapılması için hiçbir sebep kalmaz ortada.
    Öyle bir şey yok.
    Oyuncunun o bölgede verim sağlayıp sağlayamayacağı ile ilgili.
    Oynamak var, oynamak var.

1 vermem 3 veririm, 5 veririm o zaman ama o verimi hiçbir zaman alamazsın, Deivid'in sol kanatta oynaması, Kemal'in sol bek oynaması, Semih'in AMR oynaması gibi..

Bunlar verim alamayacaklar pozisyonlar, sadece oynadığını göstersin diye ufak değişim yapabilirim ama bu sadece gerçekçiliği göstermek amaçlı olur, eğer istediğin bu ise..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Öyle bir şey yok.
    Oyuncunun o bölgede verim sağlayıp sağlayamayacağı ile ilgili.
    Oynamak var, oynamak var.

1 vermem 3 veririm, 5 veririm o zaman ama o verimi hiçbir zaman alamazsın, Deivid'in sol kanatta oynaması, Kemal'in sol bek oynaması, Semih'in AMR oynaması gibi..

Bunlar verim alamayacaklar pozisyonlar, sadece oynadığını göstersin diye ufak değişim yapabilirim ama bu sadece gerçekçiliği göstermek amaçlı olur, eğer istediğin bu ise..
    Anladım performansına da bağlı, zaten benim demek istediğim koyulaştırdığım bölümdü. Bilgilendirdiğin için teşekkürler.
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Guiza ve David Villayı karşılaştırmış bir arkadaş ve demişki ikisininde değerleri 18.Sanırım oyunu tam dikkatli oynamıyorsunuz yada hints&tips özelliklerini takip etmiyorsunuz/önem vermiyorsunuz.

Bir santrafor için gol atmasında tek başına en büyük etken finishing asla değildir.Konsantrasyon , soğukkanlılık , kararlılık çok fazla etki eder bitiriciliğe.Eğer Villa ve Guiza'yı bu değerleride katarak değerlendirirsen aradaki farkı çok rahat görebilirsin.

------------

@perpetua

Semih'in sol ayagi zayif degil esasinda. 14 verilmis durumda.
    Oyunca çok zayıf olarak gözüküyor?

@taytopcuoglu

Matias Fernandez world-class oyuncu ise;
    Aimar , Riquelme , Lincoln nedir?Hadi onlarada bişey dedik o zaman
    Kaka , Ronaldinho , Diego , Vaart nedir?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post
    @perpetua

Oyunca çok zayıf olarak gözüküyor?
    Hmm.. nedenini bilemiyorum. Demo'yu indirmis olan baska bir arkadas Semih'in pozisyonlarini gosteren ekran'in goruntusunu koyabilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Edit; Umut'un mesajına cevap yazıcaktım Cengiz abi vermiş cevabı.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hmm.. nedenini bilemiyorum. Demo'yu indirmis olan baska bir arkadas Semih'in pozisyonlarini gosteren ekran'in goruntusunu koyabilir mi?
    Bende dediğiniz gibi görünüyor:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    Bende dediğiniz gibi görünüyor:

Tamam o zaman bunda sorun yok. Acaba digerinde neden farkli gosterdi..

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Pardon 14 fairly strong'a mı denk geliyor.Fairly zayıf demek değil midir?evet değildir oldukça anlamına geliyor şimdi farkettim teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Pardon 14 fairly strong'a mı denk geliyor.Fairly zayıf demek değil midir?evet değildir oldukça anlamına geliyor şimdi farkettim teşekkürler.
    Fairly Korkunç anlamına geliyor.Fairly Strong Korkunç derece uzun..
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

ı ıh o fearly

fairly'nin tam karşılığı adilce demek. yani iyi bir şey

Nesil
    2003

Very Weak= = Cok Zayif (tek ayakli)
    Weak = Zayif (tek ayakli)
    Fairly Weak = Oldukca Zayif
    Reasonable = Makul
    Fairly Strong = Oldukca Guclu
    Strong = Guclu (iki ayakli)
    Very Strong = Cok Guclu (iki ayakli)

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

9.0.0 da roberto carlos un ca sı 153 iken 9.0.1 de 143. bu eleştiri değil, bilgi.

alex in ca sının, lincoln den az olması garip. fenerbahçe araştırmacısını mı eleştirmeliyim yoksa galatasaray araştırmacısınımı bilemedim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xpoera View Post
    9.0.0 da roberto carlos un ca sı 153 iken 9.0.1 de 143. bu eleştiri değil, bilgi.
    Dusen konsantrasyonu, caliskanligi yansitildi sadece.

alex in ca sının, lincoln den az olması garip. fenerbahçe araştırmacısını mı eleştirmeliyim yoksa galatasaray araştırmacısınımı bilemedim.
    Iki oyuncudan hangisinin ozellikleri hakkinda farkli dusunceye sahipseniz onun konusu en uygun yer olur.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Iki oyuncudan hangisinin ozellikleri hakkinda farkli dusunceye sahipseniz onun konusu en uygun yer olur.

üstad hatırlarmısın bilmiyorum Fenerbahçe alexin kontratının sonlarına doğru yenilemeden önce alex te pürüz çıkarsa alternatif olarak düşündüğü oyunculardan biride lincoln dü hatta bu konuda basında da bir çok haber çıktı..

fener yönetiminin alexin alternatifi olarak Lincolnu görmesinin sebebi bence bu iki oyuncunun bir çok yönden birbirine benzemesi...

örneğin teknik özelliklerine bakarsak Set pieces (duran toplar) değerlerinde iki oyuncuda son derece etkili gerek hareket halinde olmayan topları orta açma veya kaleye şut olarak kullanmada iki oyuncuda oldukça hünerli..alexin onca frikik golü ile Lincolnun geçen hafta sayılmayan vuruşlları da bu dediğimizi doğrular nitelikte...

top tekniğine ve pas kabiliyetine gelirsek alexin bir nebze saki daha iyi olduğunu düşünüyorum ama çok büyük bir fark olduklarına inanmıyorum aralarında...

fiziksel değerlerine gelirsek... iki oyuncuda birbirine yakın hiçbiri diğerinden şu fiziksel özeeliğiyle 5 puan fark atar diyemem...

ama üstad bence ALEX ile Lincoln arasında kişisel kanaatim budurki mental değerler açısından çok fark var...

elbetteki türkiye ligindeki 5 senedir oynayan alexle 2. yılındaki lincolnu bir tutamayız ancak lincolun shalkede de çok istikrarlı olmadığı da bir gerçek...

Mental değerler açısından örneğin infulunce yi ele alalım Alex fenerbahçenin takım kaptanı ve neredeyse takımdaki tüm oyuncular onun kaptanlığını benimsemiş ve kabullenmiş durumdalar..ayrıca gerek saha içindeki gerek saha dışındaki hal ve hareketleri ile kaptalığı hakeden son derece profosyonel bir oyuncu...

üstad eskişehir maçında alex düşürüdü ...fenerli oyuncular hakemi neredeyse dövmeye kalkarken penaltımız verilmedi diye..alex posizyonun içerisindeki oyuncu olmasına rağmen hakeme itirazı bırakın kendi takım arkadaşlarını sakinleştirmekle uğraşıyordu...

ama lincoln infulunce olarak kaç verilebilir üstad...dağınık düzensiz takım kaptanlığı yapacak olgunluktan uzak..saha içerisinde kavgaların ve gerilimlerin tarafı olmaya yatkın bir oyuncu..benmi yanlış gözlemliyorum ...

sadece infulunce değil ...örneğin profosyonellik...senin güzel bir yazın var dersin ki profosyonellik sadece sanıldığı gibi hangi takım olsa onda oynarım demek değil...ALEX maça kendisini iyi hazılayan yaşantısına dikkat eden vs..vs.. oldukça profosyonel bir futbolcu ama lİncoln öylemi üstad sizce.... derbi öncesi herkes kenetlenmişken kampa arkadaşlarını alıpta feldkampın hışmına uğrrayan lincoln değilmi...

sonuç olarak verilebilecek başka örneklerde olmasına karşın özetle şunu söyleyebilirim ki..teknik ve fiziksel özellikler yönünden Alex ile lincoln arasında büyük bir fark olmasada mental özellikler yönünden Alexin lincolnden çok daha iyi durumda olduğunu gözlemlediğimi belirtmek isterim...
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2003

OMANA:

Bu iki oyuncu arasinda zaten ustune bastigin konularda fark oldugunu veritabani yansitiyor.

(Her ne kadar Alex'in cok etkili bir kaptan olmadigini dusunsemde, bu konuda Lincoln'den daha etkili olduguna katiliyorum).

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    üstad hatırlarmısın bilmiyorum Fenerbahçe alexin kontratının sonlarına doğru yenilemeden önce alex te pürüz çıkarsa alternatif olarak düşündüğü oyunculardan biride lincoln dü hatta bu konuda basında da bir çok haber çıktı..

fener yönetiminin alexin alternatifi olarak Lincolnu görmesinin sebebi bence bu iki oyuncunun bir çok yönden birbirine benzemesi...

örneğin teknik özelliklerine bakarsak Set pieces (duran toplar) değerlerinde iki oyuncuda son derece etkili gerek hareket halinde olmayan topları orta açma veya kaleye şut olarak kullanmada iki oyuncuda oldukça hünerli..alexin onca frikik golü ile Lincolnun geçen hafta sayılmayan vuruşlları da bu dediğimizi doğrular nitelikte...

top tekniğine ve pas kabiliyetine gelirsek alexin bir nebze saki daha iyi olduğunu düşünüyorum ama çok büyük bir fark olduklarına inanmıyorum aralarında...

fiziksel değerlerine gelirsek... iki oyuncuda birbirine yakın hiçbiri diğerinden şu fiziksel özeeliğiyle 5 puan fark atar diyemem...

ama üstad bence ALEX ile Lincoln arasında kişisel kanaatim budurki mental değerler açısından çok fark var...

elbetteki türkiye ligindeki 5 senedir oynayan alexle 2. yılındaki lincolnu bir tutamayız ancak lincolun shalkede de çok istikrarlı olmadığı da bir gerçek...

Mental değerler açısından örneğin infulunce yi ele alalım Alex fenerbahçenin takım kaptanı ve neredeyse takımdaki tüm oyuncular onun kaptanlığını benimsemiş ve kabullenmiş durumdalar..ayrıca gerek saha içindeki gerek saha dışındaki hal ve hareketleri ile kaptalığı hakeden son derece profosyonel bir oyuncu...

üstad eskişehir maçında alex düşürüdü ...fenerli oyuncular hakemi neredeyse dövmeye kalkarken penaltımız verilmedi diye..alex posizyonun içerisindeki oyuncu olmasına rağmen hakeme itirazı bırakın kendi takım arkadaşlarını sakinleştirmekle uğraşıyordu...

ama lincoln infulunce olarak kaç verilebilir üstad...dağınık düzensiz takım kaptanlığı yapacak olgunluktan uzak..saha içerisinde kavgaların ve gerilimlerin tarafı olmaya yatkın bir oyuncu..benmi yanlış gözlemliyorum ...

sadece infulunce değil ...örneğin profosyonellik...senin güzel bir yazın var dersin ki profosyonellik sadece sanıldığı gibi hangi takım olsa onda oynarım demek değil...ALEX maça kendisini iyi hazılayan yaşantısına dikkat eden vs..vs.. oldukça profosyonel bir futbolcu ama lİncoln öylemi üstad sizce.... derbi öncesi herkes kenetlenmişken kampa arkadaşlarını alıpta feldkampın hışmına uğrrayan lincoln değilmi...

sonuç olarak verilebilecek başka örneklerde olmasına karşın özetle şunu söyleyebilirim ki..teknik ve fiziksel özellikler yönünden Alex ile lincoln arasında büyük bir fark olmasada mental özellikler yönünden Alexin lincolnden çok daha iyi durumda olduğunu gözlemlediğimi belirtmek isterim...
    3. parafrafından başlayaracak bence;
    Alex'in duran topları daha iyi. Özellikle korner ve orta açma niyetiyle kullandıkları. Lincoln genelde gökleri deliyor da bu hususta. Frikik özelliği ise ikisininde üst düzey değil. 14 bilemedin 15 bana göre.

4. paragraf; aksine ben bu konuda eşit olduklarını düşünüyorum. İkisinin de tekniği ve pasları bence üst düzey ve hemen hemen eşit.

5. paragraf; yine burda... Esasında çok önemli bir noktada farklı düşünüyoruz. Tabiki 5 birim değil ama. Alex Lincoln'den bana göre 2 birim daha güçlü 2 birim daha dengeli. Bu da aslında ikili mücadelelerde dağılma konusunda çok şeyi değiştirir ki kanımca Alex Lincoln'den birkaç adım öndedir bu konuda.

8. paragraf sanırım kaptanlık hususunda. Alex son yıllarda gördüğüm en şerefli, haysiyetli kaptandır. Ne Galatasaray etiğine uymayan Galatasaray kaptanları gibi Hakem dövüyor, ne küfür ediyor. Bursaspor maçı vardı 5-2 bitti. % bir milyon penaltı olan bir pozsiyon vardı. Ben bile sinir oldum hakeme bir Galatasaraylı olarak. Alex kalkıpta tek laf etmedi. Ulan dedim helal olsun adam budur. Ancak üstat malesef ki bu karakteristik özelliklerin influenje ile hiç alakası yok. İnfluence daha çok saha içinde ki bayrak adamlık gibi. Yani bir liderlik gibi. Yeri geldiğinde skora isyan eden yeri geldiğinde takıma cesaret veren bir adam. Alex malesef bunları üst düzeyde yapamıyor.

Son olarak mental ve fiziksel olarak Alex bir kaç basamak önde, teknikte eşit gibiler bence. Mesela yine off the ball hususunda aralarında çok fark var. Yine bence Alex daha doğru karar verirken, Lincoln'ün önsezileri daha yüksek.

Yine bence Lincoln sağlam olduğunda Alex'ten daha çalışkan. Orta sahada basıyor vs.
    Yine Lincoln saha içinde consantrasyon olarak Alex'ten öyle sanıyorum bayağa bir önde.

Tabi şöylede bir fark var. Daha çalışkan olmasına bağlı olarak Lincoln 3 günde bir maçı kaldıramazken. Alex kaldırabiliyor.

Tabi bunlar benim düşüncelerim. Herkese saygım sonsuz.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Alex ve Linconl kıyaslanmaz bile arkadaşlarla katılıyorum mental olarak çok fark var Lİncoln istikrarsız,sakatlık problemi olan,disiplinsiz bir oyuncu benim gözümde

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Alex ve Lincoln arasında -bu aralar- çok fazla fark var.Ama iyi , formda olurlarsa yine de Alex mental özellikleri ile öne çıkar bence.

Alex kendisine iyi bakıyor , izinsiz antreman/sezon öncesi geç gelmiyor , Lincoln ise her arada kriz yaratıyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Alex ve Lincoln arasında -bu aralar- çok fazla fark var.Ama iyi , formda olurlarsa yine de Alex mental özellikleri ile öne çıkar bence.

Alex kendisine iyi bakıyor , izinsiz antreman/sezon öncesi geç gelmiyor , Lincoln ise her arada kriz yaratıyor.
    Konumuz ile bir alakası yok ama Lincoln Schalke'den hoca ile yumruk yumruğa kavga ettiği için gönderilmişti zaten.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Her fırsatta oyunun daha kaliteli olması adına Fenerbahçe araştırmacısı arkadaşları eleştirdim. Ancak bu sefer olmuş. Helal olsun. Alex'inden Kazım'ına, Uğur'undan Gökhan'ına çok emek verilmiş belli. Tebrikler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu sene gerçekten Türkiye araştırma sayfalarının başınada bir Che resmi koymak gerekiyor. Bende bütün arkadaşlarımı tekrardan kutlayayım bari
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alex'in CA'sını ve Fenerbahçe'nin bütçesini öğrenebilir miyim?

oyunu açan arkadaşlar arkadaşlar gökhan gönül ün first touch,selçuk un heading ve first touch,uğur boral ın da composure ve first touch özelliklerini yazabilir mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Alex'in CA'sını ve Fenerbahçe'nin bütçesini öğrenebilir miyim?
    Fenerbahce Butce: 6.25M Pound
    Alex CA: 157

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    oyunu açan arkadaşlar arkadaşlar gökhan gönül ün first touch,selçuk un heading ve first touch,uğur boral ın da composure ve first touch özelliklerini yazabilir mi?
    Gokhan Gonul First Touch: 9
    Selcuk Heading: 14, First Touch: 11
    Ugur Boral: First Touch: 10, Composure: 6

Gokhan Gonul First Touch: 9
    Selcuk Heading: 14, First Touch: 11
    Ugur Boral: First Touch: 10, Composure: 6
    teşekkürler.açıkçası gökhan gönül ün first touch ı düşük gibi geldi bana.son bir kaç maçtır özellikle bakıyorum,mesela bu maçta yukarıdan bir topu çok rahat bir şekilde indirdi.tabii değerleri tam bilemeyeceğim ama 11-12 gibi bir değer iyi olur herhalde.özellikle selçuk un 11 olması bana daha acayip geldi.

uğur boral a gelince composure un düşük olması gerçekçi olmuş ama first touch a katılmayacağım.bence en fazla 5-6 eder uğur boral ın first touch.özellikle bu maçtaki kaçırdığı pozisyondan sonra çok sinirlendim.maçın 2. yarısındaydı galiba sağdan sert olmayan bir pas geldi.uğur boral çok saçma bir şekilde topu hem de sol ayağıyla ayağında açtı ve pozisyonunu kaybetti.o sırada kaleciyle arasında yaklaşık 3-4 m lik birt pozisyon vardı ve net bir pozisyon boşa gitti.aslında uğur boral ın bu first touch özelliğini 0-0 lık arsenal maçından sonra yazmayı düşündüm fakat bir kaç maç daha izleyeyim dedim.istisnasız her maçta topu en az 1-2 kere çok saçma bir şekilde kontrol etmeye çalışıp edemiyor.

aslında bence uğur boral yetenekli bir oyuncu ama yetersiz altyapı eğitimi ve mental eksiklik böyle saçma şeyler yapmasına sebep oluyor.hemen hemen her maçta saçma pas hatalarını yapıyor bugün de yaptı.özellikle yine 0-0 lık arsenal maçında maçın ilk yarısında art arda iki here baskı yiyince sağ ayağıyla gerideki beki r.carlos a pas attı ama ikisini de rakibe attı.iki pozisyon arasında 5 dk bile yoktu.aynı şey selçukta da var.baskı yiyince top benden gitisn diye saçma bir şekilde uzaklaştırmaya çalışıp hep pas hatası yapıyorlar.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

bende gökhan gönülün uğur boraldan daha iyi top teması olduğunu düşünüyorum.mesela gökhan 11 uğur 9 veya 10 gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

First touch'a biz Türkiye'de top kontrol deriz. Gökhan Gönül sıklıkla ayağının altından toplar kaçırıyor. Bir pas geldiğinde toparlanana kadar zaman kaybediyor vs. Tabi bu bir alt yapı eksikliği.
    Ama düşük... Daha dikkatli ve sürekli izlerseniz farkedeceksiniz.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Fenerbahce'nin transfer bütcesi cok düsük gibi geldi bana... 2 oyuncu aliyorsunuz bütce bitiyor yönetimde ek olarak transfer parasi aktarmiyor.

Sayfa 4 / 32 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Mesaj Yetkileri