Sayfa 13 / 23 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 679 sonuç

Konu: Beşiktaş JK

Nesil
    2006

bana gore kadro konusuyorsak besiktasa cok kucultup, galatasaraayi cok abartiyorsunuz. galatasarayin su anda turkiyenin en iyi kadrosuna sahip oldugunu herkes gibi bende kabul ediyorum. ama oyunculara tek tek bakmak kadar yanlis bir sey olamaz bana gore. yok topal ayhan soyleymis ugur cisse soyleymis. onemli olan tek tek karsilastirmak degil takimin sentezini tutturmak ve sistemine gore dogru oyunculari secebilmektir.

su an besiktas in sorunu mustafa denizli veya takimin kalitesi degildir. yonetim ve yanlis oyuncu tercihleridir. sizce delgado kotu bir oyuncumu yeteneksizmi ki bu kadar verimsiz. kesinlikle hayir. orta sahada arkasinda bu sistemde aurelio-appiah ayarinda iki adam olmamasindan dolayi verimsiz oynuyor. on libero mevkinin ne gerektirdigini herkes biliyor sanirim. bir appiah bir aurelio bir ayhan dusunun ne kadar agresif ve mucadeleci oldugunu. bana gore turkiyede 18 takim icinde o mevkide oynayan cisse kadar vasat bir oyuncu yok. on libero mevkinde tek basina oynattigin oyuncu delgado kadar yumusak, delgado kadar mucadele etmeyen, heryere yetismeye calismayan, top kapmayi sadece ayaklarinin uzunlugunun avantaji sanan bir adam. senin bu mevkiye koydugun oyuncu dakka 90 olsada bir omuz vurup oyuncuyu indiren ve defansa ofansa aurelio kadar katki vericek oyuncu olmalidir ki cisse defansif yonden bu kadar aciz bari ofansif olarak katkisi olsun diyoruz ama ofansif olarak da yeterli pas kalitesine sahip degil.

bana gore besiktas 2 tane nokta transfer yapabilirse galatasaray kadar iddiali konuma gelir.( tabi elindeki bobo delgado gibi oyunculari kaybetmedigi surece). bir bobo bir holosko ve bir nobre ucude bana gore turkiyede hic bir takimin sahip olmadigi kalitede futbolcular. bir delgado yetenek olarak turkiyede en yukarda oyunculardan biri ama kendine verilen goreve ekstra olarak defans yapmaya calisinca performansi azaliyor(cissenin yuzunden). lincoln ve alexten sonra bu ulkede delgado gelir 10 numara olarak kabul ediyorum ama sonucta super lig maclarinda 3 ununde verimi birbirinden cok farkli olmaz bana gore.bir tabata antepde arkasindaki savasan oyuncular sayesinde cok rahat top oynuyor ve one cikiyor.bunlarin disinda bir tello da bu ulkede sayili sol ayaklardan birisidir, veya sivok un ne kadar kaliteli bir defans oyuncusu oldugunu adim kadar eminim sezon sonunda herkes anlayacak.zapo nun ne kadar iyi pozisyon bilgisi ve top bilgisi oldugunu gs macinda on libero oynarken gorduk.ibrahim toraman gibi agresif ve hizli bir defans oyuncusu varmi turkiyede.

besiktasin 7 8 kisilik ust duzey oyunculari var bana gore besiktasin yapmasi gereken bunlarin disindaki ornegin serdar ozkan ekrem gokhan zan ugur inceman aydin gibi oyuncularin formunu ust duzey tutmaya calisip bu oyunculara yardimci olmalarini saglamaktir. tabiki bu takima takim savunmasina katkida yapacak bir orta saha oyuncusu ve iki bek oyuncusu sart bana gore. eger kesinlikle eminimki bu 3 transfer olursa ve basarili bir sistem oturturulursa besiktas bu senenin ve sonraki senelerin turkiye ve avrupada en iddiali takimalrindan biri olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şuan dosya üzerinde çalışırken Holosko'nun acceleration ve pace özellikleri hakkında biraz düşündüm. Açıkçası biraz sıkıntı yaşadım ve burada Beşiktaş'ı takip etmesinin yanında oyunda Beşiktaş ile oynayıp Holosko'yu gözlemlemiş arkadaşlara danışmak istedim. İtiraf etmeliyim ki ben henüz Beşiktaş'ı seçip de adam akıllı oynayabilmiş değilim, sırf Beşiktaş da değil oyunu oynayabilmiş değilim

- Holosko 17 acc ve pace değerleri ile maç motorunda sizce gerçeği yansıtıyor mu?

Tabi diğer araştırmacı arkadaşlardan da fikir bekliyorum, başta Ömer Abi. 3 yıllık araştırmacılık dönemimde ilk defa hızlı bir adamla karşılaştığım için biraz sıkıntı yaşamam normal galiba. Hızlı yapalım derken fazla da abartmak istemiyorum. Bana göre zaten vermiş olduğum değerler 17 acc ve pace idealdir ama dediğim gibi oyunda gözlemleme şansım olmadığı için emin olamadım.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

17 acc bence gayet iyide pace tartışılabilir..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence 17-17 mantıklı ellerine sağlık hocam.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bence de oldukça yerinde bir tercih olmuş..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

17 17 ve 14 bitiriciLik iLe gayet performansı yerinde bir HoLosko var oyunda.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Şuan dosya üzerinde çalışırken Holosko'nun acceleration ve pace özellikleri hakkında biraz düşündüm. Açıkçası biraz sıkıntı yaşadım ve burada Beşiktaş'ı takip etmesinin yanında oyunda Beşiktaş ile oynayıp Holosko'yu gözlemlemiş arkadaşlara danışmak istedim. İtiraf etmeliyim ki ben henüz Beşiktaş'ı seçip de adam akıllı oynayabilmiş değilim, sırf Beşiktaş da değil oyunu oynayabilmiş değilim

- Holosko 17 acc ve pace değerleri ile maç motorunda sizce gerçeği yansıtıyor mu?

Tabi diğer araştırmacı arkadaşlardan da fikir bekliyorum, başta Ömer Abi. 3 yıllık araştırmacılık dönemimde ilk defa hızlı bir adamla karşılaştığım için biraz sıkıntı yaşamam normal galiba. Hızlı yapalım derken fazla da abartmak istemiyorum. Bana göre zaten vermiş olduğum değerler 17 acc ve pace idealdir ama dediğim gibi oyunda gözlemleme şansım olmadığı için emin olamadım.
    Ben Holosko'yu hep hizi, hizlanmasindan daha iyi bir oyuncu olarak dusunmustum ama burada yazilanlar farkli.

Genel olarak Holosko ciddi bir fiziki guc, her ne kadar diger becerileri cok iyi olmasa da. 17/17 benim icin dert degil acikcasi. Bunu ne kadar gosterdigini de zaten work rate belirleyecek. (kosmak istedigi hiz ile kosabildigi hiz farkli seyler sonucta.. biz kosabildigi hizi degerlendiriyoruz. work rate, determination vs. gibi ozellikler oyun icinde kosmak istedigi hizi tespit ediyor)

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bu arada Serdar Özkan ın da Crosing 10 dan 12 ye yükseLtiLmiş ama mentaL ve teknik özeLLikLerinden kırpıLmış.

Birşeyi arttırırken iLLa kırpıcaksınız

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Bu arada Serdar Özkan ın da Crosing 10 dan 12 ye yükseLtiLmiş ama mentaL ve teknik özeLLikLerinden kırpıLmış.

Birşeyi arttırırken iLLa kırpıcaksınız
    CA sabit olunca, eger bir ozellik az yapilmissa, diger ozellik fazla yapilmistir. CA'nin mantigi/amaci da bu zaten.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ca ve Pa sı bir iki puan arttırıLıp Crosing değeri yükseLince diğer özeLLikLerinden kırpmak zorunda kaLınmayabiLirdi. 901 de ki Serdar Özkan 902 den daha iyi performans gösteriyordu. Crosing değerini koLayca yükseLtebiLirsiniz ama bir oyuncunun mentaL özeLLikLerini geLiştirmek daha zordur.

Bu şartLar aLtında keşke 901 de ki gibi kaLsaydı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Ca ve Pa sı bir iki puan arttırıLıp Crosing değeri yükseLince diğer özeLLikLerinden kırpmak zorunda kaLınmayabiLirdi. 901 de ki Serdar Özkan 902 den daha iyi performans gösteriyordu. Crosing değerini koLayca yükseLtebiLirsiniz ama bir oyuncunun mentaL özeLLikLerini geLiştirmek daha zordur.

Bu şartLar aLtında keşke 901 de ki gibi kaLsaydı
    Zaten Turkiye'nin en iyi 3. Turk kanat oyuncusu seviyesinde olan Serdar Ozkan (Arda ve Mehmet Topuz'un ardindan) icin bu yukseltmenin geregini tam olarak gormuyorum acikcasi.

Daha once de yazmistim, Serdar su asamada ligin diger dikkat ceken kanat oyuncularindan Mehmet Eren, Gokhan Emreciksin, Kazim, Ugur Boral, Musa Aydin, Engin Baytar, Ekrem Dag ve bir cok diger kanat oyuncusuna gore Serdar'in onemli bir onceligi olmasini gerektiren bir durum yok ortada.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eskişehirspor, Beşiktaş'ta oynayan Emre Özkan ile anlaştı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal'ın da katıldığı imza töreninde konuşan Özkan, Eskişehirspor'un başarısı için ter dökeceğini söyledi.

Beşiktaş ve Zeytiburnuspor'da forma giyen ve tecrübe kazanan Emre Özkan, 11 kez U Milli Takımına çağrıldı. Milli Takım formasını da üzerinde başarıyla taşıyan Emre Özkan, Eskişehirspor'a gelmekten dolayı mutlu olduğunu ve başarılı bir sezon geçirmek istediğini kaydetti.

Emre Özkan'ın, 1,5 yıllığına Beşiktaş Kulübü'nden kiralandığı bildirildi.

kaynak: ntvspor

Emre Beşiktaş ile sözleşmesini 2 yıl uzattı, ondan sonra kiralandı, hadi hayırlısı olsun bakalım.

Nesil
    2006

cok sevindim emre ozkan icin gercekten gelisme gosterebilecek postansiyeli var bana gore. ardada manisaya gidip mac tecrubesi kazanip kendini gelistirmisti galatasaray bunu hep yapiyor genclerini kiraya veriyor ve maksimum faydalanmaya calisiyor. bana gore batuhaninda superligde duzenli forma giyebilecek bir takima kiralanmasinda faydavar

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben direk şu haLi iLe Beşiktaş ta direk oynatırım o çocuğu. Umarım kendisini herkese gösterme fırsatı oLur. Gerçekten çok yetenekLi bir oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eskişehirspor 1.5 yıllığına kiraladığı Emre Özkan'ın ardından, Batuhan Karadeniz'i de 6 aylığına kiraladı, hayırlı olsun.

Nesil
    2006

acaba erkan zengin konusunda yani nasil bir oyuncu olduguna artilarina eksilerine bilgisi olan varmi?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Erkan Zengin hakkında öğrendiklerim.Teknik,hızı ve hızlanmasıda gayet iyi.Fiziksel anlamda bazı zaafları varmış ve disiplinsiz söylemleri var hakkında...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Erkan Zengin'i izledim. Özellikle son 2 yılda (2005-2006/2006-2007) izleme şansım oldu. Bu yıl pek izleyemedim.
    Öne çıkan özellikleri
    Teknik Özellikleri:
    Orta Yapma: 13
    Top sürme:14-15
    Top hakimiyeti (İlk donkunuş, First Touch): 13
    Teknik:14
    Zihinsel Özellikleri:
    Yaratıcılık:13
    Özel Yetenek:16
    Takım oyunu:12
    Çalışkanlık:12-13
    Fiziksel Özellikleri:
    Denge:11-12
    Hız:15-16
    Hızlanma:16-17
    Çeviklik:15-16
    Dayanıklılık:13-14

Zayıf Özellikleri:
    Teknik Özellikleri:
    kafa vuruşu:7-8
    Zihinsel Özellikleri
    Karar verme:9
    Topsuz Alan:10
    yer tutma(positioning):3-4
    Fiziksel Özellikleri:
    Güç:6-7

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Erkan Zengin'i izledim. Özellikle son 2 yılda (2005-2006/2006-2007) izleme şansım oldu. Bu yıl pek izleyemedim.
    Öne çıkan özellikleri
    Teknik Özellikleri:
    Orta Yapma: 13
    Top sürme:14-15
    Top hakimiyeti (İlk donkunuş, First Touch): 13
    Teknik:14
    Zihinsel Özellikleri:
    Yaratıcılık:13
    Özel Yetenek:16
    Takım oyunu:12
    Çalışkanlık:12-13
    Fiziksel Özellikleri:
    Denge:11-12
    Hız:15-16
    Hızlanma:16-17
    Çeviklik:15-16
    Dayanıklılık:13-14

Zayıf Özellikleri:
    Teknik Özellikleri:
    kafa vuruşu:7-8
    Zihinsel Özellikleri
    Karar verme:9
    Topsuz Alan:10
    yer tutma(positioning):3-4
    Fiziksel Özellikleri:
    Güç:6-7
    Yozgatlı'dan daha iyi yani?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Evet ama Hırslı ve çirkeflik bakımından da iyi. Kart görme konusunda dikkat etmesi gerekiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Delgado’nun Tüm Hakları Beşiktaş’ın
    19.01.2009 14:30

Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderdiği açıklamayla; ana sponsorumuz Cola Turka ile anlaşmamızın 3 yıl daha uzatıldığını ayrıca takım kaptanımız Delgado’nun tüm imaj ve transfer haklarının Yıldız Holding’den Beşiktaş Futbol A.Ş.’ye devredildiğini duyurdu. Yıldız Holding A.Ş. (Cola Turka) ile Şirketimiz arasındaki 06.06.2005 tarihli Sponsorluk Sözleşmesi, 2010-2011, 2011-2012 ve 2012-2013 futbol sezonlarını kapsayacak şekilde, yıllık 4.000.000.-USD + KDV olmak üzere toplam 12.000.000.-USD + KDV tutarı üzerinden üç yıllığına uzatılmış,
    Ayrıca, Şirketimiz futbol takımı oyuncusu ve kaptanı Matias Delgado’nun tüm imaj ve transfer hakları, Yıldız Holding A.Ş.’den Sponsorluk Sözleşmesinin uzatılması kapsamında alınan, vadeleri 2010-2013 tarihleri arasında değişen toplam 7.750.000.-USD tutarlı Yıldız Holding A.Ş. senetleri devredilerek ödenmek suretiyle Şirketmizce tümüyle devralınmıştır.
    Öte yandan Şirketimiz’in ana ortağı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin Yıldız Holding A.Ş. ile imzalanmış olan 08.09.2006 tarihli Basketbol Şubesi’nin reklam haklarına ilişkin anlaşmanın bedeli, anlaşmanın kalan süresi olan 2008-2009, 2009-2010 ve 2010-2011 yılları basketbol sezonları için yıllık 1.000.000.-ABD Doları + KDV olmak üzere üç yıllığına toplam 3.000.000.-ABD Doları + KDV artırılmıştır.

kaynak: resmi site

Anlaşılan o ki Delgado'nun bonservisi 7.750.000 USD ye alındı, ne diyelim bonservis de yeni sponsporluk sözleşmesi de hayırlı olsun.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Dün bir spor yorumcusu çok güzeL bir söz söyLedi DeLgado için. Moderatör isimLi programda idi hatta.

FazLaca cesaret ama yeterince az özgünvesizLik.

Sanırım DeLgado yu çok iyi tanımLıyor.

HakLarını da aLmışız tamamen, hayırLı oLsun. HaLa bekLiyoruz seni DeLgado

Nesil
    2006

bende tam delgadoyu yazmak icin girmistimki yazilmis zaten boylece oyundaki bonservis sorunuda cozulmus oldu sanirim.

erkan zenginde yorumlardan ve okuduklarimdan anladigim kadariyla tarz ve stil olarak ozer hurmaci yattara colin kazim gibi cabuk bireysel yetenegi olan disiplinsiz(ozer hurmaci icin degil) topa hakim olan bir oyuncu. umarim en az bu saydigim futbolcular kadar becerikldiir bu yetenekleirnde

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Erkan Zengin sanırım çok agresif ve yırıtıcıydı.Gökhan Gönül'e benzer bir yapıda ama ondan çok az daha yavas kalıyor.Hız ve Hızlanma 15 veya 14 oLmalı.Birde güzel orta kesiyordu sanırım(bu ne kadar doğru tam bilmiyorum)

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Gökhan Gönül ile hiçbir benzerliği yok. Gökhan Gönül ondan güçlü yada ondan iyi hücumcu değil. Oynayınca kendisini gösterecek. Ekrem Dağ'a benzer tarafı var o da oyun şekli. Ekrem Dağ gibi çok yönlü olmasa da top taşıması ve teknik becerileri benzer.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

ehh Adamı g.gönülden iyi çıkardınız..
    Ben açıkçası böyle olduğunu düşünmüyorum..İzledin mi ? Hayır
    Ama ön yargılarıma güveniyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Gökhan Gönül ne alaka yahu.Erkan'ın savunması zayıf,fiziksel anlamda da zaafları var ama baya teknik,rahat adam geçiyor...

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

adam daha mac oynamadı hemen şöyle olsun böyle olsun demeye başladınız....

Nesil
    2006
    Yer
    eskisehir

arkadaslar Nobre 3 ile yil daha anlasilmis.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Aydın Karabulut kesin olarak ayrıldı mı?

Sayfa 13 / 23 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Mesaj Yetkileri