Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 174 sonuç

Konu: Bursaspor

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Melo sol kanatta da oynamıyor mu ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Melo sol kanatta da oynamıyor mu ?
    Melo'nun asıl mevkii dediğin gibi AMC/AML olmalıydı. Bursaspor'a geldiği günden bu yana neredeyse hep sol kanat da oynadı. Geliş sebebi ise tartışılır. Yusufa alternatif olarak alınmıştı.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ben de her izlediğim maçta sol kanat olarak gördüm de ondan sordum zaten.

Bence de mevkii ML/C olmalı.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Zorunluluktan dolayı ön liberoda oynamıştı. Yusuf'a alternatif olarak alındığı açıklanmıştı. AMC/MC verilerbilir. 5-6 maçta da orta sahanın solunda oynamıştı. AML özelliği eklenebilir. Zaten devre arasında bREZİLyalılarda kurtulacağız çok kafa yormayalım...

Bursasporun oyundaki amblemi düz yeşil yalnızca kenar çizgilieri beyaz. Bunu yeşil-beyaz çizgili şekilde değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü Bursasporun renkleri yeşil-beyaz oyundakinde ise sadece yeşil gibi duruyor beyaz çok pasivize...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Crocodile1963 View Post
    Bursasporun oyundaki amblemi düz yeşil yalnızca kenar çizgilieri beyaz. Bunu yeşil-beyaz çizgili şekilde değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü Bursasporun renkleri yeşil-beyaz oyundakinde ise sadece yeşil gibi duruyor beyaz çok pasivize...
    Bu formaya gore otomatik olarak oyun tarafindan belirleniyor.

Peki Bursaspor'un formalarından birini parçalı olarak değiştirsek. Kappanın çıkardığı en son forma parçalı olan W.Bremen tarzı. Genelde o forma tercih ediliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Tamam. Ömer Abi ile konusurum bu durumu..
    Degistirdim....

Forma değişikliği 9.02 ye yetişmedi galiba.
    Zuniga nasıl futbolcu anlamadım Bursada adam gibi 2 maç oynamışlığı yok oyunda en iyisi neredeyse.
    Bekir Ozan daha iyi olabilirdi. Mustafa Sarp ile takımın orta sahasını sırtlıyor. Sarp daha çok oyunu bozmaya Ozan ise oyun kurmaya yönelik oynuyordu.
    Marcelinho'nun ve Veli'nin mevkileri yerinde olmuş.
    Kombine satış rakamı değiştirilmemiş. İlgilenen yok galiba...
    Last edited by Crocodile1963 : 21.Aralık.2008 at 19:17

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Harbiden kombineler çok az gözüküyor.. Oyuna başladığında çok şaşırdım.. Texas gibi taraftar mı var ? Maçlar her daim dolu oynanıyor...

Zuniga yerindedir..
    Sentugo.

Ben her maç full çekiyor demedim zaten satılan kombine sayısını belirttim. Bununla ilgli son sene rakamlarını yazabilirim.
    Zuniga'da yolcu zaten. Bu gidişle yönetim de durmaz...

Hee... Tamam o zaman yanlış anlaşılma olmuş. Son olarak Güvenç Kurtar istifa etti...

Default Gökhan Güleç

Futbolcu olmaya ne zaman ve nasıl karar verdin? Futbolculuk kariyerinden bahseder misin?
    Amcam ve amcamın oğlu profesyonel olarak İnegölspor`da futbol oynadılar. Çocukluğumu onlarla birlikte geçirdiğim için her dönem futbolla iç içeydim ve futbola 7 yaşında İnegölspor`un yaz okuluyla başladım. Daha sonra İnegölspor altyapısının her kademesinde görev yaptım. 17 yaşında İnegölspor`da profesyonel oldum. Şu anki yardımcı antrenörümüz Ersel hoca o dönem İnegölspor`un teknik direktörüydü ve beni A takıma çağıran kişiydi. 1.5 sezon İnegölspor A takımında oynadıktan sonra Gaziantepspor`a transfer oldum. 2005-2006 sezonunun devre arasında Beşiktaş`a transfer oldum. 1.5 sezon boyunca orada oynadıktan sonra Denizlispor`a kiralık olarak gittim ve geçen sezon Denizli`de oynadıktan sonra bu yıl memleketimin takımı olan Bursaspor`a transfer oldum.
    Bursa doğumlu bir futbolcusun, uzun yıllar Bursa dışında forma giydin. Dışarıdan Bursaspor`a bakıldığında neler hissediyordun? Şimdi içindesin neler söylemek istersin?
    Bursaspor`dan bana daha önce hiçbir teklif gelmemişti. Gaziantep`e transfer olurken bir ara transferim söz konusu olmuştu. Bursaspor o dönemde 2.ligdeydi. Ama transfer gerçekleşmedi. Her futbolcu kendi memleketinin takımında forma giymek ister. Nasip bugüneymiş. Ben Gaziantepspor ve Denizlispor`da da forma giydim fakat Anadolu kulüpleri içerisinde Bursaspor`u apayrı bir yere koyuyorum. Bir kere Bursaspor Anadolu`nun en büyük şehir takımı. Kent her yönüyle mükemmel, camia çok büyük. Bu büyük camianın içerisinde olmaktan dolayı şuan çok mutluyum.
    Bursaspor`a transferin nasıl gerçekleşti? Bursaspor`da oynamak aklından geçiyor muydu?
    Denizlispor`dan ayrıldığımda Genel Menajerimiz Adil Cenkçiler beni aradı. “Samet Hoca seninle görüşecek, seni transfer etmek istiyor” dedi. Bende Samet Hoca`nın beni aramasını bekledim ve hiçbir kulüple görüşme yapmadım. Daha sonra Samet Hoca`yı ben aradım. Kendisine; “Bursaspor`da oynamak isterim. Eşim de hamile, bundan dolayı Bursa`da oynamayı tercih ederim. Beni transfer etmeyi düşünmüyorsanız, başka takımlarla görüşmelere başlayayım dedim. Samet Hoca da beni kadroda düşündüğünü ve görüşmelerin yakın zamanda başlayacağını söyledi ve ilerleyen günlerde transferim gerçekleşti.
    - Hacettepe maçında sonradan oyuna girdin ve çok güzel bir gol attın. O golü bize anlatır mısın?
    İdmanlardan sonra sürekli şut çalışıyorum. Yaz tatilinde de çalışmıştım. Sonuçta şut atmadan gol olmuyor. Maçta takım olarak biraz tutuktuk. Oyuna girerken Volkan Şen ile bayağı konuştuk. Top Mustafa Sarp`tan Veli`ye gelirken, Veli bana “kaleye vur” diye seslenmişti. Top ayağıma çok güzel oturdu. Birazda şansın yardımıyla takımımıza 3 puanı getiren golü atmam benim için çok önemliydi. Sezona iyi bir başlangıç yapmak ve golle başlamak forvet oyuncusu için çok önemli. Gol attığın zaman mutlusundur, özgüvenin kendine gelir.
    Bursaspor`da adaptasyon konusunda bir sorun yaşadın mı? Arkadaşlık nasıl?
    Hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadım. Herkesle aram iyidir. Mustafa Keçeli ile komşuyuz. Antrenmanlara beraber gidip geliyoruz. Gençler ile de aram iyidir. Muhammet ile daha samimiyiz.
    Bursaspor sezona teknik direktör değişikliği yapmadan başladı. Dolayısıyla oyun sistemi de belli. Sen kendini bu sisteme uyum açısından nasıl değerlendiriyorsun?
    Zaten uygun olduğum için Samet Hocam beni seçti. Ben de kendi açımdan bu sistemin bana yararlı olacağını biliyorum. Özelliklerim belli. Kapasitesini bilen bir oyuncuyum. Topu alıp dört-beş kişiyi geçecek bir futbolcu değilim. Kafaya çıkarım, koşarım, stoperle mücadele ederim ve gol bölgelerinde olmaya çalışırım. Aslında tam bir pivot santrfor değilim. Fuleli bir oyuncuyum ve stoperlerin arkasına koşu yapabilirim. Ekstra avantajım ise kafa toplarına iyi yükselmem. Bu da Bursaspor`un sistemine uyuyor. Teknik adamların beni seçmelerinin en önemli nedeni ise defansı en uç noktadan başlatmam.
    - Futbola başladığından beri hep forvet mi oynadın? Mevki değişikliği oldu mu?
    Forvet olarak kalmanız imkansız. Bazen sol kanatta, bazen sağ kanatta oynadım. Dayanıklılığım iyi olduğu için bütün hocalar beni sağ veya sol tarafta oynatmayı denerler. Sonuç olarak hocalarımız bize nerede görev verirse onu yapmak zorundayız.
    - Futbola başlamadan evvel bir idolün var mıydı?
    Oyun stillerimizin birbirine hiç benzememesine rağmen ben Hakan Şükür`ü örnek alıyorum. O uzun boylu, pivot santrafor, ben ise sürekli koşular yapan bir futbol oynuyorum. Kişilik, karakter olarak da Hakan Şükür`ü çok beğeniyorum.
    - Bursaspor camiasını nasıl değerlendiriyorsun?
    Bursaspor gerçekten çok büyük bir camia. Diğer Anadolu kulüplerinde oynadığım için bunu daha net ayırabiliyorum. Bursasporun arkasında İstanbul basını gibi bir basın olsa bana göre Bursasporun büyük takımlardan hiç farkı kalmayacak. Muhalefetin de, yönetimin de muhakkak kenetlenmesi lazım. Bursa 2.5 milyonluk bir nüfusa sahip. Mustafa Keçeli Trabzonspor`da oynadı. Bir gün sohbet ederken, İstanbul takımları ile yapılan sponsorluklar Trabzonspor ile yapılmıyorsa, Trabzon`da yaşayan insanlar o firmanın ürünlerini boykot edip almadıklarını söyledi. Böyle bir birlikteliği Bursa`da da oluşması gerekiyor. Bursaspor`un artık küme düşmelerle uğraşmaması lazım. Hiç bir şehir takımında Bursa`daki potansiyel yok.
    - Hangi teknik adamlarla çalıştın?
    Ersel Uzgur, Kemal Batmaz, Nafi Bilaloğlu, Necati Erkmen (İnegölspor), Nurullah Sağlam, Hadzıbegiç (Gaziantespor), Tigana (Beşiktaş) ve Güvenç Kurtar (Denizlispor) ile çalıştım.
    • Futbolcu olarak en beğendiğin özelliğin nedir?
    Gol vuruşlarında iyi olduğumu düşünüyorum. Stoperlerin oyununu bozan, yıpratmaya çalışan bir forvet olduğumu düşünüyorum.
    • Sana en büyük katkıyı yapan ve destekleyen teknik adam hangisi oldu? Yetişmende hangi antrenörler rol oynadı?
    En büyük katkıyı Nafi Bilaloğlu ve Necati Erkman yapmıştır. Her zaman yanımdaydılar. Onlardan çok destek gördüm. Eski futbolculardan Varol Bülbül`ün de katkısı bende büyüktür. Buradan bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum.
    Geçen sezon Denizlispor`da Yusuf Şimşek ile birlikte forma giydiniz ve mali yönden yaşanan sıkıntılara rağmen başarılı bir sezon geçirdiniz. Bu başarının sırrı neydi?
    Profesyonel olmanın sırrı burada. Normal bir işçiye 5-6 ay para vermezseniz daha sonrasında verim alamazsın. Biz bu sene başarılı olalım ki seneye iyi para kazanalım mantığı ile çalışmalarımızı sürdürdük. Verilen sözler yerine gelmediği için artık bir eylem yapmamız gerekiyordu. Bu eylemin arkasında öyle bir durduk ki takımdaki birlikteliği insanlara gösterdik.
    Geçmişte forvet oyuncularından sadece gol atmaları beklenirdi. Onlar da "Ben nasıl olsa gol atıyorum, topu kazanmak da diğerlerinin işi" diye düşünürdü. Futbolun "herkes savunma yapmalı" anlayışına dönüştüğü dönemde birçok ünlü golcü bu nedenle oyunun dışında kaldı. Sen "savunma yapan golcü" anlayışını nasıl oturttun kendine?
    Bir kere artık sadece gol atan forvet diye bir şey kalmadığını çok iyi biliyorum. Futbolda o kadar çok şey değişti ki, forvet oyuncularının bazen top gelmeyeceğini bildiği halde yaptığı kör bir koşu arkadan gelen takım arkadaşına gol fırsatları hazırlıyor. O pozisyonda belki forvet gol atmıyor ama takımının gol atmasını sağlayarak gereken katkıyı yapmış oluyor. Düşünüyorum da Hakan Şükür bundan 10 sene evvel 38 golle kral olmuş bir oyuncu. Şimdiki rakamlara bakın, 20 gole ulaşan kral oluyor. Futbolun ne kadar değiştiğini şu iki istatistik bana göre çok iyi özetliyor.
    Yusuf Şimşek`le Denizlispor`da beraberdiniz, şimdi Bursaspor`da yine birlikte oynayacaksınız. Yusuf çok önemli özellikleri olan bir oyuncu. Böyle yetenekli bir oyuncunun önünde oynamak seni nasıl etkileyecek?
    Yusuf ağabey gerçekten çok özellikli bir oyuncu ve onunla oynamak elbette avantaj. Ama bana göre Yusuf ağabeyin oynadığı forvet oyuncusu daha önemli. Yusuf ağabey, çok koşan, boş alanlar oluşturan bir forvet oyuncusunun arkasında oynadığı zaman sezonu 10 golün altında bitirmez.
    O halde sen de Yusuf için bir avantaj sayılırsın.
    Bunu kendim için söylemedim, koşan bütün forvetler Yusuf ağabey için avantajdır. Ligimizden örnek vermek gerekirse bir Umut Bulut, bir Gökhan Ünal yaptıkları koşularla arkadan gelenlere gol pozisyonları hazırlayabiliyor.
    • Futbol dışında neler yapmayı seviyorsun? Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun?
    Hayatımıza yeni giren 15 günlük bir kızım var. İşimden kalan boş vakitlerimin çoğunu kızımla geçiriyorum. Önceki dönemde eşimle bol bol gezerdik, sinemaya giderdik.
    • Kariyerinde hiç şampiyonluk yaşadın mı?
    Beşiktaş`ta 2 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 1 kez de Süper Kupayı kaldırdım.
    • Futbolla ilgili hedeflerin nelerdir?
    Yarın ne olacağımız belli değil. Kendime uzun hedefler koymuyorum. Hedeflerin sonu da yok. Avrupa takımlarından birisinde oynamak istiyorum. Ama ben bugün Bursaspor`da başarılı olamazsam, hedefime ulaşma şansım zaten yok. Bir merdiven çıktıysam sonra diğer merdiveni çıkmalıyım diye düşünüyorum.
    • Maçlardan sonra kendini eleştirir misin?
    Oynadığım maçı mutlaka videodan izlerim. Kendimi eleştirmeyi severim. Kötü yanlarımı olumluya çevirmeye çalışırım.
    • Futbol kariyerini noktaladıktan sonra planların/hayallerin/hedeflerin nelerdir?
    Futbolcunun futboldan kopması imkansızdır. Benim daha farklı hedeflerim var. Türkiye`de kaç tane hoca var bilmiyorum ama binlerce hoca vardır. Bir takım başına 50-60 tane talipli çıkıyor. Bence hocalık yapma şansınız olmuyorsa yöneticilik yapabilirsiniz. Futbolu gerçekten bilenler yönetmeli. Ben futbolun üst kademelerinde görev almak istiyorum. Belki bir kulüpte veya Federasyonda görev almak istiyorum. Futbolun bu tarz düşünen insanlar ile daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Futbol oynayıp da başkanlık yapan Özkan Sümer ve rahmetli Orhan Başkan vardı. İşi profesyonelce yapmamız gerekiyor. Ücret karşılığında yöneticilikte yapılmalı diye düşünüyorum.
    - Yedek kulübesinde beklemek nasıl bir duygu?
    Tabii ki güzel bir duygu değil. Oynanan oyunun içinde izleyici olmak istemiyorsunuz. Ancak profesyonelseniz her şeye açık olmak zorundasınız. Hoca o gün sizi oynatmayabilir, iyi bir performans göstermemiş olabilirsiniz veya taktik icabı kenarda oturuyorsunuzdur. Her an hazır olmak zorundasınız. Ama yinede oynamak gibisi yok.
    • Kariyerinin en büyük çıkışını hangi kulüpte yakaladın?
    Beşiktaş`ta en büyük çıkışı yaptığımı söyleyebilirim. Sıra Bursaspor`da bu başarının üzerine çıkabilmekte. İnşallah bunu başarırım.

• Artıların ve eksilerin nelerdir?
    Çok çabuk bir futbolcu değilim. Kafa toplarında da bir forvet olarak daha iyi olmam gerektiğini düşünüyorum.
    Özlüce Tesisleri için neler söyleyeceksin?
    Tesisleri ilk gördüğümde "Herhalde Real Madrid`in bile böyle tesisleri olamaz, çünkü en güzeli budur" demiştim. Dünyanın en iyi kulübünün tesislerini nasıl hayal edebilirseniz öyle bir tesis bizimkisi de. Bursaspor`un tesisleri bugün için son nokta. Ama elbette iki yıl sonra ortaya daha iyisi de çıkabilir.
    Milli Takım`ın 2010 Dünya Kupası elemelerindeki şansını nasıl değerlendiriyorsun?
    Bana göre tüm büyük turnuvalara istikrarlı şekilde katılan bir takım olmamız gerekiyor. Avrupalı oyuncular iel Türk futbolcular arasında yetenek konusunda bir sıkıntımız yok. Her şey futbolcuda bitiyor. Futbolcu profesyonel olacak, kendisine bakacak, hocasının dediğinin dışına çıkmayacak, kapris yapmayacak, eksiklerinin üzerine gidecek. Bence Avrupalı oyuncudan farkımız bu.

Ligde en beğendiğin oyuncular kimler?
    Gökhan Ünal`ı çok beğeniyorum. Stoperleri çok rahatsız edici bir özelliği var. Sürekli dikine koşu yapıyor. Stoper ya onunla gelecek, arkası açılacak ya da kendisi gidecek ve gol atacak. Gökhan Ünal`ı çok faydalı buluyorum ve beni de yanıltmıyor. Burak Yılmaz`ın da bu tip özellikleri var ama zaman zaman başka bölgelerde de oynatıldığı için direkt forvet olarak düşünülmüyor. Galatasaraylı Nonda`yı da beğenirim.
    - Futbol kariyerinde en mutlu olduğun ve en çok üzüldüğün olaylar nelerdir?
    Beşiktaş forması giyerken Fenerbahçe`yi 3-2 yenip Türkiye kupasını kazandığımızda çok sevinmiştim. Umarım bu başarıyı Bursa`da da yaşarım.
    En çok üzüldüğüm an ise İnegölspor alt yapısında oynarken Türkiye Şampiyonası oynamıştık. Bir üst tura çıkabilmek için rakibimizi 5 farkla yenmemiz gerekiyordu. Biz karşılaşmayı 6-2 kazanabilmiştik ve maalesef 1 golle üst turu kaçırmıştık.
    • Dünya çapında oynamayı hedeflediğin takım hangisi?
    İspanya liginde herhangi bir takımda oynamak isterim.
    • Hangi eğitimleri aldın?
    Üniversite okumayı çok istiyorum. Bunun için çalışıyorum. Gaziantepspor`da forma giyerken Beden Eğitimi Bölümü için yetenek sınavlarında başarısız olmuştum. Üst düzey bir sporcu olmama rağmen yetenek sınavında kaybettim. Umarım bu yıl yetenek sınavını geçip üniversite okuma şansını bulurum.
    • Futbolcu olmasaydın ne olmayı isterdin?
    Beden eğitimi öğretmeni olmayı isterdim. Bunun içinde çalışmalarım sürüyor.
    • Yeşil beyazlı taraftarlara bir mesajın var mı?
    Taraftarımız bizi sonuna kadar desteklesin ve sabretsin. Genç bir takımız. Gerçekten bu camiaya layık olmak için sahada var gücümüzle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Onlar Türkiye`nin en iyi taraftarı. Onların pozitif desteği bizleri sahada bir adım daha koşmamızı sağlayacaktır. Yenik duruma düşsek bile son ana kadar destek bekliyoruz. Gerçekten çok cefakar bir taraftara sahibiz. Bunu hazırlık maçlarında çok net gördük. Bursa`dan kilometrelerce uzakta olan Davraz dağına bile taraftarlarımız bizleri desteklemeye geldiler. Hep beraber güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Çoşkun abi Trabzonspor'a gelen Egemen hakkında birşey sormak istiyorum Egemen'in left only olduguna eminmisin? Bana iki ayağınıda kullanıyor oldukça iyi kullanıyor gibi geldi.

Egemen sol ayaklıdır. Hata oyunda da "Ters Ayağını Kullanmaktan Çekinir" diye girilmişti. Sağ ayağı çok çok zayıf biridir
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Daniel Menendes Rezende kendisini opsiyonlu olarak 2.5 yıllığına Bursasporlu yapan imzayı Özlüce Tesislerinde düzenlenen tören ile attı.

2.Başkanımız Osman Çelik`in yanı sıra yöneticilerimiz Recep Bölükbaşı ve Hasan Saltan`da imza töreninde hazır bulundular.

Oldukça heyecanlı olduğunu dile getiren Dani " Bursaspor`a katkı yapmak için geldim. Bursaspor`a geldiğim için çok mutluyum. Beni buraya kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Türkiye`de oynayan Brezilyalı oyuncuları biliyordum. Ama kendilerine karşı oynama şansım olmamıştı. " dedi.

2.Başkanımız Osman Çelik, Dani`nin transferinin Bursaspor`a hayırlı olmasını dileyerek " İhtiyacımız olan sağ bekteki oyuncuya Bursaspor`un kavuştuğuna inanıyorum. İnşallah kendiside mahçup olmaz, bizde mahçup olmalıyız. Ben oynadığı bir maçın 90 dakikasını izledim. Ayrıca kendisi hakkında iyi referanslar aldık. Bursamız için hayırlı olsun" dedi.

DANIEL MENENDES REZENDE “ Dani ”

17 Mart 1983 Nova “ Friburgo, RJ ” doğumlu Daniel Menendes Rezende futbola 1998 yılında Friburguense takımının genç takımında başlamıştır. 2002 Yılında futbola Friburguense`nin A takımına çıktı. 2007 yılına kadar Friburguense takımının formasını giymiştir. Bu 5 yıllık dönemde başka takımlara kiralanarak deneyim kazanmış ve tekrardan “ Friburguense RJ” takımında forma giymeye devam etti. Daha sonra sırasıyla;

Boavista RJ, Corinthias Alagoas ve America De Natal takımları için formasını terletti.

Rezende sağ bek mevkiinde görev yapıyor.
    Last edited by Crocodile1963 : 30.Aralık.2008 at 20:51 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Ertuğrul Sağlam imzaladı
    Güvenç Kurtar`ın istifasının ardından teknik direktörlüğe Ertuğrul Sağlam getirildi. Sağlam kendisini 3.5 yıllığına Bursasporlu yapan imzayı Özlüce Tesislerinde yaklaşık 500 kadar taraftarın yarattığı atmosferle attı.İmza töreninde Başkanımız İbrahim Yazıcı, yöneticilerimiz Osman Çelik, Suat Özkan, Recep Bölükbaşı, Rahmiz Sezgin, Mehmet Çavuşoğlu, Turgay Dursun, İrfan Koç, Hasan Saltan ve Erhan Cengiz`de hazır bulundu.
    Başkanımız İbrahim Yazıcı yaptığı konuşmada şunların söyledi.
    "Büyük transferler kolay olmuyor. Hepimizin de bildiği gibi bu sene iki tane hocayla çalıştık ama maalesef istenilen verimi alamadık. Bir camianın ileri gitmesi için başkanından, teknik heyetine, yönetiminden, futbolcusunan herkesin bit uyum içinde ve camianın da seveceği bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Bugüne kadar şanssızdık. Büyük Bursaspor olabilmek için sağlam kişilerle çalışmak lazım. Biz de bu yüzden soyadı gibi sağlam direktörümüz Ertuğrul Sağlam`la anlaştık. Sayın hocamız herkesin güvenini ve takdirini kazanmış soyadı gibi sağlam bir kişi. İlk defa Bursaspor`a yakışır bir şekilde hocamıza sahip çıkmanızı istiyorum. Biraz zor oldu ama bugün bu zoru başardık ve Bursaspor`a Ertuğrul Sağlam`ı kazandırdık. Hocamız da sizlere hitap edecek. Bu transferden sonra Bursaspor mutlaka kupaların takımı olacak. Türkiye`nin en büyük şehir takımı Busraspor. Hocamız da buna inadığı için Bursa`yı seçmiştir. Bursaspor`u kupalara oynayan bir takım yapacağı için buradadır. Sayın hocamıza hoşgeldin demek istiyorum" dedi.

Başkan Yazıcı`dan sonra söz alan ve salonu dolduran taraftarlarımızın tezahüratlarıyla destek verdiği ve alkış yağmuruna tuttuğu Ertuğrul Sağlam ise yaptığı konuşmada şöyle konuştu;
    "Çok kıymetli Bursasporlular hoşgeldiniz. Bursa`da ve Bursaspor`da olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğumu belirtmek istiyorum. Görüşmelerin başladığı günden beri bu işin olması için emek veren başkanıma, yönetimimize ve yürüyüşlerle bu işin olmasında pay sahibi olan sizlere teşekkür ediyorum. Bu tabloyu gördükten sonra heyecanlanmamak ve gelecek için umutlanmamak elde değil. Sizlere teşekkür ettikten sonra, Bursaspor`a hizmet etmiş Samet Hoca ve Güvenç Hoca`ya da teşekkür etmek istiyorum. 15 gün önce sorulan bir soruya şöyle cevap vermiştim. Aslında sezon sonuna kadar çalışmayı düşünmüyordum. Gelecekten beklentisi olan ve belli bir planı olan, birlikte hedeflerimize gideceğimiz bir takımı çalıştırmak istiyorum demiştim. Sayın başkanın bu teklifi geldikten sonra çok heyecanlandım. Yaklaşık 45 yıllık tarihte bütün insanların beklentisi şuydu. Ülkede büyük takımların dışında şampiyonluğun adayı olarak Bursaspor`u görüyorlardı. Ne hikmetse siz büyük Bursaspor taraftarını tatmin edecek şeyler olmadı. Sayın başkanımızla bu konuyu defalarca görüştük ve beklentilerini defalarca dile getirdi. Bu camiayı, bu taraftarı uumutlandıracak onurlandıracak şeyleri birlikte yapalım dedi. Siz taraftarın büyüklüğü bu fikirlerin yerine oturmasını sağladı. Ben de 3.5 yılık sözleşme yaparsak bu iş olur dedim. Başkanımız da bu tarz bir istekle gelince kabul ettim. İnanıyorum ki bu takımı hep beraber şampiyonluğa oynatabiliriz. Bunu başaracak güç ve kalbimiz var. En önemli iş birbirimizi sahiplenmemiz ve kenetlenmemiz olacaktır. Buradan kendi gücüne inanan herkesin taşın altına elini sokmasını istiyorum. Bu sıkıntıları sabırla ve hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Öncelikle Türkiye Kupası`nda çeyrek finale çıktık gibi görünüyor. Kupada final oynamak ve kupayı kaldırmak en büyük hedefimiz olacak. Hepimizin beklentisi var. Öncelikle başarıyı yakalamak için yönetimimizin kararlı duruşu yanında takımızın takviyeye ihtiyaç olduğu gün gibi ortada. Bize başkan sözünü verdi. Daha önceki şanssızlıkları yaşamamak için daha kaliteli futbolcuları kısa vadede takımımıza katmak istiyoruz. Bu sezon yapacağımız takviyelerle istenilen hedeflere gitmenin yanında asıl işimize öbür sezon başlayacağız. Bursaspor`un elinde çok da kötü olmayan bir takım olduğunu görmüş bulunmaktayız. Bizim teknik kadromuz sizlere ve bu şehre yakındır. Mutlu Topçu sizin içinizden gelen birisi. Öztürk yıllarca Bursapor futboluna İnegölspor`da hizmet etmiştir. Baktığınız zaman kadromuzun hemen hemen hepsi sizlerden. Size de çok teşekkür ediyorum ve ben şuradaki atmosferin ve heyecanın, başarıların ve kupaların habercisi olduğunu söylemek istiyorum" dedi.
    Sağlam`ın yardımcıları ise Mutlu Topçu, Ersel Uzgur, Öztürk Tanrıbilir, Birol Berkem ve İbrahim Bakır oldu

FOTOĞRAFLAR

Marcelinho oyunda kiralık olarak gözüküyor. Başkana sorulan sorularda kesinlikle kiralık olmadığı bonservis bedeli ödendiğini söyledi. Acaba oyunda niçin kiralık olarak girildi ?

Yok ben problem olduğunu söylemedim sağ ayağını kullanamadığını belirttim. Diğer soruyu da yanıtlarsan iyi olur. Marcelinho ile ilglil...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Volkan Şen sürekli faul mu yapıyor bana mı öyle geldi?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Volkan sürekli topla oynamak istedğinden bu hatalara baş vuruyor. Rakibini arkadan çekip topu almak istediğinden bu tür fauller yapıyor.
    Volkana sürekli faul mu yapılıyor diye bi soru sorayım bende?(Edu-Lugano)

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Volkan Şen'in tek eksiği denge ve pas özellikleri.(Dün Edu resmen dövdü hakem çıt çıkarmadı Yenal topu almaya çalışırken Kazım'a takıldı anında sarı kart.)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Volkan Şen sürekli faul mu yapıyor bana mı öyle geldi?
    Cengiz, bence bariz bir sekilde Ugur Boral'in top ile bos alanda kosmasina izin verme talimati vermisti Ertugrul Saglam. Profesyonelce faulleri yapti ve genis alanda top ile ilerlemesini engelledi Ugur'un.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

genellikle bursaspor böülümde çok gördüğüm için buraya yazmayı uygun gördüm ...

sitemizin forum bölümü zaten oldukça kapsamlı örneğin takım haberleri için başlıca bir yer var ...transferler için ayrıca başlıklar açılabiliyor...

ancak özellikle bursaspor forumunda raslıyorum...

mesela oyuncuyla yapılmış 3 sayfa röpörtaj....

çocunluğuda klasik hikayeler...

takımın başarısı için oynayacağım falan filan...

takım araştırmasını ilgilendirmeyen haber veya başka kısımlarda rahatlıkla yer alabilecek hususların FM 2009 daki takım oyuncu ve mevkii lerinin tarışılacağı bu bölüme yazılmasının ne faydası var bilmiyorum..

özellikle crocodile arkadaşımız kendisi takımını iyi takip ediyor önem veriyor anlıyorum ama bursasporda bir oyuncunun eşofmanı yırtılsa!! neredeyse bu bölüme girecekler..ama yanlış anlamasın sadece onun için demiyorum bursaspor içinde demiyorum sadece ama böylebir durumda var yani...

ben bu konu başlığına araştırma dışı hususları içeren bir çok röpörtaj olur haber olur gereksiz yere girilmesinin konunun özünden çıkmamıza sebep olduğu kanaatindeyim takdir sizlerin
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Bursaspor Araştırmacımızın çok işleri olduğundan yeterince cevap veremiyor. Takımı takip edemiyor. Ben de ona burda ona yardımcı olmak için röportaj-haber eklemeye çalışıyorum.
    Parçalı forma oyuna eklenecekti? 9.02 de göremedim. Aksilik mi oldu acaba...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by Crocodile1963 View Post
    Bursaspor Araştırmacımızın çok işleri olduğundan yeterince cevap veremiyor. Takımı takip edemiyor. Ben de ona burda ona yardımcı olmak için röportaj-haber eklemeye çalışıyorum.
    Parçalı forma oyuna eklenecekti? 9.02 de göremedim. Aksilik mi oldu acaba...

coşkunu tanırım ederim çok ta severim yoğun olduğunu biliyorum benim anlatmaya çalıştığım bursasporun takip edilip edilmemesi değil benim anlatmaya çalıştığım araştırmayla alakalı alakasız önünüze gelen her haberin araştıma bölümüne eklenmesi yoksa seni takip ediyorum dostum takımın için uğraş vveiryorsun yanlış anlama ama bursaspor ve bazı takımların araştırma bölümü sanki bir haber linki gibi çalışıyor onu demek istedim
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Tamam uyarın için teşekkür eder daha dikkatli olmaya çalışırım.

Default Bursaspor 1-0 W.Bremen

Bursaspor, Radyospor Kupası kapsamında karşılaştığı Almanya ligi Bundesliga'nın güçlü ekibi Werder Bremen'i 1-0 mağlup ederek finale yükseldi.. İlk yarısı golsüz sona eren mücadelede, yeşil beyazlılara Ertuğrul Sağlam yönetiminde ilk zaferi getiren golü Sercan kaydetti..

Bursaspor maça iyi başladı ve iyi de götürdü. Belki burda Almanların ciddiye almaması veya bizim fazla ciddiye almamız etkili oluştur.
    Yeni transferlerden Beşir iyi poziyonlara girdi. Maç eksiği olmasına rağmen güzel oynadı.
    Daniel bir başka yeni transfer şuan hazır değil kısa paslar dışında etkili değildi.
    Emrah Kiraz önlibero mevkiinde görev yaptı bence havadan top vermemesiyle top saklamasıyla iyi bir oyun oynadı. Ertuğrul Sağlam'ı şaşırtmış olabilir.
    Krita saldırgan bir yapısı var herhan sarı kart görebilir.
    Volkan Şen şu ana kadar oynadığı en iyi maç diyebilirim. Ertuğrul Sağlam geldikten sonra ciddi bir toparlanma yaşadı eski Volkan'dan eser yok.
    Sercan oyuna sonradan girdi. Çok iyi hızlanıyor ve süratını koruyabiliyor. W.Bremen defansı Sercan girdikten sonra zorlanmaya başladı. Attığı gol de çok şıktı.
    NOT: Yusuf gittikten sonra kaptan büyük olasılıkla Ömer Erdoğan ve Mustafa Sarp.

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Kirita bu maçta soğukkanlı bir futbolcu olduğunu gösterdi,panik yapıp toplari şişirmedi.
    Serdar Aziz her geçen gün performansını arttırıyor.CA seviyesi biraz daha yukarılara çekilebilir.

Keza Volkan Şen içinde aynı şeyler geçerli.

Ben Volkan Şen'e hayran kaldım gerçekten,çok kıvraktı ve pasları oldukça isabetliydi.

Emrah bu sene oynadığı iki maçta da önliberoda oynadı acaba Giresunda oynamışlığı var nı sanki biraz aşinalığı var gibi ?
    Serdar Aziz'de çoğu maçta sağ bek olarak görüyoruz. Mevki Dr eklenbilir.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri