Sayfa 1 / 32 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 951 sonuç

Konu: Fenerbahçe SK

Nesil
    2003

Default Fenerbahçe SK

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Şimdi abi öncelikle ellerinize sağlık bu emek verilmiş data için.

Hemen semih ile başlamak istiyorum;
    Yaratıcılık , bitiricilik , dribling hızlanma hepsi tartışılır ama Semih kesinlikle sol ayağı zayıf olacak futbolcu değildir.Geçen sene Ankara'da attığı gol ve bu Türkiye Kupası maçında attığı gol bunlara güzel örnek.Evet sadece iki tane olabilir ancak ikiside uzaktan şut ile.Semih'e hiç özel yetenek girilmemiş şuan tam adını hatırlamıyorum o özelliğin ancak Semih hiç mi arapas girişiminde bulunmuyor? (Kocaeli maçı Guiza'nın attığı gol)

Diğer bir isim guiza;
    Guiza'nın lincoln'den hızlı olduğuna her türlü bahse girerim.Kesinlikle çok hızlı bakın çok koşuyor demiyorum , hızlı kesinlikle çok seri.Ama bitiricilik kesinlikle 18 olmamalı , bu aralar atamıyor ama adama biraz bakınca işinin son vuruş olmadığını biraz anlayabiliyoruz.Ümit Karan 15 iken Guiza 18 olmamalı.
    Guiza'ya 15-16 iyi bir değer olabilirdi bence.

Carlos'a bir göz attım neredeyse herşeyi aynı kalmış.Konsantrasyon 11 çok fazlaYani bazı maçlarda Carlos 3 metre ile ofsayt bozuyor.Bazen birebirde çok saçma çalım yiyebiliyor.Alex'e aynı konuda 8 değeri verilmiş..Tamam Alex bazı maçlarda yokları oynuyor ama bunda rakip markajının çok fazla etkisi var.Kesinlikle Carlos'tan hele de bu sene daha konsantre olarak oynuyor , takım için çabalıyor..Aklımda şu olmalı diye bir değer yok sadece karşılaştırma yapmak istedim.

Teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

çok inceleyemedim fakat banka borcu var fenerbahçenin ve galatasarayın tahmini bütçesi fenerbahçeden fazla? tabi bu oyun içi gelirlerle sonra değişir, gelişir onu bilemiyorum. belkide tahmini değerin pek önemi yoktur? biraz aydınlatırmısınız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Roberto Carlos Mental olarak çok abartılmış..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post

Yaratıcılık , bitiricilik , dribling hızlanma hepsi tartışılır ama Semih kesinlikle sol ayağı zayıf olacak futbolcu değildir.Geçen sene Ankara'da attığı gol ve bu Türkiye Kupası maçında attığı gol bunlara güzel örnek.Evet sadece iki tane olabilir ancak ikiside uzaktan şut ile.Semih'e hiç özel yetenek girilmemiş şuan tam adını hatırlamıyorum o özelliğin ancak Semih hiç mi arapas girişiminde bulunmuyor? (Kocaeli maçı Guiza'nın attığı gol)

Diğer bir isim guiza;
    Guiza'nın lincoln'den hızlı olduğuna her türlü bahse girerim.Kesinlikle çok hızlı bakın çok koşuyor demiyorum , hızlı kesinlikle çok seri.Ama bitiricilik kesinlikle 18 olmamalı , bu aralar atamıyor ama adama biraz bakınca işinin son vuruş olmadığını biraz anlayabiliyoruz.Ümit Karan 15 iken Guiza 18 olmamalı.

Carlos'a bir göz attım neredeyse herşeyi aynı kalmış.Konsantrasyon 11 çok fazlaYani bazı maçlarda Carlos 3 metre ile ofsayt bozuyor.Bazen birebirde çok saçma çalım yiyebiliyor.Alex'e aynı konuda 8 değeri verilmiş..Tamam Alex bazı maçlarda yokları oynuyor ama bunda rakip markajının çok fazla etkisi var.Kesinlikle Carlos'tan hele de bu sene daha konsantre olarak oynuyor , takım için çabalıyor..Aklımda şu olmalı diye bir değer yok sadece karşılaştırma yapmak istedim.

Teşekkürler.
    Öncelikle yeni transferleri yeterince izlemeden değiştirmemek gibi bir prensimiz var ve gayet etik buluyorum bende...

2. olarak Roberto Carlos'un özellikle zihinsel özelliklerinin düşürülmesi gerektiğini ca sının düşürülmesini gerektiğini geçen sene birçok kez bende tekrarlamıştım orada aynı fikirdeyiz
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post

Semih'in sol ayagi zayif degil esasinda. 14 verilmis durumda.

Edit: Pardon mesajin geri kalanini atlamisim. Semih ozellikle biraz daha geride oynamaya basladiktan sonra farkli ozelliklerini de ortaya koymaya basladi. Gozden kacmadi bunlar, hatta Cengiz ile gecenlerde konusuyoruk ama tabii bazi seyler veritabani teslim edildikten sonra gozlemleniyor (teslim edileli 1.5 ay oldu). Semih icin not edilmis bir kac degisiklik var.

Diğer bir isim guiza;
    Guiza'yi ellemedik acikcasi. Ama izledikce tabii mevcut profilinden farkli ozellikler ortaya cikiyor.

Carlos ozellikle gecen sene sonunda sakat oldugu icin cok buyuk degisiklik yok. Biraz dayaniklilik'da indirim oldu yanilmiyorsam. Konsantrasyon'un bu kadar dusecegini de onceden tahmin edemezdik ama sezonun basindan izledigim Carlos bence de 11 konsantrasyon hak etmiyor kesinlikle. Dusecek.
    Last edited by perpetua : 02.Kasım.2008 at 07:41

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Carlos ozellikle gecen sene sonunda sakat oldugu icin cok buyuk degisiklik yok. Biraz dayaniklilik'da indirim oldu yanilmiyorsam. Konsantrasyon'un bu kadar dusecegini de onceden tahmin edemezdik ama sezonun basindan izledigim Carlos bence de 11 konsantrasyon hak etmiyor kesinlikle. Dusecek.
    Geçen sene bozduğu ofsaytlar. Geriye gelmemeleri, kademeye girmemeleri, adamını kovalamamaları, küçük maçlardaki isteksizliği, bütün sol savunamayı garibim Edu'ya bırakması vs vs belli ediyordu esasında bence. Aceto'nun Can Arat Oftaş maçında kendi kalesine gol atınca yazdığı bir post vardı. Güzel bir yazıydı tavsiye ederim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    Geçen sene bozduğu ofsaytlar. Geriye gelmemeleri, kademeye girmemeleri, adamını kovalamamaları, küçük maçlardaki isteksizliği, bütün sol savunamayı garibim Edu'ya bırakması vs vs belli ediyordu esasında bence. Aceto'nun Can Arat Oftaş maçında kendi kalesine gol atınca yazdığı bir post vardı. Güzel bir yazıydı tavsiye ederim
    Zaten gecen seneden beri konsantrasyon'u dustu. Ancak bu seneki performansini gorunce belli ki yeterince dusmemis.

Tabii Zico'nun oynattigi stil de durumun esasinda ne kadar vahim oldugunu sakliyormus bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

luganun 18 markaj verılmıs bence bu çok yuksek

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Neye göre yüksek?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=68616

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Hızlanma kısa mesafe içindir, uzun bir depardaki hız olmalıdır.
    Sabri'nin hızlanması düşük dememiştik zaten ama daha hızlı olması sonucu da çıkmamalı.Boral ve Carlos'u çok fazla takip etmediğini düşünüyorum, o yüzden normal gelebilir ama tam tersini düşünüyorum.

18+ değerler ince nüanslardır, world class değerlerdir.Her ince ayrıntı bile değerlendirilerek verilmelidir.

Gözlemlediklerimi unutarak Fenerbahçe maçlarını da çok sık gözlemlediğinde farklı düşüneceğini sanıyorum, sık takip edilmediğinde yanıltıcı olabilir.

Zaten Galatasaray değerlerini ben vermedim, bunu cevaplaması gereken kişi aslında ben de değildim.
    Tartıişma yaratmak gibi olmasın ama ALex sizce World-Class bir oyuncumu da bu kadar iyi bir profili var?

Bu da Matias Fernandez

Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    Tartıişma yaratmak gibi olmasın ama ALex sizce World-Class bir oyuncumu da bu kadar iyi bir profili var?

Evet, world classtır ancak fizik eksikliği durarak oynamasına sebebiyet verir.

Oyunda da göreceksin zaten topla çok oynamayacak, daha çok pası düşünecek ve ileriye doğru kaçarak oynayacak.Tam tersi olursa hemen yorulacak ve oyundan kopacak, özellikle pres yaptırırsanız.

İstersen Juan Roman Riquelme'nin değerlerini de gözden geçirebilirsin.

Diptekini görmemişim.

Kaka, Ronaldinho var iken Alex'in AMC oynama şansı az.
    Alex çok değerli bir oyuncudur, hor görülmesinden sıkıldım, Ömer abi gerekli cevabı verir zaten.

O özelliklerin hepsini biliyor zaten Dunga.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

taylan böyle mesaj yazacağına ALEX'in hangi özelliği abartı söylersen daha iyi olur. World Class bir oyuncumu demekle araştırma ekibine katkı sağlanmaz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    taylan böyle mesaj yazacağına ALEX'in hangi özelliği abartı söylersen daha iyi olur. World Class bir oyuncumu demekle araştırma ekibine katkı sağlanmaz
    Bence finishingi çok abartı olmuş yani 16 yeterli olurdu. Bunun dışında Topsuz Alan özelliği neden o kadar yüksek verildi anlayamadım? Ayrıca Teamwork 18 yazıyor ama benim alex'in savunmada hiç takım arkadaşlarına yardım ettiğini görmedim geriye bile koşmuyor.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bence finishingi çok abartı olmuş yani 16 yeterli olurdu. Bunun dışında Topsuz Alan özelliği neden o kadar yüksek verildi anlayamadım? Ayrıca Teamwork 18 yazıyor ama benim alex'in savunmada hiç takım arkadaşlarına yardım ettiğini görmedim geriye bile koşmuyor.
    Teamwork pres değil, bencil oynamak yerine takıma ne kadar çok pozisyon hazırladığı.

Senin dediğin Work Rate.

Off The Ball = Anlamı ofansif pozisyon bilgisidir kısada (topsuz alanda ileride ne kadar doğru yer tuttuğu).

Bu konuda dünyadaki en iyi oyunculardan biridir.

En basit örnek, Hakan Ünsal tv programında Alex'in geçen seneki son maçlardan birinde yaptığı asisti anlatırken, topu aldığı yer, topu ileri düzeltme şekli, verdiği psı yönü vs.. hepsi için inanılmaz demişti.

Umarım artık Gs gözüyle bakmaktan vazgeçersin.

Biraz zayıf kalıyorsun bu konuda, forumda özelliklerin anlamı için konu açtık.Okumadan körükörüne eleştiri yapıyorsunuz.

Galatasaray forumunda daha fazla Fenerbahçe eleştirisi yapılmasını istemiyorum.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Finishing fazlamı? Alex senede 15 gol altına hiç düşmedi. Ve Alex karşı karşıya olsun zor pozisyonlar olsun hep nasıl vuracağını ve kaleciyi nasıl yatıracağını daha doğrusu Finishing dediğimiz bitirici vuruşu Türkiye Süper liginde oynayan bir çok forvetten daha iyi yapıyo

Alex'in OFF the ball özelliği tabikide yüksek olacak. Off the ball savunma özelliği değildir. Boş alana kaçma top isteme, ataklarda gelen ortalara çok güzel yerde durarak gol atabilme özelliğidir.

Team Work olayını sen geriye koşmak olarak algılıyorsan birşey demem sana. Oynama boşuna

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Off the ball özelliğini ben başka bir şey olarak düşünmüştüm. Diğer şeyleriiçin de kızmayın hemen
    Futbolcu Bilgileri

oyunu daha yükleyemedim ama ss lerden baktığım kadarıyla alex ve semih i beğendim.özellikle alex in off the ball ının 20 olmasına çok sevindim çünkü gerçekten hakediyor.ayrıca strength ini fazla olmasının gerektiğini düşünüyorum.fiziksel özelliklerin ca yı çok etkilediğini biliyorum,alex in de çoğu fiziksel özelliğini düşük olduğuna katılıyorum fakat alex bence çok dayanıklı bir oyuncu.özellikle top saklama konusunda çok iyi,topu saklarken kalçasını öyle bir dayıyor ki kimse topu alamıyor.aurelio ve cambiasso da bu konuda çok iyi,özellikle cambiasso alex e bu konuda çok benziyor.dikkatlice izlerseniz bu üçünün de topu çok iyi sakladığını görürsünüz.gerçi bu özelliği bu kadar artırmak ca yı ne kadar artırır bilmiyorum ama bence 15-16 civarı bir seviyelerde olsa daha iyi olur gibime geliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    oyunu daha yükleyemedim ama ss lerden baktığım kadarıyla alex ve semih i beğendim.özellikle alex in off the ball ının 20 olmasına çok sevindim çünkü gerçekten hakediyor.ayrıca strength ini fazla olmasının gerektiğini düşünüyorum.fiziksel özelliklerin ca yı çok etkilediğini biliyorum,alex in de çoğu fiziksel özelliğini düşük olduğuna katılıyorum fakat alex bence çok dayanıklı bir oyuncu.özellikle top saklama konusunda çok iyi,topu saklarken kalçasını öyle bir dayıyor ki kimse topu alamıyor.aurelio ve cambiasso da bu konuda çok iyi,özellikle cambiasso alex e bu konuda çok benziyor.dikkatlice izlerseniz bu üçünün de topu çok iyi sakladığını görürsünüz.gerçi bu özelliği bu kadar artırmak ca yı ne kadar artırır bilmiyorum ama bence 15-16 civarı bir seviyelerde olsa daha iyi olur gibime geliyor.
    Bu soylediginiz Denge/Teknik karisimi..

Bence alex'de yanlış olan birşey yok gerçeğe çok yakın olmuş. Gene tekniği ve zekası üst düzey ancak fiziksel özellikleri olmadığı için yani bu özelliklerini kullanmadığı için zekası ve tekniği olması gerekenin altında olacak. Belki tek eksik orta yapma olabilir çünkü korner 19, teknik 18 ama orta 15. Eğer iyi orta açamıyorsa korneri neden fazla gibi bir soru işareti oluşabilir aklımızda. Ayrıca korner atmayı orta yapma ve teknik etkiliyor. Korner 19 ise orta yapmanın da biraz daha iyi olabilirdi. Ama insan şunuda düşünüyor Alex maçlarda kaç kere topu ayağında sürerken orta açmıştır ki Top sürerken pek orta yapmıyor yerden paslarla oynamayı daha çok seçiyor. Biraz uzun oldu ama ALEX'in özellikleri tam yerinde olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bana sanki semihin maç içinde çalışma arzusu isteği, maldonadodan yüksek gibi geliyor. Sanki work rate özellikleri bir birinin tersi olsa daha iyi olurdu.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

@taytopcuguoglu
    Kac sezondur bu ligde ortalama 16-17 gol atıp 10 asist yapan bi oyuncunun profili nasıl olmalı sence süper ligde 4 senede neler yapmadı bu adam...sen 12.yasındasın dimi belki pek iyi hatırlamazsın ondan söyleyim abicim Alex oyunun 2 yönlü oynayabilseydi yani biraz daha mücadele ruhuyla oynasaydı ve hız konusunda doğal bi yeteneğe sahip olsaydı pahabiçilmez bi oyuncu olurdu bunu Rıdvan Dilmen,Sergen Yalcın vs vs gibi kişiler söylüyor ben söylemiyorum
    R.Carlos herhalde 901 de falan daha asağılara cekilebilir...
    Lugano markaj konusunda cok iyi Mustafa bakma sen sacmalıklarına tuttuğu adama yapısıyor İllahlah dedirtiyor rakibine...
    Sadece bi kac oyuncunun profilini görebildim ben en cok Volkan Babacan'ı merak ediyorum daha doğrusu pa sını merak ediyorum...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Alexin kafa vurması 16 çok fazla kesinlikle bunu haketmiyor diğer özellikleri uygun..Kafa vurmada zıplamanında etkili olduğunu biliyorum ama yinede çok fazla bir değer..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Neye göre yüksek?

neye gore yuksek terry'nin 6 luganonun 18 sora bu yıl fener 9 maçta 15 yemş gecen yıl onunde iyi savaşan bi aurelio oldugu ıcın oda cok ıyıymıs gıbı gorundu ama sımdı onunde ıyı ön libero oynayan olmadıgı için onların gercek yuzu de ortaya çıkıyor.dun de %100 futbolda rıdvan hocada luganonun ve edunun ne kadar kotu defans yaptıklarından bahsettı tmm lugano tr sartlarında en ıyı defans oyuncularından ancak 18 de fazla

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    neye gore yuksek terry'nin 6 luganonun 18 sora bu yıl fener 9 maçta 15 yemş gecen yıl onunde iyi savaşan bi aurelio oldugu ıcın oda cok ıyıymıs gıbı gorundu ama sımdı onunde ıyı ön libero oynayan olmadıgı için onların gercek yuzu de ortaya çıkıyor.dun de %100 futbolda rıdvan hocada luganonun ve edunun ne kadar kotu defans yaptıklarından bahsettı tmm lugano tr sartlarında en ıyı defans oyuncularından ancak 18 de fazla
    Çok alakasız bir açıklama olduğu için cevap verilecek bir nokta göremiyorum.Terry kesicidir zaten, Carvalho yapar o işi, geçen sene ile ne alaka, takım savunması düşükse defans ne yapsın.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Araştırmacı olarak Rıdvan Dilmen'imi alsak ne yapsak !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    İyide performansın kötü olması, markajının kötü yapılmasınımı gerektiriyor. Kim kurtulabilmiş bu adamın elinden türkiye liginde şuana kadar. Daha dün kendisinden çok daha hızlı youlayı bütün maç dövmedimi adam.

Çoğu santrafora illallah vermiyormu dibinden ayrılmayarak.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Yahu adamın markaj yeteneğiyle takım savunmasının ne alakası var yapmayın bu kadar canım !
    Last edited by extensor : 02.Kasım.2008 at 18:07 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Yav bu adam İbrahimoviç'i bile pes ettirmedimi Kadıköyde.Bence markajı çok normal.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

tmm 18 normal ben demmekı ıyı gözlemleyemısım

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Araştırmacı olarak Rıdvan Dilmen'imi alsak ne yapsak !
    Alabiliyorsan al gücün yeter mi bilmem

Sayfa 1 / 32 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri