Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 49 arası toplam 49 sonuç

Konu: Eskişehirspor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 1965 View Post
    Sevgili Mustafa , bir şey soracaktım . Emre Özkan transferinde , Eskişehirspor kulübünün opsiyon hakkı var mı ? Yoksa Emre Özkan , 1.5 yıllık dönemi bitirince BJK kulübüne geri mi dönecek ?
    Herhangi bir opsiyon bildiğim kadarıyla yok, 1.5 sene sonra geri dönecek tabi bu süre zarfında başka gelişmeler olmazsa.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Sevgili Mustafa , bir şey soracaktım . Emre Özkan transferinde , Eskişehirspor kulübünün opsiyon hakkı var mı ? Yoksa Emre Özkan , 1.5 yıllık dönemi bitirince BJK kulübüne geri mi dönecek ?

Emre Özkan dışında , 3 yerli 1 yabancı futbolcu ile anlaşıldı . İmzalar 5 Ocak'ta atılacak . İsimleri biliyorum fakat söylememek daha doğru sanırım . Zaten sende biliyorsundur . Bir tane sol açık , bir tane stoper , bir tane forvet ve bir yabancı oyun kurucu .
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Bitiricilik değerine rağmen gayet iyi bir grafik çizmiş Youla . Aslında şimdi bir tekrar düşündüm de , 9 çok da kötü bir değer değil . Ama bence yine de 10 olmalıydı
    Emre Özkan konusunda açıkçası bir bilgim yok. Ama o belli olur 5 Ocak'tan sonra. Evet bazı isimler dolaşıyor. Bugün bir transfer daha açıklanabilir, açıklanmayabilirde. Youla 9 ideal gibi şu an.
    I'm back...

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Herhangi bir opsiyon bildiğim kadarıyla yok, 1.5 sene sonra geri dönecek tabi bu süre zarfında başka gelişmeler olmazsa.
    Hmm .. Teşekkürler bilgi için . Emre eğer memnun kalırsa , Bjk kulübünle görüşüp Eskişehirspor'da kalmak istiyorum , transferde kolaylık sağlamanızı bekliyorum derse , o zaman bonservisi ile gelir tahminim .
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Emre Özkan konusunda açıkçası bir bilgim yok. Ama o belli olur 5 Ocak'tan sonra. Evet bazı isimler dolaşıyor. Bugün bir transfer daha açıklanabilir, açıklanmayabilirde. Youla 9 ideal gibi şu an.
    Diğer arkadaşlara ipucu verelim . Türkiye liglerinin en iyi yerli forvetlerinden birisi ile anlaşıldı , şuan ki kulübüyle olan ufak sorunlarını çözmeye çalışıyor . Bir tane de tüm Türkiye'nin dikkatle izlediği ve geleceğin en iyi yerli futbolcularından biri olması beklenen bir isimle anlaşılmak üzere . Fakat büyük ihtimal kiralık olarak anlaşılacak . Çok yakında kampa katılması bekleniyor . Yabancı oyun kurucu ise Youla'nın eski takım arkadaşlarından birisi . Bu kadar yeter
    Last edited by 1965 : 27.Aralık.2008 at 15:13 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006

saniyorum gelecegin en iyi yerli futbolcularindan olmasi beklenen isim dediginiz batuhan. eskisehir onuda kiraliycak eger yaparsa buyuk is yapmis olur bana gore

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Eskişehirspor Emre Özkan'dan sonra El Saka ile 1.5 yıllık, Batuhan Karadeniz ile de 6 aylık (kiralık) sözleşme yaptı. Takımımıza ve camiamıza hayırlı olsun...
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Eskişehirsporlu Futbolcu Serdar Özbayraktar: "En Önemli Artım Kuvvetim"
    Eskişehirsporlu Futbolcu Serdar Özbayraktar, Tamsaha Dergisi'ne Verdiği Röportajda, En Önemli Artısının Kuvveti Olduğunu Söyledi.
    Haber Yayın Tarihi: 01.01.2009 12:12

Eskişehirsporlu futbolcu Serdar Özbayraktar, TamSaha Dergisi'ne verdiği röportajda, en önemli artısının kuvveti olduğunu söyledi.

futbolun rakip sahada oynandığını söyledi.

Eskişehirspor'un maçlarında en çok dikkat çeken oyunculardan birisi olan Serdar Özbayraktar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun(TFF) resmi yayın organı TamSaha Dergisi'ne birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

Serdar röportajının ayrıntıları ise şöyle:

-Süper Lig'de ilk sezonunu yaşayan bir oyuncu olmana rağmen gösterdiğin performansla tüm futbolseverlerin beğenisi kazandın. Bize kısaca kendini tanıtabilir misin?

1981 Hopa doğumluyum. Futbola da Artvin Hopaspor'un altyapısında başladım. Hopa'daki imkânların pek yeterli olmadığını düşünüyordum ve bunun için de başka bir yere gitmeyi kafama koymuştum. Bilecik Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü kazandım. Amacım okumaktan çok futbol oynamaktı. Kayıt için Bilecik'e gittiğimde o zamanlar 2. Lig'de oynayan Bilecikspor'la görüştüm ve beni denemelerini istedim. Fakat beni idmana bile çıkarmadan geri çevirdiler. Hopa'ya döndüm ve babama okulu donduracağımı söyledim. Babam da lastikçilik yapıyor ve benim dükkânın başına geçmemi istiyordu. Bu nedenle okulu dondurmama sesini çıkarmadı. 1 sezon daha Hopaspor'da oynadım ve o sezonun sonunda Gençlerbirliği'ne transfer oldum. Kısmet işte, Bilecikspor'da idmana bile çıkarmadılar, 1 sezon sonra Gençlerbirliği'ne transfer oldum. 18 yaşındaydım ve kendimi Milan'a gitmiş gibi hissediyordum.

-Gençlerbirliği genç oyuncuları şöhret yapmasıyla bilinir ama biz seni orada hiç izleyemedik.

Gençlerbirliği o sezon şimdiki adı Hacettepe olan Asaş'ı almıştı. Beni Gökhan Ünal ve Sedat Ağçay'la birlikte Asaş'a gönderdiler. 1 sezon Asaş'ta oynadıktan sonra orada devam etmemi istediler. Gençlerbirliği'nde oynamaya geldiğimi söyleyerek kabul etmedim. Sonra bonservisimle birlikte 2. Lig'de oynayan Şanlıurfaspor'a gittim. İlk sezonumda 27 hafta yenilmedik ama maalesef şampiyon olamadık. İkinci sezonun başlarında ayak tarak kemiğim kırıldı ve sezonu kapattım. Sonra Mardinspor'a transfer oldum ancak orada da 3. haftada ayağım kırıldı. Tam düzeldim derken hepatit A oldum. Mardinspor da o sezonun sonunda beni serbest bıraktı. Sonrasında Orduspor'dan iyi bir ücret karşılığında transfer teklifi aldım ama gönlüm nedense orada oynamayı pek istemiyordu. O arada Lig A'ya yükselen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un hocası Ali Güneş transfer teklifinde bulundu. Orduspor'un verdiği ücretin yarısına Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a gittim. İki sezonda yaklaşık 70 maça çıktım. Forvet oynuyordum ve ilk sezonumda 9, ikincisinde 18 gol atıp Eskişehirspor'a transfer oldum.

-"ASLA KARAMSARLIĞA DÜŞMEDİM"-

-Üst üste iki sezon ayağın kırıldığında, hiç "Futbol hayatım bitti" diye düşündüğün oldu mu? O önemli sakatlıkları nasıl atlattın?

Yok, hiçbir zaman karamsarlığa düşmedim. Bırakmak gibi bir şeyi de zaten hiç düşünmedim. Mardin'de oynarken ailem Artvin'den kalkıp beni izlemeye gelmişti. Şanssızlık işte, onların tribünde olduğu maçta ayağım kırıldı. Ama hayat her şart altında devam ediyor. Ben de sakatlık döneminde kendime iyi baktım ve tekrar sahalara döndüm.

-Eskişehirspor'a transferin olaylı olmuştu. O süreçten biraz bahseder misin?

Uzun yıllar alt liglerde oynamış ve kendime Süper Lig'de oynamayı hedef koymuştum. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'daki ikinci sezonumda 18 gol atınca Kayserispor, Konyaspor ve Gaziantepspor'dan teklifler almıştım. Hatta Kayserispor'la büyük ölçüde anlaşmıştım. Ama sonradan devreye Eskişehirsporlu yöneticiler ve Bakan Kemal Unakıtan girdi. Ben de "Bonservis sorunumu halledersiniz gelirim" dedim. Para falan konuşmadan bir anda kendimi Eskişehirspor'da buldum. Aslında pek gönüllü gelmemiştim ama şimdi "İyi ki Eskişehirspor'dayım" diyorum. Sonuçta Eskişehirspor'la 12 sezon sonra Süper Lig'e yükselme sevincini yaşadım.

-Geçen sezondan takımda kalıp ilk on birde oynayan iki oyuncudan birisin. Sezon başında yapılan çok sayıda transferin ardından takımda yer bulma konusunda endişen var mıydı?

Hayatım boyunca kadroda yer bulma konusunda tereddüt yaşamadım. İyi olduğum, iyi çalıştığım sürece kadroda yer bulacağımı biliyorum. Sonuçta her teknik adam iyi durumdaki oyuncusunu oynatır. Bir oyuncunun sürekli aynı seviyede olması çok zor. Mühim olan oyuncunun kendisini bilmesi. Ben de kendimi biliyorum.

-"EN ÖNEMLİ ARTIM KUVVETİM"-

-Günümüz futbolunun ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip bir oyuncusun. Bir yandan gole dönük oynayabiliyorsun, diğer yandan bitmek bilmeyen bir enerjiyle mücadele ediyorsun.

Benim en önemli artım kuvvetim. Kuvvetli olduğum içinde hücuma da defansa da elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Zaten kuvvetim sayesinde oynuyorum. Kuvvetsiz olsam kadroda yer bulamam. O yüzden de sürekli diri kalmaya ve takıma elimden geldiğince fazla katkı yapmaya çalışıyorum.

-Gerçekten de insan oyun içinde seni izlerken yoruluyor. Çok güçlü ve devamlılığı olan bir oyuncusun. Bu gücün kaynağı nedir? İrsi bir şey mi yoksa sonradan çalışarak kazanılmış bir özellik mi?

Elimden geldiğince ekstra çalışma yaparım ve profesyonelce yaşamaya dikkat ederim. Kendime iyi bakar, ne olursa olsun idmanlardan sonra dinlenirim. Uykumu almaya önem veririm. Futbolda da en önemli şey devamlılıktır. Bir maç güçlü, bir maç güçsüz olmanın anlamı yok. Sonuçta oynayabilmem için kuvvetli olmam gerektiğini biliyorum. Babamın lastikçi dükkânında çalışmış olmak kuvvetime katkıda bulunmuş olabilir. Bir de ben küçükken annem biberonla değil, litrelik şişelerle süt içirirmiş bana. Süt içmeye doyamazmışım.

-Niçin kuvvetli olmazsan oynayamayacağını düşünüyorsun?

Başka özelliklerim de vardır tabii ama sonuçta güçlü olmanız lâzım. Günümüz futbolunda güçlü olacak, ayakta kalacak, mücadele edeceksin ki kadroda yer bulabilesiniz. Artık tek başına teknik ve tecrübe bir şey ifade etmiyor. Ekstra tekniği olan bir oyuncu zaten bir takıma yetiyor, ikincisi fazla geliyor. Ama bizim zaten öyle çok ekstra bir oyuncumuz yok.

-Geçtiğimiz sezon çok ekstra bir oyuncuyla aynı takımda oynadın. Sergen takım arkadaşındı. Saha içinde koşmayan tipte bir oyuncuyla oynamak diğerlerini nasıl etkiliyor?

Sergen bana göre Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu. Onunla oynamak da büyük avantajdı. O yürüse, oyunda bir dakika bile kalsa, bir ara pası, bir gol vuruşuyla maçı kazandırabiliyor. O tipteki bir oyuncu yeter ki kendinden bekleneni yerine getirsin, ben hamallık yapıp koşmaya razıyım.

-Taraftarlar seni çok seviyor. Hatta bu sevgi o kadar ilginç boyutlara geldi ki bir amigo gibi sahanın ortasına gelerek maçlardan önce tribünleri coşturuyorsun.

Geçen sezon başında bir sakatlık geçirdim ve başlarda iyi performans gösteremedim. Yavaş yavaş toparladım. Eskişehirspor'a forvet olarak transfer edilmiştim. Orta sahada görev alsam da insanlar benden gol atmamı bekliyordu. Ama uzun süre gol atamadım. Karşıyaka maçının son dakikalarında golle tanıştım ve maçı 1-0 kazandık. Golden sonra ben zaten kendimi kaybetmişim (Gülüyor). Her şey o golden sonra başladı. Maçın ardından tribüne çağırıp üçlü çektirmemi istediler. Ondan sonra da bu ritüel her maçın öncesinde yaşanmaya başladı. Ama aslında bu sevgi bağını, taraftarın tüm yüreğimle mücadele ettiğimi görüp, beni kendilerinden birisi gibi görmelerine bağlıyorum.

-"BANK ASYA 1. LİG'DE OYNAMAK DAHA ZOR"-

-Amatörden başlayıp Türkiye'deki profesyonel liglerin tamamında oynamış bir oyuncu olarak Süper Lig'de oynanan futbolla alt liglerdeki futbol arasında sence ne gibi farklılıklar var?

Bence Bank Asya'da oynamak Süper Lig'de oynamaktan daha zor. Çünkü orada mücadele çok daha yüksek. Ben Süper Lig'deki oyunun çok daha iyisini zaman zaman 1. Lig'de oynamışımdır ama burada sürekli göz önündesiniz. Süper Lig'de topu alıyor ve rahat rahat dönüyorsunuz ama 1. Lig'de size nefes bile aldırmıyorlar. Süper Lig'de dört büyük takımdaki çok ekstra birkaç oyuncuyu hariç tutarsak, diğer oyuncular arasında sanıldığı kadar büyük farklar yok.

-Süper Lig'de oynamak için tecrübe çok belirleyici bir özellik mi?

Ben 27 yaşındayım ve Süper Lig'deki ilk sezonum. Süper Lig için pek tecrübeli sayılmam ama oynuyorum işte. Sonuçta oyun aynı, kurallar aynı, saha aynı. Tabii birkaç maç için tecrübe ön plana çıkıyordur. Ama kısa bir süre sonra ona da alışılır. Ayrıca insanın ufku burada daha genişliyor. Mesela alt liglerdeyken dört büyükleri, Milli Takım'ı hayal edersiniz ancak burada o hayaller o kadar uzak değildir. Bakın bir Gökhan Gönül örneği var. Geçen sezon alt ligden çıktı, Türkiye'nin en iyi sağ beki oldu. Bu da tecrübenin ve ligler arasındaki farkın çok büyük önem taşımadığını gösterir.

-"ANTRENÖRÜM NE DİYORSA O DOĞRUDUR"-

-Şimdiye kadar çalıştığın teknik adamlar arasında futboluna en fazla kimin katkı yaptığını söyleyebilirsin?

O kadar çok teknik direktörle çalıştım ki, birinin ismini atlarsam ayıp olur. Ama ben prensip olarak başımdaki teknik adamın bilgisini, tecrübesini tartışmam. Çünkü bilirim ki onunla çelişkiye girersem çalışma arzum kaybolur. Hocam ne diyorsa doğrudur derim ve ona göre hareket ederim.

-Son zamanlarda gösterdiğin performansla Milli Takım'dan davet bekledin mi?

Tamam, son zamanlarda iyi oynuyorum ama bu iş devamlılık gerektirir. Bir-iki maç iyi oynamakla olacak iş değil. Onun için performansımı tüm sezona yaymam gerekir. Ben çalışayım, iyi oynayayım da zaten kul görmezse Allah görür.

-Peki, senin Milli Takım'da oynamak gibi bir hedefin var mı?

Tabii ki her Türk futbolcusu gibi benim de öyle bir hayalim var. Sonuçta vatanını, milletini temsil etmek çok büyük bir gurur. Böyle bir gururu kim yaşamak istemez ki?

-Eskişehirspor geçmişte şampiyonluk kovalamış bir takım. Oyuncular olarak kendinizi o efsane takımın parçası gibi mi hissediyorsunuz, yoksa bir ara 3. Lig'e kadar düşmüş, Süper Lig'e yeni yükselmiş bir takımın oyucusu gibi mi görüyorsunuz?

Doğal olarak kendimizi büyük Eskişehirspor'un oyuncusu olarak görüyoruz. Zaten taraftarımız da ne kadar büyük bir takımın oyuncusu olduğumuz bize hissettiriyor. Eskişehir'deki farklılığı en basit şekilde çarşıya çıktığınızda insanların size yaklaşımından anlayabilirsiniz. Eskişehir'de insanlar Eskişehirspor'la yatıyor, Eskişehirspor'la kalkıyor. Bunu dört büyük takım dışında kolay kolay görmeniz mümkün değil. İnsanlar çocuklarına Eskişehirspor'un mazideki büyüklüğünü öğretiyor, sevgisini aşılıyor ve bunun sonucunda da taraftarlar takımına bağlanıyor, oyuncuya da bunu hissettiriyor.

-Eskişehirspor olarak bu sezon ligdeki hedefiniz nedir? Sezon sonunda ligi nerede bitirirseniz kendinizi başarılı sayarsın?

Süper Lig'deki ilk sezonumuz ve düşme potasından uzak, ilk 10'un içinde bir yerde bitirirsek bence başarıdır. İlk sezon olduğu için çok büyük şeyler beklememek lâzım. Ama tabii aldığınız sonuçlara göre hedefiniz de değişebilir. Bizim asıl hedefimiz önümüzdeki sezon üst sıralara, şampiyonluğa oynamak olmalı.

-Takım içerisindeki arkadaşlık nasıl?

Çok çok iyi. Herkes iyi niyetli. Bu arkadaşlık sahaya da yansıyor. Biz koşan, mücadele eden bir takımız. Eğer takım olarak hareket etmez, birbirimize saha içerisinde yeterli desteği vermeksek kolay kolay maç kazanamayacağımızı biliyoruz. Eğer kamp sırasında bir odadan çıkıp sorgusuz sualsiz başka bir odaya girip muhabbet edebiliyorsanız, o takımda arkadaşlık iyidir. Bizim takımda da bu var.

-"ESKİŞEHİR'DE ŞAMPİYONLUK İSTERİM"-

-Alt liglerden gelerek Süper Lig'e yükseldin. Bundan sonraki kariyer planlamanda neler var?

Öncelikle Eskişehirspor'a elimden geldiğince her türlü katkıyı sağlamak istiyorum. Takımın kazanacağı başarıya direkt etki eden bir oyuncu olmayı isterim. Ya gol atmalı ya da asist yapmalıyım. Somut bir şeyler ortaya koymalım. Eğer böyle olmuyorsa kendimi kötü hissediyorum. Sadece koşmak yetmiyor. Belki de bu düşüncelerim uzun yıllar forvet oynamamdan kaynaklanıyor. Hedeflerime gelince, milli formayı giymek en büyük hayalim. Ayrıca dört büyüklerde oynamak, şampiyonluk yaşamak da güzel bir duygudur ama ben Anadolu'dan çıkacak bir şampiyon takımın kadrosunda olmayı çok isterim. Örneğin Eskişehirspor'la şampiyonluk yaşamak inanılmaz bir mutluluk olur. Eğer öyle bir şey olursa efsaneleşirsin, heykelinizi dikerler. Böyle bir şampiyonluk, büyük takımlardan birisinde elde edilecek şampiyonlukla kıyaslanamaz bile.

-Biraz da özel hayatından söz edelim. Evli misin, futbolun dışındaki zamanlarında neler yaparsın?

Bekârım. Biraz ağırkanlıyımdır. Yatmayı, dinlenmeyi severim. Nadiren sinemaya gider, ara sıra da dışarı yemeğe çıkarım. Evde internette okey oynar, arkadaşlarla yazışırım. Pek televizyon izlemem. Giyinmeme, konuşmama, hareketlerime dikkat etmeye çalışırım. Gençler tarafından örnek alınma ihtimali olan göz önündeki insanların bunlara önem vermesi gerektiğini düşünüyorum.

(CİHAN)

Araştırma için katkısı olabilir.
    I'm back...

9.0.3'ü diğer patch'lere nazaran çok daha güzel buldum Eskişehirspor adına . Kusursuza yakın olmuş diyebilirim . Teşekkürler Mustafa

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

9.0.3'ü diğer patch'lere nazaran çok daha güzel buldum Eskişehirspor adına . Kusursuza yakın olmuş diyebilirim . Teşekkürler Mustafa
    Beğenmene sevindim Akın. Elimizden geldiğince yapıyoruz birşeyler.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Kaleci Sinan'ın profili pek güncellenmemiş.Kendisini takip eden varsa ekipten üzerinde epey bir çalışması gerekiyor kanımca..

Soğukkanlı,çalışkan,iyi seviyede refleksleri olup oyuna profil olarak olması gerektiginden çok daha kötü yansıtılmış bir kaleci.Son yamada pa degeri gerçekçi bir seviyeye çekilmiş ama profili ciddi anlamda güncellenmeli.Ayrıca Eskisehirspor'a olan sevgisi de dataya girilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Kaleci Sinan'ın profili pek güncellenmemiş.Kendisini takip eden varsa ekipten üzerinde epey bir çalışması gerekiyor kanımca..

Soğukkanlı,çalışkan,iyi seviyede refleksleri olup oyuna profil olarak olması gerektiginden çok daha kötü yansıtılmış bir kaleci.Son yamada pa degeri gerçekçi bir seviyeye çekilmiş ama profili ciddi anlamda güncellenmeli.
    Abi bu sene benim hatırladığım 4 resmi maçta oynadı Sinan. 2'si maçların 2.yarısı olmak üzere. Süre olarak toplasak 270 dakika felan oynadı Sinan. Profiline baktığımda açıkçası pek sorun görmüyorum. Refleks'leri 11 kötü mü? Soğukkanlılık 7 belki bunda bir yükselişe gidebiliriz. Daha öncede dediğim gibi Sinan'da pek bir sorun görmüyorum...

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Ayrıca Eskisehirspor'a olan sevgisi de dataya girilmeli.
    Bu konuda haklısın abi. En kısa zamanda bu konuya el atacağım. Yorumun için teşekkür ederim.
    Last edited by Aşk-ı Şehir : 06.Mart.2009 at 01:05
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Görünüşe göre Koray'daki çıkışı pek tahmin edemedim. Ama Burak Abi'min (EL-Hadji) çıkardığı son yamada Koray'da bir takım artışlara gitmiştim. Fakat bunlar yetmeyecek gibi duruyor. Şu anda ligdeki bir çok sağ bekten iyi olduğunu düşünüyorum Koray'ın. Koray'ı kimler geçebilir. Gökhan Gönül, Abdurrahman, Sabri(belki; çünkü aynı tip oyuncular değil), Ekrem Dağ. FM 2010'da çok iyi bir Koray görebilirsiniz sakın şaşırmayın.

Bir diğer konuda Stjepan Poljak. Kendisi ilk yarıda oynadığı maçlarda gerçekten çok iyi performanslar sergiledi. Ölümcül paslar PPM'si ekleyeceğim eğer bir önemi varsa PPM'lerin. Fakat ligin ikinci yarısında Engin Baytar'ın gelmesi ile yedek kulübesine çekildi Poljak. Bu hafta Ankaraspor maçında 87 dakika uzatmalarla birlikte yaklaşık 90 dakika forma giydi. Diego Capel'e benzetiyorum. Şu anlamda sakın o kadar hızlı mı demeyin. Çok kırılgan. Maçta bir pozisyonda Erhan kendisine bir omuz attı Poljak reklam panolarına yapıştı. Team Work yani takım oyunu çok kötü diyebilirim. Kaptırdığı topun peşinden koşmuyor. Buna rağmen oyun zekası ile öldürücü paslarını attı yine. Asistte yaptı. Takıma küsmüş gibi duruyor.

Bir başka konu Vanja İvesa. Ligin en iyi kalecilerinden biri olduğunu söylersem bana karşı olan çıkar mı? 9.2.0 çıktığında Sinan abi bana "İvesa'yı daha iyi yapmalıydın."demişti. Ben de yok abi dedim takımın savunması iyi. Yanlımışım. Zaman zaman öyle kurtarışlar yapıyor ki o cüsseyle şaşırıyor kalıyorum. Çıkışları ne zaman yapacağını biliyor, çok soğukkanlı. Arasak anca bu kadar iyi bir kaleci bulurduk diye düşünüyorum. Taraftarın sevgilisi. Böyle taraftar görmedim diyor her demecinde.

Abdel Zaher El Saka. Ona değinmessem olmaz herhalde. Takıma 2.yarı katıldı. Benim çok beğendiğim Vucko'yu kesti. Ama bir itirazım yok. Yaklaşık 10 yıldır ligimizde. Arada başka ülkelere transfer oldu ama ligimizi yemiş yutmuş. Ne zaman ne yapacağını biliyor. Soğukkanlılığı birgün beni öldürecek. FM 2010'da ondada bir gelişme olacak.

Safet Nadarevic. Milli takımımızın grubunda bulunan Bosna-Hersek'in oynadığı son 2 maçında da 90 dakika forma giydi. CA seviyesini sanırım milli takımdaki arkadaşlarının seviyesine çekmek farz oldu.

Diğer oyuncularda bir değişiklik görmüyorum. Eğer sizlerin önerileri varsa önerilere açığız. Saygılarımla...
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

son maçta kaleyi koruyan adamı ben çok begendim genç sanırım kimdir neyin nesidir bilgilendirebilecek var mı
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Sinan Ören penaltı da kurtarmıştı yanılmıyorsam, 3 tane kurtardı. Refleksleri iyi ama onun da açılma hastalığı var. Hakan Arıkan gibi kararsız kalıyor. Elle kontrolü iyi son karşılaşmalarda Ercüment Kafkasyalı da Sinan Ören de iyiydi. Umarım kendilerini geliştirirler. Araştırma adına değerlendirmelerimi belirteyim.
    Sezgin Coşkun; Bence ligin yeni Bekir İrtegün'ü. İki ayağını da iyi kullanabilen, lider özellikli, tekniği sınırlı, savunmasıyla öne çıkan hücuma destek vermeyen ve hücumdan çok savunmada etkili bir oyuncu. Top sürüşü zayıf ama pasları iyi Top sürüşü en fazla 10 eder. Pasları 8 değil 10-11 olmalı. Geçen yıl Egemen'e benzetmiştim ama iyice inceleyince Bekir İrtegün'ü izler gibi oldum

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    son maçta kaleyi koruyan adamı ben çok begendim genç sanırım kimdir neyin nesidir bilgilendirebilecek var mı
    eskisehir sayfasını pek incelememişsin sanırım azcık üste bakarsan 5 marttaki yazımı ve ona verilen cevabı görebilirsin

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post

Taylan'ın bahsettiği kaleci Kayacan Erdoğan. PAF Takımdan A Takıma geçtiğimiz sezon çıktı. Son Gaziantepspor maçında muhteşem oynamıştı.

Biraz geç bir cevap oldu ama...
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Onu bunu bilmiyorumda Fener'de yatan Burak Bugüngü TSYD kupasında 2 gol attıki akıllara zarar. Özellikle 2. attığı uzaktan şut süperdi. Bu sene burak bence patlar gibi. Zaten sürati olan bir oyuncu. Ama attığı 2. golü ağzım açık izledim. O ne goldü öyle. Bu sene iyi izlenmeli Burak..

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Onu bunu bilmiyorumda Fener'de yatan Burak Bugüngü TSYD kupasında 2 gol attıki akıllara zarar. Özellikle 2. attığı uzaktan şut süperdi. Bu sene burak bence patlar gibi. Zaten sürati olan bir oyuncu. Ama attığı 2. golü ağzım açık izledim. O ne goldü öyle. Bu sene iyi izlenmeli Burak..
    Burak oynadıkça daha iyi olacaktır. Ondan beklentiler çok. Ama savunma yönünüde geliştirmesi gerekiyor. Eğer savunma yönünüde geliştirirse Türkiye'de ki en iyi sağ açıklardan birisi olur...
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Burak'ın baskı kaldırabilme sorunu var.Çok yetenekli.Kafasının rahat olduğu yerde bu yeteneklerini sergileyebiliyor.Dün ne kadar rahat oluduğu her halinden belliydi zaten.Bizden Manisa'ya gittiğinde de yarım sezonda 10 gol atmıştı...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Taylan'ın bahsettiği kaleci Kayacan Erdoğan. PAF Takımdan A Takıma geçtiğimiz sezon çıktı. Son Gaziantepspor maçında muhteşem oynamıştı.

Biraz geç bir cevap oldu ama...
    Olsun abi geç olsun güç olmasın, saol
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri