Sayfa 22 / 23 İlkİlk ... 1220212223 SonSon
631 ile 660 arası toplam 679 sonuç

Konu: Beşiktaş JK

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yaşı genç olduğu için set PA çok kullanılmıyodu. Türkiye'de iş yapacak oyuncu olarak -8 idealdir. 160 PA zaten hemen hemen -8 PA seviyesine denk geliyoki aynı şey olacak yine.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Evet PA'ya dokunmamak lazım. CA 120 vardır değil mi? Koskoca BJK sol beki. Ve çokda verimliydi maçlarda. 118-120 arası ideal midir?

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Evet PA'ya dokunmamak lazım. CA 120 vardır değil mi? Koskoca BJK sol beki. Ve çokda verimliydi maçlarda. 118-120 arası ideal midir?
    bencede alır şimdiki ca sını bilmiyorum ama izledim ismaili ca sı rahat 115 vardır bence hız hızlanma driblingi iyi pası ve ortasıda fena sayılmaz.katılıyorum.ama birde zayıf ayağını nasıl kullanıyor aslında oda önemli pek dikkat edemedim ona ama iyiyse 120 de verilir o iyi özellikleri olduğu için.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

arkadaşlar çoğu oyuncumuzun mevkiileride deişti bana göre;
    toraman d rc,
    yusuf am lc,
    sivok dc,
    ekrem d/wb/m rl,
    nihat am/f c oldu özellikle sivok'un en iyi mevkisi dc olmalıdır yusuf'a sol açık oynama özelliği eklenmelidir ayrıca bobo'nun da aml'si biraz yükseltilmelidir

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bobo AML eklenmesi biraz yanlış olur çünkü adam orda oynayamıyorum diye bas bas bağırıyo.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Bobo'ya bende katılmıyorum ama İbrahim Toraman'a DR özelliği eklenmeli.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

peki yusuf'un profilinde bi değişme olabilir mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Evet ama gitmeliyiz. Bakıyorum diğer ülkelere hep ligleri 1800 lerin sonlarında başlıyor. Yunan ligi her ne kadar kesintiyede uğrasa 1930 larda başlamış. Bizimki ise 1959 yada 57 her neyse... Bu işte bir iş var ama..
    TFF ulusal ligimizin 1959 yilinda basladigini kabul ediyor. Bu nedenle de gecmisler ve sampiyonluklar 1959 senesine kadar girilmis durumda.

Yunanistan'da her ne kadar ligin bugunku hali esasinda 1959'da baslamis olsa da, gecmis ligler de ulusal lig olarak kabul edilmis Yunan federasyonu tarafindan.

Ayni sey Hollanda icin de gecerli. Lig 1956 yilinda kuruldu ancak daha onceki sampiyonluklar KNVB tarafindan kabul ediliyor.

Mesela Super Kupa'nin durumu boyle degil, TFF acik bir sekilde Super Kupa'nin eski Cumhurbaskanligi Kupasi'nin devami oldugunu kabul ediyor.

bu arada eski versiyonlarda ibrahim toraman'ın yaratıcılık ve teknik özellikleri yerlerde sürünürken gökhan zan'ın tekniği 10 küsürlerde ve diğer atak özellikleri de toraman'dan fersah fersah yukardaydı. toraman sağ bek oynadığı zaman sergio ramos vari çalımları ve ortalarıyla görüyoruz bazen onu, 12-13 dribbling crossing haketmese de 5-6 civarında da olmamalı bunlar diye düşünüyorum. en azından çoğu kazma stoperden çok daha teknik oyuncudur, zamanında forvet ve açık da oynamıştır zaten. flair'i 11-12 yapılmalı, dribbling crossing bitiricilik ve teknik de 8'den aşağı olmamalıdır bence.

Nesil
    2006

ibrahim toramanin top surme,orta yapma ve sogukkanlilik degerleri gercekten cok dusuk. top surme ve orta yapma kesinlikle 8-10 arasi olmalidir cunku top surmede cok yetenekli olmasa, bence vasatin alti degildir. yani ortalama bir deger almasi gerekir. 5 degeri bu konuda cok beceriksiz demek oldugundan, kesinlikle beceriksiz degildir. gaziantep macindaki driblingini ve gorerek nobreye verdigi pasi 5 degerinde kimse yapamaz. soguk kanliligi da 6 degeri cok az, ibrahim toraman o kadar cok panik yapan bir oyuncu degil. 13 14 degerini hakedecek bir sogukkanliligi olmasada , yine ortalamanin altinda degil. yani 10 ideal.

ayrica tello,holosko,bobo ve sivoka kendime gore bir profil yaptim ve biraz oynayip denedim.

tello

bana gore cok gercekci oldu,top surmesini biraz artirdim. ayrica teknik,pas,yaraticilik degerleri bana gore boyle olmali.fizik acidan guclu olmayan ama teknik acidan alexten 2 ser puan asagida tello yaratmaya calistim. alex kadar teknigi olmayan ama alexe nazaran biraz daha caliskan ve takim oyunu oynayan bir oyuncu.

bobonun kafa vurusunu biraz artirdim. oynattigimda gordugum sonuc, istikrarsiz ve nerde duracagini iyi bilen, son vuruslari vasatin ustunde ama cok iyi olmayan bir bobo.fizik olarak biraz hantal , ama birazcik teknigi ve dengesi sayesinde kolay kolay topu birakmayan ve yere dusmeyen,4-5 haftaya 1-2 gol atan bobo.

holosko:
    mental acidan cok iyi olmayan , konsantrasyon olarak arada bir dususler yasayan ama hizi ve dengesi sayesinde aralara iyi kacan ve hareketli bir holosko. biraz fazla gol atiyor yarattigim profilde, bitiricilik ve hizinda 1-2 puan dusurursem tam olcauk sanirim.

sivok iste tam olarak gercekteki sivok super oldu bence.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Rıdvan senin yaptığın profiLLer iLe Beşiktaş ı yönetmek imkansız oLur. Oyunu açar açmaz Zaten TeLLo,HoLosko,Bobo ve Sivok u Avrupa nın ağır abi takımLarı kapar
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006

ben oyunu actim bu profilleri denemek icin oynadim zaten, eger 1 sezon iyi oynamaya devam ederlerse tabiki avrupadan talipleri cikiyor ara ara ki bu gercektede oluyor bobo yillardir ya fransizlarin ya yunanlarin listesinde, holosko da yeni yeni cikmaya basladi ki onun profilinde 1-2 ser puan azalma olabilir, tello ise yasina gore ve fizik gucleri yuzunden avrupadan isteyen pek cikmiyor. sivok ise zaten oyundakine yakin bi profil oldu, onumuzdeki sene sivok'un bu profili alacagini dusunuyorum.

ridvan'ın tello için yaptığı profil ideal fakat preferred moves'a defansın arasına ve arkasına öldürücü toplar eklenmeli izlerseniz görürsünüz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence Tello'ya o profili yaparsan Şili milli takımınında dengesini bozarsın. Zaten Tello'nun CA değeride bu profilde çok kalmaz düşer. Sanıyorsam 140 CA yok Tello. Bu profil baya bi CA gerektirir. Kendi şahsi görüşüm. Tello'nunda CA değerini BJK araştırmacısı arkadaşın pek yükselteceğini sanmam. Sanıyorsam Şilililerde karşı bu duruma

Nesil
    2006

Tello'nun kalitesini pek anlayamamisiz sanirim, Bizi gecen sene Sampiyon yapan en onemli adam bana gore.

Tabiki Ernst'inde, Yusufunda,Bobo'nunda,Holosko'nunda ve digerlerininde cok buyuk katkisi oldu ama bana gore en buyuk pay futbolcular arasinda Tello'nundur.

Ridvan Dilmen 100 de 100 futbolda defalarca gecen senenin en iyi ve en yararli oyuncusu oldugundan bahsetti.

En kritik maclarda yaptigi asistler, kullandigi duran toplar ve attigi goller ile bence iyi bir profili hakediyor.

Bana bu profilde hangi ozelliklerin fazla oldugunu soylerseniz , bende daha iyi savunurum. Bir kez daha baktimda ,teknik ve takim oyununun 1 er puan dusebilecegini; orta yapmasi ve kornerlerinin 1 puan artabilecegini dusundum.

Tello yanılmıyorsam milli takım'a tekrar çağrıldı.

Nesil
    2006

evet tekrar cagirildi, sivok da oyle milli takima cagrilmaya baslandi.

Evet sivok'ta çağrıldı daha geçen gazetede okudum.
    Bobo için bence finishing 15 dribling 14 heading 16 teknik 15 long shots 12 pas 14 compuse 16 off the ball 15 jumping 14 olmalı digerleri icin bilmiyorum.

Delgado'nun favori takımına beşiktaş eklenebilir.

kaynak: http://www.karakartal.com/haber/3096...iyor/?ref=ABM1

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Yattığı halde o kadar para alırsa sever tabi...

adam sakat yatmasın da ne yapsın

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Sakat değilken ne yapıyordu peki?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

sivok'un top kapma ile alakası yok. agresiflik ile rakiplerini durduruyor hep. çok sarı kart görüyor. beşiktaşın en zayıf halkası bence kendisidir. servet'e 12 tacking verildiği düşünüldüğünde sivok'un da en fazla o civarda olması gerektiğini düşünüyorum.

Nesil
    2006

ben beşiktaş maçlarını yeteri kadar izlediini düşünmüyorum, sivok bu takımın en iyi oyuncularından biridir. top kapmasıda kesinlikle servetten yüksek olmalıdır. sivok rakip oyuncusunu karşısına aldıında hamlesini çok doğru yapan bir oyuncudur.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

40M£ ??
    Nasıl yani?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

ya orasını geçiniz hülle yoluyla man city'ye sattım ama sizce Gökhan Ünal'la Bobo arasında fark yok mu?

Quote Originally Posted by nouma16 View Post
    ya orasını geçiniz hülle yoluyla man city'ye sattım ama sizce Gökhan Ünal'la Bobo arasında fark yok mu?
    Kardeş bencede Bobo daha iyi belki ama sen özellik olarak nasıl bir fark görüyorsun peki ? Yani Bobo'nun hangi özelligi artırılması lazım sence onu belirtsene.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Kardeş bencede Bobo daha iyi belki ama sen özellik olarak nasıl bir fark görüyorsun peki ? Yani Bobo'nun hangi özelligi artırılması lazım sence onu belirtsene.
    uzun şutlar (örn: fortis fb maçı)
    şahsen gökhan ünal'dan daha yetenekli olduğunu düşünüyorum

Quote Originally Posted by nouma16 View Post
    uzun şutlar (örn: fortis fb maçı)
    şahsen gökhan ünal'dan daha yetenekli olduğunu düşünüyorum
    Ben pek uzaktan şutlarla gol görmedim Bobo'dan ama (fb maçı dışında) yetenek konusunda haklısın.

Sayfa 22 / 23 İlkİlk ... 1220212223 SonSon

Mesaj Yetkileri